SiaiifeiiiÉ Een Waschvrouw Modes-Hoeden. Heeren, Rijwielen Uit de Arbeïderswereid Gemengd Nieuws Kerk en School Sport en Wedstrijden Advertentiën Stoomvaartberichteis Dienstbode Di^netbode Dienstbode Waarschuwing. Dagm eld Diensibosle Telegrammen Dienstbode Bag-Diensiboóe Strijkster Keukenmeid, Keukenmeid Baemitsje Net Dagmeisje Schildersknecht Nette Jonfea Enplfdie ?mL Natt» gemenb Kamer Kost en Inwoning Vrije Slaapgelegenheid Huishoudster. Dienslbede Marktnieuws Winkeljuffrouw Dienstbode Werkmeid Dienstbode Burgerlijke Stand Keukenmeid Een Jangen Schoenmakerij. H.H. Barbiers. Mr. Schilders. Brooi bezorger. Modem Bovraimis fe Huur Een vrjj Huis Tir Oierpinii aingtbodin Banketbakkerij REIZIGER Machine-teekenen. Bekwaam Stratenmaker gevraagd »st. Biedt zich aan Te Koop „„.'.at, taMjke .sages en is in. dit op-1 alctit tgtfootendeels origftneel. Hot is de besobrijivilrug van dan Dudiiaan, door ixl (den beschaafde, die zichzelf altijd in. het licht der voilmaaüsjtihoid beschiou/wit ev den-gene, dJLeai hij beschrijft steeds aanziet als seini-idioot, afgodtech en. dn vol bijgeloof, Hot wenk is geïllustreerd Ve, met origmioele foto's. iSk Deel II beschrijft het Pujali-g'oheiLm, Hot «al bevatten de beschrijving 'van deai barbaar door hemtzelv.en', zijn oordeel over de beschaving. Do sdhrij- vers zullen in dit werk, de Taal als grondslag nemonde wetenschappenjk bewijzen1- 1. Dat de Caraïben overblijfsels be- atten van philosopliischo wetenschap pen, zoo hoog» dat. zij do mocterne evenaren, zoover wij in onze onikfun- he de kunnen oordeeleii. do] 2. Dat de Car. taal grammaticale (te vormen bezit en in grondslag vol te maak ter is dan Sanskriet. 3. Dat de Caraïben van Suriname hun taal beschouwen als van godde- lijkên oorsprong als hot Woord van hun Messias, de Gedachte-Eenheid, de Talen-koning, Hij, die den grondslag verkondigde van hot ikabalisano on het geheim ter Zevenster zou ontsluierd: hg hebben. De Puijai-priiesiters van ithains bewe nen, dat wat zij weten slechlts br.ok- stulckan zijn van de wetenschap huia- ner voorvaderen. Maar dat deze we tenschap stoedb ten doel had do gtaes- Utelijlte, nliot te lichamolijiko volma king. Bij donzelfden uitgever zal binhen- aienkort ook verschijnen „De Vogels van Guyana", beschrijvende ongeveer 1000 vogelsoorten. EERE-AVOND MEVR. WILH. ERF- MANNSASBACH. Mevr. With. Ex-fmann—Saisbach oo Woensdag 18 Maart a.s. ;n het Grand Theatre te Amsterdam haren eere-avcnd geven. Z-ij koos daarvoor ,,Mea Culpa'van Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, sclu-ij- ver van „Se non e vero" én „Hoog Mevrouw- Brfmann heeft mdort.ijd d» vnouwolijlke hoofdrol in „Me.a Cul pa" hij het Haarlemsch Toon eel ge creëerd!, en idieze 50 molen achtereen volgens 'gespeeld. Öip 18 Maart a.s. beleeft „Mien Cul pa,", Van Riemsdijk',s leexisteling', zijn 65ste opvoering. SLAPTE. Als een gevolg van dan algemeen gedivukten (toestand en daardoor anit- gtane Slapte Ia 'haar bedrijf, iis te di rectie ter Koninklijke Deventer Ta- pijtfabriëk in de noodzakelijkheid gie- komm een tiental wevers en even zooveel weefsters aan te Zeggen, dat zij, hoewel noode, hun eerstdaags gedaan werk mort geven. STAKING GEëINDIGD. De -werkstaking aan de Sloomlla- pfdfabriëk van de firma Rubers Co. te' Deventer i/s 'gistermorgen geëin digd. Alle arbeiildiers hebben op hun verzoek toestemming gek,negen, het werk ts mogen hervatten, met uiiifc- sluilting van twee wevers, die de di rectie in geen geval meer wilde aan- aremen. Zij hebben geno.eg.en genomen met die' door de directie gestelde voor- jvvaarden, namelijk een nieuwe loon regeling, korter arbeidtedag m het kosteloos aanzetten der machine. DE NASSAU. Uit de dooprede, die Hengstenberg, de gouverneur van de provincie Hes- sen-Nassau, Zaterdag bij het afloopen van het linie-schip „Nassau" heeft ge houden, zijn in de Duitsche bladen de volgende zinsneden vermeld„Als een nieuwe schakel in de Duitsche zee macht, een uit metaal gevormd getui genis van opgewekten arbeid en tech nische kundigheid staat het fiere linie schip voor ons, gereed, om aan de zee eh aan zijne roeping toevertrouwd te worden. Saevis tranquillus in un- dis rustig in het wilde gebruis der golven I Dit woord, dat u op uwe toch ten moge vergezellen, was de leus van den edelen Willem van Oranje-Nas- sau, wien9 wieg gestaan heeft in het land. welks naam gij op allerhoogst bevel zult dragen. Met blijden trots zullen de bewoners van dat land dit huldebetoon vernemen, en met dank baar hart het als een hooge eer be schouwen, dat een van de fierste sche pen van de keizerlijke marine voort aan den naam van hun geliefd vader land over de zeeën zal dragen. Ver van het strand der zee, in het hart van Duitschland gelegen, dringt ook tot dat land het gedruisch door van "den Oceaan, de machtige polsslag van het handelsverkeer der wereld; want langs den waterweg van den Rijn, die met wijngaarden bekranste bergen bespoelt, neemt het grootste ruilgoe- derenverkeer tusschen het binnenland en de zee zijn weg." De Keizer en prins Hendrik van Pruisen hebben Zaterdagavond met 'den Prins der Nederlanden en de heeren van hun gevolg aan een avondpartij in het cosino van de zee officieren te Wilhelmshaven deelge nomen. NOG EENMAAL JORIS. Do correspondent der N. R. Ct. te Antwerpen schrijft d.d. 7 Maart Edward Joris, de Antwerpenaar, die ruim twee jaren in Turkije gekerkerd Zat, veroordeeld wegens deelneming aan den bekenden aanslag tegen den Grooten Heer, heeft het noodig ge oordeeld ..een woord ter opheldering" te laten drukken in het te Antwerpen uitgegeven maandschrift „Ontwa king". Daar ik. nietwaar, indertijd wel een9 gelegenheid heb gehad over Jo ris te schrijven in dit blad, acht ik het niet onbelangrijk, ook van deze Inededeeling aan uwe lezers kennis te geven. Daarom haal ik uit zijn schrij den het volgende aan „Even nog een woord over de be langrijke vraag, waarop zoo moeilijk een bepaald antwoord is te geven waarom heeft de Sultan mij los ge laten Niet omdat de Sultan het eens zou wezen met de bepalingen der capitu- latiën en het tractaat van 1838 tus schen België en Turkije, is dit ge schied. .Er moet voor mijne invrijheidstel ling eene andere oorzaak wezen, en zonder in 't openbaar té willen zeggen wèt ik daaromtrent weet, verwijs ik naar het besluit van het Congres van Amsterdam, waar de anarchisten, in Internationaal Congres vereenigd, be sloten dat de eerste, krachtig aan te vatten agitatie de Joris-zaak wezen zou. Daarvan werd den Sultan ken nis gegeven door de zorgen van men- schen, die ik niet te noemen heb, en als blijk, dat ik niet alleen sta in de meening, dat zwaarmoedige beden kingen den Sultan hebben aange spoord mij uit te wijzen, (want ik ben uitgewezen, niet begena digd), geef ik hier de vertaling van een artikel, getiteldKeizerlijke Goe dertierenheid, verschenen in Mechve- ret, het orgaan der Jong-Turksche partij". In dit artikel wordt inderdaad de meening uitgesproken, dat vrees voor een nieuwen aanslag den Sultan tot het loslaten van den Antwerpenaar zou bewogen hebben. „Na meer dan twee jaar op alle mo gelijke manieren beproefd te hebben mij zonder gerucht van kant te schui ven, vervolgt Joris, heeft de Sultan het beter eevonden mij op eene hoffe lijke manier buiten te zetten. „De voorwaarde, die mij f werd om de vrijheid te herwinnen, be stond in het onderteekenen van een in 't Paleis opgesteld stuk, waarin o. a. gezegd werd, dat ik me plechtig verbind geen deel meer te nemen aan een aanslag tegen hem. Op dit ééne punt zal ik waarschijnlijk wel woord houden. Dus het feit, dat hij het noo dig heeft geacht mij een dergelijk stuk te doen onderteekenen, bewijst wel, dat hij verkoos zich op vriend schappelijke manier van mij te ont doen, dan zich bloot te stellen aan de mogelijke werking eener internatio nale anarchistische vereeniging. „Ik denk dat de, in den loop van dit stuk uiteengezette meeningen feiten duidelijk genoeg zijn en dat er voor ieder die begrijpen kan, nu geen sluier van geheimzinnigheid meer hangt rond de vraag waarom en hoe ik vrij kwam." SHACLETON'S NOORDPOOL EXPEDITIE. Reuterts Office ontvangt uit Christ- church belangwekkende mededeelin- gen over de avonturen van luitenant Shacleton's Noordpool-expeditie, ont leend aan mededeelingen van datge deelte der equipage van de „Nim rod", dat aan land ging. Zij vonden de „Discovery" onbeschadigd, doch ingesneeuwd. De voorraden, in het ruim geborgen, konden echter, tenge volge van het slechte weer, niet aan lancl gebracht worden. Aan den wal werd toen een liut gebouwdbinnen een week was dat werk afgeloopen. Een aantal ponnie's werden mede aan land gebracht en, voor sleden gespan nen, gebruikt voor het vervoer van levensmiddelen. Ook werd de motor wagen in elkander gezet, doch de ge legenheid, hem te beproeven, ont brak. Terwijl men bezig was een voorraad kolen te lossen, brak er een woedende storm los, die alles niet een dikke ijslaag bedekte. De storm duur de drie dagen de temperatuur was 16 graden Fahrenheit onder nul; de kracht van den wind was ontzettend. De „Nimrod" was van de kust afge- stoomd. waarbij men telkens in bot sing kwam met zware schotsen. Vaak scheen het alsof de boot verloren was, doch de „Nimrod" kwam al deze be proevingen te boven. De stuurinrichting van het schip bevroor, wat natuurlijk allerlei moei lijkheden opleverde. Doch ten slotte werd het zoo koud, dat de zee bevroor zoodat de wind niet zooveel vat meer op de golven had. Toen de storm voorbij was, bleek'! dek negen duim dik met ijs bezet te zijnvan de zeilen moest het ijs met bijlen worden weggekapt. als te feestelijkheden beloven, schit terend te worden. AUTOMOBILISME. New-YorkParijs. De Tliomas-Wa- giern is Zondag- te Cheyenne, liin Wyo ming, aaavgekom en. De Zui'st was taan 516 Fjn'g'eiisehe mijlen, de Dion 739, de Püiotos 934, en te Moitobloc 951 Emigelsche an ijlen, achter den AiM'v kaan. HONDEN. De Kynologenclub Rotterdam heeft het plan, in de eerste helft van het volgende jaar, ter viering van haar vijfjarig bestaan, een meerdnagsche hondententoonstelling te houden. BRAND TE NODASOY. Te Nodasoy, bij Tokio, heeft een felle brand gewoed. Niet minder dan 400 huizen zijn in de asch gelegd. De materieele schade wordt geraamd op zes millioen gulden. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Bevorderd tot doctor ;n de rechtswetenschap op Steiaingen de hee.r W. L. A. de Neeff, geboren te Amsterdam. VOETBAL. DE ZWALUWEN NAAR HET BUITENLAND. Er bestaan zeer serieuise plannen, ora leteai sbedk Zwaluiwen"-elftai met Poschen naai- Bruissel te zenden, ten einde voor Nederland weer eens den d. Straten-Pofntboz Beker te win nen. Niet onmogelijk Is het, dat de Zwaluwen/' in 'Mei naar Oostenrijk- gaan, con daar aan een internatio naal 'toumocd deel te nemen. In- plaats dus van op dit tijdstip naar het noorden te trekken, gaan deze Zwaluwen naar zuidelijker gewes ten. SCHERMEN. Op 26, 27, 28, 29, 30. 31 Juli en 1 Augustus zullen te Ostende, in 'navol ging van de in Februari 1907 te 's- Gravenhage gehouden wedstrijden, in ternationale sch e-rmw edstri j den Voor officieren' worden gehouden. In het eere-comité, waarvan Z. M. te Koning en Z. JL H. te Kroonprins van België, eere-voonzritters, en Z. E. de Minister van Oorlog.eere-rice-pre- sident zijn, hebben, o.a. zitting alle ge neraals van he.t Belgische leger. De voorbereidingen zijn reedis in Vollen gang en de wedstrijden zoowel VERKOOP HARDDRAVERS. Op Donderdag 26 Maart a.s. zal de bekende pikeur de heer S. Witteveen te Harendemmolen publiek te koop stellen Jo, 5 j. br. m. (record 1.48). Planieta, 5 j. br. h. (record 1.41). Ivertje S., 4 j. sch. m. (record 1.55). Srwetlama o. sch. m., drachtig van Paul H. Eövnra W., 2 j. br. merrie. Herman W., 2 j. d. br. hengst. Bove/ndien zal de van oudls bekende Nettie Bruin o. j. zw. m, (record 1.39) ook worden gepresenteerd. Tot onze diepe droefheid over leed heden na een langdurig, doch geduldig lijden onze innig geliefde Dochter en Zuster Hendrica Petronella van Dijk, op den nog jeugdigen leeftijd van bijna 24 jaar. Uit aller naam, J. C. VAN DIJK. Haarlem, 10 Maart 1908. Eendrachtstraat 3. Voor de vele bewijzen van belang, stelling bij het overlijden van onzen geachten Vader, Behuwd- en Groot vader W. VERMEULEN ondervonden, betuigen wij onzen har- telijken dank, inzonderheid aan den WelEd. Zeer Gel. Heer Dr. A. DE GROOT. Namens de Familie, Wed. J. VERMEULEN—RUIFROK, Kinderen en Kleinkinderen. Santpoort, 10 Maart 1908. Gevraagd eene nette Adres Mejuffr. HUYG, „Hoek er Vaart", Jan Gijzenvaart, Santpoort. Gevraagd tegen half Maart of één April een flinke Fr. br. lett. W., aan STAPEL's Boekh., te Santpoort. gevraagd voor examen hoofdakte. Taal, Paedagogiek, Geschiedenis, Aardrijkskunde. Brieven met opgave van prijs onder No. 13095 Bureau Haarl. Dagblad. Wordt gevraagd met Mei eene nette goed kunnende koken en netjes wer ken, loon 120, benevens verval en waschgeld. van g. g. v. Brieven on- der No. 13109 Bur. Haarl. Dagblad. genegen een dokter te rijden. Adres J. v. ROODE, Zijlweg 81. van Java 10 Maart Het stoomschip Gedé, naar Ratteridlami, vertrok- valn] Pont Said. Heb stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 10 Maart (te Port Said. Het stoomschip Ambon, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 10 Maart Kaap del Arani. Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 10 Maart Gibraltar. Het stoomschip Pruis der Neder landen arriveerde 9 Maart van West- Iiidië Ie New-Y'oak. Het rtoomsohap Koningin, Wilibelmü- nn, van Amsterdam naar Batavia, veTitnok 10 Maart (Main Souitlhamipltion.. Höt stoomschip Tatntal-uisi, van Javai naar Amsterdam;, vertrok 7 Maart van PoiritHSald. Het Stoomschip Sumatra- arriveer de 10 Maart vein Amirterdlom te Ba tavia. Hot stoomlsch-ip Vondel, van Am sterdam naar Raltayia, anrtMeerte 10 Maart tc Sabamfg Heit stoomschip Statendam arriveer de 10 Maart v.m. Mau Rotterdam te New-York. De Familie van Mevrouw G. J. SWART, Weduwe van den Heer P. R. OTTO, te Haarlem, bedankt harte lijk voor de talrijke blijken van deel neming bij haar overlijden ontvan gen. Een ieder wordt gewaarschuwd aan mijn Zoon WILLEM JOHANNES PLANTJé geen geld of goederen af te geven, daar het niet door mii zal wor den voldaan. W. PLAHTJÉ, Turfmarkt li. Terstond gevraagd een eenvoudige JUFFROUW, van den P. G„ om de zorg voor een klein ge zin geheel op zich te nemen. Adres A. PLOEG. Gr. Houtstr. 159. Jong Reiziger gevraagd voor het bezoeken van Mi- neraalwaterfabrieken. Likeurstokerij, en, enz. Prima referentiën vereischt. Br., No. 13103 Bur. Haarl. Dagbl. Direct srevraagd een flinke Hoog loon. Smedestraat 35. Er biedt zich aan een nette Werkster 1 k 2 dagen per week, om leege huizen schoon te maken of kantoren te doen. Brieven onder No. 13111 Bureau Haarl. Dagblad. Een heldere Waschvrouw vraagt beleefd een net WAS0HJ£, ook filïIDEBEH- Of D1EIHTBOOEHWA&8CHEK Br., No. 13115 Bur. Haarl. Dagbl. Terstond gevraagd een nette voor dag en nacht by Mevr. ROG- GEBAND, Kanaalstraat, IJmuiden. FAILLISSEMENTEN. Geëindligd R. Schieüaar, koopman en houder vain, ëeai 'aifbetalmgsma'gazijai te Rot terdam. Mevrouw PEEREBOOM, Kruisweg 61, vraagt tegen 1 Mei eene nette Zonder goede getuigen onnoodigzich aan te melden. Aanmelding 's avonds tusschen 8 en 9 uur. Een Juffrouw vraagt beleefd eenige nette Wasschen aan huis, On- of opgemaakt Brieven onder No. 13104 Bur. Haarl. Dagblad. ^evrasgd Adres ALTHOFF, Kinderhuissin- gel 34. gevraagd, f 7.60 per week. Firma JA- COB SMITS ZOON, BloemendaaL Een bekwame DE SPAANSCHE KONING TE BARCELONA. BARCELONA, 10 Maart. Na het di ner den overheidspersonen in het huis van den gouverneur aangeboden ging de Koning vergezeld van Maura en Ferrandiz per automobiel naar den schouwburg, waar een galacoii- cert te zijner eere werd gegeven. Al le plaatsen waren bezet door een zeer voornaam publiek. Bij zijn binnenkomst werden den Koning herhaaldelijk ovaties ge bracht. De toejuichingen duurden meer dan 5 minuten. In de loge boven de koninklijke lo- gevraagd. Loon 7 8 gld. Niet be- ge waren aanwezig het gezantschap kwaam onnoodig zich aan te melden, van Oostenrijk, de admiraal en de of- - ficieren van het Oostenrijksche smal deel. El Mokri op een gereserveerde plaats in de baignoires trok de aan dacht. In dezen schouwburg werd 14 jaar geleden een bom geworpen, die vele slachtoffers maakte. AUTOMOBIELONGELUK KAïRO, 10 Maart. (Reuter). Bij de eerste wedstrijden, georgaariseerd d/oö-r de Egyptische autorrvobielclub te HeiliopoMis, r-eed een, wagen tegen d.e menigte in, waarbij drie personen ge-dood, izes - ernstig ear rijf licht ge wond wier,dien. CORRESPONDENTIE. Dear Hee-nS., te Santpoort. Inlich tingen- over deze aangelegenheid kunt U betonen ten Raadhui-ze. REDACTIE. Br., No. 13108 Bur. Haarl. Dagblad. Dames VAN VOLLENHOVEN Wilhelminapark 16, vragen tegen Mei eene eenvoudige nette Senegen huiswerk te verrichten, van en P.G.en van goede getuigen voorzien Wordt gevraagd tegen Mei eene zeer goed kunnende koken en huis werk verrichten, v. g. g. v. Loon naar bekwaamheid. Zich aan te melden tus- schen 7—81/2 uur, Zijlweg 47. gevraagd, P. G., 16 17 jaar, In klein gezin, voor halve dagen. Adres Ruijchaverstraat 7. Mevrouw HARTTENROTH, Zijlweg 19 b, vraagt voor terstond of tegen 1 Mei een nette P. G. Zonder goede getuigen onnoo dig zich aan te melden. kan geplaatst worden, niet beneden 15 jaar, tegen flink loon. Aanbie- dingen 's avonds na 8 uur, Anegang 25 Gevraagd een flinke gevi-asgd, AdresZ. GRAAF, Den Burg 'exel. Direct gevraagd een in ZWARTSER's Magazijn van Foto artikelen, Groote Houtstraat Sa. Aan- melding in persoon 's avonds na 7 put gaf"* on3ee" Br. tL B. Bus. Kajfi met degelijk pension gevraagd door een Heer, z. w. b. h. h., als ook Zon dags afwezig zijnde. Brieven onder No. 13110 Bür. Haarl. Dagblad. Aan een paar nette jongelieden wordt kost en inwoning aangeboden tegen billijke conditiën. Adres te be vragen Bur. Haarl. Dagblad. Een net Meisje vraagt bij fatsoen lijke Wed. een niet hooger dan een gulden. Brieven onder^No. 13098 Bur. HaarL Dagbl._^ elke solide aan- vrage is geld beschikbaar billyk). S. v. p. fie, brieven letter H. aan de Nede» landsche Credietinstelling Raam straat 1, den Haag. Eenvoudige, burger Juffr., R. K.,45 jaar, z. z. g. geplaatst bij burger Heer of Weduwn. Brieven onder No. 13118 Bur. Haarl. Dagblad. Wol- en EIRE Linnenverstelnaahter nog eenige dagen disponibel hebben de, zag die gaarne bezet. Adres Rus tenburgerlaan 19. Mevrouw LUGT, Oude Gracht 62, verlangt tegen 1 Mei een flinke die zelfstandig koken en netjes wer ken kan, v.g.g. voorzien. Zich te ver voegen 'a avonds na 8 uur. PURMEREND, 10 Maart 1908. Kaas. Aanvoer 50 stapels kleine f30.50 per 50 kg. Boter. Aanvoer 1077 kg., prijs f 1.35 a f 1.45, gemiddeld f 1.40 per kg. Vee. 355 runderen, waaronder zijn 127 vette en 11 stieren24 paarden, ƒ60 a ƒ280; 54 vette kalveren, ƒ0.80 a 1 per kg., handel matig; 965 nuch tere dito, f 7 a 22 per stuk292 vet te varkens, 46 a 50 ets. per kg.99 magere dito 11 a 25 per stuk230 biggen, f 6 a ƒ10 per stuk, 1307 scha pen en lammeren. Eieren. Kip- 3 a ƒ3.50, eend- ƒ8.60 per 100 stuks. Vette koeien prijshoudend, handel stug, ƒ0.60 a 0.75 per kg. Gelden koeien prijshoudend, han del stug, f 120 a 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, f 160 a 250 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel matig. Vette varkens prijshoudend, han del stug. Magere varkens en biggen prijshou dend, handel stug. Vette schapen prijshoudend, han del stug, ƒ18 a ƒ35. R. K., Juffr. zag zich gaarne als zoo danig liefst in Manufacturen, intern, geplaatst Hoog salaris geen ver- eischte. Brieven onder No. 18093 Bur. HaarL Dagblad. Wordt met 1 Mei gevraagd een nette dis zelfstandig werken en koken kan. Indien bekwaam, goed loon. 's Avonds na 8 uur, Wilhelminapark 3. Mevrouw COHEN-WILNER, Lom merrijk, Wilhelminalaan den Hout, vraagt tegen Mei een bekw. zindelijke V.g.g.v. Mevr. WIJSMüLLER, Koninginne- 77, vraagt met Mei eene flinke als Meid-Alleen. Zich t© vervoegen tusschen 8 en 9 uur. BEVALLEN 9 Maart. A. Wittenaar. geb. Botte- ma, z. OVERLEDEN 7 Maart. J. Bninten'aini, 27 j., Mees ter Lot'telaan. 8 Maart. E. Her mann), geb. Hooijschuur, 80 j., Korte Spaame. S. H. Westeranamn, geb. West earn an, 70 j., Zijlweg. H. Pe tersen, 69 j Een flinke 2 ie MODISTB gevraagd, tegen hoog loon, in een Burgerzaak. Br. ond. No. 18120, Bureau wn dit blad. Mevrouw VAN DER VALK, Maurits8traat 11, vraagt tegen Mei eene bekwame genegen eenïg huiswerk te verrichten. Zich aan te melden 's avonds na 8 Uur. welke wenschen deel te nemen aan een bestaande, erkende SONIETVEMEEMIGIMe, gelieven zich per brief te wenden on der No. 13031, aan het bureau van dit blad. gevraagd voor loop- en bakkerijwerk. Adres L. Veerstraat 20. Een HALFWAS of gevorderde LEERLING gevraagd bij D. v. d. HEI DE, Frankestraat 11. Een aankomende BEDIENDE ge vraagd, bekend met scheren. Loon ƒ2 per week. Brieven onder No. 13113 Bnr. Haarl. Dagblad. Een jong persoon, goed op de hoog te met decoratie, letters schrijven en houten, zag zich gaarne geplaatst. Br., No. 13112 Bur. Haarl. Dagbl. te huur, bev. 4 kam., olcoof, zolder, enz.,-ƒ3.10 p. w. Te zien en te bevra gen Kolkstraat 12 zwart. Wegens omstandigheden ter overname aangeboden een HUIS der Coöperatieve Bouwver- eeniging Het Vliegend Wiel". Adres Generaal Bothastraat 83. een vrij BOVENHUIS, staande Dros- sestraat No. 18. Huurprijs ƒ2.25. Te bevragen bij G. SCHOUS, Oude Gracht 30. te huur, voorz. van Gas- en Watert. St. Anthoniestraat No. 8, ƒ1.80 p. w. Te bevr. Ged. Oude Gracht 114. Huis eener Coöp. Bouwvereen., bev. 3 k. en suite, tuin en voorzien van gas licht. Huurprijs ƒ2.50 p. w. Fr. br. aan den Secr., 2e Hoogenwoerdsdw. str. 16, achter de Kelverlaan. TER OVERNAME AANGEBODEN, te gen nader overeen te komen voor waarden. Brieven fr. onder No. 13107 Bur. Haarl. Dagblad. Wegens omstandigheden terstond ter overname aangeboden Zaak in Kruideniers, en Grutterswa ren, onmiddellijke nabijheid van Haarlem, geschikt v. jongelui. Huur en koopsom z. billijk. Br. onder No. 13116 Bur. Haarl. Dagblad. Te Koop gevraagd een burger Huis, bev. beneden 2 ka mers en suite met keuken, boven" Een vertrouwd persoon biedt zich slaapkamers, gelegen Schoterkwar- aan voor de morgenuren; 9 jaar als tier. Brieven ondèr No. 13105 Bureav zoodanig werkzaam geweest, grieven Haarl. Dagblad. onder No. 13114 Bur. Haarl. Dagbl. GEVRAAGD, tegen salaris en pro visie, voor den verkoop vaneen huis- houdelyk artikel. Br- onder No. 13091, bur, v. d. blad. Les aangeboden. Cond. 0.75 per les van 2 uren. Brieven ond» No. 13094 Bur. Haarl. Dagblad. Bij de Gemeentewerken te Wormer- Stuitbsst Koe- of Paardenhooi TK KOOP Rozenstraat 26. Te koop een zeer groote party beste Faardenmest. Adres: H. J. WüBBH), Molensteeg 29 bij de Spaaruwouders'raat. worden op gemakkelijke voorwaarden geleverd onder stipte discretie tegen veer kan terstond geplaatst worden concurreerende prijzen. eeri bekwaamSfantmmaker. bij ge-1 Br. ond. No. 12812, bur. t. d. bl. bleken geschiktheid voor vasten I dienst. Loon naar bekwaamheid. Aan- TT'ji.jlwi. biedingen met getuigschriften schrif--A telijk in te zenden ten kantore Ge- BROEDMACHINE voor 80 eieren, en meentewerken, Gemeentehuis, Wor- Kunstmoeder. Compleet voor 30. Wa- merveer. terketel voor Kunstmoeder f4. Leidschevaart 381. een net Jongmensch, als leerling RIJ- WIELREPARATEUR reeds als zoo- een TOONBANK met marmeren blad danig werkzaam geweest. Brieven en een Brandkast (klein model). Bill onder No. lo!21 Bur. Haarl. Dagbl. i prijs. AdresKruisweg 26.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 3