NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. agenda" 25e Jaargang. No. 7567 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 26 FEBRUARI 1908 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN, Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur j", tl. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20 Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6, Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclamevan buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Tweede dtie. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. WOENSDAG 26 FEBRUARI. Schouwburg: Voordlracht Ro y aards ■GysbrecM van Aemstel, 8 u-uit. St. Bavo: Openbare vergadering- P. C. voor Afschaffing van ruachtarbetkL Sprekers de (heeren G. S'lagt en Mgr. Konangs, 8 uur. OM ONS HEEN No. 896. Openbare Leeszaal. Twee ijverige collegia's, de heeren K. Reijue. lid van de Tweede Kamer en in zijn snipperuren journalist, en V. J. Uri, verbonden aan een van de Haarlerasche Maden, hebben zich op gemaakt tot de stichting van een openbare leeszaal en daartoe een imededeelihg aan de couranten ge- eonden, dat zij er zijn en het voorne men koesteren, dezen eersten stap in Wet ieven door meerdere te laten vol gen. lOnae redactie heeft daarbij reeds de gelegenheid gehad, een dwaling, Waarin de heeren verkeeren, rechtte setten. Het is deze, dat eern vroeger plan tot stichting van een openbare leeszaal met bibliotheek, zou zijn op gegeven, omdat B. en W. dit, wegens de giroote kosten, niet konden steu nen. Daarvan is geen sprake. De heeren Vincent Loosjes, E. H. Kretoge, Mr. Tjeenk Willink en J. B. Rut gers van der Loeff en Dr. M Greshoff ontwierpen een paar jaar geleden het bedoelde plan. Zij wensch- ten dat grootsch in te richten of niet. Weliswaar dachten ze niet aan monu mentale gebouwen, marmeren trap pen en dergelijke weelde, die wij in Nederland wel ten eeuwigen dage aan het buitenland zullen moeten blij ven benijden maar van krenterigheid wilden :zii evenmin iets weten. De Haarlemsche Leeszaal en bibliotheek aou goed ingericht moeten zijn, zoo dat ieder ingezetene van Haarlem daarvan zou kunnen en wtillen ge bruik maken. ..Niet de bekrompen, slecht geventileerde kamer en suite", zei mij eens een van die voorstanders, .zooals we die meer in Nederland hébben en die altijd te klein zijn, geen bekoorlijke bergruimte opleveren voor de boeken, geen behoorlijke zit gelegenheid voor die menschen, lees zalen kortom, die nooit zekere volle digheid kunnen bereiken en daar door in den regel een tobberig be staan leiden, omdat de sympathie van 't pubhek 'hun ten slotte ont zinkt." Deze Commissie wou dus iets flinks. Geen volksleesznal, die alleen voor een gedeelte van de burgerij bestemd Is, maar een gebouw waar ieder kon ook graag zou binnengaan. Dat de Commiss!e deze plannen nog met bij den gemeenteraad heeft inge- dfeadt, zal naar ik vermoed wel hier aan liggen, dat zij met de voorberei ding nog niet gereed is en dat bo vendien de tijd haar niet bijzonder geschikt leek. Zonder steun', en wel flinken steun uit de gemeentekas, is er aan verwezenlijking van het plan geen denken. Had zij nu moeten ko oien op een o ogenblik, dat het per cantage van onze inkomstenbelasting Verhoogd diende te worden Of op Ni oogenblik, dat er in. financiee ls aangelegenheden een malaise heersoheii ging, die waarlijk nog riet ten einde is gekomen en die noopt tot extra zuinig beheer Neen, dé laatste anderhalf jaar waren de tijden niét gunstig. Maar dat de Com missie niets van zich hooren liet, was allerminst een teeken, dat ziij niet meer bestond. Ik denk dan ook, dat wanneer die combin atie-Reijhe, als ik die zoo noemen mag,, gevolg geeft aan haar voornemen om de Commis- Se-Loosjes c. s. uit te noodagen tot afiedewerkiug aan haar plein, zij tem antwoord zal krijgen ,,Kom gij lie ver over tot ans, wij hebben de oud ste brieven Als dat gebeurt, hoop ik voor mij dat de nieuwste Commissie daaraan gevolg: geven zal. Wanneer niemand een zaak aanvat komt zij niet tot stand, maar wanneer van twee kan ten er aan getrokken Wordt, scheurt het broze samenstel licht in stukken. En eerlijk gezegd lijkt mij het oudste plan het meest sympathiek. Niet om dat het 't. oudste, maar omdat het 't grootste is. De combinatie-Loosjes zocht haar voorbeelden in 't buiten land, de combinatie-Reijne, als ik mij niet bijzonder vergis, in het eigen land. En het ongeluk wil, dat wij Nederlanders tot dusver weinig of niets op dit gebied 'hebben tot stand gebracht. Knippen we onze Haarlem sche leeszaal dus weer haar vader- landscih model, dan blijven we ook altijd in het petieterige, in het onaffe, in het bekrompen©. D'an zetten we de bekrompen en slecht geventileerde kanjer en suite tot in het oneindige voort. Dat is niet goed. Twee Com missies behouden, heeft geen zin, om dat twéé leeszalen een dwaasheid zouden zijn. Mogen dan de twee com binaties ineensmelten tot één groote, die werkt aan de totstandkomi: van het meest onbekrompen pl'an. Ook om pract'ische redenen. In de eerste 'Commissie heeft onze biblio thecaris van de Stads-Bibliotheek zit ting. .Op den duur moet deze Biblio theek weg uit het Prinsenhof, dat dan geheel door de bureaux dier ge meente zal zijn ingenomen. In het gebouw van een groote openbare leeszaal kan zij ondergebracht wor den, in een kleinere stichting is voor haar geen plaats. Niet anders is het gesteld met de boekerij van bet Lees museum, die binnen afzienbaren tijd eveneens het veld zal dienen te rui men. Toen een vorig bestuur moede loos er bet bijltje bij neerlei, heeft een nieuw bestuur de taak overgeno men onder anderen met de bedoeling dat de bo e keuverzameling niet zou worden versnipperd, maar bewaard blijven om naderhand in de groote leeszaal en bibliotheek op te gaan. Maar dat deze boekerij met een 'Meiine stichting zou samensmelten geloof ik niet. Welk belang zouden de leden daarbij hebben Vedl liever zouden zij, dunkt me, hun Leesmu seum onafhankelijk voortzetten. Hoe ik dus de zaak bezie, ik kan die op zichzelf loffelijke poging van de combinatie-Beijne niet anders be schouwen. dan als een streven, dat nimmer tot iets grootsch zal komen, maar wel versnippering van krachten brengen zal. Haarlem is niet zoo groot, of alle menschen, die eenzelf de doel willen, moeten liet langs den- zelfden weg, trachten te bereiken. En zelfs dan zijn er inderdaad nog be swaren en belemmeringen genoeg te overwinnen. Wat meent men dan te kunnen bereiken zonder medewerking van gelijkgezinden Niets, dan 't ge brekkige ding, waaraan niemand iets heeft en diat men volks-leeszaal" noemt, «Wij, oudere Haarlemmers, weten toch wel, dat er jaren geleden in on ze gemeente al een zelfde poging ge daan is. Dat was in Daan de Clercqs propagandistischen tijd, toen bij met den koorisachtigen ijver der jeugd op richtte, ongeveer in. diemzelfden tijd, die vereeniging Volksbelang, Waar be kwame mannen toespraken hielden over sociaal-economie, politiek en al lerlei maatschappelijke onderwerpen een speeltuin, waar die kinderen en een volks-leeszaal, waar de onderen zich konden ontspannen. Ik kan het weten, Want ik ben er commissaris van geweest. We had den een bo venhuisje gehuurd, in dje Zijlstraat meen ik, nadlat we een poos in Weten en Werken hadden doorge bracht en vol eens een met m oeite en zorg opgemaakt rooster, bewaakten we om beurten de leeszaal en baar leesstof, die heliaas lang niet zoo uit gebreid was, als we wel gewenscht hadden. Dikwijls was 't lastig, om al- tijd toezicht te hebben. Menige com missaris, die in den roes der oprich ting zijn medewerking had toege zegd, begreep nas later, hoe moeilijk het is op vaste avonden zijn tijd be schikbaar te stellen. Gelukkig (of moet ik zeggen ongelukkig) kwam het e,r al spoedig minder op aan. Want bleven de commissarissen wel èens weg. de lezers schitterden niet minder door hunne afwezigheid. Meermalen heb ik er op één bezoeker zitten passen. Ten slotte Ls dan ook de stichting bezweken. Naar mijn vaste overtuiging omdat ze te onvolledig was. En dat niet alleen voor rijke men schen,, maar ook voor hen, voor wie ze bestemd was. Daarvan zou ik een herhaling al lerminst toejuichen. Laten dus alle vrienden van een openbare leeszaal en bibliotheek, ver- eenigd, streven naar het bereiken van liet groote doel. Geen klunsden meer. 'Flink of niet J. C. P. Buitenlandsch Overzich DE TOESTAND IN PORTUGAL. Wederom komt een bericht over 't ontdekken van een samenzwering te gen het vorstenhuis. De correspon dent van 'de Observer meldt, dat die moordienaars van 1 Februari leden waren van de „VereenigtLng het Zwarte Kruis", die vertakkingen zou hebben in de hoogste kringen, welke vereeniging, naar de politie vermoedt tot doel zou hebben de uitroeiing van het vorstenhuis. Om de vereendging te verhinderen, haar nobel doel te bereiken, worden de leden der ko- minkiijlve familie streng bewaakt. Of ficieren nemen zelf de wachtposten in het paleis waai'. Er wordt nie mand in het oaleis toegelaten, die er niet te maken heeft. De Koning, zegt de Observer, is mismoedig' door de vele dreigbrieven die hij ontvangt, en die hem dreigen met den dóód als hij niet aftreedt. VROUWEN VAN BEGENADIGDE MUITERS BIJ DEN KONING. Koning Manuel heeft op het paleis de advocaten ontvangen van de mui ters der vloot, die dezer dagen gr ar tie hebben gekregen. Ook zeven vrou wen van begenadigde muiters Waren naar het -oaleis gekomen. De advoca ten lazen adressen voor, waarin den Koning dank wordt geWetefn voor zijn goedertierenheid. De vrouwen kniel den en kusten den koning de hand. Koning Manuel verklaarde, d'at hij zich verheugde, in staat te zijn ge weest, «zijn regeerihg te begihneni met een daad van vergevensgezindheid en hij sprak het vertrouwen uit, dat allen hem zouden helpen im het vol brengen van de regeeringstaak, die door een zoo treurig feit op hem was komen te rusten. De Koning was zeer aangedaan. Eén der vrouwen bad een kind meegenomen, eetn meisje van een jaar of twee. De Koning kuste bet kind ontroerd. UIT DE RUSSISCHE DOEMA. lp de Doema werd Vrijdag beraad slaagd over het voorstel van 180 le den der rechterzijde, om van staats wege schadevergoeding toe te kennen aan hen, die door de revolutie wa ren benadeeld. Dit voorstel gaf tot stormachtige debatten aanleiding. Graaf Bobrinski bespTak in verhand mede de ejeheele terroristische" quaestie, en verzekerde daarbij, dat weldra de geheele revolutie onder drukt zal zijn. De afgevaardigde Bull at van de ar beiderspartij, sprak tegen het ont werp, betoogende dat de staat daar voor geen geld heefthet is staats- plich-t eerst te zorgen voor de wedu wen en weezen der soldaten, en dlan een goede politie in te richten. Onder het geschreeuw der rechterzij de vroeg Bul lat of ook de slachtof fers der pogroms in Kisjeuef en Bje- lostok onder de benadeelden door de revolutie, door de contra-revolutie van rechts, werden gerekend? Ook de Kadetten en een deel der Octohristen verklaarden zich tegen het voorstel. Voor het diebat hajcüdien zich Vrijdag reeds 48 sprekers aange meld, zoodat het nog een poos duurde. Na dit langdurig debat werd het voorstel naar de commissie verzon den. De Doema nam daarna een mo tie aan, waarin zij afkeuring over 't optreden der terroristen uitsprak. DE INHECHTENISNEMING TE PETERSBURG. Tot de jongste inhechtenisneming van terroristen is de politie in staat geweest d.oor liet verraad van een lid der strijdorganisatie, een Peiers- burgsöh student. De woning zijns va ders, die zich in hetzelfde gebouw be vond, waar hot redactie-bureau en de drukkerij der officieuze Roó- sya waren, diende als ver gaderlokaal voor de terroristen. Bij verdere huiszoekingen in St. Pe tersburg z'ijn weet tgl van bommen gevonden. Er heerschte in den laat ster» tijd groote opwinding onder het publiek, die er niot minder op is ge- wordep, nu In Tsarskoje Selo twee als lakeien verkleede terroristen zijn gearresteerd. FRANKRIJK EN MAROKKO. Uit de verschillende berichten, die langzamerhand loskomen, blijkt wel, dat die vorige week den Franschien wapens niet gunstig geweest is. Zon der nu van een nederlaag te spréken, schijnt het tocih wel, dat generaal d'Amade geen overwinning heeft be haald. De colon ne-Brulard is het zwakke punt geweest, dat zijn plan heeft doen schipbreuk lijden Waar schijnlijk is izïjn bedoeling geweest dén vijand van drie kanten in een ijzeren ring als het ware op te slui pen. De Marokkanen hebben hieraan weten te ontsnappen, door met volle kracht de zwakste afdeeling, die van kolonel Brulard, aan te vallen; dieze heeft hen niet op de twee andere co lonnes kunnen terugwerpen integen deel, hij heeft zijn aanvallend optre den moeten wijzigen en een verdedi gende stelling moeten innemen, die hij zelfs met den bajonet heeft moe ten verdedigen. DE MAR OK K 0 - INTERP ELL ATTE De Franische Kamer nam Maandag na een Jatage, rumoerige zitting en een somtijds heftig debat, met 370 te ren 105 stemmen een motie van ver trouwen In de roseering aan. NASI VEROORDEELD. Naisri werd veroordeeld tot 11 maan den en 20 dagen opsluiting en onbe voegd verklaard om gedurende de eerste vier laren een openbaar ambt to bekleedien. Lombardlo werd vrijge sproken wegens gebrek aan bewijs. ENGELSCHE MARINE- BEGROOTING. De Engel sche marine-begrooting over het dienstjaar 1908/1909 bedraagt 32,319,500 o. si, tegenover 31.419.500 p. st. in het vorige dienstjaar. Het program voor scheepsbouw is als volgteen oorlogsschip van de verbe terde j,Dreadnought"-klas, een groote gepantserde kruiser, zes groote be schermde kruisers, 16 torpedo-vernie lers. Stadsnieuws E. N. E. T. Te beginnen met Woensdag '26 de zer zal de Ceintuurbaan der E. N. E. T.„ in verband met het omleggen der sporen op de Zijlvest, slechts in ééne richting bereden worden, n.l. eerst gedurende e enige dagen in de rich ting Station H. IJ. S. M., Jamöweg, Spaarne, Dreef Wilhelmlinastraat, daarna in tegengestelden zin. HOOGER (BEROEP- Naar wij: vernemen heeft de amb tenaar van (het O. M. bij liet kanton gerecht alhier hooger (beroep aan- getóekend tegen het vonnis contra L v. G. waarbij deze werd ontslagen van rechtsvervolging, teer zake (het vervoeren van een paard, dart ver dacht was besmet te zijn. HELING, Thans is ook eeiue strafvervolging gestold tegen den (koopman W. al hier, die 3 jaar lang tinnen platen kocht afkomstig van de diefstallen bij fena Enschedé. De prijzen dezer pla ten varieeren tussdhen de f 20 en 30, terwijl ze door W. gekocht weiden voor 6 a f 7. GEREF. VEREEN. VOOR DRANKBESTRIJDING. Voor een slecht bezochte openbare vergadering van de afd. Haarlem de zer Vereeniging, sprak Maandags avondl de heer ,T. Hutzirga van Wa>- tergraafsmeer. In zijn rede wees hij ih den breede op de niadeelen van het alcoholisme zoowel voor maatschappij als voor huisgezin en individu, hij betoogde, dat de strijd der drankbestrijders zich ook in deze drieërlei richting moet bewegen en zette uiteen waarom in Gereformeerde kringen voor dien strijd rusteloos propaganda moet worden gemaakt. Rubriek voor Rechtsvragen Vraag: Onze coöperatie heeft in 1907 eene nieiuwe serie huisjes bouwd, welke 15 Januari 1908 bewoooa- 'baar verklaard ziijn ep na dien da tum bewoond) zijn geworden. Nu kreeg ik een biljet van die 'grondbe lasting van diie nieuwe perceel en. welke vóór 1 November 1908 betaald moet wezen, Naar mijne meen kunnen wij daar vtrij van komen, óm dat wij voor idle eerste serie, dn 1905 begonnen en an Februri 1906 (bewoond die bei.aSt.img eerst in 1907 moesten betalen. Antwoord: Het belastingjaar loopt wan 1 Januari tolt 1 Januari en alls de vereeniging op 1 Januari (het ge not had van de perceeien, dan was zij toch bel a stingpl icöiting. Dat genot trad', naar onze meening in, zoodlra de perceeien 'konden rwcnxlen be woond. waarom thans anders gehan deld' is dan vroeger, is oris zonder nadere gegevens riiset duidelijk. Var- voeg n liever eens bij den heer Ont vanger en vraag hem beleefd Pm eenige opheldering; dan is u terstond! geheel op de hoogte. GEMASKERD (BAL. Maandag 2 (Maart zal hert gewone bal-masqué van de Kon. LettenMeven'- Idle vereeniging J. J. Oremer plaats hebben. Dé 'Schouwburgzaal; zal een „Oostensch lamdsdhop" ivoorstellen. Verschillende mooie prijken zijn uitgeloofd. De jury bestaat uit de heeren P. van Ooy Jz., A. L. van den (Becrg en J. R. Prent. Het muziekcorps van het 10e reg. infanterie zal zijn medewerking ver- leenem. 3e. LIEDERENAVOND GER. ZALSMAN. De wegens ongesteldheid uitgestel de 3e Lied eren avond van Ger. Z als- man, zal thans plaats hebben op Dinsdag 3 Maart a. s. in de concert zaal der Soc. Vereeniging met mede werking van Mej. Annie Broïris, so praan, AmsterdamM!ej. Hermin© Scholten, alt, Haarlemden heer Jacques van Kempen, tenor, Bloemen- d'aal. Begeleiding die heer Henk van Breemen de te zingen liederen van den hee-r W. Andriessen zullen door den componist zelf geaccompag neerd worden. Het programma bevat bulten de verschillende solo-num mers, kWartetten van Brahms en Knoxr. VERLOF DRANKWET. Door C. G. van Dijk is aan iB. en W. gevraagd om verlof (ingevolge art. 34 dliier wet), tot het verkoopen vani al cdholh oudenkten dlrank ando ren dan sterken dramk \oor gebruik tor plaatse van verkoop in het peroeöl 'KDiedne Houtstraat 106 rood. NUT VAN' 't ALGEMEEN. Mevr. G. E. SeylerDijk uit Utrecht heeft (Maandagavond een gezelschapje Nut-lezinig-bezoiekierS' {als gewoonlijk (bijna uitsfluitend dames, vooral veel jonge dames) met een serie voor drachten op recht aangename wijze vermaakt. Op haar programma stand o.m. biet bekend FalM oudje „Kinder- ftwaalfuuxtje", eenige gedichten van Gezdle en ooik „het lied van den ar- heidi van de Clercq. Voor de pauze hield de spreekster een korte voordracht „Uit het leven" etiteld, waarin ze nuttige wenken over de opvoeding der jeugd ten bes te gaf, alsook een (krachtig pleidooi hield, voor de bestrijding van het pes- De spreekster had n gehoor. aandachtig DIRECTE BELASTING. B. en W. 'brengen ter Kennis, dat het 2e suppletorre kohier voor Idle plaatselijke dfcrecte belasting naar (het inkomen dlienbt 1907., ter invor dering van de daarop voorkomende aanslagen aan den Gemeente-Ontt- vanger ds ter hand gesteld, en dat .le de nverplicht is, zijnen aanslag op de door hen volgens art. 23 der verorde ning op dó heffing van deze belasting gestelde termijnen., te voldoen, alls- de dat afschrift van het kohier ge durende vijf maanden, ingaand1© toe- i', voor een ieder ter plaatselijke se cretarie (4e afdeeling) ter lezing 'is ne- dergeiegd. DIE LUSTIGE WITTWE. Het Wiener Operetten-EnsemMe, dat Mar 'Maandagavond een voorstel ling van Fonanz Léhar's veelgeprezen. „Lustige Wiittwe" kwam geven, heeft niet voor stoelen en banken gespeeld* (De schouwburg was op alle rangen propvol. Ofschoon ik voor mij voor die enkele anaal dat dit gezelschop dn dezen; winter te Haiariem optreedt liever een hier nog niet opgevoerd werk had gezien, laat zich toch de voorJJicfde voor de „Wititwe" gemak kelijk begrijpen: het werk is even rijk aan aardige tooneeitjes ais aan mooie melodieuze muziek. De opvoering was voortreffelijk Er. Grote Meyer gaf een uitmuntendte Manna. De stem leek wat vermoeid, maar voordracht en actie wanen val leven. Buitengewoon goed -was ook dia 'Gesandtschafts-secretar, Graf Danilo van den. heer Sagmundl Kunstadt. Zij» „Erzahlung" aan het einde van. (het 2e bedrijf o.a. gaf een hoogen dunk van zijn talent. Ik zou te uitvoerig wondien, .wilde ik luier de geheele lan ge lijst van medewerkenden, plus hum reep. goede of minder goede hoeda nigheden opsommen. In 't algemeen karn gezegdl worden, dat de bezetting) der verschillende roden aan.' hoogja edaahen beantwoordde. Maar de oeiy koraisdhe Njeguis van Hans Kamnet dient toch nog wel even extra ver meld. De ensembles, en vooral, de man nenkoren, klonken tfrtsclh.1 en 'be schaafd, .Het Marsch^Septett in de 2e akte vond zooveel, bijval, d'at (het ge deeltelijk werd herhaald. -OOk het orkest, onder leiding van FWiiz Redl had een meer dan gewoon aandeel in het inderdaad groote auio- ces van dezen Operette-avond!, PHILIP LOOTS. ORGELBESPELING dn d© Groote- of Sint Bavokmk alhier, op Donderdag 27 Febr. a.s. des nam. 2—3 uur, door den (heer W. EZER- MAN. No. 1. Passacaglia, J. S. (Bach. No. 2. Adagio, M. Brosig. No. 3. Sonate, O. Diened. a Allegro maestoso. b. Solemn March c. Allegro. No. 4. Elsa's Brautrug Zum iMönster, R. Wagner. VERDUISTERING. Tie Alkmaar is gevankelijk binnen gebracht W. H. Br., zich noemend)» directeur eener Incassobarik te Haar lem, 20 Februari was door dó recht bank te Alkmaar dó aanhouding va» diezen persoon gevraagdi Br. was hef vorig jaar verbonden aam de druikke- rij IHoftandia, tie Egmond aan denl Hoef, en wordt verdacht van verdafe- tering van' een schuldbekentenis. (Teft,) FAILLISSEMENTEN. Bij vonnis van de Arr. Rechtbank alhier, d.d. 25 Februari 1908, zijn in staat van faillissement verklaard W. van Berloo, kruidenier te Haar lem, Van M arum straat; G. Henzinga, wed. H. Blauw, kof- fiehuiSboudster te Haarlem, Nassau- straat e wed. J. B. OttomesSchailLer, winkelierster te Zandvoort G. VrieSman. broocbbalkker te Beetn- ster. ReQhter-CammissarLs Mr. E. J. Dor- hout Móes. MILITAIRE ZAKEN. Aan dien adjjudant-oaidereffiicier- vaandeldrager P. J. van die Sandó van hót 10e regiment infanterie al hier, iis op zijn verzoek ontslag uffc' den dienst verleend) 'onder toeken ning van pensioen en mót verplich ting over ta gaan bij het reseinreper- soueel van de landmacht tot tmj den toef tijd van 50 jaren zal hebben be reikt. De 2e luitenant C. A. F. W. Sictie- v rer van: het 10e regiment infanterie wordt op 2 Maart e.k. overgeplaatst bij het 7© regiment infanterie met be stemming voor het garnizoen Naar- Op 17 Maart a.s. zullen alhier in den Doelen worden .ingedeeld, voor die bataljons van het 10e regiment in fanterie te Haarlem in garnizoen* 190 jnKLicdems van de lichting 1908 en 49 miliciens van de lichting 1907.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 5