Weerbericht Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenland Gemengd Nieuws Telegrammen Burgerlijke Stand Marktnieuws Stoomvaartberichten MEDEDEELINGEN VAN HET KONIXKL. NED. MET. INSTITUUT. Opgemaakt- voorm. 10.50 uur). De BUdt, 1 Octobeir 1907. Hoogste barometerstand 766.9 m.M. •te Haparanda e,n Hem-osand (Oost kust v. Zweden) laagste 738.9 m.M. te Valentin (Zuidkust v. Ierland). Verwachting tot den avond van October Windmatige Zuidelijke wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt, of betrokken, waarschijnlijk regenbuien. Temperatuurgeringe ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 anr 754 m.M. Geen neiging tot achteruitgang. Vorige stand te 2 uiur 758 mM. Dinsdag 1 October Hoogste gisterenF. 66° Laagste heden nacht F. 56® Hoogste hedenmiddag 2 uur. F. 66' BEN MODE-TENTOONSTELLING. Als journalist moet je nu eenmaal .van alles verstand hebben. Helaas! want soms zit je met de handen in het baar, en moet je de erkenning van bet hart: ,,hder schiet mijn kunde te kort!' Zoo ook toen wij heden een bezoek brachten aan de firma Sandbergen- Gilmet, die in het huis Kruisweg 26 een expositie heeft georganiseerd van de mode stoffen en modellen voor het komende seizoen. Wie hebben verbaasd ges-taan, bij' het zien van zooveel prachtige man teis, costumes, blouses, hoeden, bon ten en hoe die d&meskleedingstuk ken meer mogen "heeten. Alles keurig en chique, zóó opvallend mooi, dat het voor ons mannen ook reeds een genot ts zulks te zien. Het beoordeelen past ons natuurlijk niet dat laten wij aan de dames-clièntèle over, die zeker uit al dit mooie wel zal weten uit te Boeken wat haar het meeste toelacht. Alle tentoongestelde modellen, wor den namelijk naar men ons zeide, op de ateliers der firma nagemaakt en dat deze voor de tentoongestelde stuk ken niet behoeven onder te doem, waar borgen de bekwame werklieden, die hier werken. Om een staaltje te geven van de irijkidom en groote keuze der model len, zij- opgemerkt, dat er alleen voor 11000 (elf duizend gulden) bonten te bezichtigen liggen. Het zal ons niet verwonderen, als rele dames deze collectie met een be zoek vereeren. Vereeniging Weldadigh naar Vermogen. Maande! ijksch overzicht van de ver eeniging Weldadigheid naar Vermo gen. Boekjaar 1 November 190631 October 1907. Voor behoeftigen werd gedurende de maand September 1907 toegestaan Brood en levensmiddelen de som van 202.681/2, Brandstoffen ƒ0.78. Ligging- en kleedingstukken niets In geld ƒ547.51. Totaal in deze maand 750^7 1/2. Totaal" van 1 November 1906 tot September 1907 8907.63. Faillissementen. De Rechtbank alhier heeft bij von nissen dato 1 October 1907 in staat van faillissement verklaard Jan Hofland, kruidenier te Haar lem, Sp aarnwouderstraat 61. Curator Er. H. N. Ribbdus. C. Langerhorst kruidenier te Haar lem, Kleine Houtstraat 64. Curator mr. C. W. Thöne. Rechter-commissaris mr. E. J. Dor- hout Mees. Bij vonnis d.d. 1 October 1907 te Öoor de Arr. Rechtbank alhier opge heven het faillissement van J. Over toom Jr., metselaar alhier, hetwelk was uitgesproken den 13en Augustus 1907. Eerfetgenoemde failliet. Hofland, is, eooals onze lezemAYn het vorige num mer hebben kunnen lezen, niet meer aanwezig. Dit is wel een treurige afloop. Na dat hij de Centrale Werkplaats der Holl. Spoor wegens een geschil met zijn chefs verliet, vestigde hij een krui denierswinkel in de Spaarnwouder- Btraat, die aanvankelijk wel succès had', en richtte naderhand in de ge meente tal van filialen op, die mee- rendeels evenwel spoedig weer wer den opgeheven. Hofland was eenige jaren lid van 'denRaad en legde zijn mandaat neer, om zich te beter aan zijn zaken te kunnen wijden. Toch schijnt de groo te concurrentie, die in deze soort van winkels bestaat, hem te machtig te zijn geweest, allicht heeft ook de al te Bnelle uitbreiding van 't aantal zijner winkels hem wel benadeeld. Hooger beroep. Door Th. van der Mey te Benne- broek is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis, waarbij hij door de Arr. Rechtbank alhier is veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf we gens diefstal van een rijwiel. Wiel gebroken. Hedenmiddag omstreeks twaalf uur brak het achterwiel van een zwaar beladen hooiwagen op de brug over het Spaarne, bij de R.-K. Kerk, waar door de lading hooi over de leuning der brug kwam te hangen. Men tracht te het ongeval te verhelpen, door er een ander wiel aan te zotten, doch dit gelukte niet, zoodat men tenslotte het hooi moest overladen op een andieren wageh. De E. S. M. ondervond geen vertra ging- Schi e twedstrij d. Wij -ontvingen d*en volledigien uit slag van den schietwedstrijd te Laat voor dit nummer. Aanbesteding. Hedenmiddag werd door het Ge- meentebestuur van Haarlem ten Raadhuize aanbesteedHet laveren van schoolboeken enz., ged. de ja ren 1908. 1909, 1910 en 1911. Inschrijvers waren. Firina Gebr. v. Boeder ode, voor biiinenlamdsche boeken 10 buiten- iandsche 10 voor kaarten, pren ten en platen, binnen!. 15 bui tenl. 10%. De Haan en Zoon, Mnm-eml. boo ken- 10 buitenl. 10 kaarten, prenten en platen, binnenl. 15 bui tenl. 10%. S. Voogd, fa. J. T. Beyers, bto- menl. boeken 10 buitenl. 10 kaarten, prenten en platen, bin nenl. 15%, buitenl. 10%. Alles beneden dien gewonen parti culieren prijs. Gunning Dinsdag 8 Oct. mm. 2 uur. G e v. V o o r w. Een potloodMoüdietr, een wericki een kannetje, teen armband, o smousbonidje, een dameshorloge, een vest met horlogeketting en geld, een pet, een kat, een zweep, een madaü- lon met portret. Aangereden. Bij half twee is door de electrisóhie tram van Haarlem naar Bl'oemen- d'aal een kindje aangereden', naar men ons mededeelt geriaamd. Van der Werff. Dr. Van Waveren ver leende de eerste hulp. Naar wij ver nemen zou de vervvbtadiimg van wei nig' beteekenis zijn en bepaalt zich tot beschadiging van het achterhoofd. BLOEMENDAAL. Donderdag vergadert de Gemeen teraad van Bloemend/aal, des avonds te half acht. Op de Agenda komt %'oor: Ingekomen stukken, Gratificatie aan F. J. van Gullek, Vaststelling der concessievoorwaarden voer de Kennemer EHectriciteats Maatschap. M aand agnamiddiag reed de auto van den heer B. alhier, over den Bloemendaalschen weg, toen op de scherpe bocht een wielrijder, de heer Wftgrefe, juist den 'hoek omkwam Het gevolg was eene botsing, waarbij de fiets totaal werjd vernield-, dóch de heer W. met d'en schrük vrij kwam. De schade wordt vergoed. Maandagavond vervoegde zich bij de politie alhier een jongetje van 13 jaar uit Haarlem, diajt zeide niet thuis te durven komen, omdat het die melkkan had gebroken. Bedoelde jongen is door de zorg der politie naar huis gebracht In de Staatscourant zijn opgeno mon de gewijzigde statuten van de Nlaaml. Venn. Hotel- en Teijre-'n- maatschappij „Woestduin" te Bloe- mendaal. Het maatschappelijk kap1' taal is thans ƒ20.000, verdeeld in 40 aandeelen van 500. Jubilé Kokkelkoren. Zooals te verwachten was is het jarig jubilé -van den brievenbesteller, den heer M. Kokkelkoren, niet onop gemerkt voorbijgegaan. Integendeel, die betoonde belangstelling heeft de verwachting verre overtroffen. Des morgens werd de jubilaris hartelijk geluk gdwenscht door zijn superieuren en collega's, en van de- waaronder ook de directeur van het postkantoor, den heer Van Twisk en den ambtenaar, de heer Van Teylingen ontving hij een prachtige salonspdegel. Ook vele ingezetenen schon ken den heer Kokkelkoren prachtige practasche cadeaux. Voorts vertolkten zeer vele brieven, briefkaarten en kaartjes de hoogach ting -en waardeering van anderen. Zielfs uit DuitscMand. kwamen, van vroegere ingezetenen der gemeente, blijken van belangstelling in. HEEMSTEDE. Aan den verlofganger dezer gemeen te, lichting 1906, C. A. W. Pauw, is vergunning verleend, om zich tot 28 September 1908 in Rusland op te hou den. In aansluiting aan ons bericht over inbeslagneming van gewichten kan dienen, dat dit geschiedde bij den winkelier J. T. alhier. BENNEBROEK. De heeren H. van Wonderen en Alb. Medenblik, zij-n benoemd tot afge vaardigden der afd. Bennebroek e. o. evian de Ned. iZendingsve reeni gin g naar de te Rotterdam te houden al- gemeene vergadering. In de Maandiag j.l .gehouden verga dering van de afd. Bennebroek der Maats, tot Nut van 't Algemeen, werd in de vacature der oommissie tot werkverschaffing door het overlijden van den heer P. K. Zieren benoemd de heer J. F. Verschuur. Ten nadeele van P. K. alhier zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag jl twee vette hanen gestolen. Door den lieer J. H. Willink van Bennebroek is de smederij; van den heer J. W. Hulsebosch op Dageraad en de daarbij staande huizen aange kocht, ten einde die te doen afbreken en de bezitting „Huis te Bennebroek" met het gekochte terrein te vergroo- tecu INBRAKEN. De inbrekers schijnen het op Bever wijk en omgeving gemunt te hébben. Werden voor 14 dagen twee inbraken in een nlacht gepleegd, daarna een week later diï<e. Zondagnacht is we d-er ingebroken. In pension „Tholen" aan den Zeeweg, heeft men zich door het keukenraam toegang verschaft en nogal wat voorwerpen van waarde, als tafelzilver, ontvreemd. HALFWEG. Donderdag 3 October as. zal aan de leden van den Raad en verdere gienoo- digden een feest worden aangeboden door den Burgemeester, Jhr. Mr. Te- ding van Berkhout. Het gezelschap zal te half twee met een gereserveerde tram naar Amster dam vertrekken, daar een bezoek aan Arti|s brengen en na heit diner des avonds de voorstelling in het Circus Carré bijwonen. IJMUEDEN. De Staatscourant bevat d-e statu ten van de Naaml. Venn. Maatsch. tot ExpJoiitJaitiei van Hotel nummer Eén te IJmuMen en ankierre hotels en koffiehuizen. Van het maatschappelijk kapitaal zijn geplaatst 24 aandeelen of f12.000. ZANDVOORT. Voor hen, die onze plaats per fiets bezoeken kan het van belang zijn te weten, dat de bergplaats voor rijwie len gedurende het winterseizoen overgeplaatst is van Hotel Driehui zen naar Kerkstraat no. 13, bij den heer P. v. d. Geer, Bonidsrijwielher- steller. De lsbe October heeft wedier zijn intrede gedaan en daarmede is het badseizoen afgeloopen. De badkoet sen -stoelen en verdere strandbenöo- digdlieden zijn van het strand ver wijderd, wat nu geheel van dlait les ontdaan een echt riaj aars-idée Igeeft. Geenszins echter het wedea], dit is tot nog toe zeer mooi. Vele vreemde lingen trekken dan ook nog naar hier om er een dagje te verwijlen. DE KONINGIN EN DE PRINS IN MECKLENBURG. Men meldt uit Schwerin Prins Hendrik vertoeft sedert Za- teidag té Lud'wigslust aan het hof van dien Groothertog, om deel te nemen aan jachtpartijen. DE ZWOLSCHE WETHOUDERS CRISIS. Mien meldt uit Zwolle In de .gisteren géhoudlen Raads vergadering werd voor de derde maal tot wethouder gekozen mr. B. P. G. van Diggelen, tlhans met 9 stemmen, terwijl 7 stemmen op den heer Van Oort uitgebracht waren en 3 briefjes blanco ingediend werden. De heer v. D. vond echter ook nu termen beraad te verlangen. BRIEF VERMIST. Men meldt uit Tiel De heer J. van G. postte 21 Septem ber aan het spoorwegstation een brief, bestemd naar Den Haag en be vattende een bankbiljet van 25 en eenige loterijbriefjes. Deze brief is niet aan zijn adres bezorgd. De num mers van bankbiljet en loterijbriefjes zijn bekend. BRUTAAL. Een bewoonster van de Albert Cuyp- straat te Amsterdam was Zaterdag avond naar Carré gegaan, haar -dirie kinderen slapende achterlatende. Tegen elf uur kwam een buurvrouw eens naar de kinderen kijken. Het jongste kind zeide toen, dat er een man in den hoek van de kamer stond en dit bleek inderdaad zoo te zijn. Terwijl de buurvrouw een lucifer aanstak, nam de man de vlucht, ach tervolgd door de juffrouw. Hij wist evenwel te ontkomen, begunstigd door de drukte, die Zaterdagsavonds heerscht in de Albert Cuypjstraat, waar dan markt gehouden wordt. Bij onderzoek bleek, dat verschil lende gouden sieraden en een bedrag aan geld was gestolen. De buitendeur was ingedrukt en een linnenkastje opengebroken. DOOR EEN DOLLE KAT GEBETEN. Verleden week werd, zoo méldt de L. K., zekere P. uit Oud-Vroonhoven vrij ernisti-g in den vinger gebeten door zijn kat. Uit een lijkopening van de inmid dels verdronken kat wend het ver moeden dat (het /dier -aan dolheid leed. bevestigd. De twee echtelieden P., beiden door dezelfde kat gebeten^ rijn naar het instituut Pasteur te Brussel vertrokken. POGING TOT MOORD. Te gehucht Wolfsberg, gem. Echt, had Zondagavond een poging tot moord plaats. De 23-jarige landbou wer J-an Pee tiers Wend vlak voor zijne woning door teekeren L. Jutten meit een -revolverkogel in den buik geschoten. De getroffene verkeert in ernstig levensgevaar. De dader is gearresteerd. ONGELUKKEN. Even buiten Hoogeveen is een mi litair, Wijnstra heetonde, in een sloot verdronken gevonden. De woonplaats van den verongelukte was Stuifzand, Dr. Te DLnxperlo liet de landbouwer Bruggeman Zaterdag Oen mestwagen voor welke een ko-e was gespannen, even onbeheerd staan. Het dier ging op den loop, waardoor een twee jarig kind van den arbeider Termaet onder den wagen geraakte en dood werd opgenomen. Te Mierlo- bad Zondag de kleeimor ker De Wit uit Eindhoven, het on geluk uit de in beweging zijnde Stoomtram EindhovenHelmond, te vallen, en met het hoofd in aan ra- kin te kernen met de wielen. Levens gevaarlijk igewond werd hij opgeno men, zijn toestand is zeer ernstig. Men meldt -uit Rijssen Toen -vrouw D. op die Haar Zater dag een hooivork van de balken bo ven den koestal wilde krijgen en daartoe op de teen en ging staan, verloor zij liet evenwicht en viel ter zijde met het onderlijf -op den rand eener voede-rkuip, .zoadat zij een ern stig wonde bekwam, en door veef bloedverlies in zorgwekkeuden toe stand verkeert. BRANDEN. Eten felle duinbrand, vermoedelijk door jongens gesticht, werd Zondag avond ontdekt -in de Westduinen na bij Scheveningen, welke onlangs eigendom der gemeente 's-Gravenha- ge geworden zijn. Honderden nieuws gierigen aan de haven wilden over de 'zeesluizen er heen, maar wer dén daarin door den sluiswachter en d-e politie hel'at, omidat het ver boden terrein is. De Seheveningsche brandweer kwam met deai slangenwagen tot de sluizen, ging toen met schoppe# a-e- wapemd naar de plaats des onheils en doofde de vlammen met zand. Over een uitgestrektheid van 250 300 'meter is de duinbeplanting tot dan grond afgebrand. (Vad.) Te Tilburg is in den nacht van Zaterdag op Zondag een woning met bijbehlaorenden stol totaal uitge brand. Een geit, kippen en konij nen kwamen in de vlammen om. Van het huisraad kon slechts weinig gered woirden. Zondagnacht geraakte de hooiberg van den veehouder A. Brouwer in Bo venkerk (N.-H.) door onbekende oor zaak in brand. De vlammen sloegen over op de wagenschuur, die met den berg verloren ging, doch waarin men op één wagen en een paar kippen na alles in veiligheid wist te brengen. Het nabijgelegen woonhuis met vee stal bleef behouden, mede doordiien er zoo goed als gieen wind was. Verzekering dekt de schade. De Bankdiefstal te Brussel, Een Reuter-telegirain uit Brussel heeft Zaterdagnacht den diefstal van den u-if Heer in Limburg geboortigen Loyson ten nadeele van de Bangue de Bruxelles gemeld. De Belgische bladen vermelden het volgende nadere nieuws over deze zaak De diefstal is wel de zonderlingste, dien men ooit aatn te stippen had. Ze kere Loyson, een gelddrager van de bank, had een 18-jarigien zoon, die er als klerk aangenomen was. Die jon gen pleegde er verleden jaar een dief stal van omtrent 10.000 fr. en werd voor dit feit, nu eenige maanden gele den tot 3 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Het spreekt vanzelf, dat die zaak den vader veel verdriet deed. Het kostte zelfs de politie veel moeite, tij dens de huilszoekingen, die zij moest doen, te beletten dat hij in wanhoop zijne huisgenooten doodde en ten slot te zich zelfmoordde. Het bankbestuur hield den ongeluk- kigen vader niettemin in dienst. Men begrijpt de verbazing van den bestuurder, toen deze Zaterdagavond een briefje van hem- ontving, met den volgenden inhoud „Gij zijt onmenschelijk gewieest „tegenover mijnwn zoon. Ik wreek „mij. Ik breng het geld in veilig heid. Gij hebt het gerecht met u, „ik heb de openbare denkwijze „met mij." Loyson had voor een paar dagen 'm eene herberg der Place Royale zijne burgerkleeding neergelegd, en daar was hij Zaterdag gekomen om die te gaan aandoen en zijn uniformkleedsel in de plaats te leggen. Hij had den inhoud van zijne portefeuille, 320.000 fr., in zijne zakken gejstoken, beeft de kleeren en portefeuille daar gelaten en te spoorloos verdwenen. Zijn signalement is overal rondge stuurd. Bij eene huiszoeking in zijne wo ning, heeft men een spoorweggids ge vonden, in welke de vertrekuren -'tn de richting over Charleroi aanteeke- ningen vertoonden. Het zou dus niet onmogelijk zijn, dat het gerecht dien kant uit den oneerlijken gelddrager kon vinden. Een Brusselsch blad zegt Algemeen is men van oordeel, diat de ontrouwe bediende de 320.000 fr. op eene veilige plaats geborgen heeft, en het gield zal terugnemen, zoodra hij de straf, die hij ongetwijfeld zal oploopen, heeft uitgeboet. Ook gelooft men, dat hij opzettelijk eenigszins naief gehandeld heeft, om zijn aanhouding en veroordeeling zoo Spoedig mogelijk uit te lokken. Na vrijstelling zou hij dan met zijn zoon van het gestolen geld kunnen ge nieten. Toen de zoon van Loyson zijn mis drijf gepleegd had; vluchtte hij naar Parijs, waar hij aangehouden en uit geleverd werd. De jonge man werd veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf. Ongetwijfeld vond vader Loyson die straf te zwaar, te meer daar hij aan geboden had, hert door zijn zoon ont vreemde geld terug te geven. Doch dit voorstel, hoewel aangeno men, had volstrekt geen invloed op de rechters. Deze omstandigheden moeiten hij vader Loyson het denkbeeld aan wraakneming hebben doen ontstaan. voorjaar, .reeds i-n April, kon men op haar bedding, die bij iMlalaga zoo breed is als de Buiten-lAmstel, kindie ren zien spelen, kudden grazen, wa gens haar afljs 'faaige een gewonen weg zien bereiden, ja er de soldaten zien exerceeren. En n-u heeft die ri vier, gezwollen Idoor aanhoudenden regen, onltizöttende verwoestingen aan gericht, vele huizen doen instorten, tal van wijngaarden onder slik bedol ven, den oogst in het vruchtbaar dal grootendeels vernield. Een spoorbrug is weggerukt en 200 meter ver voort- gesleuird. Véle personen zijn gedood of gewond. Groote wijnkelders -zijn ondergeloopen en een deel der stad is wegens de vernieling der openbare verlichting 's nachts in het duister gehuld. Donderdagnacht stortten eeni ge kaden langs de rivier in, maar Vrijdagochtend: begon het water te vallen, zoodat het enigste schijnt ge leden te zijn. VERWOEST. Uit Nbvosikof wordt gemeld, da.t een troep oproerige boeren een groot laridlgoed van prinlse® (Dolgouroukof te Gnderka heeft verwoest en platge brand. LONNBN, 30 September. (Pent.) Aan de Standard wordt uit Durban geseind, dut andérhiande! Lngenge voerd tussohen de Joliannesburgsche Kamer van Mijnen en de regeeiring van Portugeesoh. West-Afrika, zoo goed' als beklonken zijn. De onderhandelingen hebben tlot strekking, dé Rand-koelies in plaats* van hen naar China terug te sturen, te zenden naar Portugeesoh W.-Afri ka, waar zij dan zouden worden, aan hét werk gezet bij den spoorwegaan leg in Bengoeëlla. Zoomin dé Trans- vaalsche regeering als de Qhimee- sclie zoudien bezwaar hebben tegen deze schikking, welke de kosten der repatriatie van de Chineezen aam zienlijk zal verlagen. Reeds' binnen kort zullen 3000 Rand-Chineezen in de Lobiito-baai (kust van Port. W. Afrika) aankomen. LONDEN, 30 September. (Part.) Uit All all al) ad wordt aan de Daily Te legraph geseind, dat het socialisti sche Engelse be parlementslid Kedr HaaxLie, die in Britsch-Indië reist, moét hebben verklaard dat, hetgeen hij op zijn reizen heeft ervaren, hem gebracht heeft tot de o Vertui gi/ng, dat de regeermétlhodö van het Britsch-Indisch bestuur overeenkomt met de manier, waarop in Rust- land wordt geregeerd. Werden som mige feiten, die zijn gepleegd, in Engelland bekend gemaakt, dan zou daardoor een even giroote veront waardiging worden teweeggebracht als destijds door de onthulling dJer Armenische gruwelen. (N. R. Ct.) MUITERIJ IN EEN RUSSISCH REGIMENT. PETERSBURG, 30 Sept. (Reuter). Naar aanleiding van hét gisteren vermelde gebeurde in höt Brestsche regiment te Sebastopol, zijn daar hm den negen personen, onder wie dé Vroegere luitenant van de Kwian- toènsche vesting-artillerie, Grimsky in hechtenis genomen. De' gebeurte nis te Sebastopol heeft, naar het Petersburgische Telegraafagentsahap bericht, hoogstwaarschijnlijk hiet ge rucht doen ontstaan van een muite rij op schepen der Zwarte Zee-vloot. BEVALLEN 29 September. M. Joustra, geb. Swart, d. J. F. Beelen, geb. Raad- schelders, d. 30 September. M. A. Hermeling, geb. Peperzak, d. P. M. Berendrecht, geb. Derks/ z. H. van Looij, geb. De Ruiter, d. 1 October. H. W. Kuijper, geb. Saeijs, d. ^OVERLEDEN 30 September. A- Aan de Kerk, 31 j. Oranjeboomstr. J. H. J., 20 d., zoon van J. van den Burg, Witte Heer en- steeg. 1 October. J. Visser, 72 j., Schotersingel. DE VERWOESTINGEN IN SPANJE. Hoogst treurig zijn de (berichten over de verwoestingen die in die om streken van Malaga zijn aangericht door zware regens, die de Guadalme- dina buiten hare oevers hebben doen treden. Deze rivier is een groot deel des ja ars geheel droog. In het jongste Op /de Mlaandag alhier gehouden botermaakit waren aangevoerd en verkocht: Boter: 50 KG., 1.50—1.60 per KG. Biggen: 26 stuks, 6—/ 9 per stuk. Schrammen Gstuks, 1416 per stuk. PURMEÜEND, 1 Oct. 1907.. Kaas. Aanvoer 179 stapels kleine. ƒ29.50 per 50 kg. Boter. Aanvoer 1826 kg. 1.35 a 1.45, gemiddeld 1.40 per kg. Vee. 683 runderen, waaronder zijn 455 vette eD 19 stieren, 46 paarden, 70 tolt 290 162 vette kalveren, ƒ0.65 a 0.85 per kg. 288 nuchtere düttlo', 8 a ƒ22 per stuk; 300 vette varkens 0.47 a 0.51 per kg. 76 magere dito. ƒ18 a ƒ25 per stuk; 303 biggen, ƒ6 a ƒ10 per stuk; 5663 schapen en lamme ren 1200 manden peren, ƒ2 a ƒ6 per mand. 800 zakken appelen, ƒ2 a /5 per zak. 116 Ganzen, ƒ2.25 a 2.50. Eieren. Kip- ƒ5 a ƒ5.50 per hon derd stuks. Vette koeien prijshoudend, handel vlug, 0.60 a ƒ0.76 per kg. •Géiden koeden prijshoudend, han del matig, 130 a 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudendhandel matig ƒ180 a ƒ260 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, h*andël matig. Vette varkens prijshoudend, han del matig. Magere varkens en biggen, prijs houdend, handel maftig. Vette schapen prijshoudend, han del stug, 23 a ƒ32. Overhouders prijshoudend, handel stug, 16 a 24. zaji 35SSTE STAATSLOTERIJ. 5de Klasse. 5de Lij(st. TREKKING VAN 1 OCTOBER. No. 119-14 12160 16276 17349 en l?5t ieder 1000. No. 6551 en 10629 elk ƒ400. No. 5791 ƒ200. No. 1744 8392 8846 9744 11868 1215u 15124 15370 19145 en 20130 ieder f 100. I-Ioogie prijzen No. 10931 5000. No. 16130 1500. Prijzen van 70. 106 3849 6868 9237 J2666 15841 1842Ï— 152 3874 7080 9457 12680 15919 18504 372 3893 7082 9632 12726 16968 1861 850 3911 7105 9674 12733 15979 18631 892 3987 7147 10018 12800 16014 1868 1027 4052 7213 10051 12865 16113 1871 1039 4071 7241 10207 12954 16152 187! 1096 4079 7351 10225 13176 16280 1871 1304 4120 7396 10229 13248 16362 188! 1436 4402 7482 10239 18869 16480 1881 1518 4424 7638 10475 13564 16563 1891, 1521 4515 7845 10626 13634 16610 18911 1615 4841 7895 10795 13855 16627 1900i 1672 4889 7961 10816 13877 16868 19181 1688 4977 7988 10826 13968 16900 19201 1827 6106 8042 10840 13978 17045 19671 1868 5198 8047 10964 13991 17069 19691- 1886 6218 8052 10992 14388 17078 19811 1948 5240 8068 11062 14391 17136 19971 2031 5317 8107 11084 14607 17170 20011 2159 5321 8130 11149 14751 17240 20131 2227 5483 8172 11221 14764 17360 20191r 26S8 6545 8187 11336 14799 17431 203QH 2691 5649 8229 11350 14883 17519 20311- 2758 5755 8349 11455 14996 17560 20491 2879 6764 8460 11688 15001 17561 20584 2887 6796 8496 11936 15076 17679 20565* 3084 5958 8727 11965 15081 17768 2058]1 3296 6138 8806 12039 15103 17820 206811 3356 6344 8814 12087 15291 17831 20741 3378 6577 8848 12193 15412 18079 K)90t 3427 6553 8902 12194 15446 18168 3476 6689 8916 12303 15465 18217 3521 6766 8991 12442 16662 18278 3527 6842 9177 12461 16721 18290 Op onderstaande nummers geren prijzen gevallen. 6 2994 6808 9271 11786 15091 1824) 91 3050 6869 9306 11825 15107 18281 77 3138 6374 9362 11938 15165 1831 141 3163 6380 9374 11954 16248 1832 142 8205 6430 9380 12016 15260 1837 167 3266 6464 9448 12017 16333 1843 178 3334 6621 9472 12073 15349 1844 231 3381 6684 9476 12076 16367 1844 303 3382 6697 9486 12170 15376 1846 417 3493 6705 9490 12218 16409 1849 440 3603 6712 9510 12221 15440 1867 460 3617 6826 9640 12225 16451 1858 649 3625 6852 9568 12271 16586 1872 552 3643 6867 9578 12308 15543 1876 576 3652 6927 9579 12315 15664 18791 584 3680 6947 9600 12348 15579 18811 733 3684 6985 9630 12350 15602 18861 773 3770 7064 9634 12363 15613 1889! 827 3786 7106 9650 12396 15662 1892! 837 3799 7146 9662 12399 15686 1892| 935 3806 7185 9705 12422 15698 18991 939 3836 7212 9724 12452 16669 190ÏI 993 3841 8252 9736 12464 15743 1903: 1000 3848 7263 9761 12509 15777 19071 101T 3865 7314 9921 12611 15806 19091 1031 3879 7329 9924 12616 15847 19101 1030 3898 7342 9936 12739 15882 19111 1087 3905 7847 9972 12749 15889 19161 1043 3916 7370 9976 12779 15940 19311 1073 3930 7378 9991 12802 36953 1932! 1108 3986 7419 10044 12803 15958 19341 1119 4083 7421 10046 12832 16010 19351 1124 4090 7450 10103 12842 16011 193» 1153 4149 7487 10124 12866 16069 19391 1168 4208 7501 10133 12868 16105 19441 1255 4230 7571 10156 12892 16150 19471 1297 4306 7583 10186 12898 16153 19481 1302 4308 7586 10234 12905 16231 1949: 1311 4317 7590 10320 12934 16232 1950! 1314 4425 7637 10326 13034 16259 195H 1319 4432 7647 10332 13036 16375 19571 1365 4456 7697 10339 13142 16403 19661 1406 4492 7753 10352 13189 16412 19751 1410 4543 7764 10366 13202 16481 1980 1419 4549 7774 10367 13236 16482 1986' 1479 4589 7775 10371 13270 16568 1989 153S 4600 7778 10388 13353 16585 1991» 1643 4604 7781 10397 13862 16631 1993. 1545 4630 7824 10411 13399 16719 1994 1555 4635 7840 10436 13405 16720 1998 1586 4680 7868 10468 13444 16737 1998 1624 4738 7870 10481 13471 16746 1998 1676 4792 7960 10519 13527 16765 1999 1687 4801 7983 10521 13541 16809 2002 1693 4840 8035 10551 13569 16822 2003 1758 4922 8061 10567 13605 16829 2008! 1778 4925 8064 10607 13631 16852 2004' 1810 4947 8073 10654 13682 16857 20071 1811 4948 8081 10676 13696 16864 20101 1820 4949 8122 10702 13716 16940 2015( 1823 6024 8134 10703.13843 16942 2023Ï 1844 5141 8156 10759 13864 16967 20291 1874 5163 8167 10770 13884 16993 2081! 1878 6155 8169 10791 13899 17009 20321 1988 5195 8181 10815 13935 17012 2039 1990 5216 8191 10829 13982 17032 2043! 2011 6221 8218 10867 14025 17103 20451 2079 5289 8227 10895 14096 17114 2048! 2099 5285 8279 10912 14116 17258 2049» 2125 5331 8306 10973 14131 17302 2051» 2136 5383 8325 llOOO 14181 17304 20531 2198 5433 8337 U020 14328 17388 2064» 2208 5475 8340 11166 14396 17402 B055C 2249 6519 8361 11156 14401 17441 2060fl 2960 5554 8858 11207 14408 17510 2060» 2278 5588 8365 U208 14409 17521 2062! 2281 5614 8389 ll283 14465 17557 20651 2291 5647 8404 ll806 14512 17576 20681 2318 5658 8426 11356 14513 17697 S079S 2348 5694 8474 11390 14520 17610 20721 2350 5753 8488 U407 14591 17727 2078( fi35l 5762 8527 H408 14638 17750 20731 2409 5772 8560 U470 14644 17754 2074S 2423 5776 8568 H501 14647 17758 2076 2438 5781 8623 11608 14660 17802 2079! 2463 6786 8660 U520 14705 17814 2081a 2498 5833 8676 11539 14804 17836 2082 2597 5841 8875 11545 14813 17909 20851 2602 6895 8892 11566 14841 17918 20871 2649 5920 8896 11574 14854 17926 2090 2653 5930 8904 U635 14879 17981 20961 2696 5943 8951 U641 14909 17991 2097' 9718 6019 9070 11643 14941 17994 273l 6040 9074 11645 14973 17998 2883 6054 9111 11663 14983 18009 2912 6080 9132 11696 14986 18070 o916 6117 9134 11738 15021 18078 o934 6104 9169 11745 15056 18161 2957 6237 9181 11771 15079 18223 5e Klasse 4e LijstNo. 3483 7675 eo 12873 moet zijn met 70No. 14279 70 moet zijn met niet. Het stoomschip Daltonfiall, gechar terd door de N. A. S. M., arriveerde 30 September, v.m., van Philadelphia te Rotterdam. Het stoomschip Polynesian arriveer de 30 September te Marseille van Ja pan, met de Franbche mail. Het stoomschip Gedé, van Rotier dam naar Java, passeerde 30 Septem ber Point de Gallë. Het st. Queen Wiïhelmina, gechar terd door dé N. A. S. M., van Rot terdam naar New-York en Newport

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2