NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws Uit de Omstreken 25e Jaargang-. No. 7399 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1907 RIEWS DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)i «k Irranco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0-37 Y% n de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels elke regel meer ƒ030. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Iatercommnnaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229- KEHSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 10 AUGUSTUS. BEfRMlIiSVTEHMLMfELIJiKHEDEN. Schouwburg: 'Cinematograph2-4 tUUX. Schouwburg: Ned. Toon eel V3re?n. ..,Uu®aj-e<nltaaoirts", 8 uur. Vereem&güjnig: Stoel en Spree: „Het Koninkrijk der vrouwen," 8 uur. iDe KrOotn: Netd. Oper. Bns. „Jong Heidelberg," 8 uur. BrongebouwSpeciailiteitenvooTStel- ltog„ Directie Henri ter Hall, 8 uur. Schouwburg V/an Dier: Fedora", 8 uur. St. Bavo: Neid. Dubbel Mannen- kwiartet, 8 uur. Kleine Vereenigiing: Specialiteiten- voorstel ling. directie Nieuw erfhui zen, 8 uur. Alberts Frères, Groote Markt: Bios coopvoorstellingen, 25, van 6 uur af. Eden Theater (Ged'. Oude Gracht over de Riaaks: Speci-aliteitenvoorstel- lingen, 24 en 8 uur. Anti-kermisvergadering. Jonged.- vereen. „Kom bot Jezus", lokaal Sto-of- •teeg 6, 8 uur. iZandjvoortRaadsvergad'ering. DE TOESTAND IN MAROKKO. Terwijl de Franisc'he driekleur wap pert van het fort te Cateablanca, en de Spahis en Algerijnsche tirailleurs aan land kouien, gaat de beschieting der stad nog altijd voort. Dag en nacht dreunt het kanongebulder over de stad, en daarbinnen doen opstandige inboorlingen hun moordend werk. De Joodsche wijk is geplunderd en vele Joden zijn gedood. De Europeanen zijn allen in veiligheid. De zes Fran- sche soldaten, die bij de eerste ont moeting gewond! werden, zijn allen ge storven. De straten liggen, naar be richt wordt, vol doode Mooren. Alle winkels zijn gesloten. Er liggen één Spaansch en vijf Fransche oorlogs schepen vóór de stad. Zoo berichten de opvarenden van een stoomschip, dat te Tangier arri veerde. En aasu heet wel de runt in Ca sablanca herteld, maar toch zettende Fransche schepen Woensdag en Don derdag, zelfs in de nachten, het bom bardement op de omstreken voort, daar de stammen toen trachtten de slad binnen te -dringen. En te Londen loopt 'het gerucht, dat Magazan beschoten wordt door de „Du Chayla", die va.n Casablanca daarheen was gezonden ter hulp van d-- bedreigde Europeanen. Het Noordelijk eskader, gaande van Toulon naar Brest., heeft bij het pas se eren van Tangier bevel ontvangen, m de Marokkaansche wateren te kruisen tot aan de aankomst van de „Jeanne d' Are". Geen wonder dat onder zulke om standigheden ook te Tanger onrust heerscht in de Europeeech» kolonie. Maraboets, die in de inlanidsche wij ken den heiligen oorlog tegen Christe nen en Joden predikten, zijn aan stonds in de gevangenis gezet. Vele inwoners ontvangen brieven van stamgenooten in den omtrek, die hen uitnoodigen, in de dorpen te ko men, waar er samenkomsten worden gehouden om te spreken over de ge beurtenissen van Casablanca. De Fransche gezant heeft den verte genwoordiger van den sultan kennis gegeven, dat Frankrijk ide stad zou •behandelen gelijk Casablanca weder varen is zoodra er Europeanen gedood wórden. Het hardhandige optreden van Frankrijk wordt in de pers der Euro- peesche landen nogal besproken, doch vreemd genoeg, niemand zegt er veel kwaad van. De Bngelsche „Standard" bevat, echter een zeer somber artikel, waar in het zegt te meenen, dat de taak, die Frankrijk en Spanje door de mo gendheden is opgedragen, een politie macht noodiig maakt, tienmaal sterker dan de Acte van Algeciras aangeeft. Het blad vraagtof Europa niet de verovering en het bestuur van. Marok ko moet opdragen aan een of meer mogendheden, die den last en de ver antwoordelijkheid van zulk ©ene on derneming wenschen te aanvaarden. In een Franisch blad, de Temps", Isiaat iets, dat op zachte criliek lijkt. Dit namelijk „De beschieting van Casablanca '3 ongetwijfeld een overschrijding van 'd» bevoegdheid, door de Acte van Al geciras gegeven. Maar de conferentie kon niet voorzien, dat de in Marokko gevestigde Europeërs zoo herhaalde lijk zouden worden aangevallen. Het gevaar, dat voor het leven en de be trekkingen van alle Europeërs in Ca sablanca dreigde, maakte de beschie ting onvermijdelijk." De meeste Fransche bladen zijn van dezelfde meening en verwiachten, dat ook het buitenland het optreden der Franschen volkomen gerechtvaardigd zal achten. De bladen wijden veel aandacht aan d 3 beschouwingen der buitenlandsche pers. Enkele booze uitingen uitgezon derd is men over het algemeen niet ontevreden over de besprekingen der Duitsche pers. Volgens offioieele berichten bestaat er volkomen overeenstemming tus- schen alle mogendheden omtrent de Marokfcaams-clhe aangelegenheden. Te vens wordt medegedeeld, dat het te Qasablanoa rustig is. IN PERZIë schijnt ook weer iets niet in den haak. Onluteten komen op meer en meer plaatsen voor. De sjah is minder in aanzien dan ooit. In de bazaars betwijfelt men openlijk, of hij wel recht op den troon heeft, zelfs of bij wel koninklijk bloed in de aderen •heeft. Middelerwijl rukt een troon, pretendent met 35.000 man uit Hama- dan op hij heeft versterkingen uit Ta- bris en elders ontvangen. De volksver tegenwoordiging is vol tweedracht en machteloos. De sjah houdt zich inmid dels in zijn paleis opg-eisloten. DE RUSSISCHE VLOOT. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat het ministerie van marine voor nemens is in den loop van dit jaar twee pantBerschepen van een nieuw type te laten bouwen meteen water- verplaatsing van 19.970 ton. De sche pen zouden, behalve snelvuurgeschut van klein kaliber, een bewapening krijgen van tien twaalf-duims kanon nen en vóórzien worden van turbine- machines voor een snelheid van 21 knoopen. De „Tribune" verneemt uit Peters burg dat de twee keizers te Swinemün- de over den herbouw van de Russi sche vloot gesproken hebben, en het voorstel gedaan iis, dat Rusland in 'Duitsc-hland 250.000.000 mark zou trachten te lieenien, onder voorwaarde, ddt het geld uitsluitend besteed zou worden aan den bouw van oorlogs schepen, en wel op Duitsche werven. DE KOREAANSCHE „DELEGATIE". Een der leden van de Koreaanscb delegatie had, bij aankomst te New- York, aan een persman verteld, dat elk oogenblik zijn laatste uur zou kramen,slaan, want dat de Japanners tot zijn dood hadden besloten en hun wraak hem iedere minuut zou kunnen achterhalen. „De politie moet, zoodra zij mijn lijk vindt, den Japanner arresteeren. die het dichtst in de buurt is. Want hij is dan de dader." Deze felle uitval van den Koreaan moet natuurlijk niet al te tragisch worden opgevat. Tot isluipmoond zul len de Japamsche autoriteiten haar toevlucht niet nemen. Maar dat er voor de Koreaansche gedelegeerden „wat opzit", indien zij zich in Korea of Japan mochten durven vertoonen. mag veilig worden aangenomen. Het ambtelijk orgaan der regeering te Seoel bevatte Dinsdag het volgend kei zerlijk besluit, den vorigen h-eerfscher blijkbaar afgeperst even voor diens af stand. Bedoeld keizerlijk besluit luidt „Ik constateer, dat Ji Soensol, Ji Witsjon en Ji Joen (de laatste is in Den Haag gestorven), die de lafheid en gemeenheid hebben gehad, in het geheim naar het buitenland uit te wij ken, en zioh daar bedriegelijkerwijs „gedelegeerden" te noemen, daardoor eene reusachtige bodrieigerij hebben gepleegd, ja, bijna eene verstoring hebben teweeggebracht van de vriend schappelijke betrekkingen tusschen twee naburige volken. Daarom beveel dat hun gedrag nauwkeurig zal worden onderzocht en gestraft. Uit dien hoofde gelast ik den minister van justitie hen gestrengelijk te straffen, volgens de wet." Dit besluit was bekrachtigd door aanhechting van het keizerlijk zegel en door de handteekening van den eersten minister, Ji-Man-Jong. VORSTEN OP REIS. Er gaan thans geruchten, dat Victor Emmanuel geen bezoek aan Weenen zal brengen, zoolang niet het bezoek, dat hij vroeger aan Weenen beeft ge bracht, beantwoord is. BTj het onderhoud te Desio is de kwestie van de ontmoeting der vor sten niet ter sprake gekomen. Kerkelijke belasting. De Kantonrechter heeft een drietal personen, die door den kerkdijken ontvanger der Ned. Hervormde Ge meente alhier gedagvaard waren tot betaling der kerkelijke belasting, ver oordeeld tot betaling der vorderingen der kosten. Te Haarlem en Omstreken vóór honderd jaar. XIX. 3—17 AUGUSTUS 1807. Gedurende deze twee weken overle den te dezer stede op 12 Augustus on der meer Pieter Huurkamp van der Vinne, oud 33 jaar, in leven med. doc tor, en Johannis Abraham Macdonald, oud 23 jaar. Door den notaris Jacob Soliciting-m d> Zijlstraat werden belanghebben den opgeroepen in den boedel van wij len Hendrik Verveer, in leven med doctor te Beverwijk, en aldaar 31 Juli t. v. overleden. Ook werd nog aangekondigd de ver koop van afbraak van de hofstede Velserhooft onder Santpoort. W. P. J. OVERM'EER. Omgeslagen. Gisterenmiddag waren in 't Noor- der-Spaarne de heer Wiersma en een paar zijner vrienden aan het zeilen met een licht zeilbootje. Door een har den rukwind sloeg het bootje om, en kwamen de heeren in het water te recht. Twee van hen wisten zwemmen de den wal te bereiken, de derde, die niet zwemmen kon, wierd door een voorbijvarenden schipper nog bijtijds gered. De drenkelingen moesten met een nat pak naar huis. De boot werd later opgepikt. MISHANDELING? Wij vernemen, dat de toestand van P. van S., die als drenkeling uit den Heeneusingel gehaald, in het Gast huis opgenomen is, vrij ernstig is. Aangezien het gerucht loopt, dat v. S. mishanxMd en te water geworpen zou zijn, beeft de politie een onder zoek ingesteld.' Bij die firma Plander op den Kruis- -weg is geëtaleerd het ameublement voor het Raadhuis te Schoten. Overleden. Hedenmorgen is vrouw Van Poor ten, die Vrijdag in haar woning m de Lange Ann astraat zulke ernstige brandwonden bekwam, ih het St. Elisabeth's Gasthuis overleden. Beide slachtoffers zijn dus bezwe ken, want haar zoontje is reeds den avond van het ongeluk overleden. Ale t e-E x a m e n s L. O. VGrawenhage, 8 Aug. (Fransch.) Geëxamineerd 30 candidlaten. Toege laten o. m. de heeren H. de Jong, Haarlemmermeer en Jan Oivler, te Haarlem. 's-Graven/hage, 8 Aug. (Handteeke- nen.) Geëxamineerd1 15 canidideten. Geslaagd o. a. de heer H. H. Gehner, te Haarlem. Examens Hoofdakte. Amsterdam, 7 en 8 Aug. Geëxami neerd 14 candidaten. Geslaagd o. m. de heeren J. Rol van Haarlem, M. Eijsker v-an Aalsmeer. DE LAATSTE KAPSPANT. Vandaag wordt de Laatste kapspant va.n ons nieuwe station gezet. De ijzeren steunbogen waren- voor deze gelegenheid mat de driekleur getooid: en om de stokken was groen geiwon- dlen. Naar wij vernemen wordt aan de werklieden de traditioneel© fooi uitgekeerd. Het i's zeker de moeite waard om op te merken, dat dit groote en- be langrijke werk, in zoo korten tijd uitgevoerd, geheel zonder ongeluk ken is afgeloopen. Aannemers, uitvoerders en werk- liedten verdienen een woord van hulde ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haar lem, op Dinsdag 13 Aug., des namid dags van 1—2 uur, door den heer W. EZERMLAN. 1. Prélude en Fuga, E. Mobacfo. 2. Andante funèbre, J. Svanldsen. 3. Sonate No. 1, Mendelssohn, a. Allegro moderato. ib. Aidagiio. c. Ree. et Finale. 4. Communion, A. Guilmant. 5. Hallelujah, Handel. UITVOERING VtAN GEWIJDE MUZIEK. Woensdag 14 Augustus -a.s. zal een uitvoering vain Gewijde Muziek -plaats vinden in de Groote Kerk, des mid dags ten half 3 ure. Medewerkenden zijn Mevrouw Jean ne Salomons onAsser, sopraan, en de hfeeren Ger. Zalsman, bariton, Joh. Steenman, viool en W. Eze-rman orgel- De regeling is in hanlden van den boekh. firma A. Vernout. [De Kermisvermakelijkheden, Uitgezonderd enkele regenbuitjes was het Donderdag go-ed weer. Toch was het niet bijzonder druk op het kermis-terreinanders is het op dan tradition eelen kermis-Dondierdag vieel drukker. De verschillende vermakelijkheden waren echter goed beziet. SCHOUWBURG VAN LIER. Dat er nog wel menschen zijn, die het ziien van ernstig tooneelwerk stel len boven het dolzinnige van een klucht, is Donderdagavond bewezen Het Hollandische Toonieelgezelschap bracht „Marguerite Gauthier" voor het voetlicht en de zaal was vrij' goed bczeit. Er viel veel te genieten„Margue rite Gauthier" iis een stuik, dat niet nalaat indruk op de hoorders te ma ken, hen zelfs sords geheel mede te slepen. Thans had het stuk een attractie te meer, wijl de rol van Marguerite ver vuld Werd door mevrouw Julia van Lier—Cuypers. Jaren geleden is deze actrice herhaaldelijk in deze rol op getreden, en toen met zóóveel bijval, dat het een van haar succèsrollen is geworden. Dat ze nog geheel de oude is, heeft ze gisteren weer bewezenza heeft haar zeer moeilijke rol uitste kend vervuld, de aanwezigen geheel ingepalmd, zoodat haar dan ook een spontaan applaus, zelfs bij' open doek, ten deel viel. Na het derde bedrijf die meester lijke scène met den vader van haar minnaar, in welke zij zulke krachtige bewijzen geeft van haar liefde, dio zoo groot en onbaatzuchtig is, dat zij haar geluk, haar leven wil ten offer brengen aan het welzijn van haar ge- I liefde werden haar bloemen aan geboden, welke huldiging vergezeld ging van geestdriftige toejuichingen, j Ook in het slotbedrijf was haar spel meesterlijk. Mevrouw Van Lier vond een goede partner in den heer Louis de Vries, die uitstekend de rol van haar min naar Armand Duval vervulde. In den beginne was zijn 'spel wel wat zwak, maar vooral in het vierde bedrijf, aan de speeltafel, en in het laatste be drijf, toonde hij dat echte hartstochte lijke, hetwelk in zijn spel onmis baar is. Dfc heer H. Schwab gaf ook veridièn- stelijk spel alls vader Duval, terwijl ook de andere spelerfe en speelsters goed waren. Het was dus oen welgeslaagde voor stelling. Hedenavond' gaat „Zaza" en waar ook nu mevrouw Ju'lia van LierGu-y- pers de 'hoofdrol vervult, zal het pu bliek zich wel niet laten wachten. Za terdagavond wordt Fedora" opge voerd, ook met goede krachten. Voor Fedora speelt mevrouw Julia van LierCuypers, voor Gravin Olga mevrouw With. ErfmannSasbach vcor Loris Ipanoff de heer Louis de Vriesen voor De S-iriéx de -hoer E. Erfrnann. Wij ltunnec. een bezoek aan den Sc'houwhu-rg Van Li-er aan de Park- laan ten zeerste aanbevelen. In DE KROON ging Donderdagavond weder voor een geheel bezette zaal met buitengewoon veel succès de operette „Jong Heidel- berg". Wegens dit groote succès, en- ook om de vele -teleurgestelden, die wegens de op iederen avond uitver kochte zaal nog geen plaats hebben kunnen krijgen, in de gelegenheid te stellen de voorstelling bij te wonen, heeft de directie besloten inplaats van de operette „Erminie" nog eenige dagen „Jong Heidelberg" op te voe ren. Wie deze aardige operette dus nog niet gezien heeft, ga er bepaald als nog heen. Men zal een hoogst pretti- gen avond hebben. Tevens wordt in herinnering ge bracht, dat morgen, Zaterdag, de eer ste matinée plaats heeft uitsluitend'ge organiseerd als familie- en kinder voorstelling. Opgevoerd wordt het kluchtspel „Een Mevrouw, die de Baas speelt", w-elk tooneelstuk in Amster dam herhaaldelijk met uitverkochte zalen in den Hollandschen Schouw burg is opgevoerd. IN HET BRONGEBOUW -gaf Henri ter Hali's gezelschap Don derdagavond weer eene voorstelling, als altijd voor 'n stampvolle zaal. 't Is dan ook werkelijk de moeite en 't geld waard 't Bron-gebouw met een bezoek te vereeren. Elk nummer op zichzelf is weer alleraardigst, 't pro gramma wordt vlot afgewerkt was vuilst du noch mehr 1 Bijzonder vielen Soesman en Ziwaaf, Oscar Coppée's Ensemble en de acro baten in den smaak. Ook John Weil, de pres-ti-di-gi-ta-teur bleek z'n vak uitmuntend te verstaan. 't Slotnummer, de pantomine, hing natuurlijk als droog zand aan .el kaar en vloeide over van onzin, zoo als men vian eene rechtgeaarde pan tomime verwacht. We kunnen eien avorwlje in 't Bron- gebouw als een van de beste kermis- aimusementen aanbevelen. IN DEN SCHOUWBURG. „Huzarenkoorts" werd opnieuw voor een uitverkocht huis vertoond, een bewijs, dat goede blij spel-vertol king gaarne op prijs woirdt gesteld. De namen der medespelenden te noe men, is overbodig,, enkel-en- van hen dii'e uitblinken willen wij in de her innering der lezers van dit blad terugroepen don kolonel vam het huzaxenregiment, den heer L. M. Smith, Heinrioh Lambrecht (D. Hol- kers), mevrouw Lambrecht (Marie Post), August Nippes (M„ J. Ternooy Apèl)t Mevrouw Nippes (Mevrouw E. de BoerVan Rijk). Men meen© niet, dat hieruit eene zekere» miskenning Kyin d'e verdiehsten dier overigen volgtintegendeel, het stuk alls ge heel is af. Er werd dam ook onder een harte lijk applaus vele mhlen gehaald. De pauzen werden door den heer Rapp met zijne schare musici op zeer ver dienstelijke wijze aangevuld. Wegens het 'groot succes gaat „Huzarenkoorts" nog dri'e kermis avonden. Maandag 12 Augustus wordt opge veerd ,-,Geleende Veeren", vroolijk spel van de badplaats in 3 bedrijven door Davidofsky, schrijver van „Wereld stad", „Een slaaf van de Eubiotiek". „Staken", enz. enz. Regie van Mari J. Ternooy Apèl. Het oordeel d-er pers was zeer gun stig. „Het Nieuws van den- Dag" (J. H. Róssing) schreef „Het leven beschouwende, kwam Davidofsky tot de ervaring, dat er in dr wereld maar al te veel metgeleen- dveeren gepronkt en gewonnen wordt. Hij vond 'het komisch en hij vond het tragisch. Het dreef hem tot scheppen van een nieuw werk, om dat pronken te laten zien, en de koddige gevallen, er door opgewekt. Met scha terlachen ving de vertooning van „Ge leende Veeren" aan, met schaterla chen werd zij van het hogin tot aan het slot gev-olgd, met een uitbarsting ■van schaterlachen eindigde zij. Alle optredenden in „.Geleende Veeren" hebben met pleizier en groote opge wektheid gespeeld." Het „Al-g. Handelsblad" „Vroolijk spel" noemt de heer Davi dofsky zijn „Geleende Veeren", en zoo ooit dan is de naam juist gekozen een stuk van echte, frissche vroolijk- beid, zonder eenige platheid, dat het publiek drie bedrijven door 'in de meest opgewekte stemming houdt. „De Telegraaf" Davidofsky, een van de twee ik mag het nu wel zeggen leden der gerenommeerde firma „Uiltje van De Telegraaf", heeft gisteravond met zijn „Geleende Veeren", vroolijk spel van d<> badplaats, een daverend -succès gehad. Het publiek heeft zich een steek in de zij gelachen, aan het slot den schrijver een ovatie gebracht, en in het geheel een twintig maal laten halen. De artiesten der Tooneed-verea- niging speelden in een stormwind tempo en typeerden uitstekend. „De Echo" De heer Davidofsky heeft het aantal van zijn geslaagde tooneelwerken vsieermet een vermeerderd. Want even als destijds „Wereldstad" en „Een Slaaf van de Eubiotiek" is ook „Ge leende Veeren" weer allerhartelijkst door het publiek ontvangen. Het stuk wordt uitstekend gespeeld. De heer Davidofsky en de Nedierlandsche Too- neelvereeniging kunnen van dit vroo lijk spel van de badplaats nog veel pleizier beleven. STOEL E5N SPREE. De Sociëteit Vereeniging was Don derdagavond weer flink bezet, oor- elaiak vindende in het groote succes, d'at het „Koninkrijk -der Vro-uwen" telkens en telkens heeft. En wie dat succes groobendeels helpt bereiken, is de heer Spree, die do-or zijn kornis olie zetten het publiek doet schudden van 't lachen. Het publiek wias zeer vol daan. Dit stuk is als keirmisstuk goed op zijp plaats. BIJ ALBERTS FRèRES. Woensdag -werd het programma Vernieuwd, zeker zeer ten genoege van de vaste clientèle dezer kermis- vermakeiijf'kheiid, maar ook ten ge noege van iden verslaggever, die daardoor de aandacht mag vestigen op bepaald nieuwe vertooningen op bioscopisch gebied. Bijzonder indrukwekkend is „Ex cursie in die Alpen", waar menigeen, die nooit de Alpen gezien heeft, noch <>oit zi-en zal, 'in -gedachten mede- klautert, medespringt, m-edestruikeit, maar tegelijk medegeniet van de heerlijke panorama's, die zich aan 't oog voordoen. Een geheel ander genre vertegen woordigt Asschepoetster, een vrij lange_en schoone in beeld gebrachte vertooning van -het bekende -sprookje, hier en daar opgeluisterd door kleu ren, die betooverend schoon zijn. Dan nog de „Moderne Illusionist", vol verrassende en aan zekerheid nimmer falende gekleurde beelden groepen. En dat er gelachen is om de vertol king van de spreekwijze „Luister vinken deugen niet", oftewel „Juliette de keukenprinses", zal ieder begrij pen, die verneemt, dat de inhoud van een compleet aardew,enkmagazijn on voldoende ds, om de door Juliette's schuld giebroken serviezen te vervan gen. Hierbij komt ook de zoo geliefde bioscopische hardloop-partij volkomen tot haar recht. Veei gelachen is er voorts om „De Haaiiemische studlent voor 't eerst op het ijs". Deze leerling-schaatsenrijder beleeft heel wat ongevallen, die een doorloopend -lachsuecès hebben. Deze weinige nummers zijn er slechts enkele van de vele, die thans weer een bezoek aan Alberts Frères zeer aanbevelenswaardig doen zijn. DE KLEIINE VEREENIGING was ook weer uitstekend beziet. Het gezelschap van den heer Nieuwen- hui-zen vermaakte ook nu die aanw». zi'gen uitstekend. KERMISDRUKTE. Ofschoon kennis-Donderdag vroe ger tot een der drukst© dagen be hoorde, was die dag en daarop vol gende nacht bijzonder stil, waartoe vermoedelijk het regenachtige en- gu re weder wel zal hebben bijgedra gen. Des nachts te 1 uur was reed» al-les afgeloopen. De ten-ten en ande re vermakelijkheden waren steeds bezet, maar te 1 uur was alles ledig, zelfs d'e Kleine Vereeniging in de Kleine Houtstraat was op dat uur reedis gesloten. W-anordelijkheden en vechtpartijen hebben niet plaats gehad, zij zijn al thans hij de politie niet bekend go- worden, terwijl ook geene aangiften van zakkenrollerij zijn gedaan. Het loopen van de 4 mannen mint de borden „Past op dé Zakkenrol lers" schijnt wel te helpen. Zondag wordit dit getal verdubbeld'. BLOELMENDAAL J. de Klister, een berucht strooper, wonen-de te Haarlem, werd op een midldag dezer week door verschillende jachtopzieners van mevrouw van der Vliet Boirski driemaal proces-verbaal aangezegd. HEEMSTEDE. Hedenmorgen geraakte aan de Glip de werkman Ci-lius met zijn been on der de stoomtram, waardoor dat li chaamsdeel verbrijzeld werd. Hij Is per brancard naar het Diaconessen- huis te Haarlem vervoerd. De we riem an was bezig aan de her stelling van de rails daar ter plaatse, Naar wij vernemen is 's mans toe stand niet levensgevaarlijk. De toestand van den voerman Hyl- kemia, te Heemstede van een wagen geivallen en in de Mari-astichting op genomen, is vooruitgaande. HAARLEMMERLIEDE EN SP.AARNWOUDE. Bevallen G. Hlantog—Van Petten!, dochter. Overleden N. v. d. Fange-—Holle- man, 81 j. HAARLEMMERMEER. Bij den landbouwer M. K„ aan den IJweg, te Haarlemmermeer, zijn door onbekenden van drie paarden de staarten afgesneden. De politie doet streng onderzoek. Met de landwerkzaamheden in Haarlemmerméér is 't op heden treu rig gesteld. Eene menigte volk loopt ledig, wachtende op den komenden oogst, welke, als er geen"verandering komt, nog lang kan uitblijven. Ouden van dagen kunnen zich niet herinne ren zoo'n zomer beleefd te hebben. De toekomst ziet er dan ook allesbehalve rooskleurig uit. In de tuinen is het cok bedroevend. ONGELUK AAN DE PIER TB LTMUIDEN. Na 't vernemen van 't ongeluk aan die pier te IJmuiden heeft zich de heer W. C. J. Posstooxs, afgevaardigde van 't district Beverwijk, waaronder IJimuiiden behoort, naar 't Departe ment van "Wiaterstaat begeven, ten einde te spreken over eventueel te ne men maatregelen ter voorkoming van ongelukken in de toekomst. De heer

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1