Weerbericht Thermometerstand Binnenland Gemengd Nieuws Rechtszaken INGEZONDEN Laatste Berichten Burgerlijke Stand Stoomvaartberichtea Advertentiën MED EDEE LINGEN VAN HET KONLXKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur.) De Bildt, 14 Sept. 1907. Hoogste barometerstand 769.7 m.M. te Horta (Azoren)laagste 751.8 m.M. te Bodo (Westkust van Noorwegen). Verwachting tot den avond van 15 September Wind zwakke tot matigen Noord- Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: bewolkt tot zwaar bewolkt, mogelijk onweer, overigens droog weer. Temperatuuriets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 765 m.M. Neiging tot vooruit gang. Vorige stand te 2 uur 765 m.M. te Haarlem. Zaterdag 14 September Hoogate gisterenF. 72» Laagste heden nacht F. 59» Hoogste hedenmiddag 2 uur. F. 64» SPAARNW OUDE. De heer M. P. Rockx, hoofd dier school alhier, zal om gezondheidsre denen zijn eervol ontslag vragen en zulks ingaande 1 Januari a.s. HLAARLEMMERLIiEDE c.a. Van den veehouder A. P. van Brug gen te Zuid-Schajlkwijik is een koe aan mond- en klauwzeer gestorven en ver brand; dirt is het eerste geval in deze gemeente. SCHOTEN. Vechtpartij. Op het Pretoriaplein alhier had Vrijdagavond omstreeks half twaalf een hevige vechtpartij .plaats, waarbij zekere D. hevtig boven den slaap van het linkeroog werd gewond, en veel bloed verloor. HAARLEMMERMEER. Het zoontje van dén lanidbouWer J, A. Bontje adliier, diat al spelende op een voorbij rij denden wagen klom, viel daar af en is aan de gevolgen overleden ZAND'V OORT. Aangekomen badgasten: E. Goesman, Crefeld, Villa Thalat- ta. 6 pers. A. Walfs, Den Haag, Pension Fre deric a, A. Francis, Londen, Villa Magdale- wa. 2 pers. Mej. van Marie, Haarlem, Poststr. no. 6, 2 pers. Fam. Povel. Heemstede, Zandv. Iaan, no. 8, 9 pers. EEN SOC-DEM. MEERDERHEID. Bij de Donderdag gelhouden verkie zing voor een lid van den Gemeente raad van Goor werd alleen candidiaat gesteld onze partijgenoot A. J. Wibbe- ünk, zoodat deze verkozen werd ver klaard. De Raad1, drie udt elf leden be staat, telt thans 6 onzer partijgenoo- ten, zoodat Goor de eerste plaats is in Nederland met een in meerderheid Sociaal-democratischen Gemeenteraad (Het Volk). UITSLAG STEMMING ROTTER DAM Hl. De uitslag der Vrijdag gehouden Stemming voor een lid van den ge meenteraad in district IH van Rotter dam is de volgende: Aantal kiezers 4777. Aantal uitge brachte stemmen 2258. Van onwaarde 36. Geldig 2222. Volstrekte meerder heid 1112. Gekozen de heer rar. J. Rom bach (lib.), met 1734 stemmen. De heer L. M. Hermans (soc.-dem.) had 488 stemmen. EEN GEHEIMZINNIG GEVAL. (Men zie 2de blad). iDe heer Muller diende een klacht in wegens wederrechterlijke vrijheids- berooving, het veroorzaken van licha melijk letsel, bedreiging tegen het le ven en afdreiging. EEN MOOIE GIFT. Het bestuur van de Vereeni'ging tot Ziekenverzorging te Baarn ontving van iemand, die onbekend wenscht te' blijven, een gift van duizeDd guldon voor'de vergrooting van „Het Wijk huis". DIEFSTAL. Een onbekend persoon, zich genoemd hebbende Smits, pl.m. 23 jaar, zou volgens zijn zeggen werkzaam wor den gesteld op een kantoor der veree- Digmg Liefdadigheid naar Vermo gen", te *s-Gravenhage. Hij huurde daarom aldaar een gemeubileerde ka mer. Bij afwezigheid der bewoners ontvreemdde hij uit een gesloten kast der huiskamer een aantal voorwerpen waarna hij verdween, o.a. een kleine, zwartlederen portefeuille, inhoudende een bankbiljet groot f 10, en eenig zil vergeld ten bedrage van /8.50. De commissaris van politie in de 4de afdeeling te 's-Gravenhage ver zoekt aanhouding van den dader, in beslagneming der voorwerpen en be richt. EEN VALSCHE SPELER. De politie te Rotterdam arresteerde een Duitecher, zich noemende B. we gens overtreding eener verordening. Bi] zijne fouilleering werd in zijn bezit gevonden 800, gouden horloges en ringen, die hij met valsch kaart spelen had gewonnen. Ook had hij een valschen naam opgegeven, want hij bleek te zijn R. W., wonende te Amsterdam. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. ONGELUKKEN. Men meldt uit Katwijk aan Zee Donderdagmiddag hadden vijf Leid- sche jongens de onvoorzichtigheid zich ten zuiden van Katwijk aan Zee op zeer groot en afstand van het bad- terrein in zee te wagen. Daar de vloed opkwam, geraakten ze in een diep „zwin". Twee wasten zwemmende aan den kant te komen, een werd met groote moeite door een schelpenvis- scher gered, doch twee der jongens, van 15 en 17 jaar, zijn verdronken. Wellicht door hel slaan naar de vliegen, kreeg de landbouwer J. H. Holmer, te Bathmen, Woensdagmid dag van zijn eigen paard een slag in het aangezicht. De bovenlip werd aau heide kanten ingescheurd, het kake been beschadigd, één tand wgs er to taal uitgeslagen, en hoewel het gehee ls gezicht gehavend was, constateer de de direct ontboden heelkundige, dat er geen levensgevaar bestond. Vrijdagavond had die werkman C. F., werkzaam zijnde op de machine fabriek van den heer den Ridder, aan de Voorhaven te Rotterdam, het on geluk, bij' het verplaatsen van een ijs- ploeg op een drijivenden bok, twee slagen van den slinger van de lier te gen het hoofd te krijgen, waardoor hij bewusteloos neerviel en spoedig over leed. Heit lijk is per lijkenbrancard naar de woning van den overledene in de iDrievriendenstraat gebracht. Vrijdagnamiddag geraakte op het rangeerterrein der Staatsspoor te En schedé de 20-jiairige ongehuwde la- dingsmeester J. G. Stem, die zich zon der medewet-en van den machdnst op de trednplank van een der waggons van een rangeerenden trein bevond, tussdhen ieen terugloopenden wagon en het overige treingedeelte, ten ge volge waarvan zijn schouderblad in de long moet zijn gedrongen. De gekwetste werd naar het zieken huis overgebracht en overleed' Bpoe- lig- Het omgeval gebeurde juist bij een wissel, een wagon ontspoorde en werd gedeeltelijk vernield. De treinenloop ondervond geen vertraging. OVER BOORD GESLAGEN. Te Scheveningen is uit Engeland te- legraphisch bericht ontvangen dat de jong matroos De Boodle, uit Scheve ningen, kostwinner voor zijne moeder, eene weduwe, door een ongeluk in de Noordzee- overboord Sis geslagen verdronken. De jongen, 17 jaar oud, voer op den logger SGH 223 (schipper J. v. d. Plas, van de reederij J. den Duik). VALSGHE BANKBILJETTEN. In aansluiting met het bericht in Het N. v. N., kan nog worden mede gedeeld, dat het echte bankbiljet van 40, M..Z. 943, door de politie in be slag gemomen is en dat alle valsche biljetten hetzelfde nummer dragen. Een ieder kan dus thans nagaan of hij een valsch biljet ontvangen heeft. Een officieel bericht van de politie te Amsterdam luidt: De fung. hoofdcommissaris van po litie bericht dat dezer dagen in bes zijn genomen twee van valsohiheid ver dachte bankbiljetten van f 40. Deze biljetten, waarin het watermerk ont breekt en waarvan de grondkleur don kerder is dan de echte, zijn vermoe-' delijk langs photo-lifchograpischen weg vervaardigd. De in beslag genomen bankbiljetten zijn gemerkt MZ N(o 943 Januari 1906. Bij de aanbieding Van dergelijke bil jetten wordt men beleefd verzocht, daarvan dadelijk kennis te geven aan het oaastbijzijnd politiebureau. BRANDEN. De brand te Stoppeldijk, waarbij 't gemelde treurige ongeval plaats had veroorzaakte, woedde in den nacht dat den dood van den veldwachter van Woensdag op Donderdag in den Pauluspolder en legde de woning der Weezen Boom geheel in de asch. Daarbij verbrandden een rund, twee varkens, een geit en bijna de gansriir inboedel en sohuurvoorraad. Da oor zaak is onbekend en alles was laag verzekerd. EEN ONWILLEKEURIGE VERGISSING. •Een typisch geval, vooral na de kwestie-Appingediam zoo merkwaar dig, heeft zich hier ter stede voorge daan, schrijft de Tel.: Een apotheker, die twee patiënten van medicijn had ito voorzien een oudeai heer en een kindje die hel den gelijkluidende namen hebben, ver' wisselde de poeders, zoodat het kindfe de medicijn van den ouden heer te Blikken kreeg en omgekeerd. Toevallig was deze medicijn, hoe wel niet gevaarlijk, een middel, diat' den patient ma hot gebruik een blauwe tint geeft, zoodat de ouders toen het wichtje de poeders geslikt had, niet anders dachten, of het was vergiftigd. Onmiddellijk (snelden zij' met die eleke naar de polikliniek van een zeer bekend professor, die het patientje be handelde en de ouders gerust kon stel len met de imedeeling, dat het niemen dal wals en de vergissing geen kwade gevolgen zou hebben. De ouders, misschien denkend aan Appingedam, hebben zich bij de justi tie beklaagd, zoodat een rechtzaak misschien het gevolg zal zijn van deze onwillekeurige vergissing. LANDLOOPERS. Door de politie te Utrecht zijn twee landloopers aangehouden, die in het bezit waren van een damescape en twee demi-saasons, welke zij van een onbekend persoon zouden hebben ge kocht. B ijonderzoek bleken de klee- dingstukken ontvreemd te zijnbij prof. C-, aan de Biltstraat. De onbekende persoon is Imtusschen opgespoord. EEN SLANG. In een tuin te Boskoop heeft men een slang gevangen, die ongeveer 75 C.M. meet. Het beest is met een schub- aehtage huid bedekt en wanneer men te dicht bijkomt blaast het reptiel als een kat en steekt een vervaarlijk lan gen angel uit den hek. LAGE DAAD. Hit Halle in Duitschland komt het vreemde bericht van een onbegrijpe lijk laffe en lage daad. door een paar (mijnwerkers in de nabijheid van die Stad gepleegd. Zij wierpen een flesch anet carbid-, waarop water gegoten was. onder een aantal spelende kin deren. Door de ontploffing, die volgde, werden tien kinderen meer of minder ernstig gewond. Wat de aanleiding hiertoe was, is nog niet bekend. EEN DRAMA OP DEN CERVEN. Op den Gervin is op den lGden Au gustus een majoor der artillerie, Spörri, omgekomen. Hij was met een ingenieur, Imfeld, en- dokter Helbing aan de Ttaliaansche zijde den Cervin opgegaan om naar Zermatt te gaan. In de Gazette du Valais, onis welwil lend toegezonden, doet dr. Helbing 't verhaal van dien tocht, dat wij on zen lezers niet willen onthouden, schrijft de N. C. Spörri is een der vele slachtoffers die in deze regenzomer de bergsport geëiséht heeft. Mét mio-oi weer was men 14 Augus tus uitgetogen en had de Ttaliaansche hut niet meer kunnen bereiken en daarom op den- z.g.n. Leeuwenpas overnacht. Dien volgenden morgen was het weer veel minder mooi, maar de touristen bemerkten boven zich een dame met twee gidsen- en besloten diu-s die rei® te hervatten, nog denzelfdcn avtond hoopte men in Zermatt Ite ko men. Te 2 usur des middags was men nog ongeveer een uur van den top, heit weer was al heel wat minder mooi geworden-, maar aangezien men reeds ivrij ver van de laatste hut aan de ftaliaansche zijde achter zich had, besloot men door te klimmen, vooral omdat men eenmaal boven een niet al te ernstige helling zou hebben naar Ziermatt toe. Toen brak een onweer los. Men vond nog een soort van wluchthut en daar moest men den loop der dingen afwachten. Ontzettende uren hebben de toeristen daar door gebracht Tegen elkaar aanzittend, dam weer liggend, poogden zij zich te beschermen tegen de koude. Het on weerde onophoudelijk door en gewel dige sneeuwbuien vielen terwijl het voortdurend kouder werd. Verder gaan kon men niet om het onweer, teruggaan haar de laatste hut ook niet. Zij bleven dus. Elk der drie toe risten werd eenige malen, een hun ner tien maal door den bliksem eenigs zing getroffen. Spörri bleef een tijd lang bewusteloos nadat de bliksem hem getroffen had. Tegen midder nacht. na 9 bange uren, hield het on weer op en men wachtte o-p den mor gen. Die morgen kwam maar de zon die de verkleumden een weinig had kunnen verwarmen bleef schuilen achter wolken. Het bleef aanhoudend sneeuwen en een ijskoude wind blies uit het noorden. De toeristen waren gevangenen-, niemand kon hun te hulp komen. Maar men behield nog moed. Zermatt was maar een paar uur verder en wanneer het weer dus maar even opklaarde zou de reis kun nen voortgezet worden. De koude was intussohen ontzettend en de rotsri chel waarop de toeristen vertoefden zoo smal, d«at er van een warm zich loopen geen sprake was. Men poogde dus den tocht voort te zetten, de kou de wind werd iets minder heftig, maar Spörri was door hetgeen hij doorgestaan had zinneloos geworden. Hij sprak wartaal, de moed was er I ui-t en hij zonk bij den eersten pas dien hij deed neer. Men moest druis weer wachten. Helbing en Im feld zetten hun armen vriend op eer rotsgedeelte waar hij ten minste wat makkelijk zat. maar weldra zagen de beide anderen dat Spörri de vermoeie nissen niet te boven zou komen, en 24 uur nadat men in de vluchthut was gekomen stierf hij dan ook. Zijn mak kers legden het lichaam (onder een vooruitspringende rotspunt en verlie ten toen de plaats waar zij 25 ontzet tende uren hadden doorgebracht. Aan de andere tijde van den top vonden zij een hut waarin zij den nacht pas seerden. De koude werd wat minder hevig maar het sneeuwde nog steeds en de daling naar Zermatt werd voor de uitgeputte mannen tot een kwel ling. Imfeld's voeten hadden boven dien zooveel geleden van de koude, dat men slechts uiterst langzaam vor- erdè. Den 18en Augustus te 9 uur kwam men aan h-et Lac Nolr. Imfeld moest daar blijven, zijn toestand edsch te onmiddellijke zorgen, dr. Helbing ging door naar (Zermatt om daar de droeve tijding te gaan brengen. (De ingenieur Imfeld is thans in Zurich waar hem beide weten zullen moeten worden afgezet naar alle waarschijnlijlkiheid. HET DRAMA TE VENETIC. Naoemof, de moordenaar van graaf Komarofski-, moet zich in het huis van bewaring te Venetië rustig gedra gen. Hij eet weinig, drinkt niet en rookt voortdurend. Toen men hem Ko- marofki's dood kwam meded-eeien, barstte hij in tranen nat. De rechter van instructie te Vene tië heeft aan de postkantoren en in de verschillende hotels, waarin Naoe mof, Priloekof en Maria Taraofska, gelogeerd hebben, dertien telegram men laten in beslag nemen. Het be langrijkste, dat door deze vondst is aan *t licht gebracht, is dat Maria Taraofska en Priloekof onmiddellijk na den moord telegrammen hebben gewisseld. Toen Komarofski doodelijk gewond in het ziekenhuis lag, liet hij door een vriend aan Miaria Taraofs ka te Kiëf seinen. „Kom dadelijk. Ik voet, dat iik ga sterven." Er kwam dien dag geen antwoord, maar wel den volgenden. Maria Taraofska sein de toen: „Zenidi verder bericht. Ik ben zeer ofigerust. Kan niet vertrekken." De reden, waarom ze pas den volgen den dag telegrafeerde, is achteraf ge bleken (hierin gelegen te hebben, dat ze zich eerst met Priloekof in verbin ding moest stellen, om van dezen te vernemen, hoe ze zich verder gedra gen moest. Den dag v-an den moord, 's ochtQpds te 11 uur, dus onmiddel lijk na ontvangst van het telegram van Komarofski, zond ze Priloekof het volgende telegram: ,,Adèl-e roept mij. Mleld hoe ik me gedragen moet." Adèle was de naam, waarmede Pri loekof en Maria Tarnofska in hun te- Hegrammen en brieven graaf Koma rofski aanduidden. HET SPOORWEGONGELUK BIJ STRAUSBERG. De Duiitsche politie is tih-ang met haar nasporingen gekomen tot de ze kerheid, dat het spoorwégongeüuk bij Strausberg geweten moet worden aan een complot van drie lieden. Eemügszins verrassend klinkt het, wanneer de politie met verklaarba ren trots daaraan toevoegt, dat twee van de verdachten zich resedls in ar rest bevinden. Het zijn die 26-jarige Otto' Gabler uit Ghartoftenburg en dé 32-jarige schoenmaker Otto Fedstnietr uit Stijaus- berg. Meer en meier treedt voorts het Vermoeden, op dien voorgrond, dat 't plan van de misdadigers was, den ontspoorden trein leeg te rooven. Gabüer is een zoon uit nette fami lie-, die van zijn moeder reisgeld naar Hamburg had gekregen, om daan als (kolen,t.remmer dienst té nemen. Tnplaats daarvan verdronk hij het geld, zoodlat hij wel op middelen be dacht. moest zijn zich van nieuw geld te voorzien. Gebleken is ook, dat Ga- bler niet de men Was, die te Straus berg bij een smid den schroevenislen- t<ü bestelde. Naar deren wordt door 'de politi'e thans nog gezocht. ONWEER IN FRANKRIJK. Eergasterenimiddag heeft een on weer van ongehoorde hevigheid rich boven de streek van Béziers ontlast. In minder dan twee uren stond het' geheele lage gedeelte van bet arron dissement ond/er water, en de prach tig staande oogst is voor het groot ste gedeelte als verloren te beschou wen. Te Laurons, Magalas en Mortalmas is overvloedige hagel gevallen, waar door zeer aanzienlijke schade is aan gericht. De Libron en de Hérauït zijn buiten hunne oevers getreden, waar door de geheele landstreek van Vlas en Saint-Thibery is overstroomd. De vlakte, van Pézenas tot Florensac, in een waar meer herschapen. Alle wiegen zijn ingezakt; de wijngaarden zijn moddervijvers, waarin men tot aan de knieën wegzinkt. Ook boven Montpeliïer heeft e n allerhevigst onweer gewoed, waar door ernstige schade is veroorzaakt. Te Grandrieu werd een herder, tc Béziers eene vrouw door den bliksem (gedood. De wijndruif heeft te Lodèse be langrijke schade geleden. Op de lijn Paulhan—-Agde, over Vias, heeft men den dienst moeten staken, daar het stiation Paulhan ge heel en al onder water staat. Het hemelwater stroomde in zoo overstelpende massa's neer, dat het de vuren uitdoofde van de locomo tief van een personentrein. Dergelijke onheilstijdingen komen uit Remiremont, Saint-Etienne, Chambéry en Sonnaz. EEN SERVISCHE MOORDENAAR. Milan Mnhajlovik, die tot langdurige gevangenisstraf veroordeeld was, te dezer dagen uit de gevangenis ont vlucht, nadat hij den cipier zijn re volver ontrukt en den man neerge schoten had. Op straat trachtten ver schillende personen den vluchteling te grijpen, maar deze schoot twee hun ner dood en verwondde er één. Ein delijk slaagde de politie er in hem te grijpen. Het publiek was zeer ontsteld, daar (het door de revolverschoten meende, dat een revolutie was uitgebroken. Daar beeft tmen te Belgrado nu een maal altijd kans op--- ONTHOOFD DOOR DE LIFT. Donderdag heeft op de conserven - fabriek Ungdmach, te Sdhilligheim, bij Straatsburg, een ontzettend onge luk plaats gehad. Een jong meisje van 14 jaar, Elise Ruoh, was te dicht bij een lift geko men, waardoor hour haren in een der hi jjschk abels verward raakten. Ter wijl zij triüh trachtte te bevrijden, kwam die liftkooi omlaag, en drukte bet hoofd van de ongelukkige tegen den vloer. -Bij het verder zakken van de kooi werd het meisje letterlijk ont hoofd. RAAD VAN TUCHT. Men meldt uit Amsterdam De Raad van Tucht voor de Koop vaardij stelde een onderzoek in naar de stranding en het -geheel verloren gaan van het Nederl. tjalkschip Hoog Hommen, gezagvoerder A. van der Wal. Een scheepsverklaring was niet op4- gemaaikt, aangezien noch van den ka pitein, noch van den situurman ilets w-as vernomen. Donderdagavond werdén door den Raad gehoord de gebroeders Frede- rik en PLetèr Postma, 16 en 14 jaren oud, wonende te Leeuwarden. Uit de verklaring van den eersten getuige bleek, dat de Hoog Hommen aanvankelijk met kartonpapier van Delfzijl naar Londen was ge-gaan, en na gelost te hebben aldaar opnieuw bevracht werd met oud ijzer naar Bonness in Schotland. Op reis naar Londen had men echter reeds met zwaar weer te kampen gehad, waar door beide gebroeders door gebrek en ontbering voet-euvels hadden beko men. Op 21 Maart had de- Hoog Hommen bij goed weer Londen verlaten, en had men ruim een week langs de En- gelsche kust op vuurschepen en kom pas gevaren. In den nacht van 1 op 2 April werd hét zeer puistig, en te 6 uur ongeveer stootte het schip op klip. Het werd lek en kreeg al dade lijk veel water in en zonk. Een vis- scherman had even voor de stran ding ncvg door teekenen te kennen gegeven, dat men van de kust afhou den moest, doch die raad werd he laas -niet opgevolgd, de kapitein had nog gezegd „laat diï/e visscher naar de hel loopen." Getuige Fredeiriik verklaart verder, 'dat hij de stranding de kapitein en de stuurman R. Tamboer aan dek waren, dat hij den uitkijk had en met' een misthoorn gewapend, zoo noodfig daarop seinen- moest geven. Zijtó broer w-as beneden. Op een vraag, van den voorzitter, rar. F enten er van Vlissingen, in wél ke richting gestuurd werd, kon ge tuige géén beslist antwoord' geven, (hij zeide „diie moet rwel noordelijk1 geweest zijn, aangezien wij naar -Schotland! moesten". Bij de stran ding van hiet schip werd de beman ning door visschers naar het- dorp /Crasher gebracht. Getuige en zijn broer (van den kapitein en den stuur man had hij in het dorp niets verno men) werden een paar dlgeu daarna {Wegens döo-r zeewater en koude erg gezwollen en 'blauw géwordén voe ten, naar New Castle vervoerd, waar ide oudste tot 8 Méi, die jongste tot 15 Juli werd verpleegd. Fred-anilk kon vrijwel hersteld het /hospitaal verlaten:, doch mét die voe ten van Pieter was het zeer droevig gesteld, aangezien hem achtereenvol gens al de teenen op één na, van bei de voeten moesten worden afgezet. Desgevraagd verklaarde hij ver-dér, dat niemand ooit iets van den kapi tein had géhoord, dloch dat hij waar schijnlijk als matroos op een vreemd schip vaart. De stuurman Tamboer had Frede- rik op de kermis te Leeuwarden in Juli ontmoet in dienst bij 'den carous- selhouder Wolf. De beide broers hadden bij de ramp al hun kleeren verloren, doch waren eerst bij een visscher té Cras- ter en later in het hospitaal te New castle liefderijk verpleegd. De jongste broer Pieter bevestigde hétgeen Frederük had verteld, waar na het onderzoek geschorst werd tot later-. De.leden gaven bij het eenvoudige- aandoenlijke verhaal van Frederik meermalen van diep medelijden blijk, en een hunner, bij de zeevaart nog betrokken, zegde hem hulp toe, Wan neer hij nog lust gevoélèn mocht de zee te bevaren. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Geachte Redacteur! Eenige dagen geleden werd in uw blad vermeld, dat rich een comité had gevormd met het doel, steun te ver- leenen aan de weduwe De Bie. Het comité was van meening, dat. dit doel het best bereikt zou worden door het houden van eene collecte. lEen beroep doende -op uw bekende menschlievendheid, verzoeken onder getekenden nog opneming van *t vol gende, bij voorbaat onzen dank. Er worden wel eens meer collecten gehouden en zijn er ook die heel wei nig opbrengen; «daarom, geachte le zers willen wij u met den toestand van de wed. De Bie nader bekend maken. Den 15den Augustus van dit jaar is de vrachtrijder J. J. de Bie, vroeger winkelier in brandstoffen en groenten terwijl hij reed op dén Amsferdam- Bcfcen straatweg, na een zeer ver moei enden en langen arbeid, door den slaap overvallen en daardoor van zijn gen gestort, met het gevolg, dat hij den anderen dag is overleden. Het huisgezin, in den laatsten tijd door omstandigheden reeds in achter- uitgaanden toestond yerkeerende, kreeg den genadeslag door deze zoo nood! oitige ramp. De man, de vader, de kostwinner was dood, nalatende eene vrouw met negen kindéren. waarvan de oudste elf jaar en de jongste eenige maanden oud was. Welk een treurigen toestand, voor ie der duidelijk te begrijpen. Begrijpen (is gemakkelijk en m< ven in zoo'n toestand menschliev» maar steunen is dringend moo-dig daarom, geachte burgers van S< ten en het Noorderkwartier van Hj lom, :als in den loop der volgende v bij u aangebeld wordt voor eene gi geeft dan zooveel -gij- -kunt en to dat gij niet wilt hebben, dat in den menden winter in het huisgezin brek geléden wordt door vrouw 'kinderen. Na bekomen machtiging van I gemeester en W-et'houders van de meenten Haarlem en Schoten, zaJ (collecte gehouden worden op D dag 17 September van ten Noorden (Bolwerken af «tot en met het o dorp -Schoten. Vertrouwende, dat dit beroep uwen (steun tot resultaat zal hebl dat afdoende steun verleend kan den, teekenen wij-, de redactie i maals dank zeggende, Het Comité: C. J. ALDERS. J. BLEI. J. F. BORG-HOUTS. G. v. <L BOOGAARD. E. DE GRAAF. P. J. J. v. d. GEVEL. R. v. <L RAAK, J. F. VAN RAOLEM Jr. Th. G. C. HOOI. J. HUIBERS. A. VERBASE. Th. L VAN LOOIJ. D. PRINS Jz. IA. F. J. POULEN. L. rv. d. POST. G. STEENKIST. And. VISSER. G. DE VREES. G e v. V o o r w. Een portemonnaie met geldj voetpompeen brocheeen roa kraais, éen tasehje met inhoud i granaten ketting. D ief stal. Gisterenavond is een rijwiel, de voor een perceel aan de Zui<j straat, ontvreemd. ïl, 'st J BEVALLEN 12 September. A. M. Fiscalini, g 'Trak(sel, d. 13 September. M. Kq geb. Van Leijenhorst, d. J. Bijsil geb. Niemann, z. 14 September. Smits, geb. v. d. Eijkhof, d. W.j Bierenbrood-spot, geb. v. d. Mij<e', zi W. Keppel, geb. Esveldt, z. BLOEMENDAAL ONDERTROUWD: F. T. J. Pirfinsen en Ai J. C. Sa ger. GETROUWD: Th. Hoeks en A. van den Berg. (BEVALLEN: C. Reewijlk(van den Berg d'. M. I déwijiks—Drommel z. C. C. Lohmai Kouwenhoven z. OVERLEDEN: H. T. iStijigers, 39 jaar; F. W. La pert, 51 -jaar. HEEMSTEDE. ONDERTROUWD: Mr A. C. B. Arts en Th. J. M. Btoul GETROUWD: W. Kaars Sijpesieijn en A. Limpei BEVALLEN: A. M. de WinterGentskens z. jod -vrouwe E. C. M. van Hallvan Pa ttruys. d.M. Schabbing-Venings, d. OVERLEDEN: H. Kooge, 70 jaar; M. A. van d MeerNieuwenihoven 77 jaar. ZANDVOORT. ONDERTROUWD N. Cramer en L. Rorner. A. Kraye horst en G. Drommel. BEV,ALLEN: C. Burryvan Aphem, d. WIJK AAN ZEE EN DUIN. BEVALLEN: J. G. Fiseier—wan der Kolk, cL OVERLEDEN: Anna 'Maria Magdalena Höhl, ou 9 jaren, echtgenoote van Jan Albe» Het stoomschip Koning Willem I van Batavia naar Amsterdam, pal seerde 13 Sept. Kaap St. Vincent Het stoomschip Koning Willem 1 vertrok 12 Sept. van Batavia nat Amsterdam. Het stoomschip Timor vertrok i Sept. van Padang naar Amsterdam. Het stoomschip Soestdijk arriveej (de 13 -Sept. te Rotterdam van Phill 'Üélphia. CORRESPONDENTIE. Den Heer W. te B. Secretaris de heer G. E Voget, Schoterweg 38. REDACTIE. De Gemeente-Ontvanger van Haa? lom, brengt ter kennis van belangheb benden, dat (met 1 OCTOBER a.s. e« begin zal worden gemaakt met vervoigrag van de hier boven cenoenj de belasting. Ter voorkoming van kosten n-oodig hij -allen, die in gebreke zijn geble ven,uit, (het verschuldigde alsnog t voldoen. Haarlem, 12 September 1907. 'De Gemeen te-Ontvangef VAN LENNEP.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2