Weerbericht MEDEDEELLN'GEN VAN HET KONTXKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 19 October 1907. Hoogste barometerstand 765.6 m.M. te Memel (Grens v. Duitschland en (Rusland); laagste 730.7 m.M. te M-a- lin Head (Westkust van Engeland). Verwachting tot den avond van 20 October: Wind: afnemende meest Zuidelijke wind. Gesteldheid van de lucht: afnemen de bewolking, weinig of geen regen. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TÉ HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 758 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 7511/2 m.M. Thermometerstand to Haarlem- Zaterdag 19 October Hoogste gisterenF. 56° Laagste heden nacht F. 49° Hoogste hedenmiddag 2 uur. F. 59° ITALIAAN SCHE OPERA. Wat er Vrijdagavond aan de opvoe ring van „Cavalleria" en „Paigliacci" ook moge hebben ontbroken en on der dat ontbrekende is wel op de eer ste plaats een mooi geevenredigd or kest en op de tweede plaats een zui ver en beschaafd zingend koor te re kenen zeker is, dat de Italiaansche tweeling-opera's zooals ze wel mo gen gaan hieetem in onzen Schouw burg nooit te voren méér indruk heb ben gemaakt. Dat succès is voor een be el groot, misschien wel voor het al lergrootste deel te danken aan de machtige prestatie van Silvano Isal- bertd, den als zanger en acteur, zeld zaam rijkbegaafden kunstenaar. In het voriige seizoen heb ik mijn oprechte bewondering te kennen ge geven voor zijn creatie dit woord is, dunkt mij, bij een zóó sterk persoon lijke opvatting niet misplaatst van Paljas. Dezen keer heeft hij boven dien, in Cavallieria, een Turiddu- gegeven, zóó virtuoos in zang en actie, dat het geheele werk daardoor een hooger relief sclieen te krijgen Ik moet eerlijk bekennen, dat het mij nooit zoo heeft geïmponeerd als dezen avond, al blijf ik het ook ;n fijnheid van muzikale bewerking en in waarheid van uitdrukking verre achterstellen bij Leoncavallo's opera. (De van de vorige afwijkende volg orde vond ik dan ook een zeer geluk kige programma-wijziging). Zonder in bijzonderheden te treden wat hier vrijwel ondoenlijk is moet ik als mijn opinie uitspreken, dat Isalberii in zijn Turiddu-uitbeelding een mees terstuk van muzikaal-dramatische kunst heeft geleverdeen meester stuk, waaraan elke volgende „Caval- leria"-opvoering de herinnering op nieuw zal1 doen opleven. Intusschen al bleef naast Isalber- ii's muzikaal werk al het overige min der of meer in de schaduw, onbillijk zou het toch zijn de soms niet geringe' verdiensten der verdere medewerken den met stilzwijgen voorbij te gaan. Zoo dient wel degelijk melding ge maakt te worden van de rijke stern- middelen van Sigra Emilia Corsi (San- tuzza) en het goede gebruik, dat zij er van weet te maken. Ook op wat Gav. Francesco Nicoletti als Alfio en vooral als Tonio deed, moet met ingenomen heid worden gewezen. En de Nedda van Sigra Iina Cas sandra mag bij de opsomming van wat oris Vrijdagavond aan goeds bood al evenmin worden vergeten. Wat de minder belangrijke rollen betreft, wa ren Lola en Liicia in Cavalleria door de 'dames Emma Mazzi en Maria Giussani heel goed, Silvio en Beppo in Pagliacci door de heeren Giovanni Ur- binati en Girolamo Galhierro zeer vol doende bezet. Dat het orkest gegeven dan zijn spaarzame kw artet-bezetting ons zoo herhaaldelijk met verdienstelijke en fraaie dingen. Verraste, moet wel hoofdzakelijk worden toegeschreven aan de smaakvolle en opwekkende leiding van den muzikalen dirigent Gdno Pu'cetti. PIOLIP LOOTS. Vergadering Haa lemsche -Poditievereeniging „Verbetering zij ons Streven." Op de vergadering die door genoem- ide Politievereeniging wordt gehou den op Woensdag 23 en 30 October a-s. in het gebouw de Korenbeurs aan het Spaarae, telkens des avonds ten 10 uur, zal een voorstel ter tafel ge bracht worden, om een voldoende geldelijk bedrag beschikbaar te stel len, voor oprichting en instandhou ding van een vak- en taalcursus, waarbij door een kundig ouderwij zer zoowel mondeling als schriftelijk onderwijs zal worden gegeven. Om trent dit onderwerp zal de beer Lan- fcester hoofdonderwijzer te 's-Graven- hage, op uitnooddglng van het be stuur iin beide vergaderingen het doel en nut daarvan nader uiteenzetten en bespreken. BESTELGOKDRREN-VERVOER. Dezer dagen hebben wij omtrent het vervoer van be stel goederen (spoedverzending) per Holl. Spoor, een mededeel ing gedaan, die berust te op een foutieve mededeeïing aan het goederen-bureau alhier verstrekt. •De uitzondering, waarvan we spra ken, bestaat voor Haarlem niet, zoo- dsai bijv. met trein 48, den lautsten trein van hier, geen spoedbestellin gen meer wordien verzonden. Wie na 10 uur G. T. komt, komt te laat. Het ware. dunkt ons, wensohelijk, indien de Spoorweg-Maatschappijen zulke veranderingen adverteerden. NAT. VEREEN. TOT STEUN AlAN MILICIENS. Donderdagmiddag hield de afd. Haarlem dezer Vereeniging eene le denvergadering in de Sociëteit Ver- eeniging, ditmaal nog onder presi dium van den heer J. J. Zeewoldt, die echter zijn taak als zoodanig wegens vertrek neerlegt. In een schrijven van het Hoofdbestuur, ter vergadering voorgelezen door den heer Joekes, werd den heer ZeewOldJt Ihulde gebracht voor hetgeen door (hem in zijne functie werd verricht. De notulen werden goedgekeurd, en alis eenig punt der agenda over gegaan tot verkiezing van een Be stuurslid; als zoodanig werd gekozen de heer mr. C. W. Thöne. Besloten werd de vacature-wijlen A. C. de Koek niet te vervullen, daar er nu een oneven aantel bestuursleden is. De heer Zeewoldt legde daarop den presidentskamer neer, nadat hij het laatste deel zijner taak, het slui ten der vergadering, had vervuld In de na afloop der al gem eene ver gadering gehouden Bestuursvergade ring werd in plaats van den afgetre den Voorzitter, den heer J. J. Zee woldt, tot Voorzatter gekozen dé se cretaris dier afdeeling, de heer E. H. Hymens, terwijl in de aldus ontstane vacature tot secretaris der* afdeeling benoemd werd de heer Mr. C. W. Thöne (Gnoote Markt 27 rood). Baden. In het douchebadhuis aan den Koudehhorn zijn in de afgedoopen week genomen 823 baden, in dat aan het Leidscheplein 553. Personeele be laating. De Burgemeester brengt ter kennis, dat het op den löen October j.l. exe cutoir verklaard kohier No. 16 op de Personeele belasting dezer gemeen te, dienst 1907, aan den ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. Gevonden voorwerpen: Een postduif, een merklap, een herdershond, een militair paspoort, een lorgnet in étui, een vingerring. de van de politiebeambten Verplan ten en Rippem, vernam van die bezoe kers, dat hij een proces-verbaal kreeg wegens het in voorraad hebber van sterken drank in de verlof-Iocali- teiten. ZANDVOORT. De duinenrij liggende tusschen de Haarlemmerstraat en den Koatverlo,- renweg zullen voor bouwterrein inge richt worden. De gronden voor het aanleggen van straatwegen zijn op gemeten en uitgezet. Naar wij verne men zal aan den Kostverlorenweg een Sanatorium verrijzen. Aannemer is de heer B. Hagen. Met het werk ia reeds een aanvang genomen. De kos ten moeten pi. (min. 52000 gulden be dragen. Door B. en W. is de heer L. Obree, lrs onderwijzer aam school A alhier, met ingang van 1 November a. s., be last met het geven van ondierwijs ito de vrije- en orde-oefeningen der gym nastiek aan school A. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. De inspectie voor de landweer van de gemeenten Bloemendaal, Berme broek en Zandvoort, zal' gehouden Word'en te Overveen (gem. Bloemen daal) in een zaal naast het Raadhuis, ingang politiebureau. op Dinsdag 5 November a. s., des voormiddags 91/2 uur de verlofgan gers, d5e in 1903 en 1904 naar de landweer zijn overgegaan des voormiddags te 111/2 uur de verlofgangers, die in 1905 en 1906 naar de landweer zijn overgegaan des namiddags te 2 uur de verlof gangers, die in 1907 naar de land weer zijn overgegaan. HEEMSTEDE. Diefstal. UdJt dé verbouwd wordende villa van den beer P. nabij den Koedffiefstod' is 13 kilo lood ontvreemd. HAARLEMMERLIEDE C. A. Het mondL en klauwzeer is alhier zoo goed' als geweken die bord'en wor den opgeruimd. HAARLEMMERMEER. Agenda van den Raad te Haarlem mermeer op Donderdag 24 October a.s. Ingekomen stukken en mededeel to gen. Adres van A. van Vuuren, om ont slag als onderwijzer aan School V. Adres van HL W. Warnaar, om ont slag als onderwijzer aan School X. Adres van R. Steenhuizen, om ont slag als onderwijzeres aan School VI. Adres van G. H. J. Keurslag, om ontslag als onderwijzeres aan Sch. I. Benoeming van eene onderwij zere: aan School VI. Vaststelling bestek Sehoolbehoeften over 1908. Vaststelling bestek Kantoorbehoef ten ow 1908. Vaststelling voorwaarden verpach ting ge mieentegTO-ndén. Adres van Jb. de Jong, om een sloot zijne woning in orde te bren gen. Adres van1 ingezetenen langs den Kruisweg te Hoofddorp, om meer lan taarns. Adres van Dr. Bom, om tractements- verhooging. Adres van den gemeente-veldwach ter om tractememtsverhooging. Adres van den doodgraver om trac- tementsverhooging. Adres van M. Sliggers om hoogere bijdrage in de verpleging van zijne krankzinnige vrouw. Vaststelling gemeente-begrooting over 1908 en die van het Burg. Arm bestuur. Adres van hoofden der gemeentelij ke scholen wijziging der instructie. Adres van de Geheelonthoudersver- eeniging ,,Door Overtuiging Sterk", om in School 9 te mogen vergaderen. Vrijdag j.l. werd te Hoofddorp door de gemeente-politic in arrest gesteld! een persoon, die verdacht wordt zteh schuldig gemaakt te hebben aan het afsnijden van staarten der paarden in die weide. De politie zet haar on- dertzoek voort. HALFWEG. Vrijdagnacht is in de Ringvaart aan de suikerfabriek een met beet wortelen beladen vaartuig gezonken. Do opvarenden wisten zich te redden. Dc lading is gedeeltelijk verloren. SLOTERDTJK. De bierhuishoudeir Rooker in den Groeten LJpolder, bezoek ontvangen Binnenland HOFBERICHTEN. In afwachting van de definitieve be slissing, omtrent de plaats van aan komst \an het Duitsche keizerpaar, worden uit den aard der zaak ook maatregelen voorbereid voor het geval het Koninklijk jacht te DnmM'en .binnenkomt Het prograimma is in bewerking, en alzoo nog niet defini tief vastgesteld. VREDESCONFERENTIE. (Vervolg.) Zie ook 2de blad. De heer Nelidof sprak nog deze re- dé uit, herhaaldelijk door applaus1 af gebroken, Langdtorig zelfs, toen hij hulde bracht aan de Nederiandsche gastvrijheid! en aan het silot, toten hij voor volgende conferenties zijn beste wenschen formuleerde. Na hem voerde dc onder-voorzatter, de heer De Beaufort, liet woord, om hulde te brengen aan den uitsteken den president. De naam van den heer Nelidof zou zoo zei spreker In aller herinne ring blijven voortleven. Spr. stelde voor, dat te zijner eere allen zich van hun zetels zouden verheffen. Daaraan werd met graagte vol daan en de heer Nedilof scheen door dat huldebetoon zeer aangedaan. Verschillende diplomaten voerden nu nog het woord. Al deze redevoeringen lokten bij herhaling en aan het slot hartelijk' applaus uit, hetgeen evenzeer het ge val was met de r.ede van minister Van Tets, die de rij der sprekers sloot. Aan het einde van zijn toespraak steldle de minister voor het volgend telegram te richten tot den Russi- schen Keizer. De tweede Vredesconferentie, in slotzitting vereenigid, richt zeer eer biedig de betuiging barer diepgevoel de erkentelijkheid tot den boogen aanstichter en bevorderaar van den mensehJievemden vredes&rbeid, ter bevordering waarvan zij gearbeid heeft onder de voorzitting van Uwer Majesteits vertegenwoordiger. (Toe juichingen). Klokslag 5 uur verklaarde de haar Nelidof de Conferentie voor gesloten. Na aiLoop der slotzitting werd in het gebouw van het secretariaat-ge neraal aan het plein, door de heeren die het secretariaat vormden een souvenir (een zilveren doos met daar in gegraveerde namen der schenkers) aangeboden aan de beide secretaris sen-generaal, de heeren Don-de van Troostwijk (Nederland) en graaf Pro zot (Rusland). DE VREDEISGEDELEGEERDEN. De. uittocht van de Vredesgedele- geerden is kort na de sluiting der Conferentie reeds Vrijdagavond be gonnen. Te half 8 verliet baron Mar- schall de stad, hij vertrok naar Ber lijn en hem werd aan d'en Staafcs- spoortreïn een vriendelijke afscheids groet gébracht d'oor Turkan Pasja, zijn Turksohen ambtgenoot; den heer von ScMözer, Duitsch. gesant, met de gezanischapsleden en de toegevoegde gedelegeerden, die later huiswaarts keeren. Met den Parijsohen nachttrein van 8 uur 28 nam de le gedelegeerde van Italië, de heer Tittoni, de terugreis aan, tot aan den treito uitgeleid door den Itahaanschen gezant, den Her tog van Calvello, en dé hedenochtend vertrekkende leden der delegatie. Eindelijk ging Vrijdagavond het Britsche viertal via Hoek van Hol land naar Londen terug. Aan den trein was het personeel' van het En- igelsche gezantschap. De Amerikanen blijven nog tot Maandag te Den Haag. V e r g r ij p. De milicien-soldaat van het 10de regiment infanterie J. N. M., tijdens de kort geleden gehouden kustma- noeuvres bij een ingezetene te Loos duinen ingekwartierd, vergreep zich voor het verlaten van zijn kwartier, aan het achtjarig dochtertje van dien Deswege naar den krijgsraad in het lste arrondissement verwezen en in het Huis van Bewaring te 's-Graven- hage opgesloten, werd hij na eene vol ledige bekentenis, door dien krijgs raad overeenkomstig de vordering van den auditeur-militair, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, terzake van het misdrijf, bedoeld in art. 247 van. "net Wetboek van Strafrecht. De veroordeelde heeft van dit von nis hooger beroep aangeteekend bij het Hoog Militair Gerechtshof. WAT DE VREDESCONFERENTIE DEED. Hieronder volgt een opsomming van d!e Conventie®, ontleend aan de „Conr- rier de la Conférence", die door de Conferentie, zijn aangenomen en door de gedelegeerden zullen moeten wor den get eekend. 1. Het herziene reglement van 1899 op de vreedzame beslechting van ge schillen. 2. De Conventie betreffende het in nen van Staatsschulden zonder wa pengeweld. 3. De instelling van een internatio naal Prijzen hof. 4. Wetten en gebruiken van den landoorlog. 5. De Conventie betreffende de oor logsverklaring. 6. Rechten en verplichtingen van neutrale Staten en personen in geval van landoorlog. 7. Toepaisbaarverklarmg van de be ginselen der Conventie van Genève op n zeeoorlog. I. Rechten en verplichtingen van neutrale Staten en personen in geval van zeeoorlog. 9. Het plaatsen van onJderzeesche automatische contact-mijnen. 10. Bombardement van niet-ver- sterkbe plaatsen door een zeemacht. II. Verandering van handelsvaar tuigen in oorlogsschepen. 12. Restricties in de uitoefening van' het buitrecht in den zeeoorlog. 13. Regeling omtrent ziic-h op zee be vindende handelsschepen bij aanvang dei* vij amdeli jkhed-en. Buiten dié Conventies zullen dé vol gende verklaringen een plaatje vinden in de Slotakte 1. Verbod) om ontplofbare stoffen uit ballons naar beneden te werpen. 2. Verbod omnoodig w-reede kogels te gébruiken. 3. De verklaring-Tornielli aangaan de de verplichte arbitrage. Verder zijn de volgende wenschen door de Conferentie aangenomen 1. die, waarbij1 de beetudeering der quaestie omtrent vermindering der bewapening wordt aanbevolen' 2. die omtrent het bijeenkomen der volgende Conferentie; 3. die, waarbij aan de volgende Con ferentie wordt aanbevolen een regle ment op te stellen betreffende de toe- pacsbaarverklaring van de beginselen der Conventie voor den landoorlog op den zeeoorlog 4. die, waarbij aanbevolen wordt bij1 te dragen ten behoeve va.n het Vredespaleis. GEZONKEN. Te Doesburg voer een schip met sleepboot beladen met puin en hout, de schipbrug door. Nauwelijks voor bij de doorvaart, voer het op een boei, waardoor het een lék kreeg en onmid dellijk zonk. De opvarenden konden zich redden en het huisraad op de sleepboot overbrengen. Het schip was bestemd voor Kampen en behoorde aan een maatschappij aldaar. Het ligt buiten de vaart, zoodot het ver keer niet is 'gestremd. Schip en lading DE DEPUTATENVERGADERING. De Sticht sche Cit. meldt Prof. Fabius verklaarde reeds in den aanvang, dat hij aan de vast stelling der concept-verk'larimig geen deel kon nemen. Maar prof. Fabius stond alleen. Wel bleek het, dat sommigen zijn-er oud-leerlingen eenigermaite zijn be zwaren deelden. VISSCHEX 5LET DEN KUIL. Aanstaanden Maandag zullen de heeren W. Rooseman en G. Smit, vischbandelaren te Amsterdam, verge zeld van. de heeren P. Nolting, C. I.e- ly en dr. H. F. R. Hubrecht, vaar Vo- lendam uit op de Zuiderzee gaan vis- schen, om zich te overtuigen, of de ploege der zee, de zoogenaamde kuil, wel schadelijk is, als bewéerd' wordt. HET ONGEVAL TE AMSTERDAM. Het Amsterdamsche Raadslid1 Vlie gen zal, volgens „Het Volk", inter- pelleeren over den gevaarlijken! toe stand der kaheiLhuisjets van „Electra", waarvan er een aan den ingenieur Oldigs. het leven kostte. LUCHTSCHEEPVAART. Naar aanleiding van dé hedeni, Za terdag, te houden eerste vergadering van de Nedterlandeche vereenigingte: bevordering der luchtscheepvaart, kunnen we nog meiden, dat op de den oden October j.l. te Watergraafs meer gehouden vergadering definitief tot de oprichting is besloten. Tal van adhaesiebetuigingen zijn reeds door de oprichters ontvangen van vlag-, opper- en hoofd-officieren van zee- en landmacht, van Kamerle den en van hoogstaande vertegen woordigers der wetenschap. Ook het buitenland zond vele bewij zen van sympathie, zoowel van auto riteiten .als ook van veneeragingen op 1 u cht s c he epv aar tgebiedzelfs werd daarbij! krachtige steun toegezegd. Zaterdag 19 October zal in het Zudd- Hollandsch Koffiehuis te Den Haag, en niet in Diüigenitia., zoo als abusie velijk .werd' geimeld, diés namiddags te drie uur, de constitueerende vergade ring worden gebonden, teT bijwoning waarvan aan belangstellenden eene uitnooddglng is toegezonden. (,-N. Ct.") VERSTERKING MARECHAUSSEE. Naar wij van vertrouwbare zijde vernemen, zullen verschillende bri gades der Koninklijke marechaussee in het zuiden van. Noord-Brabant, met personeel worden versterkt en van re- geeringswegie, bij wijze van proef, van rijwielen worden' voorzien. Een en ander is een gevolg van de vele straffeloos plaats gehad hebbende irbraken, waarvan de daders zich. op rijwielen uit de voeten maakten. („D. v. N.") DE NIEUWE ZIJDS-KAPEL- KWESTIE. Volgens bericht, van de kerkelijke commissie bij den (kerkeraad der Ned. Herv, Gemeente te Amsterdam inge komen, heeft d'e gemeenteraad van Amsterdam besloten, 'in het door de arrondissementsrechtbank te Amster dam, op 20 October 1906 gewezen von nis, in zake den eigendom der Niteu- we Zijds-kapel, te berusten. EEN MOOIE GELDDRAGER! 'Door de politie te Breda is wegens dronkenschap ingerékend een em ployé van de suikerfabriek „Staten dam" bij Geertruidenberg. De man Was voor de fabriek geld gaan halen, tets wat hij al 40 jaren doet bij den kassier, had den tmeto gemist en... was toen een borrel gaan nemen! Het bedrag ruim 5000, waarvan 1 2000 specie, werd bij den kassier terugbezorgd. EEN BRUTAAL STROOPTOCHTJE Men meldt uit Lieshout aan de „'s-Hert Ct." Een even linteretssiant als brutaal strooptochtjie werd j.l. Zondag onder nomen door een tiental', vreemde ge maskerde, mannen, met zeven geweren en een paar honden, in de heide tus schen Lieshout en Gerwen. Het leek een echte drijfjacht. Menig langoor werd neergeveld. Onze ijverige jacht opziener was er spoedig bij, doch achtte het veiligheidshalve beter op een afstand te blijven, wijl hij tegen zoo'n bende niet was opgewassen. Men tartte hem uit en toonde hem het wild dat ze buit maakten. Terwijl de be-1 waker van het jachtterrein can ver sterking uitging, waren de moedige jagers intusschen noordwaarts afge zakt, waar ze nog lang en ongestoord hun vermakelijk bedrijf konden uit oefenen. ONTOEREKENBAAR 'n Man, recidivist, die een rijwiel: zou hebben gestolen, nam in het be klaagdenbankje plaats en beantwoord de alle vragen van den president met een hardnekkig stilzwijgen, tot het O. M. een onderzoek naar z'n geestver mogens vroeg. De man betoogde, dat hij niet mal was on niet/s met krankzinnigheid te maken had. De rechtbank ging in raadkamer en besloot, dat een onderzoek naar be- klaagdé's geestvermogens zou worden ingesteld. zijn verzekerd. („Zntpih. Ct."): EEN TROUW DEER. Vrijdagmorgen te ongeveer kwart vóór zeven kwam te Arnhem v,an den ApeidoornsdJien weg van Sons- beek af een voerman, met een blee- kerslwagen om wasch op te halen, en weg te brengen. Zonder het te we ten verloor hij die paardendeken, doch de hond, welke bij den wagen liep, nam haar op, en zoo goed en zoo kwaad dit ging, sleepte hij haar mede, telkens er op trappende, doch hoe moeilijk het ging, hij nam haar toch mee. Door voorbijgangers ge waarschuwd, bemerkte de voerman het en bevrijdde het trouwe dier vqn zijn last, hetwelk hoog tijd werd daar het dier zeer vermoeid bleekte zijn. UIT DE ROTTERDAM SCHE HAVEN. Vrijdagmorgen werkten op 52 stoom schepen der Scheepvaart Vere ontging 1280 werklieden, namelijk 560 werklie den der Stuw a.do ars ver e ontging (zoo genaamde Calamd)rtra.teTs) en 720 •werklieden uit hét binnenland aan- .gevoeld. In het begin der volgende w,eek kunnen, weer een paar honderd werk lieden oneer uit het binnenland aan gevoerd wérden. Het orgaan van den Nederlandischen Scheeps- en Bo otverke nsbond De Ha venarbeider adviseert in zijn nummer van heden om de staking op te hef fen, als de patroons eene commissie willen benoemen om de grieven te be spreken en op te lossen. Vrijdag ojieldden zich 50 personen bij de Vereeniging van Stuwadoor? in dé Calandetraat. Rechtszaken Letteren en Kunst ONGELUKKEN. Vrijdagmiddag geraakte te Goudla het 3-jarig zoontje van Van Hofwe gen,, wonende aan. het Jaagpad, spe- lend'e in.de Gouwe te water en ver dronk. 's Morgens had hetzelfde gezin door den dood een kindje van 7 maanden verloren. Donderdagavond iis uit de haven te Goes opgevisebt het lijk van een 20- jorigen jongeling, die later door de familie uit Middelburg werd he.rk.end als I. Bosschaart. Het hoofd vertoon- dï een wond, vermoedelijk veroor zaakt door de schroef van een stoom boot. Gisterennamiddag ongeveer half 5 gebeurde op den Groninger straatweg te Leeuwarden een ongeluk, dat voor den betrokkene nogal goed is aJge- loopen. Een zekere v. d. M., uit Oostermeer, was met zijn wagen op weg naar huis, ter hoogte van den Lékkummerweg, kwam een. automobiel, waarin twee personen waren gezeten, achter hem aan. De auto gaf, volgens' verklarin gen van den getroffene, geen signa len. Toen de auto den wagen, waarvoor een paard was gespannen, wilde pas- seeren, schrale het paard' en sprong op zij, waardoor de voerman van zijn wagen viel, met het gevolg, dat hij een .wiel van zijn voertuig over zich heen kreeg. In een aan dien straatweg staand huis werd hij binnengedragen, waar dT. A. Vonck de eerste hulp verleen de. De eene schouder van v. d. M. ontwricht en hij had een verwonding aan. het gelaat. Ter verdere behandeling werd hij naar het St Boniifaciusgestióht ge bracht. Nog deelt men ons mede, dat dezelf de auto even voor genoemd ongeval een botsing veroorzaakte met den vee wagen van den heer Schaap op de Voorstreek. De letter en het nummer van de auto zijn nie.t met zekerheid te noe men. De getroffene meent No. 191 te hebben gezien, („L. Ct") HET VERDWENEN MEISJE. Het meisjie, diat op den dag van haar huwelijk, terwijl alles al in gereed heid was gebracht, spoorloos verdwe nen was, is te Zutphen teruggeko men. Zij was met haar ouders naar Groningen vertrokken, ten einde geld op te nemen op een lijfrente, waarme de zij haar ameublement etc. wilde betalen. Te Groningen aangekomen, vernam zij, dat zij op die lijfrente geen geld kon krijgen, hetwelk haar zoo moet hebben aangegrepen, dat zij gevlucht is. Het meisje is weer met haar ouders naar Groningen vertrokken. INBRAAK TE 's-GRAVENHAGE. Door den pandjeshuishouder S. aan den Goudschenrijweg te Rotterdam, zijn bij de politie gedeponeerd drie gouden ringen, welke bij onderzoek bleken afkomstig te zijn van een in braak te 's-Gravenhage gepleegd. Iu verband hiermede is een Rotterdam- sche inspecteur van politie naar Den Haag vertrokken. EEN OPLICHTER. Te Rotterdam is een oplichter gear resteerd, die zijn slachtoffers verha len deed van een erfenis, hem te Ant werpen ten deel gevallen, zich zoo doende bij de menschen indringende en beoogende eten, drinken en zoo mogelijk vrij logies voor een of meer nachten te krijgen. PROF. SIX' SCHILDERIJEN- OOLLECTI'E. Een Firanschman had in de „Figa ro" voorgesteld dat de Staat de schilderijen van Vermeer zou aan- koope-n en het stuk bij prof. Six i huis zou laten hangen. De Staat k >n dan van de fooien, dié de bedienden kregen, een deel ontvangen. Naar aanleiding van dit rna'i voorstel, dat trouwens al door de Hollandsohe pers als infra dignita- tum was verworpen, antwoordde prof. Six in de „Figaro": „He lees uw artikel naar aarde ding van den verkoop der verzame ling Six. Het idee dat de Staat den Vermeer bij mij thuis zou laten is al lerliefst, maar niet uitvoerbaar. De verantwoordelijkheid zcvu mij te zwaar vallen. Wat het voordeel be treft, dat ,gij verwacht van deze as sociatie, die mij de vrije beschikking over mijn woonhuis zou benemen, daarin vergist, gij u, Wanneer de Ne- cterlandschie Staait verwaardigde een deel te nemen van de fooien aan mijn bedienden, zou (hij niet best uitkomen Zeker, er komen vele inenschen bij ons. Er zijln eir bij die, zooals gij zegt, een gulden gesven, soms zelfs meea*, maar er zijn er ook die een hal ven stuiver geven en zelifs niets, en aan het eind van de maand be draagt dat geld een sommetje, dai hun in staat stelt een spaarduitje te vormen. De Staat zou, zelfs wanneer hij alles voor zich nam, in alle eeu wigheid niet zijn geld terug, kriigeD „Geloof mij, door zijn huis voor bezoekers open te stellen, krijgt mee niet anders dan versleten tapijten en zelden een woord van dank en ik heb dan ook het voornemen mijn deur voor nieuwsgierigen te sluiten, zoi- dr,a de zaak afgeloopen is." De Fnanschman antwoordt nu, dot hij een vaste entrée had bedoeld en hoopt dat door de schuld van te la- kén bezoekers aan de rest van het publliek tniet de ziware straf aal wor den opgelegd zooveel schoons en zulk een behoorlijke en nobele woning niet meer to mogen zien. Met dren wensch kan men zeker in stemmen zegt het „Hbld." Leger en Vloot NA.AR OOST-INDIë Blijkens bij het departement van Marine ingekomen bericht zijn Hr Ms. torpedobooten Krokodil. Draai en Zeeslang, onder bevel respectieve lijk van de luitenants ter zee der 1st* klasse- G. W. de Leur, C. F. W. Moor rees en F. L. Rambonnet, 17 dezer van Djibouti vertrokken ter yoortzettarif van de reis naar Oost-Indte („St.-ct."; De kapitein L. E. W. van Albada van het" 10e regiment infanterie blijft tot 1 Februari 1908 toegevoeg aan den intendant in de stelling vat Amsterdam. Blijkens bij het departement vai Marine ontvangen bericht is Hr. Ma pantserdekschip Friesland, onder be vel van den kapitein ter zee G. Fabiu! 17 dezer te Port-Mabon aangekomen. („St.-ct-") Sport en Wedstrijden HOCKEY. Het programma van den Nederland schen Hockey- en Bandybond ver meldt voor Zondag de volgende wed strijden Eerste klasse afdeelingAmster damséhe Hockeyclub"Victoria, t* Amsterdam, en Haarlemsche Hockey clubO. D. I. S., te Heemstede. VOETBAL. Er iis sprake van een jaarlijkschen wedstrijd tusschen een Fnan&cib en een Duitsch elftal. Het héét, (Kat eten Duitsche prins men mompelt den naam van een der zoons van Keize? Wilhelm er een wisselbeker yooj zou uitloven. AUTOMOBILISME. De Antwerpsehe Auiomobielclub ia naar de Auto meldt, van plan, een autobaan op te richten in den om trek van Molf, een dorpje gefl< midden in de hei. De baan zal vorm hebben van een dubbele ellips met rechte zijden van 8 K.M. lengt* en van 25 M. breedte. De bochten zul len flink opgehoogd worden. De twö rechte lijnen zullen slechts op 20 M afstand van el-kaar liggen. In de rotondes, gevormd door dl bochten, zal een paviljoen met café restaurant gebouwd worden en eeD loods met waschgelegenheto', toilet kamers en reparatie-inrichting. Het totaal der kosten wondt geraamd op 250,000 frames. Gemengd Nieuws OVERSTRO0MING IN FRANKRIJK" Dé treurige berichten van rampen, door overstrooming in Frankrijk ver oorzaakt, blijven aanhouden. Een ijselijk tafereel van den toestand hangt de berichtgever van den Matin op uft Gourdagues (Gard). Urt all®

Haarlem's Dagblad | 1907 | | pagina 2