NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws Uit de Omstrekea Site Jaargang, No. 7616 Verschijnt degelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDEBDAG 23 APRIL 1908 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE IHAANDBNi Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)130 Banco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02)4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem03714 de omstreken en franco per post 0.45 Qitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. PEEREBOOM, ADVERTENTIËN) Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer ƒ0.10 Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing) 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Iitercommnnaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724, Drukkerij: Zulder Buttenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. DONDERDAG 23 APRIL. Vereeniging: Concert Doopsgezind Zangkoor, 8 uur. j Groote kerk: Orgelbespeling 2-3 u. Heemstede: Raadhuis. Opening Huis- vlijtteutoonstelling, 4 uur. RUSLAND EN JAPAN. Reuter heeft reeds gemeld, dat de onderhandelingen tusschen Rusland en Japan over het visscherijverdrag tot een stilstand zijn gekomen. Ter nadere toelichting kan het volgende worden medegedeeld In Januari van dit jaar stelde de Japansche regeering een gedeeltelijke herzieniiaer voor van het visscherij verdrag. De Russische regeering ging op dat voorstel in, terwijl zij de wij ziging van eenige bepalingen van technischen aard beloofde. Daarop kwam echter de Japansche regeering plotseling met den eisch voor den •dag, dat Japansche visschers in eeni ge haaien zouden worden toegelaten, waartoe hun vroeger de toegang was geweigerd. Er werd langen tijd over onderhandeld,, tot de Russische regee ring, nu onlangs, een beslist weige rend bescheid gaf. De Russische des kundige Brasjnikof, die uit Oost- Siberië naar St. Petersburg ontboden was om van advies te dienen, ver trok daarop weder uit de hoofdstad en thans zijn dan de besprekingen weder voor onbepaalden tijd ge staakt. RUSLAND EN PERZIë. Vierhonderd kozakken met geschut zijn Perzië binnengetrokken en heb ben gevechten geleverd tegen de Koer den, van wie er velen sneuvelden. De Russische troepen hebben enkele Per zische dorpen met kanon beschoten. Vele menschen, ook onschuldigen, kwamen er bij om. Een aantal dor pelingen heeft de wijk naar de ber gen genomen. De Russische commandant heeft Za terdag aan zijne regeering geseind, dat hij op Perzisch gebied bleef en daar -Zijn hoofdkwartier opsloeg. Officieel wordt gemeld, dat de ben de. die aan de onlusten aan de Rus- sisch-Perzische grens deelnam, 500 man sterk wasde rooftocht was ge organiseerd door Mama-ed-Kulibun kha.n. Bij de schermutselingen wer den 34 Perzen gedood. De roovers trokken terug op Belassuwar, waar brand ontstaan waseen deel der stad is vernield. In het aan Rusland grenzende deel van Perzië heerscht volkomen anarchie. Uit het plaatsje Zagriar werd op de Russische troe pen gescbnteneen gevecht ontstond, waarbij Zagriar in brand geraakte. Door ontploffing van patronen is er groote schade aangericht. DE VERKIEZINGEN IN PORTUGAL. Wederom is er een van de personen overleden, die gewond zijn bij de on lusten, die er te Lissabon zijn voorge komen bij do Kamerverkiezingen. Het aantal gedoode slachtoffers komt nu op dertien. De republikeinen doen hun best, de getuigen van de onlusten te bewe gen, naar waarheid getuigenis af te leggen voor de commissie, die belast is met het onderzoek omtrent de oor zaak der straatgevechten. Als de waarheid gezegd wordt, zeggen de re publikeinen, zullen de ware schuldi gen ontdekt worden. De ware schul digen zijn, volgens het vermoeden van de republikeinen, de handlangers der regeering, die valschelijk in meer dan een district stemden, en de gar de, die er maar op los geslagen heeft, 2oodat vrouwen en kinderen werden verminkt en gedood. LIJKDIENST. De lijkdienst voor de zielsrust van den koning en den kroonprins is thans definitief vastgesteld op den £>en April. De geheele koninklijke fa milie zal er bij tegenwoordig zijn. GRATIE GESCHONKEN. Koning Alfonso van Spanje heeft aan 10 personen, die tot den dood waren veroordeeld, gratie geschon ken. Volgens de bladen staat die be- idiging feitelijk gelijk met af schaffing der doodstraf, daar het in alle gevallen moorden gold, die on- ler verzwarende omstandigheden wa ren gepleegd. fTALIë EN TURKIJE. In het gisteren door ons vermelde Insschen Italië en de Porie gerezen verschil over de instelling van vijf Italiaansche postkantoren in ver schillende plaatsen, waar het groot aantal Italianen en de onbetrouwbaar heid van den Turkschen postdienst dezen maatregel wettigden, heeft Tur kije bakzeil gehaald. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Uit het verslag der vergadering op 14 April des avonds te 7^ uur op het Raadhuis gehouden, blijkt o. m., dat tegenwoordig waren de heeren Mr. Joh. Enschedé, E. H. Krelage, A. de Clercq, P. G. Heerns, G. v. d. Most v. Spijk, W. G. H. Jacobs en H. J. Geijl Jcz. Besloten wordt tot de toelating van den heer Fikkert als lid dezer Kamer Deze verschijnt hierop in de verga dering en wordt door den voorzitter ook uit naarn der overige leden met zijne benoeming gelukgewenscht, wel ke toespraak door den benoemde kor- telijk wordt beantwoord. De heer Fikkert neemt daarop zit ting. Wordt mededeeling gedaan van de sedert de vorige vergadering uitge gane stukken, waaronder: een brief aan Burgemeester en Wet houders d.d. 10 Maart over de aan staande nieuwe spoorwegregeling tusschen Rotterdam en Haarlem en het daaruit vervallen van een twee tal treinen op Haarlem; trein 38 en 39 die hier niet meer zullen stoppen. De Kamer acht deze wijziging niet in het belang onzer gemeente, en daar wij ook met het oog op den postdienst in een ongunstige verhouding verkee- ren, wordt aan B. en W. verzocht stappen ter verbetering te doen. Ingekomen is o.a. een schrijven ge- dagteekend 6 Maart van den heer P. Goedkoop Dz., Directeur van de Naam looze Vennootschap „de Werf Conrad' alhier, waarhij hij ontslag neemt als lid dezer Kamer. De voorzitter zegt overtuigd te zijn, namens alle leden te spreken, wan neer hij zijn leedwezen te kennen geeft, dat de heer Goedkoop gemeend heeft zijn ontslag uit dit college te moeten nemen, en voegt daaraan toe een woord van dank voor hetgeen hij als zoodanig gedaan heeft, met wel ke woorden de vergadering hare in stemming betuigt, Door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, was de vraag gedaan, welke kiezers voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken gere kend moeten worden tot den Midden stand. De opmerking werd gemaakt, dat om aan het verzoek te kunnen vol doen, vooraf door u dient te worden uitgemaakt, welke criteria behooren te worden gesteld voor het al of niet behooren tot den middenstand. De beoordeeling daarvan toch wordt be paaldelijk aan het gemeentebestuur overgelaten. Omdat de Kamer daaromtrent niet tot een bepaalde meening kon ko men, meent zij zich van advies te moeten onthouden. Verschillende denkbeelden werden geopperd, waar van wellicht het meest aanbeveling zou verdienen dat, volgens hetwelk tot den middenstand zouden te reke nen zijn zij die in hun bedrijf hoofd zakelijk in plaatselijke behoeften voor zien en zich daarbij hoofdzakelijk rechtstreeks tot de verbruikers wen den. Ten gevolge van de door het over lijden van den heer Westerveld ont stane vacature in de commissie voor marktwezen, voor kleinhandel en winkelnering, wordt thans tot lid dier commissie benoemd de heer H. Fik kert-, door wien die benoeming wordt aangenomen. Eindelijk wordt goedgevonden om bij gelegenheid der eerstdaags door H. j M. de Koningin te Amsterdam te hou- j den audiëntie aan den voorzitter en een der leden op te dragen deze Ka mer alsdan te vertegenwoordigen. H e r ij k. Donderdag 23 April Van 8 tot 12 uur voor de Rozen- priëelstraat, Voortingstraat, Camp- huysstraat, Klaverstraat, De Key- straat, Asterstraat en Kamperstraat. Van 1 tot 4 uur voor de Lange en Korte Poellaan, Voorhelmstraat, Ba- rendsestraat, Linschotenstraat en Ko ningstem stro at. SCHOOL VOOR KUNSTNIJVER HEID. Het jaar 1907 was voor de school een gewichtig jaar, wegens het tot stand komen van de belangrijke ver bouwingen voor uitbreiding. Op het oogenblik zijn de klassen zóó overvuld, dat uitbreiding van het personeel noodzakelijk is. Ten einde de meest gewenschte verbeteringen in het onderwijs te brengen, zal het jaarlijksch budget der school met f 5000 moeten worden verhoogd. Hier onder is nog niet begrepen de zoo ge wenschte salarisverhooging voor de leeraren en de zorg voor hun pen sioen. In het leeraar-personeel kwam eeni ge verandering. De heer A. Pedde- mors verving o.a. den heer F. Zwollo, leeraar der afdeeling voor metaalbe werking, die wegens particuliere werkzaamheden ontslag moest ne men. De lessen der school werden gere geld en trouw door 211 leerlingen be zocht, waarvan 80 op den dag-cursus waren. Aan de leerlingen J. Bouman, litho graaf te Haarlem, en J. E. Retel, de coratieschilder te Beverwijk, werd een eind-diploma 1ste graad toegekend, terwijl een diploma 2de graad werd toegekend aan de dames-leerlingen .T. van Alderwerelt van Rosehburg, te Haarlem, G. van Doorn te Haarlem, en de heeren A. F. van Kempen, to Westbroek en F. J. Hutschenruyter te Utrecht. Ook de toestand van het MUSEUM VAN KUNST NIJVERHEID geeft reden tot tevredenheid. Ook nu werden weder vele geschenken ont vangen, zoodat de collectie tentoon gestelde voorwerpen steeds vermeer dert. Het boekje, waarin deze verslagen zijn opgenomen, bevat ook eenige me- dedeelingen omtrent het Paviljoen Welgelegen en zijn omgeving, waar toe de heer C. J. Gonnet' zijn mede werking heeft verleend. H ij was verdwaald. In het Paleis van Justitie wandelde Dinsdagmorgen een persoon tusschen de gebefte advocaten door, die niet al te best ter been bleek te zijn. Toen hem door den bode, den heer Ver kerk, werd gevraagd, wat hij kwam doen, was zijn antwoord „dat hij een paar dagen moest zitten." Toen de heer Verkerk hem beduid de, dat hij dan eerst maar moest ma ken, dat hij nuchter werd en maar heen moest gaan, werd hij kwaad en greep den heer Verkerk in zijn ge- kleede jas. De heer Verkerk, niet be lust op een vechtpartijtje, riep de hulp in van een rijksveldwachter, die den beschonlcene verwijderde. Dit beviel hem evenwel niet en buiten begon hij te tieren en tegen de deuren te schop pen. Dat was toch te bar, en fluks werd de man weer naar binnen ge haald en in een der cellen van het Paleis van Justitie opgeborgen, al waar hij spoedig begon te snorken. Dit was evenwel niet van langen duur, want spoedig daarop werd hij naar het politiebureau overgebracht, om nog eens opnieuw geverbaliseerd te worden voor dronkenschap, etc. ROESTVLEKKEN UIT WIT GOED. Naar aanleiding van de in het num mer van Dinsdag voorkomende vraag, hoe men roestvlekken uit wit goed, zonder het te beschadigen, kan ver wijderen, kan ik het volgende middel uit ondervinding aanbevelen, schrijft ons een ahonné. Noodig zijn twee tinnen lepels, een weinig zuringzout en kokend water. De plaats, waar de vlek zit, wordt strak over den bollen kant van den lepel gespannen, vervolgens bevoch tigd met kokend water en daarna in gewreven met zuringzout. Nu wordt de andere tinnen lepel even in het kokende water gehouden en met- den bollen kant over de vlek gewreven. Daarna moet het goed vlug worden uitgespoeld. Een andere abonné schrijft ons: „Als antwoord op de vraag, voor komende in Haarlem's Dagblad van Woensdag 22 April, hoe men roest vlekken uit wit goed kan verwijderen, geven wij dezen raad: Het goed waar de roestvlek in is, in de zon liggen, de vlek nat hóuden met water, en bestrijken met den vinger met zuringzout, maar de zon moet er op schijnen, dan trekt het er spoedig uit. Daarna dadelijk in schoon water uitspoelen. Bij onder vinding weet ik dat dit helpt." PersoneeleBelast ing. De Burgemeester brengt ter kennis, dat de op den 16en April j.l. execu toir verklaarde kohieren nos. 4 en 5 Afd. III op de Personeele belasting dezer gemeente, dienst 1908, aan den ontvanger der directe belastingen zijn ter hand gesteld. Di Tocht in da Bollenstreek 't Was vanmorgen nog vroeg vroeg wel te verstaan voor een jour nalist toen we met den sneltrein naar Leiden gingen, om vandaar den groot-en rijtoer mee te maken, dien de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur aanbood aan Fransche en Engelsche tuinbouwers, die in' ons land op tournée waren, om te besluiten met een bezoek aan de tenlooonstelling te Gent. De Franschen kwamen uit Den Haag, waar ze gelogeerd hadden, de Engelschen uit Hótel Levedag te Lei den. De zonen Albions waren pas gis teren over Vlissingen de „groote sloot" overgestoken en hadden ruw weer gehad, wat we ons verbeeldden aan sommigen nog te kunnen zien. Maar mogelijk is het, dat we ons ver gisten en dat het sommiger natuur lijke kleur was een journalist moet vóór alles op zijn fantasie passen. De vier Haarlemsclie krantenmen- schen, die den tocht van Leiden naar Haarlem zouden meemaken, werden op het stationsplein met passende lectuur verblijd. De heer Ernst H. Krelage, voorzitter van de Algemeene Vereeniging, bood ons een viertal boekjes aan, de twee programma's van den toer, dien de buitenlanders maken en een paar brochures in het Fransch en Engelsch, als reclame van onzen bloembollenhandel. 't Is te hopen, dat de gasten niet gezien hebben, hoe aan den rand van het perron tientallen kistjes afgesne den bloemen ter verzending gereed stonden, een export, die voor den bol- Icohandel zelf hoogst nadeelig is. De meeste leden van het hoofdbe stuur namen aan den tocht deel. In twaalf Janpleziers roden we omstreeks negen uur (een groote rijtoer kan zich niet precies aan 't programma hou den) den spoorweg over in de rich ting Haarlem. 't Was frjs'ch in de open wagens, maar de temperatuur bleef boven de verwachting. Trouwens de deelnemers hadden er zich op gekleed. Jammer was het, dat de tulpen in de streek van Rijnsburg nog niet wat verder waren, de velden zagen er nu nog mager uit, maar de harten werden verwarmd door de vriendelijke ont vangst in het aardige dorp, waar met gedrukte biljetten tot vlaggen was aangemaand. Op verschillende plaat sen was aan dien oproep voldaan en de plaatselijke harmonie blies lustige muziek bij een reusachtig bloemstuk, dat door de bewoners was opgesteld. Aardig was de begroeting die den stoet hier ten deel viel. Er was, om zoo te zeggen, geen oud wijf bij het spinnewiel gebleven en de jeugdige Rijnsburgers liepen of fietsten in grooten getale mee. Te Noordwijk was de ontvangst vooral niet minder opgewekt. Hier stegen de deelnemers uit, inderdaad niet rouwig, dat zij de toch wat stijf geworden ledematen eens konden uit strekken. Onder den helaas nog altijd grijzen hemel werd daarop een aardige wan deling gemaakt door het mooie dorp te eindigen in het café restaurant Ko nijnenburg, waar de harmonie den stoet ontving met de volksliederen. Hier werden ververschingen aange boden en heette de voorzitter der afd. van Bloembollencultuur, de heer L. A. Prins in het Engelsch en een an der bestuurslid, de heer A. Graaf, in het Fransch de gasten welkom, waar op met een hartelijk woord van dank werd geantwoord door den voorzitter der Fransche excursie, den heer De- bry en dien der Engelsche vereeniging Mr. Brown. Met enthousiasme werden de volks liederen, die het muziekkorps speelde, meegezongen. In de zaal werden eenige prachtige staaltjes van bollenkweekkunst geëx poseerd. Inmiddels liet het muziek korps zich met vroolijke marschen hooren, tot omstreeks half twaalf weer werd ingestegen en de tocht naar I-Iil- legom voortgezet. En toen ging de tocht midden door het hj-acintenland, de schilderachti ge duinstreek, die meer en meer voor dé bollen in cultuur wordt gebracht. Langs den geheelen weg werd ge vlagd, op de tuinen stonden de eige naars en hun personeel en groetten den voorbij rij denden stoet. Zoo ging het over Piet Gijzenbrug en Sassenheim naar Lisse, dwars door het Keukenhof, tot weer ge pleisterd werd in de Witte Zwaan te Lisse. Opnieuw muziekDe plaatse lijke vereeniging zat op het podium en verwelkomde ons met een siepende wals. Nauwelijks waren de laatste klanken weggestorven of de voorzit ter der afdeeling, de heer Van Zan ten, heette hier de tochtgenooten wel kom en werd beantwoord door den voorzitter der Engelsche vereeniging. De eerewijn werd aangeboden. Hier als overal was de stemming prettig en gezellig, de Engelschen lieten hun kort „hear hear" en „hurrah hurrah" hooren, de Franschen juichten vnoo- lijk. Een kleine maai' uitgezochte col- lectio hyacinten werd zeer bewon derd. Maar de tijd drong. Het fluitje van den voorzitter, den heer Ernst H. Krelage, wekte weer tot aandacht en waarschuwend klonk zijn stem: En v o i t u r e We moesten weer ver der. Nog een half uur moest gereden worden naar Hillegom. De regelings-commissie had terecht den straatweg versmaad en den ach terweg gekozen, zoodat nog een ge deelte van het Keukenhof kon worden bewonderd. En toen de stoet te Hille gom aankwam, was het marktplein vóói het hótel Sistermans zwart van menschen en jubelde wederom de muziek ons de volksliederen tege moet. Hier zouden de hongerigen worden gespijzigd. De frissche lucht had den algemeenen eetlust opgewekt, maar het duurde een poosje vóór het groote gezelschap tol rustig zitten was ge komen. Op het oogenblik, dat wij het relaas voor heden moeten sluiten, daar ons blad ter perse gaat, heet de voorzitter der afdeeling Hillegom, de heer H. Veldhuyzen van Zanten, de gasten welkom in 't Engelsch, de heer René Schoo in 't Fransch. Straks wordt de rit voortgezet, zoo mogelijk over Overveen naar Haar lem. Daarover en over het diner in de Kroon in ons volgend nummer. GEMEENTEFONDS. Wij ontvingen heden het door de commissie bestaande uit de heeren J. L. E. I. Breda Kleynenberg, voorzit ter, L. Modoo, C. F. v. d. Poll, J. Ger- ritsz, secretaris, ontworpen huishou delijk reglement voor het Gemeente fonds ter bevordering van de verze kering tegen geldelijke gevolgen van werkloosheid en ontleenen daaraan het volgende: Alle gelden van het fonds, met uit zondering van de van gemeentewege verstrekte toelagen worden rentege- vend belegd op eene wijze door het bestuur, onder goedkeuring van Bur gemeester en Wethouders, te bepa len. Vereenigingfen, die tot het fonds wenscheri te worden toegelaten, moe ten daartoe een schriftelijk verzoek hij den secretaris indienen. Bij deze aanvrage moeten worden overgelegd een afschrift der statuten en van het huishoudelijk reglement, benevens de ledenlijst van de vereeni ging en die van de werkloozenkas, die eensluidend moeten zijn. In de eerstkomende vergadering, nadat een verzoek, als in het voor gaande artikel bedoeld, bij den secre taris is ingekomen, wordt dit door het bestuur behandeld en over de toe lating zoo mogelijk beslist. Geene vereeniging wordt toegelaten tenzij lo. zij rechtspersoonlijkheid bezit; 2o. zij eene kas, heeft, welke uitslui tend dient tot ondersteuning van ha re leden in gevallen van werkloosheid en tot welke alle leden der vereeni ging verplicht zijn bij te dragen; 3o. zij slechts leden telt, die behoo ren tot de werklieden of daarmee ge lijk te stellen personen; 4o. zij minstens 25 leden telt; 5o. duidelijk in statuten en regle ment is omschreven, in welke omstan digheden de leden geen recht op uit- keering in geval van werkloosheid hebben, waaronder gerekend moet worden, indien de werkloosheid het gevolg is van werkstaking, uitsluiting, ziekte, ongeval, invaliditeit, ouder dom, dronkenschap, onwil om te wer ken; 6o. de wekelijke bijdrage voor de kas op minstens 5 cent per lid en per week is gesteld; 7o. elke werklooze ingeschreven zij bij de gemeentelijke arbeidsbeurs; 8o. bepaald is, dat geene uitkeering zal geschieden aan hem, die korter dan een half jaar lid is en minder dan 26 weken gecontribueerd heeft. (Wordt vervolgd.) Gevonden voorwerpen: Een portemonnaie met geld; een pa- ropluio; een lorgnet, een hamer. Vr ij gesproken. Bij vonnis van het kantongerecht te Haarlem werd H. P., te IJmuiden, vrijgesproken, ter zake van overtre ding der Noordzee-Conventie. Vergunning Drankwet. Door H. C. van Gasteren, echtge» noote van H. Jansen, is aan B. en W. gevraagd om vergunning (ingevolge art. 2, le lid dier wet) tot het verkoo- pen van sterken drank in het kleir£ voor gebruik ter plaatse van verkoop en elders dan ter plaatse van ver koop, in het perceel aan den Janswegj no. 7. Door P. Majoor, echtgenoote van P. van Delft is aan B. en W. gevraagd, om vergunning (ingevolge art. 55, la lid lett. a dier wet) tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in de twee benedenlokalen van het per ceel aan de Brouwersvaart no. 12. In vr ij held gesteld. Door de Rechtbank alhier is de in vrijheidstelling bevolen van M.„ te Heemstede, die enkele dagen geleden in voorloopige bewaring genomen werd. Op het in Juli door de Ned. Toon- kunstenaars-vereeniging te geven: twoedaagsch muziekfeest te Arnhem, zal o. m. worden uitgevoerd Willem. Andriessen's „Orkestouverture in C." onder leiding van den componist, DOOD OF LEVEND. De Haarlemsche paardentram ia een merkwaardige onderneming. Ten doode opgeschreven, schijnt ze leven- der dan ooit. Althans het bestuur heeft nog pas vijf paarden voor den' dienst aangekocht. Le tram que vous tuez se porte as- sez bien, of vrij vertaald: Niets is ge zonder dan een dooie tram! Militaire Zaken. De reserve 2e-luitenants Botti en Roukema, van het 24ste bataljon landweer-infanterie, zullen dit jaar voor den tijd van 3 weken bij het 10e regiment infanterie alhier onder de wapenen worden geroepen. De milicien L., van het 10de regi ment infanterie alhier, die zonder geldige reden van verlof is achterge bleven. is te Scheveningen door de politie gearresteerd en onder militair geleide naar zijn garnizoen terugge bracht. Ontvlucht. Sedert gisteren-, Dinsdagnamiddag 7 uur is uit het Gesticht voor Krank zinnigen Meerenberg onder Bloemen- daal ontvlucht W. J. do R., oud 21 jaar, lang 1.75 M., flink postuur, bleek aangezicht, gekleed met grijze broek, dril vest, blauwe kiel, zwarte pet met glimmende klep en rijg schoenen. Do geneesheer-directeur van het Gesticht verzoekt zijne op sporing, aanhouding en overbreng ging. VOOR HET LIGHALFONDS. Over de afgeloopen week van 1219 April j.l. werd met groote dankbaar heid door de Lighal-Commissie voor haar fonds ontvangen eene gift van f 359.08 1/2, welke som de netto op brengst was van de groote gymnas tiek- en schermuitvoering op 31 Maart j.l. gegeven door de gymnastiek- en schermvereenigingen Bato, Concor dia, Mars, T. A. V. O., en Sparta, onder leiding van den hoer A. J. Meijerink. R ij k sk w e e k s c h o o 1. Aan de Rijkskweekschool voor on derwijzers alhier worden met 1 Met e.k. de volgende leerlingen geplaatst: A. Adema van Leiden, B. de Beer van IJselmonde, J. de Boer van Har- lingen, A. van Braam van 's-Graven- hage, J. A. K. Bij van Heemstede, L. Germeraad van Bloemendaal, J. Greisser van Amsterdam, W. de Haan van Zaandam, P. Hellingman van Purmerend, E. T. A. Hichle van Haarlem, J. J. Janzen van Den Hel der, A .J. Klein van Delft, P. Krabbe- dam van Bennebroek, F. Kramer van Utrecht, C. B. van Nes van Middel- harnis, M. A. S. Nolte van Amster dam, II. A. C. Pommée, van Amster dam, A. A. J. van Raalte van Wor- n-.erveer, P. Saarberg van Amster dam, L. G. Vonk van Scheveningen, P. T. J. de Wilde van Haarlem, H. de Winter van Amsterdam, W. Worp van Middelie, W. M. L. C. Zandvliet van 's-Gravenhage. SCHOTEN. Raadsvergadering op Donderdag 23 April, des namiddags te half zeven uur. Agenda 1. Aanbieding gemeenteverslag en

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1