Weerbericht Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenland M©J>EDEELLNGEN VAN HET KONTNKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorna. 10.50 uur). De Bildi, 19 Juü 1907. Hoogste barometerstand 766.6 m.M. te Aberdeen Oostkust van Schotland), en te Horta (Alzoren); laagste 751.4 m.M. te Memel (N.-Oo&tgrens van Duitse hl and en Rusland). Verwachting tot 'den avond van EO Juli: Wind: zwakke bot matigen, meest Noordel. wind. Gesteldheid van de ludit: verander lijke bewolking, weinig of geen regen. Temperatuur: iets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. gang. Vorige stand te 2 uur 765 m.M. te Haarlem. Vrijdag 19 Juli. Moogste gisteren. F. 69® Laagste heden nacht F. 54° Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 61° VAN EEN KIJKER EN EEN KOMEET Het was een prachtig heldere avond, de sterren stonden zooals hij zei, „acuut aan de lucht." Zij sprak van den komeet, die „van uit het lentenacht-eveningpunt recht tnaar beneden in Westelijke richting"- zoo als in de krant gestaan had, zicht baar was. te half 2 in den naaht. En die je met een binocle zien kon. Er was een veldkijker in huis, een prachtige. En ze woonden aan den Btadsbuitenkant, en 't -huis was hoog. De komeet zou te vinden zijn, met den kijker. Ze bleven opzitten tot half twee, ke ken eerst met het bloote oog den hel deren nachthemel eens aan, gingen toen den kijker halen. Maar die was weg van zijn gewone plaats, 's Mid dags hadden ze 'm nog gezien, had de meid 'm terzij gelegd. Alle kasten, hoeken en hokken werden uitgehaald. De meid opgeklopt, die, slaperig, van kijker noch komeet iets begreep, en weer gauw naar bed ging, boos om „dat malle geklets van een komeet"... Most je daar in den nacht mee aan- ikbrmne? Eindelijk werd de kijker gevonden onder een ledikant tijdelijk daar ge borgen. Toen gingen ze, man en vrouw, samen naar de hoogste kamer van 't huis, wierpen het venster open Van uit hot Noorden kwamen dich te wolken drijven. D'r was geen ster meer te zien! DIGK. Kookt uw melk! Nu in de omgeving nogal gevallen van mond- en klauwzeer onder het rv-ndvee zijn geconstateerd en de melk even goed mag verkocht schijnt te worden, is het dubbel raadzaum ze vóór het gebruik te koken. Aangehouden. De 63-jarige dienstbode van de dame aan de Parklaan, die sedert de vorige maand werd vermist, en die zooals gebleken is zich had schuldig gemaakt aan verschillende verduiste ringen van geld' ten nadeele harer meesteres tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer 2000, is te Leiden aan gehouden en naar het Huis van Be waring alhier overgebracht. Vermast. Den 26sten Maart j.l. werd uit Bel fast aan het adres van den heer J. H. D. Wesselingh, te dezer stede, ver zenden een brief, inhoudende de vol gende zg. postalorders, gemerkt: G/ll 406311 van 6/J/F. 471414 van 8/ R/6 486003 van 15/P/3 313811 van 14/. Die brief heeft zijn bestemming niet bereikt. De jujstitie alhier verzoekt opspo ring en bericht. MUZIEKPROGRAMMA. Concert op Zaterdag 20 Juli 1907, "des avonkte 8 uur, in Sociëteit Trou moet Blvcken, door de muziekrveree- noging „Harmonie", directeur de heer H. W. Hofmeester Rz. 1. Turnermarsch, Rretschner. 2. Charles Quint, grande ouvertu re. E. Launay. 3. Thérèse, grande valse de concert, C. Faust. •ka. Anno nuovo, vita nuovo, ma- zurka de concert., A. Corsetto. b. Le Harlequin, F. Zikoff. 5. le ©hapsodiie H'ollandaise, Schweinsberg. 6. Missolonghi, ouverture, F. Hé- roïd. 7. Fêt© Siciliënne, grande fantaisie, 8. Miranda, divertissement, van SdhKveinsberg- 9. Une Soirée aux Ardennes, fantai- Bie brillante, A. Govaert. Muziek in den Hout. Naar wij vernemen zal de wekelijk- sche muziekuitvoering in den Hout db volgende week nfet plaats hebben op Woensdag 24 Juli a.s., maar op Vrijdag 26 Juli d. a. v. EEN HULDEBETUIGING. Hedenochtend te 10 uur kwamen op initiatief eener commissie, be staande uit de heeren Dr. J. Tim mer, F. H. Smit, J. C. van Bemmelen, J. J. S. Hamel en Abr. Meyer, ouders van leerlingen der Opleidingsschool voor meisjes, in een dCr lokalen van die school de leerlingen der hoog ste klassen bijeen, om een hulde te brengen aan den heer E. L. Brou wer, die deze school als hoofd ver laat, om de school voor M. U. L. O. onder zijn leiding te nemen. Het lokaal was ©enigszins feestelijk versierd, en ma dat die hteer en mevr. Brouwer waren binnengeleid nam de Ivoorzitter der Commissie, de heer Timmer, het woord, om namens die ouders der leerlingen den heer Brou wer toe te spreken. Hij verklaarde hoe de ouders allen met genoegen hadden kennis genomen van zijn eer- volle benoeming tot hoofd der school voor M. U. L. O., omdat zij weten, dat de heer Brouwer daar een bree der arbeidsveld krijgt, maar dat zij het aan den anderen kant betreuren, omdat die benoeming den heer Brou wer wegneemt van de school, waar aan men zijn ijver, tact en belang stelling in de vorderingen der leer lingen heeft leeren waardieeren. Dat de ouders over de vorderingen hun ner kinderen zoozeer tevreden rijn, dat danken zij aan den heer Brou wer, dat wordt door allen op hoogen prijs gesteld, en die waardeering hebben zij niet alleen willen uiten in woorden, maar ook in daden,, en als stoffelijk bewijs dier waardeering bood spreker dien heer Brouwer die Encyclopaedie vo® Larousse, bene- Aiens een canapé met crapeauds aan, daarbij den wensch uitsprekende dat hij van de eerste veel en nuttig ge bruik mocht hebban, en de laatsten hem uren van aangename rust mo gen schenken. De geschenken gingen vergezeld van een album, bevattende de namen der deelnemers aan het huldeblijk, welk album uitgevoerd is door den heer M. Rosen. De heer Brouwer, daarna het woord nemende, betuigde zijn dank voor de hartelijke w-oorden tot hein rericht, zoowel als voor de hem zoo vriende lijk aangeboden geschenken, die efen bewijs zijn, d'at zijn arbeid wordt ge waardeerd. Heeft hij steeds _&r naar gesüree-fd rijn plicht te betrachten in de 9 jaren, die hij aan de school doorbracht, de goede resultaten van zijn onderwijs dankt hij toch voor namelijk aan drie dingen le aan die goede verstandhouding tusschen per soneel en hoofd, 2e die prettige sa menwerking tusschen school en huis, waardoor hij nooit conflicten met de ouders heeft gehad, en in de 3e plaats aan de zorgen hier aan de ma te rieele zijde van het onderwijs be steed; aan goede lokalen en niet te igroote Massen. Brengt hij den hem toegezwaaid en lof dus eensdeels op het personeel over, andersrijds brengt hij hulde aan hen, die doen wat zij kunnen om het onderwijs te doen slagen. Ten slotte zich wendend tot de kin deren, thans nog onbezorgd genie tend van hun blijde jeugd, spoorde hij hen a.an, om het spreekwoord in gedachten te houden, dut hij dii'e vil. ook kans met welke woorden hij van hen afscheid wenschte te nemen. De plechtigheid was hiermeê ge ëindigd. Een diefje! Gelegenheid maakt den dief een waarheid al zoo oud, als de weg naar Rome. En bewaarheid wordt zij elk oogenblik. Zoo ook gisterenavond. Op den hoek van de Schagchel- •straat* en de Ged.- Oude Gracht woont een aardappelhandelaar. Dat is iets, dat elk kan weten, want nooit kan je daar langs komen, of altijd zie je er e enige manden aardappelen voor de deur staan, 't Is om koopers te lok ken later wandelde 't baasje met een de deugden dier aardappelen verkon digd puik! puik!.... (zooveel) cen ten de vijf kop. Die uitstalling van den handelaar is de gelegenheid geweest, en de dief ontpopte zich in een kleinen jongen. Met een zakje op 't rugje kwam hij aangeloopen, zag daar d'e cJeugden- rijke „piepers" staan, zag niemand in den winkel en.... eenige oogenblik- ken later wandeld e't baasje met een gevuld zakje in de Schagchelstraat. Ongelukkig, of misschien wel ge lukkig, voor 't diefje had een buur 't gebeurde door een spionnetje gade geslagen en waarschuwde den be stolen aardappelhandelaar. Die, zoo hard als de lepel gieten kon, het diefje achterna, dat hij spoedig te pakken kreeg. De jongen moest de gekaapte aardappelen weer deponee- ren, waar hij ze had weggehaald. Met een leeg zakje en een behuild ge zicht mocht 't 'ventje weer weg. O ve rred en. 'Donderdagmiddag omstreeks half vijf is in de Groot© Houtstraat nabij de Doelstraat een fietsrijdende dame door een rijtuig overreden. De fiets- rijdster mevrouw Hoesbergen, wo nende in de Tempeliersstraat die even uitgegaan was, om boodschap pen te doen reed het rijtuig tegemoet en week door zenuwachtigheid links in plaats van rechts uit. De koetsier kon natuurlijk niet zoo vlug zijn paard inhouden, zoodat de wielrijdster onder het paard kjwam te liggen. Dadelijk schoten voorbijgan gers toe, om de dame uit haar benar de positie te bevrijden. Gelukkig bleek zij niet ernstig gedeerd te zijn en kon na even bij den heer Boer op haaT verhaal te zijn gekomen, weer naar haar woning terugkeeren. Haar rij wiel was zwaar beschadigd. Bezoek. Onder leiding van mej. Ida II rij er- mans, leerares aan de Huish >ud- en Industrieschool te Rotterdam, werd hedenmorgen het stedelijk museum ten Raadhuize door een 20-tal leerlin gen dier school bezocht. Grenadiers en Jagers. Het muziekkorps van de Grena diers en Jagers, dat we tegenwoordig in "t geheel niet meer te hooren krij gen, zal morgen, Zaterdag, in 't groot© Badhuis te Zandpoort optre den. Bijzonderheden vermeldt de ad vertentie. G e v. Voor w. Een zakdoek, een geboorte-akte van Jansen, een taschje met geld, enz., een dameshorloge, een medaillon met por-; tietten, een zakje. BLOEMENDAAL. De vrouw met -wie de inbreker Richter, pseudo Walthers, te Haar lem samenleefde, heeft het wegens gebrek aan contanten niet verder kunnen brengen dan tot Leipzig, ter wijl haar reis bestemd was naar Straatsburg. Richter zelf is uitste kend gezond, maar alleen des nachts wat onrustig. Donderdagmorgen werd op dien Bloemendaalsche® weg een jongen omver gereden door een brikje van een cavalerie-officier. Niettegen staande ben voor- en achterwiel over hem heen waren gegaan, stond hij op en liep weg alsof er niets gebeurd was. Da.t het hier noodzakelijk is op de verschillend© nieuiwe wegen naam bordjes te plaatsen, kan men dagelijks zien. Met gT.oofe moeite zoeken vreem delingen en leveranciers naar hun 'op gegeven adressen. Is deze noodzakelijke verbetering spoedig te wachten? UIT SCHOTEN'S RAADKAMER. Domlerdogavond kwamen onze vroe de vaders bijeen niet ails gewoon, cm half zeven, maar om acht uur een welwillendheid van den burge meester tegenover de oud-Schote naars, die midden in den hooitijd zit ten. Nu waren alle heeren present. Dadelijk werd aan de orde gesteld het rapport van de gascommüssie. De Voorzitter citeerde daar het een en ander uit, maar werkte toch nog met zooveel getallen, datuw ver slaggever de angst om het hart sloeg. Om den lezer ook niet zoo'n onaange name gewaarwording op den hals te jagen, zal hij alleen eenige hoofdcij- fers weergeven. Met de firma Carl Francken zijn on derhandelingen gevoerd, die ten ge volge hadden, dat haar opgedragen werd, een begrooting te maken. Er is geraamd, dat een bedrag van f232.000 noodig is voor den bouw, de install o- tia van de fabriek en hethedrijfskapi taal. De fabriek is berekend voor een jaar-productie van 500.000 lcub. meter gas, terwijl dit vermogen uitgebreid kan worden tot 1.000.000 kub. nieter. Verondersteld wordt, dat in het eerste volle exploitatie-jaar niet meer dan 234.800 kub. meter gas geprodu ceerd zal behoeven te worden. Op <le zen basis is dan ook de begrooting ge maakt. Bij de begroeting is aangenomen, dat de prij<s van het gas 7 cent por kub. meter bedraagt, terwijl men 8 cent berekent voor het. gas, geleverd door middel der muntgasmeters. Do straatverlichting geschiedt vooreerst met 130 lantaarns, met automatische ontsteking. De fabriek zal staan onder leiding van een directeur, di© behalve vrije woning een salaris van f 1200 zal ge nieten. Bij de verschillende geraamde cij fers zou in het eerste jaar reeds een winst van f 1222 gemaakt worden. De totaal ontvangsten zijn geraamd op f44.708, en de uitgaven op f 43.486. Natuurlijk zal een geldleening ge sloten dienen te worden. De commissie dccht met een rente van 4 pet. wel toe tkomen, en voorts de eerste 10 jaar af te lossen 2 pet., de tweede 10 jaar 21/2 pet., de derde tien jaren 3 pet., en de vierde 10 jaren 21/2 pet. De VOORZITTER vond een aflos sing volgens amortisatieplan beter. D'e heer TEEUWEN Moeten we dit nou al vanavond allemaal beslissen Alles De VOORZITTER Ja, ziet u, 't is zoc Eerst moet de Raad beslissen of hij kan besluiten tot het bouwen van een gasfabriek naar dit plan ten tweede, of die bouw_opgedragen zal werden aan de firnia Carl Francken, en dan komt pas, hoe men de geldlee ning zal inkleeden. De heer TEEUWEN Zoo De VOORZITTER zette het aflos singsplan nader uiteen, en noemde daarbij een rente van 41/2 pet. De heer TEEUWENMeheur dc Veurzitter, oe noemt nou een rente van veur-en-een-half procent, en :n onze rekening staot veur. Dan komt onze rekening weur verkeerd uit, en blijft er van öWs winstcijfer niets over. Jaitc igeleuf niet, dat we er dan nooit uitkomen met zoo'n fa briek De VOORZITTER Ja, maar nu is de aflossing iets minder. De rekening blijft goed. De heer TEEUWENZoo De heer HOOY Onze rekening is ook iets ongunstig. Er is gerekend op 6900 inwoners, maar dit aantal is al weer tot 7700 gestegen. Dan worden onze cijfers ook misschien nog gun stiger. De VOORZITTER achtte het waar schijnlijk, dat reeds dadelijk een klei ne 800 gasmeters geplaatst zullen worden. Geheele straten zijn reeds voorzien van binnenleidingen. De heer HOOY 75 pet. van de hui zen in het Schoterkwartier is reeds aangesloten. De heer TEEUWEN was maar bang, dat 't een „stroppfë" zal worden, daar hi! vermoedt, dat de getallen te voor deelig genomen zijn. De heer HOOY*Ach kom, m'nheer, laat dat denkbeeld toch varen Do VOORZITTER bracht het rapport van den deskundige ter tafel, die als zijn oordeel uitspreekt, dat de cijfers niet te gunstig genomen zijn. De discussie werd wat onderling. Alle sprekers lieten zich tegelijk hoo rei). Uit het publiek klonk de stem „Stemmen!... stemmen!... stem-, men De heer NELISIs die heer Franoken diezelfde, als die wou bou wen voor de Binnenlandsche Exploi-, u tie-Maatschappij De VOORZITTER Ja. Hij wil zelf ook de gasfabriek wel bouwen en ex ploiteeren. Dan wou hij de gemeente nog wel f 10.000 cadeau geven. De heer HOOY Genoeg hewijs, dat e-, eten voordeeltje in zit! De VOORZITTER: Aille fabrieken rendeeren 'tKlonk uit het publiek: Stemmen! stemmen stemmen De VOORZITTER verzoekt stilte. De heer DE GRAAF bracht hulde aan de Gas-commissie, die zoo'n de gelijk rapport gemaakt heeft. Voorts verdedigde hij het werk en voorstel der commissie. De VOORZITTER dankt© namens de Gaseommissie voor dit compli mentje. Het voorstel om het bouwen der fa briek (waartoe de Raad reeds besloot) op te dragen aan de firma Garl. Franoken te Bremen, werd nu in stemming gebracht. Alle hieeren stem den voor. De VOORZITTER Dc geloof wel, dat alle Schotenaars in het Klooster kwartier de vlag zullen uitsteken. (Gelach.) Nu kwa.m in behandeling het, voor stel om ©en geldleening van f 232.000 te sluiten. Het voorstel van den Voorzitter was, de rente hoogstens te bepalen op 41/2 DO 1ste 5 jaren zal de af lossing 1 bedragen, de 2de 5 jaren 11/2%, de 3de 2%, de 4de 21/2%, de 5de 23/4%. de 6de 3%, de 7de 31/2e en-de 8ste 3 3/4%. De leeming zou dus ih 40 jaar afgelost zijn. De heer HOOY was bevreesd, dat Ged. Staten een aflossing van 1 niet zullen goedkeuren. De VOORZITTER deelde dit be zwaar niet. Dit voorstel weid in stemming ge bracht, en weer stemdén aüle hee ren voor. De VOORZITTER deelde hierna mede, dat nu nog een leening van 10.000 aangegaan moet worden voor den aankoop van een terrein, waar bij dan o-elegenheid is, om een asch- belt te stichten. Het terrein komt naast dat dfer gasfabriek. Men krijgt het land goedkoop er, als beide stuk ken gekocht worden. 't Bleek d'at deze. zaak reeds ineen geheime vergadering besproken was. Alle heeren stemden er zonder Veel discussie, voor. De leening wordt dus in het geheel f 242.000. Hiermede was d'e agiend'a afgehan deld. Toch ging men nog niet naar huis. De heer HOOY kondigde een interpellatie aan. Dit raadslid hiad in onze courant oen bericht gelezen over ©enige gevallen van vlee<sohver giftiging in het Schoterkwartier. Hij (vroeg of de Voorzitter kon mededee- len of deze werkelijk hiebben plaats gehad, en of B. en W. ook maatre gelen kunnen nemen, om in 't ver volg zulke gevallen t© voorkomen. De VOORZITTER zeide, een onder houd te hebben gehad met eien dier behandelende geneesheer en. waaruit was gebleken, dat men hier inder daad met vleeschvergiftiging te doen had. Zooveel het in rijn vermogen was, zou het gemeentebestuur maat regelen nemen, diat zulk ondeugde lijk vleesch niet m'eer verkocht kan worden. Ook deelde de Voorzitter m/ede, dat hij als hoofd der politie tegen den verkooper Oen vervolging had ingesteld. Of er reden voor door zetting dier vervolging bestaat, is nog niet bekend. En hiermede was de belangrijke Vergadering geëindigd. Het is waarschijnlijk de laatste keer, dat wij in het oude Raadhuis vergaderden. We hebben dus reeds afscheid genomen van dit platte- landsch gedoetje, en zien verlangend uit naar 't nieuwe gebouw. De belangstelling van het publiek was nog al groot. De veldwachter Heertjes kwam handen te kort, om stoelen aan te dragen. Hij hlad er net genoeg in huis BBNNEBROEK. ïn de Donderdag 18 dezer gehouden openbare raadsvergadering waren aanwezig de heeren G. Stam, W. van Lierop, J. F. Reyfdon, S. Roozen en P. Bakker. Afiwezig waren de heeren J. Baron van Ittersum en J. Heemskerk. Na opening der vergadering wer den d© notulen der vorige veigade- ring gelezen en onveranderd goedge keurd. De voorzitter, de heer Mr. B. J. D. Zuibli deelde mede, dat de in de laatstgehouden raadsvergadering ge nomen besluiten tot het doen van al en overschrijvingen op de diensten 1906 en 1907 door Gedeputeerde Staten waren goedgekeurd. Dat hem door den Heer Commis saris der Koningin verlof was ver leend, rich gedurende een maand buiten de gemeente te mogen ophou den. Dat aan den gemeente-genees heer dr. A. Kouwenaar van 2030 Juli verlof was verleend, en dat gedu rende dien tijd zijn practijk zou wor den waargenomen door Dr. v. d. Kwast, en dat in het officieel jaarverslag der gezondheidscommissie vermeld stond, dat door dr. Kouwenaar was mede gedeeld, dat voor het woning-onder zoek in de gemeente geen geld be schikbaar iwas; dat uit een schrijven van den heer Kouwenaar, ingekomen naar aanleiding van een te dier zake door B. en W. ingesteld onderzoek bleek, dat door den heer Kouwenaar het in 't .jaarverslag vermelde niet was gezegd, en blijkbaar deze on juistheid in het verslag ontstaan was door een niet correcte notuleering van het op een vergadering der ge zondheidscommissie behandelde. De rekening over 1906 werd daarna den Raad aangeboden en een commis sie tot nazien daarvan benoemd, be staande uit de heeren P. Bakker en J. Heemskerk. Beide heeren namen de benoeming, aan en zullen in de eerst volgende vergadering verslag uitbren gen. Vervolgens werd overgegaan tot be noeming eener commissie tot onder zoek der geloofsbrieven der herkozen raadsleden, de heeren J. F. Reydon, P. ©akker en J. Heemskerk. Deze commissie werd samengesteld uit de heeren G. Stam, W. van Lierop en S. Roozen. Nadat bij de gebruikelijke rond vraag de heer Bakker den voorzitter nog inlichting (had gevraagd over de vordering van het woning-onderzoek in de gemeente, werd de vergadering gesloten. Het was Donderdag voor de kinde ren der Openbare Lagere School een feestelijke dag. Met zoogenaamde Jan-pleiriei's maakten zij een uitstapje naar Znndvoort, waar zij in „Ons Huis" mild werden onthaald. Des avonds keerden de kinderen te rug en waren zeker allen recht dank baar voor hetgeen zij dien dag door de "iendelijke zorgen van mevr. Willink an Bennebroek weder hadden geno ten. Dooi1 'het gemeentebestuur is afwij zend beschikt op het verzoek om ver gunning tot verkoop van sterken drank in het Klein in het perceel op Dageraad No. 490, i-owoond door J. G P Meyer. De vergunning werd gewe gerd op grond, dat het maximum aan tal vergunningen in de gemeente reeds is overschreden. H AA RLEMMERMEER. Herstemming leden van den Raad. Gekozen in district I de heer C. Eyken (lib), vacature-Bultman. Gekozen in district II de heer J. van Zij verden (lib), aftr. Gekozen in district III de heer L. van And el (a.-r.), aft-r. SLOTEN. Bij cle veehouders Veldhuizen en Vlug onder Sloterdijk is onder he' rundvee mond- en klauwzeer uitgebro ken. De spoorarbeider Van E., die een wondje in zijn linkerhand kreeg, die daarop erg opzette, is met bloedver giftiging en in eriBtigen toestand naar liet gasthuis te Amsterdam over gebracht. De paardenkoopman De K. reed in dionkenschap met paard en tilbury in een sloot, waarbij het paard op de plaats dood bleefK. kwam er ont nuchterd en zonder letsel af. UMUIDEN. Plechtige uitvaart Pastoor Delf- gauw. Hedenmorgen had 'in het vriendelijk kerkje aan den Rijksstraatweg te IJ- muiclen een plechtige lijkdienst plaats vcor de nagedachtenis van wijlen den weleerwaarden pastoor C. I. A. Delf- gsuw. Den dag te voren waren de bewo ners in staat gesteld een laatsten stil len groet te brengen aan hun over leden herder, waartoe men het stoffe lijk overschot in vol ornaat gehuld, ir. de kerk had ter bezichtiging gesteld. Het altaar was geheel in rouw ge huld, waarboven we lazen Miserere mei, miserere mei, sallem vox amioi mei. Het kerkgebouw was geheel gevuld. De H. Mis werd opgedragen door Monseigneur Dankelman, Deken in liet Bisdom Haarlem. Een aantal kransen omgaven de lijkkist, waaronder we opmerkten van de Mis-dienaars, van de collectanten, van de armvaders, e. a. Het geheel maalde een plechtigen in-1 druk. Het stoffelijk overschot wordt op de R.-K. begraafplaats alhder aan den schoot der aarde toevertrouwd. Pastoor C. J. A. Delf gauw, geboren 7 April 1860, ontving zijn opleiding to Warmond en de priesterwijding in 1883. Hij 'had tot standplaatsen Dor drecht, Haarlem, Ambterdiam en IJ- muiclen. De teraardebestelling werd bijge woond door familieleden, oud-collega's en veie geestelijken uit den omtrek en van elders. De ontslapene leed aan een slepen- dr. ziekte, toch had men hoop gehad het volgend jaar feestelijk zijn 25-ja- rig priesterschap te vieren. ZANDVOORT. Aangekomen badgasten H. E. Engbertsen, Amsterdam, „Welgelegen", 7 pers Kok, idem idem, 2 pers. Nijhoff, Leeuwarden, idem, 5 pers. Dr. Max. Reinix, Praag, Hotel d'Orang©, 2 pers. F. MeyeT, Aken, idem, 3 pers. Jacobs, Amsterdam, id'em, 2 pers. Mr. Chr. Enschedé, Haarlem, Groo- te Badhuis. Teubner. Posen, idem, 2 pers. G -N. Nikkels, Nijmegen, idem. E. Strauss, Den Haag, idem, 5 p. Dr. H. Lion, Frankfort, GranJd Hotel. Janzen, Haarlem, Hotel Driehuizen, 3 pers. P. Eden, Schönburg, idem, 2 pers. Huber, Amsterdam, idem, 2 pers. Kiesouw, idem, idem, 4 pers. Dr. W. Boekelman, Utrecht, Hotel Belvédère, 9 pers. G. II. Th. O. Kebtliz, idem, idem, 4 pers. Dames Feltmann, Amsterdam, Beau Sejour, 2 pers. F. Comes, Coin, idem. I. Hamburger, Amsterdam, Spoor straat no,. 42, 6 pers. S, Silberling, Hamburg, Boul. Pau- lus Loot. D. Gousch'alk, Hagen i/W., idem. H. Baruch, Bochim i/W., idem. Judels, Amsterdam, Adm. de Win ter. Tak, idem, idem, 2 pers. De Smatt, idem, idem. .Tessurum Lobo, idem, idem. R. Kerkhoff, idem, idem. Fam. Burgerhoudt le Coulte, Enk- huizen, Tramstraat, 3 pers. Fam. Slag,, Amsterdam, idem, 3 p. Hahn, idem. idem. Mevr. ,T. Meijer, idem, „Lelia", 7p. Mej. ,T. KImkert, id©m, idlem. Mej. T. van Lingen, idem, idem. J. Kar res Jr., idem, Koningstraat no. 4, 6 peris. L. H. Meerloo, idem, Willemsfa'aat no. 17. 6 pers. Mr. Bak, idem. Haltestraat no. 1 3 pers. Wessel, idem, idem. G. P. Veneter, idem, Koningistraa no. 23, 6 pers. DE MINISTER VAN MARINE. De aanleiding tot antslag-aamvsrag» van den Minister, is volgens „He Vad.", deze: de heer Stuart had er na het gebeurde in de Tweede Kamer genoeg van, rnaar heeft de afhande ling door d'e Eerste Kamer willen af wachten, aJvorens hij rijn ontslat vroeg. CONGRES VAN DEN MIDDEN STANDSBOND. (Vervolg). De besprekingen over vakorganisa tie iwenden vooaltgeizet. '■De le conclusie van den heer Tu- tein Njolthenius werd na eenige ver dere gedachtenwisseling door het congres aangenomen. Ook werd met algemeene stemmen aangenomen de volgende conclusie, ontslaan uit de 2e van den heer Nol' thenius, geamendeerd door tien heer Fiedeldy Dep: jdat het van het hoog- bte belang is dat de middenstand zich organiseert ook in vakvereenigingen dbch daarbij moet gezorgd vodden dat de noodige en gewenschte eenheid in de middenstanld&vajlobeweging be houden wordt en bevord'erd.' Namens de Algemeene Wdnkeliers- vereeniging te Amsterdam werd de volgende motie in -zake de oneerlijke concurrentie door mr. C. Frikkers, rechtsgeleerd raadsman dezer veree- niging, voorgesteld. „De vergadering, gehooild de nieu we opsommingen van feiten betref fende -cle oneerlijke concurrentie en (de besprekingen daarover gevoerd, overwegende, dat de oneerlijke concurrentie is een maatschappelijk euvel, dat met kracht moet worden bestreden: dat deze bestrijding zeer onvoldoen de geschieden kan door particulier initiatief: diat 't dringend noodig is, dat de Staat tegen ©lat euvel optrede, zoowel] floor civiele als ddor strafrechtelijke bepalingen; draagt aan den Bond op bij de Re- ge© ring stappen te doen, opdat zoo| spoedig mogelijk wettelijke maatrege len worden genomen ter bestrijdingi van oneerlijke concurrentie; draagt aan den Bond op betreffen de feiten ie verzamelen en te ordenen, j Deze motie werd aangenomen. Door de H'andelsvereeoiiging Rotter dam is het volgend© voorstel op de agenda gebracht: „Het c-omgres is van meening, dat: Rabat- en Spaa-rzegels, in welken vorm ook, met woord en daad moeten bestreden worden, en draagt den aan gesloten Yereenigingen op, deze stel sels, die tot algeheel© ontaarding van het winkelbedrijf moeten leiden, met de meest krachtige middelen uit te roeien. iDe conclusie van Rotterdam werd met 120 tegen 28 stemmen verworpen. De motie-ZKoppel, luidende: „Het congres spreekt als zijn oordeel uit,- dat d© aangesloten vereenigingen van tien Middenstandsbond fnef alle ge paste middelen dienen te bestrijden de particuliere •spaarzegelmaatschappïj- en di e zich t en eigen voordeel e stellen tusschen winkeliers en koopers. tot deze zijn ten val gebracht", werd. tia.arop met algemeene st,ommen aan genomen. 'Aan de orde kwam een voorstel der Roomsc-h-Ratholdeke Verceniging van tien Handeldrij,venden en Industriee- len Middenstand in het bisfdom van 's-Hertogenibosch genaamd „De Han ze", strekkend? het Rondsbestuur te verzoeken de noodige stappen te doen bij de Regeering om teverkrijgen mo- reel-en en financieel?n steun bij de vakorganisatie van den middenstand. Na de mededeeling dat deze zaak bij de Regeering in voorbereiding is, werd het voorstel ingetrokken. Nog werd behandeld het volgende bestuursvoorstel „De algemeene vergadering draagf aan het Hoofdbestuur op bij de De partementen van -Algemeen Bestuur, tie Provinciale en Gemeentebesturen aan te dringen om bij openbare aan bestedingen van werken of levaran- taën deze te besteden in zooveel mo gelijk onderdeelen als in verband met tie goede uitvoering of den aard' van heit werk mogelijk is. opdat Steeds kleine patroons en ondernemers daar- 'aan zooveel doenlijk kunnen deelne men." Het. voorste] werd bij acclamatie aangenomen. Bij de rondvraag bracht dr. Bos ter •prake de stichting van een museum ivoor den kleinhandel en de kleinin- (dustrie. In aansluiting stelde de voorzitter voor een commissie uit den Bond te benoemen. Aldus werd besloten; aan het Hoofd bestuur werd opgedragen die com missie samen te stellen. Na de gebruikelijke plichtplegingen werd hierop de vergadering gesloten. EEN VIJAND VAN DE SCHOOL, Een 11-jarige Haagsdie knaap, die zijn ouders voel last bezorgde, o. a. van school weg bleef, zoodat zijn vader zelfs e'ene veroordeeling we gens 1 eerpli cht wetsovo r treding ten zijnen laste kreeg, was op verzoek van zijn ouders Donderdag op school gehouden (in de school aan de Lijn baan). Buiten toezicht begaf hij zich naar den zolder, schoof daar eten raam open en is daaruit gesprongen of gevallen, zoodat hij dood werd op genomen.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2