Weerbericht Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenland Uit de Arbeiderswereld Sport en Wedstrijden MEDEDiEEUNGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTÏTUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur.) De Bdldt, 2 Augustus 1907. HSogste barometerstand 766.8 m.M. te Brussel; laagste 747.3 m.M. te Stock holm (Oostkust van Zweden). Verwachting tot den avond van 3 Augustus: 'Wind: matige Zuid-Westel. tot zui delijken wind. Gesteldheid van de lucht: bewolkt tot zwaar bewolkt, mogelijk regen- of Onweersbuien. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 767 m.M. Neiging tot vooruit gang- Vorige stand te 2 uur 763 m.M. te Haarlem. Vrijdag 2 Augustus Hoogste gisteren. F. 61' Laagste heden nacht F. 54' Hoogste hedenmiddag 2 uur F. AS1* EEN FÏETSONGEOÜUKJE. Gisterenavond omstreeks 10 uur had een fietsrijdende tcLame op dén Zijlweg tegenover de slagerij van den heer Roest het ongeluk met haar rot ■verward te rakecn tusschen de spa ken van haar achterwiel, waardoor zij met haar rijwiel tegen den grond smakte. gelukkig zonder zioh erg te bezeeren. Zij kon echter niet van den grond weer opstaan, doordat haar rok zoo 'zeer vastgeklemd zat tus- Isohen de spaken. Nla eenige vergeefsche pogingen van een paar te hulp gekomen voor bijgangers om de rok weer los te krij gen, hetgeen echter onmogelijk bleek, moest de rok worden stuk gesneden, om de dame uit haar lastige positie ftie bevrijden, xMe daarna ten huize van den heer R. gelegenheid vond haar zeer gehavend, todiet te voor zien. Ongeluk. Hedenmorgen kreeg een werkman pp den SpaanüdammeiTweg jeen be roerte en was dadelijk dood. (De man iaat een vrouw met 7 kin deren achter. Boottocht. Da boottocht der Haarl. Jong. Ver- leeniging gaat niet naar Hoorn, maar naar Alkmaar. Waarschuwing. Ter voorkoming van diefstal wor den de kermisreizigers door de politie aangezegd, hunne schuiten, liggende in de verschillende wateren, niet on beheerd te laten. VERJAARDAG VAN H. M. DE KO- NTNGIN -MOEDER De geboortedag van H. M. de Ko ningin-Moeder ging heden, hoewel in onze &tad geen officieel feest gevierd rwerd, toch nliet onopgemerkt vooir- bij. Van alle oflicdeele gebouwen en Ook van zeer vele particuliere wonin gen wapperde de vaderlandsche drie kleur. Des morgens was er parade, van middag concerten in de buitensocie- teit van Trou moet Blycken; vanavond «meert en vuurwerk in „de Bron", en eveneens weer in den Hout. Parade. Ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin-Moeder hield het korps infanterie, alhier in garnizoen, een parade op het veld voor de Oavalenie-kazerne aan den Schoterweg. Dank zij het prachtigé zomerweder slaagde deze wapenschouwing uitste kend. Het was een grootsch gezicht, dl© schitterende uniformen, blinkend in het volle zonlicht. Geen wonder 'dan ook, dat zij veel toesohouwers trok. Ook bij het marcheeren door de stad viel over het getal kijklustigen niet te klagen, dank zij vooral de vroolijke marsohen van ons kranig (muziekkorps. (De parade die gecommandeerd rwerd. door den luritenant-kolonel De Vries en geïnspecteerd door den kolo nel Neeteson werd o.rn. bijgewoond door onzen burgemeester, jhr. mr, J. W. G. Bareel van Hoge landen. Overreden. Hedenmorgen omstreeks 8 uur had -op de ijzeren brug te Heemstede een in vliegende vaart gaande automobiel het ongeluk een mooian hazewind hond te overrijden, toebehoorende aan den heer J. de Vries. De wielen gin gen het arme dier over de beenen en den kop. Het gaf nog teekenen van leven, maar werd door een paar werk lieden uit zijn lijden geholpen, en in dia vaart geworpen, alwaar het in de diepte verdween. De auto was intus- Bchen doorgegaan. VRAGENBUS. W. van L. U moet op 2 of 9 Septem ber opkomen, ook al ontvangt U geen oproeping. De openbare kennisge ving is wettelijk voldoende. Brand. Dondendagnamaddag te ruim 2i uur heeft een begin van brand plaats ge had in het bewoonde vaartuig van den kermisreiziger A. J. de Groot, lig gende in de Leidschevaart, ontstaan door het springen van een brandend petroleumstel. De brand is door den eigenaar en zijn personeel gebluscht, izoodat Jetje" en de slangenwagens van de huipbureaus van politie aan het Leddsoheplein en Groote Hout- brug, dlie op het terrein waren ver schenen geen water behoefden te ge ven. De staf van de brandweer was aanwezig. KERKELIJKE BELASTING. ■De kantonrechter heeft de uitspraak der vonnissen inzake de kerkelijke be lasting aangehouden tot Vrijdag a.s. Examen Hoofdakte. Amsterdam, 31 Juli en 1 Aug. Ge ëxamineerd 14 candidaten. Geslaagd o.m. de heer W. A. van der Wal te iHillegom. 's-iGravenhage 31 Juli en 1 Aug. Ge- ëx. 15 vr. candidaten. Geslaagd 8, o.w. de dames A. G. Kloeke, L. C. Snijders, C. Wdjdom, S. Houtkooper, allen te Haarlem. ONZE SCHUTTERIJ. De tijd toen men zong Als onze schutterij er niet was, Dan is ons land in nooi die is voor altijd voorbij. Sic transit gloria mundiZoo gaat de heerlijk heid der wereld voorbij En hier zelfs zonder het officieel vertoon van vaan- del-ophreovging, d'at men in andere steden heeft gezien. Als het vaandel lilier naar 't Sted. Museum gaat, dian gaat het met stille trom. En geen dichter zelfs, die, gelijk in Gronin gen, haar een afscheidslied toezingt - Het is gedaan Laten we daarom van dien Gro ninger dichter plagiaat plegen, door 't eerste couplet van zijn afscheids lied hier over te nemen Vaarwel, vaar eeuwig wel, o Schut- teorije, Ik groet voor 't laatst uw ster vend zielental. Mij schijnt de wereld thans een woestenije, Vol Wooploosheid, ontreddiring en verval 'k Zie diep ontroerd nog eens uw] i buksen «dimmen, Uw jassen, uw shako's, en wat niet meer Straks zijt ge slechts een troep GWineesche schimmen, En 'k zie u nimmer weer BLOEMENDAAL. Door den Burgemeester is aan den heer W. G. Portielje, directeur van het Hotel Duin en Daal, vergunning verleend tot Wet houden van diner concerten op Zondag a. s. en vervol gens iederen avond gedurende het zomerseizoen des avonds van 610 uur. Donderdagmiddag te 4 uur sloeg op Duin en Daal een voor e»n rijtuig ge spannen paard op hol en kwam in hét rasterwerk terecht. Die in het Tijtuig zittende dame en het paard wierden gewond. De navolgende verlofgangers dezer gemeente zijn opgeroepen om inge volge Art. 111 der MilitieWet onder de wapenen te komen H. M. Verbeek tegen 12 Aug., A. Vis- beek tegen 12 Aug., H. J. M. Lisone, tegen 26 Aug., P. van der Vliet tegen 2 Sept., W. Schultz tegen 12 Aug., en P. Treffers tegen 12 Aug. Door Z. E. den Minister van Oor log is G. Vogel alhier aangesteld ais mareohaussée te voet en geplaatst te 's~ Hertogeribosch. GEMEENTERAAD VAN BLOEMENDAAL. Donderdagavond te half acht verga derde de gemeenteraad onder voorzit terschap van den heer Jhr. Bas Backer, den nieuwen burgemeester. Onder de ingekomen stukken was eer schrijven van den Commissaris der Koningin van i Juli 1907, betref fende het bepaalde in art. 8 b der Al- giemeene Politieverordening, wat door den Minister in strijd wordt geacht met de Motor- en Rijwielwet. B. en W. stellen voor om die zin snede te schrappen. Hef was echter enkele heeren niet heel duidelijk, waarom de behande ling dezer zaak uitgesteld werd tol ecne volgende vergadering, en aan de leden afschrift van dit schrijven zal worden gezonden. Eveneens werd aangehouden eeu verzoek van het bestuur van den Groo- ten Zilkerpolder, om een subsidie van 100 voor het onderhoud van den weg door dien polder, of, zoo dit niet kan, den weg dn eigen beheer te nemen. De Voreeniging Bloemendaals Com mando vraagt een subsidie van 150. B. en W. stellen voor ƒ50 te verlee- nen, evenals dit jaar is verleend. De hoer Koolhoven pleitte voor het geven van 't gevraagd subsidie, aan gezien de uitgaven der Vereeniging hooger zijn dan de inkom/sten, die Uit de lage contributie niet kunnen wor- der gedekt. Ook de heer Tidaman wilde wel gaarne aan het verzoek der Vereen i- g ng voldoen, maar zag gaarne de rokening der Vereeniging ter visie voor den Raad gelegd. Aangezien dit riet is geschied hoewel zij bleek wel ingezonden te zijn werd beslo ten ook deze zaak aan te houden tot de volgende vergadering. B. en \y. stellen voor het salaris van den secretaris te bepalen op 1200. Besloten wordt deze zaak in besloV ten zitting te bespreken. De_ gemeenterekening wordt ter on derzoek gesfeld in handen eener com missie, bestaande uit de heeren Koolhoven, Ter Hoffsteede en Tide- man. Aan de orde komt het onderzoek der geloofsbrieven van de herkozen raadsleden, de heeren Ter Hoffsteede, Bijvoet, Van der Hulst en Tideman. De heeren A. L. van Beusekom en C-. P. van Tienhoven hebben hunne benoeming tot lid van de plaatselijke schoolcommissie aangenomende drie and'ere heeren hebben bedankt, zcodat drie nieuwe leden moeten be- ni-emd worden, waarvoor B. en W. dubbeltallen aanbieden. Benoemd worden de heeren J. W. Bos, T. J. Eldering en L. G. Prins. Vastgesteld werd het 1ste suppletoir kohier der hondenbelasting, terwijl dat der plaatselijke belasting in de geheime zitting wordt behandeld. Bij de rondvraag wijst de heer Kool hoven er op, dat de Rollandsbrug, particulier eigendom en zeer verval len, op last van B. en W. gesloten is. Er is nog niets aan gedaan, en daar om dringt spreker aan op eenigen spoed, om aan dien min-gewenschiten toestand een einde te maken. De Voorzitter zegt, dat hij, die als onderhoudsplichtige békend staat, weigert het onderhoud op zich te ne men, en er geen enkel bewijs is. B. en \V zullen de knoop moeten doorhak ken. De heer Boreel, dankbaar voor de besproeiing van den Aerdenhout, ver zoekt om ook de Bekslaan te be sproeien. Deze zaak. komt echter in de volgen - d Raadszitting in behandeling. De openbare zitting werd daarop gesloten. Wij vernemen, dat ten slotte li>et salaris van den secretaris op f 1-100 is (bepaald. HEEMSTEDE. Door verkeerd uitwijken reed een motorfiets Donderdagmiddiag op den Zandvoortschen wieg tegen een ver pleegde van het gesticht Meer en Bosch, waardoor deze kwlam ié val len en een bloediende wond aan het hoofd bekwam, zoomede e enige ont vellingen. Nadat door eon broeder van bedoeld gesticht het eerste ver band was gelegd, werd hij per bran card naar het gesticht vervoerd. HILLEGOM. Uit Hillegom wordt nog aan het ,.Hbld." geschreven Woensdagavond te ongeveer 63/4 uur brak een kort doch hevig onweer los boven deze streek. Spoedig ver nam ik bij geruchte, dat de bliksem danig had huisgehouden |n de wo ning van den heer B. van Till, aan de Wilhelminalaan. Zwart werd mij de toestand daar afgeschilderd. „In de huiskamer alles door elkan der geslagen en wat het ergste was de heer Van Till zelf getroffen door een electrische vonk." Gelukkig werd hij slechts voor een oogenblik bedwelmd en verzekerde mij nog slechts een weinig pijn aan de linkerzijde van het lichaam te voelen. Rondgeleid door dezen heer aan schouwde ik de verwoesting. Niet een enkele kamer was gespaard gebleven Overal waren groote gaten in de pla fonds en muren te zien. De ramen der huiskamer waren volkomen uit hun verband geslagen en in alle kamers het huisraad deerlijk toegetakeld. Een begin van brand ontstond nog in de (slaapkamer, waar het beddegoed door het hemelvuur werd aangetast. Dank zij spoedig toegeschoten hulp werd uitbreiding van de vlammen voorkomen. 's Heeren Van Tills huishoudster, bewusteloos geworden, verkeerde des avonds in oen toestand, welke veel zerg vereischt. De schade wordt door verzekering gedekt. HAARLEMMERMEER Openbare vergadering van den iRiaad dezer igemeente, op Donder dag j.J., des voormiddags ten 10J ure, ten Riaadhuize. Tegenwoordig 16 leden (1 vacature). Voorvitter: de Burgemeester, de heer J. W. Lantzendorffer. (De voorzitter opent de vergadering -met gebed. Aan de orde is: a. Onderzoek geloofsbrieven der nieuwbenoemde leden van den Raad. De geloofsbrieven der nieuwgekozen raadsleden ondeiteocht zijn door eene commissie uit den Riaad, wordt tot /toelating van die leden besloten, b. Aanbieding Rekening der gemeen te, dienst 1906. 'Uit de rekening blijkt, dat de ont vangsten hebben bedragen 106585.0Si de uitgaven f 99591.82. Batig saldo 6993.26|, welke rekening met die van het Burgerlijk Armbestuur wordt ge steld in handen der finanoieele com missie. c. Wordt goedgekeurd de levering van grind. d. Wordt goedgekeurd een concept besluit tot af- en overschrijving, dienst 1907. e. Wordt goedgekeurd eene supple- toire begrooting, dienst 1907. Komt ter tafel: 1. Een verzoek van M. Koopmans, om ontslag als onderwijzer aan school into. 10. Wordt besloten adressant ontslag te verleenen tegen 1 September a.s. 2. Verzoekschriften van B. J. de Jongh, onderwijzer aan school 3 en E. C. Endert, onderwijzeres aan sohool 11, om eervol ontslag als zoo danig. Wordt besloten adressanten eervol (ontsl ag te verleen en resp. tegen 1 Aug en 1 Sept. a.s. 3. Wordt benoemd tot onderwijzer aan school 5 de heer H. Eokhart te Haarlemmermeer; tot onderwijzeres laan school 11, mej. E. Groen te IJ- muriden. 4. Verzoekschriften van J. M. v. d. Pol en van de wed. G Smit, om een steen te mogen plaatsen op ko opgra ven resp te N.-Vennep en Hoofddorp. Zulks wordt goedgevonden. 5. Na eenige bespreking over de verlichting te Hoofddorp en N.-Ven nep, wordt besloten een verlichting aan te brengen met Lysoline. 6. Wordt besloten om den toegang tot het graf van dir. Heijie te Abends ,,Dr. Heijelaan"' te noemen. 7. Komt nog ter tafel een brief van Dr. Bon in zake tractementsxegelln-g. Na eenige bespreking wordt besloten dien brief te stellen in handen der Fin. Oommissie. 8. Wlordt vastgesteld het kohier van de hondenbelasting, dienst 1907, tot een bedrag van 1725. •Hierop wordt de openbare vergade ring gesloten. Z ANDVOORT. Aangekomen badgasten J. Honedijk, Dordrecht, Groot Kijk duin. C. ter Kuile, Enschedé, idem. J. van Andel, Roermond, idem. M. van Mferle, Rotterdam, idem. J. en A. ter Kuile, Enséhedé, idem., 2 peïs. Paul Hellmann, Dusseldorf, Hotel Groote Badhuis. C. H. Rebel, Hilversum, idem. F. Schols, Amsterdam, Baan no. 7, 6 pers. A. Bonmike, idem, Pension Mareza- te, 8 pers. M. Borst, Wurzburg, idJem, 4 pers. A. Rozenstein, Netisse, ildem, 2 p. J. D. H. Koppen, Amsterdam, Groo te Krocht no. 7. E. H. van Ittersum, Haarl., Geriö straat no. 16, 4 pers. Ivarel Alberts, Joure, Villa B'etsy, 2 pers. Mevr. L. Haagman s, Amsterdam, Kerkstraat no. 30, 3 pers. P. Debuser, Dusseldorf, Pension Perseverange. Vanwege de 2 Augustus-VereenigShg •waren Donderdag en heden Vrijdag •feesten georganiseerd. Donderdag werd onder leiding der heeren Martin een goedgeslaagde ves- itingbouw-westrijd en een vlieger-wed strijd, waaraan vele kinderen van badgasten deelnamen, gehouden. Hedennamiddag, worden wedstrijden van verschillenden aard op het terras van het KurSxaus gehouden en heden avond is er in het Kurhaus kinderbal •en groot bal, en tot besluit een vuur werk. H. M. DE KONINGIN NAAR MECKLENBURG. De Koningin en de Prins zullen Za terdagochtend te half negen uur met eer speoialên trein over Apeldoorn naar Dobbin reizen. DE ZOMER VAN 1907. Aan den avond van 31 Juli hagelde het flink te Utrecht. Groote korrels kwamen met donder en bliksem ter aarde. MIDD. ZENDINGSVEREENIGING. (Zie Tweede Blad). De volgende motie werd aangeno men De vergadering, gehoord de discus sie naar aanleiding van het referaat" van Dr. De Visser, overtuigd, dat aanneming van het wetsontwerp tot onderzoek van het vaderschap door beide Kamers wen- schelijk is, geeft mandaat aan het hoofdbestuur, de aanneming van het ontwerp door de Eerste Kamer zooveel mogelijk te bevorderen. De heer J. N. van Munster sprak over de gevaren van het Nieuw-Mal- thusianisme voor zeden, huisgezin en maatschappij. Verschillende punten der agenda; werden aangehouden. DE „BERLIN". De Berlijnsc-he correspondent der „N. R. Ct." seint: Het aan het strand te Wyk, op het eiland Föhr, gevonden pakje met banknoten, ter waarde van drie mil- licen mark, van de National-Provin cial Bank te Dover, moet afkomstig zijn van het stoomsohip „Berlin", «Kat aan den Hoek van Holland ver gaan is. DE RUYTERjFEEST TE EG MOND AAN ZEE. Donderdag werden te Egmonld aan Zee de aangekondigd e Die Ruyterfees- .tan gevierd. Het hoofdnummer van het program ma: de Landing van De Ruyter, moest door het weer vervallen. D,e stoomtrawler, waarmede de ad miraal voor de kust zou komen was er wel, maar. wijselijk had men De IRuyter dit gevaarlijke avontuur be spaard. •Uit het duin zou hij thans langs het strand voor de trap, die de kade moest (verbeelden, wandelen en daar ontvan gen worden door de overheden van Salé. Nog tegen den middag bestond er alle kans, dat alles in het water zou vallen. Maar tot vreugde van de Egmon- ders klaarde tegen één uur de lucht wat op en kwam zoowaar het zonne tje en met haar een stroom van be zoekers die in den morgen wat be angst, den middag schenen te heb ben afgewacht. Hat werd nu aardig aan het strand, waar de witgekudfde golven dansend uiteenspatten in het heldere zonlicht. Daar kwam De Ruyter eindelijk met zijn gevolg, aan de kade opge wacht door de overheden van Salé, die er in hun Moorsch kostuum al le costuums waren van de N.V. Helm hout Co., te Amsterdam wat goed uitzagen. Den admiraal werd een paard aan geboden en in optocht trok men nu naar het Schoolpleinwaar tegen het schoolgebouw het regeeringspaleis de „Kasba" was opgericht. Hier bevond zich de prins van Salé die den admi raal ontving. Toespraken werden ge-! houden, de muziek speelde terwijl sor bet en confituren werden aangeboden. Vervolgens had een rondgang door: het dorp plaats, waarbij de stoet her haaldelijk werd toegejuicht, vooral Do Ruyter, die als figuur bijzonder goed voldeed. Hiermede was het eerste gedeelte van het feest ten einde. Na afloop van den optocht was er concert dm de uitspanning van den heer Half, terwijl des avonds het feest werd voortgezet met een bal champêtne op het terras van het Kur haus, muziek in het hotel „Zeezicht" en bal in hotel „Welgelegen". Gtilukkig bleef het weer goed. Het was wel een wat te frissche zomer avond, maar, in aanmerking geno men de weinige verwachting, die men in den morgen van het feest had, kon men nog tevreden zijn, al was hot aantal bezoekers heel wat minder dan (twee jaar geleden. EEN TOOXEEiLTJE. Men schrijft uit Wateringen aan de Rsb. Tooneel: weg tusschen Wateringen .en Rlijtswijik; personen: een boeren knecht ijverig doenkte een kar met metst te laden; im ide verte een .auto rniet drie heeren. Paard voor den mestwagen wordt, reeds bij het getoe ter in de verte schichtig. De knecht lacht in zijn vuistje, vijiand als hij is van de zijn heesten steeds op hol ja gende autocar. Fluks den haak los geslagen, en met 'het schichtige paard een zich daarbevindend zijlaantje in, den wagen midden op den weg la tend. De auto nadert al meer en meer. Stop zegt de auto. Aan tieren in het moderne voertuig geen gebrek. Uit stappen der heeren, pruttelen en uit kijken. Eind el ijk ten einde raad, be ginnen de fijne heeren met hun fijne tqbstumes cben vullen mestwagen te duwen met vereende krachten, geluk te het eindelijk en met de keurige met meeit bevuilde pakken wordt weder ingestapt. Tuf, tuf, tuf, en tierend verwijdert izich het drietal. (Boerenknecht gie rend van pret, spant weder in en ver- vervolgt zijn werk. FEN HANDIGE BURGEMEESTER. Men schrijft uit Maastricht Naar men verneemt wordt een on derzoek ingesteld naar de handelin gen van den burgemeester-secretaris eener Zuid-Limburgsche gemeente, die zijn jaarlijksche staten zoo wist in te vullen, dat sedert de volkstelling van 1900 het zielental zijner gemeente met 282 inwoners was vermeerderd, ter- vijl in werkelijkheid is gebleken, dat dit met 25 verminderd was. Op die wijze zou het rijk, dat jaarlijks eene subsidie van ƒ1.33 per inwoner uit keerde, een aardig sommetje te veel betaald hebben. NED. ONDERW. GENOOTSCHAP. (Vervolg.) Nadat de gaisten de welkomstgroet beantwoord 'hadden, was het woord aan den heer L. C. T. Bigot, van Arnhem, ter inleiding van het punt „Het wetsontwerp tot verbetering van de salarissen". De rede van den heer Bigot Werd meermalen door applaus onderbro ken en ten slotte langdurig en dave rend toegejuicht. Naar aanleiding dezer rede werd door het hoofdbestuur voorgesteld de volgende motie, die met algemeene stemmen ongewijzigd werd aangeno men Motie. „De algemeene vergadering van het NedJeriandsch Onderwijzers-Ge nootschap, gehouden te Apeldoorn op 1 en 2 Augustus 1907, met levendige belangstelling ken nis genomen hebbende van het voor stel tot wijziging van art. 26 der wet op h/eit lager onderwijs, bij koninklij ke boodschap van 25 April j.l. inge diend bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal waardeerende de poging daardoor aangewend tot verbetering- van dé financieede positie der onderwijzers overwegende Ie. dat het gering aanvangsdalaris een beletsel is voor de voortzetting van de studie der aan kweek- en nor maalscholen half opgeleide onderwij zers en dat daardoor een groot na deel berokkend wordt aan het on derwijs 2e. dat ook thans, evenlals biji de wetsherziening van 1905, dé hoofden van scholen, gelegen in eien gemeen te of gedeelte eener gemeente, beboe rende tot de achtste of negende klas se der tabel, bedoeld in art 5 der wet tot regeling der personeele belasting, vap een zoo dringend noodig© ver- 'hiooging hunner jaarwedden worden uitgesloten 3e. dat alleen zulk een in dé wet vastgelegd stelsel billijk genoemd mag worden, waarbij aan alle onder wijzers wordt toegewezen hetzelfde minimum-salaris met gelijke Veihoo- gingen na gelijke perioden en met gelijke toeslagen op het salaris a. bij het behaLen der hoofdacte, b. bij het aanvaarden van de betrekking van hoofd eener school van oordeel zijnde, dat ook bij aan neming dér voorgestelde verhoogin gen de jaarwedden nog altijd blijven vieTre beneden de som, noodllg om met een gezin te leven in den stand, den onderwijzer door zijn betrekking in de maatschappij aangewezen acht het dringend noodig, dat de volgende wijzigingen in het ontwerp worden aangebracht le. het minimum-salaris, bedoeld in art. 26, 20 onder a, worde gébracht op 600 2e. de beide laagste klassen dier hoofden van scholen worden veree- nigd tot één met een minimum-sala ris van ƒ850-; 3e. aan alle onderwijzers, hoofden zoowel als niet-hoofden, worden ge lijke periodieke verhoogingen toege kend betreurt het ten zeerste, dat ook dit wetsontwerp geen. verbetering voorstelt, die voor eenigen tijd als af- 1 doende mag beschouwd worden. 1 en draagt lïet hoofdbestuur op die- zo verklaringen ter kennisse van de 1 Regeerimg te brengen". Als vergaderplaats voor de verga dering in 1908 werd met algemeene stemmen Haarlem aangewezen. Aan de paedagogische bibliotheek werd toegestaan 100, aan het ondersteu ningsfonds 250. MISDAAD? Volgens een bericht in „'De Tijd' is gistermiddag in hst veld onder Grons- <veld (Limburg) het lijk van een meisje gevonden. (Men vermoedt, dat het doodgescho ten is. Nadere bijzonderheden ontbre ken. ONGELUKKEN. Woensdagmiddag is te Maastricht een achtjarig knaapje, door eigen on voorzichtigheid, tusschen den wal en een brug beklemd geraakt, toen de ze opengedraaid -werd. Het knaapje brak de ruggegraat en was dadelijk dood. 2 AUGUSTUS TE BAiARN. (Mén meldt uit Ba ara: H. M. de Koningin, H. M. de Ko ningin-Moeder en Z. K. H. Prins Hen drik hebben de uitnoodiging van het Gemeene&bestuur van Baarn aange nomen. om de verlichting van „Het Huis ter Bern" te komen bezichtigen, welke ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder heden avond nabij de Pekingkom in het 'Baarnsohe bosch zal plaats hebben. De vorstelijke familie wordt te onge veer half tien ter plaa/fse verwacht. VALSQH BANKBILJET. Den 22en Juli j.l. is te Utrecht in be taling gegeven een van valsohheid verdacht Nederlandsen bankbiljet, groot tien gulden (waarin het water merk ontbreekt), hetwelk door de po litie is dn beslag genomen. De commissaris van politie in de 2e afdeeling, te Utrecht, verzoekt inlich tingen omtrent den vervaardiger en uitgever en waarschuwt tevens, dat men bij de onlbvangst van bankbiljet ten, groot tien gulden, op zijn hoede (moet zijn. STUKADOORSSTAKING TE ENSCHEDE. Men soint uit Enschede De stukadoorsgeaellen alhier heb ben Do-nderdag het werk gestaakt. De platroons hadden besloten om met in gang van 1 Augustus dien morgen en namiddagschafttijd elk van 1/4 uur van het loon af te trekken. Hier tegen verzetten zich de gezellen, en éisöhten intrekking van het besluit. De patrio ons weigerden, wat de aan leiding is geweest .tot dJeze staking. PEKING—PARIJS. He.den wordt prins Borghese te Petersburg verwacht. DUINDIGT. De directie der baan Duindiigt kan wel een prijsvraag uitschrijven, waar aan het te wijten is, dat deze baan niet het drukst bezocht wordt, In de o.imiddellijke nabijheid van Den Haag en Scheveningen, moest 't over stelpend druk zijnen dat was het nimmer. Erkend dient echter te wor den, dat het gisteren toch nog een mooie dag was. Zoowel in de rennen als in de dra verijen kreeg men goed bezette velden en zeldzame eindstrijden te zien. De mooiste strijd was die tussóheu Le Cdd en Fosolda. Jammer, dat Kil- lick Tasker herhaalde malen, door met het achtereind van zijn karwats voor den neus van Fosolda te slaan, de groote Clingendaalsche Steeple- Chase deed verliezen. Wel werd een cbjectie ingediend, doch niet geldig verklaard. De verrichtingen van Baladin wa ren supérieur en ware Doeleman niet een paar maal opgesloten geweest, dan was hem zeker deze prijfs niet ontgaan. Berdina won de Sweep-stakes voor 3-jarige Nederlandsche merriën fn geen mooien tijd. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt Dops-prijls. Rec-dravecrij voor Neder landsche paarden. Min. afstand 2400 M. lste ELlv Rose (2500 M.) Doeleman, in 4.21 4/5. 2de Flying Dutchman (2400 M.) J. F. de Boer, in 4.221/5. 3de Morningstar (2540 M.) Hartig Jr. in 4.23. 1 Goudgeld-prijs. Wedren op de vlak ke baan, voor Inlandsche paarden. Afstand 1600 M. lste Freule (581/2 K.G.) Allen, tn 147. 2de F1 onkel (591/2 K.G.) Tasker, 21/2 lengte. Draverij van Meet. Sweepstakes voor 3-jarige Nederlandsche merriën. Afstand 1600 M. lste Berdina (Koster Jr.) in 3.014/5. 2de Keesje S., (S. Witteveen), in 2 022/5; en 3de Kwarteltje (J. Ensing), in 3.11. Chattermag-prijfe. Verkoopsren op de vlakke baan. Afstand 2400 M. lste Hopetöwn (541/2) KilHck. in 2.53. 2de Limsfield Lassie (56) Allen, an derhalve lengte. De winner werd voor 800 gulden verkocht aan den heer Zuidmeer. Vent d' Ouest-prijs, Handicap dra verij. Min. afstand 3200 M. lste Nelly Grattan (3275) Schönrock, in 53/5. 2de Baladin (3400) Doeleman, in 5.12. 3de Vauban (3300) J. F. de' Boer, fn 5.13. i

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2