tr NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Rubriek voor 2,5e Jaargang. No. 7604 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 9 APRIL 1808 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDEN) Haarlem 1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 130 f3&nöQ per post door Nederland M 1.65 Afzonderlijke nummers n 0.Q2H QêiUustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 üifgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur h t'. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN! Van 1—5 regels 50 Cts.; Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer ƒ0.20 Reclames 30 Cent per regie?. Bij Abonnement aanzienlijk rabat, Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens' zes regels, 25 Cts. per plaatsing j 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. TPcgfc de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 9 APRIL. Schouwburg: Ned. Tooneelvereeni- hg „Telefoongeheimen" en „De aan- 8 uur. Kerk: Orgelbespeling 2—5 u. BloemendaalGemeenteraadsverga- iing; 2 uur. OM ONS HEEN k] No. 720. ^onderlingit Advertenties. be mensc-hen lezen soms wonder advertentiën in de bladen. Een pang heeft een Duitsch huwelijks- ireau ..partijen" aangeboden met jrmogens van. 50.000 tot 500.000 mark Welke goedgeloovige zielen moe- n daar wel op geschreven hebben r is toch een groote mate van on nozelheid noodig om te ineenen, dat touwen met dergelijke fortuinen ch zullen aanmelden bij een huwe- jkskantoor, om een man te zoeken lit de krant". Aangenomen zelfs, It de buitenlanders in dat opzicht rooruitstrevender" zijn dan wij, die g altijd in het huwelijk een veel te Ire, te hooge zaak vinden, dan dat i ons met een dergeiijken catalogus frxden kunnen vereenigen. Maar, het zij ter eere van de bui- Qplanders gezegd, die huwelijksbu- iaux zijn lang niet altijd echt en een voorwendsel om eenvou- lieden te plukken. 'Zoo wordt er ook geld op hypo- 5(eek aangeboden. Rente laag, kosten ffiag en dat in een. tijd, waarin het ild schaars en duur is. Wat won- |jr, dat er liefhebbers komen opda- lirt. Laat ze oppassen, 't Komt voor, lit de stellei'3 evenveel kans zien om in duizend gulden te komen, als om i maan te grijpen. Zoover komen ze SP ook niet. Wat valt het eerst te ien bij het geven van geld op hypo- pek Wat anders, dan eerst het bjjdarpand fcaxeeren Derhalve trekt en met ernstige gezichten naar het ïiüs of pakhuis, waarop geld ge- yjaagd wordt, maar moet helaas een ig of wat later rapport doen, dat de Tpotheekgever de aanvraag heeft gewezen, omdat het onderpand p niet voldoende was. 't Spijt de erg, maar ze kunnen er niets kp doen en (het hinkende paard Éit achteraan), de kosten van de M&atie zijn tien gulden. lOMisschien komt naderhand het Echtoffer in een heider oogenblik t de overtuiging, dat het alleen om e taxatiekosten te doen is geweest, j dat de- hypotheekgever alleen in verbeelding van de heeren taxa- heeft bestaan. pat zijn gevaarlijke advertentiën. zijn er van andere soort. Jongelui Orden met advertentiën over een ge- iuikte fiets, die voor een spotprijsje jkoop is, gelokt naar huizen, waar peel beter deden met vandaan te ij ven jonge meisjes, alweer per ad- irtentie, gelokt naar betrekkingen in slécht befaamde adressen. Ni ei in ons stille Haarlem. Wij heb- iu met dien zelfkant van het groote .adslevexx weinig of niet te maken. Er zijn ook de goedige advertentiën. aar is de man of de vrouw, die met gezicht vol zorg aan het loket )mt en een advertentie opgeeft Honderd gulden ter leen gevraagd, gen liooge-rente en aflossing ineen |ar. Brieven aan 't bureau". Nog Ooit heb ik op zoo'n noodkreet één hef zien binnenkomen. Zelfs een Mlonair zou er immers niet aan enken, op zoo'n manier aan een on tkende geld te gaan Ieenen. Mis- ïhien hebben de stakkers er hun tatste twee kwartjes voor uitgege- sn. En probeer maar niet, hen daar- an terug te brengen, want het helpt sen zier. Ze willen de poging wa- Ba, de allerlaatste, ze willen alles sprobeerd hebben. En het eenige, lat ons over 'die misère nog even an doen glimlachen is dit, dat wan- per de honderd gulden niet komen, zij. daarom toch niet tot een wan hoopsdaad komen, maar blijven voort leven, met misschien nog iets grooter zorg dan te voren. Een andere soort van goedige an nonces is die van de uitvinders. Iemand, die een artikel heeft uitge vonden, jlat zonder concurrentie is cn waarvoor in alle landen der we reld patent kan worden verkregen, vraagt een kapitalist inet 50.000, oin voor gezamenlijke rekening het arti kel te exploiteeren. We kunnen ons voorstellen, hoe kapitalisten, die een halve ton hebben liggen, in zenuwachtige haast een brief schrijven en dien op een draf. naar 't bureau van de courant gaan brengen, om tocli vooral het eerst er bij te wezen. Liefst zouden ze, wan neer de administratie'maar niet zoo geheimzinnig was, het adres van den steller vragen en hem zelf opzoeken, met de vijftig bankjes in hun vestzak, Ach ja, zoo zijn nu eenmaal kapita listen - Daar zijn ook de advertentiën van stakkers, die niets geleerd hebben en dus de vrijmoedigheid bezitten, om zich voor alles aan te- melden „Stel ler dezes, van goede familie, zoekt een betrekking, onverschillig wat. Hoog salaris geen vereischte." Ik wil 't wel geloovon. Als hij maar vijfhonderd gulden -verdienen kon, was hij de wereld te rijk. Maar de wereld heeft hem niet noodig en kijkt zijn advertentie niet aan. Hoe hij ooit zijn kost nog zal verdienen, is een raadsel, dat wij niet kunnen oplos sen. Gelukkig, dat het leven heter zulke vraagstukken weet op te lossen en altijd nog wel iets te doen schijnt te hebben, ook voor iemand, die niets kan, zij het dan ook voor een mager loontje. Een dag of wat geleden kwam er in een van de Haarlemsche bladen een advertentie voor van den volgen den inhoud Particulier Protestant Tehuis, ter algeheele verzorging van bejaarde Dames en Heeren in Haarlem. Aan vragen voor conditiën van plaatsing te adresseeren aan den Secretaris Hier volgden een naam en adres te Amsterdam. Een dame in Haarlem schreef er op en kreeg een gedrukte circulaire, van den navolgenden inhoud L. S. Deze dient ter Uwer aandacht te brengen de werking van bovenge noemd Tehuis. Het Bestuur stelt zich voor, aan ieder der verzorgden (boven 55 jaar) een gezellig tehuis en pension aan te bieden tegen eene inééns te storten som van 1200 af, als zijnde vergoe ding voor huisvesting, levensonder houd enz. voor den geheelen verderen levensduur. Ieder der verzorgden krijgt ten zij nen (haren) behoeve een vrije zit- slaapkamer, voor gehuwden zullen twee kamers disponibel worden ge steld, fc. w. een zit- en een aldus Stel, dat een kostganger of -gangster aan „het Bestuur" 300 per jaar kost, hoe zal de onderne ming dan kunnen blijven bestaan, wanneer de pension aires ouder wor den dan 59 jaar Immers gaan ze dan, tot hun dood toe, aan „het Be stuur" ieder jaar 300 kosten Zat misschien Carnegie met hon derd millioen dollars achter de on derneming In deze onzekerheid schreef ik aan den algemeenen secretaris. Héél be leefd.' „WelEdele Heer Mij wordt toegezonden een circu laire, door U onderteekend aangaan de een particulier Protestant Tehuis, ter algeheele verzorging van bejaar- dé dames en heeren in Haarlem. Daarin lees ik o.a., dat het bestuur zich voorstelt aan ieder der verzorg den boven 55 jaar een gezellig tehuis en pension aan te bieden tegen een ineens te storten som van 1200, als zijnde vergoeding voor huisvesting, levensonderhoud enz., voor den ge heelen verderen levensduur. Naar mijne meening moet hier een vergis sing zijn. Neem aan> dat elke ver pleegde U niet meer dan ƒ300 per jaar kost, dan is het kostgeld in 4 jaar uitgeput. De ervaring leert, dat personen op dien leeftijd, die een rustig tehuis hebben, gemakkelijk 70 jaar en ouder worden. Beleefd verzoek ik u dus op dit punt nadere inlichting en betuig U mijn dank bij voorbaat." Dat is nu acht dagen geleden en ik heb nog geen antwoord. Ik vrees, dat Re het niet meer krijgen zal, hoewel ik .een postzegel voor antwoord heb bijgevoegd. Denkelijk begreep de algemeene se- cretaris, dat ik toch niet in zijn Te huis zal komen te logeeren. Maar, naar ik hoop, een ander ook niet. Het moeten toch wel lichtgeloo- yige lieden wezen, die meenen, dat iemand hun voor een som ineens van ƒ1200 na het 55ste jaar voor den ge heelen verderen levensduur een on bezorgd bestaan kan verschaffen. J. C. P. Voor de gemeenschappelijke maal tijden zal een speciale kamer zijn, evenals een conversatiezaal, alwaar voor ieder aanwezig zal zijn lectuur, spelen, etc. Ten allen tijde zal men geheel vrij zijn in de bewegingen, voor wande lingen of anderszins. Indien het gewenscht is, zal het Te huis zorg dragen zakgeld te verstrek ken, alsook kleeding, zooals de ver zorgde gewend was (geen uniform), doch dan zal de inkoopsom hooger )n- Evenzoo zal een ieder voor zich kunnen hekomen een vrije zitkamer en slaapkamer met verdere gemakken en zal ook in dit geval de inkoopsom zijn overeenkomstig de eischen. Voor eventueel voorkomende geval len zullen desgewenscht bijzondere bepalingen worden gemaakt. Zeer gewenscht is het evenwel, uit gebreide inlichtingen aan te vragen of besprekingen te houden met den algemeenen secretaris(volgde de naam). Tot zoover de circulaire. Ze was mij niet. volkomen klaar. Ik redeneerde Buitenlandsch Overzicht DE VERKIEZINGEN IN PORTUGAL. De uitslag der verkiezingen voor de Kamer is niet twijfelachtig. De repu blikeinen, die op een vijftiental, mo gelijk twintigtal plaatsen in de nieu we Kamer hadden gehoopt, hebben slechts 5 candidaten er door gekre gen. Dq monarchale concentratie heeft het met glans gewonnen, en, voor zoover wij thans kunnen na gaan, op betamelijke wijze gewonnen. Er zijn hier en daar standjes voorge komen, vechtpartijen tusschen rustbe- wakers en rustverstoorders. Dat zijn betreurenswaardige voorvallen op zich zelf, maar in zekeren zin is het toch een gunstig verschijnsel, dat de politie gevochten heeft. De politie heeft niet toegelaten, dat omgekoch te horden de stembureau's kwamen overvallen om den uitslag in de ge- wenschte richting te vervalschen, zoo als bet bij vroegere verkiezingen maar al te dikwijls gebeurde. Vooral te Lissabon bij de Sè.o Do- mingos-kerk, waar in de buurt een stembureau was gevestigd, is het Zon dag warm toegegaan. Een troep be- toogende kiezers raakte slaags met de politie. De agenten maakten van hun wapenen gebruik. Eerst schoten zij en daarop vochten ze niet de blanke sa bel. Er vielen in korten tijd drie doo- den en eenige gewonden, waaronder ook kinderen, die daar toevallig voorbij kwamen. Ook in de andere stemdisti'icten van Lissabon is Zon dag gevochten, maar minder ernstig dan hij de Sao Domingos. Behalve te Lissabon is het Zondag Vrij rustig geweest in het land, wat wel merkwaardig is, als men bedenkt dat de republikeinen, die hartstochte lijke politici zijn, 90 candidaten had den gesteld door het heele land. Maandag werd de orde niet ver- stoord te Lissabon. De regeering heeft uitgebreide maatregelen genomen om verdere onlusten tegen te gaan. Er is infanterie gelegerd op het Pedroplein exx ook elders in de stad. Op een plaats zijn zelfs kanonnen opgesteld. In de hoofdstraten rijden af deelingen ruiterij. De twee historische partijen schij nen nu voortaan weer beter dan ooit ,in de gelegenheid, beurt om beurt de lakens uit te deelen 62 regeneradors, 59'progressisten. Daarentegen zijn er maar 3 aanhangers van Franco geko zen. De partij van Franco heeft afge daan. Wanneer de uitslag van Zondag ged acht kan worden de meening der kie zers eerlijk weer te geven, dan kan men dus zeggen, dat de kiesgerechtig de- Portugeezen niet gediend zijn van de republiek, evenmin gediend zijn van de dictatuur, maar dat zij wen- schen te leven onder het constitutio neels koningschap met parlementair stelsel. Koning Manuel wil niet an ders dan constitutioneel koning zijn met verantwoordelijke ministers. Men mag alzoo van de verkiezingen van Zondag spreken als van een overwin ning van koning Manuel. De samenstelling van de Kamer, met inbegrip vaix de afgevaardigden der koloniën zal zijn als volgt62 re- jeneradors, 59 progressisten, 17 onaf- hankelijken, 2 nationalisten, 5 repu blikeinen, 3 aanhangers van Franco, 7 afgescheiden progressisten, in het geheel 155 leden. RUSLAND'S FINANCIëN. Voor enkele dagen deelden wij me de, wat graaf Witte in een toespraak over den financieelen toestand van Rusland had gezegd. Naar aanleiding daarvan zeide de Russische minister van financiën Kokowzef, in een on derhoud xnet een Berlijnsch bankdi recteur, volgens een telegram in de „Köln. Ztg." dat hij het in de be langrijkste punten met graaf Witte volkomen eens was, vooral waar deze zeide, dat Rusland zoo zuinig moge lijk moet zijn. Overigens moet bij een bespreking van den financieelen toe stand groot onderscheid worden ge maakt tusschen de Russische finan cieels moeilijkheden in 1905 en 1908. Toen tegen het einde van 1905 de voorloopia-e crediet-operatie in Parijs verricht was, die in April 1906 door de groote operatie gevolgd werd, had de Russische Staatsbank geen marge, en was de algemeene toestand ongun stig. Thans bezit de bank 1235 mil lioen Roebels in goud en heeft zij slechts 1160 millioen Roebels aan banknoten loopen, zoodat de bank een nxarge van 75 millioen Roebels heeft. Het tegoed van den Russisclxen Staat in binnen- en buitenland is daaron der niet gerekend. Witte hield er, volgens Kokowzef, verder geen rekening mede, dat Rus land, tijdens de Parijsche operatie, onder den indruk was van den onge- lukkigen oorlog en de revolutie in het binnenland. Thans zijn de gevolgen van beide gebeurtenissen overwon nen, en kan Rusland werken aan zijn binnenlandsche ontwikkeling. De be- grooting is bij de Doema in behande ling voor het dekken van het te kort denkt de minister een binnenlandsche leening van 200 millioen Roebels te sluiten. Bii de in Rusland heerschen- de vlotheid van geld acht de minister dit zeer goed mogelijk. Het sluiten van een buitenlandsche leening acht de minister in den loop van dit jaar niet gewenschtin elk geval heeft hij er geen plan op. EEN CRISIS IN SERVIë IN AANTOCHT In de jongste Skoepsjtina-zitting ver klaarden alle sprekers der oppositie, dat zij met de huidige regeering niet meer wenschten samen te werken. Zij kondigden de dwarsdrijverij aan en verlangden de uitschrijving van nieu we verkiezingen, welke vrij moesten zijn. De leider der jong-radicalen, Stojanowits, herinnerde o. a. aan den moord op de Nowakowitsen en't handelsverdrag met de Donau-monar- chie, dat voor Servië ongunstig was. De premier Pasjits verklaarde, dat de ontbinding van het parlement een zaak was waarover slechts de Ko ning en de ihèerderheid te beslissen hadden. De theorie der oppositie (n.l. door dwarsdrijverij het parlementaire werk onmogelijk te maken en daar door ontbinding der Skoepsjtjna uit te lokken) was in strijd met de eischen vaix het parlementaire stelsel. De re- actionnaire theorie, die vroeger van boven af was verkondigd, werd thans van beneden gesteund. Daar er alge meene opwinding heerschte, sloot de voorzitter reeds te 11 uui' 's morgens de zitting. Wat thans gebeuren zal, valt nog niet met zekerheid te zeggen. Aftre den van het kabinet lijkt zeer waar schijnlijk en ontbinding der Skoepsji- tina lijkt eveneens onvermijdelijk. Het heet echter, dat de regeering van plan moet zijn met deze Skoepsjitina, in weex-wil der aangekondigde dwars drijverij, althans nog de meest drin gende wetsontwerpen, als de begroo ting en het handelsverdrag met Oos ten rij k-Hongarije af te doen. Ook moet de Koning zijn verlangen hebben kenbaar gemaakt, dat er ern stige pogingen in het werk zullen wor den gesteld om met de oppositie tot overeenstemming te geraken, ten ein de nieuwe verkiezingen te vex*mijden. UIT DE FRANSCHE KAMER. De afgevaardigde Deuys Cochin in- i terpelleerde Dinsdag den minister van buitenlandsche zaken over den toestand in Macedonië en Frankrijk's houding te dien opzichte. De heer Denys Cochin las een lijst voor van personen van verschillende gezindten, die elk jaar bij honderden worden vermoord. De slachtoffers zijn Grieken en Bulgaren, die onderling moordpartijen houden. Hij ging daar op de geschiedenis na van de spoor- wegquaestie en de beroering, die er door is gewekt en hei'innerde daarop aan het voorstel van Engeland en het tegenvoorstel van Rusland. Minister Pichon antwoordde hiei1- op „Frankrijk houdt zijn economi sche belangen en zijn invloed in Tur kije in het oog en volgt de staatkunde der bevriende of verbonden mogend heden, die oximiddellijk belang heb ben bij Macedonië, maar streeft daar bij er naar alles te vermijden wat den vrede in gevaar zou kunnen brengen. Frankrijk mag zich niet verzetten te gen den voorgestelden aanleg der spoorwegen, want deze zijn de instru menten ter bevordering van den voor uitgang. Frankrijk heeft met de regéeringen van Petersburg en Rome pressie uit geoefend op de Porte om Servië tege moet te komen in zake den spoorweg van de Donau naar de Adriatiscke Zee". Daarna gaf minister Pichon een overzicht van de hervormingen, die in Macedonië reeds tot stand zijn gebracht, en verzekerde dat Frankrijk met de grootste energie zal streven naar verbetering van het lot van Ma cedonië. Het incident was hiermede geëindigd Stadsnieuws Rechtsvragen Vraag: Daar ik negen maanden in betrekking ben en bij de week ge huurd en wegéns ziekte niets mag verrichten, maar nog wel in mijn be trekking ben, moeten zij mij nu uit- keeren of niet? Antwoord: Dat is een lastige quaestie omdat de tegenwoordige wet in dat geval nog niet voorziet. Zoolang u nog werkelijk in betrekking zijt zult u ze ker toch wel den kost genieten, maar dat u ook nog bovendien betaling' zoudt kunnen eischen voor niets ver richt werk, komt ons twijfelachtig Vöor. Wij vreezen voor u, dat de rech ter dit in strijd met de billijkheid zou achten en moeten u aanraden daar van geen werk te maken. In ieder ge val kan men u toch per week opzeg gen. V r a a g: Ik heb schilderijen ge kocht en betaald. Er mankeerden ech ter kleinigheden aan de lijsten, waai*- op de winkelier mij beloofde ze ter her stelling te zullen opzenden naar de fabriek, wat ook gebeurd is. Na ver loop van drie maanden bericht de winkelier mij, dat de fabriek failliet gegaan is. Ik zeide, dat ik daar geen genoegen mee nam, maar daar wilde hij niet op ingaan; kan ik hem nu xioodzaken mij het bedrag terug te geven, hetwelk ik er voor betaald heb? Antwoord: In ieder geval hebt u recht op schadevergoeding, waarvan het bedrag desnoods door den rechter zal moeten worden bepaald. Het ver standigste is, dat u zich maar dadelijk tot eenen procureur wendt, die de zaak Van u in behandeling neemt en des noods tot dagvaarding ,overgaat. De izaak volgt dan vanzelf den gewonen loop. U moet ten minste beginnen met 'de kosten voor te schieten en moet dan r'als uw tegenpartij veroordeeld wordt, trachten ze op hem te verhalen. Be spreek met uwen procurexxr welke de eenvoudigste en minst kostbare weg «zou zijn en vraag hem, welke kosten 'in ieder geval voor uwe rekening zui den komen. EEN TREURIG EINDE. Dinsdagmorgen half acht zakte plotseling de schilder Dietz, wonende Gasthuisstraat, werkzaam K. Poel laan, aldaar in elkaar, j Bij de omwonenden binnengedragen, 'Werd weldra geneeskundige hulp en de politie gehaald, waarna de man per brancard naar zijn woning werd vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij over leden te zijn. WINTF.RTUINBOUWCURSUS. Dinsdagavond werd in de openbare school aan de Parklaan de laatste les van dit winter-half jaar gegeven aan den wintertuinbouwcursus. Deze les werd bijgewooxxd door de heeren Ha- zeloop en Volkersz, Rijkstuiixbouw- leeraren en den heer Bolderdijk, secretaris van de afdeeling Haarlem en Omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De leerlingen, die over 't algemeen de lessen getrouw ge volgd hadden, gaven blijk van hei! onderwezene te hebben geprofiteerd,- zoodat aan de leerlingen, die den' cursus voor de tweede maal volgden,- een diploma werd uitgereikt. Van de eerste naar de tweede klas se werden bevorderd 11 leerlingen!.- Een diploma ontvingen C. Luns, J. van Maris, W. C. Wesselink, J. Hek- ker, G. Veldhuizen, J. F. Bekker, G. Mulder, J. Winkel, M. van der Ploeg,- N. Landman, G. J. van der Linden, t J. Jansen Hendriks, j Na een woord van aanmoediging door den heer Hazeloop tot de leer- lingen gericht, om zich verder theore tisch zoowel als practisch te bekwa- j men en eexx dankbetuiging bij monde van een der oudste cursisten aan dé heeren C. H. Geevers, hoofd van den cursus, en C. Spaargaren Dz., on- j derwijzer, werd de cursus gesloten. Het lokaal was door de goede zor gen van den heer Teunis met tal vatf planten feestelijk versierd. EXAMEN VOOR HOEFBESLAG. Maandag en Dinsdag werd in heii schoolgebouw der cavalerie-kazerné het examen gehouden voor de leer lingen van den cursus in hoefbeslag,- georganiseerd door de afdeeling Haarlem en Omstreken van de Ho*. Maatsch. van Landbouw. Alle 10 candidaten voldeden aan da gestelde eischen en verwierven heï diploma. Het zijn L. W. van Driel te Nieuw Vennep, H. Toosten te Haarlem, C. Molenaar te Uitgeest (met lof), M. C. Kroon te' Abenes (met lof), A. de Klerk te HU- legom, L. van Zon te Petten, G. T* Struik te Haarlemmermeer, G. Slin gerland te _Rijxxwaterswoude, J. KU- i jan, te Aalsmeer, L. van Etten (baas^ te Beverwijk. De diploma's werden nu de heer Fr. Lieftinck, voorzitter van de af deeling Haarlem der Maatschappij van Landbouw, vex-hinderd was door het bestuurslid den heer N. M. de Kanter met een toepasselijk woord uitgereikt. Spreker bracht vooral hulde aan' den leider van clen cursus, kapitein- paardenarts Vixseboxse, en aan zijai helper, den korporaal-hoefsmid Klein. IIAARL. BANKVEREENIGING. In de op 7 dezer gehouden algemee ne vergadering van commanditaire vennooten in de Haarlemsche Bank- vereeniging firma Teding van Berk- hout en de CÏercq, werd door behee- rende vennooten verslag' uitgebracht over de vemchtingexi gedurende het boekjaar 1907. De verkregen winst veroorlooft een uitkeering van 7 pet. Balans en winst- en verliesrekening- werden door de vergadering goedge keurd. POSTDUIVENSPORT. De vereeniging vaxi Postduivenlief- hebbers de „Vrijheid" alhier, heeft be sloten op haar laatste algemeeno ver gadering om 9 wedvluchten te hou den, en w el 5 richting Frankrijk, 4 richting Duitschland. Buiten de kas- prijzen zijn er 17 eereprijzen beschik baar gesteld, waaronder een groot zilveren eerekruis voor - hem, die de meeste punten over het geheele jaar heeft behaald. Het bestuxxr van boven genoemde vereeniging is uit de vol gende heeren samengesteld: H. Keerwolf, voorzitter, J. v. Hex"p, vice-voorzitter; A. de Boer le secreta ris, W. J. Duijn, 2e secretaris; J. Wijkhuizen, penningmeester, F. vaix Amerongen, commissaris. Faillissementen. Bij vonnissen der Arr. Rechtbank alhier van den 7den April 1908 zijn' failliet verklaax-d C. Schrama, koopman te Hillegom. N. van Groeningen, schilder te Hil legom. P. Boogert, winkelier te Haarlem mermeer. W. Oosthuizen, koopman te Scho ten. Rechter-commissari9 Mr. E. J. Dorhout Mees. GysbertJapicx. Het Frysk Selskip „Gysbert Japicx"- houdt Zaterdagavond een bijeenkomst. Opgevoerd zal worden het blijspel „Ja pik Buterblom." Daarna is er bal.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1