NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Stadsnieuws 20e Jaargang. No. 7616 Verschijnt dagelijks, behalve op Zen- en Feestdagen. VRIJDAG 24 APRIL 1908 X HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN» Haarlem1.20 ¥cor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.30 Ffanco per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers 0.02 Yt (öeïïlustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 K n 9 „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap hoarens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN! Van 1—5 regels 50 Cis.: iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondlssetncï! Haarlem van 1—5 regels ft—, elke regel meer ƒ0.M Reclames 30 Cent per rëgM. Bij Abonnement aanzienlijk rabaL Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie ea Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnnmmer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zolder Buftenspaarne 6. Telefoonnnmmer 122. Tet de plaatsing van advertentiën en reclames van-buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 24 APRIL. Heemstede: Raadhuis. Huisvlijtten- toonstelllng, 10—7 uur. OM ONS HEEN No. 727. Winterkou en Winternood „Merkwaardig toch", zei mij iemand, „dat er met Kersttijd al hyacinthen en narcissen te krijgen waren. Wat een wonderlijke tegenstelling met die sneeuw, die in Halfweg en 'dien ha gel, die in Haarlem viel. 't Is waar, het vroor nog niet, 't dooide zes graden, maar naar ik hoor zal het bestuur van de ijsclub toch maatrege len nemen om het veld onder water te laten zetten, want binnen een dag of tien wordt vast en zeker felle vorst verwacht. Haarlemsch Muziekkorps gaf zoowaar op den tweeden Kerst dag een concert in den Hout. Hoe kwamen, zou je zeggen, de musici midden in den winter zoo naar den Hout verzeild. Enfin, 't'vroolijkte ons, terwijl we er bibberend, met- koude vingertoppen en ongesmolten hagel korrels op den hoed, voorbij kwamen, heel wat op, al draagt het korps geen uniform meer en speelde het onder anderen F E t o i 1 e d u N o r d, om ons aan de kou te herinneren." „Wat praat je toch", vroeg ik, „we hebben pas toch niet Kerstmis, maar Paschen gehad Hij trachtte zich te excuseereh met het flauwe praatje, dat zijn tong uit gegleden was en hij natuurlijk Pa schen bedoeld had. Ilc hou het voor een verlate Aprilgrap, evenals trou wens het heele, sléchte weer van deze maand, waarvan het vooral jammer is, dat wij er met den besten wil van de wereld niet hartelijker om kunnen lachen, dan een boer die kies pijn heeft. Gewoonlijk zijn het de koffiehuis- houders en restaurateurs, die we het meest om slecht weer op feestdagen beklagen, en dit is dan ook wel ze ker, dat de menschen een belangrij ke winstderving hebben gehad. Mis schien komt het nog terecht, mis schien ook niet. Dat hangt af van 't aantal mooie dagen, die wij in den komenden zomer zullen genieten. Maar dat zij op deze Paaschdagen met 'groote voorraden van ingeslagen eet- en drinkwaren zijn blijven zitten, zou ik op gezag van een deskundi ge in dit vak niet zoo dadelijk dur ven onderschrijven. Dranken beder ven niet en van de eetwaren zijn mis schien alleen wat brooden en eieren op hoop van zegen ingeslagen. Maar vleesch en andere artikelen, wel, ik heb mij laten vertellen, dat restaura teurs het aan hun slagers overlaten, om daarvan voorraad te houden, zoo dat een slager, die een restaurant be dient, den heelen Zondag moet thuis blijven, omdat deze klant telefoneert of een jongetje stuurt-, wanneer er zich weer een. liefhebber voor mid dagmaal komt aanmelden. Zoo vin den we meestal wel een middeltje, om liever niet zelf een risico op ons te Demen, maar dat liever aan een an der over te laten. Overigens zou het in deze nachten gerust kunnen vriezen dat het kraak te, zonder nadeel van beteekenis voor do bouwvakken, om de eenvoudige reden, dat er zoo goed als niets te bouwen valt. Gebouwd wordt er na tuurlijk altijd wat, maar het gaat bij mondjesmaat en terwijl er nu, nota bene in het voorjaar, met Mei in 't gezicht, overvloed van werk moest wezen in de bouwvakken, worden de menschen door de patroons, afge dankt, omdat er niets te doen is. Be grijp goed niet bij de aannemers, maar bij de zoogenaamde burger- timmerlieden. Veertien dagen geleden vertelde mij er een, dat hij een paar man gedaan had moeten geven en vanmorgen, toen ik een ander ont moette, vertelde hij me hetzelfde van zijn eigen werkplaats, met de Jobs tijding er bij, dat een vakgenoot er pas zes hun ontslag had moeten aan zeggen. De burgerij is zuinig en zit op de duiten. .Ta, een raam nakijken, of een plank in een schutting maken, dat moet wel gebeuren, maar werk dat wat beduidt, laten de menschen niet maken. Mijn zegsman meende, - dat dit, behalve aan den ongunstigen toestand van de effectenmarkt, ook wel kon liggen aan de in de laatste jaren zoo verhoogde loonen. Eén werkman, zoo berekende hij, krijgt een kwartje per uur, waarbij nog komt 2 1/2 cent voor de ongevallen verzekering, zoodat het publiek voor een uur al gauw 32 1/2 cent moet be talen, behalve de materialen. Als je een dag of wat een paar timmerlui in huis hebt, kost je dat licht met alles mee een honderd gulden, 't Wordt te duur, in de laatste jaren is het" uur loon met een dubbeltje verhoogd. Of nu de toestand beter zou worden, wanneer de loonen weer verlaagd werden, is een economisch vraagstuk, dat ik niet zal trachten op te lossen. Oppervlakkig bekeken lijkt het me geen goed middel, voor zoover het uitvoerbaar mocht zijn, want laat ons niet vergeten, dat allerlei dingen er mee samenhangen een eenmaal be reikte levensstandaard, een huis huur-, die verband houdt met den bouwprijs van een huis en ten slotte de koopkracht van den werkman zelf, die immers (daar hij zijn inkomen geheel verteert) .afneemt in dezelfde mate als zijn loon vermindert, zoodat zijn leveranciers en allen, die weer met dezen te maken hebben, dergelij ke loonsverlaging als een geduchten terugslag op hun eigén maatschappe lijke positie zouden gevoelen. Zóó eenvoudig is dan ook, zou ik rneenen, de zaak inderdaad niet. Er- komen bij gebrek aan algemeene wel vaart zóóveel factoren in 't spel, na tionale, internationale, zelfs overzee- sche, dat wij' de dunne draadjes, die al deze belangen aan elkander ver binden, toch niet duidelijk kunnen onderscheiden en ons sinds jaren aangewend hebben, om wanneer het niet goed gaat, van malaise te spreken. Dat Fransche woord klinkt breeder, geheimzinniger, dan ons Ne- derlandsche tegenspoed, waarmee tcch de toestand voldoende zou zijn geteekend. Waar-, zou ik willen vragen, gaan de zaken naar wensch Noch in Duitschland, noch in Amerika, noch in Engeland. Dat wil zeggen, dat er een algemeene tegenspoed heersckt in de drie grootste nijverheidslanden van de wereld. Daarvan ondervinden wij den terugslag. En in 't algemeen gaat die zóó snel, dat bijvoorbeeld in de laatste jaren ouders die zagen, dat het met timmeren niet in de goe de richting ging, hun zoons bij 't sme den hebben gedaan, omdat de me taal-industrie toch niet van de ma laise te lijden had. Nu is deze helaas ook aan de beurt, maar de ouders zullen wel zoo verstandig wezen, hun jongens daarom geen meubelmaker- of schilder te laten worden. Tegen spoed kan niet eeuwig duren, dat hij voorbijgaande is, ligt al in 't woord zelf opgesloten. Met dat al is het toch voor den ar beider in de bouwvakken een benauw de tijd. Burgerwerlc is er niet en het aangenomen werk is ook maar heel schraaltjes. Dit is in elk geval de goedkoope tijd, vuur en licht stellen minder hooge eischen en wanneer de werkman, als is 't niet geregeld, af en toe „an de klus" kan gaan, slaat hij er zich, zoo goed en zoo kwaad als het gaat, wel doorheen. Maar wat zal dat zijn, wanneer het „goede" seizoen voorbij is en de winter weer voor de deur staat Ik ben er anders geen vriend van, orn altijd te peinzen over ellende, die komen kan, maar dit vooruitzicht, moet ik zeggen, lijkt mij ver van bemoedigend. Als het waar is, dat de tegenspoed in Nederland grootendeels verklaard kan worden uit de millioenen, die we in Amerikaansche sporen verlo ren, dan hebben de dobbelaars heel- wat op hun geweten. J. C. P. Buiteniandsch Overzicht UIT RUSLAND. Men weet, dat de uiterste rechter zijde allesbehalve is ingenomen met de instelling der volksvertegenwoor diging. In de Roeskoje Znamja, lïel orgaan van liet Verbond van het Rus sische volk, komt thans een oproep voor aan alle ware zonen van Rus land, om een verzoekschrift tot den Tsaar le richten tot ontbinding der Doema. Eerst dan, zegt bet blad, zóu den revolutionnairen alle. macht ont nomen zijn. De Roeskoje Znamja schijnt dus de derde Doema als een revolutioimair lichaam te beschou wen, een gezichtspunt dat zeker nieuw is. RUSLAND EN PERZIë. Er is een sterke troepenmacht van Tiflis naar Belassoewar gezonden om op te treden tegen de Perzische roo- vers. Bijv het jongste gevecht verloren de roovers twee aanvoerders. Een Russische afdeeling staat op 10. kilo meter van de grens. Daar de Koerden weder geducht aan het plunderen zijn geweest en verscheidene dorpen bezet hebben, is er sprake van alle troepen in den Kaukasus te mobiliseeren. UIT PERZIë. De gouverneur van Teheran en de hoofdcommissaris van politie aldaar zijn, onder druk van de leden der Na tionale Vergadering, uit hun ambten gezet. Hoewel de volksvertegenwoor digers hadden gewenscht. en verwacht dat de beide ontslagenen nog zouden zijn gestraft (wegens gepleegd of denkbeeldig misbruik van ambtelijke bevoegdbeden) schijnen zij toch te vreden met de gevallen beslissing. DE MOORD TE LEMBERG. De moeder van Siczynski, den moor denaar van Potocki, blijft volhouden, dat zij haar zoon tot zijn daad heeft aangezet. Siczynski verzekert echter, dat zijn moeder van. het plan hoege naamd niets afgeweten heeft. De universiteit te Lemberg zal de zen zomer waarschijnlijk gesloten worden, daar men bang is voor he-, vige kloppartijen tusschen Poolsche en Roetheensche studenten. TURKIJE EN ITALIë. Een telegram uit Konstantinopel zegt, dat Turkije in zijn nota niet Italië's recht op eigen postkantoren erkent, maar verklaart ze evenals an dere buitenlandsche kantoren te zul len dulden. KONING EDWARD IN KOPENHAGEN. In de ridderzaal van het paleis te Kopenhagen had een galadiner plaats waar koning Frederik. en koning Ed ward hartelijke dronken uitbrachten op de wederzijdsche goede betrekkin gen tusschen beide landen. CAMPBELL BANNERMAN. Allé Engelsche avondbladen bevat ten sympathieke artikelen over het overlijden van Sir Henry Campbell Bannerman hoewel zijn overlijden niet onverwacht komt, daar iedereen wist'hoe zwak hij was, kwam het toch nog plotseling. Woensdagmorgen waren op de meeste clubs in West-End en op de publieke gebouwen de vlaggen half- mast uitgestoken. De begrafenis zal plaats hebben in Schotland, op bet kerkhof, waar ook de echtgenoote van den overleden minister begraven ligt. UIT DE BELGISCHE KAMER. Bij de besprekingen over de overne ming van den Congo verzette de re geering zich er tegen het voorstel dei- socialisten, tot het houden van een referendum in overweging te nemen. Daarna werd de zitting opgeheven. UIT HET AFRIKAANSCHE PARLEMENT. De gouverneur opende Woensdag de zitting van het parlement met een rede, waarin hij sprak van de gedruk te stemming, onlangs verergerd door de diamantcrisis, waarvan het resul taat was een ernstige vermindering van inkomsten, maar dat de vooruit zichten van den landbouw beter wa- Weldadigheid Naar Ver mo gen. Het concert ten bate van bovenge noemde Vereeniging, door den heer Steenman te geven, zal plaats heb ben op 2 Mei a. s. in de Vereeniging. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij de boekhandelaren. De Vereeniging hoopt op een uitverkochte zaal I Militaire Zaken. De majoor W. D. A. Ophorst, be noemd bij het 10e reg. inf., krijgt Haarlem tot garnizoen. LIEDERENAVOND. Buitengewoon veel belangstelling werd door ons kunstlievend publiek betoond aan den vierden Liederen- avond van Gerard Zalsman. Aan die belangstelling zal natuurlijk de me dewerking van Mevr. Julia Culp niet vreemd zijn geweest, maar- toch mocht oók de begaafde concertgevér bjj deze gelegenheid herhaaldelijk ondervin den, hoe hoog zijn kunst door zijn stadgenooten wordt gewaardeerd. Vond zijn hoogverdieiistelijke voor dracht van Schumann's „Liederkreis" terecht warmen bijval, geestdriftiger no.g klonken do. toejuichingen na de prachtige liedéren „Allerzielen", „Cacilie" en „Befreit" van Rich. Strauss. Hier en m. i. wel het al lermeest in „Cacilie" schitterden de natuurlijke en de artistieke capa citeiten van den zanger in hun vol len glans. Mevr. Culp begon met-ons, in een drietal der meest zangerige liederen, van Schubert, dé klankschoonheid van haar stem en het achevé van. haar zangkunst te doen genieten. Daarna richtte zij in' een trits Brahms:liederen onze aandacht meer op het weloverwogene en goed karakteriseérende van haar voor dracht, om ten laatste, hij de vertol king der liederen „Ruhe meine Seele", „Traum durch die Dammex- sing" en „Heimlicher Aufförderung" van R. Strauss, haar auditorium te overweldigen door het lievige, gloeien de van haar temperament. Zoo werd héél haar praosta tie van dezen avond tot één climax van ongewoon gróotsch effect. De heer Henk v. Breemen begeleid de alle liederen met veel miizikale distrinctie en niet minder nu en dan zelfs -wat t e veel bescheiden heid'. Het geheel was een mooie avond waaraan de vele bijwoners de aange naamste herinneringen zullen bewa ren. PHILIP LOOTS. Feestavond Bond van Oiid- Onderofficieron. Ter viering yan den verjaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, en iii verband met het 20-jarig be staan van den Bond, hield de Bond van Oud-Onderofficieren Woensdag avond een gezellige en druk bezochte •bijeenkomst in het Brongebouw. De voorzitter, de heer Bouman, hield de openingsrede. Hij schetste de oprichting en de geschiedenis van den Bond en hoe deze in den loop dei- jaren heeft bewezen alleszins reden van bestaan te hebben. Ook werd een ,lang' leve Prins Hendrik" aangehe ven. Nadat een achttal onder-officieren een Vaderlandsch lied hadden gezon gen, werd een aanvang gemaakt met de opvoering van het tooneelstukje „De Lijfrente". Er werd heel goed ge speeld, zoodat de opvoering veel suc ces had. Na afloop werd nog een gezellig dansje gemaakt. God is m ij n Lied. Men schrijft ons: De Chr. Zangvereeniging „God is mijn Lied" hoopt in de eerste dagen van Mei in de Groote Kerk eene uit voering te geven ter gedachtenis aan wijlen haren Eere-voorzittex Ds. E. Weiss, Twee werken van zijn lieve- lings-componist Mendelssohn-Barthol- dy, door den directeur, den heer H. W. Biele, in zijn geest bewerkt voor kioor met begeleiding van verschil lende instrumenten, benevens een zijner schoone liederen, zullen wor den ten gehoore gebracht. Ds. C. Veen zal in de pauze een woord ter ge dachtenis spreken. Zie verder de spoedig verschijnende advertentiën. H e r ij k. Vrijdag 24 April '3 morgens van S tot 12 uur heeft de herijk plaats voor de Turfmarkt, Kaasmarkt, Spaarne, Donkere Spaarne en Korte Spaarne. En van 1 tot 4 uur voor de Berken- rodesteeg, Damstraat, Klokhuisplein, Riviervischmarkt, Groote Markt, en Oude Groenmarkt. Jubilé. Den 21 en Mei a. s. hoopt de heer A. H. Hulshof, assistent-opzichter aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., den dag te herdenken, waar op hij vóór 25 jaar bij genoemde Maatschappij in dienst trad. Besm. Ziekten. In de week van Woensdag 15 tot en met Dinsdag 21 April zijn te Haarlem voorgekomen twee gevallen van rood vonk. Te Haarlemmermeer een geval van rondvonk. Te Hillegom een geval van diphthe- ritis. De Tocht in de Bollenstreek De lunch in Hótel Sistermans te Hillegom, liep, hoewel het geen klei nigheid rnoet zijn, een zoo groot ge zelschap van teerkost te voorzien, vlug van stapel. De muziekvereeni- ging- leverde er in den vorm van vroo- lijke mopjes een gezellig accompagne ment bij. Het laatste wat we van Hillegom zagen was een jolige Franschman, die eerst met den diri geerstok en toen die hem afgenomen was, met zijn hoed, het korps stond te dirigeeren, zoodat een enkele mu zikant van 't lachen niet blazen kon. Procies half drie werden we weer in de rijtuigen bevolen. De voorzitter duldde geen slabakken. 'tWas nu wat zachter geworden en af en toe kwam zoowaar de zon even door, zoodat de jaskraag kon worden neergeslagen. Aanvankelijk was 't. nog onzeker ge weest, of de tocht ook over Overvcen zou kunnen gaan, maar daar we goed op tijd waren kon deze omweg nog best worden gemaakt en draaiden de rijtuigen dus de Zandvoorterlaan in. Vlak bij den tol kwam de auto van onzen burgemeester, door Jhr. Boreel zelf bestuurd, de rijtuigenreeks voor bij. En toen draafden onze paarden langs den mooien straatweg, door do Elswoutslaan, naar Overveen, zoodat we vroeg genoeg aan de Zijlbrug kwa men om er nog een ritje door den Hout aan te kunnen knoopen. Pre cies half vijf waren we voor de Groote Kerk, wq.ar. de heer Ezerrnan een or gelconcert zoii. geven. liet programma, in de Gr. Kerk ge geven, bevatte de volgende nummers: De Marseillaise Het Engelsche Volks lied Ave Maria, van Gounod Abend- lied, van Schumann; Marche Solem- nelle, van Mailly, en het Wilhelmus. Na afloop daarvan kwamen de deel nemers weer in de Kroon bijeen voor het middagmaal. De tooneelzaal was voor de gelegenheid feestelijk met bloemen, groen en vlaggen versierd. Op het podium prijkte in 't midden de buste onzer Koningin, geflankeerd door een portret van Koning Edward en koningin Alexandra en een van president Fallières. Aan hen was dan ook de eerste hul de gewijd. De voorzitter, de heer Ernst H. Krelage, deelde in 't Fransch mee, dat hem verzocht was het navol gende telegram te zenden aan H. M. do Koningin en H. M. de Koningin- Moeder: „Fransche en Engelsche tuinbou wers, verrukt over Uw schoon land in voorjaarsbloei, bieden bij het einde van hunne excursie door de bloembol lenstreek Uwe Majesteit, do Hooge Be schermvrouw der Vereeniging voor Bloembollencultuur, en Zijne Konink lijke Hoogheid den Prins der Neder landen hunne eerbiedige hulde aan. KRELAGE, Voorzitter Bloembollencultuur. Dit werd met. hartelijk applaus en met het zingen van het Wilhelmus toegejuicht. De vreemdelingen kennen deze klanken wel, maar het Wien Neerlandsch Bloed is hun vreemd, zoodat zij rustig blijven zitten, wan neer dit gespeeld wordt Daarop volgden toasten op het En gelsche koningspaar en den president der Fransche republiek, eveneens door de nationale hymnen gevolgd. Het diner was goed en werd vlug opgediend. Waaruit het bestond zul len we maar niet meer vermelden, daar het toch opgegeten is. In 't En- gelsch deelde de heer Krelage het ant- woord-telegram van onze Koningin mede en sprak daarna de gasten toe. De onder-voorzitter, de heer de Kruijff van Sassenheim, toostte in 't Fransch op den bloei van den Engelschen en Franschen tuinbouw en de gasten antwoordden bij monde van de hee- ren Brunton, Debrie, Levavasseur en Sauvage. Er heerschte een opgewekte stemming. Achter het neergelaten gordijn deed zich een klein muziek korps hooren. Halftien ongeveer werd de tafel op gebroken. De Engelschen keerden naar Leiden terug, de Franschen be zoeken vandaag o,a. Boskoop en het uitstapje eindigt op de tentoonstelling te Gent, waarheen ook de heer Kre lage als lid der jury vertrok. Over het welslagen van den tocht kan maar één opinie zijn, namelijk dat hij in alle opzichten is geslaagd. Zóo koud als de thuisblijvenden den ken, heeft wie uit is het nooit gehad en bovendien was de hartelijke ont vangst in Rijnsburg, Lisse, Hillegom, bepaald verwarmend. Dat te Overveen geen feestelijke receptie was en al leen bij de firma P. Bijvoet en Co. de vlag uithing, vond natuurlijk hieriü zijn oorzaak, dat het niet zeker was of de stoet deze plaats zou passeeren'. De gasten waren dan ook met hun uitstapje "zeer ingenomen en aan hen', die het organiseerden komt een woord van lof ten volle toe. Roestvlekken uit het g o ed. Ken onzer lezeressen schrijft: Gisterenavond las ik in de courant de vraag, of iemand wist hoe men roestvlekken uit wit goed kan krijgen. Meermalen heb ik zelf vlokken op de volgende manier behandeld: Men verwijdert roestvlekken uiÉ witte stoffen het best door zuring zout (vergift), uit zuiver geverfde stof fen door middel van verdund chlor- waterstofzuur. Men kan ook fijne era- mortartare op de vlek strooien en die bevochtigen, wat men gedurende 10 minuten laat werken. Daarna wrij- ve men de stof tusschen de vingers om het zout to verwijderen, waarna men die met schoon water uitwaacht. Hetzelfde geldt voor bloedvlekken, die reeds zijn uitgewasschen, doch nog gele vlekken achterlaten, daar alleen nog het in het bloed voorhanden! ijzer in de stof als ijzeroxyde is over gebleven. Misschien kan mijn raad van nufc zijn.". Voor. de welwillendheid, waarmee verschillende lezers de gedane vraag beantwoordden, is de redactie zeer er kentelijk. K p. ïi k r a s f a mil i e. Men schrijft ons Den 21 en April is het 50 jaar gele den, dat liet echtpaar Steffens, wonen de Lange Raamstraat alhier, ia on dertrouw werd opgenomen. Beide oudjes zijn nog gezond en flink,- •maar.... overgrootvader Steffens is sinds een geruïmen tijd werkloos, zoo dat de jubileumsdagen er duister uit zien. Dit is het 3e gouden jubelfeest in de familie en over een half jaar zijn nog een zuster en drie bioers vijftig jaar getrouwd, en al de vier paartjee zijn nog in leven. Voorwaar een krasse familie. 'Hinderwe t. Op 5 Mei kunnen bij B. en W. be zwaren ingebracht worden tegen het verleen en dor volgende vergunningen: Aan J. v. Vessem om vergunning tot uitbreiding van een bakkerij in' het perceel KÏeverparkweg 10. Aan H. Stol Jr., om vergunning tofc oprichting van een bakkerij in het perceel Hoogstraat 3. Verlof Drankwet. Door G. Gude is aan B. en W. ge vraagd om verlof (ingevolge ari. SI. der wet) tot het verkoopen van uit sluitend alcoholvrijen drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in liet perceel Ridderstraat 28. Akte-examens L. O. Haarlem, 22 April. Geslaagd ae da mes W. Labenstein van Voorst, E. J. van der Est, J. Oderkerk, D. Ickelsheimer, allen van Haarlem D. Hofman, Broek in Waterland J. A. Havinga, Zaandam. EEN KRANIG POLITIEMAN. Woensdagnamiddag kwartier voor zeven uur is door .den agent van po litie A. Nieuwenhuizen uit den Zijl singel voor de Raaks uit het water gehaald een 4-jarige jongen, genaamd Reevers, wonende Gedempte Oude Gracht. De knaap was vermoedelijk spelende daarin gevallen, zonder dat) dit door iemand was opgemerkt. Toen de politieman ter plaatsé kwam was het kind reeds zinkende.- Zonder zich een oogenblik te beden ken, begaf genoemde agent van poli tie zich dadelijk gekleed te water en' had het genoegen" den knaap van een' anders wissen dood te redden. Aan vankelijk was het kind bewusteloos, maar op den wal gebracht, kwam hefc gelukkig spoedig weer tot bewustzijn, waarna het naar de ouderlijke wo ning is overgebracht. Gemeenteraadsycrk iezing. Men schrijft ons Naar men ons bericht is er ernstig sprake, dat door do Pro testa ntscha Kiesvereenïging als candidaat bij de a. s. Gemeenteraadsverkiezing, zal gesteld worden de heer G .B. Crom- melin. De heer Crommelin is lid der fimiS Crommelin Bouwmeester en niet al leen daardoor, doch ook door zijn ac tief optreden als lid en bestuurder van tal van corporatiën een zeer be kend en verdienstelijk man.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1