Matrassen, Muizingen: H. FRANKEN Jr, SiIisüsé- Arlikelen, Siroop van st Boertje Uit de Arbeiderswereld Gemengd Nieuws zelfs van den jeugdigsten Spert en Wedstrijden Financieele berichten ms ct. i. PROPER, Zeilmaker, Stoomwassclierij Stnjkinriciilmg INGEZONDEN Tricot Pantalons JAC. LAMP, H. J. TJADEN, Sponsen, Zeemleer, Borstelwerk en Toiletartikelen Griekgehe Tandpasta H. Doïng, Heerlijke, Zachte Stoomvaartberichteu De Electrische Luxe-broodfabriek levert alle soorten brood van de beste hoedanigheid. Kan ieder op tijd bedienen, daal bijna 30 wagens de stad en om geving dagelijks doorkruisen. Heeft een afdeeiing Banketbak kerij, welke aan de hoogste eischei voldoet, Stelt door haar Lunchroom ledei in de gelegenheid kennis te maken met al haar artikelen. In één woorddoet alles om hare clientèle het bests te bedienen Hofleverancier. Zou de Dewa Agoeng, van wien het nu zeker wel vaststaat, dat het ver zet van hein uitging, op het laatste oogenblik bakzeil halen We willen 't hopen. Reeds nu zou hij volgons voren staand bericht aan „De Nieuwe Crt." zijne onderwerping hebben aangebo den, doch op onaannemelijke voor waarden. Wellicht dat, indien over een paar 'dagen de expeditionnaire macht van Java op Bali's Oostkust zal zijn ge land, de vorst van Kloengkoeng\. heer van Selaparang, nog een toontje la ger zal zingen. Wat het eerste gedeelte van het hiervoren aan „De Nieuw6 Cour." ontleende betreft, zij opgemerkt, dat in particuliere berichten aan ande re bladen steeds wordt gewag ge maakt van een opiumverkoopplaats te Gel-Gel, alsof het voorgevallene in Kloengkoeng daar in hoofdzaak zou zijn afgespeeld. In de regeeringstele- grammen en ook in hetgeen ons be richt werd, was echter sprake van de vermeestering eener poerie, door on zen Bataviaschen correspondent in zijn eerste bericht, blijkbaar abusie velijk, als die van Kloengkoeng aan geduid. ONTVLUCHT. In den nacht van Zondag op Maan dag is te Voorschoten een rijwieldief, J. H. v. d. K., die aldaar in het ar restantenlokaal van het raadhuis in voorarrest zat om Maandag naar den Haag te worden overgebracht, uit zijn gevangenschap ontvlucht. Door den vloer uit te graven heeft hij een gat weten te maken, waardoor hij is ont komen. V. d. K. is een gevaarlijk re cidivist, die reeds ruim 17 jaren in verschillende gevangenissen door bracht. Hij is ongeveer 60 jaar oud, lang 1.78 M. draagt bril, heeft grijze demi- saison aan en een zwarte pet op met rechte klep. NOODLOTTIGE VAL. Het 7-jarig zoontje van den werk man J. v. O. te Ulvenhout had het ongeluk van een mutsaardschelf te vallen en met het hoofd op een boom terecht te komen. Het knaapje is aan de gevolgen overleden. ('s-Hert. Ct.) STAKENDE BAGGERLIEDEN. De stakende baggerlieden in de veenderij te Nieuwehorne hebben 2C 'April opnieuw eene vergadering ge houden in het café Klompmaker al daar, waarin 110 stakers tegenwoor dig waren. Na discussie werd met al- gemeene stemmen besloten om den eisch f 1.10 per 16 vierk. M. vol te houden, zijnde 5 cent meer dan de veenbazen bieden. Alle stakers gin gen weer naai' huis, zoodat in de veenderij alles stil blijft liggen. De veenbazen laten niets meer van zich boo ren. DE STAKING TE ALMELO OPGE HEVEN. De Dinsdag benoemde commissie -uit de stakers der Textielfabriek voor heen B. Scholten, te Almelo, heeft .Woensdagmorgen een onderhoud ge had met den directeur J. Scholten, Op de vraag op welke voorwaarden 't werk weer hervat kón worden, ver klaarde deze, dat er weer den gewo nen tijd zou gewerkt worden; dat er betere grondstoffen zouden verschaft worden en dat er een vergoeding zou worden gegeven voor de slechte ket tingen, die nu nog op de getouwen zitten. Daarop werd in het gebouw St. Jo zef een vergadering gehouden; 76 sta kers besloten op die voorwaarden in te gaan en het werk weer te hervat ten. De overigen besloten toen ook de gestelde voorwaarden aan te nemen en de werkstaking voor geëindigd te verklaren. Waarschijnlijk zullen ech ter een paar der stakers niet weer aangenomen worden. Woensdagmor gen zijn 27 stakers weer in de fabriek toegelaten. CAMPBELL BANNERMAN. Reeds berichtten wij het overlijden van Sir Henry Campbell Bannerman, Uit zijn levensbeschrijving ontleenen wij, dat hij in 1836 te Stracathro in Forfarshire uit Schotsche ouders ge boren werd. Hij koos, nadat hij ach tereenvolgens te Glasgow en Cam bridge gestudeerd had, de politieke loopbaan. Sedert 1868 heeft hij onaf gebroken voor hetzelfde Schotsche dis- strict Stirling, in het Lagerhuis zit ting gehad. Réeds drie jaren na zijn optreden als Parlementslid werd hij tot de Re- geeringstaak geroepen, eerst als Fi nancieel Secretaris bij het Ministerie van Oorlog, welken post hij voor de tweede maal van 18801882 vervulde. In de twee volgende jaren was hij cretaris der Admiraliteit en in 1884 volgde hij Sir Geo Trevelgan op als Secretaris voor Ierland, welk ambt hij met buitengewone bekwaamheid waarnam tot den val van Gladstone's Ministerie in 1885. In 't korte Ministe rie van 1886 was hij Minister van Oor log, welke plaats hij ook in het laat ste liberale Ministerie innam. Na dien had hij, had hij zulks gewild, Speaker in het Huis kunnen gewor den zijn, doch hij meende voor de liberale partij nuttiger te kunnen we zen dan in de Chair van den buiten de partijen staanden voorzitter van het Huis. Het was in 1899 dat hij op de oppositiebank wijlen Sir William Harcourt als leider der oppositie op volgde. Welke plaats hij als zoodanig in nam tijdens den Zuid-Afrikaanschen oorlog is bekend, ook hoe hij en zijn' vrienden in het einde van 1905 de Re geering aanvaardden; den Koning' noopten het Lagerhuis to ontbinden, en hoe de kiezers in Januari 1906 den nieuwen Premier hun steun gaven door de liberalen met overweldigende meerderheid naar het Lagerhuis te zenden. Sir Henry, of C. B., zooals men den Eersten Minister in de wandeling noemde, is nooit een groot redenaar, nooit een krachtig debater geweest; hij was altoos veel beter administra teur dan redenaar. Maar ontegenzeg gelijk is met hem een groote figuur uit de Parlementaire geschiedenis van Engeland verdwenen. Zijn nagedachtenis blijft in de staat kundige geschiedenis van Groot-Bri- tannië in eerbiedige herinnering voort leven. MOORD TE JOHANNESBURG. De bladen der jongste Zuid-Afri- kaansche mail bevatten uitvoerige berichten over een sensationeelen moord, die geheel Johannesburg in opwinding brengt. Den 23sten Maart werd in een der meest ondoordringbare bosschen van Transvaal, op eenige kilometers af stand van Johannesburg, door toeval lige omstandigheden het lijk eener jonge dame ontdekt. Men vermoedde, dat de dood reeds een week geleden was ingetreden. Borst en buik waren gedeeltelijk door de mieren opgevre ten. Niets toonde aan, dat er vooraf een worsteling plaats vond. De dame had één kam verloren, die een eindje verder gevonden werd. Nergens vond men ook maar een spoor van identi teit. De zakdoek uit het handtaschje was verdwenenuit de kousen en het lijfgoed waren de initialen wegge knipt. De kleedij, alsook het goedver zorgde haar, toonden aan, dat de overledene tot de hoogere kringen be hoorde. Eenige dagen verliepen, zonder dat men nadere bijzonderheden omtrent't geheimzinnig geval vernam. Den 26en Maart deelde de politie mede, dat het gevonden lijk identiek was met de persoon van mademoiselle Lily Du- ranteen 23-jarige Parisienne, van gegoede familie, 't Schijnt dat het jonge meisje in handen viel van een internationale bende handelaren in blanke slavinnen. De omstandigheden, waaronder het slachtoffer verdween, zijn zeer ro mantisch. Den zestienden Maart, 's avonds tegen een uur of negen, hield een rijtuig, waarin twee heeren gezeten waren, voor de woning van Lily Durant stil. Men verzocht haar mee te rijden, waarop ze naar boven ging, om zich te kleeden. In een haastig geschreven briefje, deelde ze haar huisgenooten mede, dat ze nog dienzelfden avond en an ders den volgenden dag zou terugkee- ren. Men heeft haar echter niet le vend teruggezien. Of het mysterieuse geval ooit ont sluierd zal worden, blijft voorloopig nog een groote vraag. INGEZONDEN MBDEDEELING&N 80 Cts. per regel. Het is gemakkelijk te begrijpen, dat een geneesmiddel dat gaarne door een kind wordt ingenomen, van veel grooter nut zal zijn,—alle andere omstandigheden de zelfde zijnde—dan eene bereiding waardoor svalgiDg of schreien veroor zaakt wordt. kinderen leeftijd beginnen spoedig van scott's Emulsion van levertraan en hypophos- phiten van kalk en soda te houden, en dit feit, te samen met de buitengewoon voedende kracht maken SCOTT'S EMULSION een ideaal geneesmiddel in gevallen van vermagering, moeilijkheden bij het tan- den krijgen, Eugelsche Emulsie met dit -Ziekte, kinkhoest, en aan- ïtaiKicUmerk -. doeningen van kinderen in „DeVisschei"het ]ie{ algemeen. Bij alle apo- merk van net SCOTT proces, thekers en arogisten. S&lzsehlirfer Bonifacias, ten voortreffelijk water tegen Jieht, Rhenmatiek en Galsteen, Brochure rerkrljgb. aan het Qen.-Dcp0t: „Internat. Apotheek" Amsterdam VOETBAL. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE ANTWERPEN. Bij de seriewedstrijden in Antwer pen won Quick (Den Haag) van Da ring met 3—1. Beerschot Athletic Club won van Liverpool Bahmoral met 42. Antwerp F. C. won van Old Man cunians met 31. Quick won daarna van Antwerp F. C. met 61. DUITSCHLAND—ENGELAND. Deze te Berlijn gespeelde wedstrijd werd gewonnen door Engeland met 51. INTERNAT. VOETBAL-TOURNOOI TE ANTWERPEN. Quick wint den beker. De bijzondere correspondent der Tel.seint uit Antwerpen De finale van het Internationaal Beerschot-tournooi i3 bijzonder span nend geweest. Zooals reeds geseind, kwamen Manchester University en de Nederlandsche Westelijke le klasse kampioen Quick (Den Haag) tegen over elkander te staan. Het was vrij guur weer, terwijl er minder toe- schouwers aanwezig waren dan op beide Paaschdagen, toen om 2.30 het beginsignaal werd gegeven. Aanvankelijk zijn de Engelschen sterker, de rechts-binnen en midden voor schieten beiden hard tegen de lat. Dan raken de Hagenaars allengs meer op dreef, vooral de rechterwing en in het bijzonder Snethlage, spelen uitmuntend. Van beide zijden wordt hard gewerkt. Quick's links-binnen, Schaaff, opent dan met een mooi schot de score. Dan komt rust met I—0. Weer vallen de Engelschen in de tweede helft aan, Stempels veroor zaakte een strafschop, welke aanvan kelijk door Ferzenaar gekeerd en niet voldoende weggewerkt wordt, zoodat de Engelschen gelijk maken. (11). Dan komt het mooiste gedeelte van den wedstrijd. Om beurten vallen bei der voorhoeden aan, goed eombinee- rend, doch beider verdedigingen zijn uitmuntend in conditie, vooral Otten en de Engelsche doelman blinken uit. Na anderhalf uur spelen-is de stand gelijk, zoodat een verlenging van een half uur noodig is. Gedurende deze periode krijgen beider voorhoeden eenige moeilijke kansen, welke niet benut worden. Na verstrijken der eer ste verlenging is nog de stand gelijk. Een tweede verlenging van een half uur is noodig. Gedurende deze perio de maakt Quick's rechterwing rush op rush, en ten slotte scoort Snethla ge onhoudbaar. Na 2 1/2 uur spelen wint ten slotte Quick met 2—1 goals. Het enthousias me der aanwezige landgenooten was begrijpelijker wijze zeer groot. BEKERWEDSTRIJD. Voor de demi-finale van de Koldert- beker-competitie won V. O. C. II uit Rotterdam van Vitesse in Arnhem, met 3—2. SERIEWEDSTRIJDEN. De serie wedstrijden van E. D. O. hadden het volgend resultaat Klein HaarlemSparta 10, na driemaal 7 1/2 minuut verlenging Holland II—Amstel 1—0 E. D. O. II—Klein Haarlem 40 AmstelKlein Haar lem 34, na verlenging E. D. O. II- Holland II 5-0. Resultaat1ste prijs E. D. O. II, i prijs Holland II, 3de prijs Klein Haarlem. WIELRUDEN. Van de Maandagnamiddag op het sportterrein de Raaijberg te Bergen- op-Zoom gehouden wedstrijden is de uitslag Nieuwelingen, 1000 meter. 14 deelne mers. 1 Luijkx, Putte2 Wouters, Putte 3 Marcy, Breda. Amateurs, 1000 meter. 18 deelne mers. 1 Ulysses, Breda 2 Slot, Am sterdam 3 Nijland, Amsterdam. Amateurs, 10 kilometer. 1 Luijkx, Putte 2 Janssen, Putte 3 Wouters, Breda. Amateurs, af val wedstrijd. 19 deelne mers. 1 Slot, 2 v. d. Pal, 3 Koster. Wedstrijd op 15 kilometer, met mo- iorgangmalting. Is niet doorgegaan, wegens motordefect. Motorwedstrijd, 5 kilometer. 1 Lust, 2 Bloem. Tijd 4 m. 33 sec. De wedstrijden ter opening van de Scheveningsche wielerbaan zijn niet doorgegaan. Er is alleen een wed strijd van amateurs op 1 kilometer gehouden, waarvan de uitslag was 1 Van Spangen, 2 Didiers 3 Jonker, 4 Barendse. Bouma heeft Zondag op de Pare des Princesbaan" te Parijs den eersten prijs met voor gift op 870 meter gewon nen. Hij had 50 meter voorgiftRutt, die den tweeden prijs won, 5 meter. Guus Schilling won met Comès den tweeden prijs in het tandemnummer. Ellegaard en Hourlier kregen den eer sten prijs. NEDERL. GYMNASTIEK-VERBOND. Bondsfeest 1908 te Amsterdam. De hoofdleiding van het geheele vierdaagsche Bondsfeest met de Pink sterdagen van 6 tot 9 Juni te Amster dam, berust bij den .voorzitter der Technische Commissie, den heer S. v. Aken te Rotterdam, bijgestaan door de overige heeren Chr. Krijger te Schiedam, en R. J. C. Blom te Am sterdam. Door de Technische Commissie zijn benoemd als leiders voor de onderdee- len van het feest de heeren: H. Plü- mer, persoonlijke wedstrijd; F. J, Ver laan, vereenigingswedstrijd; J. Teengs, dameswedstrijd; J. Ploeger, hinderniswedloop; H. N. v. Leeuwen, snel-duurloop; Ant. A. Pellen, alge- meene oefeningen mannen; J. Zee man, algemeene oefeningen vrouwen; Ant. A. Pellen en J. Zeeman, inrich ting terrein; Regelings-Commissie, or de-terrein; de Amsterdamsche Gym nastiek Onderwijzers-Vereeniging, kinderuitvoering. De deelname van buitenlandsche turners belooft belangrijk te zullen worden. Verscheidene Fransche, Bel gische, Duitsche en Engelsche gym- nastiekvereenigingen zijn over nadere gegevens omtrent reis- en verblijfkos ten in briefwisseling. DE GYMNASTEN GAAN NAAR LONDEN. De Tel. heeft den heer Joh. Heynen, voorzitter van het Nederlandsch Gym nastiek Verbond, le 's-Gravenhagq te legrafisch gevraagd, wat het Ver bond in deze van plan was te doen. Tot veler voldoening ontving het blad het volgende telegram Het Gymnastiekverbond neemt deel aan de Olympische spelen. HEYNEN. PAARDEN. Broom, de berijder van Londidiana, die in den Darling-prijs Mew, den berijder van Ibrahim, met de karwats heeft geslagen, is deswege door het rencomité voor een maand gedisqua- lificeerd. AUTOMOBILISME. NEW-YORK—PARIJS. De „Matin"-correspondent seint uit Seattle dat de Thomas zich eergiste ren nog niet naar Wladiwostock heeft kunnen inschepen, wegens vertraging in het afleveren der passen voor Rus land. 't Is echter zeker, dat de Ameri- kaansche wagens hedenavond aan boord van de „Uhawmut" vertrekt,1 maar niet naar Wladiwostock, maar wel naar Yokohama. Vandaar zul len zij naar Parijs tuffen, langs den zelfden „weg" dien ook de Dion en de Züst zullen volgen, die al een paar dagen vroeger uit Amerika weg kon den, daar de ongelukkige tocht van de Thomas in Alaska dezen wagen zwaar heeft gehandicapt. De laatste groote étase van de reis zal wel de interessantste worden, daar de Thomas en de Züst wel het onmo gelijke zullen doen om Saint-Chaffray op zijn Dion te beletten, hen veel ach ter te laten, zooals hij ,het loffelijk voornemen heeft. De Protos, die, aangezien hij per spoor te San Francisco aangekomen is, niet meer als mededinger in den wedstrijd mag worden beschouwd, is Maandag te Seattle toch scheep ge gaan naar Wladiwostock. De Thomas zou Dinsdag per stoom schip derwaarts vertrekken. De Züst en de Dion Bouton hebben dus een voorsprong van eenige dagen op den Amerikaan. NED. MIJ. VAN ZEKERHEIDS STELLING VOOR AMBTENA REN EN BEAMBTEN. Door de Vereeniging tot beharti ging der belangen van houders van obligatiën dezer maatschappij was tegen Woensdag eens vergadering bijeen geroepen, alwaar door het be stuur werd voorgesteld tot'ontbinding der vereeniging over te gaan. De voorzitter, dr. W. W. van der Meulen, besprak nog eens de wijze, waarop de bekende overeenstemming met de Maatschappij van Zekerheids- stelling werd verkregen. Door bepa lingen in de trustakte opgenomen zal dc schuld, wanneer de maatschappij weder in gebreke mocht komen, on middellijk opeischbaar zijn. Spreker verheugde zich er verder over, dat de zaak tot een goed einde was gebracht en dat de strijd geen jaren heeft geduurd, hetgeen lot schade van de Maatschappij zou zijn geweest. Door de Maatschappij van Zeker heidsstelling zullen-tegen overlegging der quitanties de gemaakte onkosten worden vergoed, zoodat de contribu ties kunnen worden teruggegeven. Door het bestuur werd vervolgens een woord van hulde gebracht aan de twee mannen, die de actie zijn be gonnen, namelijk de heeren Zier en Broekman. Na een woord van dank, door een der aanwezigen tot het bestuur ge richt, werd de vergadering gesloten. FAILLISSEMENT-PLIESTER. Het Gerechtshof te Arnhem heeft Woensdag uitspraak gedaan in het bekende accoord, aangeboden in het faillissement van mr. G. W. C. Plies- ter, beheerend vennoot der Arnhem- sche Bankvereeniging, dat door de Rechtbank was gehomologeerd, doch tegen welke homologatie dr. H. Gre- ve appèl had aaiigeteekend. Alle grieven tegen de verleende ho mologatie werden door het Hof onge grond geoordeeld en het vonnis der Rechtbank te Arnhem bevestigd. Laat uwen Drogist spreken, H® Ct. Hij is het beste Attest. Vraag hem naar die duizenden, die hem hardgrondig danken, de Middelen van 't Boertje te hebben aangeraden. IS GOUD WAARD voor hen, die lijdende zijn aan benauwdheden, borst en asthma, zij die dreigden in hun hoest en slijm te verstikken. Vraag het den gebruikers. Rheumatiek, jicht, podagra ('t pootje), brand- en snij wonden, verstuikingen, stramheid in de ledematen winter handen en voeten. Lijders voor U beBtaat er de B&lsom Vth 1! Bo ertje; laat geen oogenblik teloorgaan door ze te koopen. Genezing is beslist. -7*.. Prijs van de Siroop25 en 50 Otffl. per flacon. den Balsem.40 en 75 pot. Verkrijgbaar te Haarlem in elke solide Drogistzaak en i Firma J. WINDHORST, BloemendaaJT* BSOBKSS, Hoofddorp; Mej. O. B. v. Saliweg H. v. p. LINDB, Uitgeest Caatelel Janstraat Xo, S. - HAAWTjEBI» Beveelt ash aan tot het leverea en PBparoeren van Waterdichte Dekkleeden, Wagenkappen, Zon- en Segententen, Molenzeilen, Wasehzakken, Suikerzakken, Graanzakken, en*. Dekklaedea te Huur. Prima zware Dekkleedenameep Wit, bont, wol. Brouwersvaart 50-52. Billijk BB gawi. ook voor fijn. Langeudijkstraat 18-20. 6 H. VHM DAftLEl. Van ingezonden stukken, gepiaaSel of niet geplaatst, wordt de kopie Ö#n inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek" stalt de Redactie zich niet aansprakelijk. Haarlem, 22 April. Mijnheer de Redacteur, Indien het waar is, wat het Vad. meldt, dat he.t in de bedoeling der Regeering ligt, om de wet -op het Ar beidscontract met 1 Juli a. s. in wer king te doen treden, zou ik U beleefd verzoeken willen die wel maar in „Onze Lachhoek" te doen plaatsen, daar zij zeker op dat tijdstip onnoo- dig zal zijn, daar reeds over ons ge heele land contracten worden opge steld en aangeboden in tegenstelling met die komende Arbeidswet. Ware het nu^nog maar dat die wet terug werkende kracht had op alle arbeids overeenkomsten, die na 1 Januari 1908 waren gesloten, dan ware dit zeker een afdoend middel voor den strijd, die thans overal ontbrandt tusschen patroons en werklieden. Met de plaatsing van bovenstaande zult U zeer verplichten „EEN LEZER VAN DEN LACHHOEK". FAILLISSEMENTEN. Geëindigd F. A. J. van der Burg, Leuvehaven 141, te Rotterdam. A. Raadsen, vroeger te Rotterdam, thans te Hamborn (Duitschland). W. J. van Opzeeland, loodgieter te Rotterdam. geheel zonder naad, met versterkte pitting e» dijbeen Volledige - Uitrustingen. Overhemden naar maat. Bartaljorlsstraat 24. Telefoon 059. Metselaar, CfrondboringeB voor Pijpwellei. Schoterweg 116, HAARLEM ©BOOTS OFBUMIH» v«n ®b8S*' Ieder die voor f I.- ootvar.gt 1 dooi Cadeau. N. J. K0KKIN0S, Kruisstraat 29 8TUCADOOK, Donkare Spaarne 12, TELEFOON 1017. volgens Engelsoh, Franaeh e Duiteoh systeem vervaardigd worden in den kortst mogelf ken tijd geleverd. Oude Matrassen kannen vol gens deze bewerking word'el veranderd. I. c. Beddenfabplek 33-41 Het stoomschip Gedé, van Rotter dam naar Java, arriveerde 22 April te Marseille. Het stoomschip Oranje, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 22 April Ouessant. Het stoomschip Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, ver trok 22 April van Suez. Het stoomschip Celebes arriveerde 21 April van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Timor, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 22 April ta Port Said. Het stoomschip Rijnland, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, vertrok 22 April van Vigo. Het stoomschip Prinz Heinrich, van Rotterdam naar Japan, arriveerde 21 April te Genua. Het stoomschip Kediri, van Rotter dam en Antwerpen naar Java, pas seerde 22 April Vlissingen. Het Btoomschip Statendam vertrok 22 April van New-York naar Rotter dam. Het stoomschip Koning Willem I, van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 21 April Kaap St. Vincent. Het stoomschip Ixioh, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 20 April Gibraltar.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6