noemd De \V., uit Enschedé, dia voortvluchtig is. K. is naar Coevorden overgebracht en zal vandaar naar Assen worden getransporteerd. AARDAPPELOOGST BEDREIGD. Op Zuid-Bo\'eland komt in het loof der vroege aardappelsoorten reeds l ier en daar de zoo gevreesde ziekte voor. Ongetwijfeld wekt de langdurig nat ie weersgesteldheid daartoe veel mede. VEREEN 1 GING VAN GASFABRI KANTEN IN NEDERLAND. De Vereeniging van Gasfabrikanton iu Nederland kwam Donderdag weder in de gehoorzaal te Leiden hijieen. De voorzitter, de heer O. S. Rnott- nterus, opende de bijeenkomst met dï treurige m'edtedeeling, dat het eere-lid, de vice-voorzitLer D. vaar der Horst, directeur der gasfabrieken te Amster dam, nog onverwacht is overleden. De voorzitter herdacht de vele ver diensten van den overledene in welge kozen bewoordingen. Daarna werd de vergadering gesle ten, nadat alsnog was besloten om dei familie van den overledene een te legram van deelneming ie zenden. BETALINGEN GESTAAKT. Uit Almelo wordt aan de ,,N. R. Crt." gemeld, dat Woensdagavond ie kassiersfirma Dikkers en Co. aldaar haar betalingen gestaakt heeft. Het kantoor is gesloten. De firma was ge vestigd sedert 1850. EEN VERKIEZINGSQUAESTIE. De afdeeling Tilburg van de S. D. A. P. had een candidatenlijst voor den gemeenteraad ingeleverd en daar op zooveel handteekeningen verzameld als de ambtenaar ten stadhuize had op gegeven, dat er op moesten voorko men. De burgemeester beweerde echter dat liet te w einig was, en weigerde de lijst te aanvaarden. De afdeeling zal nu de geldigheid der verkiezingen betwisten en pogen! deze nietig te dioen verklaren. VECHTLUSTIGE VROUWEN. Door twee agenten'van politie Woensdagavond adsistentie verleend in een perceel in de Pieter Jacob- straai te Amsterdam, alwaar een man door zijne vrouw en een schoon zuster werd mishandeld*. Hij werd daarbij met haarspelden in het aan gezicht -gekrabd. De man heeft zich met een zaag verdedigd en met dit voorwerp beide vrouwen niet ernsti ge verwondingen toegebracht. De vrouwen zijn in liet Binnen-gasthute verbonden. EEN HERT IN HET GOOI. Woensdagmiddag werd in de na bijheid van het fort Ronduit bij Naarden een prachtig hert gezien. Toen men het dier wilde naderen, sloeg het ijlings op de vlucht in de richting van Valkeveen. SMAKELIJK ETEN. Woensdagnacht is door de politie te Hengelo in beslag genomen onge veer vier honderd pond paarden- vleesch. afkomstig van een gestorven paard uit Berghuizen (Losser). Men trachtte dit voor het gebruik onge schikte vleesch bij een handelaar te verkoopen. EEN TREURIGE ZAAK. Deze houdt te Leeuwarden de ge moederen bezig. Een zeer geacht 47- jarig onderwijzer aan de onlangs op gerichte nieuwe openbare school voor uitgebreid lager onderwijs, te vens leeraar aan de burgeravond school, zal den 8en Juli moeten te recht staan wegens diefstal van een hoeveelheid bloemen en planten, tak ken van planten en een beukenboomp je, gepleegd in het Oranjepark in de maanden Mei en Juni jl. JAPANSCHE KRUISERS. De Japansche kruisers „Tsukuba" en „Tschitose" zullen, in stede van te Rotterdam, Zondag a. s. te Gis singen binnenvallen en aldaar een drietal dagen verblijven. De schout bij-nacht W. Römer vertrekt der waarts om den commandeerenden vice-adrniraal van het eskader te be groeten. NATTE ZOMER. Als een eigenaardigheid schrijft men aan de „Tel." Het jaar 1824 schijnt een even nat ten zomer gehad te hebben, als wij thans bezig zijn te doorworstelen. Teu minste Staring 'schreef in dat jaar on der den titel „Zonnevlekken" het vol gende gedichtje „Een regen zonder eind verkeert al t land in plassen. „Gij vraagt er de oorzaak van: de zon. werd ons bericht, „Kreeg vlekken in 't gezicht, „En is, zoo 'k denk, aan 't wapschen."- Als we ons niet vergissen, zijn het ook nu zonnevlekken, die ons zooveel na* en kou aandoen. Dus alweer: niette nieuws onder de zon OVERSPANNEN REIZIGER. Woensdagavond, om'streeks half ne gen, heeft een reiziger, terwijl de trein uit. Utrecht aan liet slation Arn hem stil stond, in een coupé 3e klasse, getracht zich door middel van eertre- vclverschot van het leven te hero j- ven. Hij loste eerst een schot op zich,' waarbij hij zich even onder de linker borst raakte, en daarna twee dooréén der glasruiten der coupé. Hierdoor werd"gelukkig niemand geraakt. Op last van den inmiddels versch.e- nen geneesheer werd hij per brancarl naar het stedelijk ziekenhuis te Arn hem vervoerd Zijn toestand is niet buiten gevaar. .ANDREW CARNEGIE EN HET INTERNATIONALISME. De Haogsche briefschrijver van „de Echo" vertelt met welk een kalmte Carnegie to dien Haag heeft, vertoefd. Men had blijkbaar heel wat drukte vemvacht. maar, zegt de schrijver, wie had kunnen denken, dat de groo- fe man oven stil zou verdwijnen als hij verschenen was. Men hoort zelfs niet eens, of hij terugkomt bij de eer ste steenlegging. 'Als een weervoorspelling niet uit komt, gebeurt er in den regel precies het omgekeerde. Het vluchtig bezoek ■van den milden gerver heeft, in plaats van lawaai, wat kalmte gébracht. In de eerste plaats heeft hij aan den 'h?er van Kamebeek vertéld, dat hij de voor het vredespaleis (juister uit- gedurkt: "net arbitragehof) gefeoizen plaats op „Zorgvliet" heel geschikt., rn'ood zel^sj vond. Hiermede ijs een eind aan de legende, dat Carnegie "t eens zou zijn met hen, die nog steeds woelen over een andere plaats, name lijk den Mussdhenbepg. Meteen is nu dé heele Musschenberg- heweging in de oogeai van vele ai te licht gotoorigen een beetje duidelijker geworden als een bouwplan van ludht- kaisteelen. Want a.ls mem alvast be- (gint, het eenige geibouiw, waarvoor werkelijk het geld disponibel is zou Janus Tulp zeggen en diat het mid delpunt moest zijn van de internatio nale stad, elders te zetten, dan is ei genlijk het mooi er al af. Er ging ook zoo'n logende rond. dat Carnegie „er achter zat", namelijk achter het intemationlaisme, uitge vonden in Den Haag; maar hij heeft bij zijn bezoek dat zaakje geheel gene geerd, geen visite gemaakt to den Cercle International en zelfs heel be leefd Berüha von Sulttner yenwezen naar een volgende gelegenheid. Dit bewijst in elk geval, dalt de man met de millioenen niet zoo bar nieuwsgierig is naar het woelige krin getje van bij'loopers der vredesconfe rentie, die een krantje uitgeven onder de vlag van William Stead, en thee visite houden voor Haiagsche dames, die willen toonen, sympathie te heb ben .voor dan wereldvrede of... tot de hooge kringen te béhooren. Want al wat de conferentie omgeeft, wordt vreeselijik deftig gehouden dat zaagt ge o.a. ook aan den Spaan- sehen verslaggever voor een Enigel- sdhe krant, die een twaalfuurtje ging nemen voor elf pop, gelijk nu is op gehelderd door een uitvoerige corres pondentie in de bladten." ONGELUKKEN. Donderdagmorgen is aan boord' van het Engelsclie stoomschip „Lord Ste wart"', liggende in het. Westerdok te Amsterdam, tijdens het. lossen van •steenkolen de reep gebroken op het oogenblik, dat een beladen ijzeren bak met de winch uit het ruim werd opge draaid. De in het ruim werkzaam zijn de bootwerker Johannes de Boer, wo nende Goudsbloemstraat, kreeg een klap van den neervallenden balk op zijn rug waardoor hij inwendig zwaai* gekwetst werd en onmiddellijk per ■rijtuig naar het Binnengasthuis 13 vervoerd. De gebroken neep is door ;.ie politie in beslag genomen. Woensdagnacht geraakte aan het Cenjtraal Station te Amsterdam een rangeerder bekneld tusschen de buf fers van twee waggons. Een der ar men werd den ongelukkige verbrij zeld. Te Loogdrecht is Donderdagmorg;n de voerman Van Dorp, bij liet laden van hooi van zijn wagen gevallen met het noodlottig gevolg, dat hij op de plaats dood bleef. BRANDEN. Woensdagnacht i's te Hout (N.-Br.) de boerderij met schuur en stal van den landbouwer K. Wessels tot den grond afgebrand. Niets kon gered wor den. Alles is verzekerd. Eenige var-: kens kwamen in de vlammen om. Oorzaak onbekend. De brand te Marik ontstond Woens dag zonder bekende oorzaak bij de weduwe Van Westhreenen. Daar het huis met riet gedekt was stond het spoedig in vlammen en ook het even eens met riet gedekte huis van C. va a den Berg werd aangetatet. Twee per- ceelen, die reeds vuur gevat hadden, bleven door het krachtig optreden der spuitgasten behouden. Alles was ver zekerd. Te Ursem (N.-H.) is Donderdag af gebrand de woning van R. Oorzaak onbekend. UITVAART GIJSBERTI HODENPIJL. Op de begraafplaats Jaffa te Delft werd Donderdag in het familiegraf bijgezet het stoffelijk overschot van den in den ouderdom van 69 jaren ovei'leden oud-inspecteur der genie, den gepensionneerden luitenant-gene raal I. J. H. Gijisberti Hodenpijl. Het lijk werd per spoor van Bentheim naar Delft vervoerd. Op de begraafplaats herdacht gene raal R. J. van Moock den overledene als vriend en hoogst kundig genie-of ficier. De zoon van den overledene dankte M.or de bewezen eer. Tal van opper-, hoofd- en subal terne officieren en belangstellenden waren aanwezig. EEN HEILGROET Namens den Franschen Protestan tenbond is aan de Vredesconferentie de volgende heilgroet gezonden „DeFransche Protestantenbond, die in één verbamd omvat nagenoeg alle Fransche protestanteche kerken, biedt der Haagscbe Conferentie de uitdruk king van zijn eerbiedige sympathie en van zijn vurige wenschen voor den spoedige en volkomen triomf van Je denkbeelden van den vrede en van de internationale arbitrage. Hij smeekt Gods zegen af over de beraadslagingen van de conferentie. ERFGOOIERS-QUAESTIE. In eene te Hilversum gehouden ver gadering van het hoofdbestuur dei- nieuwe partij onder de Erfgooiers werd, naar aanleiding van het rap port, uitgebracht, dcor de Tweede Ka mer-commissie in deze zaak, besloten eene afwachtende houding aan. te ne men en voorloopig van alle mogelijke actie af te zien. Zooals men weet werd in dit rapport het optreden der politie vrijwel veroordeeld en werd de Regee ring uitgenoodigd een wetsontwerp ie willen indienen, ten «inde de aangele genheid Te regelen. Op deze vergadering werd een ern stige klacht ingediend tegen den bur gemeester van Blax-icum. Toen name lijk de heer De Gooyer, aldaar woon achtig, des morgens de candidaten lijst voor den heer Floris Vos voor d«- vcrkiezLngen der Provinciale Staten had geteekend, kreeg hij des middags van den burgemeester een briefje, waarin hem werd aangezegd, dat hij zijne kinderen niet meer naar de openbare school mocht zenden. Deze kinderen zijn inderdaad weggezond m en blijven nog steeds van onderwijs vei stoken. Besloten werd, als dit alles juist bleek te zijn, de zaak onmiddellijk Ier j l.evoegder plaatse aanhangig te ma ken. („Hbld.") FEESTEN TE SCHIEDAM. Voor cl'en25sten Juli, op welken dag aan de afgevaardigden ter Vredescon ferentie en verdere genoodigfden (600 personen) een waterfeest zal woorden gegeven, bij welke gelegenheid ook Schiedam zal worden gepasseerd, wor den reeds plannen beraamd om van cien dag een echt schoonen feestdag te maken. Men spreekt van roef- en zeilwod- stijclen, enz., terwijl particuliere stoo- mers zich bij den feesttocht zullen kr-nnen aansluiten. Vlooi en oever zul len worden versierd, terwijl muziek ea saluutschoten zioh zullen mengen tot een groet. Door het gemeentebestuur zal den kinderen der verschillende scholen op de kade een veilige plaats worden ge reserveerd om ook hen getuige te doen zijn van dit grootsche schouwspel. MONUMENT VAN VASSEN. Donderdagmorgen werd op deXieo- we Oosterbegraafplaats te Amsterdam aan de familie van wijlen den chef van het Centraal-Sfation, den heer II. A. van Vassen, het monument over gedragen, dat door de goede zorg?.i van het personeel van bedoeld station op zijn graf is verrezen. Nadat de weduwe en eenige familie leden door een commissie uit het per soneel, dat, voor zoover de dienst he" tcc-liet, tegenwoordig was, naar het graf was geleid, nam de heer A. \V. M. Gïliam het' woord om er aan te herinneren, dat het Donderdag den dag zou geweest zijn waarop Van Vas sen zijn 40-jarigeai diensttijd zou her dacht hebben. De dood heeft aan alle plannen, die reeds gemaakt waren om dezen dag feestelijk te herdenken, ee i einde gemaakt en 'thans staan wij hier zei spreker, aan zijn graf, om hem r.og eens te huldigen door een monu ment, dat wij aan zijn nabestaanden overdragen. Het is ons een behoefte geweest op deze wijze van onze ge hechtheid aan onzen cTiepbetreurde.n stationschef te doen blijken, en. zijn nagedachtenis zal bij ons blijven voortleven zoo lang de inscriptie blijft op dit monument. Eeni schoonzoon van wijLen den he':)* Van Vassen dankte met eenige harte lijke woorden voor dit huldeblijk, waaraan de onder-stationschef, le beer H. M. P. van Emmerik, nog eenige woorden toevoegde, om te doen uitkomen hoe groot de samenwerking an allen geweest was, om dit. monu ment te doen verrijzen. Hierna zong* het mannenkoor dev H IJ. S. M. onder de zinspreuk „Hou en Trouw" het lied „Op het Kerkhof', dat door allen met ontbloot hoofd werd aangehoord. Het monument zelf fs een obelisk van graniet, op welks bovenstuk, oe- halve een zandlooper, gebeiteld zijn de woorden: H. A. van Vassen, Stationschef C. S. Amsterdam. Leeft voort in de herinnering van zijn personeel. Opliet voetetuk is een vliegend wiel aangebracht, omlauwerd door ecu palmtak. BOND VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEWERKLIEDEN. In het verslag over 1906 wordt in de eerste plaat-s gewaagd van de moeilijkheden, die de bond bij zijn propaganda ondervindt, die niette min succes heeft. Tn. het afgteloopen jaar _steeg het a fdeel ingemtal van 13 op 25. Bedroeg het aantal betalende leden verleden jaar 2500 a 2600. dit jaar is het 3400 a 3500. De bond maakt deel uit van het Ned. Vakverbond en nam aan ver schillende adgemeene bewegingen deel, was o. a. aangesloten bij_ het Kiesrecht-comité, het Onderwijs-co- mité en de agitatie tegen de pandjes huizen. Ook is de eerste stap gezet op den weg naar internationale verbinding der arbeiders in dienst der gemeen ten. Medegedeeld werd, dat te Haarlem een nieuwe afdeeling opgericht werd!. Het vesrlag van den penningmees ter sluit in ontvangst en uitgaven met een totaal van f 7331.77. Het na- deelig saldo bedraagt f 812.93. De administratie van het orgaan De Gemeentewerkman leverde een vOordeelig saldo op van f 472.74. De stand der weerstandskas bij 't einde van het jaar is f1242.501/2. Uit de Arbeiderswereld STAKING TE DORDRECHT. Omtrent de staking-Morks en Geuze verneemt men, dat dr. Van Raalte op 20 Juni aan de firma had medege deeld, dat hij door de stakende werk lieden gemachtigd was als officieel tugsr henpersoon op te treden, tenein de tot een vergelijk te komen. Hem \<s toen door de firma geantwoord, dat op het, ontslag van den werkman, wiens ontslag de staking tengevolge had, niet zou worden teruggekomen Indien de vroegere werklieden door bemiddeling van dr. Van Raalte jf door het bestuur van den Typografen bond of rechtstreeks het verzoek d> den wederom in dienst te mogen tre den, zou de firma in ernstige overwe ging nemen, in hoeverre zij hieraan tegemoet zou komen. Hierop "is men echter niet ingegaan van de zijde der stakers, zoodat de fiima Morks en Geuze thans haar per soneel met de noodige krachten heefi aangevuld. Rechtszaken DOODSLAG. Voor het gerechtshof te Arnhem stond Donderdag terecht W. E., uit Wolde bij Hengelo, door de rechtbank te Almelo wegens doodslag veroor deeld tol vijf jaar gevangenisstraf, met aftrek van de ondergane prevten tieve hechtenis. Beklaagde, ;eten Duibscher, had op 24 Februari met eenige kameraden, fabrieksarbeider^, waaronder C. G. F. B. en W. S., in een herberg gezeten en werd geplaagd. Hij wterd boos en lien weg, maar lcwam eenige minuten la ter terug, dreigende 's avonds wel met zijne kwelgeésten te zullen afrekenen. T. B. en S. gingen later even naar buiten, waar E. op hen afkwam, zwaallende met een klein zakmesje. Hij stak T. B. er mee in den hals, waar door een slagader werd geraakt en de getroffene binnen eenige oogenblik-! ken overleed. Ook S. werd aan den hals verwond, en toen hij gévallen was, nog aan den pols. Deze wonden waren wel ernstig, maar niet doodelijk. Beklaagde erkende voor de recht bank met een mes gezwaaid te hebben, maar daar hij dronken was. wisit nij niet wie hij geraakt had. Nu herin nert hij zioh niets. Bevestiging werd geëischt van liet vonnis der rechtbank. Kerk en School GER. KERKEN. Donderdag werd de heer J. E. Wes terhuis, na afgelegd prae.paratoir exa men, door de classis Groningen toe gelaten tot het predikambt in de Gere f'-rmeerde kerken. Beroepen te Huizen ds. H. Ka jan, te Woubrugge. CHRISTELIJK NATIONAAL ZENDIN GSFEEST. Het 56e Ghr. Nationaal Zendtogs- feest, Woensdag te Ede gehouden, mocht zich in een druk bezoek ver heugen. Duizenden waren uit alle deeïen des lands aangekomen. Extra treinen brachten stroomen bezoekers aan, terwijl ook zeer velen per rijtuig of fietsen kwamen. 'Het weder was vrij gunstig. De verschil lende sprekers vonden overvloedig publiek. In de beste orde is het feest geëindigd. VRIJE UNIVERSITEIT. Te Utrecht werd Donderdag onder leiding van prof. dr. A. Kuyper de 28e jaarlijksche algemeene vergade ring gehouden van de Vereeniiging van Hooger Onderwijs op Gerefor meerden Grondslag. De vergadering- was zoo druk bezocht, dat de gxoote zaal van „Tivoli" te klein was om alle belangstellenden te bevatten, zoo- dat e<en groot, aantal personen geen plaats konden bekomen. De pol;tie zette daarom de toegangen tot de: zaal af. Onder daverend applaus kwam dr. Kuyper de zaal binnen. De aanwezi gen hieven pslam 134 vers 3 aan. Dr. Kuyper opende de vergadering door te laten zingen psalm 89 7 en 8, het lezen van psalm 146 en gebed. Daarna voor zijne openingsrede 'het Woord verkregen hebbende, herinner de hij aan het verleden, toen de te genstanders smadelijk zich af vroegen wat vallen die almachti ge joden Uitvoerig ging spr. de ge schiedenis na van de Vrije Universi teit. Spr. releveerde hoe door de tegen standers valschelijk het gerucht werd verspreid dat de doleantie kunstma tig was in het leven geroepen ten be hoeve van de Vrije Universiteit. Spr. weet niet of hij ooit nog weer eens in de gelegenheid zal zijn tegen die valsöhe beschuldiging te protestee ren en daarom doet hij het nu en wijst uitdrukkelijk op, dat juist door de synodale organisatie het op een conflict is aangestuurd door van ons te eisclien verloochening van ons beginsel, door jonge mannen en vrouwen toe te laten die de belijde nis van de kerk van Christus ver wierpen. Terugkcerende tot de geschiedenis der Vrije Universiteit, vergeleek spr. dc universiteit van nu bij het begin en geloofde met grond 'te kunnen voorstellen, dat, als de groei op de>- zelfde wijze voortgaat, zij het dan ook niet in dezelfde proportiën dian toch over 25 jaar, de universiteit minstens verdubbeld zal zijn. Uitvoerig zette spr. uiteen, 'dat d!e groote strijd die steeds te voeren is, die is voor de souvereiniteits Gods in de wetenschap in de eerste plaats en voor de souvereiniteit der we tenschap in eigen kring in de twee de plaats. Dien .strijd te voeren tegen drieër lei machten lo. tegen het monopolie der w'e- t.enschap. 2o. tegen de albemoeiing van den Staat en 3o. tegen de onjuiste pretentie dér kerk. Aan de Koningin werd hét volgen de telegram verzonden „De Vereen, voor Hooger Onderwijs op Geref. Grondslag veroorlooft zich met den meesten eerbied aan Uwe Majesteit de betuigingen te vernieuwen van hare hulde en .verkleefdheid en zich bij voortduring in de hooge bescher ming van Uwe Maje§teit aan te be velen. De voorzitter Kuyper." Hierna kwamen verschillende on derwerpen van huishoudelijken aard aaai de orde. De vergadering was niet voor de pers toegankelijk. In de middagvergadering sprak prof. dr. J. Woltjer over „de zeker heid der wetenschap", waarbij gele genheid was tot debat. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Bevorderd tot doctor in <le rechtswetenschap op Stelltogen de facer J. II. M. Stieger, geib. te Goestot doctor in de scheikunde op proefschrift„Quantitatief onder zoek over de sulfureering van naphta- lin", de heer P. C. J. Emoes, gebo ren te Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het cand.-examen in de geneeskunde door den heer II. J. Kloosterman het 2e natuurk. examen door den heer G. v. d. Rcijden, het cand. examen in de rechtswetenschap door de da mes L. M. van den Bergh en H. G. Veth en de heeren W. R. Nijkerk en A. Vettewinkelhet doctoraal exa men in de geneeskunde door de hee ren A. Barge en H. A. Labbers. Leiden. Bevorderd tot doctor inde rechtswetenschap, de Jheer H. B. Tjeenk Willink, ,geb. te Haarlem, en die heer F. F. Vióhoff, geb. te 's-Gra- venhage, op stellingen. Leiden. Geslaagd voor het Candi da ats-examen rechtswetenschap de heeren H. W. Massink en D. Krantz. (Leiden. Doctoraal ex'amien in de scheikunde de heeren W. A. van Dorp en W. C. de Leeuw. Propacdleutfecfa examen in de ge neeskunde de hieeren F. van den Berg en J. W. Brnijn. Groot Ambten aars-ex am e n voor den ilnddisdhen Dienst de heerten G. J. tPijnacker Holdijk en W. N. J. N. Al- ilard. Doctoraal examen in de Rechtswe tenschap de heer L. II. N. Bosch van (Rosenthal. Groningon. Candiidaats-examen in de rechtswetenschap de heer G. C. B. E. Suringar. Utrecht. Ie Natuurk. ex.: mej. F. >A. Langeveld, mej. M. van Slooten en mej. D. C. Steimbuoh. Cand. Aard- en Delfstof kunde: dr. 'H. W. Woudstra. Doet. Rechtew.: F. M. v. Hövell tot Wosterflier. TECHNISCHE HOOGESCHOOL. Geslaagd voor mijningenieur de lieer L. Löb. INGEZONDEN MEDEDEELIXGEN a 30 Cents per regel. BOODSCHAP VAN iHILLEGOM. Rugpijn is een teeken van nierziek te, want de pijn komt niei uit den rug. doch uit de nieren, die juist on der het smalle gedeelte van den rug liggen. De pijn ontstaat uit het uri nezuur en andere vergiften, die de nieren hinderen en wanneer deze ver giften niet verwijderd wonden, kunt ge niet gezond zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciale medi cijn voor de nieren en /blaas. De 'Heer P. van der Zanden, Haven 56 te Hillegom, meldt ons: Het is thans reeds vier jaren, dat ik mij voortdurend "beklaagde over een hevige pijn in den rug en lin- ikejrzij'. Men (zeide mij, dlat dit een nierlkwaa! was en ik was steeds erg vermioeid, 'tooim en afgemat, vooral 's tmiorgens bij het opstaan, het ischeen mij dan toe, alsof mijn beenen hun dienst zonden weigeren. Mijn eetlust was zeer gering en de urirre was im mer erg- vuil, drabbig en met veel be zinksel. Men behandelde mij voor ze nuwziekte, doch ik schoot hiermede niet op; ik was dan ook blij toen ik hekend raakte met Fosters Rugpijn 'Nieren Pillen. Deze doen werkelijk hun goeden naam eer aan, want na ze een paar dagen te hebben ingenomen, kon -*k reeklls veel beterschap waarnemen en na verloop van veertien dagen gevoel de ik mij beter en sterker dan ooit ge durende de «laatste vier jaren het ge val geweest was. Om den wortel van het kwaad geheel uit te roeien, zal ik nog eenigen tijd met"Uw probaat mid del verder gaan. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waai- is en machtig U het. publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Pas o-p, dat gij duidelijk Foster's 'Rugpijn Nieren Pillen vraagt, dan kan er geen vergissing plaats hebben. De handteekening van James Foster komt voor op elke doos. Zij zijn te 'Haarlem verkrijgbaar bij de Heeren J. van G'Uilik, Zijlstraat 98, J. J. Göp- -pinger, Grootte Houtstraat 147a, en K. van 'Bd/en, Spa ante 88. Toezending geschiedt franco ma ontvangst van postwissel a 1.75 voor één of 10 voor zes doozen. Sport en Wedstrijden CONCOURS HIPPIQUE TE •S-GRAVENHAGE. (Vierde dag). In het concours voor het schoon ste rijpaard (toebehoorende aan bin- nenlandsohe handelaren, landbou wers en dresseerscholen) werden de lste, 2de en 2 derde prijzen resp. be. baiald doorJaok Washington te Scheveningen (eervolle vermeldingen) Philip Kok te Scheveningen, met Bleu Bell, A. Mulder te 's-Gravenha- ge en C. van Rijckenvorsel te 's-Her- togenbosch. CRICKET. Het programma van den Neder- landschen Cricketbond vermeldt voor Zondag de volgende competitie-wed strijden in de eerste klasse afdee ling Rood en Wit'sGrav. C. C. te Heemstede. Volharding—A. C. C. te Amsterd. ZWEMMEN. Het programma van den Neder- landschen Zwembond vermeldt voor Zondag de volgende waterpolocom- petitie-wedstrijden De Jonge Kampioen't I.T in A'dam voor de eerste klasse afdeeling A en De Jonge Kampioen II't IJ II in A'dam voor de tweede klasse afdee ling. DE IIENLEY. Donderdag seinde Reuter Het weer was heden te Henley be wolkt maar mooi, met een lichte bries. Het gewichtigste nummer was van daag de afdeeling van den wedstrijd om den Grootesn Wisselbeker tus schen de Belgische ploeg en die van de Leander Club, beginnende om half twaalf. De uitslag was, dat de Belgen Lean der sloegen met 11/3 lengte, in 7.50. Het is nu nagenoeg zeker, dat de Belgen den beker zullen winnen. Gemengd Nieuws VERKIEZINGEN IN ENGELAND. Bij verkiezingen in Engeland geldt, gelijfk men. weet, de eenvoudige meer- dleriheid1. Als er voor een plaats drie of meer •candidaten zijn, is degeen, die 't meeste aantal stemmen heeft, gekozen, al heeft hij er nog, zooveel minder dan de helft. Da.t de uitslag Van dergelijke verkiezingen dikwijls onzuiver is, ligt voor de hand. Woens dag nu heeft een afgevaardigde in het Lagerhuis een wetsontwerp ingle- diend, waarbij herstemingen inge voerd worden, voor Parlements- en andere verkiezingen. Maar er is na genoeg geen kans, dat 'het in dezte zitting afgehandeld zal wordten. VERKIEZINGSRECLAME. Taft, minister van oorlog en candte daat voor het presidentschap vandte Vereenigde Staten, gaat een reis om de wereld snaken. Binnenkort ver trekt hij naar de Filippijnen. Is dat bezoek afgeloopen, dan wondt dé reis voortgezet. Verscheidene hoofde steden in Europa staan op het lijstje der steden, die zullen worden aange daan. Of dit nu de juiste manier is om de plaats van Roose.velt te ver overen als deze heengaat Misschien wel. Miniister-Taft-op-reis is natuur lijk een dankbaar onderwerp om oveff te schrijven voor de buitenlandsche correspondenten der Amerikaansdhe bladen. Taft blijft op die manier wel degelijk voor de oogen van het Ame- rikaansche kiezerspubliek. Maar, aan den anderen kant„wie op de jacht gaat, enz." DE RUSSISCHE VLOOT. Het Russische ministerie van Ma rine heeft de Newa-werf met den bouw van drie pantserschepen be last. Over drie jaar zdjn zij klaar. DE ZAAK NASI. De Italiaansche Senaat zal dadelijk na de sluiting van deze zitting over gaan tot de behandeling van d'e zaak- Nasi. NAAR SIBERIë. Woensdag zijn uit Petersburg 262 politieke gevangenen vertrokken naar h'et. oord: hunner ballingschap. DE STARING TE NEW. YORK. De staking van de kortste ris der vuilniskarren te New-York is geëin digd, doordien de burgemeester Mc.- ■CMian eris'chte, dat de voerlieden eerst; ;aam 't werk zouden gaan en daarna met hun eischen en klachten zouden •aankomen, waarop de lui gereed'elijk izijn ingegaan. Er zal tied wat te doen zijn, daar de hulpwerJdieden bemoei lijkt worden door de stakers, die ook een aantal politieagenten gewond heb ban mét vuurwerkbommen, welke ter gelegenheid van den onafhankelijk heidsdag op morgen, gemakkelijk te j verkrijgen waren. Onbestelbaar-. Lijst van de aan het postkantoor te Haarlem en de daaronder behoorende hulpkantoren ter post bezorgde brie ven en briefkaarten, welke wegeps n- beker.dheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. 2de helft der maand Juni 1907. Binnenland. Brieven: Dames Hintver, J. P. Henkman, J. Eikhorst, C. Schipper, Wed. Hambur ger, Van Leeuwen, W. de Mnnnik, allen Amsterdam; Mej. v. cl. Heen, Baammej. B. v. d. Aar, Bussum J H. L. Coster, J. Biskop, E. de Lief de, allen Den Haag: mej. Van den Berg, mej. v. d. Zanden, beiden Haar lemM. T. Gevers, Rotterdam mej. De Klerk, Haarlem J. S oh omagel, Haarlermnerliiede J. Smit, Heemstede. A -Jansen, A. Wefers Jzri Rotterdam; C. Coker, Utrecht, N. Oosterveen, Velp. B ri e f k a arten L. de Vries, ,T. v. Emmerik, W. J. Barents, mej. C. v. d. Burg, A. Dek ker, mej. Van Leeuwen, W, C. v. d. Tien, mej. Snijders, J. J. Muller, al len Amsterdam. Clara Mak, Franeker; F. de Jong. Ulftv. Schrors, Bromveitgiraat 13 J. E. v. d. Linde, Havenstraat 7, mej. C J. de Kort, Kruisstraat 13. Buitenland. Brieve n P. Oerlemans, Alpen C. A. Milaiz. Oleve B. van Gelder, Brightonmej. R. Montijn, LondenM. Seigneur, Pa ris: Ch. Pilins, Venice. Briefkaarten J. A. Verkerken, Anvers Dor Bord- ner, Baltimore mej. T. Taunay, Ba sel A. P. Atldns, Dusseldorf-iMac- donald, Londen; Joh. Meyer, Mun ch en B. Kfleemgoor, San Diégo. Financiëele Berichten SURCEANCE VAN BETALING. De rechtbank te Arnhem verleende surceance van betaling aan de ban kiersfirma Femmick, Reiziger Co., aldaar. Stoomvaartberichten Het st. Salak, van Java naar Rot terdam, vertrok 3 Juli van Port- Said. Het st. Kediri arriveerde 4 Juli v.- Saigon te Bremerhaven. Het st. Koningin Wilhelmina, van Batavia naar Amsterdam, vertrek 4 Juli van Genua. Het st. Timor, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 3 Juli van La PaJ- lice Het si Prins Willem III arriveer de 4 Juli van Paramaribo te Amster dam.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 6