Verschijnt degelijks, behalve op Zen- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws Uit de Omstreken 25 e Jaargang. No. 7614 WOEH8DAG 22 APRIL 1908 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDBNl Voor Haarlem/UW Vöo? de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente).,130 franco per post door Nederland,1-65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem- 037M „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens COster. Directeur JL PEEREBOOM. ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: iedeie regel meer 10 Cts. Bulten hel Arrondissement Haarlem van 1 gtiö I6UW6 1 ilitCl 1U —5 regels ft—elke regel meer ƒ0.80 Reclames 30 Cent per regfl. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing j 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Bnftenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiter het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. WOENSDAG 22 APRIL. Vereeniging4e Liederenavond Ge rard ZaJ9man, 8 uur. SchouwburgHet Ned.erlandsch Tocmeel „IJsbrand", 8 uur. UIT RUSLAND Volgens de Russische bladen is binnenkort de benoeming te verwach ten van een opperbevelhebber- over de geheele land- en zeemacht van Rus land, aan wien ook de ministers van oorlog en marine ondergeschikt zul len zijn. Voor deze betrekking zou in aanmerking komen grootvorst Niko lai Nikolajewitsj. DE MOORD TE LEMBERG. Sinds eenigen tijd reeds schijnt de thans vermoorde gouverneur van Ga- licië, graaf Polocki, met den dood te zijn bedreigd. In zijn lessenaar wer den namelijk drie doodvonnissen van het revolutionnaire comité gevonden. Het laatste was gedagteekend van een paar dagen voor den moord. TURKIJE EN FRANKRIJK. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat het laatste deel van de nota der Porte aan het Fransche gezantschap een weigering behelst om de schade vergoedingen te betalen, welke de- Fransche regeering heeft geëischt. UIT DEN FRANSCHEN MINISTERRAAD. Vrijdag werd te Parijs een minis terraad gehouden, waarin de toe stand in Marokko werd besproken en tevens het Fransch-Duitsche verdrag omtrent Kameroen, dat dezer dagen onderteeken.l zal worden. Verder werd er van meening gewisseld over eenige diplomatieke stukken betref fende het Oost- en Noordzee verdrag. De ministers Clemenceau, Pichon en Picquart hebban Vrijdag een langdurig onderhoud gehad met ge neraal Lyautey. Later had er nog een samenkomst plaats tusscben d.en eerste-minister, den. minister van oorlog Picquart en generaal Lyautey, waar, naar het heet, ook de toestand in Zuid-Oran werd besproken. De minister van oorlog' heeft, naar aanleiding van de hem door Lyautey verstrekte inlichtingen, aan den be velhebber der Zuid-Oransche troepen bevolen de harka van Mengel) te ver volgen. ITALIë EN TURKIJE. Een officieuse nota. deelt mode Se dert geruimen tijd reeds hebban Itali- aansche onderdanen, wonende in ver schillende steden van Turkije, aange drongen op de inrichting van Itali aansche postkantoren. De minister van buitenlandsche zaken besloot bu reaux te openen te Konstantinopel, Saloniki en Jeruzalem. Op het einde van Maart ontving de Porte een nota, waarin med6deeling werd gedaan van de opening der vijf genoemde bu reaux. Op 30 Maart antwoordde zij, dat volgens een vroegere overeen komst de opening dezer bureaux niet kon worden toegestaan. Op 9 April overhandigde de Italiaansche ambas sade aan de Porte een nieuwe nota, waarin zij het onbetwistbaar recht van Italië daarop aantoonde. Op 14 April antwoordde de Porte met be slistheid, dat zij strenge bevelen had gegeven om de opening dezer bureaux te beletten. De Italiaansche ambassade ontving de mededeeling, dat de gegeven beve len, volgens authentieke verklarin gen van officieele personen, daarin bestonden, dat er gewapende pelotons zouden worden geplaatst voor de bu reaux, ten einde met geweld aan het publiek den toegang te beletten. De Italiaansche regeering besloot krach tig de waardigheid en de rechten van Italië te handhaven en met het oog op gebeurlijkheden drie zee-divisies naar de Turksche wateren te zenden. Zoodra deze aangekomen zullen zijn, zal de regeering tegelijkertijd aan de mogendheden en de Porte een nota zenden, waarin er op wordt gewezen, dat Turkije de internationale rechten en verdragen ten nadeele van Italië schendt. De bedoeling van Italië is duidelijk en klaar het wil de Itali aansche rechten in behoorlijk uitge maakte quaesties handhaven. Daarom zijn ook de geruchten, volgens welke Italië er over zou denken, zich van een Turksche provincie meester te maken, geheel en al uit de lucht ge grepen. Ambachtsschool. De tentoonstelling van het werk der leerlingen van de Ambachtsschool wordt druk bezocht. Vooral met de feestdagen kwamen talloozen een kijk je nemen en er heerschte in de zalen een prettige drukte. J u b i lé. Zaterdag vierde {gelijk we reeds in t kort berichtten), de heer S. van Gend zijn 40-jarig jubileum als lmegt der sociëteit „Trou moet blijclten". Dit jubilé is niet onopgemerkt voor bijgegaan. Integendeel waardig ge vierd. 's Ochtends om half twaalf werd den jubilaris hulde gebracht door de knechten bij monde van den heer J. Kroonsberg, die namens bedienden cn oud-bedienden „den meester"' (zooals de naam luidt) twee prachtige tegel platen aanbood. 's Middags 5 uur, werd de jubilaris met zijn oude waardigheidssjerp aan en in gezelschap van zijn familie bin nengeleid in het societeitslokaal, al waar een groot aantal leden bijeen ge komen was en het bestuur aan de be stuurstafel plaats genomen had. De Keizer, de heer Fr. Lief tin ek, opende deze plechtige bijeenkomst en zeide o.a., dat het een echt feest was van Trou moet Blij eken, hier waar zooveel trouw gebleken was. In welsprekende woorden, zooals wij van den keizer gewoon zijn, bracht hij den heer Van Gend hulde voor zijn groote trouw, eerlijkheid, matigheid en tact om met leden om te gaan en bood hem namens de socië teit een verhooging van tractement aan, benevens een buffet. Niet te ver wonderen was het, dat toen men den jubilaris gevraagd had, wat hij gaar ne wilde hebben, deze een buffe't ge noemd had, daar hij altijd in een buffet, er ook een wilde hebben, om zichzelf eens te bedienen. Daarna kreeg de heer W. Ever wijn Lange het woord, om den heer van Gend namens de leden geluk te wenschen en het welbekende couvert aan te bieden. Vervolgens bracht de factor den „knegt" hulde met het volgende dicht: Gaan meestal knegt en factor saam in 't brengen van hun wensch, Thans brengt de een den ander lof als kastelein en mensch. Waar gij, Van Gend, nu veertig jaar met eer uw taak vervulde, daar brengt de factor aan den knegt Oprechte en warme hulde! Steeds óp de hoogte van uw tijd, Zoo punctueel als geene, Vooral, geeft gij 't nacht boetesein, Heeren, 't is kwart voor éénen!" Zoo helpt gij ook den pelikaan, die lang op 't nest blijft zitten, herhaalt nog vaderlijk uw raad aan plakkers en aan klitten. En in 't buffet, uw heiligdom, Schenkt ge elk de volle maat, Zwaait over 't personeel den staf, welwillend, maar kordaat. Dien lang der pelikanenschaar, Dat zij u nog gegeven, Ik wensch Trou's brave kastelein Een recht gelukkig leven. De heer Van Gend dankte geroerd voor zooveel bewijzen van vriend schap, waarna hij door alle leden met een hartelijke handdruk gefeliciteerd werd. Het was voor den jubilaris dus een schoone dag. Na afloop der plechtigheid verscheen hij weer spoedig in het keurig versier de buffet. Politieke Part ij en enVo lks- leger. Over dit onderwerp hield onlangs de kapitein der inf. W. C. Schönstedt een rede voor de afd. Haarlem van de Liberale Unie. Thans is deze rede in boekvorm uit gegeven ter drukkerij Kleijnenberg. Daar wij indertijd een uitvoerig ver slag van deze lezing gaven, vinden wij thans geen aanleiding daarop nu te rug te komen. „D e Sier kan". In de Zaterdagmiddag gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der Naamlooze Vennootschap Haarlemsche Melkin richting „de Sierkan" werd de ba lans, verlies- en winstrekening over het boekjaar 1907 goedgekeurd. Vol gens besluit werd de winst gebezigd, om op verschillende hoofden af te schrijven. Uit het jaarverslag van den directeur blijkt, dat de omzet het af- geloopen jaar met 20 is vooruitge gaan. De aftredende commissaris werd met algemeene stemmen herko zen. GYMNASTIEK-ONDERWIJZERS. aandacht van de Hooge Regeering te Maandagmorgen te 10^ uur werd vestigen. in de bovenzaal van het Brongebouw j acclamatie werd deze motie aan- de jaarvergadering van de Vereeni- genomen, Gymnastiek-onderwijzers 1 ging van gehouden. De drukbezochte bijeenkomst werd geopend door den voorzitter P. C. Adrian, die aan de nagedachtenis van het overleden eerelid Dr. Alfred Maul, eenige gevoelvolle en woorden wijdde. De inspecteur van het M. O., da heer Bruggeeate, verklaarde zich te gen alles wat overlading is op de openbare lagere school. Hij zou alle examens willen zien af geschaft voor jonge kinderen, ook het waardeerendé onderwijs willen vereenvoudigen door op de lagere school alle onzin af te In het bijzonder werd welkom ge- heeten onze stadgenoot, de heer P. v. Cittert, mede-oprichter der vëree*i- ing. De Ministers van Binnenlandsche Zaken, Oorlog en Marine waren ver tegenwoordigd door de heeren: K. ten Bruggeeate (inspecteur van het M. O.), Kolonel Verspeijk Mijnssen (di recteur van de Normaalschictschool) en Baron Melvill van Carnbee (hoofd schaffen, die voor het M. O. wordt ;eëischt. (Luid applaus). Maar geen overdrijving, aldus ver volgde de spreker. Met groote instem ming zullen zijn ambtgenoot, de heer Eggïnk, en hij, het eere-lidmaat- schap der vereeniging aannemen. (Applaus). Mr. Verkouteren repliceerde kort. Hierna werd het woord gegeven aan den heer J. A. v. d. Boom, van van het Gymnastiek-onderwijs aan Haarlem, om de volgende stellingen Se Opleidingschool der Zeemacht. i te verdedigen: Op voorstel van het bestuur werden j Zweedsche stelsel bevat uitne- tot eereleden benoemd de heeren Dr.diende elementen, maar kan door ons J. Campert en K. ten Bruggeeate (In-1 n*et worden aangenomen, specteurs van liet M. O.) en Dr. J. a- omdat onze Nederlandsche me- Eggink (Inspecteur der Gymnasia). thode voor lichamelijke opvoeding op Rotterdam werd aangewezen als andere on op meer opvoedkundige be- plaats voor de volgende vergadering. 1 giaselen steunt; De rekening van den penningmees- k. omdat, gegeven het eentonige, si? werd nadat ze was nagezien dat -hè't Zweedsch estelsel aankleeft, door een commissie goedgekeurd. slechts bij verplichte deelneming blij- Eenige aftredende bestuursleden wer- j yendè resultaten zijn te verkrijgen, den herkozen. Het bestuur bestaat J 2- De Zweedsche wandrekken (rib- DE PAASCHDAGEN. We hebben het met de Paaschdagen niet getroffen! Er was gehoopt op mooi weer, lekkere zonneschijn, wei nig wind, en we kregen: regen, sneeuw, hagel, veel wind en meer van zulke „accavietjes"! Ouden van dagen herinneren zich, eens Paasch-eieren op het ijs gege ten te hebben, maar nu scheelde 't warempel ook niet veel, en zaten we althans achter de snorrende kachel onze eitjes op te peuzelen! De bloembollen hebben dan ook al bijzonder weinig bekijks gehad. Van de verwachte „bloemenkermis" is tbtaal niets terecht gekomen. Zoo „tusschen de buitjes door" zag men wel eenige troepjes wandelaars en fietsers, die, goed in de kleeren gesto ken, het waagden even uit te wippen, maar, dat had toch niet veel te betee- kenen. Andere jaren zag men hon derden, duizenden fietsers, moesten de wandelaars uiterst voorzichtig eèn veilig plaatsje zoeken, om hun bee- nen neer te zetten, werden de café's belegerd door eetlustigen, die om een broodje en glas bier schier vochten.... Nu niets van dit al! Natuurlijk is 't een groote schade post voor velen, niet het minst voor de caféhouders ën bloemverkoopers! Toch waren er Maandagmiddag, toen het I-Iaarlemsch Muziekkorps in dc tent in den Hout het traditionccle Paaschconcert gaf, nog zeer vele luis- thans uit de heeren P. C. Adrian stok) zijn bruikbare toestellen, waar- teraars. 't Was gelukkig ook juist (voorzitter): A. B. Meilink (secretaris):m«dB ,v'i onze leermiddelen zouden een uurtje tamelijk weer! C. .T. Mieremet (penningmeester), S. i tamnen verrijken, maar zij kunnen j De tram en spoor hadden het met van Aken en J. H. Luitin; De laatste week van Juli zal te Utrecht weder een door het Rijk ge subsidieerde speelcursus gehouden worden. Als leiders werden aange wezen de heeren R. M. Roemer, H. A. Elias en W. van Daatselaar. Door den secretaris den heer A. B. Meilink werd het jaarverslag uitge bracht. De vereeniging telt 174 gewo ne leden, 9 eereleden en 2 donateurs. De vereeniging neemt in bloei toe en nadert meer en meer haar doel. In de middagvergadering traden ee nige sprekers op. Door den heer mr. H. Verkouteren uit Amsterdam werd gesproken over „Lichaamsoefenin gen." Hij verdedigde de volgende stel lingen: 1. Zoolang de hersen-overlading re gel blijft, kan er van een behoorlijke opvoeding van het lichaam geen sprake zijn. 2. Alleen zij, die ook op het gebied der lichaamsoefening behoorlijke be wijzen van ervaring en ontwikkeling, hebben gegeven, mogen van de over heid vergunning erlangen, om on derwijs te geven. Dit. geldt ook voor het Middelbaar en Hooger Onderwijs. 3. Goedgeleide lichaamsoefeningen zijn onmisbaar voor de zedelijke op voeding en Voor de vorming van het karakter. 4. Evenwicht tusschen lichaam en geest moet het doel zijnvan elke op voeding. Mr. Verkouteren lichtte deze stel lingen uitvoerig toe, in een prettig- gestelde en humor-rijko rede. Spreker wees daarbij vooral op het nut en de noodzakelijkheid van de lichamelijke opvoeding. Zal het ideaal eens bereikt worden dat de licha melijke opvoeding eens volle recht er vaart dan zal deze „verdorven maatschappij" veel verbeteren. Het gymnastiek-onderwijs op de scholen moet geschieden tusschen de schooltijden; de uren moeten althans van den hersenarbeid afgetrokken worden. Spreker keurde het wedstrijden or- ganiseeren zeer af. Deze hebben veel schadelijke invloeden en hebben wei nig of geen waarde voor de lichame lijke opvoeding. Eenige sprekers traden met den in leider in debat. Door den heer Luiting werd de vol gende motie voorgesteld: De vergadering, gehoord de alles zins juiste opmerking van den inlei der, den heer Mr. Verkouteren, over de achterlijkheid van de lichamelijke opvoeding onzer schooljeugd; over tuigd, dat het in 't welbegrepen be lang der jeugd zou zijn, wanneer door de school meer tijd werd gege ven voor lichaamsoefeningen, draagt het Bestuur op nogmaals daarop de onmogelijk onze rekken, ringen en 1 ci j Paaschdagen ook niet druk. liet ladders vervangen. i verkeer was niet drukker, dan op een a. omdat de oefeningen aan de laatstgewonen feestdag, want op zulke da- genoemde toestellen, slechts voor een g6n- zyn er altijd veel heen en weer zeer gering deel aan de Zweedsche trekkende vreemdelingen. Teekenend wandrekken, kunnen worden toege voegd. b. omdat rek, ringen en ladders een alzdïger beweging geven dan aan wandrekken kan worden verkre gen. 3. De Zweedsche boom is een in alle opzichten minder waardig toestel en kan geen enkel onzer toestellen ver vangen. a. omdat aan den boom slechts zeer gebrekkig enkele onzer rek-oêfenin- gen kunnen worden gemaakt. b. omdat hij tot geen enkele oefe ning gelegenheid geeft, die niet even goed of beter aan onze Nederlandsche toestellen kan uitgevoerd worden. Ook deze inleider lichtte zijn stel lingen toe. Spreker deelde mede, dat hij dit on derwerp had gekozen, omdat er voor eenige maanden in de Pers nog al veel reclame is gemaakt voor het Zweedsche stelsel. Door een misver stand zijn de schrijvers van die arti kelen niet op deze vergadering ge- noodigd, anders hadden ze hiertegen over de mannen van de practijk hun beweringen kunnen verdedigen. Toch is spreker genegen na het in druk verschijnen van zijn rede met deze verdedigers van het Zweed sche stelsel in debat te treden. Ter verduidelijking van zijn bewe ringen aangaande de toestellen, liet de heer Van der Boom eenige Amster- damsche dames aan de ladder ver schillende oefeningen maken, vooral om aan te toonen welke groote waar de dit toestel heeft. Ook deze spreker had een aandach tig gehoor. Na enkele plichtplegingen en een kort afscheidswoord van den Voor zitter werd de vergadering gesloten. Na een gemeenschappelijken maal tijd bezochten de vergaderden des avonds het door Haarlemsch Muziek korps in de Bron gegeven concert. Tweede dag. Hedenmorgen gaven de jongens- en meisjes-leerlingen der Rijksleerschool en de leerlingen der Rijks-kweek school, onder leiding van den heer J. A. v. d. Boom, een gymnastiek- uitvoering in de groote zaal van het Brongebouw. De verschillende oefeningen wer den correct uitgevoerd en waren een mooie propaganda voor de lichamelij ke opvoeding. De bezoekers der ver gadering, alsook vele andere belang stellenden, woonden deze uitvoering bij. Des middags maakten de deelne mers aan de vergadering een wandel tocht in Bloemendaal's omstreken en zouden o.a. het Koninginneduin be zoeken. is bv. dat er om tien uur (anders een zeer druk uur) een tram naar Am sterdam vertrok met v i er passagiers. Ook de treinen waren niet bijzonder vól. Men behoefde zich heuscli niet om een plaatsje half dood te dringen, gelijk andere jaren! OVERREDEN. Uit Sloterdijk meldt men In den namiddag van Paaschzon- dag was de concierge van de schoen- smeerfabriek „De Beijenkorf" aan het wielrijden op de rechterzijde van den Admiraal de Ruyterweg. Toen hij op de hoogte van een der overwegen kwam, wilde hij uitwijken voor een paar kinderen, en, het fietsen nog niet goed meester zijnde, kwam hi. terecht op de baan der E. S. M. Op hetzelfde oogenblik passeerde een wa gen van Sloterdijk de wielrijder botste tegen den volgwagen, geraakte daaronder en werd dermate verwond, dat hij, in het Binnen-Gasthuis te Amsterdam, waarheen hij was over gebracht, aan zijne wonden overle den is. De verongelukte was 30 jaar en laat eene weduwe met drie jeugdige kin deren na. J. S. VAN HEULEN. Alhier is den eersten Paaschdagin den ouderdom van 36 jaar overleden de heer J. S. van Heulen, in leven secretaris der Zangvereeniging „D. I. N. D. U. A." Zijne teraardebestelling zal a. Donderdag te 12 uur op de nieuwe be graafplaats geschieden, waarbij de Zangvereeniging zich zal doen hoo- ren. Ook zal zeer waarschijnlijk „Cae- cilia", dir. de heer Albert Heyloo, een afscheidslied zingen. Gedurende vele jaren was de over ledene ook bij Haarlem's Dagblad als courantbezorger werkzaam en stond hij als zoodanig bij de expeditie hoog aangeschreven. Met veel ijver, nauw gezetheid en ambitie vervulde hij steeds zijn taak. Met recht was hij éen der verdienstelijkste leden van ons bezorgers-personeel. Zijn heen gaan is dan ook voor ons een groot verlies. H e r ij k. Woensdag 22 April des morgens van 8 tot 12 uur heeft de herijk plaats voor de Esschilderstraat, Rustenburger laan, Weverstraat, Bakkerstraat Tnlpenstraat. 's Middags van 1 tot 4 uur voor de Van Marumstraat. Witte Paaschdagen. Na vrij hevige nachtvorst heeft het Tweeden Paaschdag Westelijk van Haarlem zoodanig gesneeuwd, dat in korten tijd alles met een wit kleed was bedekt op enkele plaatsen lag de sneeuw 20 c.M. hoog de bui duur de een klein uur na een paar uur was alle sneeuw weer verdwenen. ORGELBESPELING in de Groote- of St.-Bavo Kerk op Donderdag 23 April, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. 2. Adagio, G. Merkel. 3. Sonate, O. Dienel. a. Allegro maestoso. b. Solemn March. c. Allegro. 4. Meditation, A. Mailly. 5. Koor uit Josua, Handel. HET UITSTAPJE VAN ENGELSCHE EN FRANSCHE TUINBOUWERS. Het uitstapje, dat Bngelsche eü Fransche tuinbouwers Woensdag zul len houden in onze bollenstreek, on der leiding van het hoofdbestuur van de Alg. Vereen, voor Bloembollencul tuur, is in zoover geen nieuwigheid, dat de Engelschen vijf jaar geleden' hier ook ai zijn geweest, maar toeft niet officieel ontvangen. Elk jaar ma ken zij een dergelijke excursie en het hoofdbestuur van Bloembollencul tuur heeft het dit jaar zóó gearran geerd, dat zij met de Franschen te zamen werden ontvangen. De beide groepen vertrekken, na hun bezoek aan onze streek, naar de tentoon stelling te Gent. Hoe de tocht van Leiden naar Haar lem zal worden gemaakt, hebben on ze lezers reeds uit ons vorig nummer gezien. Alleen te Noordwijk en te Hil- legom wordt halt gehouden. In ver band met het slechte weer, waardoor de bloemen verachterd zijn, gaat de tentoonstelling, die men in Haarlem dacht te houden, niet door, wel het orgelconcèrt in de Groote Kerk. Aan het diner, dat gehouden wordt in de tooneelzaal van de Kroon, op geluisterd door muziek, zal door on geveer 150 personen worden deelge nomen. Militaire Zaken. De reserve adjudant-onderofficier Van Sloten, de reserve sergeant-ma joors Schouten, Wildschut en Iljes- horst, de reserve fouriers Smits, De Raad en Paap, benevens de reserve 9crgcant Douwma, van het 21ste ba taljon landweer-infanterie alhier, zul len in dit jaar bij het 10de regiment infanterie voor herhalings-oefenin- gen onder de wapenen worden geroe pen. SCHOTEN. De aangekondigde matinée van de Onthoudersbazuin, heeft 2en Paasch dag, ondanks het slechte weer, nog velen naa rhet Pretoriaplein gelokt, waar de directeur, den heer E. Stend, met zijn flink corps den geest er wist in te brengen. De verschillende num mers van het. program werden met animo geblazen. Wij hopen het korps echter onder gunstiger omstandigheden nog vele malen te hooren. Voor je pleizier uit. Maandagmiddag brak van een tent wagen, waarin 8 personen gezeten waren, de spil van het lemoenstel, waardoor het rijtuig omviel. De inzit tenden, die door elkaar buitelden, kwamen met den schrik vrij. Het ge zelschapje kwam van IJmuiden, waar heen het later, na herstel van het rij tuig weer vertrok. BENNEBROEK. Zaterdagmiddag hebben aan hel Manpad, drie kwartjesvinders weer hun slag geslagen. Een arbeider werd ,de dupe van hunne bedriegerij en ver loor' in een oogenblik 6.50. BEVERWIJK. Zaterdagavond brak bij den heer v. Wijk aan de Meestraat een fel uit slaande brand uit. De bewoners wa ren afwezig. De brandweer, die spoe dig en flink aanpakte, was het vuur weldra meester. Toch is de geheele woning uitge brand. Verzekering dekt de schade. De oorzaak ligt in 't duister. HALFWEG. Maandagmiddag is alhier een meis je van den arbeider L., uit Haarlem mermeer*, uit de kerk komende, door een motorrijwiel, waarmede in snelle vaart over het dorp werd gereden, aangereden en op den grond gewor pen. Het kind bekwam verwondingen en ontvellingen aan gezicht en handen, en werd bij den geneesheer gebracht. De motorman maakte ook een lee- lijken val.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1