NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA OM ONS HEEN Buitenlandsch Overzicht! Stadsnieuws 25e Jaargang. No. 7436 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAAKDAG 23 SEPTEMBER 1907 A ARLEffl'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)*1.30 Franco per post door Nederland *1-65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.3714 de omstreken en franco per post 0.45 Üitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /if—elke regel meer ƒ020. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentlën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229.. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAiALF BLADZIJDEN. v EERSTE BLAD. ZÖNiDAfG 22 SEPTEMBER, iSchouwbuTg: Rloftt. Toon. „Vnou- venkirijig" en „Dat drukke leven', 7-| u. De Kroon: Operette ens. „O, die eugenaar" en „Liscihen en Froscihen', uur. Kleine Vereernigtog: Specialiteiten- vorstelling, 7| uur. Rrongebouw: Concert Haarl. Mu ziekkorps, 8 uur. No. 609 Apaslien fan voerheen. „Gij noemt u Apachen, niet wiaar?" Kroeg de president van de Rechtbank e Parijls leerniigen tijd geleden aan een stouw, lid van een dievenbende. ,Neen, mijnJheer de president," ant woordde de beklaagde. „Die naam is Uitgevonden dtoor de journalisten." - Dit is waar. Op zekeren dag heeft een persman Ihiet idee gehad, dien Blaam Apachen, van dien om zijn preédlhedd uit de hoeken van AJimard bekenden Indianenstam, te geven aan Be dieven en imioordenaiars, die nog ptijld in igrooten getale te Parijs rond zwerven, en in weerwil van de aan houdende vervolging door de politie, tiese stad vooral des avonds en des nachts onveilig maken. De naam is nieuw, maar het gilde zelf 'alleriminslt. Georges Glaretae ver- jfcelt in een interessant artikel, hoe bij voorbeeld in 1731 all een georganiseer- Be /bende misdadigers (bestond, die een (zekere vermaardheid had verkregen van wier misdaden het verhaal o-ok bewaard1 gebleven is, De stro - van Parijls waren dan ook nooit !Oo onveilig als tijdens de regeering ïan Lodewijk XV. En de bende, waar- ian de schrijver spreekt, ©telde zich ian ook niet bevred'en met den arge- joozen voorbijganger *s nachts in don kere straten naar de keel te vliegen, [Biaar drong brutaal top klaarlichten dag die huizen binnen, tot zelfs in het paleis van den hertog van Orleans. Toch wist de politie de bende ten ©lot te te vatten en meer dan dertig boe ven werden op de Place de Grève op gehangen. Sommigen droegen mooie, klinkende namen, zooals Charles de Oaille de Gastellane, die niettemin ze ventien diefstallen op zijn geweten had. Hun opperhoofd was een jongen Van zestien jaar, zekere Raffiat, wiens Schedel nog (altijd bij de overige be wijsstukken van het proces wordt be waard. Deze uitgebreide strafoefening Schrikte evenwel andere boeven niet af. Tien jaar later, in 1742, heerscihte er ite Parij's .een waar schrikbewind, •Biat de bewoners deed ontstellen. Des avonds tusschen negen en tien uur werden de menisohen, zelfs in groote Straten, doodgeslagen., zoodat ten Slotte zich bijna niemand' na zonson dergang meer buiten durfde wagen, en de wiaJcht verdubbeld worden moest. Dat lot oveikwam o.ia. aan een rent meester van de domeinen in Bretagne. Bie onvoorzichtig alleen door zijn be diende vergezeld, 's nachts thuis kwam van een feestmaal. Zijn degen Werd onverwachts uit de schede, ge trokken en hij zelf zóó toegetakeld, Blat hij den volgenden dag stierf. De aanvallen namen geen eind en geschiedden altijd op dezelfde manier: eerst werd aan het slachtoffer zijn Blagen ontfutseld en daarna sloegen zijn aanvallers hem met een hamer in den nek. Wel trokken de boogschut ters, die de stad bewaakten, voortdu rend de donkere en gevaarlijke stra ten door, .miaar de boeven, gewaar schuwd door den istap van hunne Bware laarzen, konden altijd de vlucht hemen. (Door een toeval kreeg eindelijk de wacht twee van de schelmen in han den, Roussel die 24 jaar was en het brandmerk van den beul voor diefstal lal op zijn schouder droeg en de acht tienjarige. Desanoulins. Een derde had nog kunnen vluchten en daarbij het (Wapen van de bende, een korte ijze ren kniods weggeworpen. Den volgenden dag hielden een aan tal bileeike jongens krijgsraad in een veilig kroegje, waar ze bijeen plach ten .te komen. Toch had .de gevangen neming van hunne twee makkers hen niet voorzichtiger gemaakt. Drie le den van de bende hiadlden weldra hun lot gedeeld. Het loont de moeite te vertellen hoe. Een van hun heelsters had een horloge gekregen om te ver- koopen. maar het geld daarvoor nog ui6o" betaald, toen zij1 gevangen geno men werd en in de gevangenis Au Pe tit C'h &t e 1 ie t gebracht. Nu was deze gevangenis volstrekt geen .ontoegankelijk oord. Die er zaten gingen gemoedelijk met elkander om, dlanik zij de medeplichtigheid van een bewaker en kregen bezoeken. Zelfs kwamen hooggeplaatste personen uit nieuwsgierigheid naar de boeven kij ken waarvan dezen gebruik maakten om hen te bestelen. Kialnuweg ging dus .een van de ban dieten de heelster opzoeken in de ge vangenis, om haar te vragen om het geld voor het horloge. Met achttien francs kwam hij er uit, maar werd met zijn twee kameraden even rustig door de boogschutters geknipt, toen hij wieer buiten verscheen. Nu men er eenmaal vijf in bewaring had, was het niet moeilijk ook de medeplichti gen te vatten. De instructie duurde vijf jaar. Er was zooveel fce onderzoeken. Het pu bliek, dat (aan zulke zaken gaarne een geheimzinnig kleurtje geeft, beweer de, dat er zoons van eerste famaliën onder waren, maar dat is niet waar schijnlijk. 't Waren bijna allen reci divisten, de. meesten nog heel j'oni sommigen uii Parijs verbannen. In dlie dagen behoorde de pijnbank nog tot die middelen van het voorloop!g on derzoek, maar een dat bij deze ver- hardie boosdoeners niet baatte. Zij stelden er een eer tel, om die vreeselij ke martelingen te dragen, zonder te klappen. Wanneer de beul zijn mar telwerktuigen met hamerslagen in het vleesch dreef, zoodat de been deren werden verbrijzeld en het Moed Stroomde, dan riepen zij nog, dat ze onschuldig waren. Toch zou dat hen dezen keer niet redden. Een van de beklaagden, een kind van vijftien jaar, diat den bij* naaan had van P e iti t Philippe (Flipje) en ails specialiteit de kunst be oefende om dien voorbijgangers een beentje te lichten, zoodat zij als een Mok op den grond vielen, stierf in de gevangenis, de anderen werden mee- rendeels tot bet rad of tot de galg veroordeeld. Merkwaardig 'is het, dat diezelfde booswichten, die zonder te bekennen de vreeselijke folteringen van de pijn bank verduurden, ten slotte gretig van de gelegenheid gebruik maakten om hun' ellendig bestaan nog met en- uren te verlengen. Volgens ge bruik konden zij op het Stadhuis vóór hun dood nog een bekentenis afleg gen, hun „testament", zooals zij dat noemden. En zonder uitzondering maakten zij' van deze gelegenheid ge bruik, legden een volledige bekentenis af en praatten, praatten eindeloos om bet o ogenblik van de terechtstelling nog te versohuiven. „Het was ge woonte", verklaarde een hunner met afgrijselijke koelbloedigheid, „om des avonds ide menschen op straat dood te slaan." 'Twee anderen gaven vier en twin tig namen op van medeplichtigen, (waaronder menschen die geheel onschuldig waren. (Miaar op het schavot vonden zij' al len hun moed terug. De beul bond hen op een kruisvormig raam en sloeg hun de heenderen met een zwa re, ijzeren staaf stuk. Zoo ondergin gen zij een vreeselijken, langzamen dood. Een hunner, Desmoulins, een jongen van achttien jaar, die er ten ger en Meek uit zag, leefde twee en twintig uur. Toen werd hij op ver zoek van dien ambtenaar, die de te rechtstelling moest bijlwonen, met een koord gewurgd, „want," zoo schrijft iemand uit den tijd, die het gebeurde voor de nakomelingschap heeft be waard: „zijn makkers moesten zien. dlat er niet over te spotten viel" Neen waarlijk, de justitie stak er den draak niet mee. Gerudmen tijd konden de Parijizenaars, die er lust in hadden, de vreeselijke terechtstel lingen van de leden der bende gaan Mjlwonen. .,jSe!dert dien tijd zijn onze zeden verzacht," schrijft Georgds Oaretde, er wordt niet meer gehangen, niet meer geradbraakt, zelfs niet meer ge guillotineerd. iDe foltering is afge schaft, de akelige cachotten zijn ver vangen door netjés geverfde cellen, die. met een vulkachel worden ver warmd. Wij hebben veel gedaan voor de Apiachen? Wiat hebben zij daarte genover gedaan voor ons? De revol ver van fr. 5.95 heeft den moorddadi- gen knods vervangen, de politieagent met zijn donkere capuchon is in die pliaats gekomen van de wacht met de zware laarzen. De donkere straten van vroeger zijln electrisch verlicht. Maar de politie heeft de handen vol iwerk. 'De Apache is onuitroeibaar." IDe les diie hieruit te putten valt is wiel deze, dat wanneer de vrees voor de gevangenis geen boeven van hun heilloos bedrijf laf schrikt, de pijn bank, het rad en de galg daartoe evenmin in staat M'ijlken te zijn ge weest. Als ooit het woord „voorkomen is beter dan genezen'", toepasselijk wias, dan zeker hier. Wie eenmaal op Ihet pad d)er (misdaad komt, keert niet gemakkelijk terug. Een verstandige wetgeving zal daarom de aankomende jeugd zooveel mogelijk van 't betreden van dien weg terughouden. J. C. P. RAISOELI'S EISCHE'N. Volgens de Times stelt Raisoeli de volgende etsdhen voor de invrijheid stelling van den Raïd: Sir Harry Mac Lean. Raisoeili wenscht: het bestuur over het geheeie Noor delijke deel1 van Marokko, van Laira- che tot een punt aan de Middelland- schle Zee ongeveer 40 mijlen van Te- ituan een schadeloosstelling voor de za kelijke en moreele naldeelen, die hij leed sedert hij ontzet werd uit zijn ambt als gouverneur van den stam dter Taks, van 110,000 pond sterling het ontslag uit 'hun ambt van dien minister van oorlog en van den twee den vertegenwoordiger van den Sul tan te Taniger de tohecMenlsneming van de com mandanten der jongste expeditie, die uitgezonden wer d tegen den stam der Khm'as het ontslag uit die gevangenis van *aHe gevangen krijgers der gepgistam mep, waaT zij zich ook in hechtenis bevinden een groote zending wapens en am munitie. 't Laat zich aanzien, dat deze bui tensporige eisdhen nimmer zullen worden ingewilligd DE TOESTAND IN MAROKKO. Volgens telegrammen aan deFr,an- sche Regeering zijn bij Casablanca alleen de aan den zee-oever, en dus in het bereik der oorlogsschepen wo nende stammen voor de onderwer ping; binnen eep kring van twfntilg kilometer heeten zij het te zijtn. Daar buiten Mijven zij echter open lijk vijandig gezind. Minister Clemenceau, door journa list en ondervraagd, zei de Als de onderwerping niet geschiedt, vall'en wij 0( ogenblikkei ij k weder aan wij zullen natuurlijk niet tot in biet hartje van Mairokko onze vijan den vervolgen, maar zeker zullen wij opnieuw ons best doen, om die onbe schaamde oproerlingen te kastijden. Generaal Drude krijgt, als altijd, de versterkingen die hij vraagtwij zenden hem vandaag wedler nieuwe manschappen". DE STAKING TE ANTWERPEN. De socialistische staki^gslei hebben met den heer Hubert, minis ter van Arbeid, een bijeenkomst ge had., waarin zij hun .g-ieven hebben blootgelegd, en hem duidelijk ge maakt in hoeverre, volgens hen, patroons aan hun verplichtingen je gens de arbeiders zijn te kort geble ven. Naar zij verzekeren, zouden zij er in geslaagd zijn, den heer Hubert te doen deelen in hun meening, dat de handelwijze van. de „Fédé ration Maritime" tegenover die firma Drey fus Co. beschouwd moet worden als een aanslag op de vrijheid van den arbeid, en zou de minister 'beloofd hebben, dit geval door het gerecht te doen onderzoeken. De heer Hubert wenschte tenslotte de dokwerkers geluk over hun kalm te en verklaarde zich hoogelijk vol daan over zijn onderhoud met hen, dat hem, zoo moet hij gezegd hebben, een heel nieuwen kijk op den toe stand te Antwerpen heeft Een incident, evenwel zonder erge gevolgen, had Donderdagavond plaats, te 71/2 uur, aan de Cockerill- kade. Twee Duitsche dokwerkers, arbei dende aan boord van de Petnopolis, hadden het schip verlaten om to een winkel 'tabak te gaan koopen, toen zij werden aangevallen door een groep stakers, tegen den grond geslagen en afgeranseld. Pilots weerklonk een revolverschot, de politie kwam toegesneld en de aanranders namen de vlucblt. De Duiltschers beweerden dat de aanval lers het schot haddien gelost en men (heeft, inderdaad, op hen geen vuur wapens gevonden. Een der Duiltschers was ib het aan,- gezicht gewond. Er is een streng on derzoek ingesteld. UIT RUSLAND. In verband met den moord' op den fabrikant Sülberstein, te Lodz, zijn alle arbeiders van die fabriek, 800 in getal, in preventieve hechtenis ge^ braebt. DE „STANDART". Naar officieel wordt gemeld, is het keizerlijk jacht „Standart", nadat de kolen uitgeladen waren en het lek dicht gemaakt was, vlot gekomen. EEN NOODLOTTIGE! BRAND TE BERLIJN. In de Berlijnscbe wijk Moabiit heeft een zware brand gewoed.., waarMj personen om bet leven kwamen en 7 ernstig werden gewond. De brandweer was spoedig ter aatse en mocht het geluk smaken 15 personen uit het brandende per ceel te redden. Het eerst werd een kind uit de 4de verdieping op het redkïinigizeil geworpen en onmiddellijk daarna ©prong de moeder het na, beiden werden gered'. Drie jongens van de vierde verdie ping werden nog op het laatste oogen- iMik in veiligheid gebracht, hun broer tje echter kwam in de vlamsspn om. iDat er to de dichtbevolkte buurt een onbeschrijflijke paniek h|eersc(hte, is licht te begrijpen'. SPOORWEGONGELUK IN MEXICO. Bij een botsing tusschen een expres- trein en een goederentrein gij Encar- naeion werden 32 personen gedood, 33 gewond. JAMESON'S PLAN. De „Tribune" verneemt, dat volgens geruchten in Kaapstad dr. Jameson bet plan heeft zich uit het openbare leven terug te trekken. DE KUSTMANOEUVRES. Aan de landlingsdivisie van de „Noord-Brabant" gelukte het Don derdagnacht een telefoonkabel door te snijden tusschen post 23 en 24, na bij paal 78 (bij NoordWijk). Eigenaardig is de gang van zoo'n optreden. Eerst kW am het bericht to, dat een groot, .Wil vijandelijk oor logsschip recht op de kust instoomdle, met gedoofde lichten. Het kon door het heldere maanlicht worden waargenomen. Onmiddellijk werden nu de vak- reservos gealarmeerd1, daar men klaarblijkelijk meende met eene groo te landing te doen te zullen krijgen. Inmiddels werd waargenomen eene torpedo boot, ongeveer terzelfder hoogte. Daarna ziet man het groote witte schip zee kiezen. Eenige oogemblik- ken daarna ontdekt eenle patrouille voetstappen en komt het bericht van «een post, dat een sloep met een-12 man de kust nadert. Hieruit kon men afleiden, dat een landing zou zijn geschied. Men belt den nevenpost op en ont dekt, dat die verbinding verbroken is, dat er iets haperde. Om 3 uur des nachts stelt men met zekerheid vast, dat de kabel is door gesneden. Onmiddellijk gaat men op den zoek en om 4 uur was de zaak, weer her steld. Bij het hoofdkwartier kwam het be richt to, dat, begunstigd' door e(en awaren mist, het den vijand) was ge lukt, den telefoonkabel te vernielen. Om 2 uur schijnt deze mist dus on geveer te zijn opgekomen. Eenigen tijd dlaarna seint de torpe- doboot, dlat het haar was gelukt, tus schen post 24 en 25 de „Piet Hein' in den grond te boren. De 12 man werden niét gesnapt. TOONiEJELZAiAL DE KROON. Men verzoekt ons het navolgende te Geldleoning Schoten. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland keurden het raadsbesluit van Schotten goed, betreffende bet aan gaan eener leening van f 232.000 voor de gasfabriek. De bouw /der eigen gasfabriek te Schoten is dus een feit. K i n derh er s t el lings- en cantiekoloni'es. Hedenmiddag te half twee. vertrok de vierde en laatste groep kinderen, uitgezonden door de afdeeling Haar lem van bet Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacan- itiiekoloniies, nu naar Nunspeet. Aldaar heeft het Genootschap een koloniehuis in huur van de „Weo- tzebkas", eigendom van dje vereeni- ging Dageraad" te Amsterdam. Prachtig gelegen aan den rand van een heerlijk bosch, maakt biet den indurk van een volmaakt kolonie.- huis. Met de dertien kinderlen, die beden naar Nunspeet vertrokken, zijn durende dezen zomer ongeveer een vijftigtal kinderen in verschillende kol on i abuizen gedurende een viertal weken verzorgd-. Burgeravondschool. Tot tijdelijk Jeeraar in bet teekenen aan de Burgearvondscbiool is be noemd de heer J. Reyenga, ondenwij- oer aan de 3e Tusschemschool. Pol iti e-dipl oma. 's-Gravenbagie, 20 Sept. Geëxami neerd 30 cand. Het gewone diploma verwierven -o. a. de boeren P. de Vries, HaarlemD. Oouwenhoven, Schoten Ghr. J. Janslen, Overveen. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID De tentoonstelling van Japamsche en Qhtoeescbe teekeningen en andere kunstvoorwerpen zal Zondag aan staande nog geopend zijn. Verschillen de nieuwe .exemplaren werden aan de verzameling toegevoegd. Zondag is bet Museum van Kunst nijverheid geopend van 104 uur. STUKKEN VAN DEN RAAD. Makelaars. B. en W. stellen voor P. Hooge- veen Lz. te benoemen tot makelaar im hypotheken en assurantiën, en G.. Hulseboisch tot makelaar in bouwma terialen. (Raadsbtuk 334). Ba d en. In het dhucihebadhuis aan den Kou- denlhorn zijn in de afgeloopen week genomen 851 baden', in dat aan het Leidschepleim 817. rij. Technische Technische Boek Eerstdaags gaat d'e Boekerij weer open. Wanneer vindt de lezer in achter staande advertentie. Deze boekerij heeft voor velen een zoo onbetwijfelbaar nut, dat wij er op deze wijze gaarne nlog eens de aandacht op vestigen. KINDERKOOR „HOSANNA". Einde October zal bovengenoemd: kinderkoor, sedert 1888 opgericht, be schermvrouw Freule A. Bio reel, eere voorzitter ds. C. Veen, onder leiding van den heer Wesselius, een uitvoe ring gaven in de groote concertzaal dier Vereeniging. Daarbij zullen door een 300-tal meisjes en jongens o.m.- worden uitgevoerd Kerst-cantate van Oom, Wnlffraat en Nova Zemblia, proote cantate voor soli en koor, van A. Lyisen. Vlan beide werken zullen de solo partijen door eenige welbekende zan geressen en zangers vertolkt worden, terwijl de begeleiding zal plaats vin den door vleugelpiano, orgel en klein 'Zondag 22 September 1907( zal in bovengenoemde tooneelzaal. eene en kele opvoering plaats hebben van de Diuiitsche su.eeeskluoht: „O, die Leuge naar!" welke te Berlijn meer dan maal gespeeld; deze opvoering wordt, ook gelijk te Berlijn gespoeld is, op gevoerd. De voorstelling wordt gegeven door die betete solisten van het Nederlandsch 'Operette Ensemble, directie Alpiionse Jianmart Jr. en dit is hetzelfde gezel schap, dat hier met de laatste kermis zulk een groot succes behaald heeft. Mevr. M. Budermianvan Dijk en die beereai S. van Boem en Jan Gnoot- veld zullen de hoofdrollen vervullen. «MOIEDfER's HULP. Ze zijn al aardig bezig, onze 11-, 12- en 13-j-arige meisjes, als zij af en toe, om moeder te helpen, in de huishou ding een bandje uitsteken, met kleine zusjes of broertjes wandelen doen zij ook al graag, maar als het regent of op winterdagen Staan zij met lust aan t waschbokje of met den stofdoek in de hand en de gang aanvegen en ko per poetsen, nu dat gebeurt al dik wijls genoeg. Maar aan t eten, neen, daaraan Haken zij niét, zegt moeder, en nu ja, zoo eens heel enkele bezigheden in die huishouding, miaar niet veel; ze ver knoeien of bederven mijn boeltje maar En moeder heeft gelijk; 't is waar, dat de imedsjies' to den loop van eenige ja ren, zoo van 8 of 10 tot 14 jaar in moeders huis al heel wat hébben ge leerd, ten minste als moeder tijd over had, om 't haar goed en duidelijk te zeggen en voor te doen, anders komt er toch niet veel van terecht, behalve wanneer moeder tevreden is met half goed werk, wat ook wel eens gebeurt. (Maar we veronderstellen, dat alle moeders netjes en knap willen zijn en graag hare kinderen, hare dochtertje© nog meer willen laten leeren dan zij zelve. Daarom zullen zijl zeker met beide handen eene gelegenheid aan vatten, die aan de kinderen van 12 en 13 jiaar een en ander leert van koken en huiselijke bezigheden, juist zooals ze thuis nooddg hebben. Als ze des Woensdags van school vrij hébben, weet moeder ook niet altijd bezigheid genoeg voor dé meisjes, voor deze is zoon gezellige en prettige les, met een heel troepje meisjes ook al een uitkomst. Van die les kunt ge lezen tel de ad vertentie hierachter en meer verne men bij de directrice der Huishoud school Behaalde prijzen. In den winkel van dep' heer Ruijse- naars, in de Zijlstraat alhier, liggen de zilveren lauwerkrans en' de gou den medaille van de zaugvereeniging „Ondier Ons" alhier, welke j.l. Zon dag behaald zijn in den zangwedstrijd te Den Haag, ter bezichtiging. Vergiftiging. Na het gebruik van peterselie zijn dezer dagen de leden van twee gezin nen alhier, wonende Zuider Buiten- Spaarne en Verwulft, vrij ernstig on gesteld geworden. Bij allen vertoon den zich dezelfde verschijnselen, bra- kingien en diarrhée. Als de oorzaak daarvan wordt opgegeven, dat onder de peterselie vergiftigd onkruid is ge weest., dat moeilijk daarvan is te on derscheiden. Zij zijn thanfe gelukkig allen weder herstellende. Aanhouding. Heden, Zaterdagmorgen zijn ter be schikking van den officier van justi tie gesteld M. H„ oud 20 jaar, en L. W., oud 18 jaaT, die zich laatstle den Woensdag hadden schuldig ge maakt aan diefstal van een rijwiel in de Kleine Houtstraat, dat aldaar voor een winkel stond. II. heeft het rijwiel vervoerd en verkocht, terwijl W. daar bij tegenwoordig was en van de op brengst heeft genoten. Zij wieiigerente verklaren aan wien het rijwiel is verkocht. Toen deze personen ter voorleiding aan den Rechter-Commiissaris to een der cellen van (bet Paleis van Justi tie waren ingesloten, hebben drie hunner kameraden zich toegang tofi de plaats van het Paléis v. Just, ver schaft en daar eenige matglazen rui ten dier cellen verbrijzeld met het icLoel genoemde H. en W. te bevrij den. Dit laatste is hun evenwel niét getokt, daar er op genoemde plaats eenige schilders .aan. hiet werk wa ren, hoewel die niet die minste moei te deden het verbrijzelen van die rui ten te beletten. Daan- de gearresteerden zeer goede bekenden van de Justitie zijn, is het voor haar niet moeilijk ook de ver nielers op te sparen en zullen zij hun. straf niet ontgaan. VOETBAL. De Zilveren Voetbal-Commissie te Rotterdam heeft voor den wedstrijd HaanLemH. F. C. een zilveren me daille uitgeloofd. Brandje. Hedenmiddag omstreeks 13/4 uur ontstond in perceel' Brouwerskade 23 rood ten huize van mevrouw Dolle een begin van brand door het omval len van een petroleumstel. Het brand*- je werd spoedig gebluscht. De brand weer belhoefde geen dienst te doen. Gevonden voorwerpen: Een lorgnet, een fietspomp, een jas. Uit den tuin voor >een perceel aan den Koninginneweg is gistenenniidr (dag een rijwiel ontvreemd.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1