NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 25e Jaargang. No. 7403 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 15 AUGÖ6TUB 190T EM ABONNEMENTEN ADVERTENT1ËN: per drie maanden: lltëitL ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Woor Haarlem f 120 Haarlem van 1—5 regels Ij*—, elke regel meer 0.2Ö. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; rranco per post door Nederland l.oo w" Cts. voor 3 plaatsingen h contant. oajtostraid ZoTd^blad, 'voor Haarlem' Redactie en Administratie; Groote Boutstraat 55. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 15 AUGUSTUS. Stee. Ve/reenigi-ng: Bioscoop Alberts Frères, 8 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling, met medewerking vian mevr. C. v. Ingen- Wiearts (vioiol), 2—5 uur. Buitenlandsch Overzicht DE TOESTAND IN MAROKKO. Te Tangier ztijn Dinsdag brieven uit Casablanca ontvangen, die ratelden diat de stad werd aangevallen door ongeveer 4000 M'oonen, maar ze .wer den afgeslagen. Bijzonderheden ont breken. De Regeerinjg van Spanje meent, d/at de toestand eens ernstig bespro ken en al de' te nemen, maatregelen bij voorbaat vastgesteld moeten wor den. Zij heeft zich daarom tot de regiem ring te Parijs gewend, met de vraag in hoeverre Wet wenschelijk zou zijn, den nota op te stellen aan de mogend heden, waarin de gemeenschappelij ke m'eeninigen over het optreden der beide staten in Marokko worden vasf- Hilarover worden thans diplomatie ke besprekingen gdhouden. •Dat de vaststelling van de te vol gen gedragslijn zeer noodiig is, blijkt re'eds uit de volgende overwegingen Het is niet. onmogelijk, dlat men in Marokko rekenen moet op belt uit breken van den „heiligen oorlog" te gen de ChristenenDe fanatieke haat die telkens opnieuw blijkt te bestaan, kan tot e)en algemeeaie uitbarsting leiden, en dan ontstaat gevaar voor htet leven van allje Europeërs in Ma rokko, ni'et alleen in de kustplaat sen, maar ook in htet binnenland. Moeten nu die Fransoh'e en Sp'aan- sche troepen, als zij allle halvenste.- den hebben- bezet' en de poMrtae-trote- pen hebben ingesteld, ook naar Mekr mez, Fez, Marakesch' enz. trékken!?. Dat zon e-en veldtocht worden, waar van de gevolgen en de kosten aan mensebeni even s eau geld niet te voor zien zijn. D'aartejg.eno ver staat, dat in de ikust plaatsen ge'en rust en veiligheid heer- soh'en kan, zoolang in het binnen land geen rust en or die zijn. Maar het is tevens Zeker,, dat de Fransoheny zoo zij hun acie verder dan de havensteden uitstrekken, met de bepalingen der Acte van Algeeixas in botsing komen. Frankrijk heeft die hand: in, teen Wespennest gestoken, waarin die ✓-hand w;el teems gewond kon worden' DE CHOLERA IN RUSLAND. De cholera breidt zich thans in Rus land langzaam maar zekér uit. Amb telijk is bekend gemaakt, dat bij ha het gansohe Trans-Wolga-gebied door de ziekte bedreigd wordt. Om' de ver breiding dor ziekte zooveel doenlijk te voorkomen, hebben alle oveilhe den en in 't bijzonder de ambtenaren aan het ministerie van verkeerswe zen de noodige bteveffen gekregen. Vooral de spoorlijnen naar de grens plaatsen worden zeer 'streng be waakt. DE KEIZER VAN KOREA. De nieuwe keizer van Korea heeft 1heL doodvonnis tegen prins Yi, een 'der Koreaansohe gedelegeerden ter 'Haagsche Vredesconferentie, beves tigd en eveneens de vonnissen van levenslange gevangenisstraf, tegen de 'andere gedelegeerden geveld. Gene raal Hasegawa zal, tijdens de afwe zigheid van een maand van markies Ito, die naar Tokio ontboden is, het nileulwe bewind1 organiseeren in dien zin, dat elk Kotreaansch minister eien Japansch vice-minister naast zich krijgt, die feitelijk het bewind voert. DE KONING VAN SIAM wordt in Duitsdhlamd bijzonder be- fuifd. Te Brunswijk vond ter zijner eere een militair schouwspel plaats op het groote exercitieveld en 's mid dags Woonde de koning een oefening der brandweer bij1, dite evenwel, juist toen liet meest belangwekkende ko men ging, afgebroken moest wordten, daar het brandalarm weerklonk. ENGELSCHE POLITIEK. In Engel-and wisselen een .aantal hovelingen met het ministerie. De graaf van Sefton is aldus, met de komst van het ministerie Campbell- Bammerman, -opperstalmeester ge worden. Dat ambt, waaraan een sa laris van 30,000 verbonden is, beeft hij nu neergelegd, omdat hij, naar de mededeeling in de pers luidt, ni'et instemt met de ver strekkende wets voorstellen der riegeerimg. E<eh tijd geleden is er nog, een hofambtenaar om die reden afgetreden. De landwet ten van de regeeri-ng zijn 't. die den landadel niet naar den zin zijn en de plannen met het Hoogerhuis al evenmin. UIT ROEMENIë. Uit verschillende Roemieensche plattel andsdistricben worden mo'ei- llijikhleidten gemeld in verband- melt d'e inning dier pacht, door de gtrondr eigenaren in overeenstemming met de boteren vastgesteld na de jongste Wanordelijkheden. In enkele' distric ten weigeren de boeren alle betaling, elders' kunnen ze niet betalen. In het district Doli is de toestand veront rustend, daar dreigen de boteren met gewapend verzet. Te Oraiova is eien kolome infanterie en cavalerie in garnizoen gekomen om op alles voor bereid te zijn, wanneer hier of daar rustverstoringen mochten voorko men. DE TOESTAND IN PERZIë. In verband m'et de besprekingen over dien injvial van Turksdbe troepen .in Perzië wordt gemeld, dat de mili- Itaire en politieke toestand in Perzië van dien aard is, dait de regeering' mdeit in staat schijnt krachtig op te Itrteden ter verdediging van die belan gen der grensbewoners. Voor -een dieeil wordt de schuld daarvoor toegeschreven aan den ;Sj-ah en dien men beschuldigt de -grondwet des rijks niet te -eerbie digen. In het Parlement werd beweerd, dat d.e reactionairen dien inval Van Tiurksche troepen hebben uitgelokt, om door internationale verwikkelin gen de aandacht van die binnienland- sehe politiek af te leiden. Het onderzoek naar de ,gnensge- vecMen duurt voortmaar de juiste toedracht der .zaak schijnt moeilijk te doorgronden. Van Turksche zijde wordt betoogd, dat de Turksche troe pen geen aanval deden, doch alleen- optraden om rust en orde te Werstel len in de plaatsen, die door, Perzi sche benden bedreigd werden. Drie duizend gewa-plende Perzen en Arme niërs hadden eien invial su-daan in de gemeenten Tekuv-ar en Beradoste, de dorpten in brand gestoken, en de be woners gedood of naar het gebergte verjaagd-. Toen zij nn oprukten naar Merkuvad was het Turksche garni zoen genoodzaakt, het over de grens -terug te drijven.- Van Perzische zijde wordt echter beweerd, d'a-t de Turken zonder eeni ge oorzaak een inval deden. OPENING NIEUWE ZAAK. In het perceel Kruisstraat 51, zal hedenavond, blijkens achterstaande advertentie, een zaak geopend wor den uitsluitend in fijne lederwaren en reisartikelen, als: koffers tas- schen énz.- De eigenaar, de heer J. -Ola-fa ers, gunde ons heden reeds voor- ia-f een kijkje in den keurig ingeridh- ten winkel en toonde ons verschillen de werkelijk prachtige uit leder ver vaardigde zaken. Wij, erkennen gaarne dat een sor- Itieering lederwaren, als koffers, tas- scihen, p'ortemonn-aies, zakportefeuil- enz. is bijeengebracht, welke een ieder, hoe- hoog men zijn eischen ook moge stellen, volkomen zal knnne-n bevredigen. Wij raden- onze lezers aan zich zelf te gaan overtuigen, de practige étalage is een wandeling naar de Kruisstraat dubbel waard. IN HOOGiEIR BER-OEP. Hendrika Schuurman huisvrouw H. Eykelenburg te Velsen, die dloter de Arr.-iRechltbanik alhier ter zake van diefstal is veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf, is van dit vonnis in booger beroep gekomen. FAILLISSEMENTEN. Op den 13en' Augustus 1907 zijn nog door de Arr. Rechtbank alhier failliet verklaard. H D. Lobman», manufacturier, thans wonende alhier Nieuwe Gracht 62. A. Roiderie, melkhandel-aar allliier, Klerk-steeg 11. ■J. Overtoom Jr, metselaar alhier. -Santpoorterstraat 5 G. M. Bouwmeester, winkelier in kr-uideniersw-aren te Oude Wetering. C W Westphol, winkelierster i-n ga- lan-teriën en huishoudelijke artikelen, Beverwijk, H. W. Dr-ayer, vracht rijder te Heemstede. P. Viss r, koopman te Velsen (Drie huizen). -Rechter^Commissaris in al de-ze ffiailli-ssemon/ten Mr. E. J. Dorfhou-t Mees. Stadsnieuws Rubriek voor Rechtsvragen Abonn-é's van dit blad mogen KOS TELOOS vragen doen, betrekking hebbende op BURGERLIJKE EECH TEN EN VERPLICHTINGEN, of over HANDELS- en PROCESRECHT, STAATKUNDIGE RECHTEN en VER PLICHTINGEN, ECONOMISCHE en SOCIALE AANGELEGENHEDEN als mede de RECHTEN en VERPLICH TINGEN inzake ZEGEL, REGISTRA TIE, SUCCESSIE, HYPOTHEKEN en dergelijke onderwerpen van dage lijks voorkomenden aard-. Wanneer deze vragen KORT en DUIDELIJK zijn gesteld-, van. genoeg zaam belang worden geacht en voor oplossing Vatbaar schijnen, wordten zij zoo spoedig mogelijk, beknopt en duidelijk, beantwoord. Naam en woonplaats van den vrager worden ni-et genoemd, van 'de s'tiptste gelhteimlh-ouding kan men zich verzekerd houden en wan neer de gedane vragen naar de mea ning der redactie niet bij haar, doch elders -thuis behoor en, won it zulks medegedeeld. Vraag: Mijn weekloon is 15.75, nu ik door een ongeval getroffen ben betaalt do Ongevallenverzekering mij tegen 12 weekloon uit. Is dit re; Zoo niet, ho-e de handelen. Antw-oond: Wendt U om inlich tingen tot den Raad- van Beroep in zake de Ongevallenwet, die zitting houdt in het .gebouw. Spaamse rood», (iederen Vrijdag). 'B o no lemdn g ie n. Door den Burgemeester zijn be noemd: l-o. tot klerk bij de politie P. van Tongeren, thans adjunct-inspecteur van politie te Wormerv-eer; 2o. to-t agent van politie 4e klasse F. Kuiper, thans bl-oiemistlkn e cht Mr. B ij v o et. Van naar wij meenden wei-betrouw baren kant vernamen wij het gisteren door ons medegedeeld bericht omtrent den gezondheidistoestand van Mr. Bijvoet. Het doet ons genoegen te kunnen mededeelen, dat onze bericht gever overdreef. Wel is waar lijdt Mi- Bijvoet aan longontsteking, maar -se dert. Maandag is de toestand vooruit gaande en is er geen temperatuurs- verhooging, zoodat beterschap intre dende is. Haarlem. Die V-ereenilgimg „Haerlem" gaat Za terdag 17 Aug. de Grootte- Kerk „be stijgen", zooals er in de uitnoodiging staat. Vermoedelijk wordlt een klim partij op dein toren bedoeld. E x a mens. Onze stadgenoot, de hee-r G. P. Nij- bakkex, slaagde te 's-Gravenhage Moor de acte Handteekeningen K O. Hinderwet. Aan B. em W. is vergunning ge vraagd door G. van den Boogaard tot uitbreiding zijner bakkerij., door plaatsing van een gasmotor van pdk. in het perceel Vroomstraat, Kad. C. No. 1248 geden door L. Corsten tot uitbreiding der kltee- rtenwasscherij en drogerij, aan den Scheepmaker^d-ijk no. 35, door plaat sing va.n teen stoomketel met stoom machine van 6 pdk. Kaasmarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 14 Augustus 1907 9 Stapels Kaas. 1338 Kazen, 2480 kiilogr., hoogste prijs, f26, laagste prijs f23. Verlof. De Commissaris van Politie is voor een paar weken met verlof buiten de stad. Zijn dienst wordt waargenomen dcor den- ihoofd-inspecteur van politie Nclthenius. Gevaarlijke plaatsen. In de Houtstraat wordt op verschil lende plaatsen gebouwder staan daar schuttingen vlak langs de rails der paardentram. We zijn er eenige malen getuige van geweest, dat er b ij n a een ongeluk gebeurde. Om te voorkomen, dat dit b ij n a moet ver vallen, en dat er heusoh ongelukken zullen gebeuren, geven wij de directie der tram in overweging, om langs die schuttingen stapvoets te doen rijden. 'tls een kleinigheid, maar voor de veiligheid van het verkeer niet zonde: belang Van 't Kantongerecht Onvriendelijke buren. De gerant van de Korenbeurs heeft dikwijls ongenoegen met zijn. buur, den bakker De Goede. Om zich te wre ken heeft de laatste voor eenige maan den een ruit van een kast van de wo ning van den eerste met een flobert pistool vernield. Beklaagde beweerde, dat het per ongeluk gebeurd was, doch de gerant veronderstelde moedwil. Eisch5 gulden boete of 3 dagen hechtenis. Kinderarbeid. De lcok Joh. J. M. Dormael alhier liet voor eenigeu tijd een elfjarig jeggie sjouwen met twee' bussen met diners. Hij moest van de Janfestraat naar de Coorabertstraat en Bilder- lijkstraat. Voor deze Arbeidswet-overtreding eischte het O. M. 15 gulden boete. UITSPRAKEN: •C. H. te 's-Gravenhiage, wegens dronkenschap en een valschen naam 'opgeven 1 en 5 of 2 en 5 dagm hechtenis. J. A. F. te Velsen, wegens te laat laanigifte doen van geboorte, vrijge sproken, J. E. B., te Haarlem., en 4 anderen, iw-eigens. overtreding dier arbeidswet, re-sp. f 1, f2, f 3 'of 1, 2 en 3 dagen hechtenis. Wed. H. A., te Velseroord, wegens lovertr. Leerplichtwet, f 0.50 of.l dag hechtenis. H. de B., te Haarlem, wegens over treding Spoorwet f 1 of 1 dag hecht. J. D. te Haarlem, wegens een trek dier onbeheerd laten staan f 1 of 1 dag hecht. J. N. v. d. L., te Haarlem, wegens verwekken van rumoer 3 of 3 dagen hechtenis. H .ML te Haarlem, wegens sen paard een te zwanen last doen trek ken. f 3 of 3 dagen hecht. J, W. te Haarlem, wegens d>e open bars orde verstoren en een valsc-hen naam opgeven, 6 dagen- hechtenis en f 10 of 10 dagen hedht. H. v. L. en Th A. te Stantpoort, we gens op een tram de orde verstoren, iieder 6 dagen hecht. G. v. A., te Haarlem en 3 anderen, wegens rijden met -een hond zonder muilkorf, 1 of 1 dag hecht. J. W. R. te Haarlem, wegens bou wen zonder verg., f 1 of 1 dag hecht. E. M. te Haarlem en 14 anderen, wegens rijden zonder licht, f 1 of 1 dog hecht. .Voorts werden nog 15 personen ver- loordeeld wegens openbare dronken schap tot straffen van 3 weken hech tenis en boete van f 2 en 1 of 2 en 1 dag hechtenis, terwijl één persoon we gen-s hetzelfde feit werd vrijgespro ken. merkt, waartoe de gelegenheid alhier ontbreekt en dus het vee, alvorens te worden geslacht., naar een der steden zou moeten worden overgebracht. SLOTEN. Dinsdag werden alhier twee ring- irijderijen gehouden, met veel deelna me en -veel belangstellend publiek; voor die op tweewielige fietsen waren deelnemers en deelneemsters; prijs- winners waren W. van der Laan en J. Vl-u-g alhier en C. op den Brouw te Ha arlemmenmeer. Aan de ringrijderij met paard en rijtuig namen 38 paren deel; de heer iDijkzeul met mej. Zuidwijk, de heer Uithol met mej. S-dharrighuisen en de (heer C. Hoogendoorn met mej. Jonker behaal de de prijzen, zijnde luxe arti kelen, die met die van den eersten ■wedstrijd, met een toepasselijk woord door den heer J. Verplanke, voorzitter der feestcommissie in het café Van Eden werden uitgereikt. lAls altijd is ook dit jaar deze feest dag welgeslaagd., HEEMSTEDE. De rekening Van het Burgerlijk Armbestuur over 1906 bedraagt in Ontvangst f 6962.95. Uitgaaf 6608.54. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Binnenkort zullen de bewoners van Aerdenhout, Bentveld en Koeduin in de gelegenheid worden gesteld, om zich van elec-trisdh licht te kunnen voorzien, daar men thans bezig is, den kabel door ,te trekken van Zandvoort, wat er zeer zeker toe zal bijdragen, dat spoedig de petroleum-verlichting langs de wegen door eleetrisohe ver lichting zal vervangen worden, wat voor deze plaatsen van groot belang zou zijn. Was aanvankelijk de verlichting ~'n het villa-park Bentveld opgedragen aan den lampenistM'. Drost, deze is thans als zoodanig ontslagen, en zijn plaats benoemd J. Vroom, wo nende aldaar, op een salaris van f 200 per jaar. HILLEGOM. Gisteren werden door eenige militai re. autoriteiten hier ter plaatse de noodige maatregelen getroffen tot in kwartier5 n-g van 45 militairen, van 18—20 September. Naar wij vernemen zijn deze dienaren van Mars aange wezen, om op het zoogenaamde Paar- drnkerkhof, -tussdien de Zilk Ncordwijkerliout, een kamp in te richten voor circa 400 man gecombï neerdie troepen. Dezen maken deel ui: van de leger-afdeeling, welke kust- manoeuvres zal houden van 20 tot 27 September a.s. Diverse leveranties wrerden aan in- ge-zetenen alhier opgedragen, terwij! ook voor behoorlijk transport zorg werd gedragen. De levering van verseh rund- en varkensvleesch is nog niet toegewezen, daar groote bezwa ren hieraan worden in den weg ge legd door het feit, dat het te slachten vee moet zijn gekeurd en gewaar- Batig saldo ƒ354.41. HAARLEMMERMEER AQ II.A. bouw- en weiland, in eigen dom toebehto'orende aan die landbouw ster mej. dte wed. Schuurman, te Haarlemmermeer, Aalsmeer der weg O Z. is verkocht aan- den landbouwer J. Rons alhier voor ƒ66.000. HET „WITTE KRUIS" afdeeling VELSEN. Onze correspondent te Umuiden meldt: De ramp van Hoek v-an Holland heeft de aandacht van die afdeel-ing Velsen der N. H. Vereent ging II Witte Kruis" gevestigd op de dringen de behoefte, die er "bestaat aan. die in richting vian eene reddingsbrigade vooir eerste hulp bij ongelukken, be schikkende over een goed lokaal, waar schipbreukelingen enz. eerste hulp kunnen ontvangen. Het bestuur der Witte Kruisafd eeling heeft de hand aan dan ploeg geslagen en in eft thans 4800 hijeen voor 'n 2e wijkge- bouw te IJmuiden, waaraan een zle- kenz-aailtjie voior eerste hulp zal zijn verbonden. De kosten van een en an der bedragen pl.m. f 10.000. Ook is uit de goede leerlingen van de in 1905, 1906 en 1907 gehouden verbandcuxsus- sen gevotnmd een reddingsbrigade, staande onder leiding van een arts en van de wijkverpleegster der afdee ling. De rcdidiagsbrigadte wordt tel kens opnieuw geoefend en aangevuld en zal ter beschikking hebben al de hulpmiddelen der Witte Kruiisafd ee ling als brancards, ziekenwageotj-es, ledikant en, verpleegmaterieel, zieken zaal enz. Hulp is er noodig om het doel' te bereiken. Die hulp mag zeker, waar zij reeds tot een zoo groot be drag werd verleend door particulie ren-, ook wel verwacht worden van de scheepvaartmaatschappijen en reederijen. Giften voor dit doel worden gaarne ingewacht bij den voorzitter-secreta ris, den heer Tth. Wynoldy-Daniëls te Velsen. Reeds werd. een- bedrag van hon derd gulden geschonken door de Scheepvaart- Steenkolen-Maartij, te Rotterdam en eveneens f 100 door de General Steamnavdgation Company Ltd. te Londen (door bemiddefling van de heeren Nobel en Holtzapf-el te Am sterdam). Familie Groen, Coblenz, Hotel Drie huizen, 2 p. Familie Baron, Amsterdam, Hotel Driehuizen, 2 p. Ploegel, Amsterdam, Hotel Driehui zen. Familie Velders, Zutfen, Hotel Drie huizen, 4 p. Bijvoet, Haarlem, Hotel Driehui zen. Familie Wiersem, Groningen, Hotel Dreihuizen, 3 p. Familie Zwaagman, Groningen, Ho tel Driehuizen, 4 p. Familie Bergen, Amsterdam, Hotel Driehuizen, 3 p. Familie Hegeman, Duren-, Hotel Driehuizen, 3 p. F. Brik, Amsterdam, Hotel Belvé dère, 2 p. Mevrouw Viruly, Rotterdam, Hotel Beau Site. W. Moens, Rotterdam, Hotel Beau Site. W. G. Bonebakker, Amsterdam, Ho tel Beau Site, 6 p. Prof. Langheineken, Muncken, Ho tel Beau Site. Prof. Helman, Munchen, Hotel Beau Site, 2 p. Familie Proctfst Alberda, Amsterdam Hotel Beau Site, 4 p. Mej. C. A. Vieweg, Nijmegen, Hotel Beau Site. Mej. M. Scholten, Amsterdam, Pen sion Beau Se jour. Dr. R. J. Roelofls, Arnhem, Pension Beau Sejour, 3 p. Mej. De Lange, Arnhem, Pension Beau Sejour. K. Baumhöfe-ner, Bielefeld, Pension Beau Sejour, 6 p. Mevr. J". C. Kikkert, Haarlem, Pen sion Beau Rivage, 2 p. Familie Bischoff, Amsterdam, Pen sion Beau Rivage, 5 p. B. Laurenz, Ochtrop, Pension Beau Rivage, 4 p. Mevr. Bergmann, Rotterdam, Schoolstraat no. 11, 2 p. J. Jurrewitz, Rotterdam, School straat no. 11. J Beker, Rotterdam, Schoolstraat no. 11, 2 p. Dames Aletrino, Amsterdam, Pen sion De Roos, 3 p. Juffr. Adrian, Amsterdam, Pension De Roos. Fam. Fijnvandraat, Weesp, Pension De Roos, 5 p. Mej. Van Feitholer, Amsterdam, Pension De Roos. Mej. Wallioh, Amsterdam, Pension Be Roos. Mej. Snijder, Amsterdam, Pension De Roos. IJMUIDEN. De inwijding van het nieuwe kerk- lokaal ten behoeve der Oud-Katholie ke Parochie alhier, is bepaald op Dinsdag 20 Augustus e. k. des mor geus te 10.30 uur. ZANDVOORT Aangekomen badgasten Dempenietin, Berlijn. Hotel d' Orange. J. Weyssenhoff, Warschau, Hotel a' Orange. Mej. De Kastiowska, Warschau, Hot. d' Orange. Mevr. I. de Block, Warschau, Hotel d' Orange. Mevr. De Bruin—Ploos van Amétel, Amsterdam, Hotel Groot Badhuis. Familie Rutgers, Grafiath, Amster dam, Hotel Groot Badhuis, 4 p. C. D. Merens, Den Haag, Hotel Gr. Badhuis. Binnenland HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin-Moeder is uit Pyrmont afgereisd naar Bemtheün, ten einde aldaar een bezoek te bren gen aan den vorst en de vorstin van Bentheim. II. M. zal heden Woensdag 14 dezer, 's avondls te Soestdijk terug- keeren. Prins Hendrik der Nederlanden heeft tijdens zijn jongste v-erhlijf te Berlijn de geredden van het stoom schip „Berlin" in het „Kaiserhof" or-tvangende uitnoodiging tot deel neming aan een maaltijd, door den Prins aangeboden, werd door elf per se nen aangenomen. BENOEMD. De heer A. J. P. van den Broek, arts te Amsterdam, is voor het studie jaar 1907/8 benoemd tot prosector bij het onderwijs in de ontleedkunde van den hoogleeraar dr. L. Bolk, aan de universiteit aldaar. EEN GEHEIMZINNIG GEVAL. Een vrouw, die ergens een winkeltje in Amsterdam bewoont, verloor voor eenige weken h|tar man. Hij ging na melijk op reis naar Duitschland, en keerde niet terug. Een poosje na zijn vertrek wend uit een graoht een lijk opgehaald en de juffrouw in quaestee herkende dat als het stoffelijk over schot van haar man. Groote ontsteltenis toen een dezer dagen een brief ontvangen werd van den overledene Een brief deugdelijk en goed uit Duitschland verzonden en met het eigen schrift van den dood gewaande. Verheugd, verschrikt, verslagen liep de arme vrouw naar de politie, om raad en uitkomst. Had ze niet met zekerheid het lijk van haar man her kend, en wat beduidde nu dit levens teek eni Het is dit raadsel, dat de Amster- damsche politie thans tracht te ont warren. LAAG WATER. De waterstand op de rivier de Waal is -weder zóó laag, dat de Rijks politie opnieuw dienst doet. Ti els peil staat tihlans op 2.62 M, en langs de stad is de diepte 2.80 M. Ten ge volge van dien voor de scheepvaart ongunstigen toestand raakt er hier en daar gedurig een schip aan den

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1