Weerbericht Thermometerstand Binnenland Sport en Wedstrijden Gemeenteraad. Laatste Berichten INGEZONDEN MEDBDEELINGEN VAN HET XONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 3 Sept. 1907. Hoogste baromeïerstand 771.5 m.M. te Horta (Azoran)laagste 740.2 m.M. te Skudesnaes (Zuidkust Noorwegen) Verwachting tot den avond van 4 September Wind zwakke tot matigen Noord1- We steil, tot Z.-Westel. wind. Gesteldheid van de luchtveran derlijke bewolking, waarschijnlijk re genbuien. Temperatuurgeringe verandering BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te tiux 755 m.M. Neiging tot vooruit gang. Vorige stand te 2 uur 758 m.M. Dinsdag 3 September Hoogste gisterenF. €1® Laagste heden nacht F. 55® Hoogste hedenmiddag 2 uur. F. 59® De heer Uytendaai wondt met alge meen e stemmen als wethouder her kozen. Nadlat de herbenoemde te kebnen heeft gegeven, dat hij de benoeming weder aanvaardt, wenscht de Voor- litter ook den heer Uytendaai geluk. Het in u gestelde vertrouwen zoo zegt de Voorzitter bewijst, hoe de Raad de lust en ijver, door u betoond niettegenstaande uw hoogen leeftijd, op hoogen prijs stelt. (Applaus). Hierna komt aan de orde de noeming van een wethouder (vaoatu- re K. J. C. dal Count van Krimpen). De uitslag der stemmingen is Uit gebracht 15 stemmen. Netschier 9 st. Vermeulen 3 st., Bus 2 st., blanco 1 st. Gekozen is alzöo de heer Net- acher. Op de vraag van den Voorzitter, verklaart de heer Netscher de benoe ming te zullen aanvaarden, em geeft daarbij een toelichting. Toen vóór deze vergaderi/ng eenige partij,gesnootem kwaimen, om spreker te polsen over de aanvaarding van een eventueels wethoudersbeno© ming, deden zich eenige bezwaren voor. Spreker acht zich gekozen op grond van een door hem bij de ver kiezingen ontwikkeld program, zoo dat hij zich ook verplicht acht, dat uit te voeren. Nu deed zich de vraag voor, of spreker deze program-uit- voeripg overeen zou kunnen brengen met de functie van wethouder. Na de beepneking van deize zaak met par tij genoot en, is het sprek'er echter ge bleken, daft dit geen bezwaar is, aan gezien de partijgenooten hem ook steun toegezegd hebben bij de uitvoe ring van zijn program óók als wet houder. Spreker heeft de benoeming met vreugde aanvaard, omdat spreker wil medewerken, om het prestige van den Burgemeester te verhoogen en te brengen op dte hoogte, waar die inge zetenen 't gaarne zullen zien. Spre ker zal, zooveel in zijn vermogen is, den Burgemeester bijstaan, opdat in de behoefte aan niet voldoendtejmip- krachten, eenigszins voorzien zal1 worden. Spreker hoopt, dat deze aan geboden hulp door den Voorzitter zal worden aanvaardt. (Applaus). De Voorzitter wenscht den heer Netscher geluk met zijn benoeming. Spreker hoopt, dat er ook in de wet houdersvergadering een aangename toon zal heersehen, al zijn de leden het niet in alle punten met elkaar eens. (Applaus). Op uitnoodi'gimg van dien Voorzit ter neemt de heer Netscher plaats aan de bestuurstafel. Van het verdere behandelde deelen wij nog mede, dat de heer Netscher word benoemd tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand dat de be grooting voor 1908 sluit met een be drag van 141.796.86, en dat tot on derwijzer ie IJmuïden benoemd is J. L. Jansen. In ons volgend nummer komen wij op het laatste gedeelte der vergade ring terug. IJMUÏDEN. Postduiven. Aan boord van de sleepboot Admi raal de Ruyter zijn twee postduiven opgevangen, een bruin-wit met zilve ren ring, gemerkt P. D. V. 06—8. Op de vleugels komen stempels voor: C. Moerman, VIaardingen en A. Eyge- nac, Vlaardiingende tweede blauw met wit, gemerkt 5 M 231—90, zonder gemerkte veeren. Ze zijm terug te be vragen bij den heer Jelh. Krüger Jz. te IJmuiden. Buitengewone vischaanvoer. De aanvoer van visch was gisteren zóó groot als hij dit seizoen nog niet geweest is. Niet minder dan 19 stoom trawlers, waaronder drie van IJsland eo 37 kustvissohers brachten ruime ladingen aan, zoodat de beide uitge strekte vischhallen geheel belegd wa ren. 't Was een opwekkend gezicht en aan de haven heerschte de oude be drijvigheid. De besommingen zijn over het algemeen zeer goed. ZANDVOORT. RAADSVERGADERING. Maandagavond te 7 1/4 uur opende de voorzitter de vergadering en verzocht 1Z.ÊCL AjoMb. dien secretaris de no tulen der vorige vergadering voor te lezen, die onveranderd werden goed gekeurd. Nadat eenige ingekomen stukken behandeld waren, ging men over tot het eigenlijke punt der agen da. dia: Het antwoord van Gedeputeerde Staten. Zooals men zioh zal herinne ren hadden de hoeren Swaan, Koning, Bakkenhoven en Vian dier Werff, ge protesteerd bij bovengenoemd college tegen de toelating van de 4 nieuw be noemde aftredende Raadsleden de heeren Gollot d*Escury, Schaap, Dui- vemibode en Toombergen.. venbode en Toombergen, op grond van vermeende informaliteiten bij de Stemming. Het antwoord van Gedeputeerde wand hierop dloor den secretaris voor gelezen en kwam hierop neer: Ge noemd college boval alsnog, de 4 Raadsleden toe te laten. De voorzitter vroeg of één van de requsstranten ge bruik wensohte te maken van art. der gemeentewet, waarop de heer Ko ning mede uit naam zijner 3 mede- Standers zeide, met de uitspraak van Gedeputeerden genoegen te kunnen nemen, waarop de voorzitter na de gebruikelijke rondvraag, waarvan igteien dier aanwezige raadsleden ge bruik maakte, de vergadering sloot, ondier medefdieeiing, dat de installatie der opnieuw benoemden Donderdag avond plaats zou vinden. De Bijbelbesprekingen, in de laat ste maanden in de consistoriekamer gehouden, zijn voor ©enigen tijd uil- gesteld. Het op die avonden gecollec teerde bedrag, beloopende ƒ30, i£ overgemaakt aan het Utrechtsch Zen- Aangekomen badgasten J. Dittrich, Pforzheim, Grand Hotel. E. Seutpaul, Hildesheim, Grand Hotel. I. Denyen, Budapest, Grand Hotel 2 pers. Mevr. Dütting, Eindhoven, Grand Hotel. E. Caesar, Wiesbaden, Grand Ho tel. D. S. Granaat, Amsterdam, Hotel Groot Badhuite, 2 p. Dr. Jacobson, Amsterdam, Hotel Gr. Badhuis. S. L. Pool, Amsterdam, Hotel Gr. Badhuis, 2 p. B. M. Stom, Santpoort, Hotel Groot Badhuis, 2 p. R. Dessow, Munchen, Hotel Groot Badhuis. J. Fuche, Amsterdam, Hotel Groot Badhuis. L. Clermont. Amsterdam, Hotel Gr. Badhuis. Mevr. Schönfeld, Amsterdam, Hotel Groot Badhuis, 3 p. Mr. Van Meuxs, Arnhem, Hotel Gr. Badhuis. A. C. de Wilde, Arnhem, Hotel Gr. Badhuis. M. Heyder, Duren, Hotel d'Orange. Dr. Umbes, Berlijn, Hotel d'Orange. J. Stephin, Keulen, id. Serhu, Amsterdam, Pension Gom- pertz. H. Strauss, Essen Pension Frede rica, 4 p. H. Vetter, Bonn. Pension Frederica. L. Zur Zinner, Warnsdorf, Pension Frederica. HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin-Moeder schonk H. M. de Koningin op haar verjaar dag een bijzonder prachtig bloem stuk, vervaardigd door het personeel der bloemisterij te Soestdijk. 't Stelt voor een put met dak en emmer, samengesteld uit bloemlen en mos het water en .die weerspiegedilng zijn zeer kunstig nagebootst. Het jachtd.epartement en ander personeel op Het Loo vereerde H. M. eenige bloemenmanden, enz. Z. K. H. heeft H. M. de Koningin op 31 Augustus twee herten (lev groot) in brons tem geschenke aan geboden. De dieren rusten op fraaie voetstukken. Zij zullen geplaatst worden aan beide zijden van het hek der Koninklijke houtvesterij. Ver- dior schonk Z. K. H. aan de Koningin nog een klein taxhondje; behalve et bloemstuk, vereerde de Koningin- Moeder haar dochter ook twee kost- hare lustres. Deze zijn geplaatst Sn die vestibule. Van het personeel van het Huis ten Bosch te 's-Gravenhage werd oen sierlijk bloemstuk ontvangen. H.H. M.M. die Koninginnen en Z. K. H. Prins Hendrik woonden Zon dagmorgen onder het gehoor van ds. Halttimk, diie tot tekst gekozen had 2 Cor. 7 1, de godsdienstoefening bij in die Ned'. Herv. Kerk in de Loo- laan. Gezongen werden Ps. 118 :7a an 10b, Gez. 111 en Gez. 431. H.H. M.M. e<rt Z. K. H. reden Zon dagmiddag uit in een met vier paar den bespannen rijtuig door de Hoog- SoeTensche en Wiesselsche bosschen en keenden over den Vaassenschen weg weer terug. KAMERVERKIEZING. De Minister van- Binnenlandschie Zaken, overwegende dat ten gevolge van het ontslag van den heer mr. O. J II. graaf van Limburg Stirum eene verkiezing moet plaats hebben van een lid van de Tweede Kamer deV Staten-Generaal in het kiesdistrict Schiedam, hoeft bepaald, dat die verkiezing zal plaats hebben op Woensdag 25 September e. k., de stemming, zoo noodig, op Woensdag 9 October e. k., en de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 22 October eersfck^ (SL-Qrt.) HERDENKINGSAVOND P. L. TAK. In de groote zaal van het Concert gebouw te Amsterdam heesft de her denkingsavond voor den onlangs overleden gociaal-democratischen lei der, den heer P. L. Tak, plaats ge had. Het podium was voor dieze heid geheel afgezet met een groot aantal linten, afkomstig van die door vakvereenigingen geschonken graf kransen, terwijl verschillende orga nisaties hun met rouwfl'oers omhan gen banieren op het podium geplaatst hadden. Daar stond, naast een even eens met rouw bekleed crayon-por tret op ezel van dien overledene, die rood'e vaan dier S. D. A. P. geheel in zwart gaas gfehuld, terwijl de fraaie wit-roode banier van dien A. N. W. R. over het orgel gedrapeerd was, dat door den heer Tierie werd. Nadat het orgel met Chopin's Treur- marsch de overtalrijke aanwezigen tot stille aandacht gestemd had, spra ken achtereenvolgens de heeren Th. v. d. Woerden, F. v. d. Goes, W. H. Vliegen en F. M. Wibaut, over den diep betreurden overledene rnensch, aUs leider, als sociaajrdamo- craat. Daar dfe bijeenkomst ©en intiem ka rakter droeg en ndet voor d(e pers toegankelijk w^as, moot een verslag van het velto goede, Wat op dezen stemmingsvollen avond van den heer Tak gezegd werd, achterwege blijven. Alleen zij dus vermeld, dat de vier sprekers onder de grootste stilte wer den aangehoord en dat niet één van die honderden de zaal verliet, zonder diep onder den indruk te zijn geko men vam deze dlroteve, aangrijpende ïïulde aan een mam van groote werk kracht en .groote beteekenis voor zijn partij, en ook voor zijn latod. EEN SPAARKAS FAILLIET. Men seint aan de Tel. uit Gronin gen De naamlooze vennootschap „Het Noorden1", vereeniging voor werkver schaffing en spaarkas, waarvan het hoofd was die anarchist Smit, is fail1 liet verklaard. Na storting van eer aantal bons kon meai in die zaaik ook huishoudelijke artikelen en gemaak te kl'eeren bekomen. Het aantal le den is pl. m. 2000. Maandagmorgen kwam een groot aantal schreiende vrouwtjes te vergeefs haar eigendom opvragen. EEN WINDHOOS TE SCHIEDAM. Ma andagmnxLdag droa half vijf teis terde een hoos, vergezeld van zware dom-derslagen en plasregens, dieze stad In het Frankenland, de Oranjestraat, de Plantage en den tuin van deen heer C. Dirkzwager werden hoornen ont worteld of afgebroken. Een rondge slingerde boomtop trof den bekenden ou den> Broeder Wilhelmus die, als naar gewoonte, in het Frankenland wanidelde. aam het hoofd en wierp (hem in de sloot. Zijn lijk wend zeer kort na het ongeval gevonden en naar het klooster aan de Nieuwe Haven ge bracht De bui, die ook over Rotterdam en omstreken' trok, hoeft bij verschillen- do warmoeziers onder Nieuw Teiibneg- ge naar schatting een 1000 tal ramen vernield. Men meldt uit Tilburg: Maandagmiddag ontlastte zich bo ven onze stad een hevig onweder, waardoor de telefoon op enkele plaat sen getroffen werd, zoadat sommige aanfluitingen gestoord werden. Ook werden een dri etal woningen door het hemelvuur getroffen. Bij zekeren Jansen in de Missionarisstra at werd aan het bovendeel van het huis aan merkelijke schade toegebracht, zonder evenwel persoonlijke ongelukken te veroorzaken. ONGELUKKEN. Een droevig ongeval heeft plaats gehad met de Oosterstoomtraan, die van Sandenburg rijdt naar Wijk-bij Duurstede. Het zevenjarig dochtertje! van v. B., dat aldaar bij een tante vertoefte wilde uitwijken voor een automobiel, doch werd door de aam- komende tram gegrepen en terstond gedood. Een jeugdige kellner van het buffet aan het station van de Holl. IJz. Spoorweg-maatschappij te 's-Graven hage, die van oen reiziger geld terug moest ontvangen en daartoe den reeds in beweging zijmden trein na liep, viel en kwam tusschen de tree plank beklemd, ten gevolge waarvan hem bedde voeten werden afgereden. Te Woldeadorp (Gr.) is heit 12jarig zoontje van E. Stegmeijer met een paard op hol geraakt. Het paard rong in een moddersloot en de knaap verdronk. AANGEHOUDEN. Door de politie te Gouda is Maan dag aldaar aangehouden een 30-jari- gei man, die sedert eenige weken uit die werkinrichting te Veerhuizen was ontvlucht. VAN EEN BOERTJE EN EEN SCHEI KUNDIG LABORATORIUM. In een tram te Breda zat een fraai- aangedame dame naast een boertje. Toen de wagen een scheikundig la boratorium naderde, waaruit gewoon lijk eein zeer onaangename geur van zwavelwaterstof naar buiten kwam. bracht de daime bij voorbaat een klein fleschje met kristallen aan den neus. Spoedig stroomde de leelijke lucht inderdaad de tram binnen. De boeT 'keek even rond toen zei hij, luid genoeg om door alle passagiers ver staan te worden: - Juf, zou-de asteblieft de kurk weer op da flesohke willen zetten? (B. C.) DE BELGEN OP DE TENTOONSTEL LING VAN AMBAOHTSWERK- TUIGEN. Maandagmiddag vier uur werd' in tegenwoordigheid van vele autoritei ten en genoodigden officieel geopend de Belgische afdeeling der Internati onale Tentoonstelling van Ambachts- twerk tuigen te Amsterdam. INBRAAK. Te Maastricht is inbraak roet dief stal gepleegd in de Kon, Ned. Papier fabriek. Mem heeft een lessenaar open gebroken en daaruit ruim 600 ont vreemd. De politie vermeent de da ders op het- spoor te zijm EBN TELEGRAM VAN H. M. Het telegram vam H. M. de Koning in aam Z.Exc. dien heer Nelidof van 31 Aug. j!., in- amtwoond op het telegram van gelukwenschem namens de Vre desconferentie luidt als volgt: .Zeer gevoelig aan de gelukwen- sdhen em aan de wenschen van Uwe Excellentie verzoek ik u mijn oprech ten dank aam de gedelegeerden ter Conferentie over te brengen. (get.) WILHELMINA. STATENVERKIEZING. Die Central© R. K. kiesvereemiigmg te VBertogeinlbosclh heeft tot oandddoat gesteld voor het lidmaatschap van de Provinciale Staten van Noord-Bra bant, de heer B. R. F. van Vlijmen, gep. generaal te Sohijndel. EEN INCIDENT. Mien meldt aan de Tel. uit Den dato 2 September: Tijdiens de opening van' het nieuwe gymnasium aan de Liaan' van Me er- dervoort deeld zriich een treurig inci dent voor. Eten zenuwlijder was na melijk onopgemerkt het gebouw en de zaal binnengedrongen. Door gesticu laties em uitroepen onderbrak hij de twee laatste redevoeringen, waardoor die voor een groote gedeelte verloren gingen. Om grooter tumult te voorko men, achtte men het beter den per soon niet te verwijderen. Een ontbo den geneesheer trachtte hem1 zooveel mogelijk t'ot kalmte te brengen'. IN BET OOR GEBETEN. Op de Mient werd Zaterdagnacht teen persoon, door zekeren C. M. aan gesproken, die ome enigheid met hem zoohitC. M. beet de persoon im qua.es- tie bij eem schermutseling, die om stond, eem stuk uit het rechteroor em voorts in dte eene hand'. Op het bureau van politie werd dte gewondte verbon den door dokter Dirken. Tegen den' da der is proc es-verbaal opgema akt. (AJkm. Ct.) INTERN. CONGRES VOOR PSYCHI ATRIE EN KRANKZINNI- GEN-VERPLEGENG. In de groote zaal van het Concert gebouw te Amsterdam had Maandag middag de plechtige opening plaats van dit congres in hooge tegenwoor digheid Van H. M. de Koningin en Z. K H. Prins Hendrik. Allerfraaist zag de groote zaal er uit. Voör het groote podium, waaruit het orgel majestueus oprees, was een ballustrade aangebracht van rozen en palmen, en daarachter schaarde zich het gezelschap der Koninklijke orato rium-vereenigimg, die met haar liede ren meerderen luister zou bijzetten schrijft de „Tel." Tegen twee uur verzamelden zich de genoodigde dames en heeren in offi- cieele toiletten, onder wie zich bevon den de corypheeën der wetenschap op liet. gebied der psychiatrie, criminolo gie, neurologie uit binnen- en buiten land; vertegenwoordigers van talrijke buitenlandlsche regeeringen waren aanwezig. De hoogste stedelijke auto riteiten van Amsterdam waren tegen woordig, autoriteiten op medisch ge bied, ook van land- en zeemacht, enz. enz. Dr. G. van Waayenburg zorgde voortreffelijk voor de leiding, waarbij een staf van jeugdige doctoren, advo caten, studenten, als commissarissen fungeerden. Precies kwart over twee stonden alle aanwezigen van ham zitplaatsen op. Doodsche stilte. Voorafgegaan door ministers en adjudanten uit Haar ge volg, schrijden Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik de zaal binnen, door het gemengd koor met het „Wilhel mus" begroet. Hare Majesteit droeg een zeegroen toilet, de Prins de admi- raalsumiform. Het Koninklijke Echt paar nam op fauteuils plaats, in het midden tegenover het podium ge plaatst Nadat minister Van Raalte zijn be langwekkende rede had geëindigd, en applaus was gevolgd, beklom prof. G. Jf.lgersma, hoogleeraar in de psychia trie en neurologie aan de Leidsche Universiteit, het podium tot het uit spreken zijner rede als voorzitter van het congres. De aandachtig aangeboorde speech van prof. Jelgersma werd warm toe gejuicht. Toen rees heft koor op, en door het hooge ruim der zaal klonk Job. J. H. Verhulst's goddelijke hymne „Eeuwig is God", onder leiding van den heer Ant. H. Tierie. Na dezen zang stond Hare Majes teit van haar zetel op en begaf zich met Z. K. H. en het gevolg naar den foyer, die in een prachtig décor van palmen en roode bloemen was gesto ken. Daar deed H. M. door prof. Jel gersma zich de vertegenwoordigers voorstellen van verschillende regee ringen en onderhield Zij zich met het hoofd-comité en minister Van Raalte. Te half vier verliet het Koninklijk Echtpaar het gebouw, om onder luide toejuichingen van de verzamelde om standers in een a la daumont bespan nen landauer naar het station terug te rijden. Te 3.30 vertrok de konink lijke trein. Burgemeester Van Leeuwen deed H. M uitgeleide. De Koningin en de Prins hadden aan het Concertgebouw met een handdruk van prof. Jelgers ma afsdheid genomen. Nadat het Koninklijk Echtpaar was vertrokken, keerde heel het gezelschap uit den foyer in de zaal terug. De Oratorium-vereeniging zong toen het Zegekoor uit Josua. Hierna sproken de regeerings-afge- vaardigden. Prof. dr. Ziehen, Duitschland's ge delegeerde. een beroemd man, wees er cp dat alle landen hun eigen psy chiatrie en neurologie hebben. Hst congres heeft de belangrijke taak de éénheid er aan terug te geven. Hij hoopte op goede resultaten van het congres. Oostenrijk's vertegenwoordiger, pro fessor Piek, sprak een kort woord, ge volgd door dien van Denemarken prof. Friedenreich, die op de goede verstandhouding wees, welke met ons land steedis had bestaan. Hij compli menteerde de Hollandsche wetenschap en uitte zijn beste wensöhen nopens het resultaat. Amerika's afgevaardigde, dr. Henry G. Beier, erkentelijk voor de vriende lijke ontvangst door ons gouverne ment en ons volk, maakt zich tot tolk van zijn rijk, waar hij groote ver wachtingen van dit congres koestert. huldigt, namens de regeering der Vereenigde Staten hen, die het initia tief namen en hef comité, dat de zaak vi orbereidde. (Applauis). Voorts worden complimenteuse spee chen gehouden door de Vertegenwoor digers der regeeringen van Frankrijk dr. A. Mart, GriekenlandMichel Catbarais, Italië prof. Ferrari, Japan: dr. Riuji Shima, LuxemburgLucie Buffet, Rumeniëprof. Parhou, en Rusland dr. W. Bechteren (die o. m aan het verblijf hier van tsaar Peter herinnerde). Ten slotte werd het „Halleluja" uit. de „Messias" van Handel gezongen, waarmeê de plechtigheid ten einde was. Miarietje de Lange heeft aan H. M. de Koningin en Prins Hendrik eene her inner ingsmedaille aangeboden, ter wijl jongejuffrouw Y. Pelgrim H. M. een bouauet van orchideeën overhan digde, bij het binnentreden van het Concertgebouw. Maandag werd in het Stedelijk Mu seum een bijzondere tentoonstelling geopend. Deze bevat verschillende his torische documenten op het gebied van krankzinnigenverpleging, bijeen gebracht door dr. Daniels. Tevens be- ëtaat zij uit een verzameling voorwer pen, instrumenten, afbeeldingen, die een denkbeeld geven van onze mo derne opvattingen van krankzinnigen verpleging en wetenechappelijken ar beid. Later zal deze tentoonstelling voor het publiek ter bezichtiging worden gesteld. CRICKET. HAARLEM. A. C. C.Bood en Wit, gewonnen door Rood en Walt met 36 runs. Van Waveren had het meeste succes met den bal door 4 wickets voor 46 te ne men. Opgemerkt dient, dat A. C. C. zon der Slchrcjdler, Gtediefroy en Nyland was. POSTHUMA's ELFTAL WEL- GALL'a ELFTAL, Deize wedstrijd werd Maandag ge speeld te Heemstede. De Hollanders batten eerst en komen op een totaal van 63 (Feit 13. van Wave-ren 15, E. HHJoldlert 10). Het fieldien der Engel- schen was prachtig. Posthuma, Kool hoven, Van der Lee, Hamburger en vooral Feith werden schitterend ge vangen. L. Weigall nam 3 wiokets voor 34, Snowdm 7 voor 28. De Bngelschen maken hierna 156 '(Raphael 73 op 47, door Van Wavieren gemist; verder Veal 13, E. Weigall 21, SnoWden 12, Bacon 11). Posthuma 4 voor 59, Rincker 6 voor 64, Van Wave- ren 0 voor 20. De Engelschen hebben dus een voor sprong van 93 runs op de eerste in nings. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Dinsdag 3 Sep tember, das middags te IJ uur. Afwezig zijn de heeren Mr. Rasch, mr. Spoor, A. van Rossum, mr. A. S. Miedema en mr. Thijssen. PUNT 1. Beëediging en installatie van nieuw Inkomende leden. De VOORZITTER 'stelt voor over te gaan tot de toeiating van nieuwe raadsleden, de heeren Z. Middel koop, H. J. Visser en A. Gravestein. Voorgelezen worden de eedien van zuivering en die van trouw aan de Grondwet en de wetten des Rijks, die door de herkozen en nieuwe raadsle den worden afgelegd. De VOORZITTER wenscht de herko zen en nieuwe Raadsleden geluk met het vertrouwen dat de kiezers bij her haling of opnieuw in hen gesteld heb ben', en brengt diaarbij in dankbare herinnering die namen van de oudere leden, die niet weder in ons midden zijn. De leden nemen daarop zitting. Mededeeling wordt gedaan van de ingekomen stukken. PUNT 2. Mededeellngen em ingekomen stuk ken. Door dien heer P. Kalbfleisch, chef van die afdeeling onderwijs, is een schrijven aan den Raad gericht, om riich te Verdedigen op de bewerin gen van het Raadslid dien heer Hu- genholtz, inzake pensionneering van den onderwijzer Van Akkeren. (Raadsstuk 275). De VOORZITTER deelt mede, dat ingekomen is een stuk van dien heer Hugenfholtz, idiem van den heer Wy- nin, idem van de afd. Haarlem van den Bond van Ned. Onderwijzers. [De VOORZITTER stelt voor dte ze «tuikken te laten drukken. De heer BREDA KLEYN ENiBERG vraagt of het niet eenvoudiger is de stukken ter visie te leggen. De VOORZITTER acht het beter een en andeT nog eens te bespreken en dus de stukken te doen drukken. De heer SNELTJES zegt dat de zaak niet van voldoende actualiteit is nu de heer Hugenholtz geen lid van dei Raad meer is. De heer DE BRA AL gelooft, dat he niet de bedoeling van den heer Kley meniberg is de zaak zonder bespreking te laten passeeren. De heeir BREDA KLEYNENBERf zegt nu ook, dat het 't verstandigs nol zijn de stukken te laten drukken Van de heeren Mbdioo, Rinkeima Wleilsenoiar em Stolp is ingekonusa een voorstel tot wijziging van art. 22 der bouwverordening betreffende d<" dikte van muren. Dit voorst,ei wordt in handen gel; Brtld van B. en W. om praeadvdes. -PUNT 3. Ingevolge het Raadsbesluit van 1 Juli j.L moeten de posten 100 em 13? vian de begrootinjg voor 1907 vertioogd worden met f 200, omdat de jaarwed den der oprichters bij het bouw- ei woningtoezicht verhoogd zijn mei ƒ100. (Raadsstuk 291). Goedgekeurd. PUNT 4. Op 10 Juli besloot de Raad tot hö geven van gynmastiek-onderwijs - het Gymnasium. 1 September zal lil onderwijs aanvangen en nu vrageij B. en W. 930280 voor 4 maanden saflari's voor een leeraar (dienst 19071 en 650 voor dte aanschaffing van ordlerwij sbenoodigdfhöden. Goedgekeurd. De Raad besloot verder de verordte nmg op het Burgerlijk Armbestuur tl wijzigen; aan de wed. Van Leuven werd vergund bij den bouw vaij een ketelhuis af te wijken van het bepaal] de bij art. 7 sub la der Bouwverorda ning. Inzake het verzoek der Doopsgezin de Gemeente, om "naar vergunning tl verleenen om hooger te bouwen dad do Bouwverordening aangeeft, bij dl vernieuwing van een pakhuis aan dt Peuzelaarsteeg, werd het voorstel vat B. en W. (ni-ehontvankelij kverklaringj aangenomen. Het voorstel MODOO, om aan hel verzoek der bewoners van den Kam persingel te voldoen, en de sckuiter der Gemeentelijke Reiniging aan d< ■Turfmarkt te doen aanleggen, were aangenomen. Perceel Klein Heiligland 66 A were onbewoonbaar verklaard. Tot wethouder werd herbenoemd d< heer Joh. de "Breuk. 0>e altttng duurt voort). Hedenavond is tiet vervolg van öSt verslag te verkrijgen aan de volgend* adressen: H. N. MUL, Kruisstraat 25. J. F. REDERS, Groote Boutstr. 94. B. DE MINK, Sp&arowoudersfcr. 79. J. VAN DER MOOLEN, Sigarenwin kel, Cronjeetraait 6. B. C. VAN DUIK, Krurtdenterawtukel, Westergxacirt 45 boek Oranjeboom straat AAN ONZE BUREAUX: Zulder Bul. ten-Spaarne 6 en Gr. Houtstraat 55 NAT. MILITIE. Door den minister vian' oorlog is aan dien milicien diezer gemeente, A. van dier Wal, vergunning verleend zich tot 1 Januari 1909 in Ned. O.-I op te houden. Gunning. Hedenmiddag werd door B. en W. het. bouwen van een brugwachterswo ning aan de ringvaart van den Haar- lfmmermeerpolder in de gemeente Haarlemmerliede gegund aan der laagsten inschrijver J. E. A. Caub er A Bierboom, te Haarlem, voor ƒ3520. DE GROENTENMARKT. De Gemeenteraad heeft heden mtei aflgemeene stemmen beslotten de Groentenmarkt naar den Kouien- horn te verplaatsen. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wondt de kopie des Inustkler niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelfl dl» Redactie rich niet aansprakelijk. Haarlam, 2 Sept. 1907. Geachte Redactie! Namens de Controle-commissie der vier samenwerkende Timmerteiedsn- vereenigingen to-t naleving van het contract tusschen patroon en werklie den, vragen wij u een besoheiden plaatsje in uwe courant. Bij voorbaat onzen diarik. Hoewel wij niet te klagen hebben van overtreding van ions contract, treft het dlat in die laatste weken door 'enkele patroons en geraellen gehan deld is, of er ,geen contract bestond; dit drijft ons dan ook om met bereid willigheid Uwer Redactie, nog eens op enkele punten to wijzen. Vooral d'aar in dezen tijd van misère voor vele onzer makkers niet den winter In aantocht is alleen', miaar nu in vele huishoudens zijn intrede al begint te doen, en het roet die wetenschap zeer doet zien, dat het werk van de geor- ganiseerden bemoeilijkt en diaarbij nog het brood uit den mond gehouden wordt van hen, die ook iets trachten te verdienen. Wij doen dan ook 't be leefd verzoek aan alle vakgenooten en patroons, om rioh niet alleen stipt aan ons contract te houden., maar ala straks de dagen korter worden eens te overwegen, of wanneer men een uur tje per dag minder werkt, de moge lijkheid niet zou bestaan de gezellen aan den gang te houden, om 't leger der werkloozen niet te vergrooten, er» of 't niet mogelijk is de werkloozen aan werk te helpen. Het spreekwoord zegt niet voor niet: vele handen ma ken licht werk, en nu weten toch allen dat voor eer» groot deel machinaal.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2