Weerbericht MEDEDEEL1NGEN VAN HET KOtN'INKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt. 26 Juli 1907. Hoogste barometerstand 767.3 m.M. te Corunna (Spanje); laagste 755.8 m.M, te Maldn Head (Oostkust Enge land). Verwachting tot den avond van 87 Juli: Wind: zwakke tot matigen Wee tel. wind. Gesteldheid van de lucht: afwisse lende bewolking, leans op regen. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 762 m.M. Neiging tot vooruit gang. Vorige stand te 2 uur 760.5 m 'al Thermometerstand te Haarlem. Vrijdag 26 Juli. Hoogste gisteren. F. 67° Laagste heden nacht F. 54° Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 6l« GERDESSENFEEST. Men verzoekt ons liet volgend© op to nemen Dit jaar had de tocht naar Aals meer plaats in zuidelijke richting de Haarlemmermeer om. Gistermorgen om half acht kwa men 400 kinderen der openbare, kos- telooze en tusschenseholen onder ge leide van 24 onderwijzers samen op de ruime binnenplaats van scihool^C. Nadat elke school haar plaatshad ingenomen en de muziek zich aan het hoofd had gesteld, trok men langs Koninginneweg en Raamsingel naar het plein voorbij het huis van den heer en mevrouw Gerdessen. Toen verder laaags de Baan, de Badhuis- en de Bakkerstraat naar de versierde booten van de firma Bus, gelegen aan het Zuider-Buiten- Spaarne. Begeleid en uitgeleid door ©en ontzaglijke menigte belangstel lenden voeren de booten om ongeveer half negen af. Buiten alle verwachting werd de tocht begunstigd door zomerweer zoo fraai als men dit jaar nog niet gehad had. 'n Lekker zoele temperatuur, een beetje wind, een getemperd zonnetje, om het landschap te belichten, men kon het niet beter wenschen. Als altijd viel de tocht uitstekend in den smaak bij de jeugd. Ze ge noot van alles van het prettige va ren zelf, van het heerlijke weer, van het fraaie landschap, van de opwek kende muziek en niet het minst ook van de talrijke ververschingen, die in den loop van dien dag werden aan geboden. Krentenbroodjes en broodjes met kaas of worst, overvloedig melk, een heerlijk glas limonade, een handvol biscuits om op te knabbelen en bij het scheiden van de markt een snij koek om mee te nemen als „welkom- thuis" voor dp broertjes en zusjes, daarmee wordt het mondje der vroo- lijke jeugd zoo gedurende den diag beziggehouden. Ongeveer 12 uur arriveerden de pleizierreizigers te Aalsmeer en Werd een wandeling gemaakt doer het ty pische dorp. Met schetterende mu ziek en wapperende vaandels trok men door het stille plaatsje, waar, om een bekende uitdrukking te ge bruiken, „geen oud wijf aan het spinnewiel bleef". Na een wandeling van een klein uur, werden om 1 uur de touwtjes weer los (gegooid, met luide hoera's afscheid genomen en de tocht nu langs den noordkant van de Haar lemmermeer voortgezet. Ongeveer vier uur waren de boo ten weer bij de Cruquius terug en was de Meer rondgevaren. Het ging nu het f>paarne weer in en een half uurtje later kwam men aan den stillen Spaarnekant tegen over prof. Bosscha aan den waf. Een nog grooter menigte dan 's morgens ontving de juichende kin deren, die met luide juichkreten en stralende oogen hun ouders en ken nisjes tegemoet stoven om te vertel len van het heerlijke tochtje dat ze gemaakt hadden. De tocht was ten einde en als al tijd weer uitmuntend geslaagd. KERKELIJKE BELASTINGEN. Hedenmorgen werden door den kantonrechter een drietal zaken be handeld, vorderingen ingesteld door kerkvoogden der Ned. Hervormde ge meente, tegen leden die niet voldaan hebben aan de aanmaning tot beta ling der kerkelijke belasting. Een der gedaagden was niet ver schenen, een tweede beweerde onbe- iniddeld te zijn, evenals de derde. De kantonrechter zal Vrijdag uit spraak doen. NAAR ZANDVOORT. Maandag gaat de derde groep schoolkinderen van hier naar het Zandvoortsche Kinderhuis. De tweede groep komt hedenavond thuis. Gevonden voorwerpen: Een jongenspet, een broche, een portrethouder met portretten. Rubriek voor Rechtsvragen Abonué's van dit blad mogen KOS TELOOS vragen doen, betrekking hebbende op BURGERLIJKE RECH TEN EN VERPLICHTINGEN, of over HANDELS- en PROCESRECHT, STAATKUNDIGE RECHTEN en VER PLICHTINGEN, ECONOMISCHE en SOCIALE AANGELEGENHEDEN als mede de RECHTEN en VERPLICH TINGEN inzake ZEGEL, REGISTRA TIE, SUCCESSIE, HYPOTHEKEN en dergelijke onderwerpen van dagelijks voorkomenden aard. Wanneer deze vragen KORT en DUIDELIJK zijn gesteld, van genoeg zaam belang worden geacht en voor oplossing vatbaar schijnen, worden zij zoo spoedig mogelijk, beknopt en duidelijk, beantwoord. Naam en woonplaats van den vrager worden niet genoemd, van de stiptste gehe'inhouding kan men zich verzekerd houden en wan neer de gedane vragen naar die mee ning der redactie niet bij haar doch elders tehuis behooren, wordt zulks medegedeeld. Vraag: Iemand heeft kamers ge huurd tegen een bepaalden datum. Den dag dat hij zal komen, schrijft hij, dat hij afgezien heeft van zijn plan. Heeft de belanghebbende recht op schadevergoeding Antwoord: U schrijft, dat het briefje kwam „op den dag dat hij zal komen". Wil dat zeggen, dat op dien dag de huur reeds was ingegaan DOn is de huurder natuurlijk verplicht om zijn verbintenis na te komen, be houdens zijne bevoegdheid om op den kortst mogelijken termijn op te zeggen. In het tegenovergestelde geval mo gen wij het aanvangen eener proce dure tot schadevergoeding niet aan raden. Ook moeten wij er op wijzen, dat het bestaan van een huurcontract zonder geschrift aangegaan, zeer moeilijk te bewijzen is. Of het door u bedoelde briefje iets bewijst om trent de gemaakte afspraken, kun nen wij natuurlijk niet beoordeel en. Vraag: Twintig jaar geleden werd aan een deurwaarder het schrif telijk bewijs eener vordering ter hand gesteld, om die te innen, maar noch het bewijs, noch het geld is ooit gekomen, ofschoon er dikwijls naar gevraagd is. De deurwaarder is nu dood en de schuldenaar kan thans wel betalen. Wat is er aan te dioen Antwoord: Wij vragen U, wie laat zulke zaken nu toch twintig jaar loopen? Dat vragen er naar was niet genoeg. U hadt er flink werk van moeten maken. De schuldenaar zal wel niet betalen zondier zijn be wijs, maar misschien weet hij van de zaak niet af en wil de schuld wel erkennen dan kan men over de te ruggaaf van het verloren geraakte stuk met hem transigeeren. Is de zaak recht, geef ze dan een handig advocaat in handen. Huisindustrie. Gisteravond half 9 vergaderde in 't gebouw van „Volksbelang" aan den Jansweg de aangesloten vereenigin- gen voor Nederlandsche Tentoonstel ling van Huisindustrie". De voorzitter, de heer Merens, riep allen aanwezigen een hartelijk wel kom toe, in het bijzonder den heer W. A. J. v. d. Kamp, die ais lid van het hoofdbestuur aanwezig was. Nadat de notulen waren voorgelezen f n goedgekeurd, deelde de voorzitter mede, dat het bestuur van het plaat selijk comité was geconstitueerd als volgtMerens, voorzitterKlein, vice- voorzitterPerdo, penningmeester; Matla, secretarisen Anthonisse, 2e- secretariB. Verder, dat ontvangen waren van het hoofdbestuur circulaires, waarin financieele steun gevraagd wordt van d 5 Haarlemsche ingezetenen. In deze circulaire zal tevens gelegd worden een circulaire van bet plaat selijk comité, waarin zullen voorko men de namen der nationale financi eele commissie en de namen van in vloedrijke ingezetenen. Nog ds door het hoofdbestuur uitge geven een brochure, waarin het doel der beweging en der tentoonstelling is omschreven. Verder bevat zij de sta tuten der landelijke organisatie en het huishoudelijk reglement van de plaatselijke comité's. Dit huishoudelijk reglement werd met algemeene stemmen goedgekeurd en zal aan de aangesloten vereenigin- gen worden toegezonden. Daar de opkomst niet bijster druk was, werd de benoeming van eene commissie van bijstand aangehouden tot een volgende vergadering. Men besloot af te wachten totdat de stukken zullen zijn ingekomen van (le Rubriekcommissie, die door 't be stuur aan de besturen der aangesloten vereenigingen zullen worden ter hard gesteld, tot afdoening van de werk zaamheden. Nadat bij de rondvraag verschillen de 1 eden inlichtingen hadden ge vraagd, sloot de voorzitter de verga dering. Leger des Heils. Donderdagavond hield het Leger des Heils een openlucht-meeting op het terrin var den Doelen. Het getal be zoekers was niet zeer groot en bepaal de zich voornamelijk tot de getrou wen van het Leger. In deze bijeenkomst werd als ge woonlijk gebeden en gezongen, ter wijl ook verschillende personen ge tuigenissen spraken. Door enkele le den der zangbrigade werden liederen gezongen. Het terrein was met gasoline-lam- pen verlicht VAL9CH GERUCHT Naar aanleiding van het in de stad loopend gerucht, als zou een medicus gearresteerd zijn wegens onzedelijke handelingen, kunnen wij mededee- len, dat een man die een meisje met blijkbaar verkeerde bedoelingen aan sprak, naar liet bureau van politie is gebracht. Deze man is evenwel geenszins een medicus; bet meisje meende wel in hem een geneesheer te herkennen, maar spoedig bleek, dat zij zich hier in vergist had. Wij achten deze mededeeling nuttig om aan alle valsche geruchten hier omtrent een einde te maken, Aangereden. Hedenmiddag te 12 uur reed een fietsrijder op den afrit der Langebrug een tweetal kinderen omver en kwam met fiets en al over hen te vallen. De kinderen werden verwond, doch kon den, na geholpen te zijn in den siga renwinkel van den heer Dieben, huis waarts keeren. De man, die geen schuld aan het ongeval had, was ui terst zenuwachtig. Het is een wonder, dat op dit drukke punt niet meer ernstige ongelukken plaats vinden. Vooral omstreeks 12 uur met trams het uitgaan der werkplaats H. IJ. S., van scholen enz. enz. zou het ge- wenscht zijn. dat hier strenge bepa lingen voor fietsrijders werden ge steld, te meer omdat op dezen steil-m afrit niemandzijn fiets of ander voer tuig meester kan zijn. POSTHARMONIiE. Als directeur der Postharmonie ;s gekozen de heer W. J. van Tienen. Rijksnajaarskeuri ngen. De Rijksnaj aarskeuringen voor hengsten zullen in Noord-Holland ge houden worden op 10 October te Scha- gen en Wieringen, op 11 October te Hoofddorp, en op 12 October te Texel en Terschelling. MILITAIRE PLECHTIGHEID Zaterdagochtend te 11 uur voorin, heeft op het terrein voor de Cavalerie- kazerne de uitreiking plaats van de gouden medaille aan den adjudant- bnderofficier van Lonkhuizen. De beide bataljons zullen daartoe op dat uur zijn opgesteld op dat ter rein en staan onder de bevelen van den luitenant-kolonel Jhr. v. Spingler. Na afloop der plechtigheid zal door den troep een marsch door de hoofd straten van de stad gemaakt worden. Uit de Omstreken OVERVEEN. Door den heer Commissaris d'er Koningin is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den buitenge woon gemeente-veldwachter J. A. Hartman. BLOBMENDAAL. Hedenmiddag had in tegenwoor digheid. van het dagelijksch bestuur en ouder leiding van den comman dant der brandweer, den heer C. W. de Jong, een proef plaats met de voor het villapark Aerdenhout aange kochte .brandspuit. Ook was daarbij tegenwoordig de heer Bikkers uit Rotterdam, leverancier van bedoelde spuit, ten einde eenige aanwijzingen te verstrekken in verband met de eigenaardige constructie dier spuit. De spuit is van zeer klein mod'el, geplaatst op een ondterstuk met 4 wielen en kan zeen- gemakkelijk ver voerd worden. Wanneer zij voor pompen gebruikt moet worden, wordt zij door een rem op beide ach terwielen vastgezet. Aangezien in Aerdenhout geen slooten of brandputten aanwezig zijn, ontvangt de spuit haar water uit een vat eveneens geplaatst op 4 wielen, welk vat een inhoud heeft van 500 liter. Dat vat wordt zoo dicht mogelijk gereden bij de plaats, waar water te krijgen is en met emmers vol gedragen. Bij de proef is gebleken, dat wan neer zooveel water wordt aangedra gen, dat één man werk heeft om de gevulde emmers in hfet vat te storten, er een voldoende voorraad water is om door te blijven spuiten. Met een lengte van 100 meter slangen, be reikte de waterstraal een hoogte van pl. min. 16 tot 18 M., zoodat men een villa voldoende kan bespuiten. Gver 't algemeen is de proef uitstekend ge slaagd en kan men over de aanschaf fing der spuit zeer tevreden1 zijn. SCHOTEN. In aansluiting op ons bericht van gisteren kan worden gemeld, d)at de toestand van het overreden zoontje van Heijboer bevredigend is. Toch zal het ventje, wiens vacantie van het Doofstommen-instituut pas begonnen was. dezen vacantietijd wel grootendeels in het Gasthuis door brengen. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Agenda Raadsvergadering 31 Juli vcvorm. 101/2 uur. 5. Ingekomen stukken en mededee- lirgen. 2. Reclames Hoofd. Omslag 1907. 3. Aanbieding Gemeente-rekening 1906. 4. Af- en overschrijvingen, enz. 5. Verbetering van den Zom erweg. SANTPOORT. Hedenmorgen verzamelden zich op het Kerkplein alhier de kinderen der openbare lagere school, onder het spe len van het Volkslied door een twaalf tal muzikanten van het fanfarekorps Wilhelmina", die hen ook op den tocht zouden vergezellen, tot het ma ken van het jaarlijksche uitstapje. Onder begunstiging van het heer lijke weer gaat ditmaal de reis eerst per stoomtram naar Haarlem en ver volgens per stoomboot naar den speel tuin Schinkelhaven onder Amster dam, alwaar eenige uren, naar we hopen, genoeglijk zullen worden door gebracht. In den namiddag wordt op dezelfde wijze teruggegaan, doch wordt de boottocht over Spaarndam gemaakt. Mogen de kleinen een heerlijke dag hebben Zooals in verschillende bladen was aangekondigd, hield gisteren in den namiddag de heer Van Giersbergen, leeraar in de bijenteelt, een causerie over het leven en werken der bijen, alsmede over de producten der bijen teelt in het zoo keurig aangelegde mo del-bij enpark van den heer Ketting alhier. Na eenige inleidende woorden van den beer Niotscber, begon de heer Van Giersbergen op aangename, onderhou dende en zeer duidelijke wijze, nu en clan iets aanschouwelijk voorstellen de. zijne vooral voor leeken zoo leer zame rede. Voor zoover mogelijk, werd alles tot in de klcinfste details door den heer Van Giersbergen besproken en aange toond waartoe een bijenkast en ouder- wetsche bijenkorf ter zijner beschik king waren. Een en ander duurde tot bij half- vijf. Het nogal talrijk opgekomen publiek waaronder veel dames zal zier. zeker, dank zij de aangename, onder houdende en tevens leerzame manier waarop het is bezig gehouden, en het bij uitstek prachtige weder, zijn gang naar Kelting's Bijenpark niet betreu ren. BENNEBROEK. Door de NecLerl. Automobielclub' zijn op den Rijksstraatweg onder de ze gemeente een tweetal waarschu wingsborden geplaatst ter voorko ming van ongelukken bij het kruis punt van de B-enn eb roek erlaan en den Rijksstraatweg. Daar voor hetzelfde doel reeds door de gemeente een drie tal borden werden geplaatst, is het te hopen, dat de thans dubbele voor zorgsmaatregel afdoende zal werken. De postbode P. Lammens alhier zal 1 September den dag herdenken waaT op hij vóór 25 jaar tot postbode alhier werd benoemd. Sedert 1882 was hij Onafgebroken te Vogelenzang en hier werkzaam. Zeker zal dit jubileum tvoor dezen trouwen beambte niet on opgemerkt voorbijgaan. HALFWEG. Het koffiehuis van den heer Van Stijn op het voormalig eiland Ruig- oord in den Houtrakpolder, zal wor den herbouwd. Na gehouden aanbe steding is die bouw opgedragen aan de heeren Koew en Meegde. voor f3511. SLOTEN. Wegems uitbreiding van het m'ond- en klauwzeer onder het rundvee, is de bewaking door politie en burgers opgeheven. De werken der watervoorziening iwoor de stelling Amsterdam in den Reekerpolder, zullen nog aanzienlijk worden uitgebreid. Van Rijkswege wordt weder grond, gekocht, daar meerdere bronnen zullen worden ge boord. ZANDVOORT. Jhr Leisius, Baarn, Pension Quisi- sana, 2 pers. Jhr. Haersma van Buma. Gronin gen, Pension Quisisana, 2 pers. (Mej. Schocke, Dresden, Pension Quisisana. Fam. S. Simon, Dusseldorf, Pension Quisisana, 3 pers. P. Lambert, Trier, Pension Paula, 2 pers. G. Beukand, Frankfort, Hotel d'- Orange. Barones Valerie Kreutner, Meran, Hotel rOeeam, 2 pers. I. van Riossem, Baarn, Villa Groot Kijkduin. E. Terwinjdt. Nijmegen, Villa Groot Kijkduin. II. W. Koning. Amsterdam, Hotel Groot Badhuis. >S. G. Wie hers-Wi-erdsma, Leeuwar den, Hotel Gnoot Badihuis. Fam. Sieger, Amsterdam, Grand Hotel, 4 pers. S. Leitner, WTeo'nen. Grand Hotel, 5 pers. Mevr. Looman, Arnhem, Hotel Bel vedère, 2 pers. A. Drukker, Hilversum, Hotel Bel vedère, 4 pers. Fam. Rabbie, Amsterdam, Noorder straat 35, 8 pers. Fem. Jansen, Amsterdam, Café Zo- merlust, 6 pers. A. Ross Amsterdam, Café Zomer- lust, 6 pers. L. Levy, Hamburg, Villa Aidim. Everts en, Fam. Brand, Amsterdam, PensioD de Roos, 3 pers. Fam. van der Heijde, Amsterdam, Pension de Roos, 3 pers. A. Vïe-oveno. Amsterdam, Kanaal- weg 17, 4 pers. H. Dekker, Amsterdam, Konlngstr. 29, 4 pers. J. Schrijver, AimstePdam, Kanaal- weg no. 4; 4 pers. Fam. Borger, Joure, Villa Betsy, 4 pers. J. C. la Père, Amsterdam, Kerkstr. 7, 7 pers H. Wiggars, Arnhem, Hoogeweg 16, 5 pers. Binnenland KONINKLIJK BEZOEK AAN ZEELAND. Te Hulst heeft men groote plannen' om H. M. de Koningin en den Prins luisterrijk te ontvangen. Er heeft zich een feestcommissie ge vormd die voornemens is de straat versiering in ha?T geheel op zich te nemen en op verschillende plaatsen eerebogen op te richten. KONING LEOPOLD IN ONS LAND. Donderdagochtend vertrok Koning Leopold van België met zijn stoom jacht Alberta uit Gent. Te Sas van Gent vertoefde het jacht ©enigen tijd en de Koning bezichtigde van de brug van zijn jacht af de nieuwe ka- naalwerken. Ongeveer half twaalf stopt© het jacht voor de uitmonding van den nieuwen arm in het oude kanaal van Terneuzen. Verschillende schepen op de losplaats waren gepavoiseerd en op verschillende punten der nieuwe sluis werken wapperden Hollandsche en Belgische vlaggen, evenals aan de woningen langs de westsluis. Omstreeks twaalf uur lcwam het jacht in die sluis. TOlrijk© belang stellenden waren aanwezig en juich ten den op de brug staand'en koning herhaaldelijk toe, die daarvoor groe tend met de pet dankte en met de bi nocle de omgeving bezichtigde. De Belgische loodscommissaris Durt ging aan boord om den Koning te begroeten. Omstreeks één urn- vler- t-rqk het jacht Weer uit die sluis en stoomde op naar Antwerpen. DE NIEUWE HEMBRUG. Sedert eenigen tijd loopen er ge ruchten als zou het met de nieuwe Hembrug niet in den baak zijn. Dinsdag durfde de bruggebaas het ijzeren gevaarte zelfs niet open te draaien. Er .is toen dadelijk een van de ingenieurs der H. IJ. S. M. per rijtuig naar de Hembrug vertrokken, maar hij vond niets dat eenigo reden tot ongerustheid kon geven. Men be schouwt de geruchten, ook de laat ste, daarom als praatjes, die geen ge loof verdienen. 40 JAREN LID VAN GED. STATEN. Ter gel eigenheid v'an liet 40-janig ambts-jubiieum Van den heer mr. P. baron de Bieberstein Rogalla Za- wadsky te Roermond als lid der Ged. Staten van Limburg, bieden Ged. Staten dier provincie den 82-jarigen jubilaris heden in het Huis ter Geul te Valkenburg een diner aan. W. BLUYSSEN. Naar de Temps" meldt is uit de Seine opgehaald het lijk van den heer Willem Bluyssen, den in staat van faillissement verkeerenden han delaar in margarine, enz. DE GOOISCHE STOOMTRAM. Donderdagmiddag ongeveer 5 uur is, naar het Hbl. meldt, te Laren door de Gooische stoomtram, komen de uit de richting Naarden, die in volle vaart het La ar der hoogt af reed. overreden de 54-jarige mr. A. C J. Hel f rich uit Leiden, gepensio neerd raadsheer in het gerechtshof te Batavia, die tijdelijk te Laren verblijf hield. Door schreeuwen en bellen ,werd getracht de opmerk zaamheid van den verongelukte, die hardhoorend was, te trekken, diocli te laat. Door dé sterke helling was de tram niet zoo spoedig te stoppen, zoodat de ongelukkige, op het laat ste oogenblik het gevaar, waarin hij verkeerde, bemerkende en zijn draai juist verkeerd nemende, door de lo comotief werd gegrepen en alle drie d© wagens over het lichaam kreeg. Er onder uitgehaald, bleek het leven uit het vreeseüijk verminkte lichaam reeds geweken, waarna het lijk naaT het gemeentehuis te Laren werd ver voerd. DE ELEVATORQUAESTIE TE ROTTERDAM. Donderdagavond om acht uur ein digde de vergadering, die in den mid dag begon, van de verschillende be langhebbenden bij een minnelijke re geling in zake de elevatorquaestie. Het vele uren vergaderen had tot resultaat gehad, dat wederzijdsche partijen het waren eens geworden omtrent de voorwaarden waarop de wegers op de elevators zouden wer ken. Evenwel is men het niet eens kunnen worden over de nieuwe we- gerscorporatie „De Volharding". De wegers eischten dat deze zou wor den opgelostde tegenpartij heeft dit evenwel beslist geweigerd en hier op zijn alle on de r: kandel in gen afge stuit, zoodat de afloop van den wa penstilstand een opnieuw beginnen dier vijandelijkheden bet eekent, tenzij de nacht raad mocht brengen. Die mogelijkheid is niet geheel uit gesloten, omdat het niog de vorige week heette, dat de firma Prins, de organisatrice dezer nieuwe corpora tie, geneigd zou kunnen gevonden worden tot haar afdanking, mits aan het geheeie personeel eon behoorlij ke schadeloosstelling werd gegeven en hun persoonlijk als factor een ze ker deel voor vast gewaarborgd werd van het werk, hetwelk de geboycot geweest zijnde importeurs hun ten tijde der troebelen opdroegen. DE UTR. TRAM. De Raad van Utrecht heeft Don derdag besloten de bezittingen der Utr. Paardentram niet over te ne men. Waarschijnlijk wordt de dienst van de Wecrd- naar de Tolsteegzijde over de Oudegracht nu binnenkort gestaakt. EEN KRANKZINNIGE. Woensdagavond is door de ge meentepolitie van Ouderkerk a/d. IJsel naar Rotterdam vervoerd een vermoedelijk krankzinnige neger, die onder die gemeente een huis was binnengedrongen. Slechts met de grootste moeite gelukte het aan drie politiebeambten hem machtig te wor den. 's Middags was het hem gelukt de politie te Nieuwerkerk te ont- loopen. EEN WONDERDIER. Te Putten o. d. Velüwe is een var ken geboren met menschenhanden. Bij het loopen plaatst het dier, dat veel belangstelling ondervindt, de „handen" plat op den grond. ONGELUKKEN. Een loodgieter, werkzaam op het da.k van de pastorie van de R. K. kerk in de Assendelftstraat te Den Haag, had het ongeluk te vallen. De reeds bejaarde werkman kwam met het hoofd op de straatsteenen te- d recht en was ©ogenblikkelijk dood. a Door den trein van 5 uur u. m. uit i Leeuwarden tusschen de stations Deinum en Dronrijp is Woensdag P. een kind van een wachter aangere- t den en gedood. r VERDRONKEN. f1 Donderdagmorgen werd uit de L rivier de Waal bij Nijmegen nabij 't E- slachthuis opgevischt het lijk van 'p den sedert Zaterdag vermisten kleor- k maker L.. woonachtig aan denGroes- n beekschen dwarsweg. k Een schipper, met zijn schip lig- te' gendc in de Seine, nabij do werf van ld do firma Boot, nabij Delft, vermiste I Woensdagmiddag zijn 11-jarigen d zoon. 's Avonds om tien uur werd het r lijk van den knaap opgevischt vlak v bij het schip. Woensdagnacht, omstreeks vier c uur, is aan het Scheventogsche 1 strand aangespoeld het lijk van een, U naar gissing, 25 jaren oud', naar zij- L ne kleeding te oordieelen, een werk man. De drenkeling had een schot- I. wond in het hoofd. Zijn ondergoed was gemerkt A. P. BRAND. 1 Woensdagavond ontstond brand in i do schuur van den bakker Sander- man in de Wolstraat te Rijssen. i Door gebrek aan water in dit dicht bebouwde gedeelte van de gemeente was aan blusschen niet te denken. De schuur brandde dan ook totaal uit. De kerk der Geref. Gem. in de Bouw- straat had ook reeds vuur gevatdit is echter door vereende krachten met emmers water gebluscht. DE WEERVOORSPELLINGEN Van het Meteorologisch Instituut. De heer S. Kan te Amsterdam, stelt in Hemel en Dampkring aan de redac tie de vraag of er niet mededeelinigen door het Meteorologisch Instituut ge daan konden worden over de gron den, waarop de dagelijksche weer voorspellingen worden opgesteld, in het bijzonder omtrent sommige geval len, zooals dat van 3 Juli jl.toen in het weerbericht gezegd werd, dat de depressie van «Skandhravië naar de Oostzee, en daarna weer naar Skan- dinavië wös getrokken, terwijl de heer Mars en .andleren van oordeel waren, dat deze depressie niet uit Skandinavië maar van het vasteland j was gekomen. De. redactie geeft op d'eize vraag een antwoord waaraan j men niets heeft, zoodlat belangstel lenden in deze quaestie nog wel na der onderzoek zullen instellen. Als er te e eniger tijd iets meer van be kend wordt, hopen wij dat nog mede te deel an. In ieder geval heeft de re- j dactie van Hemel en Dampkring het Meteorologisch Instituut wel geen g'rooten dienst bewezen met ihaar antwoord, waar zij het opmaken van de weervoorspellingen voorstelt als iets dat berust op een slag er in slaan. Het is bijna niet te gelooven, dat het Meteorologisch Instituut op zoo'n manier de voorspellingen zou opmaken. ORANJE NASSAU'S OORD. Een patiënt, die reeds lang op Oranje Nassau's Oord verblijf houdt, schrijft ons Wanneer men nu eens een kijkje op Oranje Nassau's Oord komt ne men, zal men verbaasd 'staan, hoe t er nu uitziet. Van 't kleine aantal patiënten, die er 1 Mei waren, is het getal nu reeds gestegen tot ru.im 75. Van verschil onder 't personeel was reeds een week nadat dr. Van der Starp hier kwam, niets meer te mer ken. De patiënten gevoelen zich hier dan ook weer geheel thuis. De lighal- len. zijn zóo goed als alle gevuld. Ook komen er weer paleis-patiënten opda gen. Met alle recht durf ik te verklaren, dat Oranje Nassau's Oord, dank zij het tactvol optreden van dr. Van der Starp, zijn oude roemvolle plaats in d> rij der sanatoria weer gaat inne men. („Vadert.") VOLKSSANATORIUM. Het bestuur der „Vereeniging tot «lichting en exploitatie van een volks sanatorium voor borstlijdors in Fries land" is voornemens in den herfst van dit jaar in de geheeie provincie een zcoveel mogelijk algemeene collecte te organiseeren, ten einde voor zooda nig sanatorium het stichtingskapitaal bijeen te brengen. DIEFSTALLEN. Ten nadleele van den rijwielhande laar W. van de Vrugt te Epe is dezer dr.gen een rijwiel ontvreemd. De huur der, zekere J. B., uit Heerde, trachtte onderweg het rijwiel te verkoopen, dcch slaagde hierin niet. Vermoede lijk heeft hij zich over de Duitsche giens hegeven. DE VREDES-CONFERENTIE. Maandag in den vroegen ochtend gaat een beperkt aantal gedelegeer den op uitnoodiging der regeering, naar Brugge, om daar de tentoonstel ling te bezichtigen. Zaterdag vergadert de arbitrage commissie'weder, doch men verwacht dan nog geen stemming over de aan hangige voorstellen en amendemen ten. Integendeel wordt verwacht, dat debat zal worden gevoerd over de wij- 7.-*. en de volgorde van stemming en over het tijdstip, waarop die zal plaats hebben. Als bevestiging van hetgeen ik" kort na het begin der con- I fcrentie heb gemeld, kan ik mededee- len, dat in een der eerstvolgende com missievergaderingen de vraag van het vernieuwen der declaratie van 1899 in zake het werpen van ontplofbare stof fen uit ballons ter sprake zal komen. Nu de lüchtscheepvaart-techniek se dert 1899 geheel nieuwe banen heeft h(treden, wordt daarover een belang wekkend debat verwacht. Woensdag hebben de gedelegeerden ter Conferentie op uitnoodiging der Regeering een prachtigen tocht op den Nieuwen Waterweg gemaakt. De Regcering heeft met dat uitstap je een beeld willen geven van een der

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2