Weerbericht Uit,de Omstreken Binnenland Gemengd Nieuws Sport en Wedstrijden Marktnieuws MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 30 Maart 1908. Hoogste barometerstand 772.6 m.M. .te Horta fAzoren)laagste 732.6 m.M. te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 31 Maart Wind zwakke tot matigen meest Zuid-Westel. wind. Gesteldheid van de luchtbewolkt tot zwaar bewolkt, wellicht regen buitjes. Temperatuuriets zachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 763 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 766 m.M. INGEZONDEN MMDEZVEEMNG-EN 30 Cts. per ragjedl F. P. REICHERT, 17 Anegang 17. Prachtige sorteering Zwarte eo Witte Dassen, Strikken en Handschoenen. Thermometerstand te Haarlem. Zondag 29 Maart Hoogste gisteren F. 50® Laagste heden nacht F. 38' Hoogste heden tot 2 uur F. 58 Maandag 30 Maart Hoogste gisteren .F. 68, Laagste heden nacht. F. 41 Hoogste hedenmiddag 2 uur F. 48° Paardenlot Arm, mager, knokig dier, lag in 't water van een sloot aan de Spaan- schevaartstraat, vanmorgen om vóór zevenen al. Hoe 't er in kwam wist niemand, hoe 't er uit kwam, vertel len we hier. Eerst een man of vijf zes aan het sjouwen, trekken, half in 't modde rige water, 't Ouwe paard hijgend en spartelend onder de touwen, waar mee 't getrokken werd. Dan aan. andor oud paard gohaald, aangespannen, aan de touwen gebon den... huup ,trekl En zóó is 't magere, oude dier door een even mageren ouden kameraad, uit de moddersloot getrokken. Wie weet wat het beest er deed? Is er ook paarden-zelfmoord? Het dier was van een zandschipper, naar ons verteld werd. 1 Mei-feest. Door het Haarlemsch Arbeiders- Secretariaat is. naar Het Volk" meldt, de schouwburg afgehuurd met het doel daarin op 1 Mei een feeste lijke bijeenkomst te geven Door „De Stem" rn de Arbeiders-Tooneelveree- niging zal daarvoor medewerking worden verleend. FEESTEN A. N. W. B. Voor hen, die nog in het onzekere verkeeren of de Jubileumsfeesten van den Algemeenen Nederlandschen Wielrijdersbond in de tweede helft der maand Juli a.s. al of niet in onze gemeente gehouden zullen worden, kunnen we ter geruststelling mede- deelen, dat Donderdag 2 April, des avonds in een der zalen van de Socie- teti Vereeniging de feestcommissie zal worden geïnstalleerd en het te maken programma zal besproken worden. R.-K. Sanatoria. Vrijdagmiddag kwamen de Katho lieke dames van Haarlem in het Sint Bavo-gebouw bijeen om.ee.n plaatse lijke afdeeling cp te richten van de vereeniging, die zich ten doel stelt in Nederland R.-K. sanatoria voor long lijders te stichten. De vereeniging werd gepresideerd door dr. L. C. Proot, daartoe aangezocht door het voorloopig dames-coimte. Dr. Proot schetste de historie der sanatoria, wees er op, hoeveel in het buitenland voor de tuberculose-be- strijding wordt gedaan, zette de wer king der consulatie-bureaux uiteen, enz. Vervolgens werd het woord gevoerd door den hoogeerw. heer Plebaan Rik- menspoel, die betoogde, dat zoo'n sa natorium R.-K. moet zijn. Daarin zal de Roomsche patiënt hulp vinden naar ziel en lichaam, daar zal hij zich ook thuis gevoelen. Alle dames zegden hun medewerking toe. De pro paganda zal parochiaal gevoerd wor den. (.^e Tijd"). CURSUS TER OPLEIDING VOOR HET EXAMEN TOT VERKOR TEN DIENSTPLICHT. Voor drie jongelieden, geboren in de jaren 1888 of 1889, bestaat gelegen heid om kosteloos te worden toege laten tot den cursus ter opleiding voor het examen tot verkorten dienst plicht, onder leiding van den heer J. M Wentink. De cursus zal worden gehouden in de groote zaal van ,,den Doelen" al hier. Belanghebbenden kunnen zich aan melden ter gemeente-secretarie (2de afdeeling) tusschen 's morgens 9 uur e i 's namiddags 2 uur, uiterlijk tot en met Zaterdag 4 April 1908. Ex. nuttige handwerken. 's-Gravenhage, 28 Maart. Geëxami neerd 15, geslaagd 11 candidaten, o. w. mej. A. Heuvel, Haarlem. BLOEMENDAAL. Door de politie is Zondag alhier aangehouden zekere P. Z., afkomstig uit Noordwijkerhout. Hij stond in het algemeen politieblad gesignaleerd, en moest 21 dagen gevangenisstraf on dergaan wegens verzet, en 16 dagen wegens jachtovertredingen. Z., die vroeger te Santpoort woon de, had aldaar even een kennis be zocht en wilde weder met den trein van Bloemendaal naar Vogelenzang en zoo naar zijn woonplaats terug- keeren. Het mooiste van het geval was, dat Z. naar Bloemendaal kwam, omdat hij bij het station Santpoort een poli tieman had zien loopen. Hij meende er nu zoo door heen te komen, hij had huiten den waard ge rekend, althans daar hij aan het sta tion Bloemendaal opnieuw werd inge rekend. SCHOTEN. Door het gemeentebestuur, is niet, zooals eerst gemeld, het materieel der Exploitatie-Mij. in bruikleen overge nomen, maar wel is tegen taxatie, wat voor de gemeente voordeeliger uit komt, overgenomen alles wat tot de reinigingsdiensten noodig is: paard, wagen, gereedschappen enz. Het daarvoor benoodigde personeel blijft voorloopig in lossen dienst. Onder hevig verzet is Zondag door de politie naar het raadhuis overge bracht zekere D. H. van Haarlem. Het publiek dat een oogenblik lastig werd, moest met de sabel op een af stand gehouden worden. Een en ander veroorzaakte heel wat drukte in het anders zoo rustige j Schoten. Zaterdagmiddag woei de vlag van de stellingen bij de gemeente-gasfa briek, als teeken, dat de laatste paal geslagen was. Nu kan spoedig met het leggen van den eersten steen be gonnen worden, wat, naar wij verna men, met eenige feestelijkheden zal plaats hebben. HEEMSTEDE. Bij de heden gehouden aanbeste ding van het uitbaggeren der Blee- kersvaart en het ledigen der vuilnis bak aan de Kerklaan is ingeschreven door J. van Es, voor 324.70, G. Driessen voor ƒ477, en A. van der Linden voor 138. De gunning is aan gehouden. HAARLEMMERMEER. Ten nadeele van den wagenmaker L. V. alhier, zijn uit een achter diens woning staande houtloods eenige as- ijzers ontvreemd, ter gezamenlijke waarde van pl.ra. 10. De politie heeft de daders opge spoord, Ttie een volledige bekentenis aflegden. Proces-verbaal is tegen hen opge maakt. Aan den Ringdijk ontstond tusschen eenige jongelui om een nietig voorval ruzie, welke spoedig in een vechtpar tij ontaardde. Hierbij kreeg G. een hevige slag op zijn arm, waardoor hij niet in staat is te werken, terwijl J. zoodanig aan zijn hoofd verwond werd, dat hij ver bonden moest worden. ZANDVOORT. Zondagmorgen had in Bentveld een voetbalmatch plaats tusschen Z.V.V. II en D.A.V.O. van Haarlem. Met de rust was de stand 00. Ook daarna bleef deze onbeslist en eindigde met 1—1. Zondagmiddag had in Bentveld een spannende voetbal-match plaats tus schen Z.V.V. I van hier en H.V.V. II van Haarlem. Deze maal werd slechts één uur gespeeld en eindigde in het nadeel van Z.V.V. met 40. De be langstelling was bijzonder groot. Dezer dagen zal de Rederijkerska mer „Sandevoerde" haar 10-jarig be staan herdenken, waarbij o.a. zal op gevoerd worden het blijspel: „Mijn schoonmoeder en ik." Mej. Henriette Orbaan, leerlinge van het Nijmeegsch Conservatorium zal hare welwillende medewerking verleenen met zang en muziek. De arbeider P. P., werkzaam op een terrein aan het in aanbouw zijnde station alhier, had het ongeluk eeni ge vingers te knellen aan een z.g. kip- kar. Hevig bloedende heeft hij zich onder geneeskundige behandeling moeten stellen. Door den heer I. Petrowitch, confi- turenfabrikant alhier, is aan B. en W. verlof gevraagd voor den ver koop van uitsluitend alcoholvrijen drank in den winkel van het perceel aan den Strandweg No. 9, alhier. DE GEZONDHEIDS-COMMISSIE EN DRANKBESTRIJDING. Het hoofdbestuur der Nat. Chr. Ge- heel-Onth. Ver. heeft de resultaten van het ten vorigen j'are ingesteld on derzoek, naar het door de Gezond heidscommissie verrichte tegen het al coholgebruik door kinderen, bekend gemaakt in de eerste en tweede afl. van het christelijk-wetenschappelijk maandschrift Enkrateia en die beide afl. gezonden aan de 130 gezondheids commissies in ons land. De volgende Gezondheidscommis-1 sies hadden dit werk reeds aanvaard: Doesburg, Doetiuchem, Eindhoven, Ginneken, Gulpen, Heerlen, 's-Herto- genbosch, Nijkerk en Venlo. Aan 't eind van het rapport wordt hetgeen verricht is, aldus samenge vat: a. Het verspreiden van circulaires, wenken of „Een woord aan de ou ders" onder de kinderen door bemid deling van de hoofden van scholen. b. Het verspreiden van de brochure: „Wenken en voorschriften betreffen de schoolhygiëne", met naschrift on der de onderwijzers. c. Het verspreiden van wenken in folio formaat, om in de schoollokalen op te hangen. d. Het zenden van een schrijven aan B. en W., met verzoek de drank bestrijding te maken tot een leervak. e. Het gebruik maken van de plaat selijke bladen om het alcoholgebruik door kinderen te bestrijden. TE ZWAAR VOOR SOLDAAT. De loteling Van der Meer, te Spijke- nisse, ingedeeld milicien te Bergen- op-Zoom, is voor de keuring te Rotter dam en te Bergen-op-Zoom afgekeurd omdat hij te zwaar werd bevonden; zoo maar eventjes 128 kilo. (D.v. N.) BRANDEN. Een uitslaande brand ontstond in de Veendammer machinefabriek van den heer J. ten Horn te Veendam. Het vuur bleef bepaald bij een houten loods, die geheel uitbrandde. Te Grootebroek is het woon- en win kelhuis van den heer J. Boon geheel afgebrand. De eigenaar en zijn echt- genoote waren afwezig. De brand ontstond door het omvallen van een brandende petroleumlamp. De buren wisten de kinderen intijds in veilig heid te brengen. Verzekering dekt de schade. EEN SCHEEPSONGELUK? Zaterdag werd door het visschers- vaartuig B U 168 van Enkhuizen een nieuwe tjalksloep aangebracht in de Zuiderzee drijvende gevonden. Nadere bijzonderheden ontbreken, i HOE KOFFIE, DOOR TE REIZEN, IN PRIJS RIJZEN KAN. Op aandrang van den Indischen handel is de regeering er sedert be trekkelijk korten tijd toe overgegan, een deel van haar koffieoogst in In- dië in veiling te brengen: een maat regel, waarvan zij wel geen spijt zal hebben. Maar de 2e soort gouverne- mentskoffie, die de consumtie er, vooral bij kleine oogsten, zeer gaarne opneemt en waarvoor deen zeker loo- nonde prijzen zonden worden ge maakt, gaat nog steeds naar Neder land. Zoo heeft men 't verleden jaar be leefd, dat 60.000 balen Brazielkoffie zijn ingevoerd om te voorzien in de behoefte aan goedkoopere kwaliteit; en met dat uitheemsche product zijn zeer goede zaken gemaakt. Maar nog eigenaardiger is, dat een firma te Ba tavia in Nederland 2e soort gouver- nementskoffie kocht, die naar Java terugzond en ondanks de dubbele vracht, welke er op drukte, nog onge veer 3 per pikol er aan verdiende. (Haagsche Ct. HOSPITAAL-KERKSCHIP. De Nederlandsche Vereeniging, ten behoeve van zeelieden van elke natio naliteit (hospitaal-kerkschip) heeft in Eensgezindheid te Amsterdam haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. Uitgebracht werd het jaar verslag over 1907, waaraan het vol gende is ontleend: Het Hospitaal-kerkschip heeft zijn negenden tocht volbracht en de tien de zal weldra aanvangen. Op de laat ste reis heeft de dokter 229 patiënten behandeld, waarbij 201 Nederlanders, 23 Duitschers, 3 Engelschen en 2 Franschen; sterfgevallen hadden niet plaats. Het totaal der verpleegden in de 9 reizen is geklommen tot 1768. Het ver slag verhaalt uitvoering de bijzonder heden der laatste reis. Omtrent den ziekenkost en de overige verplegings- middelen, deelde de geneesheer me de, dat de voorraad steeds voldoende was en de hoedanigheid niets te wen- schen overliet. Volgens zijn meening zou het aanbeveling verdienen op een volgende reis ook Spaanschen wijn mede te nemen. De berichten van het hospitaal-kerkschip kunnen voortaan per draadlooze telegrafie naar Neder land worden overgebracht, mits het schip zich niet noordelijker dan 54 gr. N. B. bevindt. Van de leeszaal op het Barendsz- plein werd door 1972 zeelieden ge bruik gemaakt. De heer Dubiez bezocht 716 schepen. De uitgaven over 1907 bedroegen 16580.91 1/2, de inkomsten 2210.96^ minder, zoodat dit laatste bedrag op de exploitatie te kort is. AUTOMATISCHE BRAND- BLUSCHINRICHTING. Op ds terreinen der kistenfabriek en kuiperii van de firma Arnold I. van den Bergh Limited aan de Nas- sauhaven te Rotterdam is Zaterdag te twee uur een proef genomen met Grinnell's automatische brandblusch- inrichting. Deze brandblusscher, in Engeland vervaardigd, en reeds in een aantal fabrieken in ons land aangebracht, werkt van zelf en bluscht derhalve een begin van brand zonder eenige men- schelijke tusschenkomst. Bovendien maakt hii bij bet ontstaan van brand onmiddellijk een voortdurend alarm. De inrichting van dit brandblusch- systeem komt in hoofdzaak hierop neer. Er worden door het gebouw langs de zoldering, met een tusschenruimte van 2.5 h 3 M., horizontale buizen aangebracht, die door verticale aan- voerbuizen met de waterleiding of een waterreservoir verbonden zijn. In de ze buizen wordt, eveneens 2.5 3 M. van elkander, de Grinnell Sprinkler aangebracht. Ontstaat er nu brand in het gebouw, dan stijgt de hitte dade lijk naar de zoldering, waar al heel spoedig de temperatuur zoo hoog wordt, dat het soldeersel smelt. Daar door wordt de veerkrachtige klep in de Sprinkler ontlast en door de ope ning verspreidt zich dan een dichte, overvioedige regen, welke in alle rich tingen neen-alt. Bij een temperatuur van 155 graden Fahrenheit smelt het soldeersel. De alarrnklep, die eveneens aan de buizen verbonden is, opent zich, wan neer het water in de pijpen in bewe ging komt. Aan deze klep is een wa termotor verbonden met draaiende klepels^ die op een klok slaan, welke buiten aan het gebouw bevestigd zijn en een luid alarm maken, zoolang het water door de buizen gaat. Verschillende assurantie-maatschap pijen hebben de assurantie-premie verlaagd voor gebouwen, waar de Grinnell brandblusschers zijn aange bracht. De proef met dit zelfwerkend brand- bluschsysteem, werd geleid door den heer J. H. de Haas, te 's-Gravenhage. Voor dit doel was op de binnenplaats der fabriek een houten gebouwtje ge zet, dat overvloedig van krullen voor zien was. Nauwelijks stonden de krul len in lichte laaie, of de kleppen van be belde Sprinklers, die boven aan 't houten tentje waren aangebracht, sprongen open en een stortregen, die gevoed werd door een tank, welke 40,000 Liter water kan bevatten de geheele fabriek van de firma Van den Bergh is reeds van Grinnell brand- I blu6schers voorzien verspreidde zich in het vuur en doofde dit binnen enkele minuten. Tegelijk begon de alarm-klok te luiden en na eenige oogenblikken was de brandweer der fabriek met ongeveer 60 waterstralen aan den gang, om het blusschings- werk te beëindigen. De proef die o. m. bijgewoond werd door eenige ambtenaren van debouw- politie, de waterleiding en de brand weer, slaagde uitstekend. GEWOND OP SOEMBAWA. Blijkens een bij het Departement van Marine uit Oostrlndië ontvangen telegram is de matroos der le klasse A. de Visser bij de krijgsverrichtin gen op Soembawa zeer licht gewond. EEN LEGAAT. Aan de ziekenverpleging te Scheve- ningen is uit de erfenis van wijlen mevr. Gildemeester aldaar gelega teerd de som van ƒ50,000. DE AARDBEVING IN MEXICO. In Mexico heeft eene aardbeving plaats gehad, waardoor de stad Chi- lapa m dt provincie Guerrera geheel en al verwoest is. Tot overmaat van ramp is er in de puinhoopen ook nog brand ontstaan, zoodat de stad over de geheele opper vlakte in vlammen staat. De bevolking is radeloos. Het aantal der omgekomenen is, zelfs bij benadering, nog niet te schat ten. De bevolking van Chilapa be droeg 15.000 zielen. Ook te Guanajato en Rincon hebben hevige aardschokken plaats gehad en zijn vier personen gedood. Op het eiland St. Thomas werd ook een schok waargenomen, maar deze bleef zonder gevolgen. België Holland Holland wint 4 1 De Belgische express was Zon dagmorgen met een lading Hollan ders gevuld. Amsterdammers, Hage naars, Rotterdammersuit alle Westelijke steden waren de enthou siasten present, om ons elftal op z'n reis naar Antwerpen te vergezellen en aan te moedigen. In Den Haag voegden we ons bij he'. gezelschap, en na een genoeglijke, ofschoon wat langdurige reis bereik ten we Antwerpen. De spelers amu seerden zich ook uitstekend onder weg, Thomee oefende zich vast in den trein met een groote prop pa pier. Na in Antwerpen te hebben ge dineerd, trok het heele gezelschap per tram of bakkie naai' Kiel, waar het terrein der Beerschot Athletic Club is gelegen. Kiel is een min of meer ai moedig stadsgedeelte, en het is be paald een opfrissching, als we einde lijk op 't veld zijn. Langs slinger paadjes, tusschen bcheersterde per ken door, bereiken we eerst de ten-: nisvelden, daarnaast aan de eene zijde twee voetbalvelden en aan de andere het groote cricketterrein. Het geheel beslaat een enorme oppervlak te Op veld II spelen juist Excelsior (Brussel) en de Racing Club de Ma lines, een match voor het kam pioenschap van de tweede klasse. Wij, Hollanders, zijn allen verbaasd over het voortdurende geduw en ge- smijt, dat hier gewoonte schijnt te zijn, gevaarlijk spel is voortdurend veroorloofd. Als het ten slotte 50 voor Excelsior staat, verdwijnen we maar, en zoeken een plaatsje op de tribune. Er is al veel publiek present, ook referee Pat Harrower vertoont zich spoedig en laat zijn schel gefluit klinken. Onder algemeene toejuichin gen komen eerst de Hollanders in hun blauw-wit gestreept jersey, daar na de Belgen, die in 't roodzwart ge dost zijn, in 't veld. Beide teams zijn compleet. België: Hustin, Robyn, Poelmans, v. d. Eynde, Cambier, Van Hoorden (capt.), Tobias, Mathot, Vertonghen, Seys, v. Boxtaele. Holland: Jurgens, Thomee, Ruffelse, Snethla- ge, Welcker, Stempels, De Korver, Bekker, Stom (capt.), Heyting, Beeuwkes. Van Hoorden wint den toss, en Ruffelse trapt om even over drieën af Onmiddellijk gaat de bal naar, rechts, de Quick-wing brengt op Ruffelse krijgt een kans om te schie ten, en doet dat er naast. Onmiddel lijk komt de Belgische voorhoede nu in actie, en beproeft met het bekende vlugge samenspel de Hollandsche achterhoede door te komen. Van Hoorden heeft de onaangename ge woonte, den bal hoog tusschen de Hollandsche backs en de Belgische voorhoede te plaatsen, zoodat de eersten steeds moeten inloopen. Bek ker werkt als een paard om de ge vaarlijke linkervving te bedwingen, en komt op gevaarlijke momenten steeds op z'n doel terug. Werkelijk is de Belgische aanval een harde tegen stand voor onze achterhoede, en wa ren de beide „Blackies" niet zoo op dreef geweest Maar terzake. Nadat Beeuwkes een hoog schot heeft gestopt, krijgt onze voorhoede een bevlieging en pas seert keurig combineerend de Belgi sche achterhoede, Jules Robyn redt vlak voor goal nog net. 't Spel ver plaatst zich snel, even later loopt Beeuwkes een geweldig eind uit, maar de Belgen profiteeren er niet van. Dan centert De Korver naar Snethlage, die mooi opbrengt, handig een paar tegenstanders passeert en op het laatste moment aan Thomee geefteen kei in den hoek de Concordiaan heeft onze eerste op het tapijt gebracht (10), tot groote vreugde van alle Hollanders. Van nu af ontwikkelt zich van bei de zijden een uitstekend spel. De Hol landsche aanvallen, meest altijd door Snethlage geleid, zijn niet minder ge vaarlijk dan die der Belgen, ofschoon eons een bijzonder précair moment vcor ons doel ontstaat, als Beeuwkes ou den grond ligt, maar den bal nog tusschen ettelijke Belgische beenen door weet weg te slaan. Kort daarna een ware belegering der Hollandsche achterhoede tweemaal redt Kees Bekker keurig. Stom is overal, het Belgische publiek is in verrukking over z'n spel, waarbij Poelmans in 't. niet verzinkt. Ook Ileyting werkt uit stekend. Tegen half time komt er v/eer wat opluchting, als Welcker langs het lijntje rent en een goed schot inzendt, dat Huston stopt. Nog eens moet Beeuwkes optreden, dan komt half time met 10 en rooskleu rige vooruitzichten voor Holland. Na de korte rust beginnen de Bel gen heftig, en gedurende de eerste zeven minuten is Holland ingesloten en heeft niets te beweren. De Belgi sche rechterwing verknoeit echter alles, terwijl Vertonghen en Seys tot in 't eindelooze blijven samenspelen, wat natuurlijk weinig resultaat heeft. Toch is de Belgische pressie groot, en ieder verwacht den gelijkmaker... dan krijgt Thomee den bal, passeert een der ver opgedrongen Belgische ver dedigers, doorrent een open veld en scoort totaal onhoudbaar Holland's tweede (2—0), onder enorm enthou siasme der Hollandsche supporters. België gaat dan weer aan het aan vallen, maar steeds ontbreekt de „finishing touch", terwijl de rechter wing heelemaal van streek is, daar cok Stempels zijn draai te pakken krijgt. Tot onzen grooten schrik laat Beeuwkes een doodgewoon schot uit zijn handen vallen. Het loopt nog goed af. Bij een snelle doorbraak van Holland stopt Hustin prachtig een kei van Thomee, de tei'ugspringende bal wordt door Snethlage naast ge schoten. Even daarna scoort Ruffelse gruwelijk offside. Dan komen de roodzwarten terug. Weer laat Beeuw kes een bal vallen, en redt nog met moeite een schot van Van Boxtaele verwerkt hij echter prachtig, terwijl ook een tam schot van Vertonghen retour gaat. De Korver brengt dan den bal naar voren, Thomee gaat in een snellen rush op het Belgische doel af, en schiet enorm hard tegen de lat dan zet Snethlage kalm in (30). Stom besluit nu met 4 halfs te gaan spelen, wat 'n ware Belgische overmacht tengevolge heeft. Nadat de gastheeren ettelijke kansen hebben gemist, en 't al naar tijd begint te loopen, scoort Mathot plotseling van vlakbij onhoudbaar in (31). Dat is te gek, denken de Hollan ders, en Snethlage gaat er full speed van door. Hustin redt echter prach tig. Dan centert Snethlage naar Thomee, die hard overzet naar Welcker de kleine Quickenaar schiet zuiver en een korte scrimma ge ontstaat, waaruit Ruffelse on houdbaar No. 4 maakt (41). Direct daarop is 't tijd, en hebben d= Hollanders welverdiend, hoewel nogal geflatteerd, gewonnen. Beeuwkes wérd op de schouders van Belgen het veld afgedragen Het krachtsverschil zat slechts hierin, dat de Belgen hunne kansen absoluut niet accepteerden, en niet wisten, dat je voor goal eindelijk eens met samenspelen moet ophouden, ter wijl Holland alles benutte en beslist goed schoot. De Belgische voorhoede is ia 't veld een veel beter en zuiverder geheel, maar schiet treurig. Tobias en Vertonghen waren bij de Belgen de minsten, de middenlinie speelde uit stekend, evenals Poelmans en Hus tin. Robyn zoo-zoo. Bij Holland Stom en Thomee schit terend, verder Snethlage, Bekker, Heyting en De Korver de besten, Ruf felse en Jurgens nogal minnetjes, Beeuwkes over 't algemeen goed. Voor verbetering is het elftal zeker nog vatbaar, laat 't dan ook gebeu ren, want "t kan verkeeren Zondag was het geluk geheel aan onze zijde, den 26sten kon 't wel eens omgekeerd zijn. En winnen moeten we dan I In de vroolijkste stemming gingen wij weer terug. „Has" glunderde. Heeren, hier is 't koperen dingetje weer Dat had dagretour. De uitslag van de gehouden serie wedstrijden aan 't terrein aan den Oudenweg is als volgt Van 10—12 Helvetia en Swift II. Ge wonnen door Swift II met 61. Van 122 werd de eindwedstrijd gespeeld tussch n Jong Haarlem en Germa- nia, welke wedstrijd werd gewonnen door Germania met 21. Daarna ont- ving deze de zilveren medaille. Van 2—4 werd er een spannende wedstrijd- gespeeld tusschen Edo IV en Swift I, de overwinning werd behaald door Swift met 21. Eerste klasse. Nijmegen Quick—P. W. 1—2. Tweede klasse. Amsterdam R. A. P.Veiocitas II 0-0. HOCKEYDAG TE 's-GRAVBNHAGE. 2e dag. Zondag werden de hockey-wedstrij den, door H. H. V. te 's-Gravenhagi uitgeschreven, voortgezet. De uitslag was H. II. V.—Victoria 4—0; Veteranen Odis 53H. H. V.Haagsche com. binatie 61VeteranenLeiden 3—2, Fipaje H. H. V.—Veteranen 1-0. WOESTDÜIN. De tweede course-dag was voor V oestduin een zeldzaam mooie dag, zoowel wat het weder als wat de sport betrof. Alleen was het voor ve len zeer onaangenaam, een vei trek te zien geven, zooals in den lette Ko prijs door den heer Eltzbachsr gege ven werd. Kmlag'h kreeg nu een star! zooals verleden jaar Viehs Poupoale te Duindigt kreeg. Wanneer zal de Nederlandsche Harddraverij- en' Ren- vereeniging er toch eens toe beslui- ten een bekwaam starter aan te stel- ltn, die dan een vaste betrekking zou krijgen, evenals thans zulks het geva! is niet den handicapper Wat ook vermeldenswaard is van dezen dag, is het enorme verschil in gaan van Bobichon. De hengst liel zich thans kennen, als een aanstaan de winner. On; scheen het zelfs toe, dat hij deze course had kunnen win nen, doch schijn bedriegt wel eens. Kassier toont meer en meer een zeei nuttig paard te zullen zijn, de hengs! vei beterde 1 seconde. Alarik behoef de zich niet in te spannen om Hiep luep-hoerah en Zeeland zijn hoever te laten zien. Nïcolson ons compli inent voor zijn bekwame training Condilet de zekere winner wor eveneens met opoffering van een re cord-seconde. Bertha Emil, die derdi was, toonde zeer gewillig te wilier gaan voor Ockhorst Jr. Hoewel df merrie geen mooien start had, lie! zij toch nog een snelheid van beneden de 1.40 zien. Ibrahim, die onafscheidelijk in éér adem dient genoemd te worden mei Mew, won spelende de hordenren er toch werd er geen bod op gedaan, o.a. zeer ten genoege van den eige naar. Knight, die met Stargazel slechts 2 lengten achter "kwam, be wees ook nu weer een best hindernis- jockey te zijn. De gedetailleerde uitslag luidt al! a olgt Marie-prijs. Pr ij zen-draverij vooj Nederlandsche paarden. Afstand 2000 M. 1 'Kassier (2180), Pronk, ia 3.49. 2 Sierra Fils (2100), J. G, de Boei in 3.49 2/5. 3 Roelf (2080), J. Ensing, 3.49 3/5. Jette Ko-prijs. Ren op de vlakki baan voor Inlandsche paarden. Afstand 2000 M. 1 Alarik (58 K.G.), Threlfeii, in 2.23 2 Hiep-niep-hoerah (59 1/2 K.G.), A! len, vele lengten. Jacoba-prijs. Handicap draveri voor 5-, 6- en 7-jarige Nederlandsch paarden. Minimum afstand 2000 M. 1 Albert (2050), J. Witte veen, i: 3.39 4/5. 2 André (2175), Schó.urock, in 3.42, 3 Albertine (2200), J Snsing, ii 3 44 4/5. Wendela-prijs. Ren op de vlakki baan, voor paarden van drie jaar ei ouder. Afstand 1200 M. 1 Emlagh (591/2 K.G.), Killick, ii 1.22. I' Handsome II (63 1/2 K.G.), Allen twee lengten. Anna-prijs. Recorddraverij. Minimum afstand 2500 M, 1 Condilet (2560), Schönrock, i: 4.06 1/5. 2 Bobichon (2500), Doeleman, ii 4.06 3/5. 3 Bertha Emil (2500), Ockhorst Jr. in 4.07 3/5. Anne-Mie-prijs. Verkoops-horderei voor paarden van 4 jaar en ouder, t koop gesteld voor 1500. Afstand 2700 M. 1 Ibrahim (66 K.G.), Mew, i 3.32 2/5. 2 Stargazer (65 K.G.), Knight, twe leDgten. De winner werd niet verkocht. DELFTSCHE STUDENTEN SPORTVEREENIGING Eigenaai dig samenvallend mi den propagandatocht gehouden h gelegenheid van de Dies van het corp komt nu de mededeeling, dat het aai deelenkapitaal volteekend is. Het te rein aan den Parallelweg te Delft ka nu worden gekocht en ia daardoo voor de Delftsche Studenten een spoi terrein verkregen, zoo mooi als me het maar wenschen kan. AUTOMOBILISME. N e w-Y orkParijs, De Thomaswagen is Vrijdag te Sa Francisco scheep gegaan na( Alaska. De Zust was Donderdagavond i Cobre, in Nevadade Dion kwam die avond, na een flinken dagrlt, te Oj den, in Utah aan. De Protos heeft Donderdag te Poii of Rocks averij gekregen. Mendach dat hij wel drie of vier dagen zo moeten stilstaan. Graan- en Zaadmark t. Aangevoerd en verkocht te Haa lem op 30 Maart 1908 200 H.L. witte tarwe, hoogste pri 7.65, laagste prijs 7.60. 190 H.L. Rogge, hoogste prijs 6.3 laagste prijs 6.25. 135 H.L. Haver, hoogste prêis 3.8 laagste prijs ƒ3.60.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2