Weerbericht Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenland Financiëele Berichten INGEZONDEN Stoomvaartberichten Telegrammen Burgerlijke Stand Marktnieuws MEDEDEElLTN/GEN VAN HET KONJNRL. MED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bdldt, 18 Ootober 1907. Hoogste barometerstand 764.0 m.M. te Haparanda (Oostkust v. Zweden); laagste 727.2 m.M. te Valentia (Zuid kust van Ierland). Verwachting tot den avond van 19 October. "Wand: matige tot k/rachtagen of etormachidgen Z.-West. wind. Gesteldheid van de lucht: meest zwaar bewolkt, mogelijk Temperatuur: iets wannier. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand' hedenmiddag te HUT 7oli m.M Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 747| m.M. te Kawlsm. Vrijdag 18 October Hoogste gisterenF. 65® Laagste heden nacht F. 47° Hoogste hedenmiddag 2 uur. F. 56° Kinderherstedlings- en Vacam- tiekolonies. Donderdagmiddag kwamen na een .verblijf van vier weken in het kolo niehuis te Nunspeet aan het station alhier aan een elftal kinderen, uit makende de laatste groep der door de af deeling Haarlem uitgezonden kin deren. Gezien biet weder der September- en eerste October-dagen, hebben deze kinderen het best getroffen en veel in de buitenlucht kunnen verkeeren. Do toename in gewicht liep dan ook .van ruim 2 K.G. tot niet minder dan 4 K.G., zeker een belangrijke ver in eerderin gte noemen. Niet genoeg kan dan ook de arbeid der hier gevestigde afdeeling gepre zen worden, die ook voor hiet volgend jaar goede en weer grootere plannen beeft. ELECTRISCHE SPOORWEG MAATSCHAPPIJ. Gedurende de maand September bedroeg het aantal vervoerde passa giers op de verschillende lijnen: Amst erdamHa arlemZandvoor t 179.080. Ceintuurbaan te Haarlem 112.043. Haarlem—Bloemendaal 45.588. Totaal 336.711. De ontvangsten per dagkilometer bedroegen: Lijn Amsterdam-Ha arlem-Ziand- iroort 48.28. Ceintuurbaan te Haarlem f 31.80. Lijn Haarlem-Bloemendaal f 53.77^ Van een krokodil! Wij hebben dezer dagen een ijselijk verbaal opgenomen over het treurig einde van een inlander uit de West- Indische koloniën, die na een hevi- gen strijd met een krokodil van dit afschuwelijke monster het slachtof fer werd. Wfe zich van zulk een beest een goed denkbeeld wil vormen, kan er hier een te zien krijgen. De heer Dou- wes, Pagetorenvest 13, deelt ons me de, dat hii zulk een exemplaar in zijn bezit heeft, 21/2 meter lang. Men behoeft niet bang te zijn, het beest doet geen kwaad meer, want het is netjes opgezet Vrije en Orde-oefeningen. Haarlem, 17 Oct. Geslaagd de heO- renA L. H. Ross, P. M. J. Meijer, F. H. M. van den Donk, allen te Be verwijk W. A. Sikkema, L. J. Wij- nanda, A. Wille allen te Amsterdam; dc dames J. M. G. W. Schulze, A. C. Schuitemaker en M. J. Verhoog, al len te Amsterdam W. Latenstein vam Voorst, A J. Kerkhoff en B. Vos, ai- len te Haarlem. Op de gisterenavond alhier gehou den algemeene vergadering van de Typ. Ver. „De Phenix", zijn de aftre dende bestuursleden D. Brauokmam, G. van den Haak en J. C. Broek- meijer, herkozen. Soc. Vereenlging. Donderdagavond vergaderde het College van Gecommitteerden der Soc. Vereeniging, onder voorzitter schap van Dr. J. Timmer, die o.a. hulde bra dit aan wat de afgetreden Commissaris voor de Consumption, do heer J. J. Zeewoldt, voor de So ciëteit heeft gedaan. In zijn plaats stelde het College candidaat den heer T. L. van Wag- tendoaik. Daarna werd onder leiding van het bestuur en den architect, den heer J. van den Ban, de verbouwde en vernieuwde concertzaal bezich tigd. .VERGOEDING WEGENIS GEMIS VAN VRIJE WONING. Bij Kon. besluit is de geldelijke ver goeding die per jaar toegekend kan worden aan de drie categorieën van gehuwde militairen beneden den rang van officier, gebracht als volgt: eerste categorie van 160 op 200; tweede categorie van 190 op 220; derde categorie van ƒ220 op ƒ250. Weer een inbraak. Weder hebben we melding te mai ken van een inbraak, doch thans zijn de heer en op heeterdaad betrapt. Brutaal genoeg hadden ze weder om de woning van mevr. Van der Eist op den Koninginneweg tot hun doel gekozen. In ons blad van giste ren kan men lezen, dat de inbrekers den vorigan nacht hier al een bezoek hadden gebracht, doch blijkbaar ge stoord zijn geworden. Immers, alle kaften waren opengebroken, doch zelfs het voor de hand liggend zilver en een gouden horloge bleven onaan geroerd. De agenten van politie J. de Haan en K. Fluister (van de nacht-recher- ohe) zagen omstreeks 3 uur iets ver dachts nabij do rwoning van mevr. Van der Eist. Zij klommen over het (hiek en bemerkten, d'at de deur aaini de achterzijde open stond. Zij ble- vem toen bij de villa tot een andere polirtie-maix, de agent 4e klasse W. Smelter, naderde an met hun drieën onderzochten zij toen de villa, waar bij zij in de keuken aantroffen de personen van Van der Weyden uit dc Olieslagerslaan. en De Vaal uit de Scheepersstraat, beiden bij de po litie welbekend. De heeren hadden het aanwezige zilver, vorken, lepels, enz., en verschillende gouden voor werpen, o. a. een gouden dameshor loge, reeds in een zak en een kistje bijeengepakt, toen zij werden over vallen. De arrestatie had plaats na dat de villa was afgezet door inmid dels op het ihoornsignaal aangekomen a gent an. Zij werden geboeid naar het poli tiebureau overgebracht. Hedenochtend zijn in den tuin der villa nog gevonden een gouden oor bel en een gouden ringetje, beiden uit de villa afkomstig. Van der Weyden is 24 jaar en indertijd voor de inbraak in de Zeep fabriek „Het Klaverblad" veroordeeld De Vaal is pas 18 jaar oud. In de gisteren te Zevenbergen ge houden voordrachten-wedstrijd l>e- thaalde onze stadgenoot, de heer Vo- get ,den lsten prijs. Haarl. Nij verheid. Op de te Leiden geopende Tentoon stelling van Electriciteit in Woning en Ambacht, heeft de firma Heringa Wüthrich, technisch bureau te Haarlem, hoofdvertegenwoordiger voor Nederland en Koloniën van het Zirkan-glühlampenwerk dr. Holle- freumd Co. te Berlijn, een moofe verzameling Z. lampen van de laat ste constructie met lichtsterkten van 26 tot 100 H. K. ten toon gesteld. De- zo Zirkanlampen zijn metaaldraad lampen welke per kaars minder dan 1 Watt verbruiken. Zij worden in ■■alle spanningen tot 250 Volt geto verd en kunnen evenhls kooldraad- iampe-n in alle standen branden, ter wijl zij tegenover deze laatste een besparing van 75 geven. G e v. V o o r w. Twee vingerringen, een bruinharige hond, ieen vrouwenzak met inhoud, twee gordijnen en een lijfje. Een wandelstok. AERDENHOUT. Mond- en klauwzeer. Bij den landbouwer B. van der Velden, wonende op Boekenrode al hier, is onder den veestapel het mJond- en klauwzeer uitgebroken, men traeht door afzondering zooveel mogelijk de ziekte te beteugelen. HAARLEMMERMEER. Donderdag j.l. werden te Hoofd dorp 2 nieuwgebouwde woningen ge veild op sectie J. J. 2 met 9 aren tuin grond, behoonende aan den heer Groo teman. Opgehouden voor 725 gulden. Twee woningen onder een dak op sectie J J., behoorende aan de wedu we Tiggeloven met 9 Aren tuingrond bracht op 1325. Kooper de heer H. Bakker alhier. VELSEN. Brand. Vanmorgen vroeg ontstond brand bij den heer Pesch, Schulpweg, ge meente Velsen. Daar de wind gun stig was, ko-n het vuur door het op treden van de brandweer tot den zol der beperkt worden. Oorzaak onbe kend. IJMUIDEN. Diat de levensstandaard te IJmui- den hoog is, is wel gebleken udt de venhoogiing der laanvaingissalarassen wam politieagenten met 100 per jaar, die alzoo gebracht zijn op 700. Dat zal wel bet hoogste aanvangssalaris zijn, dat ergens aan agenten wordt gegeven. UIT DEN ZANDVOORTSCHEN RAAD. Donderdagavond waren drie Raads leden en een wethouder afwezig, maar toch heeft de vergadering zeer lang geduurd. Als de heer Koning óók weggebleven was, ja.... dan had den we licht twee uur eerder op sitraat gestaan. Deze beeft twee uur niets anders gedaan, dan het met den Voorzitter oneenszijn over alle mogelijke zaken. Hij begon reeds dadelijk bij de in gekomen stukken. De heer Van Ar- kel heeft onlangs een plan ingediend voor het verbouwen van eenige klei ne huisjes aan de Burgemeester En'- gel bertsstraat, maar vroeg daarvoor afwijking van de vastgestelde rooi lijn. Do Raad wilde daar toen niet aan en raadde den heer Van A, een ander bouwplan te maken. Thans be richtte deze heer echter, dat hij daar in niet geslaagjd was, en dus alsnog afwijking der rooilijn vroeg. Do Voorzitter wilde dit stuk dade lijk behandelen. De heer Koning kwam daar evenwel met kracht te gen op, omdat vier leden afwezig wa ren en de zaak bovendien niet op de agenda vermeld stond. Een kwartier o ver-en-weer -pr aten had tot resultaat, dat de zaak in stemming gebracht werd en alle hee»- ren voor aanhouding stemden, om, zooals de lieer Slagveld zei, niét den schijn op zich te laden, dat men van de afwezigheid der andere leden wil de profitoeren, om een besluit te no men. De heer Koning zeiIk zal bij wijze van protest togen de houding van don Voorzitter over deze zaak niet meestemmen. Een tweede verschil ontstond over een adres van de heeren Groen en Termes inzake den aankoop van een steegje tusschen hun (te verbouwen) perceelen. B. en W. stelden voor, om het steegje aan den publieken dienst te onttrekken, om later nog over den verkoop te kunnen beslissen. Ook aan «de opheffing van dit steegje tornde de heer Koning, maar bleef weer „heelemaal alleen" staan, daar do andere leden mét het advies van' B. en W. accoord gingen. Het meest werd er echlter bij de be spreking van de waterleiding gekib beld. De Voorzitter wilde de opge maakte concessie-voorwaarden in be handeling brengen. Allereerst een der hoofdpunten. Artikel 29 bepaalt, dat aan den concessionaris voor jaar het uitsluitend recht gegeven wordt een waterleiding te exploitee- ren, en dat het water door diepborin- gen aan de duinen moet onttrokken worden. De VOORZITTER: Ik breng deze zaak in bespreking, wat denken de heeren daarvan De heer KONING Wadht u eens, m'nheer de Voorzitter, zóó ver zijn wie nog nietIk ben niet van plan deze oomcessiei-voortwaarden te be spreken, omdat het nog niet eemis uit gemaakt is, of we wiel concessie wil len geven, 't Is nog nilet eens giezegd, dat de Raad hier een waterleiding wil hebben, en a 1 s die Raad dat wel /wil, dan rest nog de vraag, wiat het zal zijn, eigien exploitatie of conces sie. Dat gaat zoo maar nietIk ver- wacht van B. en W. een advies óver aeze zaak, daarom hebben we voor eenigen tijd de concessie-aanvrage in handen van B. en W. gesteld. De VOORZITTER Och kom, m'n heer Koning, wat bent u weer aan 't draaien uw houding verbaast mij ten zeersteZoo de Raad geen con cessie .wildé geven, dan had hij ook het adres niet in handen van B. en W. moeten stellen. De heer KONING Ik wil van B. en W. een advies Ik ben niet zoo knap, om te bunnen oordieeien of we hier behoefte aan een waterleiding heb ben en hoe die ingericht moet zijn. Als de andere beeren zoo knap zijn, gelukkig voor hen. Maar ik ben het niet. De VOORZITTER Altijd maar ad viezen van B. en W. Het mocht wat De leden van dien Raad zijn hier toch zóó, dat al geven wij advies, dan gaan de heeren toch1 tegen de keer m, als er maar iets is, .wat niet met hun ideeën strookt. B. en W. hebben ook wel wat anders te doen. Moeten wij zooveel adviezen geven, omdat d'e Burgemeester niets anders te doen heeft, of omdat de Wethouders zoo goed betaald worden Als u, m'n heer Koning, nog Wethouder was, zou u voor "zulk monnikenwerk ook zeker bedanken. Wat wilt u nu eigen lijk De heer KONING Een advies van B. en W. De VOORZITTER Maar acht u dan een waterleiding hier over bodig De heer KONING Dat weet ik niet. De VOORZITTER Dan zal ik u 't eens vertellen. Op vele plaatsen in de gemeente is zeer slecht waiter, de badgasten klagen er zeer over... De heer SLAGVELD Badgasten zijn „duvelkatensche" lastige lui, dije klagen overal over!... Gelach. De VOORZITTER Ze klagen niet ten onrechte over Kef water. Kom eens aan den Hoogemwegslecht wa ter, kom eens hier, kom eens daar. M'nheer Koning, u noodzaakt mij dingen te zeggen, die niet in het be lang der gemeente zijn, maar het io uw schuld. Een artikel der Bouw verordening zegt, dat in elk perceel binnen 25 meter goed drinkwater te halen moet zijn. Als we daar eens de hand aan gingen houden, zou u eens De heer SLAGVELD Dat had. u moeten doen, als het zóó erg is, als u het zegt 't Is onverantwoordelijk, dat zoo maar te laten glippen... De VOORZITTERAls de Raad geen waterleiding wil, laat ik alles onderzoeken en zal zóó streng aian die bepaling de hand houden. Alle pompen laat ik onderzoeken!... De heer KONING Dat is uw recht De VOORZITTEREn dan de brandweer Ik durf de verantwoor ding voor de goedie inrichting der brandweer niet op mij nemen. Ner gens is water De heer KONING Een zee vol(Ge lach). De VOORZITTER K:om daar maar eens bij Eén slangetje. Als we een waterleiding hebben, kunnen we goe de brandkranen maken. De heer KONINGDat zon een voordeel zijn, maar daarvoor is geen waterleiding noodig. De VOORZITTER Maar wat wal len de andere hoeren?... De heer SLAGVELD Ik ben tegen artikel 29, tégen uitsluitende oon- De heer VAN DER WERFF Ik ben heelemaal tegen een waterleiding. Het water wordt aan de duinen ont trokken en dat ia schadelijk voor de aardappelteelt. De VOORZITTERNu doen dlat die pompen Do heer D'ESCURYIk ben' na tuurlijk vóór een waterleiding. Een 'badplaats zonder waterleiding, dat kan niet langer, 't Is een eisch des tijds. De VOORZITTER Maar wat wil len de heeren toch De heer KONING Ik kan het niet beoordeelen. Geeft gij B. en W. ons een advies I De VOORZITTER: Wat de heeren niet willen beoordeel en, dfaar heÉ- ben zgeen verstand van. Begrijpt •u Dat is het De heer KONINGLaten we een commissie van onderzoek benoemen. De VOORZITTERDaar ben ik te gen, maar laten we stemmen. Alïe heeren waren daar tegen, dus géén commissie. De heer KONING Dan ga ik mij zelf op de hoogte stéllen. De VOORZITTER Goed Laten al lo heeren dat doen, dan zullen weer den volgenden keer weer over spre ken. Di't werd goedgekeurd. Ten slotte w orden er nog kleine zaken afgehandeld. Aan A. Paap werd' 10 strekkende meter strand' verhuurd. Het subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur werd bepaald op 600. Aan den rijksveldwachter wérd een gratificatie van ƒ50 verleend. De instructie van den gen geneesheer en vroedvrouw werd' eenigszins gewijzigd. Ter vervanging van den heer Hoe kendijk zal oen gedeelte van het Godsdienstonderwijs alhier gegeven worden door den heer Hilbrander. godsdienstonderwijzer te Haarlem. DE KONINGIN EN PRINS HENDRIK IN MECKLENBURG. Men meldt uit Schwerin: Prins Hendrik is Woensdag uit Dresden te Dobbin teruggekeerd. Donderdag is daar de groothertog van Mecklenburg-iSchwerin aange komen, die met prins Hendrik op het meer van Krakow ging jagen. Des avonds kiwiamen de groother togin van Mecklenburg en de groot hertog van iSaksen-Weimar voor tw/ee dagen op bezoek. TWEEDE KAMER. Het is er gisteren toch nog van ge komen. In den middag is de Kamer Sn comité-generaal gegaan en het laat zich aanzien, dat heden gedu rende een deel van den te 10 uren aangevangen dag ook nog in het ge heim zal worden vergaderd. De Minister van Oorlog zette de verdediging van zijn „stelling" voort. Hij liet nu de historie rusten en be toogde allereerst, dat de geldmidde len wel degelijk veroorloofden èn voor het leger èn voor de stellingen te besteden, wat ook moest, want in h.et systeem van defensie paste de Stelling van Amsterdam, gelijk an dere doelen; kustdefensie, vesting- stelsel, sperlinies enz. Daarom moes ten de gapingen- in de Stelling van Amsterdam worden aangevuld' en dan met permanente weiken; voor de vleugels kon men rmet tijdelijke volstaan en de kosten- waren, in ver gelijking met wat men elders uitgaf, gering. Een uitgave van 8 mdllioen verdiende de voorkeur boven een on- eervollen ondergang. Met permanen te werken zou men althans een we derstand kunnen bieden, die den vij and belangrijke offers zou kosten. En die vijand had in elk geval met de publieke opinie in do wereld te re kenen, zoodat hij geen oneervolle din gen zou doen, als bijv. het doorste ken van de Lekdijken. De bezwaren, die geopperd waren, ontmoetend, achtte de Min. een oom- missie van onderzoek onnoodig eo u:tstel ongewenscht. Zeker, er bleef meer te doen, maar men moest dit fonds aannemen om te doen wat al vast voor de hand ligt. En wat, naar 's Ministers oordeel van de Stelling van Amsterdam kon gezegd wordeu nl. dat zij onmisbaar was. Dat was de conclusie waartoe de Man. in het openbaar kwam. In de geheime vergadering zal hij ongetwijfeld die conclusie met nog andere argumen ten hebben verdedigd. DOODSLAG. Men meldt uit Wychen aan de Pr. N.-Br.": Woensdagavond ontstond met het huiswaarts keeren tusschen R. en N. N. hevige twist, die zoover liep dat Th. B. den laatste met 'n dennespar zoo toetakelde, dat hij levensgevaar lijk gewond werd. Th. B. is voorloopig in hechtenis genomen. Donderdagmorgen circa 7 uur is N. N., gepensionneerd militair, ten gevolge van zijn verwonding overle den. GEEN MflOSDAiAD. Udt Schiedam wordt aan de „Msb.' Als officieel kunnen wij thans me- dedeelen, dat de uitslag der gerech telijke schouwing van het lijk van den Scfaeveninger Arde Dijkhuizen is, dat de man is gestorven door ver drinking. Het touw om den hals heeft niets met de doodsoorzaak uitstaan, evenmin als de wonden aan hoofd en rug welke laatste zijn toegebracht ge worden nadat de dood was ingetre den. Misdaad wordt geheel buitengeslo ten geacht. UIT DEN TREIN GEVALLEN? Men meldt nog aan het Vad. diat uit de gerechtelijke schouwing is ge bleken dat juffrouw v. D. uit Rotter dam, die op dien spoorweg tusschen Delft en Schiedam werd gevonden, is overleden aan verstikking; zij had in keelholte en luchtpijp een hoeveel heid aarde, vermengd met grind. Hat vermoeden, dat zij uit den trein zou zijn gesprongen, toerust op niets. Veel meer waarschijnlijk is, dat de deur der coupé niet goed gesloten is geweest of door een andere oorzaak is opengeraakt en dat zij uit den trein is gevallen. ONGELUKKEN. Te Bergen op Zoom had de kolen- drager v. Eeckeren bij het lossen van kolen het ongeluk te vallen met zijn borst op een paal. Donderdag is de man .ten gevolge van inwendige kwetsuren overleden. Een loodgietersknecht, die Dins dag te Hilversum van een villa zoo noodlottig kwam te vallen, is aan de gevolgen zijner verwondingen overle den. BRANDEN. Men meldt uit Zweedoo aan de Ass. Ct.: Donderdag brandde te Wezuper- brug de woning af, bewoond door J. Tangenberg en toebehoorende aan A. v. Veen, terwijl de bewoners afwe zig waren. Niaar men verneemt was het huis verzekerd, doch de inboe del niet. Deze brand, waarvan de oorzaak onlbékend as, is voor T. een groote ramp, daar niets werd gered. PLOTSELING DOOD GEBLEVEN. De identiteit van den persoon, die aan boord van het s.s. „Morawitz" (e Rotterdam plotseling dood gebleven as, is nog steeds niet vastgesteld. Hij noemde zich bij de aanmelding A. J. van der Wel. Op hem werd bevonden een nikkelen horloge, waarin de naam J. van der Hulst, alsmede een retour-kaartje Den Haag-Rotterdam. •Zijn kleeding was gemerkt: Wagner, confectiemagazijn Den Haag. Ver moedelijk is 't dus een Hagenaar. Vanwege de Rijksverzekeringsbank zal een lijkschouwing plaats hebben. VERDWENEN. De h'eer O., firmant der firma O', en De B.. makelaars in drogerijen, Nieuwe Haven te Rotteirdlam, heeft zich, naar aan „De Rotterdammer" worcltt gemeld', verwijderd. De heer O., die in Den Haag gedo micilieerd is, moet in dien laatsten tijd sterk hebben gespeculeerd. Hij heeft een briefje achtergelaten, waar in gezegd wordt, dat een onderzoek naar hem nutteloos zou zijn. EEN PODIUM INEENGEZAKT. Te Stadskanaal had een middag- U'ipvoering plaats in de kerk dier Her vormde gemeente, door het Wbg- nums gezelschap (Jacob Kwast), De kerk was bijttia geheel bezet. Tijdens de uitvoering zakte het podium in elkaar waardoor zangeressen en zan gers door elkaar vielen. Ben der da mes verloor een oogenhLik haar be wustzijn, doch geen ongelukken kwa men voor. EEN MARECHAUSSEE AANGEVALLEN. Den marechaussee Kroon der bri gade te Weert, die. Maandagavond een wandeling deed', werd' door ze keren H. Sch. gevraagd, of hij de persoon was, die hem den voriigen winter had geslagen. Op zijn ant woord ik heb met u niets te maken, werd hij aangevallen, van zijn sabel beroofd en werden hem 2 messteken in 'het lichaam toegebracht. De daar door ontstane verwondingen zijn ech ter niet van doodelijken aard. Sch. is voorloopig aangehouden en in verze kerde bewaring genomen, terwijl zijn medeverdachte J. H. de wijk naar België heeft genomen. (L. K.) Uit Hamburg wordt aan de Frankf. Ztg. giemeld, dat het oude bankiers huis Halier Soeiile en Cy. haar beta lingen heeft moeten staken, als een gevolg van haar groote engagementen op nijverheidsgebied. Het passief be draagt M. 15 miillioen. De „Köln. Ztg." noemt als cijfer van het passief M. 25 millioen. De fir ma was gevestigd sedert 1830. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven). Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. PLATTELANDSTOESTANDEN TE HAARLEM. Mijnheer de Redacteur! Een mijner vrienden deelde mij zeer onlangs mede, dat hij, over be drijfsbelasting den ontvanger willen de spreken, zich daarvoor moest be geven, dn een door menschen ©vervul de kleine, lage, kwalijk riekende lo kaliteit. Hij had te doen met den ambtenaar, die, hem welwillend te woord staande, een stank van bellang had te doorstaan, die uit het „voor portaal" op den man aandrong. En ook in het vertrek van den ontvan ger, die met een talrijk personeel veel te klein behuisd is, was de lucht lee- lijfc verpest. Nu kan het publiek de zorg voor de Rijksambtenaren mis schien met een veilig geweten aan het Rijk overlaten, maar mijn vriend vond het meer dan ergerlijk, dat hij zoo lang onder zoo ongunstige om standigheden moest wachten. iHjet mooiste was, dat hij ook onverrich- terzake weer naar huis kon gaan, want tot zijn groote verbaring hoor de hij, dat hij jden ontvanger niét onder vier oogen bon spreken. Stel u voor: de ontvanger der directe be lastingen te Haarlem beschikt na elf over een afzonderlijk vertrek. (Mijn vriend vond den inspecteur niet op. diens bureau; deze ambte naar is uit hoofde van zijine bezighe den veel ambulant. (Een halven dag had mijn vriend verzuimd... Toen het hem gelegen kwam weer eens eon halven dag té verzuimen om pogingen aan te wen den den inspecteur te spreken, zag hij op zijn aanslagbiljet, dat de tijd van bezwaren verstreken was. Ik heb, alvorens mij tolk te maken van de grieven mijns vriends, eerst eens zelf den toestand ter plaatse op genomen. Welnu, Mijnheer de Redac teur, die toestand is beneden alle peil. Hij laat alles te wenschen over en in geen plaats van eenige betee- kenis is het zoo naar gesteld met de belastingkantoren. De Haarlemmers moeten wel erg mak zijn, dat ze daar niet tegen proi.esteeren.Aan dien toe stand zal wel ieder gaarne een einde zien gemaakt, behalve vermoedelijk de gelukkige eigenaar van dit per ceel, wiens pand wel kwalijk onbe woonbaar kan worden verklaard, terwijl het Rijksambtenaren herbergt Ein wie weet hoeveel nog wel van on ze dierbare belastingpenningen aan huur voor dit krot wordt besteed. Eén moet de eerste zijn, die op de zen schandelijken toestand wijist, en daarom, Mijnheer de Redacteur, doe ik het. Uk vertrouw, dat u en 'alle belastingbetalende burgers met deze klacht zullen instemmen en zou wil len, dat een zoo krachtig protest udt de toezoekers van dit „kantoor" op ging, dat verandering het gevolg er van ware. U zult u ongetwijfeld ver dienstelijk maken door er eens ern stig op te wijzen. Hoogachtend, Uw dw., F. A. L. LANG Het st. Besoeki, van Java naar Rot terdam, vertrok 17 Oct. van Batavia.- Het st. Djocja, van Rotterdam naar Java, vertrok 17 Oct', van Djibouti. Het st. Celebes, van Amsterdam n» Batavia, passeerde 17 Oct. Kaap St. Vincent. DE TOESTAND VAN DEN KEIZER VAN OOSTENRIJK. WiEENEN, 17 Oct. (Reuter). Ook in de eigenlijke ziekte van den Keizer van Oostenrijk wordt beslist verbe tering waargenomen. DE OOSTENRIJKSGHE SPOOR WEGEN. WEENEN, 17 Oct. (Reuter). Ln de Kamer van Afgevaardigden is be raadslaagd over een dringende motie van den afgevaardigde Ellenbogen, betreffende de exploitatie der staats spoorwegen. In de motie wordt ge zegd, dat het materieel onvoldoende, de weg slecht en de exploitatie onze ker is. 'Spreker verwacht van de energie van den minister van spooT- wegen, dat hij met de noodige kracht zal optreden tegen de maatschappij •tot exploitatie der Staatsspoorwegen- DE ROOF VAN THOMAS. PARIJiS, 17 Oct. (Reuter). De ver maarde reliquieënikiist (door Thomas gestolen) is uit Londen naar hier overgebracht, onder toezicht der po litie. De reliquieënkist zal ZateTdag naar Limoges worden overgebracht, SPOORWEGONGELUK. SINT SEDASTLAAN, 18 Oct. (Reu- ter). In de nabijheid van Oris had tusschen een personentrein en een goederentrein een botsing plaats, waarbij 21 personen ernstig gewond werden. ONDERTROUWD 18 October. G. Weijefs en A. v. Hon- schoten. BEVALLEN 16 October. B. Peper, geb. Stekelen- burg, z. 'M. C. J. de Vos, geb. Van Buuiren, z. 18 October. M. v. d. Wa ter, geb. Van Twuiver, z. M. D. S. Opdam, geb. Otten, id. 385STE STAATSLOTERIJ. 5e Klasse 17e Lijst. Trekking van 18 October. Hooge prijzen: 847 70 met premie van 3000. 400: 14645. 100: 18854. PTijzen van 70. 826 4886 9589 13988 17049 20015 10962 1464 5403 10335 15024 17427 20701 2093 5885 11733 16102 18160 20791 9177 8006 11834 17034 18526 20799 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 581 5438 7721 12469 13534 16927 20438 666 6815 7996 12640 14028 17026 20604 918 6959 8185 12751 14158 17333 20791 2301 6995 8292 12781 14194 17746 20911 2422 6319 8894 12831 14252 18575 20911 2783 6407 8964 12854 14678 18721 2889 6665 9232 13007 14889 18898 3869 6676 9365 13209 15231 18908 3921 7071 10757 13263 16442 19860 4496 7397 11138 13318 16685 19982 5151 7468 11886 13491 ls790 20125 5e Klasse 16e Lijst: 4338 met 70 moet zijn 4368 met 70; 19027 met 70 moet zijn 19029 met 70. Op eenige No. 22 m.z. 27, No. 67 m.z. 62, 6962 m.z. met 70. HAARLEMMERMEER. Op de paardenmarkt te Hoofddorp 17 Ootober j.l., waren aangevoerd: 496 paaiden, waarvan d'e pr ijlzen wisselden van 60 tot 675 gulden. 53 hitten; prijtoen van 50 tot 190 gulden. Veel budtenl. kooplieden wa ren aanwezig. Handel vlug. Veemarkt te Hoofddorp, 17 October» Aangevoerd: 92 koeien, prijzen van 144 tot 215; 5 graiskalveren 50. Handel vlug. Graanmarkt te Hoofddorp, 17 Oct Wintertarwe, f 7.708.90 per 80 KG. Roode tarwe, 7.80— 8.80 per 80 KG.

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2