NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 25e Jaargang. No. 7398 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1907 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voer Haarlem - -- ï-20 Voor de dorpen Sn den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)L30 iPranco per post door Nederland Afzonderlijke nummersQQlïi Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0 0.37 n „de omstreken en franco per post 0.45 iOftgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM, ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels L-—elke regel meer ƒ030. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts, voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerijs Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. MEBSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 9 AUGUSTUS. KEIRMBSIVlBBMMtELrjiKH EDEN. 'Schouwburg: Gin emalograph24 uur. Schouwburg: Ned. Tooneelvsruui. „Huizarenikoorts'', 8 uur. VereeiugingStoel en Spree: „Het Koninkrijk der vrouwen," 8 uur. De Kroon: Cinematograph ,/Pathé Frères", 24 uur. De Kiroon: Nieid. Op-er. E/ns. „'Emmi- nie", 8 uua BrongebouwSpecialiteiten-voor stel ling, Directie Hienri ter Hall, 8 uur. Schouwburg Vian Lier: Zaza, 8 uur. iSt. BavoNeid. Dubbel Mannen- kwartet, 8 uur. Kleine Vereeoi/iging: Specialiiteiten- voo retelling, directie Nieuwenhui- izen, 8 uur. Alberts Frères, Groote Merkt: Bios coopvoorstellingen, 25, van 6 uur af. Eden Theater (Gled. Oude Gracht 'ever de Raaks: Specialiteitenvoorstel- lingen, 24 en 8 uur. lAnti-keimisvergadexinig. longed.- vereen. „Klom toit Jiezus", lokaal Stoof steeg 6, 8 uur. Muziek in den Hout, 8 uur. Buitenlandsch Overzicht DE TOESTAND IN MAROKKO. Op het oogenblik is er niet veel nieuws uit Casablanca, al heieft de Engelsche en Fransche pers nog uit voerige berichten over hetgeen daar geschied is. Zoo meldt o. a. de „Times", dat de Fransche matrozen van de Galilée, de eerste troep die de staid binnen kwam, in een val liepen. Zoodira de Franschen binnen waren gekonien door de poort aan de 'zèe, viel de poort dicht en de mannen stonden te genover een talrijke troep Marokka nen in uniform. De matrozen sloe gen zich "met de bajonet door de over macht heen, vellen do oden de. De Parijsche Matin verneemt, dat tij diens de beschieting aan het Fran sche consulaat een boodschap kwam van het Engelsche consulaat. De boodschapper bracht een bericht van des Sultans oom, die, naatr men weet, aan het hoofd staat van een Moorsche legermacht dia ar iin de buurt. De oom des Sultans drong er op aan, dat Wet schieten mocht op houden. De waarnemende consul ant woordde, dat hij bescheid zou geven als de tweede landingsafdeeling van de Du Ghayla zou zijn aangekomen. Toen die aangekoimlen was, onder majoor Mangin, gaf Neuville bet bescheid, dat alle M'arokkaansche soldaten onmiddellijk hun wapenen moesten inleveren. De Marokkaan- sche overheid stemde er in too, de soldaten uit te leveren, die mede go- schoten hadden op de Franschen. Zij Werden nog Maandagavond geboeid aan het, consulaat gebracht. Moekai' Hamid, des sultans oom, kreeg toen jde boodschap, dat doze gevangen Moorsche soldaten zouden-, worden (doodgeschoten als de Marokkanen niet, ophielden de stad te bedreigen. Casablanca is een der voornaam ste havenplaatsen aan de Atlantische kust van Marokko. Het heeft 30,000 inwoners, waaronder een duizendtal Europeeërs. De inboorlingen zijn voornamelijk Bedouinen het moor sche element is er alleen vertegen woordigd door enkele \aimbteruaren en kooplieden. In Casablanca zijn vier consulaten gevestigd, benevens een aantal vice- consul aten, waaronder een Nèdier- landsch. De stad is omringd door hooge mu ren met vierkante torens in die mu ren zijn vier poorten, Waarvan de ■dene, d,e Zeepoort, ®ou worden ge opend om 'die Fransche marine-troe pen dom* te laten. Do andere poorten sluiten de wegen af, d'iie de stad •ver binden met Rabat, Mazagan en het binn'enland. Volgens de berichten uit Parijs wordt het no o dig geacht Casablanca, MaZagan en wellicht Rabat ten spoe digste door Fransche of Spaanschë troepen tie doen bezetten. Frankrijk heeft aan de Mogendhe den, betrokken bij de acte van Alge>- ciras doen weten, dat dringende noodzakelijkheid van d)e inrichting van een havenpolitie in Marokko be vestigd wordt. De nota staaft het besluit van Frankrijk om het gezag van den Sultan, de onafhankelijkheid' en de onschendbaarheid van zijn rijk te "handhaven en te beschermen. De or de, de veiligheid en de vrijheid van handelsovereenkomsten te Casablan ca zullen gewaarborgd e/n de bedrij vers van de moorden gestraft wor den. De politie in de stad en omstre ken zal, in overleg miet Spanje, her- ormd wonden. RAIS'OELI EN ZIJN GEVANGENE'. Uit brieven van den Kaïd Mac I|?an blijkt, dat deze tijdens die jong ste gevechten haar een plaatsje Hcnta gebracht werd, dat aan die grens aan (het Elkemis-gebied gele gen is. Hij staat onder voortdurende bewaking van Riaïsoeli's trouwste 'Schilddragers, die hem goed verzor gen, maar 'elke poging tot ontvluch ting of ontzet tot hlet uiterste zullen weten te beletten. Het wordt daar door zeer moeilijk, bijzonderheden' over den toestand van den Kaïd te weten te komen. Tusseben de Sultanstrobpen en die van 'dien Roigi is het tot een botsing gekom en. De Sultan stro epen deden een aanval op het kamp van d,en Rogi bij Marchuadeze laats ten moesten terugtrekken totdat zij on der bescherming hunner kanonnen kwamen, die zij op oen heuvel had den opgesteld. Het gevecht duurde dien geheelen nachtdie Sultanstroe- pen verloren 22 d'ooden, waarondier twee Kaïds en 25 gewonden de troe pen van den Rogi hiadden 10 do oden en 6 gewonden. Op die wijze kan die strijd nog lang duren. UIT KOREA. Ofschoon de laatste dagen weinig wordt vernomen omtrent die gebeurte nissen, die tzaich afspelen in en. om Seoul, valt daaruit nog geenszins op to miaken, dat de rust in de Korea ari sche hoofdstad weer geheel i,s her steld, en dat het verzet tegen het Japansch gezag in Korea reeds gie- broken is. Zekere pirofessor Ladd, die onlangs een reis heeft gemaakt in Korea, doet daarvan verslag in een Tokio- sche courant. Hij houdt het er voor. dat Ito, indien deze nog een jaiar of vijf in Korea aan het bewind' blijft, liet land in veilig vaarwater zal- heb ben gestuurd,. De Kore arren toch meent, deze professor zijn heel ge makkelijk te regeeren. Maar de cor ruptie onder de 'hoogere klassen, is eenvoudig verbazend. Het noorden dOs lands wordt onveilig gemaakt (door roovers de bevolking daar is woest en moedigdie Koreanen in het zuiden zijn bedeesd en lafhartig. Zij la-ten zioh .alles Welgevallen. MARCELIN ALBERT. Marcalin Albert verdwijnt nu van het tooneel. Ilij heeft bekend laten maken,, dat hij zijn ontslag heeft ge nomen als lid dor commissie van Ar- geliërs tot verdediging der belangen der wijnboeren. DE BEWEGING IN ITALIë. Het „Giornale d'Italih" bericht, dat die pelgrimstochten voor biet gou den priester-jubileum van den Paris uitgesteld zijn tot de anti-kerkelijke beweging ©enigermate gekalmeerd is; ze zullen vermoedelijk in September beginnen. KEIZER WILHELM EN KONING EDWARD. De Britsche gezant te Berlijn, sir Frank Lasc'ellés, zal vermoedelijk te genwoordig zijn bij die samenkomst tussohen koning Edward en keizer Wilhelm te Wiliemshöhe, maar ove rigens zal do ontmoeting een zeer in tiem karakter dragen. Miet een auto mobiel zal d'e keizer den koning aan het station afhalen. Te Ischl zal ko ning Edward d'en geheelen Donder dag blijven om eerst Vrijdagmorgen naiar Marienbad te vertrekken. Kei zer Franiz Jospeh zal don koning te Grauwden gaan afhalen. DE DUIT SCHE LEGER- MANOEUVRES. De voorzitter van de Kamer van Landbouw van do provincie Oost- Pruisen heeft zich, namens de land bouwende bevolking der provincie, gewend tot den Keizer, met hot ver zoek in dit jaar de manoeuvres in Oost-Pruisen in hot bellang van berging van don graanoogst, niet te doen doorgaan, of wol ze zoodanig te bekorten, dat ze eorst tegen den lOden September en niet reeds einde Augustus beginnen, zooals het plan is. GENERAAL STöSSEL VERDEDIGD. De Figaro bevat een merkwaardig stuk van den Japanschen comman dant Tesunod'a ter verdediging van Stösèel. Majoor Tesunoda, die zelf deelge nomen heieft aan hét beleg van Port- Arthur, verklaart, dat de stad nog wel oen paar weken gehouden had kunnen worden, maar dan zou eroo£ een vreeselijk bloedbad gevolgd zijn. S.tössel's verdienste is 't dit voorko men te hebben. Bij d:e capitulatie van Port-Arthur, zoo schrijft Tesunoda, werd ik spe ciaal belast, met de onderhandelin gen over die overgave. Verder viel mij de vereerende opdracht ten dieel aan Stössel de boodschap van onzen Keizer te brengen, waarin hulde ge bracht werd aan de wijze waarop de ze held zijn plicht tegenover., vorst en vaderland vervuld had. Tesunoda brengt dhn in herinnering de opofferingen, dite de Japanners zich hebben moeten getroosten en herinnert er o. a. aan, dat de Japan- scbe troepen bij het beleg meer dan 60,000 man hebben verloren. „Vergeten we niet, d'at er in de geschiedenis roemrijke capitulaties zijn Die van Port Arthur werd in Japan als zoodanig beschouwd. En daarom was 't, dat onze verheven souverein generaal Nogi heeft ger last generaal Stössel te bejegenen met alle eer en onderscheiding, die toekomen aan den boushi, d. i. aan dien ridderlijken krijgsman. Mogen zijne rechters hem evenzo o behan delen Stadsnieuws Nieuwe spoorwegrijtuigen. Eenige nieuwe spoorwegrijtuigen, die door de Holiandsche IJzeren Spoorweg-maatschappij ten dienste Van het vervoer AmsterdamZand voort zijn aangebouwd!, zijn thans gereed. Op het perron van Wet Centriaal Station te Amsterdam trok de lange trein van keurige, stemmig groen uitziende rijtuigen reeds door zijn uiterlijk algemeen de aandachthet gaf e.enigszins den indruk alsof de Koninklijke, trein voorstond. Treedt men de rijtuigen binnen, dian wordt de indruk van keurige, royale afwer king nog bevestigd. Eerst komt men op een balkon, d'at evenals dat van eene electrische tram met hekjes af gesloten is, een waarop e'en aantal passagiers staan kaneen glasbe- schutting beschermt hen daar tegen regen en wind. Door een ruime, dub- bel-opens'ohuivende deur komt men dhn in het inwendige van het rijtuig, d'at door een flinke middengang in tweeën gedeeld wordt, met dwarsche zijbanken voor twee personen aan weerskanten. De tweede en eerste klasse rijtuigen rijn in olijfgroen uitgevoerd, met leorem zittingen en groen linoleum op den vloerde houten gedeelten zijn van, djati-hout, en met uit de hand Vervaardigd snij werk naar die ontwerpen der firma Mutters in Den Haag versierd. De der die klasse-rij tuigen zijn ge heel in djati-hout, door iepenlhout af gewisseld, uitgevoerd. Een tus- scheoisohot verdeelt den langen wa gen in een compartiment voor roo- ke.rs en niet-rookers. Vermelding verdient nog de prakti sche constructie der breede zijramien. die door een veer worden tegengehou den, waardoor zij gemakkelijk schuifbaar zijn en op elke gewensch- te hoogte blijven staan. Des avonds worden de breede rijtuigen door een dubbele rij lampen verlicht. De wagens, waarvan de diende klasse-rijtuigen door de Nedierland- sche Fabriek van Werktuigen er Spoorwegmaterieel te Amsterdam en die der tweede en eerste klasse door de firma Beïjnes te Haarlem zijn gebouwd, ondier toezicht van den ingenieur vai^ aanbouw, den heer Svvartbol, zullen zeker door het pu bliek, dat een reisje naar Zandvoort wil maken, met instemming ontvan gen worden. Na Woensdag een proef rit te hebben meegemaakt, werden zij heden in den .gewonen drenst AmsterdamZandvoort opgenomen, Voorioopig zijn van het ndeuWe mo del tien rijtuigen aangebouwd, welk aantal later vermoedelijk nog wel zal worden uitgebreid. BESMETTELIJKE ZIEKTEN, In de week van Woensdag 31 Juli itot en met Dinsdag 6 Augustus zijn te Haarlem voorgekomen 4 gevallen van Roodvonk. Te Haarlemmermeer 1 geval DfcplhtlhieritLs. Te Hillegom 2 gevallen van Diiphthe- ritis. Kleine oorzaken Hoe ongelukkig men zelfs bij een val van geringe hoogte kan terecht komen, bleek hedenmiddag in de Gr. Houtjstraat. Mej. Smit, uit de Rave- Rngsteeg viel van een stoepje en ont wrichtte daarbij de knieschijf. Nadat haar in de Centraal-Apotheek de eer ste hulp was verleend, werd zij per rijtuig naar het Gasthuis vervoerd. De Kermisvermakelijkheden, De kermisvierders treffen het wei, 'ook Woensdag weer mooi weder. Het was dan ook overal zeer druk, vooral in de inrichtingen van vermakelijk heid. HET BRONGEBOUW iwas Woensdagavond bijna geheel be zet, en de bezoekers hebben zioh uit stekend geamuseerd. Het specialitei- tengezelschap van Henri ter Half is goed, en voioral nu de artisten voor een volle zaal werkten, zetten zij hun beste beentje voor. Het meeste succes had natuurlijk miss Darvin met haar gedresseerde katten; kenners hebben vaak de moeilijkheid van kattemdres- suur beschreven of besproken, maar lals men de verrichtingen van de beestjies van deze Engelsche dame ziet, zou men aan die moeilijkheden haast moeten twijfelen, want deze poesjes laten wonderen zien. Maar behalve gedresseerde katten is 'er nog veel meer te zien. Mej. Hen- riefte iis een aardige soubrette, di evenals het duet Soesman en Zwaaf, komische liedjes zingt. „Naar het con cours" een nummertje van het duet werd eeniig voorgedragen. John Weil is een goochelaar, die zeer sterke istaajtjies van handvaardigheid laat (zien. Die toer met de rijksdaalders li/n den Imogen hoed was waariijk on begrijpelijk, en de verrichtingen met die mysterieuze klok waren ook a.l even raadselachtig. 'Oharlton en Marion zijn een heer en dame, diie op verschillende muziek instrumenten buitengewone muziek ten gehoor© brengen. 'Laten we echter niet zoo doorgaan, [want dan zouden we de programma- (verkoopers concurrentie aandoen. Dit keer basta! en alleen gezegd, dat er nog een heelëboel meet te genieten is' 12 zingende dames, eenige acrobaten, oen geheimzinnige buste, en nog meer terwijl tot slot een Engelsche panto mime gegeven wordt, getiteld: „De wederwaardigheden van een reiziger." Nadat we nog vermeld hebben, dat er ook een zeer goed muziekkorps is, kunnen we den kermisvierders genist (aanraden ook eens een bezoek aan hei 'Brongebiouw te brengen. DE ELBIiME VEREENTGING. Deze variété was Woensdagavond zeer druk bezocht. Wat is er weer om de familie Niieuwenhuizen gelachen! „Het duet „De bekeering van een Heil soldaat" is van het programma ge schrapt, maar dit is er niet minder 'Op gewonden. Wat de heer en me vrouw Ni euiwenhudizen kunnen, heb ben ze ons laten zien in eenige duet ten. „Om de havermout" werd éénig voorgedragen. Er werd onbedaarlijk gelachen over de malle vergissing, waarop dit kleine tooneelstukje ge bouwd is. Vooral de heer Nieuwenbul- zen was als een welgedane dikheid en rijmelaar zeer aardig, ©n zijn echtge'- noote deed als jaloersche Xantippe weinig voor hem onder. Nog meer succes had het echtpaar 'NieuwenJhuiizen met het duet „Hier in Nederland is dat niet." Bovenal toen de toestanden in "t barbaarsche Rusland vergeleken werden met die in oris dierbaar vaderland, kwam er een ware geestdrift onder de hoorders Gegierd is er om de klucht van de familie Nieuwenhuizen „Terug van de De Ruyt erf eesten". Dat refrein van „Trien" al was Michiel ook drie honderd jaar dood wij zongen toch „Lang zal de Ruyter leven!" was heel aardig. Een nieuw nummer was ook het op treden van een balanceur, die vele be- wijteen van vlugheid gaf. De drie meisjes gymnasten waren mok heel goed. Zij lieten aan de rin gen heel iwat mooie toeren zien 'oogstten veel succes. Da.t de revue „Haarlem in stukken en brokken' veel bijval had. behoeft (nauwelijks vermeld. Een en ander samenvattende is een bezoek aan de Kleine Vereeniging aan te bevelen. Voeg daarbij uitstekende krachten als Prins Erich, luitenant Von Vogel, en nog zooveel andere solisten; bedenk tevens dat namen als die van Mevr. Buderman—van Dijk en J. Groot veld op het programma prijken en het be hoeft niet heriiaald te worden, dat waar ook de regie aan goede zorgen is .toevertrouwd, Jong Heidelberg wel in staat is nog een paar avonden ve len een hoogst prettiger avond te be zorgen. 'Het tweede bedijf was weer een doorloopend lachsucces. BIJ ALBERTS FRèRE/S. Als gewoon stampvol, maar de eene na de andere bioscopische voorstel ling was dan ook wederom onvolpre zen. Nu eens leerrijk, dan ernstig of hu moristisch, vermocht elke afdeeling van het vlet afgewerkte programima een luid applaus te verwerven, berts Frères zullen blijven zorgen voor de noodige afwisselingen, daar voor staat hunne bekende activiteit borg. Hedenavond wordt een nieuw pro gramma afgewerkt. DE KROON. Opnieuw trok „Jong HeidelbeTg" eene voLle zaal en het moet bij herha ling gezegd, dat niemand zich zijn gang naar de Kroon zal beklagen. Eene flinke bezetting van dit kermis- stuk bij uitnemendheid doet ook de Hedenochtend kwam zich bij den heer Alberts een Zandvoortsch gezin aanmelden met een op 't oog ietwat zonderling schijnend verzoekname lijk om nog eens de bekende geschie denis van „het Franjsche heertje zon der pantalon op het Zandvoortsche slrand" op te voeren. Waarom? Wel, o]i die afbeelding kwam ook een zoon u:r. genoemd gezin voor, welke jonge man sindls dien tijd is gestorven. Men bezit van hem geen portret, en nu zou men zoo graag den jongen nog eens zien Ziedaar een nieuwe toepassing der bioscoopkunst! En d'e heer Alberts is zoo vriendelijk geweekt dit te beloven niet alleen, maar is ook bereid, van d film ;een portret van den jongen man af te drukken. Aangezien "hij echter niet weet, wie het is, zullen de betrokken familieleden Zondagavond cie voorstelling bijwonen en op de film oen overleden zoon aanwijzen. DE SCHOUWBURG. Ook Woensdagavond weder een ge heel uitvehkoch.t 'huis en een enorm succes, de zaal daverde herhaalde ma len van de toejuichingen. Buitenge woon komisch was August Ni pp es Tornooy Apèl) in het gedeelte waarin hij den luitenant Dietz van Brentan- fdorpf Alex. Post.) den bons vil geven, door hem mede tedeelen, dat hij een informatie omtrent hem heeft inge wonnen, (doch aangezien onze luite nant v,an een zijner kameraden die er ook door een informatie invloog, wel ke ten slotte- een blanco vel papier bleek te zijn) zioh niet liet vangen, door zelf zijn zondenregister bloot te leggen, werd de positie van Nippes zoo onmogelijk, dat hierom recht smakelijk werd gelachen. Alles liep ook nu weder vlug en vlot van stapel, terwijl goede muziek van ons lOkle de pauzen kortte. Yoor heden Donderdagavond was de zaal al weder zoo goed als uitver kocht, enkele plaatsen Frontloge en Bal cons waren nog te krijgen, terwijl zelfs voor Vrijdagavond ook al plaat sen genomen waren. Wie d<Lt eenig leuke stuk dus zier wil, mag zioh wel haasten. Zooals uit de advertentie blijkt 'wordt 't nu nog eenige malen ten too- neele gebracht. SCHOUWBURG PARKLAAN. Woensdagavond heeft het gezelschap Van Lier voor 't laatst de „Olympi sche spelen" gegevien. Het gezelschap komt nu met „Max- gueritbe Gautier", het bekende too- neelspel van Alex. Dumas, waarin me vrouw Julia van LierGuypers op voortreffelijke wijze de rol van „dc Öame met de Camelia's" vertolkt. Vtoorts zal „Zaza' nog worden gege ven. We twijfelen niet of beide stuk ken, hoewel van ernstigen aard, zul len druk bezoek hebben. EDEN-THEATER. Ook gisterenavond was het in bo vengenoemd theater een zeer mooie voorstelling. De tent was tamelijk bezet. wierven natuurlijk uitbundige toejui chingen. Van de spelers leken ons (o, ironie in een Vrouwen-koninkrijk) de heeren over 't algemeen beter dan de dames. Dï heer M. Spree verdient een bijzon der woord van lof voor zijn uitsteken de creatie van de hoofdrol, Dionysus, de 12-jaar-studeerende, terwijl ook Aug. T. C. Kiehl aljs Oom Hannibal zeer goed was. Mevrouw SpreeMönch als Xereissa was een aardige Ministères. Over 't algemeen kunnen we een be- zcek aan 't „Koninkrijk der Vrou wen" wél aanbevelen. Eén ding is echter jammer, en dat dat de accpustiek zoo slecht is. Daardoor gaat vooral voor de ach teraan in de zaal zitten den veel verloren. KERMISDRUKTE. Niettegenstaande gisterenavond en den daaropvolgenden nacht veel volk op de been was, zijn heiden vrij rustng voorbij gegaan. De tenten waren goed bezet, vooral Tewe, Albert Frères en de glijbaan op de Botermarkt hadden het overdruk. Te 1 uur was alles rus tig. Aangiften van zakkenrollerij zijn ruet gedaan. Hier en daar is de poli tie nogal handelend moeten optreden, c-.a. te ruim half elf in de Nassaulaan eerst in en daarna buiten het bier huis Barbarossa, alwaar moeite was ontstaan tussohen eenige personen, waarbij de politieagenten genood zaakt zijn geweest de sabel te trekken. T'oen één cler agenten één der vech tersbazen met zijn sabel een slag wil de toebrengen, ontweek deze den slag. waardoor de agent van politie Ver- bruggen bij ongeluk door zijn collega met de sabel op het hoofd werd getrof fen, waardoor deze werd verwond en zich in het St. Elisabeths Gasthuis heeft doen verbinden. Hij is buiten dienst gesteld. In de SOCIËTEIT VEREENIGING had Woensdagavond weder voor eene goed bezette zaal de opvoering plaats vnn „Het Koninkrijk der Vrouwen" Het aardiige kermisstuk had ook nu weder veel siuccès. Vooral de toespelin- (Koren goed tot hum recht komen, gen op Haarlemsche toestanden ver- STUKKEN VAN DEN RAAD. Jaarwedde Havenmeester. B. en W. stellen voor de bezoldi ging van dein havenmeester-inspec teur, die thans ƒ1400 bedraagt, met een toelage van .00 voor het markt- meestorschap van de Kaasmarkt, te bepalen op 14001800, en die toe lage te iateo vervallen. De tegen woordige functionaris de heer Kriens krijgt een bezoldiging van ƒ1700. Raadsstuk no. 284.) OnbewQonb aarverklarin g. B. en W. stellen voor, het perceel Ravedingsteeg no. 3 ter bewoning on geschikt te verklaren. Raadsstuk no. 277.) Herh'alïmgs-onderwijs. B. en W. stellen vo-or te benoemen tot onderwijzers em onderwijzeressen aan die herhalingsscholen in School A mej. H. I. G. Pilger en I. His- sink School Tuchthuisstraatmej. J. G. van Duyn, L. M. Kuyt; School C. mej. A. Rab, E. Vermeer, en de 'hieeren J. B. van Dotp, J. Over Azn., W. H. Hoefman, R. van Waard, H. Zwart on A. Rookhuizen. (Raadsstuk no. 285.) Pech Somber weer. Dijtke regenwolken hangen over de Spaarnestad; elk o ogenblik d reigt een geweldige bui te zullen neerdalen 't Gebeurde aan 't Spaarne. Een ver eeniging uit de stad onzer inwoning zou per boot een uitstapje maken, maar vooraf zou een fotografische op name gedaan worden. Fotograaf verschijnt ten tooneele, zet met den zwier eens kunstenaars zijn toestel op aan den Spaarnekant. Nu de groep opgesteld.... Kleinen voor. dezen hier, die daargoed zoo Toestel (staat inmiddels onbeheerd en heeft het blijkbaar hard tegen de rukwinden te verantwoorden. Plots.... 'een slagdan een geroep ,,'t Toestel is gevallen, moeten we dreggen Fotograaf verlaat z'n groep om de aangerichte verwoesting te aanschou wen Dan tot de groep ,.'t Hoeft al niet meer, 't volgend jaar kom ik nog eens; hoor je Ér 's gelukkig niets in 't Spaarne gevallen, maar 't kost jullie een nieuw toestel P Groep af. Geheel onder den indruk... Fotograaf ook af. nog méér onderden ii druk en druk. Hem toch drukken de financieele gevolgen. Gevonden voorwerpen: Een potloodhouder, een portemon- naie met geld. Gisteren is een rijwiel, staamde vóór perceel no. 20 aan de Zijlstraat ontvreemd- Hoogffr beroep, is aangeteekend door G. van Vanlen alhier, dip bij vonnis der Arr. Recht bank alhier is veroordeeld! wegens diefstal tot een jaar gevangenisstraf.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1