Bonh. Parf. Weerbericht F. P. REICHERT, Tfaermometerstand Binnenbad Sport en Wedstrijden Telegrammen Gemengd Nieuws Marktnieuws Burgerlijke Stamf Laatste Berichten Advertentie*! Beëindiging Faillissement. MEDEDEEUNGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 21 April 1908. Hoogste barometerstand 768.9 m.M. te Horta (Azoren)laagste 739.2 m.M. te Skagen (Denemarken). Verwachting tot den avond van 22 April Windmatige tot krachtigen N.- Westelijken tot Noordelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt, buiig weer. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 754 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stond te 2 uur 753 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. Prachtige sorteering: Dassen, Fronts, Boorden, Man chetten, enz. t« Haarlem. Maandag 20 April Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hedenmiddag 1*2 uur Dinsdag 21 April Hoogste gisteren Laagste heden nacht. Hedenmiddag 12 uur F. 440 F. 32r F. 42 F. 46o VELSEN. Door den bouwk. S. Aardema al hier is aanbesteed: Het bouwen van een koetshuis met bovenwoning paar denstal en wagenloods. Raming 12500. Ingeschreven werd als volgt: J. Slenters, Velsen, 12885. H. C. v. Heijet, Velsen, ƒ12800. P. Heere en Zn., IJmuiden, 12220. H. Aardema, Velsen, 12200. P. Langend ijk, Beverwijk, 12006. Wed. P. v. Heijst, Velsen, 12006. H. Oudshoorn en J. Slingerland te iVelsen, 11450, C. Bol. Alkmaar, 10950. IJMUIDEN. Bij Koninklijk besluit is, met ingang van 1 Mei 1908, A. C. van Vemde, on der toekenning van eervol ontslag als electricien-hulpmachinist bij de Rijks- electrlciteitswerken te IJmuiden, be noemd tot machinist bij die werken, en is ook, met ingang van 1 Mei 1908, J. Hellinga, onder toekenning van eervol ontslag als hulpsluismeester bij de nieuwe schutsluis te IJmuiden, be noemd tot sluismeester bij de West- sluia te Ter Neuzen. ZANDVOORT. Z. V. V. I van hier had Maandag middag een voetbalmatch te Heemste de tegen Union van daar. Met de rust was de stand 20 voor Z. V. V. en bij afloop 61 ten voor- deele der Zandvoorters. Het dochtertje van J. v. H. alhier had bij het wippen het ongeluk van den schommel te vallen, waardoor haar arm zoodanig ontwricht werd, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Zaterdag werden in Hotel Driehui zen, ten overstaan van notaris Kool hoven te Haarlem eenige huizen ge veild lste. Drie villa's aan de Groote Krocht, twee er van werden opge houden en de derde werd gekocht door den heer C. van der Werff Czn., voor ƒ5600. 2de. Een woonhuis Gasthuisplein 1, kooper werd de heer Jb. v. d. Werff Wzn., voor ƒ3500. 3de. Twee woonhuizen, Baan 8, kooper werd de heer Jacob v. d. Werff Azn. 4de. Een timmerloods met kantoor, Diaconiehuisstraat, kooper werd de heer H. F. Wijnands, te Haarlem. HOFBERICHTEN. Hare Majesteit de Koningin heeft tol eeredame in de Huisorde van Oranje benoemd mevrouw Van Steyn te Apeldoorn en het Commandeurs kruis dier orde verleend aan den heer Van Steyn, intendant van het Koninklijk Paleis en Domein Het Loo. KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. H. M. da Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden arriveerden heden te 12 uur stadstijd aan het Centraal Station, cn reden, geestdrif tig toegejuicht door eene groote me nigte, langs het Damrak naar het Pa leis. Verder was er vandaag 1.30 u. audiëntie voor militaire autoriteiten, 4 u. audiëntie le gedeelte civiele auto riteiten, 7.30 diner, waarbij behalve de dagelijksche gasten, de"wethouders van Amsterdam aanzaten. BALL SUMATRA'S WESTKUST. De N. R. Ct.-correspondent te Bata via seinde gisteren Op Bali is bij een overval van een opiumkedeh gesneuveld luitenant Ha remaker. Woensdag a. s. vertrekt het 20ste bataljon infanterie met artille- rin en genie derwaarts. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint d.d. gisteren de vol gende officieele berichten I. Een eskader bombardeert Kloen- koeng landingsdiyisiën bezetten bi- ivaks te Karangasem, Gianjar. Later wordt de draadlooze telegrafische dienst geregeld. II. Naar Pajakombo zijn troepen gezonden wegens beweging onder de bevolking. In Bangkinraug (?j wei gerden de hoofden openlijk hun dewerking. In de af deeling Fadang hëerscht verzet tegen de slachtbelas- ting. 14e CONGRES DER S. D. A. P. Te Arnhem werd gedurende de Paaschdagen het 14e Congres der S, D. A. P. gehouden. De voorzitter, de heer W. H. Vliegen, opende het con gres met eene korte rede, waarin spr. o.m. een woord van eerbiedige nage dachtenis wijdde aan den overleden kameraad, den heer P. L. Tak. Aan Mr. Troelstra, die door ziekte verhin derd was, de vergadering bij te wo nen, werd een telegram van hulde gezonden. Uit het jaarverslag bleek, dat de partij toenam mot 9 afdeelingen, tel lende 925 leden. Zij telt nu 176 afd. met 7471 leden. Het financieele verslag wijst aan, dat de uitgaven bedroegen 13.436.64i- de ontvangsten 13.744.64J. Op 1 Jan. jl. was er een tekort van 43.14. Aan contributies werd ontvangen ƒ4338.63, aan salarissen en subsidies aan pro pagandisten uitbetaald 3722.81. Hierna werden de debatten ge opend, die dikwijls vrij scherp waren. Eerst 's avonds te 10 uur kwam de voorzitter, de heer Miegen, aan het woord om veel wat Beweerd was, te weerleggen. Spr. gaat vervolgens de redevoe ringen na van Mendels, Van der Goes en mevr. Holst. Hij wijst er op, dat de Marxisten, als ze voor het practi- sche werk komen te staan, wel ders gaan denken. Spr. zit in den Amsterdamschen Raad, met 'n meer derheid van Marxisten en daar wordt nooit getwist over revisionisme Marxisme. Daar handelt men alleen over practische dingen. In 'n heftige improvisatie gaat hij de Trubunisten te lijf, die systematisch het geloof der sociaal-democraten van hun eigen partij ondermijnen en verdedigde hij zijn artikel in de „Vragen des Tijds". Aan het slot van z'n uren-lange re de vaart de heer Vliegen nog heftig uit tegen de Marxisten in Amsterdam III, die hun meerderheid daar te dan ken hebben aan het feit, dat zij de andere partijgenooten daar hebben jaagd, omdat zij avond aan avond werden vergiftigd door de ru zie (Donderend applaus). Achter in de zaal staat onder dit betoog de heer Wijnkoop, vaalbleek, interrupties naar voren te sissen, machteloos van boosheid. De heer Vliegen besluit met tot de Marxisten te zeggen: „Wij zullen in Nederland onzen weg zeker vinden. Ik hoop met u, maar als het moet, zonder u, Zoo zullen we voorwaarts gaan met dezelfde kracht en langs denzelfden weg." Deze woorden wor den met daverend applaus begroet. Daarna wordt over de redactie ge stemd en met overgroote meerderheid (204 tegen 86 stemmen) besloten de collectieve redactie te handhaven. Zoo valt om één uur in den nacht van Zondag op Maandag na twaalf uren debat eindelijk de eerste beslissin; ONTZETTEND. Maandagochtend omstreeks 10 uur was de vrouw van H., wonende Schou tenstraat te Rotterdam, even wegge gaan om een boodschap te doen, ha re drie kinderen, jongetjes van 5, 21/2 jaar en 16 maanden, alleen thuis latende. In dat oogenblik haalde het kind van 21/2 jaar de petroleumban uit de keuken, goot den inhoud over zijn broertje van 16 maanden, dat op •den grond zat, en stak het vervolgens met een lucifer aan. Toen de moeder thuis kwam, log het kind in lichtelaaie. Deerlijk gebrand werd het naar 't ziekenhuis gebracht, waar de toestand hoogst bedenkelijk bleek. VUURSCHIP AANGEVAREN. Men meldt uit Nieuwediep Het vuurschip „Haaks" is Zondag nacht aangevaren door een onbekend gebleven, met hout geladen, stoom schip. Het vuurschip kreeg lichte schade aan het voorschip en zal Woensdag a. 9. binnengesleept worden om te repareeren. ONGELUKKEN. Te Berghausen, gemeente Losser, stortte, terwijl de bewoners sliepen, het dak met eenige muren tn van de boerderij der wed. K. De bewoners kwamen met den schrik vrij. Te Chariois heeft een ernstig tram wegongeluk plaats gehad. Dr stoom tram der R. T. M. van Rotterdam naar Hellevoet, kwam namelijk aan de Boergoensehe straat, ten zuiden van de Maashaven, in botsing met een daar juist passeerenden wagen met paard, waarop gezeten waren de 40-jarige koopman H. G. Bresser, wo nende te Poortuganl, en diens 13-jari ge zoon Jan. De machinist D. Huyser, die den wagen eerst op het laatste oogenblik bemerkte, remde uit alle macht, doch het was te laat. Paard en wagen wer den omver geslingerd en Bresser en zijn zoon vielen er uit. Bresser kwam naast de rails terecht en brak het rechter sleutelbeen, terwijl zijn zoon tje onder de tram terechtkwam en de wielen hem over den schedel gingen, zoodat hij in een oogenblik vermor zeld was. Machinist en stoker verklaren bei den, dat op het laatste oogenblik met alle kracht geremd is en dus het on geluk niet was weest. te voorkomen ge- EEN SCHEEPSONGELUK. Reuter seint uit Londen Uit Medan wordt d.d. 20 April aan Lloyds bericht, dat er een ontploffing heeft plaats gehad op het stoomschip „Pahud" in de haven van Belawan, tengevolge van het springen van een stoomketel. Een aantal personen wer den gedood en gewond, midden- scheeps werden groote verwoestingen aangericht en de romp werd ook on der de waterlijn beschadigd. Groote schade werd aangericht in de machi nekamer, terwijl de lading slechts lichtelijk heeft geleden. VOETBAL. DE INTERNATIONALE PAASCHMATCHES. HAARLEM—DULWICH HAMLET F. C., 35. ...Na het gelukkige gelijkspel van H.V.V. tegen de Dulwich, was men nogal groote ideeën van hunne kracht gaan koesteren, 'n Bijzonder beken de club is het niet, het blijkt een tot dusver verborgen grootheid te zijn. Haarlem verschijnt voor deze gele genheid met een sterk elftal, waarin we Tholen (Victoria) en de jonge Les lie Miller als invallers opmerken. Haarlem: U termark. Stol, Tholen, Gorter, Healy, Veen, Leslie Miller, v. d. Berg, de Wolff, v. d. Mey, Haak. Dulwich: Buennan, Harter, II. S. Buck, S. R. Buck, Wight, Yewell, Lylewood, Murphy, Knight, Temple, Hayden. Een twaalftal Dulwich-supporters, die er bijzonder „Engelsch" uitzien, en door de Schotensche straatjongens met eerbied worden aangegaapt, zijn op 't kleine veld aan 't goalschieten. Tegen tweeën verschijnt Groothoff, zeer artistiek met 'n korten pantalon en tennisschoenen uitgedost Haar lem wint den toss en trapt met wind mee af. Al dadelijk zit er gang in het spel, de Haarlem-voorhoede, die veel beter op dreef is dan in de laatste matches, valt steady aan, maar stuit op een hechte verdediging. Yewell heeft een zware tegenpartij in den roodblau- wen rechtervleugel, die vlug samen speelt, en de bekende snelheid ont wikkelt. Miller loopt naar binnen, passeert handig Knight, maar schiet juist tegen 't zij-net. Daarna doet de Engelsche voorhoe de een paar pogingen, die door het te veel vooruitloopen van den center voor telkens in off-side eindigen. Bij Haarlem is Van der Mey bij zonder op dreef, en combineert uit stekend met de Wolff; Haak kan maar niet op gang komen. Een goede ren van v. d. Mey eindigt in een schot juist naast. Direct daarop breekt de Engelsche voorhoede door, mooi samenspelend naderen ze Utermark, H. S. Buck staat even ongedekt en s-coort direct met een harden schuiver (01). Haarlem ziet nu in dat er ge werkt moet worden, en werkelijk wordt het Engelsche doel hevig in 't nauw gebracht. De blauwwitte ach terhoede herstelt zich echter telkens zeer vlug, zoodat alles nog weg komt. Toch verwacht ieder het lang gehoopte puntje te zien komen, als Van den Berg den bal mooi voor goal brengt. Geholpen door den paal weet Hayden echter z'n doel schoon te hou den, twee volgende schoten stopt hij mooi. Dan krijgt v. d. Mey den bal, speelt even handig samen met de Wolff, ziet een opening en schiet zuiver in den hoek (11). Even daarna zit het En gelsche doel alweer in de benauwd heid, maar Hayden stopt. Tegen den wind in heeft Dulwich's voorhoede nog weinig uitgericht, af en toe dringt1 de middenlinie ze eens naar voren, maar meestal stopt Tholen (die uitstekend voldoet), terwijl Uter mark niet veel bijzonders krijgt. Toch moet hij er weer aan geloo- ven, als Mr. H. S. Buck, die een spe cialiteit in goals schijnt te zijn, kalm pjes nr. 2 in den hoek zet (12). Het was een van de zeldzame keeren, dat hij niet offside stond. Haarlem wordt nu heftig aangemoe digd, en dringt werkelijk weer op, Temple slaat 'n schot van Van der Mey met z'n vuist weg. Penalty! Jules, Jules!" schreeuwen ze aan het lijntje, maar 't heeft geen succes. Jan van den Berg neemt een aanloop en schiet prachtig in den hoek (2—2.) Met dien stand komt de rust, en ie der is er van overtuigd, dat Haarlem met wind tegen weinig meer in te brengen zal hebben. Er wordt gauw weer begonnen, en de Dulwich-voor- hoede zit onmiddellijk op het Haar lem-doel, waar de backs hard moeten werken, 't Samenspel van de Engcl- schen is nu prachtig, steeds wordt de bal naar een ongedekt mannetje ge plaatst de linksbuiten vooral, tel kens losgelaten door Gorter, leidt me- nigen aanval. Er is nog maar even gespeeld, als Harter een tam schot inzendt, Utermark trapt half mis en de centervoor zet den hal vlak over 's keepers hoofd in het doel (2—3). Van nu af zijn de Engelschen niet meer weg te krijgen, ze talmen echter te veel met schieten, zoodat scoren voor- loopig uitblijft. Ten slotte krijgt S. R. Buck in off side positie den bal, passeert clen uit loopenden Utermark en trapt in het leege doel ,24). Geen minuut latei- scoort hij onhoudbaar uit een mooien ren (2—5). Dat is Haarlem te bar. Van den Berg moedigt z'n mannetjes nog eens aan, zelf werkt hij voor drie. Het heeft succes, Dulwich wordt te ruggedrongen, heftig strijdt Haarlem om den achterstand te verkleinen, Haak is echter totaal uit vorm mist alles, wat voor de overigen, ge wend aan een snelle linkerwing, een groote hinderpaal is. „Dan ik alleen maar," denkt Jan, passeert een paar man, wordt gehaakt door den derden loopt toch door, 'n prachtschot. is 3-5. Daarmee komt time, 't is juist de verhouding. Bij Haarlem Haak, Gorter en Uter mark dunnetjes, de overigen allen goed. Bij Dulwich de centerhalf schit terend, verder Hayden, Beunnan, Ye well en de beide Buck's de besten. H. F. C.—DARLINGTON F. C. 2—3. Plaatsgebrek noodzaakt ons, „verslaan" van deze match beknopt i zijn, wat ons niet spijt. Want 't was me een taaie vertooning Op een glad, overigens goed be speelbaar veld verschijnen de Engil- schen in II. F. C.-costuum, de H. P C.'ers met oranje sjerpen, Oosterveen met graskleurige hemdsmouwen tot slot nogal veel publiek. H.- F. C. heeft het volgende elftal op de heen gebracht A. v. Waveren, Schalkwijk, Ovink, Beynes, v. d. Woude (capt.), Kater, Henny, v. Gogh, Ter Spill. Francken Rambonnet. Schippers en Tideman zijn verhin derd, terwijl men Van Hoox'n en Van Lennep dezen keer heeft uitgelaten, In 't begin is het spel vrij verdeeld, de Engelsche voorhoede combineert onvoldoende, waartegenover Schalk wijk en Ovink telkens missen. Beynes neemt het te makkelijk op met den Engelschen linksbuiten, die telkens ongedekt staat. Uit een mooie rush van hem, gevolgd door een mooien voorzet, weet de Darlington-ceuter voor te scoren (01). H. F. C. is daarna veel sterker de. voorhoede, bel* ah e Rambonnet, com bineert uitstekend, maar alle schoten worden door Brebner, een zonderling type, dat echter merkwaardig goed keept, gestopt. Henny op den rechter vleugel speelt schitterend, Mannus doet weinig voor hem onder. Nadat Van Gogh een penalty tegen den paal heeft geschoten, maakt Ter Spill ten laatste uit een prachtvoorzet van Henny gelijk. Stand 11. Na een vrij lange rust komen de Engelschen in roode jerseys weer te voorschijn, H. F. C. zonder sjerpen, Er wordt nu zonder eenig vuur ge spoeld Darlington is sterker, maar knoeit voor doel ontzettend. Uit een snelle doorbraak geeft Mannus dan H. F. C. de leiding (21). Kater de Engelsche rechtsbinnen komen in botsing, en verdwijnen uit het veld, De Haarlemmer komt spoedig terug, maar de Engelschen moeten met tien man doortobben. Toch maken ze gelijk, als Schalk wijk over een kalmen roller heen- trapt en de rechtsbinnen inzet (2- I-Iet spel wordt hierna nog een paar graden vervelender. Eén minuut voor tijd zet de Engelsche rechtsbuiten hoog voor, de linksbinnen staat on- gedekt en headt netjes in (23). Zoo wint Darlington ten slotte, werkelijk onverdiend. Het Engelsche spel viel danig tegen, de backs misten om den haverklap en de voorhoede sp -'J- slecht samen. Dan was Dulwich een stuk beter Bij H. F. C. de keeper, Kater en de voorhoede goed, vooral Max Henny. Rambonnet gaf niet veel goeds te zien. ALKMAARSCHE SERIE-WEDSTRIJ DEN. Op Eersten Paaschdag Demi-finales Afdeeimg Haarlem IIR. A. P. II 20. De Haarlemmers spelen bijzonder laksch, en scoren voor rust tweemaal door Haak Jr. en Verwcv. Zoo blijft de stand tot time. B(oemendaalsche) V. V.Alcinaria Victrix 21. Den tweeden Paaschdag had de eindstrijd plaats vaai de Alkmaarsche seriewedstrijden, uitgeschreven door don Noord-Hollandschen Voetbalhond. 's Morgens 10 uur zegevierde Haar lem III over Ropiditas uit Weesp met 3-1. Haarlem II won met 111 van de Bloemendaalsche V. V. Vooral na de rust speelden de Haar- lemmei*s uitstekend De centerhalf Moggenstorm scoorde viermaal en de kleine Haak doelpuntte voor halftime driemaal. Rust ging in met 41. Hierna speelde Haarlem III tegen een elftal van den Helderschen Voet halbond en won met 32. De jeugdige roodhroeken hebben hiermee den eersten prijs van de tweede afdeeling gewonnen, terwijl Haarlem II den eersten prijs der eer ste afdeeling en een medaille voor het beste doelgemiddelde verkreeg (voor 17, tegen 1). WOESTDU1N. Zaterdag stond er een stijve, bries op de baan, doch ondanks deze wei nige aantrekkelijkheid was het pu bliek toch nog goed opgekomen. Het zal zich zeker niet beklaagd hebben, want er was werkelijk goede sport te zien. Mr. Robertson's paard won, gere den door den leerling-pikeur, den Barend-prijs. Nicolson toont zich meer en meer een kundig trainer, hetgeen dezen dag bewezen werd door de overwinning van Alarik en Adelheid, beide paar den zee rgoed door Threlfell gereden. Met de écurie Jhr. Van Loon dient dit jaar rekening gehouden te wor den zeer goed door Threlfell gereden, zeer begunstigd door licht gewicht, een mooie overwinning in den Piet- prijs, waarin Dantzic een voortreffe lijke tweede was. De ruin, te koop ge- steld voor 500, vond geen nieuwen kooper, en Condilet bleef de baas in de eerste klasse draverij. Goudster toonde zich ditmaal niet de Goudster van verleden jaar. De heer Albers had ook niet veel ver trouwen in den hengst. Goudster deed in den laatsten tijd dienst voor de fokkerij, en had geen snel werk ge daan, vandaar dat hij nog niet in vorm was, hetgeen in de course dui delijk zichtbaar was. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt Barend-prijs. Prijzendraverij voor Nedei'landsche paarden van 3 i jaar, gereden door leerlingen. Minimum afstand 2000 M. lste Borinus (2130) Lievensen, 4.00 3/5. 2e Beatrix (2160) P. Nieuwstadt, iii 4.01. 3e Sierra Fils (2135) H. van Koov, in 4.02 2/5. Jan-prijs. Ren op de vlakke baan voor inlandsche paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1800 M. lste Alarik (64 K.G.), Threlfell, in 2.05 2/5. 2e Labor (611/2 K.G.) Killick, veel lengten. Doris-prijs. Handicap draverij voor Nederlandsche paarden, met geen be ter record dan 1.40. Minimum afstand 2000 Meter, lste Graaf Adolf (2500), Doeleman. in 4.25 2/5. 2e Jaantje (2400), Verwoert, in 4.26. 3e Bertha Emil (2650), J. Ensing, in 4.32. Piet-prijs. Verkoopsren op de vlak ke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder, te koop gesteld voor 1500. Afstand 1800 Mctex*. le Stai'gazer (521/2 K.G.), Knight, in 2.05 4/5. 2e Dantzic (541/2 K.G.), Perny, één lengte. De winner werd niet vex*lcocht. Krelis-prijs. Record-draverij. Minimum afstand 2700 Meter, lste Condilet (2800), Schönrock, 4.32 1/5. 2e Emily Baron (2775), J. Ensing, i 4.32 3/5. 3e Goudster (2850), Doeleman, 4.34 2/5. Kees-prijs. Steeple chase voor paar dexx van 4 jaar en ouder. Afstand 3300 Meter, lste Adelheid (67 1/2 K.G.), Threl fell, in 4.25. 2e Mrs. Rush (731/2 K.G.), An drews. Gemakkelijk gewonnen. Dot derobeerde en kwam ten val, waardoor de merrie een bloedende wond in de borst opliep, ook de jockey scheen iets pijnlijk. TWEE DOÖDEN. Dot, die Zaterdag te Woeslduin kwam te vallen exi eene ernstige won de opliep, is doodgeschoten. En Faxx- tasy, die Zondag eveneens te Woest- duin kwam te vallen, mankeerde oogeixschijnhjk niets, doch lag des avonds dood in de Box. AUTOMOBILISME. NEW-YORK—PARIJS. Een telegram van den „Matin"-man die de wereldreis met den AméHkaan- schen Thomaswagen meemaakt, meldt, dat deze te Seattle is aangeko men, waar hij Zaterdag werd inge scheept naar Wladiwostock, aan boord van de „Glenlogan". De Amerikaan rekent er op, Wladiwostock de „Dion" en de „Züst" te vinden, ixi welker gezelschap dan de reis door de Aziatische en Euro- peesche landen zal worden vervolgd. KONINKLIJK ECHTPAAR OP REIS. LONDEN, 20 April. (Reuter). De ko ning, de koningin en prinses Victoria zijn hedenochtend uit Londen naar Dover vertrokken om van daar hunne reis naar Scandinavië te vervolgen. EEN KLEIN ONGEVAL. MADRID, 20 April. (Reuter). Het electrische rijtuig, waarmede de ko ning en twee prinsen van Bourbon zich naar den schouwburg begaven, kwam iix botsing met een tramwagen. Het koninklijk rijtuig werd slechts licht beschadigd en vervolgde onmid dellijk zijn wegde koning en zijn gezelschap bekwamen geeneriei let- 1. EEN BOTSING. LISSABON, 20 April. (Reuter). Bij een botsing tusschen een tram en een omnibus werden 29 personen gewond; een groot aantal daarvan levensge vaarlijk. DE TELEGRAFISTENSTAKING GEëINDIGD. CALCUTTA, 20 April. (Reuter). De staking der telegrafisten is geëindigd. De beambten hebben het werk her vat, nadat er ec-n schikking was tot stand gekomen, bepalend, dat hun salaris over den tijd, dat er gestaakt werd, niet uitbetaald zal worden, maar dat er voor andere vergrijpen geen straf zal worden opgelegd. CORRESPONDENTIE. Den Heer Van N. Wij hebben Uw vraag, hoe men roestvlekken uit wit goed kan verwijderen, zonder het goed te beschadigen, aan verschillen de deskundigen ter beantwoording voorgelegd, maar helaas zonder suc- cès. Weet misschien een van onze lezeressen er wat op, dan zullen wij dat middel gaarne ten algemeenen nutte mededeelen. REDACTIE. EENE SNEEUW-LAWINE. Uit Calgary wordt gemeld, dat Maandag in Albert Cayou in de Rocky Mountains eene sneeuwlawine neergekomen is. Een spoorwegdijk en een blok woningen van spoorwegar beiders werden verwoest. Dertig ar beiders, meerendeels Japanners, wer den gedood. TER DOOD VEROORDEELD. Een telegram uit Tobolsk consta teert, dat de krijgsraad 13 personen, die deelnamen aan een oproer in de gevangenis aldaar en een bewaker doodden, ter dood veroordeelde. Graan- en Zaadmarkt Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 21 April 1908 120 H.L. witte tarwe, ƒ7.70. 30 H.L. duivenboonen, 8.75. 50 H.L. paardenboonen, ƒ7.20. GETROUWD 21 April. J. Zijlstx*a en J. Hoeksema. BEVALLEN 17 April A. M Eggeraat, geb. Schalnck, d. 18 April. J. H. de Waard, geb. Broek, z. M. H. E. de Graaf, geb. Lasschuit, z. A; M. Wijkhuijzen, geb. Van Ee, d. A. C. Hartog, geb. Alders, d. 19 April. C. J. van Keulen, geb. Van Tienen, z, A. M. Geerlings, geb. Cormont, d. C. van Rooij, geb. Vosse, a. M* Diekmann, geb. Helmer, z. 20 Apr. A. E. Overdijk, geb. Van Noort, d. C. L. J. de Vries, geb. Bakker, z. I. M. J. Hessels, geb. Joolen, z, 21 April. I. Kroon, geb. Fiietatra, d, OVERLEDEN 18 April. W. Raaman, 54 j., Haze- paterslaan. J. E., 8 m., soon van J. Panman Barteljorisstraat G., 6 m., zoon van J. H. Peper, Burgwal» M., 2 d., dochter van F. M. Pijl,. Melkboeresteeg. A. J. Veltk&mp» geb. De Groot, 44 j., Ripperdastraat, 19 April. J. S. van Heulen, 36 j.» Klein Heiligland. V. Arema, 42 Ged. Voldersgracht. A. de Weeger, 82 j., Scheepmakersdijk. 20 April. N. C., 4 j., zoon van C. Veenings, Nauwe Appelaarsteeg. J. v. tL An ker, 86 j., Waldeck Pyrmontstraat. 1 Meifeest. De S. D. A. P. alhier zal het Mei feest in den Schouwburg vieren, on der de leuze „algemeen kieerecht en verkorte arbeidsdag". Als spreker treedt op de heer Bak ker, predikant te Bolsward. FAILLISSEMENTEN. Bij vonnissen van de Arr. Recht bank alhier van den 21en April 1908, zijn in staat van faillissement ver klaard: W. Kosters, koffiehuishouder en werkman te Haarlemmermeer (Lijn den). N. B. Bos, bloembollenhandelaar te Overveen. W. Boeda, bloembollenhandelaar kweeker te Haarlem, KI. Heiligland. Rechter-Commissari8 in al deze za ken is mr. E. J. Dox*hout Mees. G e v. V o o r w. Een portrethouder met iwee portret ten, een armband, een ceintuur mee gesp, een jongensjas, een deksel van een horloge, een horloge met ketting,, een voetbal, een hondje, een sigaret tenkoker, een hond, een lorgnet in étui, een bak van een handwagen', een fox-terrier, een rijwielpomp, een portemonnaie met geld, een zwartha rige hond, drie rozenkransen. Aangifte i9 gedaan van het verlie zen van een portemonnaie, Inhouden de 30 aan bankbiljetten. Geboren: PETRUS WILHELMUS, Zoon van A. H. J. DIEKMANN, en M. DIEKMANN—HELMER. Haarlem, 19 April 1908. Heden overleed tot onze diepa droefheid ons innig geliefd Zoontje JACOB EILDERT op den leeftijd van 8 maanden. Haarlem, 18 April 1908. J. PANMAN. T. PANMAN—WUMA Heden overleed onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer ABRAHAM DE WEEOER in den ouderdom van ruim 82 jaren. Namens de Familie, J. DE WEEGER. D. I. N. D. U. A. Heden trof ons een zware slag door het overlijden van onzen kunstbroeder, den Heer J. 8. 7A5 HEULEN, sedert 10 jaar Secretaris onzer vereeniging. Dat zijn vroegtijdig heengaan voor onze vereeniging een groot verlies is, zullen allen beseffen die hem als zoodanig gekend hebben. Namens het Bestuur, A. P. A. VERKOOU, Voorzitter. Haarlem, 19 April 1908. Voor de vele blijken van belangstel ling tijdens mijne ziekte ondervonden betuig ik mijnen hartelijken dank. W. K. WIERDA. De Curator in het faillissement van P. DE COCK, kleermaker, wonende te IJmuiden, bericht, dat ten gevolg® van het verbindend worden der Uit- deelingslijst, dit faillissement een ein de heeft genomen. De Curator, Mr. JOOST DE GRAAFF. Er is een brief voor U aan het U be kende adres. Wees zoo vriendelijk" hem nog te doen afhalen.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2