NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 25e Jaa'gang. No. 7395 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 6 AUGUSTUS 1907 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: llittL Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem - 1^0 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ020. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der B„ Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 IHliSif 50 Cts' voor 3 P,aatsingen k contant Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. eerste blad. AGENDA DINSDAG 6 AUGUST-US. KERMISVERMAKELIJKHEDEN. Schouwburg: Cinema togr aph24 uur. .Schouwburg: Nad. Toonaai ver een. „Huziarenkoorbs", 8 uur. Vereeniiginig: Stoel en Spree: „Het Koninkrijk -der vrouwen", 8 uur. -De Kroon: Ned. Oper. Ens. „J-ong Heidelberg," 8 uur Bronge-bo uwSp eci al i bei ten-voo rstel ling, Directie Henri ter Hall, 8 uur. Kleine Vereeniigitag: 'Specialiteiten- voorstelling, directie Nieuwehhui- zen, 8 uu-r. Schouwburg Van Lier, Parklaan: ^Olympische spelen", 8 uur. St. Bavo: Ned. Dubbel Mannen-kwar tet, 8 uur. [Alberts Frèras, Groote Markt: Bios coop voo rsteiltin-gen25, v-an 6 uur af. Anti-kermisvergaderinig. Jionge d,- vereen. „Kloon tot Jezus", lokaal Stoof steeg 6, 8 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 12 u. Buitenlandsch Overzicht KEIZER EN TSAAR. Zaterdagochtend te 10 uur heeft te Swinemünde de ontmoeting der kei zerlijke jachten -plaats gehad. Onmiddellijk, begaf zich de Duitsohe Keizer met Von Bülow en Von Tirpitz eu gevolg aan boord van het Russi sche jacht, de „Stjand'art". Z. M. stoomde daaroip met den Keizer van Rusland naar de re-ede van Swine münde, waar prins Heinriich met all i commandanten van de Duitsohe sche pen aan boord van de „Stj'andart" 'kwamen. Tegen kwart voor één verliet Keizer Wilhelm de „Stjand'art" en onmiddel lijk daarop voer de Tsaar met Iswols- kiden minister van buitenlandsche zaken, en de leden der hofhouding naar de „Hohen-zollern", waar de ka pel het Russische volkslied speelde. Des avonds had aan boord van de „Hohenzollcm" een diner plaats, waaraan ook het gevolg der twee kei- zes en de commandanten van de aan wezige schepen deelnamen. De Tsaar zat tusschen den Keizer en den rijks kanselier. DE TOESTAND IN MAROKKO. De Fransche regeering neemt krach tige maatregelen om haar landlgenoo- ten in Marokko te beschermen en-vol doening te verkrijgen voor de te Casa blanca -gepleegde moorden. Niet alleen word en e enige oorlogsschepen naar Casablanca gezonden, maar ook wor den transportschepen in gereedheid gebracht om een vrij aanzienlijke troepenmacht naar Marokko over te brengen. Het Fransche ministerie schijnt echter beslist voornemens in overleg te handelen met de andere mogendheden. In de eerste plaats met Spanje. De Spaansche regeering zou bereid zijn ten deze met Frankrijk samen te wer ken. Een aantal Madrileensche Ma den waarschuwt daartegen en is van meening, dat het Spanje daarbij zal gaan als indertijd in Cochin-China, w.aar het voor zijn bondgenoot de kastanjes uit het vuur haalde zonder ©enig voordeel voor zichzelf. En bo vendien zou een gewapend optreden tot verwikkelingen kunnen leiden, waarom de bladen tot buitengewone voorzichtigheid raden. Te Berlijn waardeert men het zeer, dat de Frapsche regeering haar zaak gelastigde te Berlijn aanstonds na hetgeen te Calsablanca gebeurd is aan de Duitsche regeering heeft laten me- dedeelen, dat Frankrijk zich strikt aan de overeenkomst van Algeciras zou houden. Van nieuwe onrusbbe richten uit Tanger is nog niet vernomen. Geruchten over herhaling der aan vallen op de blanken werden weer te gengesproken. Wel wordt gemeld, dat het gepeupel te Casablanca het met de onruststo kers houdt, maar dat de rest der be volking het -gebeurde zeer betreurt, uit vrees voor vergeldingsmaatregelen •van Frankrijk, De gouverneur van Casablanca is afgezet en vervangen door den kaïd van den isfam der Oelad Hariz. Deze moet hebben verklaard zich in staat te achten de orde te herstellen, wan neer de consuls van Duitschland en Engeland officieel de verzekering zou den geven, dat de Franschen de stad niet zouden bombardeeren. VAN RAISOELI 1s te Tanger een brief ontvangen, waarin deze mededeelt, dat hij door bemiddeling van dien berichtgever in onderhandeling wenscht te treden met het Engelsche gezantschap. Raisoeli legt in dit schrijven er den nadruk op, dat hij Mac Lean gevan gen heeft genomen, omdat hij dezen niet voor betrouwbaar hield. De toestand van Mac Lean moet volgens de „Daily Telegraph" kri tiek, zelfs Kijna hopeloos zijn. Alle bergstammen zijn Raisoeli gunlstig ge zind en de -strijdmacht van den Sultan i:« niet sterk genoeg om ze aan te val len. Te Tanger schijnt men van mleening te zijn, dat iedere besweging ter bevrij ding van Mac Lean voor dezen nood lottig zou zijn. UIT RUSLAND. Naar de Temps" uit Moskou ver neemt, is daar een congres geopend der monarchistische partijen. Het doel van het congres wordt diep ge heim gehouden. De namen der gedele geerden, die er aan deelnemen-, zijn niet bekend. Noch het publiek noch de pers wooden tot de -zittingen toegela ten. Er schijnt echter, in weerwil van de pogingen^ tot geheimhouding, toch iets uitgelekt te zijn, omtrent hetgeen er hasprolcen wordt. O. a. moeten de besprekingen loopen over de al of niet deelneming der monarchisten aan de Doema-verkiezingen. En over deze kwei&tie moot nog al one enigheid' hteer- schen. IN ITALIë heerscht sinds enkele dagen een anti- clericale beweging. Te Turijn alleen werden op één avond op zeven plaatsen anti-clericale vergaderingen gehouden, waar moties werden aangenomen, waarin uitwij zing der congregaties en volkomen verwereldlijking van het lager onder wijs verlangd werden. Ook de monar chistische vereeniiging „Pro patriaet rege" nam -een motie van gelijke strekking aan. Te Spezzi-a hehben weer herhaalde lijk aanvallen van het volk op ker ken en kloosters plaats gehad. Naar de „Temps" uit Rome v^- neemt, heeft een -onderzoek thans op ta! van plaatsen aan 't licht gebracht, dat, er heel veel valsche zusters en nonnen rondloopen met een valseh ordegewaad, die de openbare liefda digheid met zelfzuchtige doeleinden misbruiken door giften in te zamelen voor instellingen, welke niet bestaan. Vooral in Florence moeten er veel van d.3 valsche nonnen zijn. De Katholieke geestelijkheid heeft in het openbaar gewaarschuwd tegen alle zoogenaamde zusters, die zich niet kunnen beroepen op een officieele erkenning door. de kerkelijke overhe den. EEN POOLSCH PROTEST. Volgens een bericht uit Posen heeft een groep Polen in een brief aan den voorzitter van het Haagsche vredes- congreë de volgende eischem gesteld 1. Voor de bevolking van het voor malige hertogdom Warschau zelfstan dig bestuur, een nationaal leger van 40.000 man, een grondwettige Volks vertegenwoordiging, gebruik van het Poollsch en vrije eeredienst. 2. Voor de provinciën Lithauen, Po- dolië en Oekrafina, die tot het oude Polen hebben behoord, dezelfde grond wettige rechten zonder leger en eigen volksvertegenwoordiging. 3. Voor de Poolsche bevolking in Pruiken vrij gebruik van het Poolsch en Poolsch als onderwijstaal, vrije eeredienst en 'individueele vrijheid. In Russisch-Polen tiert het schrik bewind der sicoaal-democrati-e welig, naar 't schijnt. Donderdag werden te ScsBowice op een mijnwerker, die on der verdenking jstond politie-spion re zijn en door de Poolsch-socialilstische partij ter dood was veroordeeld, vijf revolverschoten gelost, waardoor hij zwaar gewond werd. Gisternacht nu drongen verldeede en gemaskerde mannen het bij de mijn behoorende lazaret binnep^waar de zwaar gewon de door de mijndirectie in verpleging was opgenomen, overvielen den op passer en doodden hun slachtoffer met revolverschoten en dolksteken. UIT ZUID-FRANKRIJK. Vrijdagmiddag te vier uur zijn de gevangenen uit Argeliers te Montpel- lier in vrijheid gesteld. Op 't schouw burgplein werden zij door een vier honderdtal vereerders met gejuich begroiet. Men drong er bij dr. Ferroul op aan, dat hij- alls lid van den Aige- meenen Raad van Montpellier zou op treden, maar hij weigerde, met de mededeeling, dat hij in zijn district wilde blijven. Stadsnieuws Concerten. (Men verzoekt, ons mede te deel en, dat de heer E. v. d. Ploeg, 1ste Bari ton der Ned. opera te Antwerpen als gast zal mede werken op alle concer ten, die gedurende de kérmisweek door bet Ned. dubbel Marmenkwartet in de St. Bavo worden gegeven. MODERN DRUK WERKTEN TOON STELLING. Hedenmiddag brachten de leidlen der vereeniging van Boek- en Steendruk- perspatroons allhier een bezoek aan de 'tentoonstelling van modern bul- fcenlamdsche diruikwerken, welke im biet museum v-an Kunstnijverheid wordt gehouden. B-enO-em d. Bij Koninklijk besluit is met ingang wan 1 October benoemd tot inspecteur der registratie en. domeinen van die eerste klasse in de 8e divisie te Haar lem', de heer H. J. Ra-edit, «hans in specteur der eerste klasse bij dat Idiensltvaik in de 29e divisie te Uitrecht. I n b t a a k. Vermoedieiijk in den nacht van Za terdag op Zondag is ingebroken ten huize van mevro-uw de weduwe G. H-eshuyzen, wonende Soiphiastraat no. 20, tijdens deze afiwezig en het huis onbewoond is. Gisteren namiddag werd door een overbuur de voordeur lopen gevonden, staande op een kier, terwijl tevens bevonden werd', dat aan de post van die deur braak was ge pleegd en deze met een 9c-herp voor werp was afgesplinterd ter hoogte van het slot. Door een tweeden over buur was gezien, dat Zaterdagnacht ten 12£ uur twee jonge, onbekende personen uit het portiek kwamen en (zich verwijderden in de richting Wil- sionsplem. De politie is daarop ge waarschuwd, die heeft bevonden, dat de kamerdeuren open stonden en in de vooTk-amer eeniige papieren op tafel lagen, maar heeft verder geen braak in die woning kunnen constateer.en. Vooirfioopiig kan niet worden opgege ven of er diefstal gepleegd is, daar Mevr. H. nog eeniige weken afwezig blijft. The Resonatone. Dinsdagmiddag te 2 uur zal in de bovenzaal van Café Van Dijk, KI. Houtstraat 106, eene demonstratie gehouden worden voor het Haarl. Muziekkorps en dames en hieetren be langstellenden, dloior d'en bleer Marshall B. Hern van Londen, uit vinder Van een nieuw systeem staartstuk voor strijkinstrumenten, ter zijde gestaan door den heer S- L. Wertiheiin, solo-altist van Queenshall- orchest te Londen. O p s t o oi t j e. Zondagavond werd de hulp der po litie ingeroepen voor- vier knapen, die baldadig aan de Gedempte Oude Gracht .bij de Zuiderstraaf op een- kermiskraam waren geklommen. Op de komst van een agent van politie lieten drie jongens zich van die kraam glijden en namen de vlucht, maar de vierde bleef rustig zitten en moest met geweld door den agent van de kraam worden verwijderd, waar door hij kwam te vallen. Hierop wil de het publiek den agent te lijf, die genoodzaakt is geworden zijn sabel te trekken en het publiek uiteen ge dreven heeft. De vierde jongen was inmiddels ontkomen, zoodat geen proces-verbaal tegen hem kon wor den opgemaakt. TREURIG ONGELUK. Hedenochtend i-s de werkman G. de Nijs, werkzaam aan het perceel van den heeT Jacobson op den Jansweg, dat verbouwd wordt, van den steiger gevallen. De patient werd in bewuste- lóozen toestand per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd, alwaar bleek dat 's mans toestand' zeer ernstig is. Van een vlugge legkip. Als eene bijzonderheid deelt de beer J. Roos; Oosterstraat 43, ons mede, dat een zijner kippen, welke in een kunstbroederij den 20sten Maart 1.1. het levenslicht zag, den 4den Augus tus daaraanvolgende reeds een ei legde. BRAND-ONGEViAL IN DE ANNA- STRAiAT. Hedenmorgen vroeg werd in allen eenvoud op de begraafplaats aan den Schoterweg het lijkje van het Vrijdag op zoo'n noodlottige wijze om het le ven gekomen jongentje, ter aarde be steld. Enkelen toonden door aanwe zigheid hun deelneming met den o-n- geüukMgen vader en nog ongelukki ger moeder. De toestand der vrouw is nog steeds hoogst zorgelijk, zij bracht weer een Keer onrustigen nacht door. Een huiselij,lc. feest. Men Ischrijft ons Zaterdag 3 AugujsrtU'S wapperde de driekleur op de stoom-timmerfabriek van den heer G. P. J. Beccari, als een blij getuigenis van het vreugdevol feit, dat de eigenaar der fabriek zich op dién datum voor 25 jaren in onder trouw had begeven. Kreeg hierdoor de fabriek buiten een feestelijk aanzien, ook binnen liet a a versiering niets te wenschen over de breede poort, welke toegang ver leent tot de kantoren en werkplaatsen, ■w as al? In een "laan herschapen, ter wijl ook het kantoor dés heeren Bec- eari smaakvol met bloemen en planten was versierd. Te ongeveer drie uur werd de fabriek, stop gezet en verza melde het personeel (ongeveer tachtig man) zich in een der kantoorlokalen. Om ongeveer vier uur kwam de heer Eeccari met echtgenoote en kinderen l et aangrenzend kantoorlokaal bin nen, geleid door de bazen, de hteeren Pot en Bogaardt, waarbij door het dochtertje van den heer Bogaardt een fraaie bouguet werd overhandigd. Het bruidspaar werd door den heer Wagenmaker namens het personeel toegesproken en gelukgewenscht, te vens werd door hem de aandacht ge vestigd op de boven de hoofden van het bruidspaar hangende kristallen gaskroon, het bewijs van de gehecht heid van het personeel aan zijn ge acht en patroon. De kroon, welke was aangesloten aan de gasleiding, maakte met de vijf aangestoken lichten een (in den waren zin des woord's) schitterenden indruk. Nadat de kroon door het bruidspaar was bezichtigd, nam de heer Beccari het woord, om in een hartelijke toe- Spraak mede namens zijn echtgenoote er kinderen zijn dank uit te spreken voor dit cadeau, met den wenfsoh, dat hij nog vele jaren met zijn mannen- op dezelfde prettige en aangename wij ze zou mogen samenwerken, als tot dusverre was geschied. Dat dit laaste geep ijdele klank is, bewijst wel, dat eenige werklieden meer dan twintig jaren en velen zes, acht en tien jaren bij de firma werk zaam zijn. Nadat de heer Beccari nog had me degedeeld, dat hij den 24sten Augus- tu-i met het personeel en hun vrou wen of meisjes gezellig wenschte door te brengen en allen het bruidspaar de hand hadden gedrukt, werd onder het rooken van een leikker jsigaartje de fa briek verlaten. DE KERMIS. iOm twaalf uur is de kermis inge luid! Nauw was de laatste der twaalf dof fe slagen gevallen, of de damiiaatjes lieten h,un scherp metalen gebeier hoior.en ting-tang! iing-faing! ting-tang!... a Lang duurde het niet, want na. wei nige oogenhlikken vulden andere Mar ken de lucht. De stoomfluit van Te- we's carroussel gilde, die van collega Xhafl'aire eveneens, de orgels van de cents-draaimolens dreunden hun moppen af... en het kermisgewoel en -rumoer was in vollen gang. Troepjes jongelui, die de kermiis- vreugid uit de eerste hand wilden heb ben, stoven Tewe's molen binnen, lie pen d-e-n portier schier omver, en za ten al op de imitatie paarden, ezels en varkens, dae in daze week heel wat te torsen zuilen hebben. Xhafladre begon met concurreeren en liet den geheeien middag voor half geld rijden. Veel handgift brengt ge luk zeggen de kermis-lui! Glijden kon men nog niet, daarvoor onoest den middag afgewacht worden. Eten daarentegen wel! De oliebollen en waf el enbakkers hadden al gezorgd', dat zich overal de traditioneele walm, gemengd met lieflijke oliegeuren ver spreid had, zonder welke geen kermis denkbaar is. Menig ambachtsman zag imen, met d'e even-traditioneele grau- iwe van vet-pleikken glimmende zakjes loopen, om moeder de vrouw reeds vroeg te laten genieten van de ker- mi'S-l'ekkecrnijein. 't Is mooi weer, dus d'e kermis zet goed in. 't Is echter de vraag of het zoo blijft, want reeds werkt de lucht on heilspellend! Opnieuw aangevraagd. Tegen a. s. Donderdag is nu op nieuw het faillissement aangevraagd der maatschappijen ..Holland", „Bra bant", „Gelderland", en „Friesland", terwijl ook is aangevraagd de fail lietverklaring van de maatschappijen „Zeeland", „Groningen" en „Over- ijseP'. Men gelooft, dat ook ditmaal een minnelijke schikking, zal worden verkregen. DE KERMIS BEGINT „Meneer, kan u me ook zeggenhde laat het is vroeg een aardige jon gen met kleuren van opgewonden heid. „Een minuut of vijf voor twaalf", zei ik. „Vóór twaalf, meneer?" herhaal de hij. Helaas ja, vóór twaalfEn met spijtig,en blik keek hij naar den draaimollen, waaromheen het grauwe linnen de heerlijkheid daarbinnen nog steeds verhulde, naar den poli tieman, die order scheen- te hebben om wel en nauwkeurig toe te zien, dJat er niet vóór d'en tijd werd ge opend. Om den cents-draaimolen hieen roesde het geluid van honderden kin derstemmen, het schril gefluit der „opblazertjes" streepte er fel door heen, en van uit den molen kwamen dó schreeuwstemmen van de men seden, die alles in orde maakten voor „den eersten draai". De kindertroep joelde in stdge beweging om den draaimolen heen, jongens en meisjes kropen half onder 't zeil door alsof ze nooit een draaimolen van binnen hadden gezien, op de knieën lagen ze in den modder turend in 't gdhieim- zimnigte schemer daarbinnen, waarin langhaam de paoten van het paard bewogen. Want die molen draaide zacht rond, en op een trap stond d'e knecht, die begon het zeil weg te no men. Een ander stoof telkens even (in 't rond, deelde klappen en stom pen uit aan de jongens, dae door hun nieuwsgierig dringen den molen' te genhielden, en nam dan plaats op een der hobbelende paarden. Tot het doek viel even wachtte de schaar, en dan, terwijl het kermis- luiden begon, bestormde de bende vechtend en lawaaiend, niet leute en gelach den sc.hitter-molen, die zijn eersten draai aanving 't Paard! 'stopte, de bel luidlde, en dan schotter- de 't zwiaar muiziekgeJuid van het draaiorgel de lucht in. 't Werd rus tiger, in extase zaten de kinders op de galoppieerende paarden, in de wie gelende schuitjes. De draaiende za ligheid der jeugd was aangehangen DICK. G e v. V o o r w. Een oorknopje, twee portemonnaies met geld, eien bril in étui, ©en cein tuur met gesp, een postduif, een kinderzak met inhoud, een vrouwen zak met inhoud. KRDENS-BULDE. De heer Van der Mfunnik plaatste Zaterdag een Ingezonden stuk in ons blad, waarvan wij de strekking gaar ne steunen. We zeiden, dat trouwens reeds een vorige maal, en vestigen nog eens de aandacht op deze gelegen heid, om een hulde te brengen aan den heer Kriens en zijn verdienstelijk corps. Wij' vernemen d'at reeds een paar bekende stadgenooten zich bereid hebben verklaard tot de uitvoering van die huifde mede te werken. Zoo als men weet kan men zijn gaven in een bus, die bij den heer Vian der Miunnik, Warano esstraat 21, daarvoor gereed staaf, geven, en waarin reedis velen een bewijs hunner huiide deponeerden Ingebroken. Zondag is op den d'ag ingebroken in het kantoor van de expediteurs Vogelpoel en Noorwegen aan het Spaarne. De inbreker moest zich met 50 centen buit tevreden stellen. Men vermoedt, dat een gewezen knecht de dader is. Op het politierapport vinden we dit als volgt medegedeeld GiJsterennamiddag ils een ontslagen knecht in een oliepakhuis aan het Spaarne aangetroffen. Hij zedde daar te willen gaan slapen en niet thuis te mogen komen. Later bleek evenwel dat verschillende kasten waren open gebroken, terwijl een zakje met eenige centen wordt vermist. Visschen. Zondag 4 Augustus hield de visch- vcreeniging „De Vischhaak" haar tv-eeden vischwodstrijd. De prijzen werden behaald als volgt le prijs W. Smit. 2e prijs W. v. Broekhuizen. 3e prijs J. Vermaas. 4e prijs H. Jansen. Muzi ek. Ijaar "wij vernemen, zal de muziek in aén Hout deze week niet plaats hebben op Woensdag 7 Augustus a.s. maar Vrijdlag 9 Aug. d.a.v. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Op den Rijksstraafiw-eg, aan scheiding Heemstede-- Bennebroek kwam gistemamidd ag te half zes uur een automobiel in volle vaart in bo-t- miet een rijtuig. Het rijtuig, waarin twee dames gebeten waren, werden die beilde achterwielen onder uitgereden en smakte tegen den grond De inzitteaidlen kwamen met den schrik vrij, terwijl koetsder en paard ook geen letsel bekwamen. De chauffeur schreef het ongeval' toe aan de slechte werking der rem. D'e ondlerwijize«r H. j. Staal is ge slaagd voor acte Engelsch. HALFWEG. De heer J. B. Richardson, eerste ma chinist aan Rijaüands stoomgemaal' alhier herdacht onder veel belangstel ling, zijn 25-jarige dienstvervulling; vonwisjge het Hoogheemraadschap bood de ingenieur den jubilaris het ge bruikelijke douceur met zeer waardee- rend schrijven aan; het personeel gaf een stoffelijk blijk van 'belangstelling, terwijl oiok vele particulieren den ge- achten jubilaris kwamen geluk wen schen. 9LOTEN. De eindcijfers der gemeenterekening dienst 1906, zijn: ontvangsten f 162.177.32, uitgaven f 158.599.03J. ba tig saldo dus f 3578.2SJ. UMUDDEN. Ongeluk, pp de Noordpier. Zondagmiddag is tusschen de kleine e i Noordpier aangespoeld een pet van oen der verdronken jongens. Uit het nummer 80 in de klep bleek de pet van J, Meddens te zijn. Van de lijkjejs nog gleen i&poor. Geiten op iden weg. Doordien men te Velseroord de geiten los op den weg laat loopen, 18 Zondagmiddag een heer met zijn rij wiel over zoo'n dier gevallen, waarbij hij zich vrij ernstig verwondde. 't Is te hopen, dat de politie zal ver bieden, dat op deze wijze de publieke wegen onveilig worden gemaakt. ZANDVOORT. Aangekomen bodgasten: Fam. Henneweld, Amsterdam, Hoe- gerweg no. 32, 3 pers. P. H. van Zetten, Doorn, Villa Nel ly, 4 pers. M. Bosch, Wezel, idem. iE EUchenbeig, Danzig, idem. Jongej. Smith, Haarlem, Po'stsiraat 9, 2 pérs. Xongej. Groent er. Amsterdam, id:, 2 pers. A. Parser, Amsterdam, Spoorstraat 28. J. Routeyes, Amsterdam, id., 7 pers'. N. Broers, Amsterdam. Kerkstraat no. 22, 6 pers. Earn Hoes, Hilversum, Br. Engelb. straat 11, 6 pers. Mevr. Nioordduijn, Haarlem, Brede- rodestraat 10, 10 pers. Mevr. Wed. Bestendonk, Cap ellen bij Crefeld. Tramstraat no. 2, 2- pers.- A. Norihcdate, Londen, Kerkstraat. A. Keuter, Amsterdam, Zesstr. 32. TI. Keuter, idem, idem. R. van Guurt, Amsterdam, idem. iMej. Timmer, Amsterdm, Pension Seinpost. G. Altman, Berlijn, idem. 2 pars. Hofmeyer, WurtzbuTg, Pension A/driana Clazina, 7 pers. Fam. Piek, Amsterdam, idem, 6 p. Fam. Muller, Utrecht, idem, 6 pers. Fam. Keers, Amsterdam., id„ 4 pers. Fam. Fransman, Amsterdam, Hotel Hollandais, 4 pers. Mevr. Hémiance, New-York, Hotel Holland/ais, 2 pers. 'Bouvelje, Amsterdam, idem, 2 pers. Th. Mussel, Brumn, idem. P. C. Adrian, Oosterbeek;- Pension Norma, 5 pers. Fam. Hage, Haarlem, I-Ialtestr. 53, 7 pers. P. F. HoJtizapffel, Amsterdam, Pen sion Vallo, 2 pers. L. A. Sontter, Dresden, Hotel d'- Orange-, 2 pers. C. Weher, Keulen, idem, 3 pers. Fam. Oebme, Keulen, idem, 3 pers. E. Kappelmann, Keulen, idem, 2 p. S. Content, Amsterdam, idem, 2 p. T. M. Oppenioorth: Amsterdam, Pen sion Beau Sejour, 3 pers. Mej. I. Freudenlheim, Konigsburg, adem. Fam. W. van Heusden, Amsterdam, adem, 4 pers. Mevr. P-ahl, Dordmund, idem, 2 p. Dr. Beekhuis, Loohiem, Hotel Groo-t Badhuis, 2 pers.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1