10 Juli j.l. naar aanleiding van het •verzoek van IJ. van Akkeren om een toelage uit de gemeentekas; 2e. een schrijven van C. Meijer, hou dende bezwaar tegen zijnen aanslag in de hondenbelasting. 3e. eesu voorstel van B. en W. in za ke meerdere aflossing van gelden ten behoeve van de gemeente-lichtfabrie ken. 4e. een schrijven van B. en W., houdende aanbieding van de rekening en verantwoording van de inkomsten en uitgaven der gemeente over 1906; 5e een voorstel van B. en W. tot vaststelling van eenen staat tot be schikking op den post ..Onvoorziene Uitgaven1', dienst 1907. C. dat door den Commissaris der Koningin in de prov. Xoordholland eervol ontslag is verleend als buiten gewoon gemeenteveldwachter, aan: C. F. G. L/orenz, eervol ontslagen klerk bij de politie; C. Zwemmer, eer- wol ontslagen agent van politie; en dat als zoodanig is benoemd; J. N. Lobel, opzichter der openbare werken; D. dat, naar aanleiding van de op merking in de raadsvergadering- van 10 dezer, bij Burgemeester en Wet houders in overweging is het denk beeld om het aantal stembureau's bij raadsverkiezingen in district III uit ie breiden, hetgeen evenwel eerst zal •kunnen werken na het van kracht worden der kiezerslijst voor 1908/1909; E. dat de heer Jhr. J. A. P. Repe- laer van Spijkenisse heeft bericht, dat hij de benoeming tot lid der Commis sie van toezicht op het Stedelijk Mu seum aanneemt F. dat B. en W. voorstellen machti ging te verleenen, om de huur van grond, gelegen onder de gemeente Bennebroek, bij raadsbesluit van 13 December 1905, no. 19 (Volgn. 79 B verhuurd aan J. G. van Gaten, over te schrijven ten name van A. Th. en J. Th. Ruygrok; G. dat zijn ingekomen. Ie. een schrijven van Z. E. den Mi nister van B/innanlandsche Zaken, houdende goedkeuring van de benoe ming van B. ten Have tot leeraar in de gymnastiek aan het Gymuuium; 2e. een schrijven van den'. 'M n, houdende goedkeuring van de herne ming van W. L. Nol'he tot Jaerur in de wiskunde aan het Gymnis.am; 3e. een schrijven van God. Stii'en der prov. Noordholland', ten geleide van het door hen goedgekeurde raads besluit van 19 Juni j.l. no. 19, fot ver huring van grond aan de Leidsohe vaart; 4e. een schrijven van denzelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 19 Juni j.l., aao. 21. tot aanvaarding van grond aan de Raarovest; 5e een schrijven van denzelfden, ter geleide van het door hen goedge keurde raadsbesluit van 10 Juli j.l. aio. 10, tot verhuring van gronden als opslagplaats; 6e. een schrijven van dezelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde raadsbeluit van 10 Juli j.l., no. 15 tot verkoop van grond aan het Lakenlko opersgi ld. PUNT 2. Onderzoek van de geloofsbrieven van nieuw inkomende leden. Benoemd worden tot leden der Com missie van onderzoek de heeren Thyssen, Seignette en Groot De vergadering wordt gedurende dit, onderzoek geschorst. Na heropening der zititing brengt ie heer THIJSSEN rapport uit over de geloofsbrieven van de heeren J. L. E. I. Breda Kleynenberg, E. Levert, J. H. Visser, Joh. de Breuk, mr. F. A. Bij- vcet, mr. A. S. Mi edema, mr. J. Spoor, M de Braai, A. Gravestein, Z. Mid delkoop en mr. J. H. Thiel, tot wier toelating overeenkomstig de conclusie der Commissie wordt besloten. De VOORZITTER zegt der Commis sie en in 't bijzonder den rapporteur, donk voor de genomen moeite. Na voorlezing van het proces-ver haal der toelating, wordt behandeld punt 3. PUNT 9. B. en W. stellen voor de begrooting van het St. Elizabeth's Gasthuis, dienst 1908, tot een bedrag van ƒ92.000 goed te keuren en de bijdrage uit de gemeentekas te bepalen op ƒ57.000. Goedgekeurd. PUNT 4. B. en W. stallen voor de jaarwedde van den onderwijzer C. A. da Ridder niet te bepalen op 650 maar 675. Goedgekeurd. PUNT 6. B. en W. stellen voor aan den heer •W. Kloeke, hoofd der Tweede Burger school, die van 1 Januari 1907 tot 1 Juli daaraanvolgende ook belast was met de leiding van het onderwijs aan de Derde Burgerschool de acht klassen der 2e Burgerschool welke tij delijk gehuisvest waren (en nog zijn'; in drie lokalen van „Weten en Wer ken" en in vijf lokalen van het voor malige Luthersche Weeshuis, werden Sinds 1 Januari geacht te vormen de Derde Burgertschool een gratificatie te verleenen wan f 150. Goedgekeurd. PUNT 6. B. en W. vragen voor het meubi lair der nieuwe Hoogere Burger school aan de Zijlvest een aanvul- lingscrediet van 13.200. Reeds is 1 25.000 toegestaan. De heer MODOO zegt, dat bij het bedrag van 13.200 begrepen is een be- ö:ag tot aanschaffing van gaskachels, in plaats van vulkachels. Die vervan ging komt spreker wel goed voor, maar de wijze waarop dit voorgesteld wordt, acht spreker niet goed. We we ten van diie soort verwarming nog te weinig, en de gegevenls over de finan- cieele uitkomsten zijn spreker te po ver. Hij heeft de verwachting, dat het stoken van gas vrij duur zal zijn. De Ccmmi,ssie van Toezicht juicht het plan zeer toe, maar laat zich over de kostenkwestie niet uit. Het rapport van den Directeur der Openbare Wer ken stelt zich op het standpunt, dat d- gemeente gas krijgt voor vier cent per kub. Meter. Dat is natuurlijk niet de kostende prijs. Bovendien, spreker heeft de ka chel gezien, waarvan men er 40 wil aanschaffen maar hij weet niet, of dit systeem het meest aanbevelens waardig is, bij gebrek aan een rap port van onzen gas-speoialiteit, den hoer Blom. Zijn advies had niet mo gen ontbreken. Spreker is bang, dat I et hier mee gaan zal zooaljs inder tijd met de proef van centrale ver warming, die vooraf ook zoo mooi voorgesteld moet zijn. Spreker stelt daarom voor liet be drag met ƒ4000 te verminderen, om c-erst te onderzoeken, of dit systeem het meest, aanbevelenswaard is, op dat dan tegelijkertijid een beslissing voor de scholen voor M. U. L. O., en die in de Tuchthuisstraat kunne wor den genomen, anders moet men na 't afbouwen in die scholen gaan bre ken. Het voorstel wordt genoegzaam on dersteund. De heer BREDA KLEYNENBERG herinnert aan het onderzoek, inder tijd ingesteld door den heer Duf our cnitrent de centrale verwarming in scholen, waaruit de onvoldoendheid dier verwarming in schoollokalen blijkt. De tegenwoordige verwarming laai echter alles te wenschen over. De eene concierge zorgt er beter voor dan de andere, maar in 't algemeen heeft men reden tot klacht. Sommige kin deren zitten te heet, anderen te koud, all.* kachels zijn op dezelfde tempera tuur aangelegd, zonder dat rekening kan worden gehouden met de dagtem peratuur. De kachels zijn niet meer een goede vriend maar een noodzake lijk kwaad. Toen de onvoldoendheid der centrale verwarming bleek, kwam int Duibschland bericht over het suc- cès der gasverwarming. Nu spreekt rnen van een proefneming, maar die kan alleen beslissen over de vraag, of men later op alle scholen gasverwar ming zal gaan invoeren. Immers 'n Straatsburg, Miinchen, Karlsruhe is dit systeem proefhoudend gebleken en met het oog op de voordeelen, ge mak, orde, enz., juicht men daar al gemeen de verwarming met gas toe. Wat nu betreft het ontbreken van een rapport van den heer Blom, deze heeft voor enkele jaren gezegd, dat hij van de zaak geen studie had gemankt, en dit komt omdat in ons land slechts spaarzaam van gas aks verwarming gebruik is gemaakt. In Duitsehland wel. Straatsburg bijv. heeft geen lichtgas, maar nadat d i fabriek daar als lichtgevende bron verdween, zijn er nog twee fabrieken bijgebouwd voor de productie van. gas voor verwarming. Spreker twijfelt er niet aan, dat in de eerstvolgende tien jaar wel eens betere systemen zullen worden gevon den, maar thans is het radiatoren systeem, thans ingevoerd op de Bur gerschool, als het meert voldoende systeem bekend. Nu enkele kleinighe den. Het is steeds een grief geweest, dat altijd een jongen van een jaar of II moest worden gebruikt om <ie kachels na te gaan, en toch kon zulk een jongen niet worden gemist, om- d tt een volwassen man een minimum salaris van 12 gulden per week zou moeten hebben. Die uitgaaf nu kan men uitsparen. Voorts is er een hygiënisch voor deel, daar de vulkachels steeds eeu onaangename lucht afgeven. Daar kbmt nog bij, dat er op de H. B. S. elk uur een ander leeraar is, die verschillend gevoel voor warmte hebben, de een laat de ramen 't eene rur open gooien, de ander doet ze weer dicht. Dit ongerief kan men bij gasgebruik wegnemen, terwijl men op warme dagen alle warmte kan m:ssen. Spreker meent dus dat de proef, genomen met de kachel op de H. B. S. gedurende.twee jaar, 't. uitstekerfde de zer verwarming heeft bewezen. De heer DE BREUK meent, dat de heer Kleynenberg de zaak zoo breed voerig en goed heeft toegelicht, dat de heer Modoo nu wel voldoende zal zijn ingelicht Spreker geeft voorts de verzekering, dat de heer Blom het met den Direc teur van Openbare Werken geheel etns is, en wijst er op, dat toch nieu we kachels moeten worden gekocht. Wat de andiere scholen aangaat, het breken dat in andere scholen noodza kelijk zou zijn, is van kleinen omvang en kan dus geen reden zijn om niet' over te gaan tot een invoering van deze verwarming. Het gemak ligt voor de hand, en spreker gelooft, dat het op den duur ook voordeeliger zal zijn. Zéker in 't onderhoud. De heer RINKEMA is tot zijn spijt twee maal verhinderd geweest de zaak ii; de Commissie van Bijstand mee te behandelen. Spreker is echter uit het lezen der stukken niet ov.er.tuügd geworden, dat dfze verwarming zooveel aanbeve ling verdient, en spreker heeft zich duis tot den heer Dufour gewend, aan wiens oordeel spreker groote waarde hecht. En waar nu de heer Dufour niet twijfelde, of deze verwarming zou vcldoen, zal spreker zijn stem aan dit voorstel geven. Spreker maakt echter da opmerking, dar de Commissie vin Toezicht cphet Onderwijs in da gelegenheid is ge weest de proef te volgen, en de Com missie van Bijstand, die dan toch de technische commissie is. krijgt alleen da cijfers te zien. Dit acht spreker niet in den haak. Ten 'slotte maakt spreker een op merking over het opdragen van eene belangrijke opdracht voor ƒ13.000 van de schoolmeubelen. aan den heer Beccari, zonder dat iemand anders, zelfs niet de uitvoerder van den bouw der school, in de gelegenheid is ge weest prijsopgaaf te doen. Zóó heeft men 't spreker verteld, en al gunt hij den heer Beccari de bestelling graag, toch merkt spreker op, dat het moge lijk is, dat de gemeente door deze wijze van handelen is geschaad. De heer VAN ROSSUM gelooft, dat liet zeker is, dat de kosten der gasver warming duurder zullen zijn dan de wone kachels. Spreker wijst er op, dat het gas aan d gemeente in 1905 per kub. Meter 5 39 en in 1906 5.29 cent per kub. Me-1 Ier kosttede door den heer Dumonfc aangenomen taxatie van 4 cent is te laag, en fictief. Spreker berekent, dat de gasverwar- n.ing 600 per jaar meer zal kosten. Neemt men nu aan, dat er voor 300 o an arbeidsloon wordt uitgewonnen, dan kost het nog 300, maar spreker meent, dat het gemak en de gezona- heidsvooi'dieelen van die beteekenis zi.in, dat ze tegen die hoogere uitgaaf: opwegen. De heer GROOT wijst op het zonder linge feit, dat op een bedrag van 25.000 een aanvulling van 9000 wordt gevraagd. Het lijkt soms, of er maar een gat in de lucht geslagen wordt met het nemen van zulke cijfers. Spreker zou gaarne zien, dat dit 5n hei vervolg werd veranderd. De voorstelling van Openbare Wer ken, dat het gas 4 cent kosten zal, nuemt spreker onjuist; waarom, vraagt hij, nu toch zulk een foutieve voor stelling gegeven? Om de voordeelen, aan het systeem ven gasverwarming verbonden, zal spreker zich aansluiten bij het voor stel van B. en W. De heer MODOO wijst er op, dat in de school aan de Tuchthuisstraat en die van den heer Brouwer toch ka chels moeten worden aangeschaft. Men zou dit dus even goed voor de H B. S. kunnen doen. De voordeelen, die men in Straatsburg heeft, heeft men hier niet, omdat men daar geen lichtgas en dus geen dure carburatie- toestellen noodig heeft. Wanneer wij h'er will on probeeren, hoe het gaat, moeten we dan het grootste gebouw: nemen, wat we hébbon? Kan de proef; niet, erven goed genomen worden in de school van den lieer Brouwer, nadat de heer Blom zijn advies zal hebben gegeven Spreker handhaaft dus zijn voor stel. De heer RINKEMA zegt, dat, waar d heer MODOO toch een belangrijke proef op de school van den heer Brou wer zou willen nemen, begrijpt hij r.iet, dat hij 't niet wil in de H. B. S. ant als men voor een jaar in de II. B. S. goede kachels moet huren, za' dat zeer duur komen. De heer DE BREUK antwoordt den lieer Groot, dat toen de gegevens voor de school er waren, die voor de möu- hileering nog ontbraken. Daarop heeft men 't dubbele bedrag genomen van hetgeen voor een gewone school ijs ge raamd. En wat nu die andere scho len betreft hoe de verwarming daar geschieden zal, dat moei. nog eea pi nt van overweging bij B. en W. uit maken. De heer NIEUWENHUIZEN KRU- SEMAN betoogt, dat deze gaskachel na nauwkeurig onderzoek van geduldig verzamelde gegevens wordt voorge steld. De heer SCHRAM zal voor 't voor stel van B. en W. stemmen, maar zou toch graag zekerheid hebben, dat die beste verwarming in die andere scho len ook werd' aangebracht. De heer MUEDlEMA zou gaarne ant-i woord vernemen op de klacht van den heer Rinkema over de weinige inlich tingen aan de Comm. v. Bijstand voor de Openbare Werken. De VOORZITTER zal die zaak on derzoeken. Het voo rstebMbdoo wordt verwor pen met 1 stem voor, die van den heer Modoo. Het voorstel van B. en W. wordt tdiaarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. PUNT 7. B. en W. stellen voor den pensioens grondslag van Dr. P. G. Buekers, leeraar aan de Burgerschool, aLs volgt vast te stellen a. met ingang van 1 Januari 1891 op 250. b. met ingang van 1 Januari 1898 op 300en c. met ingang van 1 September op ƒ400. B. en W. nemen hun voorstel (Raadsstuk 247) in, daar later geble ken is, dat een vergissing is gemaakt. Goedgekeurd. PUNT 8. B. en W. stellen voor, nadat in de vergadering van 29 Mei 1.1. hun voor dracht tot bepaling der jaarwedde van een te benoemen Directeur van het Stads-Armen- en Ziekenhuis is aangehouden, thans over te gaan tot benoeming van een Directeur, bijge staan door een Directrice, waartoe de echtgenoot© van den Directeur zal worden benoemd, beiden op een jaar wedde van ƒ500 benevens inwoning, enz. De heer DE BRAiAL zegt, dat de groote moeilijkheid bij! dJeze voor dracht zit in de verhouding tusschen den Directeur en zijn vrouw, die Di rectrice zou zijn. Spr. meent dat de gemeente geen andere betrekking tusschen die twee moet scheppen dan die er uit' den aard der huwelijfksver- 'houddng bestaat. Hij stelt daarom voor het salaris voor beiden te bepa len op 1000, en het salaris van de Directrice voor den pensioensgrond slag te beschouwen als een salaris van 500. De heer NUEUWENHUIZEiN KRU- SBMAN meent, dat het denkbeeld van Kien heer de Braai, om den Direc teur te maken nummer een kan worden belichaamd in een klein amendement, nl. om de Directrice te noemen adjunct-directrice. De VOORZITTER meent, dat deze zaak moet geregeld worden in de in structie, en geeft de verzekering, dat B. en W. bij 't vaststellen daarvan met het bezwaar van den heer De Braai zullen rekening houden. De heer DIE BRAlAL trekt zijn voor stel in. De heer KRUSEMIAN drukt er zijn spijt over n.ï.t, dat het advies van het Burg. Armbestuur'niet tot zijn recht komt, aan welk advies spr. bijzondere waarde hecht. Dat advies toch legt den nadruk op de moeilijkheden die ontstaan uit het zeer waarschijnlijke feit, dat men geen twee ideale men- sc'hen zal vinden, dio toevallig met el kaar gehuwd zijn. Mien zal den een niet kunnen ontslaan zonder den an-' der, het salaris van den een niet kun- nen vertioogen zonder dat van den ander. Al die bezwaren klemmen te aneer als men straks een nieuw ge bouw krijgt, waar de Directeur niet inwonend zal zijn. Spr. neemt dus het vroeger voorstel van B. en W., door hief collego ingetrokken, weer op, en dient dit voorstel in. De VOORZITTER zegt, dat dit voor stel eigenlijk de principieele kwestie stelt, die in de vorige zitting niet of niet voldoende is behandeld. De heer NIEUWENHUIZEN KRU- SEMAiN zegt dat de Raad wel niet formeel, maar principieel een beslis sing heeft genomen door het besluit om aan B. en W. te verzoeken een nader voorstel te doen voor de pen sioenregeling van man en vrouw. Het spreekt van zelf, zegt spr.. dat mijn neef volkomen vrij is, dat voorstel op nieuw te doen. maar ik adviseer toch er niet op in te gaan. Het voorst el-Kruseman wordt ver worpen met 2 stemmen tegen, die van de heeren de Braai en Kruseman. De heer THIJSSEN vraagt: Wat zal er nu gebeuren als men aanstelt een gehuwd paar en de man bijvoorbeeld komt te vallen wat zal er dan ge beuren? Een stem; Moet worden begraven. De heer THiIJiSSEN zegt, dat als de Directrice haar ontslag dan moet ne men, dan mioet, dia.it in de instructie komen. De heer MODOO zegt, dat dit alles van later zorg is. De heer DE BILAAL wijst er op, dat er toch moeilijkheden kunnen ont staan tusschen die twee ambtenaren over de bevoegdheden. 'De VXX)R2ITTEiR meemt, dat het vanzelf spreekt, dat waar man en vrouw gevraagd worden, de een ont slag moet vragen als de ander komt te sterven. De heer THIEL meent, dat dit on dier de berio emdnigsvoorwaanden kan word,en opgenomen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen. PUNT 9. In verband met den achteruitgang der Kaalsmarkt stellen B. en W. voor de twee schrijvers en de twee opzet ters, die om de 14 dagen dienst doen af te schaffen. Zonder stoornis voor den gang der zaken, kan de waag- meester de zaken alleen afdoen. Goedgekeurd. PUNT 10. B. en W. stellen voor het verzoek der plantsoenwachters om bij de nieu we uniform ook van. gemeentewege schoeisel te verschaffen, af te wijzen. Het komt B. en W. niet gewerischt voor, de verstrekking van vrij schoei sel tot dusver alleen gebruikelijk ten aanzien van de politie-agenten te gaan uitbreiden over personeel van hndere takken van tdlienst. De heer GROOT m'eent, dat er iets voor te zeggen is de adressanten een „soort schoeisel" te geven, aange zien wordt voorgeschreven, dat zij schoeisel moeten dragen, dat aan zekere eisohen voldoet. (Pantoffels of Molière schoenen bij v. mogen zij met dragen. Spr. stelt daarom voor, hun voor de surveillance een schoeisel te verstrékken. De heer RINKEMA vraagt daarover inlichting. De VOORZITTER zegt, dat hen al leen verboden is pantoffels te /dra gen, omd'at men daarin bewijs zag, dat ze de zaak Wat al te gemakkelijk opnemen. Bij de uniform behoort dit schoeisel niet, tenzij alleen Zondags, wanneer ze politiediensten verrichten. De heer GROOT zegt, dat hem ver zekerd is, dat ze ook geen Molière- schoenen mlocihten dragen, en stelt dus voor dit stuk om nadere inlich tingen aan te houden. Het voorstel-Groot wordt verworpen Voor stemmen de heeren Groot, Mo- do, Schram, en de Braai. Het Voorstel van B. en W. wordt, 'aangenomen. Tegen stemmen de hee ren dé Braai, Groot en Schram. PUNT II. B. en W. stellen voor niet in te gaan op het verzoek der lantaarnop stekers, om verhooging van loon. 20 April 1904 werd het loon van ƒ3.75 op 5.50 gebracht en na die drie jaar hebben er zich geen omstandig heden voorgedaan, die grond zouden kunnen opleveren om het verzoek in gunstige overweging te nemen. De heer GROOT betoogt, dat het verzoek der lantaarnopstekers niets onbillijks vraagt. Er zijn toch tijden, waarin zij 'langer dan vier uur des nachts in dienst zijn, omdat de tijd tusschen blusschen en aansteken zoo kort. is, dat zij in die tijden niet rus- tpn kunnen Zoo maken zij nachten van 81/2 en 71/2 uur. Het loon van /5.5Ö~ïs "géén loon voor mensehen, die altijd nachtdienst en Zondagsdienst hebben, 'en, weer of geen weer, er toch uit moeten. Spreker heeft, wetend hoe weinig medegaand zijn medeleden in den Raad zijn, maar niet voorgesteld wat de lantaarnopstekers naar zijn oordeel billijkheidshalve moesten heb ben, maar toch wil hij beproeven wat voor hen te doen, en hij stelt dus voor hun loon te brengen op 6.50 per week. De VOORZITTER stelt voor dit voorstel aan te houden met verzoek aan B. en W.. om over te leggen een urenlijst van den dienht. De heer KLEYNENBERG zou gaar ne een rapport van den heer Blom over de zaak en cVer net voorstel- Groot ontvangen. De heer DE BRAAL zegt, dat de heer Blom zijn oordeel reeds gaf, en dat dit in overeenstemming i£ met het afwijzend voorstel van B. en W. Een nieuw advies zal men dus moeilijk ki nnen verwachten. Teneinde de financieele regeling makkelijk te maken, stelt spreker vcor de verhooging te doen ingaan met 1 Januari 1908. Het voorstel-Mbdoo om de zaak uit te stellen tot DE volgende vergadering wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. PUNT 12. Ter vaststelling wordt aangeboden eene verordening, regelende benoe ming, ontslag en jaarwedten der ambtenaren aan de Lichtfabrieken. De volgende salarissen worden voor gesteld Boekhouder ƒ2100ƒ2500, hoofdop zichter ƒ1300ƒ1900 met vrije wo ning, vuur en licht, sclie;kunidige ƒ1600—ƒ2000, opzichter ƒ1100—ƒ1500, 3 stakersbazen 10401300, haofd- electricien ƒ15002000, hoofdmachi nist 12001700, assistent-hoofdma- chinist 11001400, onderboekhou- der ƒ1200—ƒ1600, le klerken ƒ800— 1200, magazijnmeester ƒ750ƒ1000,2e klerken 600800, 3e klerken 350 575, geldophalers 700900, por tiers ƒ780—ƒ936, kantoorbode ƒ700— ƒ900, cokesbaas 780ƒ936, 2 opzich ters straatverlichting ƒ624—ƒ780 met vrije woning. Do lieer RINKEMA maakt ten op zichte van de jaarwedde van den hoofdmachinist de opmerking, dat diens salaris op 1200 is gebleven, al is het maximum verhoogd; bij de anderen is het minimum verhoogd. Waarom maakt de hoofdmachdnist. eene uitzondering? De heer NIEUWENHUIZEN KRU SEMAN antwoordt, dat liet geheele bezwaar van den betrokkene hierin zit, dat hij er in ziet, dat een ander ambtenaar financieel boven hem werdt gesteld^ hoewel hij in het alge meen het minimum niet onvoldoende vend. De heer Blom echter oordeelde bet niet gewenscht, om de regeling ter wille van dien ambtenaar, die overigens een verdienstelijk man is, nog meer te veranderen. De lieer RINKEMA is hiermede wel epnigszins tevreden gesteld, omdat liem nu blijkt, dat het bezwaar dus niet den man gold. De heer THIEL wijst er nog op, dat wel de hoofd-electricien ƒ1500 heeft, maar dat de hoofd-machinist vrije woning enz. geniet. De voordracht wordt aangenomen. PUNT 13. B. an W. stellen voor het perceel Lange 'Annastraat 60 onbewoonbaar te verklaren en tie gelasten dat het na 3 maanden ontruimd moet zijn. Goedgekeurd. PUNT 14. B. en W. stellen voor de perceelen Omvalspoort 2 rood, 6 rood, 10 rood. 16/16 boven en 11, onbewoonbaar te verklaren, en te gelasten, dat de per ceelen na drie maanden zijn ont ruimd. Goedgekeurd. PUNT 15. B. en W. stellen voor de perceelen Romolenstraat 26, 28, 30 en 32 onbe woonbaar te verklaren, en te gelasten, dat de perceelen na drie maanden ontruimd moeten 7.1j». Goedgekeurd" PUNT 16. B. en W. stellen voor aan Ch. v. d. Poll toe te staan, om bij den verbouw van het perceel Zijlweg 22 af te wij ken van het bepaalde bij artikel 85 der Bouwverordening. D e h eer M I EDEMA zegt, dat de heer Van die Poll een beroep do'ert op de welwillendheid dér gemeente spr. meent, dat nu de gemeente een beroep kan doen op de welwillendheid van den heer Van de Poll, door hem te verzoeken de scheidingssloot naast zijn perceel en den Zijlweg te dem pen, aangezien die door stank en vuil hinderlijk is voor dje omwonen den. De VOORZITTER zegt, dat de be handeling dezer zaak bij B. en W. niet vreemd is, maar toch hierbij niet. kan wordén behandeld. PUNT 17. Wegens de veranderde ligging der spoorbrug over het Spaarne kan het schuitenhuis der roei- en zeilvereeni- g;ng „Het Spaarne" niet blijven lig gen. Daarom stellen B. en W. voor de huur van dat gedeelte Spaarne-water op te zeggen met 1 Februari 1908. Goedgekeurd. PUNT 18. B. en W. stellen voor de firma Pei- tenburg en Zonen op haar wenschmet 31 December a.s. te ontslaan van de huur van een gedeelte water van het Vuil rak. Goedgekeurd. PUNT 19. B. en W. vragen machtiging, om het Rijk vrij te stellen van de betas ting van vier maanden huur voor twee lokalen van het Openbaar Slachthuis, wijl deze huur 1 Januari 1907 in ging, maar de eerste vier maanden geen gebruik gemaakt is van de loka len. Goedgekeurd. PUNT 20. B. en W. stellen voor mej. A. N. H. W. van der Linden te benoemen lot tijdelijk 'ieerares in de Engelscbe taal nan 1de U. B. IS., den heer H. v. d. Heuvel Rijnders en mej. I. C. E. Pee- in de wis- en werktuigkunde aan de H. !B. S., «en mej. I. C. E. Peelen tot tijdelijk leerar.es in de Kunstgeschie denis laan de Meisjesschool. Benoemd worden mej. iA. N. H. W. van der Linden, do heer II. v. d. Hert vol Rynders on mej. I. C. E. Pee len. PUNT 21. B. en W. stellen voor tot leeraren in het teek-enen aan do Burger-Avond school te benoemen voor tijdelijk A. van der Spek, J. A. Traanberg, P. A. Montauban, A. Wensing, F. Ilage, J. P. Strybos, H. Korringa, B. Bouman, J. Godefroy, voor vast tot leeraar in de Nod. taal en schrijven B. J. te Kleffe, voor Ned. taal en wiskunde H. Pot, voor werktuigkunde, tij delijk, H. J. Ruiters, voor handteeke- nen P. van Looy. Benoemd worden bi de voorgedra gen heeren. PUNT 22. B. en W. stellen voor te voldoen aan het verzoek van den heer B. J. te Kiefte, hoofd der school D., om in gelijke betrekking overgeplaatst te worden naar de Zevende Tusschen- scliool. De heer P. Th. Jansen is be noemd tot hoofd der Opleidingsschool voor meisjes. Conform besloten. PUNT 23. Benoeming onderwijzers. B. en W. hebben de volgende voor drachten ingediend ter benoeming van één onderwijzer en twee onderwijze ressen, om een begin te maken met de aanstelling van vast personeel aan de Derde Burgerschool. Eerste voordracht 1. H. Cransberg, onderwijzer eerste klasse aan de Tweede Burgerschool. (Jaarwedde ƒ1050). 2. Mej. E. H. Heijboer, onderwijzeres tweede klasse aam de Tweede Burger school. (Jaarwedde ƒ800). 3. Mej. M. S. Hoeksema, onderwij zeres tweede klasse aan de Tweede Burgerschool. (Jaarwedde 725). Tweede voordracht 1. Mej. E. H .Heijboer. 2. Mej. M. S. Hoeksema. 3. II. Cransberg. Derde voordracht 1. Mej. H. S. Hoéksema. 2. H. Cransberg. 3. Mej. E. H. Heijboer. Benoemd worden de «erstvoorge- d rage nen. PUNT 24. Voordracht ter benoeming van twee onderwijzeressen aan die Derdie Bur gerschool te Haarlem a. Mej. B. E. M. Groustra, mej. J.. L. van Dullemen, mej. J. J. van Thiel, mej. A. M. Boerée, alten te Haarlem b. dames Van Dullemen, Groustra, Van Th nel, fBoerée, als voren. Benoemd worden de eerstvoorge- dragenem. RONDVRAAG. De heer VAN LINDEN TOLL vraagt eenige inlichtingen omtrent den keu ringsdienst aan het Slachthuis. Spre ker zou gaarne vernemen hoe die dienst werkt, of er veel afgekeurd werd niet alleen voor tuberculose, maar ook voor mond- en klauwzeer, dat than® heerschende is. De VOORZITTER antwoordt, dal het Slachthuis blijkt aan de eischen van den keuringsdienst te voldoen. Spreker heeft eenige cijfers van den directeur ontvangen, die voor den Raad ter inzage zullen worden gelegd, doch waaruit hij mededeelt, dat in den tijd van 13 tot 31 Mei 1907 werden gekeurd 252 runderen; daarvan bleken 170 gezond, 82 ziek, dus een percenta- gr van 331/2 pet. niet volkomen ge zond. Voor varkens waren de cijfers 568 gekeurd, waarvan 141/2 pet. niet gezondkalveren 31/2 pet. niet ge- zend. In Juni waren die percentages runderen 40 pet., varkens 24 pet. on gezond. Omtrent het mond- en klauwzeer kan spreker op het oogenblik geen in lichtingen. geven. De heer MODOO herinnert aan zijn voorstel tot wijzigiug der bouwveror dening. Anderhalf jaar geleden ge daan, dat toen naar de rechtsgeleer de commissie is verwezen. Hij heeft e- nog eens naai" gevraagd en ook de hieer Levert; toen is gezegd, dat het wachtte op de terugkomst van den voorzitter der Commissie. Nu die voorzitter weer in de stad terug is, vraagt spreker: Is het mogelijk de lamst van dat advies eenigszins te bespoedigen De leden van den Raad kunnen wel eens een voorstel doen, maar zij worden totaal met machte loosheid geslagien, als zoo'n advies maar niet wil loskomen. Dat kan één, dat kan tien jaar duren en dat maakt, cm' zoo te zeggen, een mensch ture- luursch, vooral als er dan menschen zijn, die er op wachten en van den een naar den ander loopen om te vragen Komt er nog iets van zoo een wijziging? En wij zitteen maar net als de vrouw van Blauwbaard uit te zien of er niets komt. Het verlangen is zeker, niet onbescheiden, dat we nu van de Commissie eens spoedig advies zul len zjen. De VOORZITTER antwoordt, dat de zaak haar beslag reeds zou heb ben, indien niet drie leden der juri dische Comanissie ongesteld waren geweest. De heer SCHRAM koont terug op zijn verzoek om alsnog maatregelen voor te bereiden voor de gasverwar ming van de Derde Burgerschool en de School voor M. U. L. O. De VOORZITTER zegt overweging van dit verzoek toé. De vergadering wordt daarnte. ge sloten. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Alkmaar, 25 Juli. M. L. Beék^o'op- man en winkelier, te. Den Heldler.- Rechter-commSssaris mr. H. W. van Tienhovencurator H. P. M. Kraak man. Arnhem, 25 Juli. J. H. Bloemen dal, koopman, te 's-Heerenberg. Rech- ter-commissaris mr. H. R. A. Boe nen curator mr. J. J. van Gorkum.- G. J. A. Hubers, behanger, te Nij megen. Reohter-comrntssaris mr. H. R. A. Boonencurator mr. F. W. A. Hütschler. Opgeheven P. Sterk Pz., schoenmaker, te Enk- huizen. (St.-Ct.) Uitgesproken 's-GraivJenhage, 30 Juli. II. Kres, broodbakker, te Leiden. (V'ad.) Stoomvaartberichten Het stoomschip Besoeki, van Java naar Rotterdam, arriveerde 31 Juli te Havre. Het stoomschip Koningin Wilhelmi- na, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 31 Juli Ouessant. Het stoomschip Banda, van Batavié naar Amsterdam, passeerde 30 Juli, des nam. 7 uur, Ouessant. Het stoomschip Prins Willem I ver trok 31 Juh' vari Paramaribo naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Willem III ar riveerde 29 Juli van Amsterdam ta Paramaribo.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 6