Weerbericht F. P SEICHERT, Thermometerstand Binnenland Gemengd Nieuws Sport e® Wedstrljdee Telegrammen Marktnieuws Stoomvaaiilsericfctess rf MEDEDEELINGEN VAN HET KONLNKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 14 April 1908. Hoogste barometerstand 776.5 m.M. te Christianiasund (Westkust Noor- .wegen)laagste 755.5 m.M. te Nice (Zuid-Fr ankrijk) Verwachting tot den avond van 15 April Wind meest matige Noord-Oostelij ke wind. Gesteldheid van de luchtafnemen de bewolking, weinig -of geen regen. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddagte uur 764 m.M. Neiging tot achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 765 m.M. INCfBZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. Prachtige sorteering Dassen, Fronts, Boorden» Man chetten, enz. te Htarlem. §ij Dinsdag 14 April Hoogste gisteren F. 45 Laagste hedennacht F. 38° te 12 uur F. 42 den afnemers nooit direct in rekening worden gebracht en welke uitgaven in een jaar zeer aanzienlijke bedra gen vormen. Daarbij komt nog, dat ze in veel vallen reeds van die 3 een gedeel te, 1 1£ soms wel 2 afstaan aan hun belangrijke afnemers voor maandelijksche betaling of uit con currentie, zoodat naar hunne mee ning hun bedrijf die besnoeiing niet kan dragen. Hun voornemen daarom is, naar men ons mededeelt, met ingang van 1 Mei den vischkoop te staken, indien deze ministerieele beschikking niet vóór dien datum wordt ingetrokken. De ernstige gevolgen van dezen krassen en uitersten maatregel zij: niet te overzien, zoowel voor den han del als voor de reederijen, de burge rij en het Rijk zelf. Tot heden waren de vischkoopers weinig eensgezind, doch door de jong ste oprichting eener vereeniging, aan het hoofd waarvan een paar ontwik kelde, invloedrijke vischhandelaren staan, als de heeren Slis en Van Ote- rendorp, en groote vischkoopers als de heeren Dekker en Van Noort, is daar groote verbetering van te ver wachten. Reeds eenmaal, we meenen in 1901 heeft zich een dergelijk geval voorge daan en ook toen hebben de kooper het pleit gewonnen. Sedert is wel veel veranderd en is de afslag in Rijks- beheer overgegaan, doch ook schijnt hun kans van slagen niet ge ring, indien ze eendrachtig weigeren op de nieuwe conditiën visch te koo- pen. De bewering, dat ze bij het koopen rekening kunnen houden met de ver minderde korting, is onjuist, in de eerste plaats door de concuri'entie, in de 2e plaats door de snel dalende en stijgende prijzen en in de derde plaats omdat men niet vooruit weet, welke visch verkocht zal worden. Zondag speelden Union, van Heem stede, en H. V. V., van Heemstede toor den Haai'lemschen Voetbalbond Met de rust was de stand 2—0 voor Union het einde kwam met een over winning van 40 voor Union. HAARLEMMERMEER. Bij de politie is aangifte gedaan door den arbeider B., die, terwijl hij om achterstallig loon vroeg aan zijn gewezen patroon D., door dezen werd mishandeld. De politie stelt, een on derzoek in. AERDENHOUT. Daar op heden en volgende dagen 'de binnenwegen in den Aerdenhout moeilijk berijdbaar zijn, daar zij alle met grove puin bedekt zijn en het nog wel eenïge dagen zal duren eer d8 stoomwals den weg in orde gemaakt heeft, zijn thans de beste wegen om Ie berijden de Schulpweg, Aerden- houtsweg en Zandvoorterlaan. De Bentveldweg is thans zoover gevor derd, dat hij over zijn geheel weder berijdbaar is, richting Zandvoort en richting Duinlustweg en Kraantje Lek. LJMUIDEN. Een dreigend conflict. Onec correspondent sclirijft: Een ernstig conflict dreigt den len Mei a.s. in den vischhandel te IJmui den te ontstaan. Een der eerste regeeringsdader van den nieuwen Minister Yan Water Staat is nl. geweest een beschikking te nemen, waardoor de belangen der vischkoopers h. i. zeer ernstig worden benadeeld, door nl. de koopmanskor ting te verminderen van 3 tot 2 met ingang van 1 Mei a.s. Dit is eene beschikking, die vérstrekkende gevol gen kan hebben. De visschershaven te Umuiden is een vrijhaven, d.w.z. noch Yoor lig ging, noch voor lading of lossing be hoeft havengeld betaald te worden. Een belangrijk voordeel voor de ree derijen. Daar de exploitatie door de langzamerhand aangebrachte vele en goede verbeteringen kostbaar is, een tekort ontstaan van ruim f 60.000. De Minister wil dat bedrag op het bedrijf zelf terugwinnen. Het voorne men van Z. E.'s voorganger, om die 1 van het koopbedrag, benoodigd tot dekking van dat tekort te verha len op de reederijen is ingetrokken, na een goed doorgezette actie Yan de Reedersvereeniging alhier. Vandaar de beschikking om- nu de koopmans korting der koopers te verminderen met 1 en te brengen van 3 op 2 pet. en de 1 ten behoeve van het Rijk te verhoogen tot 2 De vischkoopers achten zich niet alleen zeer benadeeld door die be schikking, doch zijn van meening, 'dat zij hun bedrijf niet kunnen voort zetten, zonder die 3 koopmanskor- ting. Waar weinig markten zóó aan schommeling onderhevig zijn als de vischmarkt zoo gebeurt het bijv. dat den eenen dag 30 a 36 gld. voor een kist schelvisch wordt betaald en een dag daarna van 20 tot 15 gld. de levende kabeljauw snel varieeren kan van 9 a 10 per stuk tot - 5 ie 't lang niet zeldzaam, dat een vischkooper op het einde der week blijkt niets aan de visch verdiend, ja zelfs geld daarop verspeeld te heb ben. Een welkome en noodige vergoe ding daarvoor is de 3 korting voor contante betaling. Andere vischhan delaren bestrijden uit deze koopmans korting de onkosten van manden, mat ten, stroo, ijs en perkament, welke HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin, vergezeld van de Hofdames jkvr. Van Haersma de With, baronesse Rengers, jkvr. Van den Bosch, kamerheer fd. hofmaar schalk, graaf Scliimmelpenninck, ad judant en jhr. De Beaufort, ordon- nance-officier, woonden Zondagmor gen in de Ned. Herv. Kerk te Apel doorn de godsdienstoefening bij, on der gehoor van ds. C. Hattink, die tot tekst gekozen hadGalaten 6:14, gezonden werden Gez. 19 1, Gez. 83:3, Ps. 134 3 en Gez. 12. De hertogin Marie Antoinette van Mecklenburg woonde met hare hofda me de godsdienstoefening bij in de R. K. kerk, waar pastoor Wienholts den dienst leidde. 's Avonds 6 uür woonde H. M. de Koningin met bovengenoemde hofda mes en de heeren van het gevolg het H. Avondmaal bij in dezelfde kerk, as. ixatujiK weaer voorgan ger was. Z. K. H. Prins Hendrik was even eens mede ter kerke, doch nam niet aan het Avondmaal deel. Zooals men weet, is Z. K. H. Prins Hendrik Luthersch en viert Z. K. H. altijd 't Avondmaal In de Hofkapel, waarbij dan de predikant der Duit- sche gemeente te 's-Gravenhage voor ganger is; een en ander zal nog deze week plaats hebben. Maandagmorgen 8.44 vertrok her togin Marie Antoinette van Mecklen burg van 't Loo naar Duitschland, H. M. de Koningin met den Prins brach ten Hun Gast naar den trein aan het station Apeldoorn, waar op het per ron een hartelijk afscheid werd ge nomen. MINISTER HEEMSKERK EN ZIJN AMBTENAREN. Naar de Tel. verneemt, hebben mi nister Heemskerk en mevrouw Heems- ker Zaterdagavond een diner aange boden in het Doelen-Hotel te Amster dam, aan enkele hoofdambtenaren Yan de afdeeling ten stadhuize, waar over ror. Heemskerk vroeger ais wet houder van Amsterdam, het beheer heeft gevoerd. Aan tafel zaten mede aan de heeren F. Raedt, hoofdcontroleur der ge- meente-financiën, mr. C. Huyser van Reenen, hoofdcommies der afdeelin; Financiën, A. J. H. Blankert, inspec teur der gemeente-financiën, dr. B. Turksma, wiskundig-adviseur en ad viseur dei- pensioenen, en mr. J. II. C. Busing, hoofdcommies der Bedrij ven. Dit diner geeft zeker wel een aardig bewijs van goede verstandhouding, en van waardeering, door den bewinds man van hoofdambtenaren, met wie hij jaren heeft samengewerkt. NOTARIS RICHARD. In het Weekblad voor het Privaat recht, Notarisambt en Registratie staat thans officieel het overlijden vermeld van den notaris J. J. Ri chard, te Amsterdam. EEN BRUTAAL STUKJE In eën der drukste stadswijken in Den Haag de Korte Poten is Zondagavond volgens aan de politie verstrekte inlichtingen,- de goud smidswinkel van den heer H. voor een goed deel leeggeplunderd. De diefstal moet gebeurd zijn tus- schen acht en tien uur. In dit tijds verloop was 't winkelhuis onbeheerd. Toen twee der bewoners, de ouders van den winkelhouder, omstreeks 10 uur thuis kwamen, bemerkten zij dat er gedurende hunne korte afwezig heid, ongenoode gasten waren ge weest, die blijkbaar met een valschen sleutel waren binnen gekomen, want nergens waren sporen van inbraak te bemerken. De étalagekasten vertoon den vele leege plekken en ook uit verscheidene étui's waren de siera den verdwenen. Er is nog niet na te gaar. hoeveel voorwerpen gestolen zijn, aangezien de eenige, die den juisten voorraad kent, nl. de winkelier H., ziih in het buitenland bevindt Hij is telegrafisch van het voorgevallene op d« hoogte gesteld en wordt in den loop van den dag terug verwacht. Omtrent de Zondagavond te 's-Gra venhage tusschen half acht en kwart vóór tienen gepleegde inbraak in den goudsmidswinkel van den leer Ham- me in de Korte Poten No. 4. kan nog woorden medegedeeld, dat, voor zoover thans voorloopig valt te ramen, voor een waarde van ongeveer tienduizend gulden wordt vermist aan verschil lende sieraden, alseen groote partij gouden ringen met juweelen, diaman ten en fantasiesteenen, gouden hee- ren-vestkettingen, gouden dames halskettingen, gouden heerenhorlo ges, waaronder Walthamhorloges, gouden dameshorloges, gouden arm banden en meerdere gouden sieraden. ZWARTE POKKEN. Vrouw Lucas, de pokkenlijderes te Maastricht, is Zaterdagnamiddag in Calvariënherg overleden. Nieuwe ziektegevallen hebben zich niet voorgedaan. <(L. K.) EÉN WOESTELING. De smid H. E., bewoner der Gou- vernestraat, kreeg Zondagavond, op gewonden door drank, twist met zijn vrouw. Het gevolg was, dat hij, na eerst zijn vrouw buiten de deur ge zet te hebben, zijn inboedel stuk sloeg en op straat wierp. De vrouw, die inmiddels hulp gekregen had van haar vader en broeders, wilde van de op straat geworpen inboedel haar aan deel weghalen, maar toen de woest geworden smid dit zag, vloog hij de straat op, posteerde zich te midden van zijn huisraad en loste oen paar revolverschoten in de lucht, waarop zijn schoonvader en zwagers de vlucht namen. Later sloeg de smid H. E. nog een paar ruiten stuk, verwonde zich aan de handen en liet zich op het bureau van politie in de Duivenvoor destraat te Rotterdam verbinden. DE ZEISTER-MOORDZAAK. Naar het „Utr. Dagbl." verneemt, zal deze geruchtmakende zaak dienen Donderdag 21 Mei a.s., de9 voormid dags te 10 uur voor de Utrechtsche Arrondissementsrechtbank. Terecht zullen staan: 1. Hendrik van Vaalen, 31 jaar, bierhouder, geboren te Helder; 2. Teunis van Ee, 28 jaar, zonder beroep, geboren te Zeist; 3. Hendrikus Kors, 30 jaar, melkslïj- ter, geboren te Steenwij ker wold; 4. Johannes Overhorst, 36 jaar, loop kuecht, geboren te Zeist en allen wo nende te Zeist, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Utrecht. Den eersten en den tweeden be- lslaaö<3o±x rrordf lou laotc gclegU Up 10 Nov. ten huize van v. Vaalen te Ziest, te zamen en in vereeniging, opzette lijk, met voorbedachten rade, na te voren gemaakte afspraak en in ge meen en kalm overleg Hendrik Drost door worging en doen inademen van chloroform te hebben gedood, met het oogmerk om hem te berooven van ongeveer f 1210, toebehoorende aan den kassier C. Prince. Den derden en vierden wordt ten laste gelegd, bedoelde fei ten te hebben helpen voorbereiden en vergemakkelijken. Den derden beklaagde bovendien, het verschaffen van een hoeveelheid chloroform aan den eersten beklaag de om het feit te bedrijven. Den vierden beklaagde bovendien het opzettelijk verschaffen van inlich tingen aan den eersten beklaagde van omstandigheden, waardoor deze kon weten wanneer de feiten moesten ge pleegd worden met de beste kans om er voordeel van het behalen. Den derden en den vierden beklaag de bovendien, dat zij van de beide an deren gelden hebben aangenomen, wetende, althans moetende begrijpen, dat dit door bovenbedoelde misdrijven moet zijn verkregen. Vijf en tachtig getuigen zullen wor den gehoord, waaronder drie genees- heeren, die het lijk schouwden, en drie geneesheeren die Van Vaalen on derzochten toen deze krankzinnigheid simuleerde. Zooals wij reeds dezer dagen kon den mededeelen, wordt Van Vaalen voor de rechtbank verdedigd door mr. H. Th. Gerlings, Van Ee door mr. J. J. de Vries; Kors door mr. F. H. Ab- bing, en Overhorst door mr. J. Ham burger A.Dzn. ONGELUKKEN. Op de Zuiderzee is overboord gesla gen en verdronken de 21-jarige D. Wiersma, knecht van schipper R. Bijlsma van de tjalk ,,Op hoop van zegen." Te Wageningen had de 48-jarige vrouw E. het ongeluk bij het witten van de ladder te vallen;zlj is Zater dag aan de gevolgen overleden. Den werkman Navarro, wonende te Velp, trof Zaterdagmiddag in de wasscherij van den heer Wigman aan den Velperweg een ernstig ongeluk. Bezig met het verven van een balk aan de zoldering der wasscherij, waarbij hij op een ladder stond, ge plaatst tegen een draaiende as, wer den zijn kleeren gegrepen door de.as der machine. Hij zelf raakte bekneld tusschen de zoldering en de as waar door hem de borstkas werd inge drukt. Op zijn hulpgeroep schoten de andere werklieden toe, en werd de machine stop gezet. Het bleek, dat hij ook een pols had gebroken. Per bran card is hij dadelijk naar het St. Eli- zabeths'-gesticht vervoerd, waar dr. Roelofs de eerste hulp verleende. Men vreest voor zijn leven. Een 2-jarig kind van den landbou wer Van Dijk, aan de Molengracht te Breda, is Zondagmiddag verdron ken. Bij het vertrek van trein 769 uit Den Haag is Maandagavond, naar men mededeelt, een meisje onder den trein geraakt.. Haar werden beide beenen afgereden en de dood trad bij na onmiddellijk in. STRAATZANGERS JOURNALISTEN. De medewerkers van 't Hbld., de heeren J. Louis Pisuisse en Max Blok zijl, die in den vorigen zomer door hun avontuurlijke reis zoo zeer de aandacht getrokken hebben, zullen, zooals wij reeds in 't kort meldden, ook in de toekomst van zich doen spre ken. Hun plannendoch geven wij hun zelf het woord Wij wenschen als jonge journalis ten de wereld te zien, veel menschen te leeren kennen, veel ervaringen op te doen. Ten vorigen jare hebben wij ge leerd, dat het reizen in bepaalde qua- liteit het middel daartoe is. Daarom vangen wij thans een dergelijke reis aan, doch op veel ruimer schaal. Men kent ons nu eenmaal in den lande en daarbuiten als journalisten en als chansonniers en het is in deze dubbe le qualiteit van schrijvers en voor drachtkunstenaars, dat wij, zoo spoe dig onze tegenwoordige verbintenis met het „Handelsblad" beëindigd' is, een wereld-tournée gaan aanvangen. Wij beginnen met naar Ned.-Indië te trekken, stellen ons voor daarna de Europeesche kolonies in de voor naamste Chineesche en Japansche handelsplaatsen te bezoeken, reizen dan via Indië naai' Australië en van daar naar Amerika. Overal waar interessante menschen wonen en interessante omgevingen zijn, overal waar dezulken onze lied jes zullen willen hooren, dèar zullen wij, journalistieke zwervers, heen trekken. En wat wij er zien en er varen, dat zal men in Nederland uit onze „brieven' lezen. Op den duur krijgt natuurlijk ook het „Straatmu- zikanten"-boek een tegenhanger. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat wij met een paar voordrachts avonden hier in 't land onze nieuwe onderneming inleiden. BAKKERSNACHTARBEID. Zaterdag jl. zijn, zoo verneemt de Rotterdammer, de heeren J. P. A. te Boekhorst van Amsterdam, en H. Die- mer van Rotterdam als afgevaardig den van het nationaal comité tot af schaffing van den bakkersriachtar- beid dloor den Minister van landbouw, Nijverheid eii Handel, den heer Tal- ma, in particuliere, audiëntie ont vangen. De Minister verklaarde, dat hij van plan is, en zulks zoo spoedig doenlijk, een wetoontworp in ta dienen in zake verbod van den nachtarbeid in het bakkersbedrijf. Het ontwerp zal zoo kort mogelijk zijn. Voor den Minister is het een punt van ernstige overweging het verbod zoowel voor hoofden en bestuurders van bakkerijen als voor de bakkers gezellen te doen gelden. WETHOUDER VAN AMSTERDAM. Tot wethouder van Amsterdam (vac. Heemskerk) werd door den Raad benoemd de heer Th. F. A. Delprat. BUREAU VOOR VROUWENARBEID. De jaarlijksche algemeene vergade ring van de Nationale Vereeniging (Bureau) voor Vrouwenarbeid werd in Eensgezindheid te Amsterdam gehou den, onder leiding van mevr. Haver. Meegedeeld werd, dat bij de schrif telijke stemming herkozen is als be stuurslid mej. Anna Polak, en geko zen zijn mevr. B. Koch—Hüber, mej. dr. L. van Nierop, en mevr. L. Ro- meynTückermann. In het jaarverslag van de secreta resse, mej. E. C. Holtius, Den Haag, wordt bijzondere hulde gebracht aan de wegens gezondheidsredenen afge treden directrice, mej. Marie Jungius, die tot eere-presidentie werd benoemd. Tot hare opvolgster werd voorloo pig aangewezen mej. Fl. I.Tzenhoed Grevelinlc. De vergadering machtigde het be stuur de positieve benoeming te doen geschieden in de maand Mei. Het financieel verslag van de pen- mingmeosteresse, mej. Anna Polak, gaf aan, dat aan contributiën ontvan gen werd f2546, aan giften f228 en aan rente f 740, aan salarissen werd uit gegeven f1973. Het zuiver vermogen der vereeniging is f 24,875. Een voorstel van de Vereeniging tot behartiging van de belangen der vrouw, om de bibliotheek kosteloos open te stellen voor alle leden, lokte een uitvoerige discussie uit. De nieuwe directrice verklaarde zich hiertegen, gezien de kleinheid van de bibliotheek en de beperktheid der lokaliteiten. Zij meende, dat de gegevens door het Bureau verzameld ook het eigendom van het Bureau moeten blijven, en door de beambten daarvan verwerkt behooren te wor den. Besloten werd echter, bij wijze van proef, het Bureau voor de leden toe gankelijk te stellen. Vóór waren 7 stemmen, tegen 6 stemmen. Mej. Grevelink verklaarde daarop niet voor een definitieve benoeming als directrice in aanmerking te wil len komen. Op voorstel van mevr. J. de Vogel Schuld, werd besloten bij den Na- tionalen Vrouwenraad een voorstel in te dienen om pogingen aan te wen den tot het stichten van een centraal vereenigingsgebouw. Na bespreking van den beschrij vingsbrief voor den Nationalen Vrou wenraad werd de vergadering ge sloten. MIJNONGELUKKEN. Er is in Engeland weer een ontplof fing in een kolenmijn geweest, nl. te Norton Hill in Somerset. Tien mijn werkers verloren er het leven bij In de mijn Ste. Henrietta in de Bo- rinage heeft een ontploffing drie mijn werkers gedood. EENE ONTSPORING. In de buurt van 't station Cristo (bij Milaan) ontspoorde Vrijdag avond een goederentrein. De locomo tieven en acht wagens wierpen het twee verdieping hooge stationsge bouw letterlijk omver en vielen daar na met de puinhoopen in een sloot. Een wonder mag het genoemd wor den, dat geen menschenlevens te be treuren vallen. Het personeel van den trein kon nog juist bijtijds er uit springen en aan 't station bevond zich op dat oogenblik niemand. GEVAARLIJKE POSTDIENST. De post voor het personeel van den Jungfrau-spoorweg wordt door een postbode van Wengen uit bezorgd. Wanneer deze zijn marsch op sneeuw schoenen naar het station Eismeer aanvangt, wordt het bureau van den spoorweg daarmede in kennis steld. Toen onlangs de bode niet op den bepaalden tijd was aangekomen, werden volgens de voorschriften tun nelarbeiders uitgezonden om hem te zoeken en vonden den postbode on derweg door een lawine overvallen. Hij stond tot aan de schouders in de sneeuw en kon er zich door zijn skis niet uitwerken, daarom nam hij den ransel van den rug en versterkte zich met den medegenomen proviand, tot de verlangde hulp was aangekomen. EEN AANSLAG. Te Tourcoing heeft een ontploffing plaats gehad, teweeg gebracht door een helsche machine, die tegen de deur van het commissariaat van po litie was gelegd een passeerende mo- to-cyclist, die de lont ontdekte en nog wilde uittrappen, werd ernstig ge wond een vreemd anarchist, denzelf den dag uit België gekomen, is gear resteerd, in verband met dezen aan slag. EEN BRUG INGESTORT. De plotselinge ijsgang in de Newa was oorzaak, dat Zaterdag te Peters- burg een hulpbrug instortte. Meer dan 100 personen-verdwenen in de diepte. Hoewel er een onbeschrijflijke paniek ontstond, werden, dank zij de krachtdadige hulp van eenige vis- ■chers, die met hun schuiten in de nabijheid lagen, bijna alle personen gered. DE CHINEESCHE BOYCOTT. Het Japansche stoomschip America Maroe is 11 dezer van Hongkong naar San Francisco vertrokken, zon der ook maar een kist of pakje Chi neesche koopmansgoederen aan boord. Ook waren er slechts 25 pas sagiers op het schip, tegen 730, welke zich aan boord bevonden van de Em press of India, die enkele dagen te voren was vertrokken en niet aan een Japansche reederij toebehoorde. Dit ten bewijze, hoe scherp de tegen de Japanners gerichte boycott-bewe- ging haar invloed begint te doen ge voelen. GENERAAL BOOTH vierde Vrijdag zijn 79sten verjaardag. Den avond van dien dag hield hij voor een groote vergadering Queen's Hall met duidelijk verstaan bare stem een redevoering van meer dan een uur VOETBAL. Zondag werden de serie wedstrijden van E.D.O. aangevangen. De uitsla gen waren als volgt: SpartaConcordia, 40. E.D.O. II—H.V.V. II 4—0. Amstel—E.D.O. Ill l-G. Holland II—Z.V.V. 4—2. De vriendschappelijke wedstrijd tusschen E.D.O. I en Holand werd ge wonnen door E. D. O. met 42. HOCKEY. ALL HOLLAND—STUDENTEN ELFTAL 3—1. De studenten openen vrij spoedig na het begin de score door Henny. Zoo komt de rust. Hierna komt All Holland los en maakt gelijk door Wagenes Jr. De studenten ver sterken nu hun voorhoede, ten koste van de verdediging, met het gevolg, dat All Holland nog twee keer doel punt. De wedstrijd had over 't geheel een zeer kalm verloop, zonder bijzon der spannende oogenblikken. Chiswick Ladies' H. C.Oostel. Dames-team, gespeeld te Den Haag, werd gewonnen door Chiswick met 5-4. DAMMEN. Competitie wedstrijd Nationale Dambond. (Finale.) Zondagmiddag ving deze eindstrijd aan te Rotterdam, in een der boven zalen van Grand Hotel Coomans. Zooals wij reeds meldden komen in deze finale uit Constant van Rotter dam, Vereenigd Amsterd. Damgenoot- schap, en „Zijper Damclub" 't Zand. Zondag speelden „Constant" en V. D. A. V. D. A. won met 13 tegen 8 punten. BRAND TE BERLIJN. De Berlijnsche berichtgever van 't Hbld. seint BERLIJN, 13 April. De „Garnisons- kirche" staat in brandhet dak is reeds ingestort, de kerk is waar schijnlijk totaal verloren. OVERSTROOMING IN CHINA u SJANGHAI, 13 April. (Reuter.) uj! Hankau heeft een zeer noodlottig .p overstrooming plaats gehad. Volger, de berichten zijn 2000 personen vei dronken. GROOTE BRAND. I BOSTON )in Massachusetts), April. (Reuter). Hedenmorgen bran in een lompenpakhuis een brand ui(^ die twee derden van de voorstad CkC sea. verwoestte. De schade wordt or meer dan twee millioen dollars g! raamd250 gebouwen zijn in de ascL gelegd. Te vijf uur in den namiddaji was de brand nog niet bedwong^.' Van persoonlijke ongelukken werli niets vernomen. BOSTON, 13 April (Reuter.) Dio brand te Chelsea is gisteravond laaU bedwongen. Eenige van de mooisiR openbare gebouwen, geschiedkundig!? kerken, fabrieken, kantoorgebouwe!8 en honderden woningen- zijn af<*e53 brand. De schade wordt op zeven tcj8 tien millioen dollars geraamd. VieJ7 menschen zijn gedood, vijftig gewon# tienduizend dakloos. Er is een hul# comité ingesteld, dat voedsel en kle# ren uitdeelt. bö FAILLISSEMENTEN. BS Geëindigd 17 J. C. F. van Gennep, sleeper en Kloot, fouragehandelaar, beiden IF Rotterdam. BI SS April 1908. tapels, kleiig ï-, prijs f l.$j| Op de heden alhier gehouden Bef* termarkt waren aangevoerd en veijfl kocht: Boter 48 KG., f 1.50—/ 1.60 per KGtë Biggen 54 stuks, f7—f 11 per stuiïi N. Kalveren 69 stuks, 8—f 12 i# stuk. Ui PURMEREND, 14 April 1908. Kaas. Aanvoer 100 stapels, f 30 per 50 k.g. Boter. Aanvoer 1581 kg., a f 1.25, gemiddeld f 1.20 per kg. Vee. 5-40 runderen, waaronder zijfc 14o vette en 7 stieren 24 paarde f 70 a f 240 259 vette kalveren, 0. a f 0.90 per kg., handel matig 7! nuchtere dito, f 8 a f 23 per stuk vette varkens, 44 a 46 ets. per kg.'; magere dito f6 a f 32 per stuk 3^ biggen, f 6 a f 10 per stuk, 2688 scl% pen en lammeren. >7 Eieren. Kip- f 3 a f 3.50; Eend- f 3.fi per 100 stuks. Vette koeien prijshoudend, hand® stug, f 0.60 a f 0.75 per kg. |g( Gelden koeien prijshoudend, ha%! del stug, f 130 a f 185 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handt™ stug, f 150 a f 260 per stuk, w. Nuchtere kalveren prijshoudeiittgj handel vlug. L Vette varkens prijshoudend, haifo del vlug. |o; Magere varkens en biggen prijty; houdend, handel stug. Vette schapen prijshoudend, haqp del stug, f 18 a f 26.50. ju 1400 kievitseieren, 0.13 a f 0.15 ptj^ stuk. hi Beverwijk, 13 April 1908. I4I Spinazie, per Heet. fl.10 ft Radijs, 100 bos f5. Koolrapen, per 100 f4. Bieten, per 100 f3.50. Aardap. klei, p. Heet. f3 Aardap. zand, p. Heet. 4. li Roode Kool, p. 100 f 7—f 10, - Savoije Kool p. 10 f 6—15 I Bloemkool p. 100 f22. f' Uien, per Heet. f2. Pl Prei, per bos 0.10. BI Sla, p. 100 krop f7. ^1 Rabarber, p. 100 bos f 10. 5. Appelen, p. Heet. f5—f7. f Peren, p. Heet. f8. -ge! Het stoomschip Gedé, van Rotter®' dam naar Java, arriveerde 12 Apri1 te Southampton. Het stoomschip Bogör, van Java 1 naar Rotterdam, arriveerde 13 April te Suez. L Het stoomschip Ternate, van Rolj terdam naar Java, passeerde 12 April Point de Galle. 1 Het stoomschip Grotius, van Aniw sterdam naar. Batavia, vertrok lj>a April van Perim. L Het stoomschip Lombok amveerdi 12 April van Batavia te Amsterdam, r Het stoomschip Flores vertrok lp1' April van Amsterdam naar Batavia, Het stoomschip Koning Willem van Batavia naar Amsterdam, veerde 12 April te Suez. Het stoomschip Timor, van Amstci dam naar Batavia, passeerde 12 Api' Kaap Carvoeiro. Het stoomschip Prins Maurits, val Paramaribo naar Amsterdam, arrl|1 veerde 11 April te Havre. Het stoomschip Prins Willem V* j van Amsterdam naar Param aril passeerde 10 April St. Michaels. Het stoomschip Nieuw Amsterdam] an Rotterdam naar New-York, pa.1*"" seerde 12 April, nam. 1 uur 30 mini Lizard. Het stoomschip Estonia arriveerde 12 April van New-York te Rottefp dam. Het stoomschip Marovvyne arriveei de 11 April van Belfast te Pararns ribo. Het stoomschip Delfland arriveerd 12 April van Buenos Ayres te sterdam. Het stoomschip Tonkin arriveerdi 13 April te Marseille van Japan m«l de Fransehe mail. Het st. Ixion, van Batavia naai Amsterdam, arriveerde 11 April I Suez. Het st. Koningin Wilhelmina arrij veerde 13 April van Amsterdam Batavia. Het 'st. Koning Willem van I.. via naar Amsterdam, vertrok 13 Aprlf6] van PortrSaid. *et Het st. Timor, van Amsterdam naai'aë Batavia, passeerde 13 April GibratP tar. £2 Hot st. Zaanland, van Amsterdam]q( naar Buerros-Ayres, vertrok 13 April van Vigo. 1 Het stoomschip Calliston, gechat! terd door de N. A. S. M., arriveerdi»^ 13 April te Amsterdam van Newport d News. |ai V

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2