Modes-Hoeden. FHii ViDieljfrsnv WERKMEID. Kerk en School Burgerlijke Stand Advertentiën Dienstmeisje Tweede-Meisje, Huishoudster. Kantoor. Er biedt zich aan Meid-alleen Meid-alleen, Dagmeisje Dagmeisje Twssds Meid, Dienstbode Ken net Meisje Er biedt zich aan Platstrjjkster laat den bal uit z'n banden vallen De hierop volgende scrimmage ein digt „achter". Even daarna wordt een mooi schot van Sim Veen gestopt, Haarlem is voortdurend sterker, maai' die door braken van H. B. S't Zijn er weinig, miaar hoe 1 't Is aljs glijden ze dcor de Haarlem,sche achterhoede heen, vooral De Bruyn Kops is ge vaarlijk, Van RentengQiem wordt uif.- stekend idloor Vleien gehouden, Lijn- kamp begaat de belangrijke tactische fout voortdurend bij Overman te blij ven en z'n buitenman De Bruyn Kops geheel ongedekt te laten. Het gevolg is, dait deze na leen doorbraak van Muller, imet een ©verhard schot vlak onder de lat doelpunt, echter uit öen besliist ofMde positie. Daarna gaat 't op denzelfden voet voort. Haarlem, steeds aanvallend, wordt altijd op 't beslissende moment, weer gestuit, op de onbegrijpelijkste wijze' loopen sommige' ischoteni op niets uit, 't is of de bal er niet in wil Dan Weer 'n doorbraak van H. B. S. teen Schot Utermlaric kan niet ver genoeg wegwerken en Muller loopt de tweede in. Hierna valt Haarlem ver woed aan, 'tn hevige strijd voor het H. B. S.-doel Jan van den Berg wringt zich door de verdediging heen, heeft op drie nnteter afstand nog slechts den keeper voor zich daar klinkt het fluitje, Miel van Leydlen heeft den Haarlemmer leelijk „geno men". Wolff neemit de penalty veel te hoog, en Taylor wipt den bal keurig op 't net,. Ook dit kansje is verkeken. Geen tien minuten later heeft Aier- nout, natuurlijk weer na zoo'n blik semsnelle doorbraak, onhoudbaar de derde grniaakt, terwijl Muller mooi voor de vierde zorgt. De Haarlemsche voorhoede valt tusschem deze momien- ten door maar steady aan, centerend, voorzettend, 'schietendhet loopt alles op niets uit, en hiadf time komt met 4r—0 voor de Hagenaars, die na de rust winidl meekrijgen en dus vrij wel binnen zijn. De eerste tien minuten, na de rust vallen ze werkelijk aan, maar dan be gint Haarlem maar weer met dat on vruchtbare, eindelooze aanvallen, af en toe weer door een doorbraak van da tegenpartij- onderbroken. *t Gaat nu wat beter met de Haar lemsche achterhoede, Van der Lee be gint een beetje „balvast" te worden, en Werkt voor een invaller verdien stelijk, S'eidel plaatst uitstekend, ter wijl het onvermoeid doorzwoegen van Veen, die Van Renterghem geen se conde lö,slaat, bewonderenswaard'g is. DeHaagsche backs wenken prachtig m deze periode, ook Gonsaüves en Leais verdedigen goed. Evenals vóór half timle ziet ide scheids rechter weer absoluut geen offside, zoodat Haarlemmers en Hagenaars van deze stilzwijgende vergunning ruim gebruik makend, onophoudelijk in de gekste posities offside staan, na- tuurlijik tot groot vermaak van het publiek. Na twintig minuten maakt Overman met een hard schot H. B. S.' vijfde, hierna komt een periode, waarin alle mogelijke overtredingen maar gene geerd worden, 't i|s of er geen scheids rechter irueer bestaat. Als hij eindelijk eens offside geeft, wordt De Vries door een applausje beloond 'n wel niet correct, maar te vergeven optreden van het publiek. We ziien nu Van den Berg een paar anaal rakelings naast schieten, terwijl Kremer een haast niet te missen kans nóg naast sic-biet. H. B. S. valt weer eens aan, Over man schiet in den hoek, maar Uter- mark-t redt al vallende uitstekend. 't Blijkt echter, dat z'n voetbal-broek tegen dergelijke expansies niet be stand isieen paar minuten woadt voor de reparatie gestopt. In de laatste periode is het spel ver deeld, veel bijzonders gebeurt er niet meer. Twee minuten voor tijd bezwijkt Utermanii's pantalon weer, waarna de Haartemheeper verdwijnt. Tijd komt met 5—0 voor H. B. S., de juiste ver houding, Haarlem's dévieine in aan merking genomen, wajs 53 of 42 geweest. Voor zoover wij' 't beoordlee- len konden, waren de eerste en derde goal beslist o?fiside, terwijl ook de Haarlem-voorhoede ettelijke malen buiten spel stond. Scheidsrechter De Vries was eenvoudigweg .treurig. Kun nen er nu geen betere functionarissen in een eerste klasse-wleidlstrijd aange steld worden? Van de spelers dienen wij bij H. B. S, Muller, De Bruyn Kops, Aecrnout, Taylor, Lens en Van Leyden te noe: men, de overigen waren allen goed. Bij Haarlem speelden de invallers voor hun doen goed. Veen echter uit stekend. Een dergelijke speler lijkt ons toch aangewezen voor het eerste elftalVerder waren Van den Berg, Seidel en Haak góed, vooral ide eerste. De Wolff was allesbehalve, Kremer ook vrij dunnetjes, terwijl Van der Mey zeer meeviel. Met 'n volledige achterhoede zien we Haarlem's toekomst nog niet zoo donker in. Maar dat schieten moet verbeteren H. F. C.—D. F. C. Deze eerste competitie-wedstrijd ken merkte zich nu juist niet door subliem spel. De toeschouwer kreeg zoo den in druk, dat de spellers nog niet aan de voetbalschoenen gewoon waren, en er nog wel 'eenige Zondagen zullen ver- loopen, vóór dat die voor het spel na- deelige zomerrust er geheel uit is. Dit belette echter niet, dat het toch een spannleinde en ook nog wel inte ressante wedlstrijd was zooals trou wens elke wedstrijd H. F. C.D. F. C. De Haarlemmers waren met een zwak elftal opgekomen, 't Waren Krüsemann. A. v. WaVeren en Ciheriex. Schalkwijk, Ter Spill, H. Francken. Henny, Van Goigh, M. Francken, Bois- sevain, Tideman. Óok D. F. C. moest zich met eenige invallers tevreden stellen en ver scheen mieiti Bee-uwkes. Bouvy en C. KLeyn. Koyrhan, Scheffer, Koopman. Koopmam), Sundermann, Hesselink, Su'erhoff, Spaan. Om even over twee werd aangevan gen. Het veld. aan de Spanjaards!aan was prachtig, en ook het Weer wind stil liet toen niets te wenschen over. Jn 't eerst was het een gewoon heen- en-wleer-getrap. Nu eens poogde, de D. F. C.-voorhoede wat te ondernemen, maar stootte op de Haarlemsche ver dedigers, of verknoeide zelf den aan val, eai dan weer deed de H. F. C.- voorhoede hetzelfde, met hetzelfde re sultaat. Er zat weinig samenspel in de clubsbij D. F. C. ging het nog wat, maar de H. F. C.-voorhoede was lang niet in orde. Francken was als spil wel goed, maar Van Gogh en Henny waren nog niet op dreef, en ook op het spel der wing Boissevain—1Tido- iman was wel wat aan te merken* al wals het samenspel dlezer twee soms heel aardig. Vooral zat het zwak der Haarlemsche voorhoede in het schie ten. Wat maakte o.a. Henny in dit opzicht 'een treurig figuur. Het mee- reudeel der dóór hem' .geloste schoten ging bespottelijk ver over de goal. Het/schieten der D. F. C.'ers was veel beter, en daaraan danken zij' dan ook voor een deel hun overwinning. Voor een deel, ja, want een andere, ook niet onbelangrijke factor, was het onderscheid van keeper. Krüse- man mag een vrij goed! doelmlan zijn, Beeuwkes ite- toch maar JE man tus scben de palen. Wat is die zeker van zijn werk; 't i® ind'erdlaad een genot hem in gevaar te zien. Bijvoorbeeld het moment, dat Tideman een ge vaarlijk schot deed, d'at Beeuwkefcnog niet stopte, maar slecht® voor even, wijl Ter Spill den bal weer dadelijk te pakkan had, en ook uit .alle .macht met een oer-kei, a la Fedth, Beeuwkes trachtte te verschalken. Maar niet heusch De doelman was op zijn po'st, en redde op zeer verdienstelijke en nu ook afdoende wijze. Even ma dit mooie moment nam D. F. C. de leiding. Na een goeden aan val schoot de rechtsbinnen, Sund r- mann, en Krüsemann moest vis- schern. De H. F. C.-supporters riepen „Vooruit, H. F. C., nu óók eentje!" Maar H. F. C. had er nog geen lust in. Manruus wou wel, en gaf eenige goede trappen op doel, maar Beeuw kes gaf steeds maar een „niet thuis I" Na herhaalde verplaatsing van bet Ifjpel, waagde de half-back van D. F. C. Koymarn het, om bij een schermutse ling voor het doel, een nogal ver sc'bót in te zenlden en zag dit bekroond met no. 2 voor zijn club. Nu werden de toejuichingen van de H. F. C.-vooristanders nog luider en dringender, maar nóg was het niet aan H, F. C. om te doelpunten. Weer was het D. F. C., die haar leiding vergrootte, en weer door een mooi schot van Sunderimann, 3—0. H. F. C. kreeg nog pech ook Een was lens getrapt en ging eenige mi nuten van het veld, zoócfat de Haar lemmers toen met 10 man ispeeldem. Nadlat Tideman echter weer present was hoewel 'hij gedurende het ver dere gedeelte van den wedstrijd nog -maar voor een halven man geteld kon worden kreeg H. F. C. in een® den smaak te pakken. Een. goed onderno men aanval, en Ter iSpill was de man, die het eerste punt maakte. De' goede kuur van H. F. C. werd echter door den scheidsrechter gestuit, die half time blies. Echter niet vóór dat H. F. C. een penalty (strafschop) was toe gekend, die echter jammerlijk zoo genomen werd, dat het stoppen voor Beeuwkes kind-afwerk was. Al 'stond het 3—1. H. F. C. bleek toch niet ontmoedigd' te zijn. Ook een vorigten keer stonden zij met D. F. C. twee goals achter, en toen werden ze ingehaald. Na de rust verbeterde de spelkWali- teit niet, ja, bij vele spelers was al vermoeidheid te conjstiateeren, wat on- venmiijidelijk verslapping van het spel tengevolge had. De aanvallen der D. F C.-voorhoede waren echter nog zeer gevaarlijk. I-Iessellnk was als center- voor uitnemend. Deze oud-H. F. C.- man speeldezooals bij het voor de H. F. C. nog nooit gedaan heeft. "Vol vuur, durf en met vrij groote ze kerheid trapte hij er op los, dat het een lust was om te zien. Algemeen hoorde men de verzuchting: „Als hij zóó in H. F. C. ook gespeeld had, dan had hij er zeker niet uit gegaan." Helaas, hij is er uit, dlaar is niets meer aan te doen H. F. C. werd luide aangemoedigd om nog eens te toonen, wat het kan. Meer dan tot één tegenpunt, -n combinatie mooi1 gemaakt door Ter Spill en Van Gogh konden de Haar lemmers bet echter niet brengen. In het laatste gedeelte van den wedstrijd 'dacht men elk oogenblik, dat de blauw-witten .nog gelijk zouden ma- toen, maar danto zij het mooie verdedi gen van Beeuwkes, het uitnemende backen van Bouvy en het minder ge vaarlijke schieten van de II. F. C. was en bleef de stand 32. De Haarlemmers 'hadden ook wel pech 1 Even na de rUst kwam een ge weldig -sterke wind opzetten, en juist in het nadeel der Haarlemmers. Daar door werd het spel der gasten na tuurlijk veel vergemakkelijkt, terwijl het voor de gastheeren ploeteren werd. Je moet echter maar pech heb ben De eerste wedstrijd was dus een nederlaag voor H. F. C., en het spel uitgezonderd de omstandigheden: de windpech, en het lens-trappen van Tideman in aanmerking nemende, was het ook een verdiende overwin ning der D. 2. C. Het gemis der v. d. Virtue's doet zich zeker bij die Haar lemmers sterk gevoelen. Ook dte ach terhoede was niet bijzonder sterk, A. van Wa veren is natuurlijk niet zoo gevaarlijk meer als in zijn glorie- jaren, terwijl ook Cheriex wel eens beter gespeeld heeft. Schalkwijk: muntte ook niet uit. Andere uitslagen: Den Haag Quick—H. V. V. 52. Rotterdam Sparta—Ajax 22. UtrechtVelocitasHercules 3—2. Haarlem EdoHercules II 55. Breda Velocitas IIH. F. C. II 5-2. De voetbal-almanak. De Itd'ende voetbal-almanak, uitgege ven vamiwegp den Nederiandschen Voetbalbond' izal zeer waarschijnlijk op 1 November a.s. verschijnen. Ter gelegenheid van de ti ende of jubileum uitgave, zal het werkjie niet 25 phobo- graphi-eëm van vereenigingen en 16 portretten van ispelers verrijkt W-or den. Mr. De (Kanter, uit Haarlem, heeft dat jaar het seizoen-verslag ge schreven. WOUDESTEIJN. Was het laatstleden Woensdag een dar slechtst bezochte Meetings op de Rottend ahvsche baan', Zondag was1 er zeer veel publiek, alleen werden de Groningers en Frie-zen gemist, daar op Tlhialf te Heer-en veen ook hard draverijen, gegeven werden. De baan Was zeer stoffig, en de stemming on der het publiek zeer animeenend, hoewel een paar uitspraken andiers uitvielen dan het meerendieel' had' ge dacht. Paul Schönrock, die j.l. Vrijdag te Berlijn-Westend achter Nely Gra- tham nog vierde was in een kiloane- tertijd van 1,25, zat nu achter Egber- tine en wist den hengst, alhoewel in Jgeenl magnlifieken dlraf, toch heit eerst over de streep te doen gaan, waarmede Egbertine zijn record op 1.53 bracht. De stall A. A. v. d. Berg was met Bravo en Roelf tweede, de dhr die, Red/star, presenteerde zich wel liet eerst aan den rechter, doch werd gie- disqualifi ceerd, waardoor Wilhelm!, die e.r ook wel eenige keeren uit was geweest? doch daarbij grond verloor, eerste werd en Cyclone die her haaldelijk gegaloppeerd had twee de. Hadden in het eerste nummer de paardien van Van den Berg zich goed gehouden, ditmaal dedien zij 'het nog beter. Bravo, zeer goed door Koster Jr. gereden, wist beslag op liet eer ste geld te leggen en het pikeur schap van .Schönrock beEtorgde Eg bertine -de plaats, Roelf was met slechts 2/5 seconde verschil derde; In de Verkoops-Recorddraverïj, waarin Carmeleta eerste was, doch gedisquaiificeerd werd voor bijsprin gen, werd de eerste plaats toegewe zen aan Abdul Ameer, die er ook lustig op los had: gegaloppeerd en werd Tjilbbe, die eigenlijk met dra ven d'e course verdiend had, tweede. Ten slotte de Heat, waarin, buiten Condilet, den zekeren winner, nog zes van die drie-en-twintig ingeschre ven paarden startten. Zooals te ver wachten was, liep di't nummer in twtee heats af, in beide heats werd Condiiilet gemakkelijk eerste, in een K. M. tijd van 1.39. e The Surrogate was in de eerste heat tweede, doch in de tweedie heat wias het Intendant, die de plaats liep. De gedetailleerde uiitslag luidt als volgt GLen-Abdullah-prij'S. Recorddrave- rij voor Nederi. paarden. Minimum afstand 2000 Meter. 1. Egbertine (2000 M.), Schönrock, in 3.441/5. 2. Bravo (2000 M.) Koster Jr., in 3.44 3/5. 3. Roelf (2000 M.) K. Roodenburg, in 3.47 2/5. Glendine-prijs, Handicapdraverij. Minimum afstand 3000 Meter. 1. Wilhelm! (3075 M.) Schuijl Jr., in 5.04. 2. Cyclone (3110 M.-) J. Enrtng, m 5.092/5. 3. Canatane (3170 M.) D. Pronk, in 5.10 2/5. Graaf Adolf-prijs. Handicap voor Nederl. paarden. Minimum afstand 2600 Meter. 1. Bravo (2680 M.) Korter Jr., in 4.57 4/5. 2. Egbertine (2705 M.) Schönrock, in 4.59 2/5. 3. Roelf (2600 M.) K. Roodenburg, in 4.594/5. Grancino-prij s. Verkoops-Record- Droverij. Afstand 2200 Meter. 1. Abdul Ameer (2265 M.) J. En- 'zing, in 3.39 2/5. 2. Tj'ibbe (2150 M.) Schönnock in 3.421/5. Op den winner te koop gesteld voor 500 kwam geen bod. Gruno-prijiS. Heait-drav|erijMini mum afstand 1600 Meter. Ie Heat Condilet (1625 M.), Schön rock, in 2.43 4/5 eerste. The Surrogate (1660 M.) J. Enzmg in 4.443/5 tweede. 2e. Heat. Condilet eerste in 2.391/5 en tweede Intendant (1660 M.) B. J. v. Alkemade in 2.39 4/5. Gemengd Nieuws PRINSELIJKE OVERMOED. Het officierskorps van het gardere- giiment te Potsdam waartoe ook de 20-jarige prins Karl Gustav van TUiurn und' Taxiis behoort, had een feestmaaltijd gehad en mien amu- seerdle zich na afloop met een spelle tje, dat gewoonlijk jeugdiger brood- dronkenen d'an Pruisische officieren meestal z'ij<n, vermaakt. De hear en gledleu named ijk beurt om beurt lanigs de-leuning van idle trap naar ocmlaag. Teen de prins van Thurn aan de beurt kwam, verloer hij het evenwicht en maakte een buiteling", die heim holderdebolder tot in het onderhuis van het Casino voerde. Daar bleef hij zwaai' gewond liggen. Kort na zijn overbrenging naar het ziekenhuis stierf de waag halzerige prins. HET GETEISTERDE ZUIDEN. De watervloed die in een enkelen namiddag in Zuid-Frankrijk de ge- Ibeel'e wijnvlukte vernield heeft, wel ke van Cette zich uits,trekt tot Bé- ziers, doet deuken aai}, toestanden als men er sinds 1875 niet meer had doorleefd. Heel het zuidwesten van het departement van Hérauït is 1° enkele uren geruïneerd. Twee rivieren werpen zich in zee na de nu geteisterde streek te heb ben doorstroomd de Hérault, wel ke, na door het westen van het dei- partemeiKt te zijn1 gegaan, aan bet eind van haar weg de wijnvel'den drenkt van Paulhan, Adissan, Péze- nas, enz., Agde in tweeën snijdt en naai- de Middellandsche Zee loopt en tweede stroompje de Libron, welke uit het westen komt en den vierhoek vormt, welke zich uitstrekt van Béziers tot 'Cette, van Agde tot Paulhan. Daar wordt zeer druk aan wijnbouw gedaan, men krijgt er tot 200 H.L. van de H.A. Het onheil, dat deze plek heeft ge troffen, is veroorzaakt door een on- weder. dlat in den nacl.t van Dinsdag op Woensdag is losgebarsten, in dien volgenden nacht door vreeselijke re- geus gevolgd. De dag tussdhen bei de was helder, mooi. Te Draguignan heeft een nieuw on- weder een brug van 10 M. weggesla gen. Te Miadières zijn vier werklie den verdronken. Uit Bezders wordt nog gemeld De Orb wast en staat op 't punt de1 uitgestrekte vlakte van Maraussan te overstroomen. Men schat dat er met de oversitroo- ming 800,000 H.L. wijn verloren is gegaan» Daarmee zou de geplaagde bevolking van het zuiden twaalf mdl- iioen frank schade lijden. U'iit Alaiis meldde men, dat de Gar den door de zware regens zoo gezwol len wias, dat, vreesde men, de ri vier weldra buiten haar oevers zou treden. BE 'MOORD TE MONTE-CARLO. Tliians flieeft de rechter van instruc tie iViere Goold nogmaals aan teen ver hoor onderworpen, waarin deze zijn schriftelijke verklaringen zou aanvul len. (De moordenaar verhaalde daar op, hoe en waarom de misdaad werd (bedreven. Zijn vrouw en hij zochten, /toen zij' Iten «'inde raad waren wat betreft hun (geldelijke positie, een slachtoffer. Mievrouw Barker wend uitgekozen, maar de zaak mislukte. Daarop werd een uitnoodiiging gericht tot Emma Levin. Helt doel van de Goolds was, haar te berooven, niet haar te vermoorden; Glooild loipenldie de deur en geleidde haar naar de eetkamer, waar zijn vrouw zich bevond. Diaarop gebruikten de beide daimes ©en versnapering. Hij 'Goold, ging dntussclien naar de keu ken, om id'aar een zwaren vijzelstam per (te haten, en iwiacihtte op het- tee- ken. Zijn vrouw kwam hem roepen. Hij kwam binnen, igiirug achter Eimmia Le vin staan en (bracht biaar een slag met den stamper <op bet hoofd toe. Bdj den .tweeden slag Istond het. slachtoffer op en riep: iMoordiemaiars! Ddeiven! Bij den iderden slag ijlde de onge lukkige naar bet venster. Goolds •vrouw legde haar hand op den mond, om haar het schreeuwen te beletten, en daarop stak Goold zielf haar een dolk met breed lemmet in het lichaam. Toen (Emma tegen den muur aanwan- kekle. ontving ze een tweeden steek. Goold zegt zioh niet van een klein mes ■te (hebben bediend. De Stoot met dat wapen moet dus door zijn vrouw zijn toegebracht. Daarna, dronk de moordenaar een 'glas whisky; het lijk werd in de rom melkamer gesleept en daar sneed' me vrouw Goold de ikleederen los. Den volgenden dag wer d het lichaam idoor man en vrouw in stukken gesne den, niet in de badkamer, maar in de (gang. Toen na deze verklaring mevrouw Goold met haar man werd geconfron teerd, viel ze in zwijm. Nadat zij' w.as bijgemaakt, verklaarde ze. niets meer aan de bekentenis van haar man te (kunnen (toevoegen. Ze was niet in sltaat het proces-verbaal te teekenen en moest door idrie bewakers in haar cel worden gedragen. DE WATERSNOOD IN MALAGA. De gevolgen van. den Spaanschen watersnood in de provincie Malaga blijven talrijk en van zeer uiteenloo- pendeii aard. Zoo werd'em tallooze mensöhen. tengevolge van de nattig heid, verkouden, anderen kregen longontsteking. De lijken van men- schen en dieren liggen nog steed® overal verspreid. Vermakelijk is het verhaal vaneen aantal groote wijnvaten, die op dien ■wussenden vloed wegspoeilden en hi'er en daar bij zieken en gezonden een v-roolijk onthaal' vonden. Vreugdevol voor pacifisten is het feit, dat vijf kanoamen in de golven reddeloos verdwenen'. Te Almogia woelde het water den grond op het kerkhof los, zoodlat de lijken naar boven kwamen en1 gin gen ronddrijven. DE STRIJD OM EEN PRINSESJE. In de door den Koning van Sak sen met de gezamenlijke ministers gehouden bespreking is besloten om mevrouw Toselli, de gewezen kroon- prmses van Saksen, de haar toege kende apanage te doen, behouden, maar haar de prinses Pi a Monika te ontnemen. Daar echter het echtpaar Toselli, zooals uit de mededeelimgen van dén heer le Guex in de „Daily Mail" blijkt, niet voornemens is het prinsesje vrijwillig af te staan, kan men zich op onverkwikkelijke ver wikkelingen voorbereiden-. Het, heet dat agenten van den ko ning van Saksen zich in. Italië bewin den om de verblijfplaats van het prinsesje op te sporen. Het echtpaar Toselli moet voornamens zijn naar Amerika te gaan. EEN GESOHENK AAN GENERAAL BOTHA. Aan Generaal Botha is te Pretoria het geschenk aangeboden, dat vrien den en vereerders hem, op voorstel van de Volksstem, in d'ank voor de diensten, die hij 't land bewezen heeft hadden toegedacht. Het is zijn por tret en een album met 30.000 bandtee- keningen. NED. HERVORMDE KERK. Aangenioimen het beroep (te iSlie- dreoht door ds. G. J. iSchraffordt Koops te de Hoom op Terschelling. P. VAN DEN BERG. In bet Missiehuis te Tilburg is te legrafisch bericht ontvangen van het overlijden van den eerw. pater P. van den Berg, missionaris op de Kei-eilanidien. (C.) I Marktnieuws Op de heden alhier gehouden graan- ©n zaadimarkt waren aangevoerd en verkocht: 180 HL. witte tarwe, f 8.108.35. 60 HL. Rogge, f 6.85. 650 HL. Haver, f 4..15—/ 2.85. 65 HL. pa arderuboonenf 7.40f 7.50 120 HL. Groene Erwten, f 9.50f 9.25 Telegrammen .DE OVERSTROOMING IN HéRAULT. BEZIERS, 28 September. (Reuter). In de gemeente Servian storten thans de huizen dn, waardoor vele perso nen gedood' of gfewond worden. De oogst is verloren. DE OVERSTROOMING IN SPANJE. MALAGA, 28 September. (Reuter). Do toestand is iets verbeterd; 2000 bene denhuizen zijn onbewoonbaar12.000 personen zonder onderdak. Te Barcelona staat het beneden deel der stad ondier water. EEN ONTROUW KASSIER. BRUSSEL, 28 September. (Reuter). De kassier Lodsson, geboortig uit Ne derland en verbonden aan de Brussel- sclie Bank, is verdwenen met medene ming van 300.000 fres. Zijn zoon, be diende aan dezelfde bank, werd het vorige jaar tot drie jaar gevangenis straf veroordeeld, eveneens wegens verduistering. EEN AANVARING OP DE SCHELDE. ANTWERPEN, 28 September. (Reu ter). Op de -Schelde heeft een aanva ring -plaats gehad tusechen een rij'ks- boot op weg naar liet station Waes- land met achthonderd passagiers, en een Rijnboot. Beide booten zijn aan den grond geloopen. Er worden maat regelen genomen tot redding. Later telegram. Bij de aanvaring op de Schelde zijn geen slachtoffers gemaakt. OPERATIEBASIS VOOR MAROKKO. PARIJS, 28 September. (Reuter). De basis voor de maritieme operaties in Marokko is verlegd naar Algiers. PEST TE ORAN. PARIJS, 28 September. (Reuter). De pest ijs officieel 'geconstateerd te Oraner zijn vier gevallen voorgeko men, waarvan twee met doodelijken afloop. DE PEST TE ORAN. ORAN, 30 September. (Reuter.) De pest is hier aangebracht door een stoomschip, uit Indië komende. Tot nog toe zijn twaalf ziektegevefllen en vier sterfgevallen voorgekomen. BEVALLEN Sept. 28. J. A. WoltersonPlet, z.; 29. B. PeperkampKorver, d. 30. G. J. de Nooij—De Nobel, d. 29. W. Florack—Helminck, d. 28. G. van BroekhuizenKJabou, d. M. Smit- Vleugel, z. N. BlankwaterLuttik, z 29. G. W. Medland—De Jong, z. 28. H. L. FabelKreemers, z. A. Boelsmav. d. Berg, z. J. Sluikv. d. Linden, d. 30. N. Strickldng—Ko per, d.29. A. C. JacobsPeters, d. C. van KouterenSpanjaart, z. OVERLEDEN: Sept. 28. C. W., 20 j., d. v. W. Da^ miaans. Da Costastr. 27. D. Farber, 63 j., A. L. Dyserinckstr. 29. E., 3 m., d. v. H. J. B. Harren, Drappe- nierstr. C. M. Nabal, 65 j., Bad huisstraat. Den 2en October hopen TBODORUS DUINDAM en JOANNASCHEFFER den dag te herdenken, waarop zij vóór 35 jaar in hun Huwelijk zijn verbonden. Heemstede, 1907. HUN VRIEND. 55vvVvvfl?vw-ifvvvWWVwW EB Heden overleed! na langdurig lijden onz-e geliefde Echtge noot, Vader en Behuwidvadler, de Heer ALLARD MERENS Dzn,, Oud-Rij ksontvanger. in den ouderdom van 67 jaar. Haarlem C. J. J. MERENS— HAMMINCK SCHEPEL. Macassar D. MERENS, Kapt. der Genie. G. C. MERENS— NACHENIUS. Haarlem I J. A. MERENS. S. MERENS— OROBIO DE CASTRO. Amsterdam M. M. CHR. PERK— MERENS. A. C. A. PEIRK. Haarlem, 28 September 1907. Bosch-en-Vaartstraat 29. Verzoeke geen rouwbeklag. De begrafenis zal plaats heb ben op Dinsdag 1 Oct. 1907, te 12 uur op de Algemeeme Be graafplaats te Schoten. Volstrekt eenige kennisgeving. Gevraagd met November een als Meid-alleen. Hoog loon, v. g. g. v. Mevr. VAN DAM, Voldersgr. 57. Een net jongmensch, 30 jaar, vaste betrekking hebbende, zoekt langs de zen weg kennismaking met fatsoen lijke Jon^e Dcchter of Weduwe P. G., om na wederzijdsch goedvin den een HUWELIJK aan te gaan. Br., no. 11947i bur. v. d. blad. Een nette Borgerdochter, P, G.» oud 20 jaar, smakelijk kuninen- die koken en net werken, zoekt plaat sing in een eenvoudig burgergezin, voorzien van de beste getuigen, voor den dag. Br., no. 11965 Bur, v. d. bi. Tweede Meisje te Bloemendaal. Gevr. tegen Nov. of later een knap 2-d'e MEISJE, liefst boven de 25 j., dat -de vrouw d. huizes tot werk el ijken steun kan zijn. Hoog loon. Brieven onder No. 11967 Bur. Haarl. Dagbl. Gevraagd met 1 November in een klein gezin, een kunnende stoppen, mazen en tafel- dienen, v. g. g. v. Brieven franco on der No. 1803 aan GROENEVELD's Centraal Advertentie-Bureau, Haarl. Er biedt zioh aan een Juffr., P. G-, bij Heer of klein gezin, voor direct, ouversch. -waar. Br. fr. aan J. LEU- VEN, Heemstede. Agent v. d. blad. GEVRAAGD een net Dagmeisje ■als Tweed© Werkmeisje, v. v. g. g._ niet beneden d'e 17 jaar. Zich te ver voegen- Kruisstraat 5, -s avonds tus- schen 7—8 uur. Een JONG MEISJE, 17 jaar, met boekhouden- bekend, verzoekt beleef! PLAATSING op KANTOOR, ten einde here admin istraitieve kennis -te ont wikkelen. Brieven ondier No. 11963 Bureau Haarl. Dagblad. een Huishoudster,, R.-K., in een stil gezin of bij eenige Dame, om huise lijke bezigheden te verrichten. Brie ven No. 11966 Bur. Haarl. Dagblad. 1 November eene fatsoenlijke, een voudige DIENSTBODE, gevraagd, in klein gezin, als Meddr alleen, van goede getuigen of andere aanbeveling voorzien. Zich aan te melden Emm astrant 7. gevraagd met 1 Nov. in klein gezin zoneter kinderen te O verveen, Bloe- mmdaalsc'h-eweg bij 't station. Loon f 110. Waschgeld /26. Persoonlijk te vervoegen BANGERT, Emerhade Overveein of HOLTZAPFFEL, Huize Velserend, Jan Gijaenvaart. 1 November e. k. wordt gevraagd een fl. P. G. Wascli dir. thuis, klein gezin. Hoog loon. Onn. z. a. t. m. zonder prt- ma getuigen. Br., onder No. 11951 gevraagd voor geheele dagen. Zich in persoon te melden 's avonds na half acht, Nassau straat 20. Direct gevraagd een net R.-K. niet boven de 17 jaar, van goede ge tuigen voorz. Adres Zijlstraat 36. Terstond gevraagd een flinke MO DISTE. Aanmelding Lange V-eer- straat 9. Gevraagd' zoo spoedig mogelijk of met November een goed kunnende strijken, naaien, me zen en met kinderen omgaan. Brie ven onder No. 11958 Bur. Haarl. Dagb» Wordt GEVRAAGD met November of eerder eene flinke (P. G.), die koken kan en netjes wer ken. Zich te vervoegen na 7 uur Wilhel- minapark 4. terstond of 1 Nov. gevr., goed k. éta- leeren en bekwaam verkoopster. Hoog salaris n. bekw. Zonder prima' refer, onn. z. a. te melden. Br. fr. onder No. 11952 Bur. Haarl. Dagblad.; GEVRAAGD, voor hulp in de huishou ding, in net burgergezin. Leeftijd on geveer 16 jaar. Loon la f 1.25 per w'eek. Schotensingel 37. Terstond gevraagd een flinke Groote Houtstraat No. 147. een net R.-K. BUITENMEISJE als Tweede-Meid of bij 'kinderen, v. g. g. v. Br. fr. T. SEUTER, Voorstraat 28, Zwolle. Er biedt zich aan een nette of VOUWSTER (terstond). Brieven onder No. 11970 Bur. Haarl. Dagblad

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 3