SCOTT'S Emulsion Driemolentjesvaart nabij Delft, welke vaart nog niet bezwangerd is met het uitwerpsel van motor-booten. Beslo ten is de diereu daar maar te laten. BOSSCHE INBREKERS. Vrijdagnacht is in Den Bosch op Yier plaatsen ingebrokenbij Van Nijnatten. meubelfabriekVan Gef- fen, kaashandelaarVan Laar, lom penmagazijn, en Van Rocy, meelhan delaar. Veel hebben de dieven niet gevonden. Zij hebben slecht gezocht. Geen epoor van hen is bekend. 25 JAAR RAADSLID. Zaterdag mocht prof. M. Noordtzij te Kampen den dag herdenken, waar op hij gedurende 25 jaren onafgebro ken zitting had als lid van den Raad dier gemeente. OPGELOST. „Zelandia" meldt, dat het Belgi sche Staatsspoor aan de firma Van Waesberghe te Hulst uitbetaald heeft het bedrag van 56,609 francs, dat op 22 Februari uit een postzak werd ge stolen. BEDRIEGLIJKE BANKBREUK? Men schrijft uit Geulle aan de „L. K.": Door den Maastrichtschen inspec teur van politie Rulkens, is Donder- da alhier in een schuur van den landbouwer P., een groote stapel ge weren naar beweerd wordt, onge veer 200 stuks ontdekt. De inspecteur, tevens onbezoldigd rijksveldwachter, verscheen daar plotseling met een camion wagen, be spannen met 2 paarden. Half Geulle liep te hoop; de schuur werd op last van den inspecteur ge opend, en uit de saamgestroomde menigte werden door hem een aantal personen gerequireerd, om een tien tal zware kisten, welke in de schuur waren verborgen, en waarin de ge weren waren verpakt, op den wagen te laden. Daarna werd nog door den inspec teur bij zekeren J. een onderzoek in gesteld, en nam hij in een bij diens woning gelegen gebouwtje twee groo te kisten met patronen en een motor fiets in beslag. Een en ander werd bij de geweren op den wagen ge voegd. De betrokken personen werdeij ver volgens aan een streng verhoor on derworpen. Het in-beslag-genomene werd naar Maastricht overgebracht, waar het op het politiebureau werd gedeponeerd. Alles is afkomstig van het faillisse ment van den wapenhandelaar J. te Maastricht. In het geheel zijn dus een 36-tal kis ten, met allerlei zaken, in beslag ge nomen. De arrestaties van J. en H. bleven tot nu toe gehandhaafd. Een later bericht meldt De beide van bedriegelijke bank breuk verdachte personen te Maas tricht, J. en H., zijn heden aldaar van het politiebureau naar het Huis van Bewaring gebracht. Behalve de reeds te Heer in beslag genomen goederen, heeft men nog te Geulle aangehouden 170 geweren en te Nederweert een aan tal kisten met goederen, die men ver denkt aan den boedel te zijn onttrok ken. De geheele inboedel wordt op p. m. ƒ8000 geschat. MARKTDIEVEN. De kooplieden op de Nieuwmarktte Amsterdam, wier uitstallingen con stant onder het bereik vem Jan-en-al- Ieman zijn. kunnen wel, evenals de groote bazaars daar en elders, een vasten post op hun jaarrekeningen uittrekken voor „schade door dief stal". Toch is de politie ten opzichte van de markldieven waakzaam ge noeg en Vrijdag is die waakzaamheid beloond door de aanhouding van twee vrouwen, die stelselmatig de Nieuwmarkt-kooplieden bestalen, en in wier huizen op de Prinsengracht en in de Kleine Houtstraat door de politie een aantal goederenmanu facturen enz. zijn in beslag genomen. Het zijn de 45-jarige vrouw Wagenaar Jansen en de 43-jarige Landzaat Wagenaar schoonzusters dus. TREINCONTRóLE BIJ DE STAATSSPOORWEGEN. Blijkens ingekomen rapporten, is het in den laatsten tijd meer dan ge woonlijk voorgekomen, dat reizigers in een hoogere klasse werden aange troffen dan die, waarvoor hun plaats- kaarten geldig waren, terwijl de om standigheden er op wezen, dat met opzet was gehandeld. In den regel waren het reizigers, die, door op het laatste oogenblik in den trein te stap pen, de trein-contróle vóór 't vertrek hadden weten te vermijden. Het trein- en contrólepersoneel is daarom door de directie der Staats spoorwegen uitgenoodigd, zijn bijzon dere aandacht hieraan te schenken en door samenwerking b.v. door tele grafisch bericht aan een volgend sta tion te bewerken, dat dergelijke overtredingen worden geconstateerd en ter zake proces-verbaal wordt op gemaakt. ZEEUWSCH KRANKZINNIGEN GESTICHT. Naar men aan de „M. Ct." mee deelt, is thans door het hestuur van de Vereeniging tot Christelijke ver zorging van krankzinnigen in Zeeland besloten dit jaar tot den bouw van de stichting .Vrederust", bij Bergen-op- Zoom, over te gaan. Vermoedelijk zullen de laatste on derhandelingen met het geneeskun dig staatstoezicht weldra afloopen en zal de goedkeuring van B. en W. van Bergen-op-Zoom vóór Mei kunnen verkregen worden. Dan zal onmiddel lijk tot de aanbesteding van den bouw worden overgegaan. De opening van het gesticht hoopt men nog op het eind van dit jaar te kunnen doen plaats hebben. HET STATION ZAANDAM. Het departement „Zaanstreek" der Maatschappij van Nijverheid, voor zitter de heer J. A. Laan, secretaris de heer A. H. Verkade, heeft tot de H. IJ. S. M. een schrijven gericht, waarin de gebreken van het station Zaandam zoowel voor goederendienst als reizigersverkeer, zijn uiteengezet, op grond waarvan het verzoek wordt gedaan, een nieuw stationsgebouw te stichten of althans te willen zorg dra gen, dat afdoende verbetering wordt gebracht in de bestaande gebouwen en emplacementen. Dit adres werd bovendien mede-ge- teekend door 350 firma's en particu lieren. Do opgenoemde grieven zijn voor reizigersvorvoer le. gevaar voor vertrekkende en aankomende reizigers, tengevolge van het passeeren der rails 2e. onvoldoende en onpractische inrichting van het station, alsgeen toegangsweg tót het perron dan door de wachtkamers, geen eerste klasse wachtkamer, geen comfort, enz. 3e. het ontbreken van een verhoogd overdekt tweede perron voor goederenvervoer le. ongunstige ligging van de goe derenloods 2e. te kleine verhoogde laadplaats met lastigen oprit, rechthoekig gele gen op den toegangsweg 3e. te kleine vrachtgoederenloods. DIEFSTALLEN. Men meldt uit Delft aan de Tel. Vrijdag huurde een jongmensch uit Arnhem een kamer te Delft. Zater dagmorgen was hij verdwenen met medeneming van eenig oud zilverwerk en oud Delftsch aardewerk. De poli tie zette hem per rijwiel na en arres teerde hem nabij 's-Gravenhage. ERNSTIGE BALDADIGHEID. Te Bruchem, bij Zaltbommel, waai' voor eenise dagen poging tot brand stichting plaats had, uitte de balda digheid zich thans op andere wijze. Bij den heer Br. werd van een op stal staand paard de staart afgesne den. De dader(s) tot lieden onbekend. SCHIP BINNEN GEBRACHT. Door Enkhuizer visschers is in de haven te Enkhuizen gebracht een ijzeren klipper, groot 151 ton, geladen met mest en komende van Zwolle, schipper D. Berends, welk vaartuig op de Zuiderzee op het zoogenaamde Enk huizer Zond strandde. TOEZICHT OP NEDERLANDSCHE PASSAGIERSSCHEPEN. De St.-Crt. (no. 63) bevat een Kon. Besl. waarbij te rekenen van 11 dezer gelegenheid wordt gegeven om Neder- landsche oassagiersschepen te onder werpen aan een doorloopend van Rijkswege uit te oefenen toezicht op hunne deugdelijkheid en die van hun ne uitrusting, en wel onder de volgen de voorwaarden. Art. 1. Reeders, die wenschen een of meer van hunne schepen aan toe zicht te onderwerpen, doen hiertoe schriftelijk aanvraag bij den inspec teur voor de scheepvaart. Art. 2. De kosten van het onderzoek en van het toezicht komen voor rekening van de reeds. Art. 3. Deze schepen worden dan in een droogdok volledig onder zocht. Het onderzoek omvat dan den romp van het schipde stoomketelsde machines reddingmiddelenveilig heidsmiddelen ankers en kettingen hulpmiddelen bij de navigatiehulp middelen ter voorkoming van aanva ringen, noodseinen. Ten slotte gelden nog enkele „bijzondere bepalingen" voor passagiersschepen. VAN EEN GEZONKEN SCHUIT EN EEN OVERTREDING. Aan den Catharijnesingel te Utrecht was een met bazalt geladen schuit ge zonken. Die schuit had er eindelijk lang genoeg gelegen en moest dezer dagen gelicht worden. De werkzaam heden namen een aanvang en groote kettingen werden gespannen. Wat was verleidelijker dan dat daarbij ge bruik gemaakt werd van een der al daar staande dikke boomen D© boom wrikte of boog zelfs niet, nadat de schuit reeds halverwege boven water wo,s. En maar steeds zuchtte de ma chine van de stoomboot, die bij deze gelegenheid aan het werk gezet was. In de allerlaatste oogenblikken kwam er echter verhindering in het spel. Een gemeente-ambtenaar daag de op en die vertelde met de verorde ning in de hand, dat de aannemer niet mocht doorgaan. En de reden? Wel de kracht van den boom was voor het lichten gebruikt en artikel zoo veel verbiedt een dergelijke hande ling. Alles goed en wel, maar de aan nemer wenschte zich daarom niet te bekommeren. Hij ging rustig door en de schuit keek hooger en hooger bo ven het water uit. Nog enkele zetjes misschien en zij zou er geweest zijn. Maar een opzichter van de gemeen tewerken verscheen en met hem drie werklieden, die met bijtels en andere gereedschappen gewapend waren. Wilde de aannemer niet goedschiks, dan maar kwaadschiks. De ketting zou worden afgebroken, teneinde de verordening te handhaven. Een poli- tie-agent was er bij, om toezicht te houden en den aannemer tot rede te brengen. Deze ziende, dat het ernst werd koos echter eieren voor zijn geld. Het werk werd "gestaakt en de ketting van den boom verwijderd. De schuit plonsde in de diepte terug. Aan de letter van de verordening was voldaan. Eif*.terecht, want de vormen mogen nu eenmaal niet aan zulke experimen ten worden blootgesteld. Gemeentewerken zegevierend af. Po litie idem. Publiek lachte en had pret. Tegen den aannemer werd proces verbaal opgemaakt. De schuit is thans eindelijk gelicht en drijft rustig op de kabbelende golf jes van den singel rond. (U. D.) „EEN ONTROUW CURATOR". Het „W. v. h. R." schrijft Van de zijde van den advocaat, be trokken bij de ernstige beschuldigin gen, waarvan wij gewaagden in No; 8650, wordt ons medegedeeld, dat door hem aan den raad van toezicht een onderzoek is gevraagd, naar hetgeen tegen hem is aangevoerd. Reeds zou eene van de zijde van den benadeelde ingediende klacht door den raad, we gens volkomen ongegrondheid, zijn afgewezen, zonder dat de raad zelfs termen gevonden had den aangeklaag de van de klacht in kennis te stellen. Voorts wordt ons medegedeeld,, dat aan den bedoelden advocaat door den rechter-commissaris zonder eenig be zwaar décharge is verleend, wegens zijn beheer als curator in het faillis sement, waarin de geïncrimineerde handelingen zouden hebben plaats ge vonden, dat bij de uitdeelingslijst het salaris van den curator op hetzelfde bedrag werd vastgesteld als bij het accoord werd bedongen, welk bedrag de curator uit eigen beweging van f 600 tot f 450 had verminderd, en ein delijk, dat onjuist is, wat werd be weerd, als zou het actief slechts f 700 a f 800 hebben bedragen. De te verwachten uitspraak van den raad van toezicht, waarvan de toe zending ons is toegezegd, zullen wij gaarne openbaar maken. BLIJVEND GEDEELTE. Naar men verneemt hebben zich hij het 5e reg. infanterie te Amersfoort nu reeds een 80-tol miliciens van ver schillende lichtingen aangemeld, om in aanmerking te komen van 27 Maart tot 25 Juli onder de wapenen te blijven of te komen. BRANDEN. Nabij Terborg is door onbekende oorzaak de boerderij van de wed. Els- hof geheel afgebrand. Van den inboe del werd weinig gered. Twee koeien zijn omgekomen. Alles was verzekerd. Te Beegen, bij Raamsdonk (N.-Br.) is het koffiehuis met woonhuis van den heer J. de Lange, tot den grond afgebrand. Er kon slechts weinig ge red worden. Alles was verzekerd. Vrijdagnacht brandde te Surhuis- terveen de behuizing van den koop man K. v. D. af. Benig vee kwam ook in de vlammen om. De inboedel ver brandde mede. Verzekering dekt de schade. Vrijdagnacht te elf uur brandde de boerderij van A. Willems te St. Hu- bert (gem. Mill en St. Hubert) totaal af. Al zijn vee, varkens en paard kwamen in de vlammen om. De brand is ontstaan op stal. Assurantie dekt de schade. ONGELUKKEN. Zaterdagochtend is in de Boompjes te Rotterdam, de loodgietersknecht, Soetekouw. werkzaam op het dak van het Oost-Indische Huis, naar bene den gevallen en dood opgenomen. Vrijdagmorgen, terwijl de moeder even afwezig was, geraakte het drie jarig jongetje van den landbouwer C. B. aan het Liesbosch te Leur, aan de kachel in brand. Toen de moeder het ontdekte, had het kindje reeds erge brandwonden beloopen. De toestand is zeer gevaar lijk. J. Olofsen, knecht op een Huizer vischschuit, is op weg naar de haven over boord geslagen en verdronken, terwijl de schipper even naar bene den was. De verdronkene woonde te Harderwijk en laat een vrouw met vijf kinderen achter. Zaterdagmorgen is door een onge lukkig toeval to water geraakt en ver dronken de 18-jarige dienstbode van den winkelier. A. Stam te Waarland (N.-H.). VERPLETTERD. Op de werf „De Schelde" te Vlissin- gen is een werkman door het breken eener hulpkraan verpletterd. HET NIEUWE PERSDELICT IN INDIff. De Avondpost schrijft Heden ontvingen wij van densecr.- generaal van het dep. van koloniën' het volgend antwoord op het gisteren door ons aan den Minister gedaan ver zoek om inlichtingen omtrent het .Wekker" l)-persdelict „In antwoord op Uw schrijven d.d. gisteren heb ik de eer U namens den Minister van koloniën ad interim me de te deelen, dat van de door U be doelde aangelegenheid bij het Depar tement yan Koloniën niets is verno- 1) Een verwisseling van „Wekker" en „Dekker" is uitgesloten. Dit in ant woord op het commentaar, door de N. Ct. in haar no. van hedenochtend gegeven. (Red. Avpost.) Men seint uit Batavia aan „Het Vad." De Javabode bepleit de verbanning- van de hoofdredacteuren van het Ba- taviaasch Nieuwsblad en het Nieuws van den Dag van Ned.Indië. „Het Vad." leekent bij dit telegram aan: Het telegram geeft geen nadere bij zonderheden, waarom de als regee- ringsgezinde hekend staande Javabo de die verbanning bepleit-. Staat, vraagt het Haagsche orgaan, de zaak wellicht in verband met het telegram van gisteren aan de Avondpost ont leend Rechtszaken BRANDSTICHTING. Voor de arrond.-rechtbank te Al melo stond terecht J. J„ slager te Raalte, verdacht te Haarle den hooi berg van den landbouwer Kleine Stroek in brcfid te hebben gestoken, tengevolge waarvan de daarin gebor gen graanvoorraad en een belenden de schuur afbrandden en gevaar ont stond voor de aangrenzende boerde rij. Beklaagde zeide zich niets meer te kunnen herinneren van het op 18 December gebeurde. Getuigen ver klaarden aezien te hebben, dat be klaagde het misdrijf pleegde. Hij was op de boerderij aangekomen, aan den boer vragend om hem te helpen zoeken naar zijn flets, die op onver klaarbare wijze was verdwenen en was den weg kwijt, niettemin hij an ders heel goed in die streek bekend is. Hij gaf blijken van wezenloosheiden de boer liet den man gaan en sloot zijn deur. J. is toen onder het roepen van„ik trek je de heele keet in el kaar" op den hooiberg toegeloopen en heeft dezen in brand gestoken. Daar op riep hij uit„Nu geeft God licht". Dr. le Rütte, directeur van het krankzinnigengesticht te Deventer, had een onderzoek ingesteld naar de geestvermogens van beklaagde. Be- kldagde is een héréditair belaste; al coholgebruik brengt hem in een sche mertoestand. waarin hij niet weet, wat hij doet en de man was in zijn dronkenschap ontoerekenbaar. Toch zal iedere directeur van een krankzin nigengesticht. die beklaagde als pa tiënt krijgt, hem onmiddellijk vrijla ten, omdat hij in nuchteren toestand normaal is. De onthouding in de pre ventieve hechtenis o. a. heeft van de zen beklaagde een normaal mensch Het O. M. eischte ontslag van rechtsvervolging en opzending naar oen krankzinnigengesticht voor hoog stens één jaar. Mr. Van Gigh Sr., van Amsterdam, stond den beklaagde als raadsman ter zijde. Hij dankte het O. M. voor de zaakkundige leiding dezer zaak en betwijfelde of hier mag worden ge sproken van opzettelijke brandstich ting. Beklaagde heeft in zijn toe stand van ontoerekenbaarheid ge meend, dat alles om hem heen donker was en heeft misschien bij ongeluk den hooiberg in brand gestoken. Wel is ook hij van meening, dat een dron kemansdaad geen ontoerekenbaar heid insluit, doch deze man Is lijden de aan chronisch alcoholisme. Het ge bruik van alcohol werkt voor hem noodlottig en drijft hem tot verkeer de daden. Opzending naar een ge sticht lijkt hem een misdaad, even erg als het veroordeelen van een onschul dige, omdat beklaagde, geen alcohol gebruikende volgens het rapport van dr. le Rütte normale hersens heeft. Men zal alzoo beklaagde moeten vrijspreken en hem de les meegeven nooit weder het jeneverglas aan te raken. Uitspraak over 8 dagen. AFPERSING. Voor de arrondissements rechtbank te Maastricht stond terecht P. H„ mijnwerker te Heerlen, gedetineerd, beschuldigd van afpersing. Beklaag de had nl. een man op den weg buiten Heerlen aangevallen en bedreigd te zullen dooden indien hij zijn geld niet afgaf. Tegen hem is een gevangenis straf van 2 jaar geëischt. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst trf filet geplaatst, wordü de kopte de® ÏDiBeodar mleC teruggegeven. Voor «ten Inhoud éeser rubriek eteli de Redaotiiei zftdb ntet aaisspraflceMjik. Amsterdam, 13 Maart 1908. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U het onder staande in Uw geacht blad op te nemen'. Namens de Commissie van Voorbereiding van de Ten toonstelling Londen 1908. BERN. J. VELDHUIS. TENTOONSTELLING LONDEN 1908. Wij hebben eenigen tijd geleden, naar aanleiding van een rondschrij ven van de Vereeniging voor Ten- toonstellingsbelangen, melding ge maakt van het plan een Nederland- scbe afdeeling in te richten op de in September te Londen te houden tentoonstelling van voedingsmiddelen en kruidenierswaren. Ter aanvulling wordt ons thans meegedeeld, dat het de bedoeling is Nederland ook te doen deelnemen J aan de met deze „Grocery"-tentoon- stelling nauw verbonden bakkerij tentoonstelling, de „Confectioners-, Bakers' and allied trades"-tentoonstel- ling. Ook deze duurt een week en is door een tusschenruimte van acht da gen van de andere tentoonstelling ge scheiden. De Nederlandsche inzendin gen zullen dus gedurende drie weken te Londen moeten blijven. Tevens deelt men ons nog mede, dat de onkosten, waarvan het bedrag nog niet nauwkeurig is te begrooten, maar dat uit den aard der zaak niet zeer hoog kan zijn, naar gelang van de ingenomen plaatsruimte door de inzenders zullen moeten worden ge dragen, waarbij dan billijkerwijze de omslag voor hen, die bijzonder gun stig gelegen plaatsruimte innemen, iets hooger zal moeten zijn, dan voor de anderen. Zooals reeds vroeger werd de plaatsruimte kosteloos afgestaan. In verband met de noodzakelijkheid dat een spoedige beslissing omtrent Nederland's al of niet deelneming aan deze tentoonstellingen worde ge nomen, wordt het verzoek gedaan voor 1 April opgave te doen van de ver langde plaatsruimte aan de heeren Mr. E. L. Th. Hoogenstraaten te Lei den, F. E. Posthuma, Buitenhof 42'te 's-Gravenhage of Bern. J. Veldhuis, Damrak 97, Amsterdam. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Bollen (toez.) ds. J. A. L. Hovy te Schoonebeek. Bedankt voor het beroep te Makkin- ga c. a. (Fr.) door d9. N. W. Posthu mus te Hem (N.-H.). GEREF. KERKEN. Beroepen te Schoonebeek de heer J. H. Rietberg, cand. te Winterswijk te Nunspeet (Veluwe) ds. R. Sme ding te ÏJselmonde. Aangenomen het beroep te Waar der door ds. A. F. van Hulsteijn te Langerak b.z. de Lek. VRIJE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het candidaats-exa- men in de theologie de heer J. C. Brussaart. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Bevorderd is tot arts de heer F. A. Haak Bastiaanse, geb, te Batavia, en zijn geslaagd voor het eerste gedeelte de heeren H. W. Boe lens, B. Winter en mej. E. A. J. Pot ter. Hot doctoraal examen klassieke let teren iö cum lau-de afgelegd dioor dien heer W. 'E. J. Kuiper. Sport en Wedstrijden LUCHTVAART. LUCHTSCHEEPVAART. Op Zaterdag 4 April 1908, des ha- middags te 5 uur precies, zal van het terrein Zorgvliet*-', aan de Stadhou derslaan, te 's-Gravenhage, de heer dr. Wegener met zijn ballon „Ziegle", groot 1450 küb. M., opstijgen, tot het doen van eene luchtreis, en daarbij zal hij vergezeld worden door de hee ren C. J. Snijders, voorzitter, en A. E. Rambaldo, le-secretarïs van het hoofdbestuur. Henri Farman, Santos-Dumont en Archdeacon hebben met Charron ge wed, 6000 tegen 12,000 francs dat een met twee personen bemand vlieg toestel vóór 10 Maart van het vol gend jaar een kilometer afgelegd zal hebben. Een van de beide personen moet minstens 60 kilogram wegen. INTERNAT. TENTOONSTELLING VAN HULPMIDDELEN VOOR GYMNASTIEK EN SPEL. Deze tentoonstelling, welke van 3 11 Juni ter gelegenheid van de groote feesten ter viering van het 40-jarig bestaan van het Nederlandsch Gym- nastiek:Verbond in „Bellevue" te Am sterdam zal worden gehouden, kan reeds op zeer veel belangstelling bo gen. Alle aanvragen betreffende in zendingen moeten onmiddellijk ge richt worden aan den secretaris, den heer Ed. Lutomirski* Rokin 92. De in schrijvingen worden gesloten zoodra de nog beschikbare ruimte bezet is. VOOR-OLYMPISCHE SPELEN. Het Bondsbestuur van den N. Korf bal-Bond zal trachten met 2 twaalftal len deel te nemen aan de grootsche sportbetooging te Haarlem. De kam pioen voor het seizoen 19071908 is uitgenoodigd te strijden tegen een Ne derlandsch XII tal, waarin geen der kampioenspelers uitkomt. Swift zal gaarne aan die uitnoodiging voldoen en zal zoo noodig haar oud-captain P. H. Stoffers, daarvoor uit Magde burg laten overkomen. De commissie, die de ondankbare taak zal aanvaarden een XII-tal sa men te stellen, dat niet al te veel min derwaardig is aan den kampioen, be staat uit de heeren F. P. W. van Gelderen, scheidsrechter te Rotter dam; P. F. Matthijssen, idem te Am sterdam, en L. Schmidt, captain van Reuni I. Het plan is een of meer proef- wedstrijden te organiseeren en dan daarna Swift tegenpartij te kiezen. Gemengd Nieuws DOOR DEN KEIZER VERRAST. De World vertelt, naar de eigen woorden van den Engelschen gezant Sir Frank Lascelles, hoe deze eens door Keizer Wilhelm in zijn bed is verrast. Op een goeden ochtend, zoo vertelt Lascelles, werd ik wakker van een gedruisch in mijne slaapkamer en zag den Keizer voor mijn bed staan. Ik was zoo verrast, dat ik niets anders kon uitroepen dan Groote genadeIk wilde opstaan, maar de Keizer duwde mij in de kus sens terug. „Uwe Majesteit moet ten minste een cigaret opsteken", zeide ik. De Keizer deed dit lachend, ging op den rand van het bed zitten en praatte een half uur lang. Toen hij opstond, zeide ik„Ik moet Uwe Ma jesteit toch uitlaten I" Maar de Keizer wilde er niet van weten en antwoord de „U blijft te b^d 1" „Tot aan de deur maar", vroeg ik, en in mijn pyjamas bracht ik den Keizer naar de deur van de slaapkamer. Toen ik die opendeed, riep de Keizer zijn op de gang wachtenden adjudant toe: „Nu komt er een spookverschijningDe adjudant keek, en ik dacht dat hij een ongeluk kreeg van den lach. Ik heb van mijn leven nog niemand zoo zien lachen. DOOR ROOVERS AANGEVALLEN. Een dom, op een groot uur afstand van Peshawar, is dezer dagen door' een bende roovers aangevallen. De dorpelingen boden weerstand en joe gen ze op de vlucht, maar verloren een doode. Men houdt de aanvallers voor Afridi's. De indruk van de En- gelsche expeditie heeft dan niet lang geduurd. 1 OP VRIJE VOETEN GESTELD. Een telegram uit San Francisco be richt, dat.de ex-burgemeester Schmitz onder borgstelling van 280.000 dol lars op vrije voeten gesteld werd. Vol gens uitspraak van het opperste ge rechtshof werd Schmitz onrechtvaar dig veroordeeld, reden waarom zijn proces opnieuw gevoerd zal worden. Binnenkort zal tegen een groot aan tal ambtenaren der stad San Fran cisco een aanklacht wegens omkoope- rij worden ingediend. VERDUISTERING. De Paiijsche bankier Maurice Gal let heeft tot een bedrag van 12 mil- lioen francs aan hem toevertrouwde geldswaardige papieren verduisterd. SNEEUWSTORM. Over Stockholm en heel het noorde lijke Zweden heeft een geweldige sneeuwstorm gewoed. Het telefoonnet dat daar te lande zeer uitgebreid is, heeft veel geleden. Het verkeer stond op vele plaatsen stil. Hernösand was geheel van de buitenwereld afgeslo ten. OM 45 FRANCS VERMOORD. Ten einde een speelschuld van 45 francs te kunnen betalen, waarom hij door den winner dringend werd ge maand, heeft een zekére Depraeter, een 23-jari<?e linnenwever te Roubalx, zijn bejaarden oom, een caféhouder en vlashandelaar te Posthoorn, ge dood, en hem vervolgens uitgeplun derd. Dc 78-jarige grijsaard moet met he vige kracht zijn neergeslagende schedel was met een ijzeren staaf ver brijzeld en het hoofd door messneden bijna van de romp gescheiden. Het moordtuig werd in de keuken terug gevonden, die letterlijk rood zag van het bloed. Het ingestelde onderzoek heeft uit gewezen, dat de moordenaar,onmid dellijk na zijn afschuwelijke daad zijn speelschuld is gaan betalen. Hij zit achter slot en grendel. IN DEN GROND GEBOORD. De Duitsche torpedo-boot S 12 is in den nacht van Donderdag op Vrij dag bij het -4de Elheiichtschip door stoomschip "Albert Grotmann in den grond geboord. Een machinist kwam om. De overige bemanning is door een andere torpedo-boot en de red dingsboot van het lichtschip gered. MIJNONGELUK. In de kolenmijn te Hamstead bij Birmingham zijn eerst dertien lijken" gevonden, toen nog een, toen weer zes. De meeste konden alleen aan de kleeren herkend worden. Do laatste zes vond men in een afgelegen gang dicht bij een deur. Op eeu atuk hout was met krijt geschreven: „De Heer, behoede ons." Dan de namen des zes. En voorts: „Want wij allen gelooven in Christus". Koning Edward heeft uit Biarrita geseind, dat hij diep getroffen waa door het bericht, meldende, dat de po gingen, om de bedolven mijnwerkers in de kolenmijn te Hampstead terug te vinden, niet hadden geleid tot ont dekking van eenig levend wezenin den avond van Donderdag werd ge meld, dat nog zes lijken zijn gevon den er ontbreken thans nog 6 mijn werkers op het appèl. GEVAARLIJKE KRACHTTOEREN. In den koninklijk en circus te Bras sed, vorloondien e enige athlete®, reeds verscheidene avonden achter elkaar, een zeer bij zonderen krachttoer. Twee personen gingen op het tooneel liggen, met de beenen in de luchtop hun' voetzolen werden twee breede planken gelegd -en hierlangs raasde pdjlge- zwinid een auto met 5 personen. Het totaal gewicht, dat de beide mannen, op een gegeven oogenblik te torsen hadden, bedroeg meer dad 3000 kilo. Vrijdagavond, toen die auto' over 'de geïmproviseerde brug zou rijden, voel de de chauffeur, dat de balken beter den. Eén der athleten sdhee® plotse- litog de vracht niet meer te kunnen dragen. Aan stoppen viel mot te den ken, doch, dank zij de koelbloedig heid van dèn bestuurder, die de snel heid zóó hoog wist, op te voeren, daf de wielen nauwelijks de balken raak ten, kwam de auto er nog over. Toen stortte de brug echter met donderend geraas .ineen, de belde krachtmen- schen onder haar zwaarte begravend.- In de zaal ontstond een paniek. Da mes vielen flauw, kinderen huilden. Wie zijn tegenwoordigheid; van geest behield, stormde naar het tooneel, om' dt ongelukkige athlete®-te verlossen'. De een had beide beenen gebroken1, de ondier liep gevaarlijke inwendige kneuzingen op. Beiden werden onimidl- delilijk' naar het hospitaal getranspor teerd. Hoewel de chauffeur' slechtte vijf meter ruimte vóór zich had. gelukte hot hem de auto tot stilstand te brem gen vlak voor de eerste trede van een. trap, waarop het rijtuig beslist te plet ter had moeten vallen. INGEiZiOiNIDfEIN MEDEHWSMiMGHN 4 30 Ct* penw®eL Bijna iedereen, hetzij man of vrouw, jong of oud, gevoelt zich wel eeus „niet recht in orde". Wanneer zich een dergelijke toestand voordoet, be hoort men onverwijld toevlucht te uemen tot van de uitstekendste Eiscii altijd <ie Noovweegsche levertraan '"""handelsmerk^" en hypophosphiten van „DeVissciier"hct kalk en soda. SCOTT'S SCOTTa,ro«s! Emulsie heeft mij tot ,een nieuw mensch gemaakt" is een uitroep die dikwijls geboord wordt van hen die dit buitengewoon krachtgevend versterkingsmiddel ge bruikt hebben. Gebruik SCOTT'S voor hoest en verkoudheden, uitgeputte toestanden of gedurende de herstelling na ziekten. Bij alle apothekers en drogisten verkrijgbaar. Stoomvaartèeriehten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Salak vertrok 14 Maart van Rotterdam naar Java. Het stoomschip Flores, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 14 Maart Kaap Roca. Het stoomschip Ambon, van Am sterdam naar Batavia*, arriveerde 14 Maart te Port Said. Het stoomschip Prins der Nederlan den vertrok 13 Maart van New-York naar W.-Indië. Het stoomschip Prins Willem II ar riveerde 11 Maart van Amsterdam te' Paramaribo Het stoomschip Maasland arriveer de 14 Maart van Buenos- Ay res Amsterdam. Het stoomschip Rijndam vertrok 14 Maart des voormiddags van Rotter dam naar New-York. Het stoomschip Ardjoeno arriveer de 14 Maart te Rotterdam van Java. Het stoomschip Solo vertrok 14 Maart van Rotterdam naar Ham- bUHet stoomschip Amsteldijk vertrof 14 Maart van Rottterdam naar Phila delphia. Het stoomschip Lituama vertrok li Maart van New-York naar Rotter dam. Het stoomschip Malang, van Rot terdam naar Java, vertrok 14 Maart van Malta. Het stoomschip Goentoer. van Rot terdam naar Java, passeerde 14 Mrt. Kaap del Armi. Het stoomschip Ternate vertrok m Maart van Rotterdam, naar Java. Het st. Koning Willem III arriveer de 14 Maart van Java te Amsterdam. Het st. Rembrandt, van Batavia" D. Amsterdam, vertrok 14 Maart van Singapore. Het stoomschip Koningin Wilhelm»- na, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 14 Maart Gibraltar. Het stoomschip Rhipeus, van Am sterdam naar Java, arriveerde w Maart te Port Said. Het stoomschip Estonia vertrok 1* Maart van Rotterdam naar New-York

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 12