Weerbericht Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenland Telegrammen Burgerlijke Stand Marktnieuws MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 13 Aug. 1907. H(K)gste barometerstand 772.1 m.M. te Coruna (Spanje); laagste 752.5mM. te Stockholm (Oostkust van Zweden). Verwachting tot den avond van 14 Augustus Windmeest matige Westel. tot Zudd-Westel. wind. Gesteldheid van de luchtafwisse lende bewolking, af en toe regen. Temperatuur geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 767 m.M. Geen neiging tot voor- of achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 765 m.M. te Haarlem. Dinsdag 13 Augustus Hoogste gisteren. F. 67» Laagste heden nacht F. 59* Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 67 gierigen, diie dë laatste uitingen der kermispret wilden zien. Nu, die be langstellenden hebben Ihun hartkun- nesn ophalen aan menig rondedansje onder het wel wait met schorre ge luiden zingen der meestgeliefde kermisdeuntjes, waaraan, dit zij hier tevens opgemerkt, deze kermis nog al rijk geweest is. Heensnellende auto's, wegkruipen de huurrijtuigen brachten wel eens wat ontsteltenis in den hossenden troep, maar telkens weer aangesloten trok de menigte tegen kwart over twaalven af, de Groote Houtstraat in en verspreidde de rest zich in alle op de Markt urtloopende straten. Nu de kermis voorbij is, mag zeker wel een woord van lof worden ge- biacht aan d!e politie, die, niettegen staande veel van haar gevergd werd, gedurende die dagen met ijver en tact is opgetreden, waardoor de gieheele week zoo rustig is voorbij gegaan en aeer zeker vele misdrijven zijn voor komen. Boottochten. Haarlemsche JongelingsVereeniging Pred. 12 la. Begunstigd door heerlijk schoon weer, wat in dezen herfstachtigen zo mer zeker een zeldzaam feit mag heeten, stoomde te ongeveer 7 uur -n 'den ochtend de salonboot „Kager- xueer" der firma Carssens te Leiden, bemand" met vele leden en vrienden van bovengenoemde vereeniging, on ze Spaarnestad uit, om koers te zetten naar Amsterdam, Zaandam en Mui den. Een zeer prettige stemming iheerschte onder alle tochtgenooten, waartoe de vroolijke muziek van het fanfare-corps der vereeniging niet wei nig bijdroeg. Te Amsterdam werd het welbeken ds „Tolhuis" bezocht, en eenige ge noeglijke oogtenblikken daar doorge bracht Zooals van zelf spreekt, Werd Zaan- dam's Czaar Peterhuisje niet vergeten, evenmin als het oude slot te Mudden, waar de getrouwe concierge verhaal- 'ds van grootsche dingen, van den strijd onzer vaderen van „eeuwen her"..." Hierna toog men in dichte drom men naar het strand, te Muiderberg, om zich even te verfrisschen, waar aan ieder behoefte had na het verblijf in de sombere kelders van het eeuwen-oude Muiderslot. Ongeveer 6 uur werd de terugtocht ondernomen, nog even aan 't Tolhuis afgestapt en dan weer de koers ge richt naar het aloude Haerlem, op welks wallen, klokke half elf, Kager- raeer's ankeren met vaste zeemans hand werden geslagen. Behoudens een zeer kort bezoek van Pluvius op de Zuiderzee, kan worden getuigd, dat het een zeer schoone dag is geweest. Summa Summarum Es' tst schön gewesen. Boottocht „Hosanna". De Gereformeerde Zangvereeniging „Hosanna" heeft Maandag een welge slaagden boottocht gehouden naar Marleen en Amsterdam. Met een der goed ingerichte salon booten van de maatschappij Carssens werd de reis gemaakt. Toen de boot 's morgens zeven uur van de Kikkert vertrok, was zij be- vclkt met een niet t e groot gezelschap, meest leden der vereeniging, en eeni ge vrienden en bekenden. Eerst werd door het Spaarne en het Noordzee kanaal naar Amsterdam gevaren, waar, na het schutten in de Oranje sluizen, de Zuiderzee werd bereikt. Het weder was eenig mooi en de zee vrii kalm, wat den zeeziekte-vreezen- den zeer ten goede kwam. Om half twaalf werd in Marken gemeerd, op welk typisch eilandje twee uur werd vertoefd. Bijkans een uur werd in het vriendelijke pasge bouwde kerkje doorgebracht, waarde vereeniging eenige liederen ten gehoo- re bracht. Aan toehoorders ontbrak het niet. Half Marken stroomde de k«rk bin nen, om van dit gratis-concert te ge nieten, zelfs een groepje Engelsche reizigers en de dominee kwamen luis teren. Ook het orgelspel van den directeur bood een aardige afwisseling. Nadat nog eenige winkels van prent briefkaarten en Marken-eigenaardig heden bestormd waren en het gezel- iscbap „gekiekt" was, werd de boot weer opgezocht. Over Monnikendam een plaats, waar eerst vertoefd zou worden, welk voornemen niet werd uitgevoerd met het oog op den langen duur van de reis werd naar Amsterdam geva ren. De mooie landelijke kijkjes in dit mooie deel van Holland trokken zeer de aandacht. Jammer was het, dat het weer om sloeg en het begon te regenen. Het verblijf van anderhalf uur in het Tol huis was dan ook niet zóó aange naam, als het had. kunnen zijn. De tombola met aardige prijzen bracht ook heel wat vertier op de bcot, en zal zeker ook wel aan de kas een voordeeltje bezorgd hebben. Om half tien was de reis geëindigd, en de Kikkert weder bereikt, 't Was ecu welgeslaagde tocht, die zich vooral kenmerkte door goede orde en een gezelligien omgang der deelne mers. Even voor de landing werd uit volle borst den Avondzang gezongen, en maakte één zich tot tolk der aanwezi gen, om het bestuur en de bootcom- miissie te huldigen voor hunne bemoei ingen. Een verslag van den boottocht van „Soli Deo Gloria" wordt wegens te late inzending morgen geplaatst Benoemd. Aan het Instituut „Oranje Nassau" is benoemd tot leeraar in het Han- delsrekenen de heer J. Faber, leeraar M. O. Boekhouden en Handelsreke nen. Orgelconcert op Koningin nedag. Het bestuur van Koninginnedag is zoo gelukkig geweest zich de mede werking te kunnen, verzekeren van de sclisten: mej. Van Linden van den Heuvell, sopraan, den heer Jac. van Kempen, tenor, en Louis Robert, or gel, voor het concert in de Groote Kerk op 31 Aug. a.s. ORGELBESPELING inde Groote of St. Bavokerk te Haar lem, op Donderdag 15 Augustus 1907, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Met welwillende medewerking van mevrouw C. J. van Ingen—Weerts, riool, te Amsterdam. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Larghetto (Viool), Nardini. No. 3. Sonate, A. Mailly. a. Allegro maestoso. b. Andante. c. Allegro con brio. No. 4. Aria (Viool), Lotti. No. 5. Marche Solemnelle, Mailly. Muziek in den Hout. 31ste Muziekuitvoering (zonder her haling) in den Hout, op Woensdag 14 Augustus, des avonds te 8 uur, door het Haarlemsóh Muziekkorps, direc teur luitenant-kapelmeester C. P. W. Kriens. Programma 1. „Unter der Friedenfebanner", Marsch, Novowisky. 2. Ouverture „Pastorale", Melo-dra- ma, Entr'acte et Danlse des Bachantes uit „Philémon ot Baucis", Gounod. 3. Loreley-Paraphrase, Neswadba. 4. Ballet Russe, Luiginï. a. Czardas. b. Valse Lente. c. Mazurka. d. Marche Russe. 5. Tweede Concert-Ouverture, Mas senet. 6. Paraphrase over het lied.,0, bitt', euch, lieben Vögelein", GumpetCoenen. 7. „Die Hydropaihen", Walzer, Gungl. 8. Fantaisie „Baljazzo", Leonca vallo. TER AARDE BESTELLING. Aan hetgeen we gisteren meldden omtrent dje begrafenis van den heer D. Godefroy kunnen we nog toevoe gen, dat om eene afzetting, waarbin nen de familie en de leden van Zang en Vriendschap geschaard stonden, eenige honderden belangstellenden hadden plaats genomen. Aan de groeve werden woorden van deelneming en vriendschap ge sproken door den heer E. J. Hoefman, namens Zang en Vriendschap, door den heer A. P. K. Vring namens het kwartet Sempre Animato, waarvan de overledene jaren lang een sieraad was. De heer Hoefman vertolkte in tref fende bewoordingen het groote ver lies door 't gezin van den heer Gode- froy geleden en menig© traan vloei de, niet het minst bij hen, die tot de nabestaanden behoorden. Ook wer den de zangersverdiensten van den overledene in herinnering gebracht op roerend eenvoudige wijze door de zen spreker en den heer Vring. Dat de belangstelling ook door an dere vereenigingen betoond, groot was, getuigde de aanwezigheid van bestuursleden van D. I. N. D. U. A., Haarlem's Zanggenot en Doopsgezind Zangkoor. De baar, gedragen door kameraden van den overledene, werkzaam in de afdeeling wielendraaierij der H. IJ. S. M., was gedlekt met een drietal fraaie kransen, terwijl er mede- aangehecht waren een vijftal me dailles door den heer Godefroy met zijn kwartet in onderscheidene zang- wedstrijden behaald. Nadat door een der nabestaanden was dank gezegd voor de betoonde belangstelling, eindigde deze droeve plechtigheid. Het wekte veler verbazing, dat de zangers werden geleid door den heer Kerkhoven, die den afwezigen heer W. Robert zeker wèl om geldige rede nen verving, maar dat het vaandel van Zang en Vriendschap ook niet aanwezig was, heeft menigeen ont slicht. Men seint ons: De beruchte inbrekers Kiekens en. Pool uit Haarlem, die te Groningen hebben ingebroken, hebben eene vol ledige bekentenis afgelegd aan den veldwachter, die hen van Groningen naar Amsterdam vervoerde. Tot nog toe werd door hen ontkend. Relle tje. Maandagmiddag omstreeks 3 uur verwekte een beschonken persoon nogal moeite in de Koningstraat, zoo dat vier agenten noodig waren om hem op een wagen naar het politie bureau te vervoeren. Toen hij over gebracht werd vilden zijne kamera den hem uit de handen der politie bevrijden, waardoor deze genood zaakt is geworden de sabel te trek ken en hen uit elkaar te jagen, waar hij een hunner terecht kwam door de ruiten van een onbewoonden winkel aldaar, terwijl een ander, zekere N., door de agenten is gearresteerd, te gen wien proces-verbaal wordt opge maakt. F aillisjsement Noord- en Zuid- Hollandsche Bank. De 4de uitdeelingslij'st in het faillis sement van de Noord- en Zuid-Hol- landsche Bank is ter griffie aan de Rechtbank alhier neder gelegd. Volgens deze lijst wordt aan de cre diteuren weder 9 pet. hunner vorde ringen uitgekeerd. M a r i a-s c h o o 1. De Maria-school in de Jacobyne- straat (de oude school van den heer v. d. Wilk) wordt geheel gesloopt. Op dezelfde plaats zal dan een flink mo dern schoolgebouw verrijzen. De straat zal in uiterlijk aanzien hier door zeker veel verbeteren. Examen Gymnastiek 1. o. Utrecht, 12 Aug. Geëxamineerd 4 candidaten. Geslaagd o. m. de heer A. F. Lodeizen te Haarlem. G e v. V o o r w. Een kindermuts, een corset, een Spoormandje, twee armbanden, een linnen zakje met inhoud, een horstrak, een gouden ring met steecntje, een ceintuur, een kinderschoentje, een hangslot, twee portemonnaies met geld, een gedeelte horlogeketting met medaillon, een dameshorloge met ge deelte ketting, een portemonnaie, een insigne, een dameshorloge. S t e d e 1 ij k Museum. Verschenen is de 32ste druk van den catalogus der schilderijen in het Stedelijk Museum te Haarlem. Het boekje bevat 414 nummers tegen 321 in de vorige uitgave. Dit verschil vindt niet zijn oorzaak in de aan winsten, doch omda.t thans alle schil derijen zijn opgenomen, die in de ge meente-gebouwen buiten het Museum zijn opgehangen. Alles is met zorg bewerkt, terwijl dï genealogische gegevens weder ont leend zijn aan archivalische gegevens Als bijlage wordt een uitvoerige ge slachtsboom gegeven van hei geslacht Fabricius, welks afstammeling Jhr. J. C. W. Fabricius in 1883 het sclioone lcgaat van portretten enz. aan het Museum legateerde. Mr. BIJVOET. Met leedwezen vernemen we, dat Mr. F. A. Bijvoet thans weder iijden- d-i is aan longontsteking, en dat zijn toestand vrij zorgelijk is. Uitvoering van Gewijde Mu ziek. Wegens ongesteldheid van mevrouw SalomonsonAsser zal mevrouw De Witt Huberts hare medewerking ver- leenen. DE IJMUIDER-VISSCHERU- MAATSCHAPPIJEN. De Rechtbank heeft heden in staat van faillissement verklaard de nala tenschap van wijlen den heer C. PQanteydt te IJmuiden, met benoe ming van de heeren Mr. J. H. Thïel en N. Levenkamp (lid dftr firma Mees en Ritsema) tot curatoren. Voorts werden failliet verklaard 1. N. V. Stoomrisscherijmij. „Gel derland" (7 booten, nl. Stratth'avon Urn. 89 Strathbog'e IJm. 68 Gerber- dina en Johanna IJm. 134Strathdee IJm. 66 Catharina Duyois IJm. 133 Marie R. Qramering IJm. 135Cla- sine Luther IJm. 136). 2. N. V. St oomvisscherijmij„Fries land1" (2 booten., nl. Mies en Truus IJm. 119J. T. Gremer IJm. 120). 3. N. V. Stoomrisscherijmij. „Hol land" (g. booten, nl. Catanina Hm. 39Calabria IJm. 40). 4. N. V. Stoomrisscherijmij. „Gro ningen" (2 booten, nl. John Brown IJm. 109Qara Nicol IJm. 108). 5. N. V. Stoomrisscherijmij. „Bra bant" (2 booten, nl. Gerbrig IJm. 101 Johanna Elisabeth IJm. 99). 6. N. V. Stoomrisscherijmij. „Over- ijsel" (4 booten, nl. Mouth IJm. 114 Castle IJm. 117 Belle IJm. 118 Mea dows IJm. 116). 7. N. V. Stoom visscherijmij. „Zee land" (4 booten, nl. Camellia IJm. 104Boronia Hm. 106Escalonia IJm. 105 en Auricula IJm. 107). Bovengenoemde heeren zijn cura toren in al deze faillissementen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cente per regel. Wij maken de lezers attent op de in ons nummer van he den voorkomende advertentie der Hollandse he Credietbank N. V. (kapitaal 500.000), waar in de zéér solide Congo 190 francs Premie-Loten worden aangeboden. Zooals in de advertentie ver meld staat, is dit een zéér voor- deelige geldbelegging, want be halve de groote zekerheid, bie den deze Loten, die men te allen tijde tegen contanten kan inwisselen, groote kansen, prij zen van Frs. 150.000, 100,000, 50,000, 20,000, enz., te winnen. Trekkingen hebben elke twee maanden plaats, en is de eerst volgende trekking op 20 Augus tus a. s. (daarna op 20 October, 20 December, enz.). BLOEMENDAAL. Dacht aanvankelijk de bouwonder nemer Diekman met het afbreken der afgekeurde villa Vogelenzang te Aerdenhout te kunnen volstaan, tot aan liet trasraam, ook dit is door don gemeente-architect, den heer Robbers, geheel afgekeurd, daar hij met een mes de steenen van het met selwerk van elkaar ko,n steken. Togen de bekende stroopers P. Zwartlaan en A. Joosten, beiden van Santpoort, is door den rijksveldwach ter Klein jan en den jachtopziener Bakker proces-verbaal opgemaakt, tegen den eerste wegens het onwet tig vangen van konijnen en tevens wegens verzet tegen de politie. Toen zij hem namelijk wilden visi teeren trok Zwartlaan zijn mes en verweerde zich daarmede zoodanig, dat de politiemannen genoodzaakt waren hem los te latien. Eerst nadat Bakker hem met een stok een flinke klap o-p zijn rechterarm had gegeven, liet hij zich viisiteeren. Tegen den tweede is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van Airt. 461 van het Wetb. van Straf recht. Voor de betrekking van 3en amb tenaar ter secretarie alhier, hebben zich 30 sollicitanten aangemeld. SCHOTEN. Zondagnacht is gepoogd in te bre ken in een perceel in de Javastraat. De dader is vermoedelijk in zijn werk gestoord geworden, door het aan slaan van den hond, wat juist bijtijds is geweest, want men was volgens de sporen reeds met een beitel aan het wringen geweest aan het raam. Maandagavond is een vrouw, die meer Kermis-Maandag-borreltjes had gedronken dan zij verdragen lacxn, in een café in elkaar gezakt. Een drie tal personen transporteerde haar naar de echtelijke woning wa%rhaar echtgenoot haar in ontvangst nam en voor de rust zorgde door haar naar bed te expedieeren. Treurige toestanden zeker 1 HEEMSTEDE. Door de onderafdeeling Kennemer- land van den Algemeenen Nederland- schen Politiebond zal aanstaanden Woensdagmiddag te halfdrie een ver gadering worden gehouden in een der lokalen van mej. A. de Paus, aan de Kampesrlaan alhier, ter be spreking van eenige bondsbelangen, en het verkiezen van een afgevaar digde voor de algemeen e vergade ring. HAARLEMMERMEER. De heer O. Bultman is Zondagavond aan een groot gevaar ontsnapt. Door de duisternis misleid reed hij per fiets te Hoofddorp in de Kruisvaart Gelukkig waren spoediig genoegzaam behulpzame handen aanwezig, die drenkeling en fiets spoedig op het droge brachten. Te Hoofddorp heeft men bij wijze van proef een begin gemaakt met het bestraten van het Marktplein. Wijl het Marktplein niet de noodiige plaatsruimte biedt Voor de groote paardenmarkten, is men van plan die te vergrooten. ZANDVOORT. De Staatscourant bevat de gewij zigde statuten van de naamlooze ven nootschap Zandvoortsche Terrein- en Hctel-Maatschappij te Amsterdam. Aangekomen badgasten B. A. Roelvink, Amsterdam, Pen sion Quisisana. H. Seldkowsky, Leidmeritz, Hotel d' Orange. D. Baumgarten, Aken, idem. Mevr. Moldehnke, Posen, idem. Mevr. A. Schleicker, Duren, idem. J. Gerarts, Posterholt, idem, 5 p. Fam. Van Delden, Amsterdam, id., 2 pers. T. Walkes, Londen, idem, 2 pers. W. Hofman, New-York, idem. S. Tink, idem, idem, 4 pers. Jongej. Terwindt, Nijmegen, Villa Groot Kijkduin. M. Terwindt, idem, Hotel Groote Badhuis, 3 pers. Dr. A. Neuman, Berlijn, idem. Dr. W. Weosbach, idem, idem. Mr. Huf, Amsterdam, idem, 2 p. Fam. Willeumier, Amsterdam, Ho tel Groote Badhuis, 2 pers. Mej. Van Ouwerkerk, Haarlem, id. W. Tawkner, Assen, idem. Mevr. Mulder, Bad Homburg, ;dem 2 pers. De heer Wunder, Leipzig, idem,, 2 pers. De heer Ferisch, Griesheim, Hotel Belvédère, 2 pers. A. Meltzer, Amsterdam, idem, 6 p. H. Heine, Gladbach, idem, 2 pers. Alb. Berthold, Elberfeld, idem, 5p. A. Sommerwerk, Essen, idem, 6 p. F. Durst, Praag, Pension Norma. J. Schönbaum, idem, idem, H. van Messel, Amsterdam, Villa de Winter. Fam. Van Haagen, idem, idiem, 2 pers. G. Jessurun Labo, idem, idem. N. J. Boon, 's-Gravenhage, Vil'a de Winter, 11 pers. Mevr. Kool Postma, Helpman, Vil la Vredelust, 2 pers. Mevr. Westra Rietema, Assen, id., 2 pers. Mej. K. Sikkema, Hoogezand, id. E. H. Besseling, Groningen, idem. G. ter Cock, Helpman, idem, 2 p. Mej. Kruizinga, Groningen, idem. J. Nagtegaal, Groesbeek, Kërkstr. no. 16, 4 pers. A. Bril, Pilsen, Pension Nansen, 2 pers. R. Goudvis, Amsterdam, idem, 2p. J. Crawford, Glasgow, Pension Conrad. Fam. Bout, Amsterdam, Pension Buokman, 4 pers. Fam. Martine, idem, idem, 4 p. J. Wijnberg, idem, Heemskerkstr. no. 7, 9 pers. Mep So eter, idem, Kruisstraat no. 12, 2 pers. Aanwezig zijn thans 5056 bad gasten. HOFBERICHTEN. Z. K. H. Prins Hendrik der Neder landen is Zaterdag te Berlijn aange komen en afgestapt in het Hotel Kai ser hof. KONINKLUK GEZOEK AAN ZEELAND. De visschers te Bergen op Zoom zijn ook uitgenoodigd, deed te nemen aan de revue der visschers vloot, ter gele genheid van het Koninklijk bezoek in September aan Zeeland. Aangaande het huldeblijk, dat Bel gen voornemens zijn op 14 September aan onze Koningin aan te bieden, meldt men van de Belgische grenzen nader De burgemeesters, volksvertegen woordigers en senatoren in ambtskos tuum zullen op het stadhuis te Hulst aan H. M. namens de Belgische grens bewoners aanbieden een groote gou den gedenkpenning, waarop door een der voornaamste Belgische kunste naars het wapen .n het Land van Waes gegrift is. Deze gedenkpenning zal worden overhandigd door den heer Van Nae- men, burgemeester van St. Nieolaas, omdat vooral deze stad veel verplicht is aan het Huite van Oranje. Door toe doen tocihi van Koning Willem I werd te St. Nieolaas gesticht een Neder- landsche Handel Maatschappij, die rijkdom bracht niet alleen in St. Nieo laas, maar ook in de omliggende ge meenten. LUCIFERS-FABRICAGE. Reeds geruimen tijd heeft men in dc lucifersfabriek ,De Vlinder", te Breda aan een nieuwe Universel-ma- clune gewerkt, welke nu hare vol tooiing nadert. Bij gehouden proefne mingen met deze machine is gebleken dat zij de tot dusver gestelde eiscben verre overtreft. Het blijkt namelijk, dat niettegenstaande de onvermijde lijk gecompliceerde constructie, toch eene regelmatige en betrouwbare werking is verkTegen. Maar het bij zondere bij deze uitvinding is wel het ongelooflijk hooge productievermogen, hetwelk dat der bestaande meest ge- perfectionneerde machines met meer dan een millioen lucifers per uur overschrijdt. D_e uitvinder van deze reusachtige imiachine is de heer A- Paulson, werktuigkundig ingenieur en lid der firma Eras en Paulson voor heen Ch. Loyens, eigenaresse van bo vengenoemde fabriek. Patenten voor dezo machine worden in de voornaamste landen aange vraagd. BRUTALE AANRANDING. Maandagmorgen omstreeks half 12 heeft eene brutale aanranding plaats gehad in de bosschen bij het station De Bilt. Twee knapen van 14-jarigen leeftijd uit Utrecht werden aangespro ken door een 20-jarig, zeer ongunstig uitziend persoon, dio hun gelastte hun zakken uit te halen, onder bedreiging anders tot andere maatregelen te zullen overgaan. De beide jongens de den wat geëischt werd de aanrander kwam daardoor in het bezit van eene portemonnaie met 15 cent en van een spoorkaartje De BiltUtrecht. Even: l&ter hield het individu drie jongen-s aan, wien hetzelfde werd bevolen toen de knapen aarzelden, dreigde de man hen te zullen doodslaan, waarop hem een zilveren horloge werd over handigd. De aanrander verdween toen in de bosschen, terwijl de jongens bij de po litie aangifte deden van het gebeurde. Rijks- en gemeente-poli tie stelden onmiddellijk een onderzoek inaan het station De Bilt bleek dat een man, beantwoordende aan het signalement der jongens, per trein vertrokken was m de richting Utrecht. Tegen 2 uur ontdekte de politie den verdachte achter het dorp De Biltde man trachtte te ontvluchten, maar liep daarbij in de armen van een veld wachter, die hem onverwachts op den weg tegen trad. Geboeid werd de aanrander naav het politiebureau gebracht, waar bij fouilleering het horloge en de porte monnaie op hem bevonden werden. Van het geld had hij zes cent besteed voor een glas bier. Bovendien werd de -man in het bezit gevonden van eenig landbouwgereedschap, onlangs ontvreemd, van welken diefstal aan gifte was gedaan. De aangehoudene, J. H., is 19 jaar oud en staat bij de politie allerongunstigst aangeschre ven. Hij bekende de aanrandingen te hebben gepleegd men zal hem ter be schikking van de justitie stellen. VOORUITGAANDE. Men schrijft uit Vl-issingen Het bericht in de „Midd. Ct." dat de 15-jarige jongen, die de vorige week onder Souburg in de borst gestoken werd, in bedenkelijken toestand zou verkeeren, kunnen wij tegenspreken. D - toestand van den jongen is inte gendeel goed vooruitgaande. ONTROUWE HUISHOUDSTER. Te Barsingerhorn vond de land man G. K. herhaaldelijk e«n tekort in zijn kas. De verdenking viel op een gehuwde vrouw, die tijdelijk zijn huishouding w-aarnam. Een onder zoek leidde tot hare arrestatie. VAN DE FIETS GEVALLEN. Men meldt uit Tilburg E'en 13-jarig zoontje Ivan dr. P. op het Goirke, dat Vrijdag het ongeluk had van de fiets te vallen en inwen dig ernstig gekneusd werd, is Zon dag aan de gevolgen bezweken. KINDERMOORD. In de Geertbroeksche straat te Ul- venhout heerscht groote opwinding. Zaterdag is een daar wonend boe renmeisje naar het huis van bewaring gebracht, verdacht haar kind om het leven te hebben gebracht. Gisteren, nadat het meisje bekend heeft, is haar vader, verdacht medeplichtig te ziju aan den moord, in verzekerde bewa ring gebracht. Deze ontaarde vader, een man van 55 jaar, was weduwnaar en had acht kinderen, die allen het huis uit waren, behalve bovengenoemd meisje en een dochter van 12 jaar. Deze laatste is door menschlievende buren voorloo- pig in huis genomen. (Bred. Ct') ONGELUKKEN. Hen schrijft aan de 'sHb. Ct. uit Haps, d.d. 11 dezer Een inwoner van het naburige St. Agatha, gisteren aam een der molens alhier zijnde om een zak meel te ha- len, maakte, bij zijn vertrek, ziju pony los en gaf het beest een tik met de lijst om voort te gaan. Het paard begon te steigeren en sloeg vervolgens met zijn achterpoo- ten boven de berrie uit De voerman, die geraakt was, viel voor één der v.ielem, dat hem over het lijf ging. Zwaai- gekneusd bij den molenaar binnen gebracht, werd hem aldaar de eerste hulp verleend. Daarop werd hij naar zijn huis vervoerd, alwaar hij na een paar uren, onder herige pijnen, overleed. Men meldt uit Leiden Maandagavond is de 50-jarige knecht van den beurtschipper op Am sterdam De Munck, op de terugreis naar Leiden, onder Zoeterwoude overboord gevallen en verdronken. Uit Apeldoorn meldt men Maandagochtend ic er in een boe renhuis, gelegen in de buurtschap Uchelen en bewoond door A. v. d. Hoef, gep. militaar on vader van acht kinderen, door onbekende oorzaak brand uitgebroken, die ook het belen dende perceel aantastte en in de asch legde. De vrouw, werkzaam op een fabriek, wajs niet bij het onheil tegenwoordig; een deel der kinderen evenmin, zoodat de vader bij zijn pogingen tot redden dermate met brandwonden werd over laden, dat hij kort daarna aan de ge volgen overleed. De beide huizen waren tegen brand schade verzekerd. Zaterdagnacht is even boven Tiel midden in het vaarwater gezonken het stoomschip „Arion", kap. F. Rü- chel, op reis van Bremen naar Keu len en geladen met tabak, koffie, thee, rijst en stukgoederen. Het ach terschip zit geheel onder, het schip helt zeer steak over naar stuurboord. Over de oorzaken van het ongeval loopen de lezingen uiteen. Een sleep kabel een er afvarende boot zou liet lek veroorzaakt hebben, of het schip is op ,zijn achteranker geloopen. Men Merwacht een stoompomp uit Rotter dam. Er wordt scherp toezicht o,p de vanrt gehouden. OVERREDEN. Vrouw Sp., uit de Oude Kerkstraat li Tilburg, vilde Zondagmorgen de tramlijn op het Goirke ovensteken, toen juist de tram van Tilburg naar Waalwijk passeerde. Zij werd door de machine gegrepen en enkele wagens gingen haar over het lichaam. De vrouw was terstond een lijk. EEN PROBAAT MIDDEL Een landlooper, die pas eenige we ken uit de schans was ontslagen en reeds weer, daar zijn uitgaanskas uit geput was, een paar nachten in het politiebureau te Utrechf vertoefd had, doch z. i. niet (spoedig genoeg op nieuw naar de kolonie gezonden werd, deed een eenigszins ongewone poging om zijne opzending te ver haasten. Nadat hij al een tijd lang vror het hoofdbureau van politóe ge schilderd had, nam hij een groote kei en wierp twee ruiten van het politie bureau in. De uitwerking was een proces-ver baal. DE TOESTAND TE ROTTERDAM. Men seint ons Heden hebben weder vechtpartijen in de haven plaats gehad. Eenige mannen zijn door messteken gewond. De politie heeft de daders niet kun nen vinden. DE ZUTPHENSCHE HUZAREN. Men seint ohs Een van de gedeserteerde huzaren, die nog altijd weg was, zit blijkens een van hem ontvangen schrijven 'n Luik. Hij bekent de aanstichter van het geval te zijn geweest en geeft zijn voornemen te kennen in België te blij ven. DE ONLUSTEN TE BELFAST. BELFAST, 13 Aug. (Reuter.) De on lusten eindigdien tegeh middernacht; de hospitalen zijn vol. Het aantal ge wonden wordt op eenige honderden geschat. Een groot aantal soldiateo en politie-agenten werden door steen worpen ernstig gekwetst. KAID MAC LEAN DOOR RAISOELI IN VRIJHEID GESTELD? TANGER, 13 Aug. (Reuter.) De Kaid Mac Lean, die door Raisoeli werd uitgeleverd aan den stam der Eikmes, is sedërt Zaterdag op weg naar Fez. Volgens een andere lezing hébben de Elkmes hem uitgeleverd aan de MehaJla, die te Elksar ligt. ONDERTROUWD 13 Augustus. B. Spronk en A. M. Va sen. BEVALLEN 11 Augustus. A. G. Willems, geb. Van Arum, z. A. Heemskerk, geb. Van Dregt, 2 z. 12 Augustus. M. C W. van Kleef, geb. Romijn, d. M. Beilschmidt, geb. Hoogslag, d. J van Roon, geb. Van Wirdum, z. OVERLEDEN 11 Augustus. A. M. A. B. Helmolt, geb. Gobiuis, S3 j., Jordensstraat. 13 Augustus. T. van Polen, 20 j., Ro- zenpriëelstraat. T. van Beek, geb. Grin, 45 j., Hazepaterslaan. ZANDVOORT. Ondertrouwd J. van Sluisdam en iM. van dér Mi je. Bevallen A. Duivenvoorden—Van der Putten, d. K. van Koningsbrug- genZwemmer, z. Overleden E. Kappelmann, 7 mud. Groentenmarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem, op 12 Augustujs 1907 Aardappelen. Aangevoerd 190 H.L., verkocht 130 H.L., ƒ2—f3.50. Appelen 5 H.L., 12. Peren. Aangevoerd 21 H.L., verkocht 19 H.L., ƒ8—12. Bloemkool 4000 stuiks, f 612. Roodokool 2000 stuks, 47. Wittekool 40 stuks, 3ƒ5. Savooiokool 300 stuks, 34. .Wortelen 1000 bos, ƒ4—ƒ8.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2