NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws Uit de Omstreken Binnenland 25e Jaargang. No. 7454 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 14 OCTOBER 1907 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem f 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H n «de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur j. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissemem Haarlem van I5 regels elke regel meer ƒ020. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Acïvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHTTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BEAD. ZONDAG >13 OCTOBER. ■Schouwburg: iMtelpomene en Thalia, „Die Kroeg", 7i uur. Die Kroon: Bioscoop, 2 en 8 iuur. Brongebouw: Bioscoop, 2 en 8 u. Kleine Vereenligitog: Specialiteiten- voorstelling, 7-t uur. MAANDAG 14 OCTOBER. De Kroon: Bioscoop, 8 uur. RUSSISCHE TOESTANDEN. Nog steeds laat de rust en de veilig heid in de straten van Odessa veel te wenschem, die leden van den Bond van het Russische volk zijn er heer en meester en rustige burgers fctaan voortdurend aan aanvallen en mis handelingen bloot. De toestand langzamerhand onhoudbaar gewor den en daarom hebben de- leden van het beurscomité- besloten den minis ter-president Stolypin telegrafisch te verzoeken strenge maatregelen te wil len nemen tot herstel der orde, dlaar de voortdurende overvallen op straat den handel diermate belemmeren, dat de handelshuizen gedwongen zullen worden hunne inrichtingen te sluiten, wanneer er niet ten spoedigste veran dering in den to eist and komt. DE TSAAR EN STOLYPIN. Men hecht nogal beteekenis aan een ontmoeting, die Stolypin in dé Fin- eche Scheren met den Tsaar gehad heeft. Er moeten gewichtige dingen besproken zijn. Wat, weet men echter niet. Het verluidt alleen, dat er Ver anderingen in het kabinet op de komst zijn. Roediger, de minister van oorlog, en Sjtjeglowitof, de minister van jus titie, zouden binnenkort aftreden. Overigens beschouwt men de ont moeting van den minister-president met den Tsaar als een nieuwe beves tiging van Stolypin's positie. UIT FRANKRIJK. Groote ontsteltenis is in Frankrijk giervviökt door idle berooving van een trein, ondier omstandigheden, die aan Russische toestanden doen dénken. De express van Parijs naar Mont- lugon is Donderdag in den nacht, waarschijnlijk door twee vroegere spoorwegbeambten, beroofd. Nauwe lijks had dé trein om twee uur het station Michel-sur-Orge verlaten, of ler werd aan de noodlijn getrokken. Onmiddellijk werd stilgehouden, maar bij1 onderzoek bleek, dat de cou pé, waaruit hét signaal gekomen was, niemand meer bevatte. Intusscben waren twéé mannen aan de andere zijde van den trein naar den bagage wagen geslopen, hadden zich daar moester gemaakt van eenige pakjes, die de ontvangsten der verschillende stations inhielden, en waren met hun buit in hei bosch gevlucht. Daar men den express-trein niet te lang kon laten wachten, kon de ver volging eerst van Parijs uit bevolen worden. Alle maatregelen tot ontdek king zijn evenwiel tot dusver vruchte loos gebleken. DE OVERSTROOMING IN ZUID-FRANKRIJK. Nog steeds blijven de berichten nit het door watersnood geteisterde deel van Frankrijk bedroevend' luiden. De Rhöne i's ook weder buiten zijn oevers getreden en de stad Beancaire wordt met overstrooming bedreigd. In de 'dorpen Compfe en Valabrègues staat het wiater twee meter hoog dn de stra ten op munitiewagens van de artil lerie heeft men uit Nimes levensmid delen "daarheen gebracht. Het Weder is nog steeds slecht, de regen is ge lukkig echter ©enigszins bedaard. Aan het station Alisëas staalt sinds Dinjsdag een trein op de rails, zonder voor- of achteruit te kunnen, daar op verschillende plaatsen de aarde on der de rails weggespoeld! is._ Minstens drie weken zullen noodig zijn om den weg weder bruikbaar te maken. Te Saint-Peray zijn drie bruggen weggeslagen, tusschen La Voulte en Pouzin is de weg over :een afstand van vijf K.M. vernield. En bovendien zijn hier en daar persoonlijke ongelukken te betreuren. Ook de Loire heeft de omliggende vlakten overstroomd, verschillende dorpen onder water gezet en huizen verwoest, wegen vernield en den te velde staanden oogst bedorven. Te Boen moesten de arbeiders van de electrische fabriek een gat in den muur maken om aan den dood te ontkomen. Tusschen St Etienne en Le Per- tuisset zijn al de rivieren huiten hare oevers getreden ze hebben 'hier en daar geheele oppervlakten onder zand en water gezet en op verschillende plaatsen zijn de eigenaars van fabrie ken genoodzaakt het bedrijf tijdelijk te staken. In Piemont (Italië) ziet het er al even treurig uit als in sommige doe len van Frankrijk. Ten gevolge van de hevige 'slagregens hebben de bui ten hun oevers getreden stroompjes het land overstroomd en het snelvlie tende water vernielt huizen en schu ren, bruggen en wegen. Ook hier staan dé fabrieken stil. UIT MAROKKO. De correspondent van de „Kölni- sche Ztg." te Tanger verneemt de volgende bijzonderheden omtrent de beteekenis van Regnault's ontmoe ting met sultan Abdoel te Rabat. Frankrijk zou den sultan eene lee ning van 80 millioen francs als maximum toestaandaartegenover zou de sultan de bezetting van een aantal havenjs moeten dulden door Fransche soldaten, die als politietroe- pen diénst zouden doen. Regnault hoopt zijn zending spoe dig volbracht te hébben en zal daarbij ten volle partij trekken van de tegen woordige positie van den sultan. Volgens berichten uit Casablanca heeft de Duitsche regeering een com missie benoemd, bestaande uit den consul en drie békende Duitsche kooplieden, welke dé taak hebben, de voorloopige schadeloosstelling onder de Duitsclfers te verdleelen. tri Fran sche leringen te Casablanca werd dit bericht onder groote opgewondenheid ontvangen. VAN DE ANTWERPSCHE HAVEN. Vrijidiag waren de veertien dagen om, waarna de stakers in de Antwerp- sche haven, vertrouwend op de toe zegging van den burgermeester, dat het loon van 5 fr. tot 51/2 fr. verhoogd zou worden. Toien er van geen opslag bleek, werden verscheidene graanlos- sers baloorig. Hier en da'ar wildé men weer staken. De leiders van „Willen is Kunnen" deden echter hun best om de mannen aan het werk te houden, en hen te bewegen, althians tot Dins dag, geduld te oefenen. HOOGVERRAAD. Na een laïugduirigen tweeden zit tingsdag, waarop de beklaagde ruim schoots gelegenheid kreeg de in zijn brochure „Militairisme en anti-mili- tairismé' neergelegde opvattingen na der uiteen te zetten (zie onts Derde Blad), heeft het O. M. tegen den so- ciaial-democratischen advocaat dr. Liebknecht twee jaren tuchthuisstraf geëischt, met vijf jaar eerverlies en onmiddellijke inhechtenisneming. Om ons Heen. Wegens gebrek aan ruimte blijft de rubriek „Om ons Heen" heden ach terwege. Geopend. In de Jansstraat 51 heeft dé heec J. dé Vries een zaak geopend in rij wielen, auto-, motor- en rijwi'elbah- fdén, benevens banden voor sport- en kinderwagens. In den ruimen win kel zagen wij een prachtige collectie rijwielen, waarlon'der heft mlerk Co ventry Royal, een karretje véor fiets rijders om van te watertanden, en wat ook hoofdzaak iszeer billijk in prijs. Ben groote voorraad' banden voor rijwielen en auto's en; motorfietsen zijn er in voorraad, zoodiat een ieder daar direct geholpén kan Worden. Men zie achterstaande annonce. PL. DIRECTE BELASTING. 'B. en W. maken bekend, dat het le suppletoire kohier vo'or de plaatselij ke directe belasting naar het inko men dezer gemeente, dienst 1907, ter invordering van de daarop voorko mende aanslagen aan dien gemeente lontvanger is tier hand gesteld, en dat ieder verplicht is, zijnen aanslag op dé door hen,volgens art. 23 der ver ordening op de heffing van deze be lasting gestélde termijinen, te vol doen, alsmede dat' afschrift van het kohier gedurende vijïf maanden, in gaande heden, voor een ieder ter pi. (secretarie (4e Afdeeling) ter lezing is nedergelegd L eg e r des H ei 1 s. Nog steeds ter viering van het 20- j'airig bestaan van het Leger des Heils hier ter stede, was' Vrij'dalg- avond een feestelijke bijeenkomst ge organiseerd, waar een bioscoop werd vertoond. De bijeenkomst wtaS' vrij goed bezocht en de projecties' waarvan eenige sloegen op het wérk van het Leger weiden door dé aan wezigen met belangstelling bekeken. Voorts luisterden muziek en zang dé bijeenkomst op. Ook heden-, Zaterdagavond, wordt nog een bioscoopvoorstelling gc ven. CONCERT-WILHELMU S. Vrijdagavond gaf in de Kroon onze niet onbekende, 'hoewel nog j eug dige Stadgenoot Hlenri Wilhelmus een concert, waarbij hij de medewer king Ibad ingeroepen van den Bloe- mendaalschen tenor-zanger, den heer Jacques van Kempen. De zaal was maar gedeeltelijk bezet; maar de geringe quantiteit der aan wezigen' werd vergoed door hunne qualiteitvele bekende Haarliemsche muziekbeoefenaren gaven door hunne tegenwoordigheid blijk van belang stelling. En die belangstelling was hier zeker niét misplaatstwant de heer Wilhelmus behoort tot hen, die Zich met liefde en ernst op hunne schoone taak toeleggen. Wat hij op het oogemblik geeft, moge nog niet geheel het weric zijn van den zelfstan digen kunstenaar, als proeve van wat bij gunstigen aanleg met volharden de, goedgeledde studie te verkrijgen is verdient het zeer de aandacht. Een zeer goeden dunk van zijn tech nisch kunnen en ook van zijne muzi kaliteit gaf dé jonge pianist al dade lijk met de voordracht van zijn eerste nummer: Choral vorspiel „Nun komm' du Heiden Heiland" van Bach-Buso- ni. Dat was inderdaad heel mooi po- lyphoou spel. Het tweede Vorspiel „Nunfreut euch, lieben Christen" stel de misschien de techniek van den speler in nog gunstiger licht, maar droeg toch nog te veel de sporen van studie en overleg. Daardoor inte resseerde dit nummer meer als uitste kend gespeelde étude, dan dat liet boeide als kunJsitwerk. Ook bij de voordracht van Beetho ven's „Andante" in F-dur kon zich onze waardeering weinig verder uit strekken dan tot de goede eigenschap pen van klank, nuancéer.ing en phra- 'seering. De eigenlijke muziek drong niet of weinig tot ons door. Over de hoogst verdienstelijke vertolking ech ter van eenige Chopin-nummers, en vooral van een „Valse" (As-dur) van Joh. Wysman, welke stukken ik niet hoorde, heb ik met veel lof hooren lapreken. Dé heer Jacques van Kempen open de zijn programma met het inleiden de récitatïef en de aria„Bewaffne dich mit Muth, mein Arm" uit Han del„Judas Maccahaus". Hij had daarin alle gelegenheid zijn welont- wikkelde coloratuur te doen genieten. Overigens leent zich deze gespierde muziek niet te best voor zijn wel klank rijk, maar toch week en teer orgaan. Beter voldëed dato. ook het „Lied van Jonathan" uit Saul. En nog veel beter Schubert's lied „Verklarüng". Voor „Tröckne Blumen" van denzelfden componist zou ik niets dan lof heb ben, ware niet het laatste gedeelte' „Und wenn sie wandelt" etc. wat al te.... opgewekt voorgedragen en daar door -de indruk van 't gehéél merke lijk geschaad. Prachtig werd Hénschers Mor genhymne" een misschien niet diep gaanld, maar zeer zangrijk liedge zongen. Voor het tweede deel ver meldde het programma nog een acht tal liederen van Joh. Wijsman, Ida van Malden, Hugo Wolf en R. Strauss. Dit tweede deel héb ik echter moeten opofferen, omdat in den SCHOUWBURG door de Naarnl. Venn. Nederlandsch Opera Comique- en Operette-gezel- schiap de operette „De arme Jona than" muziek van C. Millöcker wierd gegeven. Ook hier was de. op komst van publiek heel matigmaar op hét tooneel ging het er daarom niet minder opgewekt naar toe. Ver makelijk vooral werd de hoofdpersoon Jonathan Trip door den heer P. Koh ier voorgesteld. Het muzikale gedeelte kwam groo- téndeels voot rekening van mevrouw Lucie Neels (Harriet) en den heer Jacq. Cauveren (Van der Gold), welke beiden zich dan ook zeer terecht herhaalde blijken van voldoening van de zijde der toehoorders mochten ver heugen. Maar ook mej. Annie Backer als Molly hééft door haar verdienste lijk zingen en aardig spel heel wat tot het succès van dén avond bijgedra gen. Van de oVerige medewerkenden mogen nog met lof worden genoemd de heeren Jan Grootveld (Quickly). Joh. Hinz (Catalucci) en Renée Du bois (Brostolone). Ook de ensembles en de koren slaag den meésital heel wel waarvoor een woord van iwaarfdeering aan de waak zaamheid van1 den kundigen dirigent., den heer J. J. van Anieron. Over het orkest hoop ik een volgende maal ook iets goeds te kunnen zeggen. PHILIP LOOTS. BESTELGOEDEREMDIENST HOLL. SPOOR. iMfet 1 October is bij de Hoil. Spoor een nieuwe regeling van het bestel- goed ingevoerd, dat niet meer per sneltreinen wordt vervoerd. IJl- ol spoedbestellingen gaian dus niet meer gelijk vroeger, met alle treinen mee. Deze bepaling.cn en daar wen- schen wij even op te wijizen zijn echter niet toepasselijk op het ver keer tusschen Haarlem en Amster- daan v.v. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door den archi tect J. London in café Neuf aanbe steed: Het wegbreken van het Hotel ,Het Wapen van Amsterdam", met vier daarachter gelegen woonhuizen te Heemstede en het ter plaatse bcu- wieni van een heer en/huis met toebe- hooren. Ingeschreven werd in 2 perceelen. (I. Villa en II. tuinhek). Ingeschreven was als volgt: A. Hagedoorn, perc. 1 ƒ52639; perc. 2 f 1339. H. Schol-nagel f 49960 en 1600. Comelissen en Kreuger f 44660 en 1480. J. Krtoon v. Dietz, 49300 en f 1400. G. L. Ziantvoort, f 49230 en f 1650. Vlan der Vliet en Nieuwstad, Am sterdam, 54489 en f 1492. C. de Groot, 49938 en 1226. Gébr. Winnibst, 51000 en 1300. R. Koopmans; f 57963 en 1670. Th. M. v. Deursen, 50640 en 1300. P. de Lugt, 53310 en 1650. H. A. v. Emmerik, f 42700 en 1350. A. M. Joustra, 49940 en 1350. J. Machiielse, f 48950 en 1350. H. Steenkist, 48670 en f 1237. C. Rol (Alkmaar), f 49800 en. f 1860. iHaarl. Ooöp. Bouwershoaid, 42450 en 1730. M. Nledérkfoorn, f 43250 en f 2000. J. Smit VU, f 47900 en 1700. Schiphorst en Philips, f 49980 en t 2000. G. P. J. Beccari, f 54965 en 2200. J. E. Meekers, Amsterdam, f 56247 en f 1700. P. van der Werff, Amsterdam', 60500 en f 1675. H. T. Pteultj.es en A. Molenaar te Amsterdam., f 52860 en 1400. P. Rinks, Santpoort, 54500 en f 1990 A. Nonnökes en C. Rol, f 50.586 en t 1176. J. Gélens, Blauwkapel, f 55767 en 1700. A. BijHand en P. Creemers, 47090. en 860. J. H. Boks, Amsterdam f 52500 en 1400. W. Hoek, ƒ50410 en 1295. A. J. Groen, 44850 en 1200. Vink, 46190 en 1300. ■Over red .en. Vrijdagavond omstreeks zeven uur werd op lijn (Haarlem—Z-andvcort, door een vanZandvoort komende tram bij wissel 10 een man overreden en gedood. De tram stopte door den schok en vervoerde het lijk naar Haarlem.., waar het naar het St. Eli sabeth's Gasthuis is gebracht. De verongelukte heet G. P. van den Berg, oud vijftig jaar, woonachtig te Rotterdam en reiziger in naaimachi nes. Dézen nacht kwamen zijn vrouw, zoon en dochter in het St. Elizabeths Gasthuis, waar zij hem herkend heb ben. (De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. Jaarfeest. Dezer dagen zal de afdeeling Haar lem van den Chr. Nat. Geheelon'th.- Bond ito het gebouw van de Haarlem- sche Jomgielings Vereeniging Pred. 12 vers la haar j aarfeestviering hou den. Toonkunst. Dat op 24 Maart 1908 de Jabres- ze it en zullen worden uitgevoerd door de Haarlemscthe atfd. van Toon kunst, is een slip van de pen^ be doeld wordt die Schöpfung. ONZE BRANDWEER. Yrij.diagmdddag hield de brandweer een oefening in het Kleverpark. Ver ondersteld werd dat aldaar een brand w.as uitgebroken; de brandweer was 7 minuten na het alarmsein aanwe zig. Tegelijkertijd is met de brand ladders een proef genomen bij' het hooge schoolgebouw in het Klever park, waarbij bleek dat de daken met de ladlders zeer goed te bereiken zijn. De oefening gaf dus alle reden tot tevredenheid. G e v. V o o r w. Een rozenkrans in étui, een porte feuille, een lorgnet, een meisjes met inhoud, een lorgnet in étui, een halsketting, een hondje. Bekeurd. Proces-verbaal is opgemaakt wegens rijden met een wagen zonder licht. Examen. Uit Aken schrijft men ons: Vrijdag slaagden voor het cairid.- examen ingenieur de heenen Joh. J. van der Ley, electr. techn. en A. v. cL Ma aren Jansen (chem.) cum laude. Hinderwet. Door Burgemeester en Wethouders is bij beschikking van 10 October j.L aan J. L. Rinkel vergunning verleend tot oprichting van icene smederij in het perceel aan de MagcL'alenasteeg No. 11. Jubileum M. L. v. Gemert. De le Januari 1908 zal voor een man; welbekend in de pnderwijs-we- reld', een merkwaardige dag zijn. De heer M. L. van Gemert, hoofd der R.-K. Par. Burgerscholen te Haarlem, zal dan een paar Zeldzame jubilea vieren. Een kort overzicht van den wierk- zarnen levensloop van den jubilaris ga Mer vooraf. Den lsten Januari 1858 begon de heer M. L. van Gemert zijn loonbaan als onderwijzer. Dén lsten Januari 1863 werd hij aangesteld als hoofd dér Openbare School te Nieuwkuyk, wel ke betrekking hij op 1 Mei 1867, na een vergelijkend examen, verwisselde met die van hoofd eener Openbare School in Breda. Kort daarop werd hij in deze stad tevenjs benoemd tot onderwijzer aan de Rijks-Normaal lessen en leeraar aan de Burger avondschool, terwijl hij hoewel jongste schoolhoofd gedurende zijn verblijf in Breda meermalen werd aangewezen ais deskundige bij verge lijkende examens. In Juli 1870 werd de heer Van Ge mert benoemd tot instituteur en hoofd 'der R.-K. school te Alkmaar. Ook daar werd hij al spoedig benoemd tot onderwijzer in bet Fransch aan de Rijks-Normaallessen, en leeraar in de wiskunde aan de Burger-Avondschool. Gedurende zijn verblijf in Alkmaar nam de lieer Van Geanert het initia tief tot het stichten van de Vereeni ging van Hoofden van Scholen in het Bisdom Haarlem, welke vereeniging in 1871 werd opgericht. Deze de oudstebestaandie heeft veel bijgedragen tot den bloei en de ontwikkeling van het Katholiek bij zonder onderwijs. Ook nam de heer Van Gemert het initiatief tot het stichten van het weduwen- en wéézen-fonds voor de onderwijzers aan de R.-K. Bijzondere Scholen in het bisdom Haarlem, welk fonds door een vorstelijke gift van Mgr. Snickers z.g. in Januari 1882 tot stand. kwam. De heer Van Gemert was, van het bestaan der Vereeniging van Hoofden af, lid van bet bestuur, en de laiatste 25 jaar voorzitter van die vereeniging. Op 1 October 1885 trad de beer Van Gemert in functie alls hioofd der R.-K. Par. Scholen te Haarlem, welke be trekking hij nog steeds waarneemt. In 1887 werd hij benoemd als deskun dige in de examen-commissie voor de hoofdakte eerst voor het vak: Wis kunde, later voor Aardrijkskunde. Se dert is hij alle jaren als examinator herbenoemd, terwijl hij ook meerma len examineerde voor de hulpakte. Eenige jaren geleden werd de heer Van Gomeirt benoemd tot lid der sub commissie van de Staats-commissie ter reorganisatie van het onderwijs, van welke commissie hij nog steeds dteel uitmaakt. Ook had hij een werk zaam aandeel in het stichten der Diocesaan-Vereeniging van R.-K. On derwijzers in't Bisdom Haarlem. Tot 1 Januari 1906 was hij voorzitter van die vereeniging. De heer Van Gemert viert dus op 1 Januari 1908 zijn 50-jarig jubileum als onderwijzer. Tevens is hij dan 45 jaar hoofd eener school en 371/2 jaar werkzaam bij bet bijzonder onder wijs. H<et zal den nog steeds met jeugdige opgewektheid werkzamen en algemeen geaebten jubilaris op dien dag zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken KANTOOR-DU RIEU. De opgemaakte inventaris van den staat van baten en schulden van het kantoor van wiijlen dien heer du Rieu bevestigt wat wij reeds gisteren me dedeelden, dat de toestand geenerled mien tot bezorgdheid behoeft te ge ven. Maandag zal de begrafenis van dén heer du Rieu plaats hébben, zoodat het kantoor dan gesloten zal zijn. IJMUIDENSOHE REEDERS. Te dezer stedie, in Hotel „de Leeu werik" is dezer dagen eene bijeen komst gehouden van belanghebbenden bij de IJmuader vissdherij, ten einde te overwegen of er ook middelen zijn te beramen ten eïnd'e te voorkomen, dat het door den Minister van Land bouw. Handel en Nijverheid gedaan voorstel, om het percentage dat voor gebruik van dén Rijksvischafslag te Umuiden moet worden betaald', van 1 op 2 procent te brengen, door de Tweede Kamer wordt aangenomen. De Kamerleden de heeren Lieftinck en Txieub, die uitgenoodagd waren die- ze vergadering bij te wonen, hebben aan die uitnoodilging echter niet vol daan. Aantal baden. In bet Douche Badhuis aan den Koudénh'orn zijn in de algeloopen wéék genomen 637 baden, in dat op het Leidsche Plein 802. HAARLEMMERMEER 'Hengstenkeuring te Hoofddorp op Vrijdag j.l. Aangeboden 39. Agekieurd werden de hengsten van Allard te Haarlem, B. Biesheuvel te Haarlemmermeer, A v. Wier in gen, idem, L. Zijlmans, idtem; K. Los, ï<L, Vereeniging Nieuw Vennep, idem, en J. R. Wusite, te Santpoort. Afgewezen tot de voorjaarekeu ring de hengst van de Wed. Suer- mond te Ellefcom, en van A. Colijn te Nieu wer-Amstel ZANDVOORT. ■In de vacature Braaktsma zal in de plaats van een onderwajizer eene on derwijzeres worden benoemd aan school A alhier. J .r De agenda voor die tegen Donder dag 17 October a.s. uitgeschreven ■openbare- raadsvergadering luidt: Ingekomen stukken en roededeelin- gen. Str andve rpac hiang. Request van de heeren Groen en Termes, ter zake aankoop grond. Kohieren schoolgeld. (Suppletoir kohier honden bel asting.i Rekening Buig. Armbestuur 1906.- ■Subsidie Burg. Armbestuur 1908. Begrooting Burg. Armbestuur 1908. Gratificatie Rijksveldwachter. Wïjlziging instructie gemeente-ge- neesheeren en die dier vroedvrouw. Bespreking waterleiding. INFANTE ISABELLA VAN SPANJE, (Men meldt uit 's-Graverihage Infante Isabella van Spanje heeft eenige merkwaardigheden der stad bezichtigd en ontving bezoek van de iSpaansche gedelegeerden ter Vredes conferentie, van den gezant en van de leden der legatie. WAANZINNIGE. De vrouw van dén landbouwer E, uit de buurtschap Noordijk bij Neer die, die reeds geruimen tijd blijken had gegeven niet goed bij 't hoofd te zijn, had herhaalde malen zich laten ontvallen, dat zij dr. A Kuypex in Den Haag wenschte te spreken. Dat plan heeft zij nu ten uitvoer ge bracht. In Den Haag werd zij door een agent op de stoep van dr. Ivuy- per's woning schreiende aangetrof fen. Op de vraag wat zij daar doen moest, antwoordde zij, dat zij dr. Kuyper zoo gaarne wilde spreken. De agent begreep uit haar vreemde manrer van doen al heel spoedig, dat hij een halfwaanzinniige voor zich had en nam haar mede naar den commissaris, van waar zij later naar. het stedelijk ziekenhuis gébracht werd. De gemeente-poli'tie is heden morgen reeds vertrokken om haar weder naai' hier te brengen. (Zutph. Ct.) POSTDIRECTEUREN. De Haagsohe correspondent van De Tijd schrijft: •Zooals men weet, wordt tegelijk niet Hoofdstuk IX van de begroeting be handeld een suppletoire begrooting op dit Hoofdstuki, door minister Kbaua ingediend, om de positie der directeu ren van poet- en teiegrauifkénto ren te verbeteren. Men herinnert zich ook, hoe, tegen de wijize, waarop de positieverbetering beoogd wordt, uit de kringen der betrokkenen een heftig gedocumenteerd verzet is gerezen, omdat die verbetering voor velen fei telijk op een verslechtering neerkomt Het zal belanghebbenden, die, naar ik verneem, er zélfs een audiëntie bij dén m'nisltier en den directeur-gene raal voor over gehad hebben, waar schijnlijk niet onaangenaam zijn te vernemen, dat het afdeelingsondex- zoek, hetwelk Woensdag j.l. plaats gehad heeft, zeer ongunstig voor de ministesrieede plannen is uitgevallen. Waarschijnlijk zal dan ook de behan-

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 1