HEERENCOSTUUMS. INGEZONDEN Letteren en Kunst Sportpraafje Burgerlijke Stand Land en Tuinbouw Rechtszaken Gemengd Nieuws PREDIKBEURTEN uiickr hare rubriek „Binnenland", blijkbaar, met instemming te v8rtoo- nen. Nog eens het is ontzettend 1 W*j willen niet meer tot de hooge- ren in onze anti-revolutionnaire par t-ij roepen mag dat alles nu maar Wij willen niet aan de minderen in onze anti-revolutionnaire partij ad- vlseeren moties aan te nemen tegen ,,De Stasidaard"hoewel onzes in ziens, wat ds. Van den Brink en de freer Plantenga noemden „practijken, die den toets der waarheid en op rechtheid niet kunnen doorstaan' daartoe wel aanleiding konden geven voor een ieder, die onbevangen rechtvaardig wil oordeelen. Wij ach ten xulke moties, als giftige wapenen, zeer afkeurenswaardig. Maar wij willen allo belijders van Gods naam, die adel van ziel en eer lijkheid van karakter hebben, dringen en schier dwingen tot God te roepen in deze voor onze anti-revolutionnai re partij hoogst ernstige dagen. De verblindheid is sterk. De etookgeest waart rond en kan verderfelijke dingen bewerken. Alleen het gebed tot God van op rechte Christenen kan redden. in hetzelfde nummer zegt het Rot- t-erdamscho blad, dat het anti-revo lutionnaire volk „verschrikkelijke dagen" doorleeft en noemt het de Strijdwijze van ,,üe Standaard" zelfs „een gruwelijk bedrijf'. Het kan dus nogal lijden INGBZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. REINIGEN, VERVEN REPAREEREN Van ingezonden stukken, geplaatst ei niet geplaatst, wordt de kopie den k-aender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stolt tie Redactie zich niet aansprakelijk. ONZE PLANTSOENEN. Nu- er van verschillende zijden in 'den ïaatsten tijd zooveel over onze plantsoenen wordt gesproken en ge schreven, meen ik, als vakman, niet te mogen zwijgen. Ik ken toch onzen Hout van boom tot boom, want sinds 22 jaar wandel ik daarin eiken dag, terwijl ik boven dien gedurende 15 jaar de Commissie voor den Hout en de Plantsoenen als raadsman heb ter zijde gestaan. Destijds was er voor verbeteringen in den Hout, die hoog noodig waren, geen geld beschikbaar en was en bleef de som, die voor het onderhoud der plantsoenen werd uitgetrokken, on geveer f 7000 'sjaars; mijne positie was daardoor niet aangenaam, gaar ne toch had ik de beschikking over een ruimer bedrag gehad en herhaal delijk heb ik daarop aangedrongen, doch moest het onderhoud zich in die jaren tot het allernoodzakelijkste be palen. In de laatste jaren denkt men er anders over en hoewel ik het aan brengen van verbeteringen niet an ders kan dan toejuichen, is naar mij ne meening en volgens mijne langdu rige ondervinding de som, die thans aan de plantsoenen wordt ten koste gelegd en die tot ongeveer f 37000 is opgevoerd, veel te hoog. Voor den heer Springer, die nu een zooveel grooter bedrag te zijner beschikking heeft, is de betrekking thans werke lijk benijdenswaardig. Het werk, door den heer Springer in den Hout verricht, heb ik steeds op mijne dagelijksche wandelingen met nauwgezetheid nagegaan en ik meen mijne grieven over zijn werk en be leid niet te moeten verzwijgen en laat ik die hieronder volgen lste. Het bederven van den grond door het inspitten van versch geval len blad op dusdanige diepte, dat de wortels van den aanplant in die blad- laag kwamen. Dat blad verschimmelt Ln den grond en daar de wortels geen schimmel kunnen verdragen, bleven de gevolgen daarvan niet uit, het geen op vele plaatsen is gebleken. Ik bedoel hiermede niet het laagje blad, dat altijd onder hoornen wordt gevon den, maar het blad, dat met wagen vrachten van andere plaatsen ln den Hout werd aangevoerd en ingespit tot een laag van 15 a 20 c.M. dikte. 2de. Het planten van jong hout on der het dak van zwaar loof van beu ken, linden en eiken. 3de. Het vellen van zware en lichte boomen, die goed effect maakten en hadden moeten blijven staan, terwijl groote beuken, die men heeft willen sparen, door het afsteken der wor tels, in verhand met het omspitten van den grond voor den jongen aan plant, vermoord zijn. Zoo zijn vele beu kon ten doode opgeschreven, gelijk wel zat blijken. 4de. Het aanplanten van plantsoen, dat elk ervaren vakman naar mijne overtuiging zou hebben afgekeurd; jonge boomen en heesters toch, die veel te lang gedrongen op elkaar heb ben gestaan, die slecht gekweekt, ver armd en uit den groei waren, werden aangeplant en overbekend is het, dat zulk plantsoen hoogst zelden tot goeden wasdom komt, zooals trou wens reeds voldoende is gebleken. Het is dus zeer te hopen, dat niet da directe of indirecte leveranciers van het plantsoen zullen geroepen worden om een oordeel over het werk van den heer Springer uit te brengen, daar zulk een oordeel verre yan on partijdig zou zijn. Wat er terecht moet komen van de rele duizenden kleine hulsten en beu ken, en van de zeer jeugdige tamme kastanjes, die nu weer in 1907 en in *99* znri ann^cplnnt, weet. Ik niet. Ik vrees echter, dat die aanplant, ge schied ten deele in rottende massa's blad, niet veel zal opleveren. Wenschèlijk is het, dat de te be noemen Commissie in den zomer over den Hout zal oordeelen, dan kunnen de vermoorde boomen worden onder scheiden en do toestand van het on der de boomen geplante valt dan be ter to beoordeelen. Van een vast, weldoordacht plan schijnt bij deze organisatie geen spra ke geweest te zijn, want dan zou niet eerst het onderhout zijn geplant en 2 of 3 jaar later de groote boomen daar- tusschen geveld. Men zegt nu, dat de Hout een park rnoet worden, maar laat de heer Springer dan eens in Engeland, Schotland, Duitschland en Denemar ken gaan zien, wat men in een park verlangt. De paden in den Hout zijn verbreed en verbeterd, maar wat men daar langs te zien krijgt, is zoo onoogelijk mogelijkWaar zijn de prachtige mosgronden gebleven, en wat hebben wij daarvoor in de plaats gekregen? Een vuile oppervlakte, van 2 4 5 Me ter breedte, begrensd door de steeds dikker wordende rollende bladlaag tusschen kwijnende en stervende hees ters en struiken, terwijl elke wind vlaag het blad overal verspreide Nooit heeft de Hout erzoo armoedig en vervallen uit gezien! Als tuinarchitect wil ik niet spre ken, daar mij dan weer jalousie de métier of broodnijd wordt tegenge worpen. Wel zijn er veel werken uit gevoerd, die ik zeer betreur en die onherstelbaar zijn. In 1902 maakte de heer Springer mij in een couranten-artikel voor on beschoft uit en het zou nu nog wel erger kunnen wordenedoch, toen ik in dat jaar mijn waarschuwenden brief aan den Raad schreef (en van hetgeen ik destijds heb gezegd, neem ik geen woord terug) had ik toch geen flauw voorgevoel van den treurigen toestand, waarin de Hout en vooral niet minder de bolwerken, zouden worden gebracht, en te oordeelen naar hetgeen dezen winter is geschied, meen ik dat de reorganisatie, die in 5 jaar zou zijn afgeloopen, nu eerst recht zal beginnen. Arm Haarlem, dal zijne kelijkheid zoo ziet behan delen! De heer Springer had, ONTOEREKENBAAR VERKLAARD. De vijfde kamer der Rechtbank te Amsterdam deed uitspraak in de zaak tegen den 28-jarigen man, die in den avond van 16 September op de Muidergracht te Amsterdam nabij zijne woning een 39-jarigen boekhou der een dolksteek in de borst toe bracht, tengevolge waarvan de rech- terlong werd getroffen en de boekhou der gedurende eenige weken in een ziekenhuis verpleegd moest worden. De Rechtbank achtte niet bewezen de ten laste gelegde poging tot dood slag, doch wel de mede ten laste ge legde mishandeling, zwaar lichame- sing berustte, H. 1?. C. krijgt dit elf- winkel binnen te gaan om te vragen tal niet op bezoek. of aan de zusters niet een ring, af- De overige internationals zijn voor korastig van diefstal, was aangebo- ons, Haarlemmers, minder belang- den. Eerst na een krachtigen druk rijk. ging de winkeldeur open en werd de |G4-jarige Marie Deehainps op den grond gevonden, aan liet hoofd ge- EEN EL V. V.-PLAN. Ongetwijfeld zullen velen onzer Ie- wond en een bebloed touw om den zers de aankondiging van H. V. V.'s hals. seriewedstrijden op 6, 13 en 20 Sept., Ze leefde nog en kon den politieman ter viering van 't 25-jarig bestaan, beduiden, dat ze door drie mannen hebben gelezen. Een prachtig planovervallen was. De buren hadden on- Hulde ervoor, heer Tromp Maar dertusschen niets verdachts gevonden waarom de zilveren-Bal-dagen ervoor hoewel de mishandeling van nogal ujuHiauucuu iiuuumo- °ekozen> waarom een wisselprijs in- luidruchtigen aard moet zijn geweest ltiV"letsel teu^guvoïge'hebbendè^Het Eosteld Wil H V. V. nu juist mees- daar het slachtoffer O. a. eenige tan- verweer, dat beklaagde zou hebben tertJe z'Jn. den kaas spelen en deal- den uit den mond waren geslagen, gehandeld uit noodweer, verwierp de ti]d 200 gezellige (ieder kan 't getui- Door aanwijzingen van een postbe- Rechtbank, omdat uit het getuigen- Sen' die ze kent) Zilveren-Bal-dagen ambto kwam men op het spoor van de verhoor niet gebleken is van eenige la^Gn verdwijnen Blijft trouw aan daders. wederrechtelijke aanranding, welke den Zilveren Bal, Hollandsche Voet-1 Laatstgenoemde had in de rue des beklaagde's daad zou kunnen reclit- balclubs 1 Laat H. V. V. op andereen Tripiers een voortsnellenden manont- betere tijden hare seriewedstrijden moet, wiens bleek ontsteld gelaat hem houden. „TOONKUNST" VAN PARIJS TERUG. opyiel. De man trachtte zich te ver schuilen, verscheen na een oogenhlik weer en ging toen een herberg bin nen. Toen Lebeau kort daarop van het misdrijf hoorde, bracht hij de po litie naar de herberg, waar de ver dachte zich nog bevond. Hij had krab- vaardigen. De Rechtbank vereenigde zich ech ter met het rapport van de deskun digen, dat beklaagde lijdende was en is aan zoodanige gebrekkige ontwik keling zijner verstandelijke vermo gens, dat het feit hem niet kon wor den toegerekend, zoodat hij moet wor den ontslagen van alle rechtsvervol- ging met last tot zijn onmiddellijke ,.D.a5, was e,enhar,elj-Jk invrijheidsstelling. De beleedigde par- Donderdagavond aan het tij werd niet ontvankelijk verklaard Weesperpooftetation te Amsterdam, in zijn eisch tot schadeloosstelling. toen te halfnegen de Toonkunst-trein Het O. M. had geëisclit dal beklaag- 'uit Parijs arriveerde, de zou worden schuldig verklaard Honderden familieleden en vnen- aan poging tot doodslag, doch we- den van de zangers en musici wacht- de Mj 00k de nameirvlm zijn gens ontoerekenbaarheid ontslagen ten de schare op, die in Brussel en de „iichtiEen met wie hij den vorieen van alle rechtsvervolging niet plaat- Fransche hoofdstad de eer van den a^wernen was aangekomen sing in een krankzinnigengesticht, Hollandsclien naam zoo schitterend n id d Balltie niet ,®aar 00g den proeftijd van één jaar niet te bo-hebben hooggehouden. "et viel aer Dom'8 zwaar Ü0K ven gaande. welkom ben in ®ezicllt en m6n vond op i'an het kem gouden ringen, 14 armbanden, een groot aantal horloges en andere sieraden. j Hij beweerde Michel Nekowsky te 'heeten, Pool van geboorte en 21 jaar oud te zijn. Na een lang verhoor noem- mede- T Een luid hoera begroette den ta a™steeren. Zij hadden 34gou- den horloges en een massa andere den horloges en een massa andere voorwerpen van waarde bij zich. De eene is een 28-jarige Rus, Jous- De deskundigen hadden beklaagde's trein, die aan het eerste perron voor plaatsing in een krankzinnigenge- reed en het eerste oogenhlik was het slicht niet wenschelijk geoordeeld, een alleraardigste aanblik zoo harte-Vs öoiai.{- maar hadden er do voorkeur aan ge- liik als de kleine en groote reizigers *®wltyde andere een «-jarige man uit Arlon, Jockmans geheeten. Bei den waren reeds vroeger met de jus- maar hadden er de voorkeur aan ge- lijk als de kleine en groote reizigers geven, dat hij onder blijvende en werden ontvangen. Maar ineens scho- verstandige leiding kwam van ten allen naar voren, waar in het eer iemand, die geneigd is hem te bewa ken en zijn financiën te beheeren. Mr. L. W. van Gigcli was als ver dediger opgetreden. titie in aanraking geweest. DURE VIOLEN. De bekende vioolhandelaren Puttick aanvoerder huldigden. ,Een lid van Toonkunst" heeft van Overzicht. .Vier jaar achtereen heeft P. \V. grootste aantrek- in de beslissing van 't Nederlandsche 'kampioenschap gestreden acht wedstrijden er om gespeeld in dien zijn ervaringen in *t Hbld. reeds ver naai' ik'lijd, en nooit een punt behaald. haald wij hebben ook den voorzitter meen, vroeger nooit een oud boscli J Zoo zullen de U. D.'ers er Zondag van het koor, tevens leider van den onder handen gehad; het is hem nul w;1 geen moment aan gedacht heb- tocht., nog naar enkele bijzonderheden een leerschool geweest en hartelijk ben. dat zij 't eerste Oostelijke succes gevraagd, schrijft de redactie van dit hoop ik, dat het offer, door ons in den zouden behalen, dat ze na de match blad. Ilout gebracht, tenminste ten goede 1 nog 'n kansje op 't kampioenschap De lieer Charles E. H. Boissevain zal komen aan andere werken, die zouden hebben. En toch is 't gebeurd had de vriendelijkheid ons die aan- aan zijne zorg zullen worden toever- Quick, dat goed speelde, wel eens stonds mee te deelen. trouwd. Hoewel een schrale, zou dit bofte, maar bijna altijd (van wel„Wat wel den grootsten indruk op toch een kleine troost voor Haarlem sterkeren dan D.) won, heeft 'tniet ons heeft gemaakt", zoo ongeveer ver verder dan 11 kunnen brengen, telde hij, „dat was het oogenblik in Hier in 't Westen was die uitslag on- Parijs, toen Mengelberg' voor ons getwijfeld 'n groote tegenvaller, koor stond en de handen ophief, ten Quick's kampioenschap werd haar teeken, dat de uitvoering zou aan- algemeen gegund, en men verwachtte vangen. Wij, Hollanders, gekomen in dat 't „heele" premier-schap makke- Parijs, het centrum der beschaving, lijk zou komen. En nu! Stel je voor, 1 om daar voor het éérst, het groote ste rijtuig Mengelberg zat. In een oogenblik was die het voorwerp van een spontane ovatie. Een daverend „lang zal hij leven" en dan hieven T sterke armen den kranigen dirigent ®n Simpson te Londen hebben dezer in de hoogte en werd hij in triomf dageQ drie Stradivarius-violen ver- langs den trein gedragen, onder één kocht voor vierhonderd en vijftig pond lang lAng aangehouden hoera, waar- sterling per stuk, voorts een Guaorte- mee de uitvoerenden hun grooten en een Guadagmm die echter slechts driehonderd en honderd en iizustig pond sterling opgebracht heb ben. zijn. Haarlem, L. P. ZOCHER. April 1908. OVERVLOED EN GEBREK AAN VEE In de „Deutsche Rundschau" (Febr. 8) geeft. R. von Fischer-Treuenfeld een uitvoerig statistisch gedocumen teerd artikel over overvloed en gobrek aan vee. De eerste tabel toont aan, hoe de grootte van den veestapel in omgekeerde verhouding staat tot de grootte der bevolking. Bij den grootsten runderstapel in de La Plata-republieken komt zoo 5 8 stuks per hoofd, in Australië en Canada nog 1 stuk, wat Engeland met 0.267 per hoofd zeer ten goede komt. Duitschland is daarentegen met 0.325 rund per hoofd in yeel ongunstiger conditie, doordat het zijn tekort uit den vreemde moet aanvullen. Het heeft daarentegen in zijn koloniën nog velerlei ongebruikte weidegronden. Ook wat de schapen aangaat, staan de La Plata-republieken in de eerste rij, met 15 tot 20 schapen per hoofd, daarna komt Australië met 14 en de Kaapkolonie met 5. Groot-Brittannië en Ierland hebben er 0.672, Duitsch land 0.133, Nederland 0.125. Bij de varkensteelt, hij uitstek een teelt voor kleine eigenboeren, staat Denemarken bovenaan met 0.6, dan volgt, de Unie met 0.54, Duitschland met 0.3Neder land met 0.168 wordt in _Europa nog maar alleen door Servië en Honga rije overtroffen. Het doel van het. artikel is vooral ook aan te toonen, dat de vleesch- schaarschte in Duitschland geen vleeschnood is. Bedroeg in 1901 het vlceschverbruik in Duitschland 61 Kg. per hoofd, in 1906 was dit 50 Kg.; maar dan wijst de schrijver er op hoe dit in 1870, in het jaar van Duitsch- lands grootste nationale ontwikkeling slechts 40 Kg. was. 't Zou ons haast doen vreezen voor den wereldvrede in HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD C. Willems en G. Gladpootjes. N. Slikker en N. Blokker. R. den Daas en H. Veldman. A. Bos en J. L. Nell. GETROUW D D. van Tolen en A. Vink. BEVALLEN M. Thomas, geb. Bakker, z. D. van Iperen, geb. Snaters, z. A. M. Meegdes, z. H. A. G. Tromp, Halvemaan, geb. Kerkvliet, z. C. J. dat die Oostelijke Spelersin Den Haag werk van Bach te brengen. En dat in Middelkoop, geb. v. d. Heuvel, z. winnen, en kampioen worden Waar de geweldige zaal van het Trocadero, j A. v. d.^ Flier. v tot in den nok gevuld, met meer dan vijfdelialf duizend monschen,, die ademloos luisterden „Zooals de bladen reeds meldden, er is eenig gedruisch geweest,- door't niet sluiten van de deuren, maar aan de stemming heeft dat niets afgedaan. blijft 't dan met de Westelijke supe rioriteit, die na de 72 op 't Oosten zoo duidelijk was Maar 't zal zoover niet komen, ze ker niet. Houdt je taai, Quick 1911 (T. v. S. L. en V.) BELEEDIGING. De middernachtzendeling W. Vroegop, te Groningen, had in twee dagbladen de Nieuwe Prov. Gro ninger Courant en het Nieuwsblad van het Noorden namens de afdee- ling Groningen van de Nederlandsche Middernachtzending-vereeniging, een advertentie geplaatst, waarbij in het zedelijk belang der jeugd gewaar schuwd werd tegen drie met name genoemde personen. Dezen hebben daarop eene aan klacht tegen den heer Vroegop inge diend, tegen wien rechtsingang werd verleend. Niet alleen de afdeeling Gro ningen, maar ook het hoofdbestuur der Nederlandsche Middernachtzen ding staan den heer Vroegop ter zijde. Donderdag werd deze zaak voor de rechtbank te Groningen behandeld. De belangstelling van de zijde van het publiek was zóó groot, dat velen geen plaats in de rechtszaal konden ver krijgen. De eisch tegen V. is 2 dagen ge vangenisstraf. De president, mr. De Sitter, weiger de steeds aan den verdediger vragen te stellen omtrent het moreele leven der drie beleedigde getuigen. Als verdediger van den heer Vroeg op trad op de heer mr. Koppe. (N. v. d. D.) De competitie kenmerkte zich door 'buitengewone onbelangrijkheid, het En dat er velen zouden zijn wegge- zaakje loopt dan ook aardig op z'n gaan vóór den afloop, dat is óók over eind. D. F. C. eindigde met 'n totaal dreven blijkens de contröle slechts échec in Leiden Ajax won makkelijk 40 bezoekers. En dat op bijna 5000 met 40. D. F. C. behaalde de volgen- menschen. 5000 Franschen Die nog d. Heuvel, z. J. van Kuyk,'geb. De Rooy, z. H. Degenaars, geb, Kraaikamp, d. E. Lamboo, geb. Blom, d. OVERLEDEN W. Dooyerweerd, 59 j. T. Klaver, 86 j. J. Café, 55 j. C. P. vaii Zandbergen, 3 mnd. G. C. Bras, 4 mnd. A. d eGraaf, 28 j. de merkwaardige thuis- en uit-cijfers öd te taa -2 a Thuis: 9 6 2 1 26—15 14 Uit: 9 2 1 6 12—27 5 Zoo'n verschil is trouwens bij een paar andere clubs ook niet zeldzaam. Haarlem en Ajax weten er ook mee te praten Haarlem Thuis Uit: Ajax Thuis Uit: 9 7 8 2 33—14 14 27—13 12—33 nooit van hun leven drie uur achter elkaar in een concertzaal op hun stoel hebben zitten luisteren. Men was daar in Parijs onder het bestuur van de Bach-vereenigïng werkelijk onge rust over geweest of dat wel gaan zoude, en wij zelf zagen die kracht- proef ook met eenige vrees te ge- vanmoet.... Maar do vijf minuten tus- schen het eerste en tweede gedeelte, waarin de aanwezigen even konden opstaan om uit den plooi te raken, is voldoende geweest. Eén van de Fran- sche musici, ik geloof dat het Thibaud was, zei dan ook later, over Mengel berg sprekende hij is niet alleen een dirigent van orkest en koor, maar Hercules, dat juist zoo aardig aan 't winnen was, struikelde toch ten ook een dirigent van het publiek, laatste tegen Sparta, dat met 3—2 't j ',Hoe groot de belangstelling was genoegen van den dag had. Met 'n voor ons concert, blijkt wel uit het schamel totaal van 9 puntjes hebben bedrag der recette, 33,000 francs. En de Utrechtenaren hun schraal seizoen hoe groot de voldoening over ons op- achter dén rug. 't Eerste nummer treden, uit het feit, dat we verschil- laatst, |t tweede nummer laatst, 't lende aanvragen ontvingen om weer derde nummer laatst,... degradatie spoken zwerven rond op 't Utrecht- sche veld. Mogen zij hunne nekken in de talrijke kuilen breken dat ho pen we voor Hercules. H. V. V. sloeg tenslotte in een saaien wedstrijd H. B. S. met 2—0. V. O. C. en Achilles voerden 'n bef te komen. „De stemming onder het koor is al deze dagen werkelijk buitengewoon geweesi. Men was opgewekt en vroo- lijk en alles liep vlot van stapel. Hoe allen met geestdrift meewerkten, dat bleek Dinsdagmiddag in Parijs. „Maandag om 6 uur waren we in tigen strijd, de eerste van de tweede Brussel in verschillende groepen uit- klasse kampioenswedstrijden. Niet eengegaan. Ieder moest weer zorgen zonder geluk .wonnen de Achillianen op tijd aan den trein te zijn —maar met 21, en zijn daarmee 'n heel stuk in Parijs werden we over de heele op streek gekomen. stad verdeeld, 's morgens was er _ge- - In 't Oosten won P. W. met 50 legenheid om iets van de stad te zien haar laatste match, van Quick, en moesten allen weer optrekken Amersfoort. De eindstand is daar naar het Trocadero. „Op liet uur voor de Sitz-probe aan gekondigd, toen ik de presentielijst aflas, waren allen, tot den Ïaatsten man toe, aanwezig. Ik verzeker u, dat 44^-15 "*20 dit een zeldzaam oogenblik van vol- U. D. 12 9 2 1 P. W. 12 6 3 3 39—24 G. V. C. 12 7 1 4 32—24 Quick, A., 12 5 0 7 21—33 Vitesse 12 5 0 7 20—27 Wilhelminu 12 4 1 7 27—38 Quick, N., 12 2 1 9 11—33 Haarlem II—Alcmaria Victrix ein- ze détails van den tocht had bezig- digde in 2—2. 15 doening voor mij was en ik heb het 15 koor dan ook hartelijk bedankt voor 10 zijn groote toewijding en stiptheid. De 10 koorleden hebben toen mevrouw Beu- 9 kens—Van Ogtrop hulde gebracht, die 5 zich met de organisatie van de talloo- ze détails van den tocht had bezig gehouden, en zoo voortreffelijk de HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN WOUDE. BEVALLEN: M. van cler MeijRomijn d. dingen had voorbereid. Voor de reis Voor de competitie zal er vooreerst was een som gelds bijeengebracht, niet veel meer gebeuren, alles gaat waarvoor we in Parijs een juweelen aan 't internationalen. Haarlem broche in den vorm van een lelie, het heeft op eersten Paaschdag een ster- oude Fransche embleem hebben ge- ken tegenpartij in de Dulwick Ham- 'kocht, welke haar in het Trocadero let F. C., die van de bekende Caledo- .werd aangeboden." nians slechts met 01 en veel pech verloor. We voorspellen 'n mooien strijd aan den Schoterweg. II. F.'G. krijgt 'n visite van de Dar lington F. C-, wat wel 'n flinke in- makerij van de Haarlemmers zal wor- JUWEELENROOF. In het midden van Brussel, midden den. We hopen echter weer eens van op den dag, heeft een brutale straat dat mooi-zuivere spel der Engelschen roof plaats gehad. Op den hoek van te kunnen genieten, zooals verleden de Petite rue du Beurre staat een jaar, toen Chelsea kwam. We dienen huisje, waarin door de drie gezusters hier even te rectificeeren, dat ons be- Dechamps een juweelenzaak wordt richt aangaande do komst der gedreven. Dezer dagen omstreeks zes Oneens Park Rangers op 'n vergis-'uur wonschte een politiebeambte den ZONDAG 19 APRIL en MAANDAG 20 APRIL. (lste en 2de Paaschdag). Kollekte voor de Christelijke school in de Anthoniestraat op de beide Paaschdagen, in alle beurten, behal ve in de Kinderkerk. NED. GEREF. KERK. GROOTE KERK Eerste Paaschdag. Voorin. 10 ure, Ds. Barbas, 's Avonds 6 ure, Dis. Knottenbelt. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Veen. Met medewerking van het kinder koor „Hosanna". NIEUWE KERK. Eerste Paaschdag. Voorm 10 nine, Ds. van Paaseen, Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Swaan. JANS-KERK. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Montijn, Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Weener. BAKENESSER-KERK. (Voor de Kinderen). Eerste Paaschdag. Voarm. 10 ure, do heer HiLbraodw. Kollekte voor de Verwarming. Tweede Paaschdag. Geen dienst. VEREEN, v. VRIJZ. HERVORMDEN. Lokaal: „Weten en Werken". (Gedempte Oude Gracht). Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. J. C. Boon, van Haarlem. EGLISE WALLONNE. Fête de Piques. 10J heures, du matin Mr. Martin Dupont. Collecte pour les Personnes et les Eglises necessiteuses. Lundï. Pas de Service. GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht). Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds 5| ure, Ds. Mulder. Tweede Paaschdag. Voorin. 10 ure, Da. Mulder. EBEN-HAëZER-KERK. (Klein Heiligland). Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5| ure, Ds. Tibben. Openbare Belijdenis. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. NOORDERKERK (Ridderstraat). Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Ringnalda. 's Avonds 6 ure, Ds. Ringnalda. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Ringnalda. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure. Godsdienstoefening, 's Avonds ure, Godsdienstoefe ning. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Godsdienstoefening. LUTHERSCHE KERK. Eerste Paaschdag. Voorm, .1© sur©, Ds. van Bokial. H. Avondmaal, 's Avonds 6i ure, Ds. Poolman. Dankzegging. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 uur, Ds. P. S. Bakels, Emer. pred. te Haarlem. KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Eerste Paaschdag. Voorin. 10 ure, Ds. de Vries. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. De opbrengst der gewone collecte in de bussen na de Godsdienstoefenin gen op de beide Paaschdagen is be stemd voor het Nederlandsche Zende linggenootschap. REMONSTRANTSCII- GEREFORMEERDEN. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Haentjens. Met medewerking van het Zangkoor. Tweede Paaschdag. Geen dienst. KERK DER BROEDERGEMEENTE. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Schmidt. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. P. van Wijk Jr.. Ev. Luth. pred. te Amsterdam. BAPTISTE GEMEENTE. (Lokaal Stoofsteeg 6). Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Onderlinge Verga dering. Namiddags 12 uur, Zondagsschool. 's Avonds 6 ure, Gein. Vergadering. Tweede Paaschdag. Geen dienst. Dinsdagavond 8 ure, Bidstond. Woensdagavond 8—9 ure, Jonge- lings-Vereeniging. ■EVANGBLISATIEGEBOUW. Jaoabijnes-traat 26. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, de heer H. J. Bosch. Open graf. Nam. 121/2 uur, Zondagsschool, 's Avonds 6 uur. II. J. Bosch, Ontmoeting bij 't graf. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, de heer H. J. Bosch Van Siraon gezien. Donderdagavond 8$ uur, Bidstond. BENNEBROEK. Eerste Paaschdag'. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk BEVERWIJK. Eerste Paaschdag. Voono. 10 none, Ds. van Bommel, Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Bax, pred. te Santpoort. DOOPSGEZINDE KERK. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Calcar. BLOEMENDAAL. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen..; Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon, pred. te Houtrijk en Polanen HEEMSTEDE. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 uur, Ds. De Hartog. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Hartog. HILLEGOM. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 uur, Ds. Den Hertog, 's Avonds 6 uur, Ds. Den Hartog. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Bax, pred. te Haariemmermei HOUTRIJK EN POLANEN. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Tweede PaascTidag. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwei pred. te Bloemendaal SANTPOORT. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 uur, Ds. Bax. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. van Bemmel, pred. te Beverwijk. SPAARNDAM. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. VELSEN. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ura, Ds. de Sopper. Avonds 6 1/2 ure, Ds. ds Sop] Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Berkelbach der Sprenkel. IJMUIDEN. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg. Nam. 5 ure, Ds. Creutzberg. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg. ZANDVOORT. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Posthumus Jes. Met medewerking van het Kerki Zangkoor. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 ure, Ds. Posthumus Je«.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 10