isje 2 nette C «als POES Een net Meisje Schildersleerling Gemengd Nieuws Rechtszaken Stoomvaartberichteo Burgerlijke Stand Laatste Berichten Advertentiën Gevraagd Gevraagd Keukenmeid Tweede-Dienstbode, net Mei»j@, Gevraagd ïnrstösl gevraagd Dagmeisje Sreogsters Een Wasch vrouw of Waschmeid W er k. vrouw Werkvrouw. Werkvrsuw Dagmeisje Net Dagmeisje GEVRAAGD Oi©Ki®fbeda Plaatsing gezocht Gevraagd Dagdienstbode Uit de Arbeiderswereld iientihode Een bekwame K» nkeameid Dagmeisje Pianoles. Nette Jongen Tennisclub. Smid-Gasfitter, Jongens g? waagd. Huiseigenaren. K H. Barbiers. BetecïiT®. H.H. Slijters Te Huur Winkelhuis ¥E HUUR net Meisje, Net Meisje Oigm@isje Te Huur Dr.. P. J. H. Cuypers, architect -van het Rijkemuseum te Roermond. R. J. M. M. A. Graaf de Geloes, ka merheer i. b. d. van H. M. de Ko ningin, lid der Prov. Staten van Lim burg, te Eijsden. Jhr. A. H. J. H. Michiels van Kes- senich, lid der Eerste Kamer der Sta- t en-Gen oraal, te Nuth. („C.") LA NDBOU W-FEDERATIE. Donderdagmiddag had ten Paleize een bijeenkomst plaats van afgevaar=. digden van een 70-tal vereenigingen op het gebied van den landbouw, op initiatief van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Precies te 2 uur kwam de Prins de Mozeszaal binnen, waar de afgevaardigden wachtten en noodigde, nadat de directeur-generaal van Landbouw, de heer Lovinck, hen een voor een had voorgesteld, uit tot een bijeenkomst in een voor verga deringen geschikte, kleinere zaal. Prins Hendrik presideerde de bij eenkomst. Met Z. H. zaten aan de be stuurstafel de heeren Lovink, Ruys de Beerenbrouck, president van de Nederl. Heide-Maats., Talma, minis ter van landbouw, Breebaart, lid van de Eerste Kamer, de Boer, lid van de Tweede Kamer, Dayer en Löhnis. Nadat laatstgenoemde de namen der aanwezigen had voorgelezen sprak de Prins een welkomstwoord en zette het doel van de oproeping uit een, namelijk om te komen tot een organisatie, waarin alle vereenigin gen op landbouwgebied plaats zullen vinden, voornamelijk ter voorberei ding en inrichting van tentoonstel lingen, die tot leering kunnen strek ken aan landgenoot en vreemdeling. Om centralisatie is het te doen, niet om eenige vereeniging te verdringen. Nadat de heer Ruys het woord had gevoerd, stelde de Prins voor, dat de aanwezigen zich zouden uitspreken over twee vragen, namelijk of zij de oprichting van zoodanige vereeniging wenschelijk achtten en vervolgens welken naam doze dragen zou. De eerste vraag werd door de ver gadering met algemeen applaus be antwoord, de tweede gaf den heer Breebaart aanleiding als naam voor te stellen Koninklijke Nederlandsche Landbouw-Vereeniging, welke naam algemeen instemming vond. Daarop wees de Prins als leden een er Com missie van voorbereiding aan de hee ren Mr. Westerdijk, Groningenba ron Rangers, LeeuwardenBlom, Meppel; baron Van Dedem, Oud- Leusden ridder Van Rappard, La uren Kneppelhout, DriebergenBree baart, WinkelKorteweg, Den Haag; baron Collot, Hontenisse; Verhey, Noord-BrabantRuys de Beeren brouck, Maastricht. Secretaris werd de heer F. B. Löh nis. Zoodra een reglement ontworpen is, zal de vergadering weer bijeen ge roepen worden. De Prins las daarop voor de rede, die de Oostenrijksche Minister-presi dent gehouden heeft, toen hij tot de oprichting van een dergelijke veree niging in Oostenrijk het initiatief nam en ten slotte hield Minister Tal- ma een toespraak, waarin hij er op wees, dat de vereeniging niet enkel in naam, maar ook inderdaad Ko ninklijk is, daar zij aan 's Prinsen initiatief haar ontstaan dankt. Na afloop der vergadering bleven de aanwezigen nog eenigen tijd inde Mozes-zaal bijeen. VALSCHE MUNTER. Omtrent de arrestatie van den val- schen munter schrijft men nog uit Heerlen Dinsdagmiddag heeft de politie te Kolonie Leenhof, gemeente Heerlen, (Limb.), zekeren Stanislaus Kurzyk een Pool aangehouden, onder ver denking, dat hij valsche getuigschrif ten en valsch geld vervaardigde. Bij de huiszoeking werden druk persen, sineltkroesen en -pannen, stempels, zegels, matrijzen, vormen, formulieren van Abmeldungsscheinen enz. gevond,en. Een heele kruiwagen was met het materiaal gevuld. De verschillende gereedschappen schenen door Kurzyk zelf vervaar digd te zijn en waren zeer kunstvol gemaakt. De stempels, zegels en vor men vooral toonden groote bedreven heid in het graveeren en alles was uiterst natuurgetrouw nagebootst. Valsch geld werd niet gevonden, doch de noodige gereedschappen om het te vervaardigen wèl. BRANDEN. Te Haaksbergen brak door onbe kende oorzaak brand uit in het woon huis van H. Slot, aan de Oosterstraat. Behalve door den eigenaar, werd het bewoond door nog twee andere gezin nen. De schade van het huis en twee der inboedels wordt gedekt door as surantie, de derde inboedel was niet, verzekerd. Aan den Elspeelerweg, onder de ge meente Ermelo, is een jong dennen bosch, ter oppervlakte van ongeveer 20 H.A., afgebrand. Het bosch behoorde aan genoemde gemeente. Te Zuldwolde is afgebrand de be huizing van E. Zwiers. Zelfs het lljfs- toebehooren kon niet gered worden. Alles was verzekerd. ONGELUKKEN. Woensdagavond is de zoon van den landbouwer Venema te Kropswolde onder een wierkar geraakt. Hij was onmiddellijk dood. INBRAAK TE WATERGRAAFS MEER. Donderdagmorgen ontdekte een der geestelijken van de R.-K. Kerk aan den Linnaeusparkweg teWatergraafs- meer dat in den afgeloopen nacht in de kerk was ingebroken. Dadelijk werd de politie met het voorgevallene I ir. kennis gesteld en bleek, dat twee I offerbussen geledigd waren. De dader heeft zich blijkbaar Woensdagavond laten insluiten en heeft, na de offer- bussen te hebben geledigd, twee rui ten uitgesneden en zich daardoor we ten te verwijderen. UIT DE WONING GEZET. Nadat Woensdag in de Egelantier straat 214, te Amsterdam, een bewo ner, die in een onbewoonbaar ver klaard .huis zetelde, door de politie daaruit was vérwijderd en met al zijn bezittingen op straat was gezet, bad Donderdagmorgen een soortgelijk geval plaats in een kelderwoning aan de Utrechtschedwarsstraat 140. Daar dreven een paar oude luidjes al sinds 40 jaar een groente-winkeltje en woonden in een vertrek er achter, waar je, als je er binnen komt, al direct je hoofd stoot. Het huisje was onbewoonbaar ver klaard. Verbouwingsplannen, waar over maanden was onderhandeld, mislukten en nu Donderdagmorgen werden de bewoners „met den sterken arm" op straat gezet. Ze waren er zoo bedroefd over, als of ze een paleis gingen verlaten. „We hadden zoo gehoopt, dat we hier een gelukkigen ouden dag zou den kunnen slijten", zei de vrouw ons, „maar dat is nu door de Wo ningwet verkeken." Zij verzekerde ons dat bovenge noemde „sterke arm" bestond uit 1 commissaris van politie, 2 recher cheurs, 3 kruiers en 10 12 politie agenten. „De heele straat stond in oproer", zei de vrouw. Indien genoemde ge tallen juist zijn, dan meenen wij in alle bescheidenheid, dat de „sterke arm" wel wat minder sterk had kun nen zijn Intusschen de meubels, het bedde- goed en het verdere huisraad ver dween door een raampje naar bui ten. In 't winkeltje liggen nu nog een paar triestige roode en savoiekooltjes, 'n hoopje aardappelen. Die mochten Donderdag nog wor den verkocht. Maar dan..... ook dat weg Een andere woning hadden de men- schen nog niet. (j,Tel.") Afschuwelijke «roord te Arnhem Men seint ons uit Arnhem Even buiten Arnhem is hedennacht een afschuwelijke moord gepleegd door een vader op zijn kind. Een schilder uit Oberhausen was Donder dagavond met zijn 11-jarig zoontje van daar te Arnhem aangekomen en had des nachts op een weg even bui ten Arnhem het kind aangegrepen en getracht het met een mes den hals af te snijden, waarna hij zijn slachtof fer bloedend achterliet en zich naar het politiebureau begaf, om daar zijn laaghartige misdaad mede te deelen. Op hetzelfde oogenblik, dat de man zijne bekentenis deed, vervoegde zich een kapitein ten politie-bureele, die mededeelde, dat hij het kind hevig bloedend had gevonden en het naar het Diaconessenhuis had gebracht, waar het thans nog wordt verpleegd. Men heeft evenwel weinig hoop het knaapje nog in het leven te behou den. Als reden van dezen gruwelijken moord gaf de man op, dat zijn vrouw op haar sterfbed hem had medege deeld, dat hij de vader niet is. HET WEDER IN MAART. Aan het overzicht van het Meteoro logisch Instituut over het weder in [Maart is het volgende ontleend: „Gedurende de eerste decade was West-Europa onder den invloed van (Verscheidene depressies, terwijl een gebied van hooge drukkingen boven I de Azoren en een ander nabij de Bothnische Golf werd aangetroffen. Na zich eerst naar de Noordzee te hebben verplaatst, breidde dit laat ste gebied zich later over Oost-Euro pa uit en hield daar tot het einde der maand stand. H. t. 1. was het weer tot den 14 nagenoeg steeds regenach tig met dikwijls krachtigen wind, daarna tot den 29en meerendeels droog; van den 13 tot den 27 was de temperatuur meest beneden de nor male. Den 31en trok een depressie in Oostelijke richting over de Noordzee, h. t. I. met verhooging van tempera tuur en op eenige plaatsen met on weer gepaard gaande. „Over 't algemeen was de tempera tuur lager, de bewolking zwaarder, de windkracht geringer en de neer slag in het W. iets meer en in het O. iets minder dan de normale." OP DE VOORDRACHT. Door het gerechtshof te 's-Graven- hage is, ter vervulling eener vacature van raadsheer in dat college, opge maakt de navolgende alphabatische lijst van aanbeveling mr. K. W. Brevet, rechter in de arrondissements-rechtbank te Rotter dam mr. -J. F. van der Lek de Clercq, rechter in do arondissements-recht- bank te 's-Gravenhage jhr. mr. J. L. W. C. von Weiier, rechter in de arrondissements-recht bank te Rotterdam. (St.-Crt.) THAW. Thaw, die voor levenslang naar een krankzinnigengesticht is overge bracht, heeft aan de bevoegde over heid een verzoek gericht hem te ont slaan. Zijn advocaat heeft daarop on middellijk verzocht den datum van de behandeling van dat verzoek door de rechtbank vast te stellen. Men zegt., dat de staatsprocureur zich tegen in williging van het verzoek zal verzet ten. GRIEZELIGE VONDST. De oudheidkundigen to New-York zijn in beweging gekomen over een griezelige vondst te Sandy Hook, bij de groote havenstad. Bij het verrich ten van graafwerk door militairen werd daar een gemetselde grafkelder aangetroffen, waarin zich een aantal geraamten bevond. Uit de overblijfse len der kleeding en de nog niet vergane knoopen bleek, dat de dooden Bngelschen moesten zijn geweest uit het midden der achttiende eeuw. Eerst werd aangenomen, dat men hier te doen had met het stoffelijk overschot van Engelsche soldaten, ge sneuveld in de dagen der revolutie maar de geheimzinnige vondst heeft nu een andere, afdoende verklaring gevonden. Uit een muuropschrift in de sacris tie der oude Trinity Church te New- York bleek n.i. dat in 1784 te Sandy Hook de lijken waren begraven van veertien Engelsche zeelieden, die door een ramp hun schip waren kwijtge raakt., en, na op zee te hebben rond gezwalkt, van uitputting en koude waren omgekomen. WATERVLOED. Doordat de Oka buiten hare oevers trad, staan in de stad Orel 650 hui zen onder water. Talrijke personen kwamen in de golven om. ZONDERLINGE ZELFMOORD. De student Bitztum uit München is in een van de kraters van den Vesu vius gestort. Uit het onderzoek van de politie, die al aannam, dat Bitztum zelfmoord pleegde, is gebleken, dat dit inderdaad het geval is geweest. Een Duitsch toerist, vond bij den Fa- langaricrater een visitekaartje van den vermiste, en een karabinier eenigen tijd later de portefeuille. In de koffers van den ongelukkige werd eindelijk een brief aan denDuit- schen consul gevonden, waarin Bitz tum spreekt van zijn voornemen eeai eind aan zijn leven te maken. Men zoekt nu in den Falanga-krater naar het lijk van den student. SCHOUWBURG-USANCES. In een proces, tusschen een Berlijn- sche schouwburgdirectie en een hals starrigen bezoeker gevoerd, deed de rechtbank uitspraak, dat de schouw burgbezoeker zijn entrée-geld terug kan eischen, wanneer een hoofdrol an ders bezet wordt dan op cle affiches staat- aangegeven. Naar aanleiding van dit besluit, richtte de „Lokal-Anzeiger" een rond vraag tot verschillende schouwburg directies, ten einde haar meening hieromtrent te vernemen. De „Komische Oper", tegen wie de aanklacht ingediend werd, verklaar de, dat over het geheel genomen niet de bezetting, maar het op te voe ren stuk „maszgebend" is. Daarom geven we, wanneer het programma veranderd wordt, steeds zonder eenig bezwaar 't ontvangen geld terug. In Weenen stoort men zich zelfs hier niet aan. Denkt iemand naar de „Walkue- re" te gaan en hoort hij bij 't binnen komen in de zaal de ouverture van de „Freischuetz", dan heeft hij nog niets te reclameeren, wat ten over vloede op elk biljet meegedeeld wordt 't Lessïng-theater restitueert het ge storte bedrag, wanneer bij het nemen van een plaatsbewijs nadrukkelijk verklaard wordt, dat men uitsluitend komt om 'n bepald persoon in 'n be paalde rol te zien. Andere schouwburgen daarentegen beweren, dat ze, hoewel 't verzoek op zichzelf kleingeestig genoemd kan worden, om der lieve vrede wille, de nurksen met geld en al naar huis zouden sturen. EEN BERLIJNSCH MISDADIGER. Men heeft opgemerkt, dat, na de arrestatie van Heidig, den moorde naar van den knaap Blecker, te Ber lijn, de brandstichtingen in die stad opgehouden hebben. Daardoor is het vermoeden ontstaan, dat de kinder moordenaar de hand heeft gehad in de serie misdadige brandstichtingen. De politie heeft reeds een instructie in die richting geopend. De comman dant van de brandweer heeft verder kaarten laten maken, waardoor een aanschouwelijk beeld van de brand stichtingen werd verkregen. Daar- j door wordt aangetoond, dat de bran den op de zolderverdiepingen o. a. meerendeels in de nabijheid van de woning van Heidig plaats hadden. Aandacht verdient het, dat Heidig, als bediende van een studentensocië teit 's avonds nooit vrij was en dat de branden voor het meerendeel over- dag werden gesticht. Onmogelijk is j het dus niet, dat Heidig de brand stichter is. Opvallend is verder, dat Heidig ook tegenwoordig is geweest bij den brand in de garnizoenskerk. DIEFSTAL PER VERHUISWAGEN. Toen mevrouw Emma Walker, de bewoonster van een huis in de 48ste straat te New-York, eergisteren thuis kwam, bevond zij tot haar onaange name verrassing, dat er in dat huis ;een enkel meubelstuk, geen kleed, geen kleerenhanger, noch ook een spijker of speld te vinden was, dat, in één woord, haar kamers zoo leeg waren als de dop van een zeer leeg ei Haar ontzetting had tot tweeling zuster een minder gewelddadige ver bazing van de zijde der buren, die haar niet terugverwachtten en meen den, dat zij verhuisd was. Die gevolg trekking was overigens van hun kant even natuurlijk als te verontschuldi gen, daar zij den dag te voren de piano, het orgel en successievelijk al- J le andere have van de beklagenswaar- i dige dame uit haar vensters zagen dalen, voorzichtig neergelaten aan stevige kabels, daarna even behoed- zaam en netjes in verhuiswagens pak ken, en deze in doelmatige langzaam j heid uit het gezicht verdwijnen. I Hun beschrijving van den man, die de verhuizende kruiersbent scheen aan te voeren, sloeg angstwekkend juist op een neef van mevr. Walker, die van haar afwezigheid wist. Op dezen neef is thans door de po litie beslag gelegd. VRIJGESPROKEN. De Haagsche rechtbank heeft vrij gesproken den beambte van de Haag sche Tramweg Maatschappij die te recht stond verdacht zich gelden te hebben toegeëigend van de afrekenin gen der conducteurs. Het stoomschip Banda, van Bata via naar Amsterdam, arriveerde 23 April te Genua. Het stoomschip Eemland, van Bue- nos-Ayres naar Amsterdam, vertrok 23 April van Bahia. CORRESPONDENTIE. Den Heer B. Tot schriftelijke verklaring kan een patroon niet wor den verplicht. Den heer M. te Haarlem. Het adres van den Voorzitter van de ofdeeling Amsterdam van de Vereeniging van Oud-Strijders „Het Vaderland Ge trouw" is :Den heer B. Lahnstein, Wagenaarstraat 72 2e étage, te Am sterdam. REDACTIE. BEVALLEN 21 April. P. M. Heljne, geb. Balm, z. 23 April. A. J. Vermaas, geb. Roosen, z. M. Roggeveen, geb. Hoo- geduin, z. 24 April. J. Maaskant, geb. De Haas, d. A. M. Rees, geb. Horeman, d. OVERLEDEN 22 April. M. J. Antonisse, geb. De Vouw, 68 j.( Lange Hofstraat. J. Beltman, 34 j., Wilhelminastraat 23 April. H. P. H., 11 m., zoon van J. S. F. Gans, Asterstraat. P., 2 m., zoon van C. de Jong, Antonie- straat. ZANDVOORT. OndertrouwdP. Keesman en A. Paap. Bevallen W. J. KoperVan der Bos, z.J. de MunickKeur, d.M. KoperKeur, d. C. J. H. Hollenberg —Wilts, d. OverledenP. J. Drayer, 9 mnd. FAILLISSEMENTEN, i Voor eenige weken werden de veri ficatie-vergaderingen gehouden in de faillissementen van de heeren De Vries en Brantjes, leden der vroegere bankiersfirma Van Vloten en De Vries. Toen werd door de gefailleerden een accoord aangeboden, over welk ac- coord hedenmiddag een stemming ge houden zou worden. Het aangeboden accoord is door de gefailleerden echter niet gestand ge daan, zoodat de faillissementen nu het gewone verloop zullen hebben. G e v. Voorw.: Een fox-terrier, een kartonnen ko ker, waarin platen, een reticule met inhoud, een doeshondje, een zak mesje, een horloge. een fatsoenlijk MEISJE, P. G., van 7—4, voor lichte huiselijke bezighe denen een weinig naaien. Kruisweg 2 flink MEISJE, niet heneden 17 jaar, P. G., om zoo noodig alle huiselijke bezigheden te verrichten, klein gezin. Adres: Mej. D. VAN ZADEL, „Vel- serbeek", Velsen. Door omstandigheden gevraagd te Haarlem in een klein gezin (twee per sonen) eene en eeiie goed kunnende mazen, stoppen en verstellen. P. G. Loon naar bekwaam heid. Brieven franco onder No. 1986 aan GROENEVELD's Centraal Adver tentie-Bureau, Haarlem. Gevraagd een voor lichte bezigheden tot 2 uur. Adres Ripperdapark 29. tegen hoog loon een flinke DAGMEID goed kunnende werken en van goede getuigen voorzien. Brieven onder No. 13563 Bur. Haarl. Dagblad. een net R. K. DAGMEISJE, niet be neden 17 jaar. Zondags na 12 uur vrij. Loon f2.—. Adres Zijlstraat 40. Er biedt zich aan een DieasTnEisjE, met Mei, P. G., v. g. g. v. z., liefst in klein, burger gezin als meid-alleen in Haarlem of omstreken. Brieven onder No. 13557 Bur. Haarl. Dagbl. Een net flink Burgermeisje, 15 j., P. G., zag zich gaarne geplaatst in een deftig gezin, om voor Tweede meisje te worden opgeleid, is reeds eenigszins daarmede bekend. Adres Kolkstraat No. 6 zw. Haarlem Een flinke DAGMEID gevraagd, van 85 uur. Zondags vrij. Tettero destraat 10 E. gevraagd. AdresScheepmakersdijk 55. Terstond gevraagd een AdresZ. B. Spaarne 118. gevraagd bij Wed. J. C. GEHREU3, Overveen. Mevrouw DE VRIES, Huize Eiken rode, Bentveldsche Duinweg hoek Eikenweg, Aerdenhout, vraagt een flinke Werkster, voor dadelijk. Aanmelden Maandag middag na 1 uur. Gevraagd een flinke nette voor de schoonmaak, van goede get. voorz. Zich te vervoegen Bilderdijk- straat 35 rood. Wordt direct gevr. voor Zaterdags halven dag ('s morgens) eene fl., nette Pers. aanb. Gr. Houtstraat 41. Een heldere Waschvrouw vraagt be leefd een net Waschje of een paar nette Dienetbodenwasschen. ^Br., No. 13561 Bur. Haarl. DagbL Gevraagd zindelijke of MEISJE, voor alle dagen eenige uren, en Zaterdags den halven dag. Br., No. 13545 Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd handig, net circa 17 jaar oud, van goede getuigen voorzien. Adres Kleverparkweg 7 rd. Adres: Zijlvest 2 hoek Zijlstraat Mevr. BODDéUS, Ged. Oude Gracht 13 rood, over de Raaks, vraagt tegen Mei een flinke, zindelijke tegen hoog loon. Een Burgermeisje 19 jaar, P. G., zag zich gaarne ge plaatst in een burger gezin ter assis tentie in de huishouding. Fr. br. lett S. S. Hulppostkantoor, te Houtrijken Polanen. voor een 14-jarig Meisje, liefst voor huisel. bezigh. of bij kinderen, te Santpoort of omstr., P. G. Br. fr. lett. M, Boekb. VAN MEURS, Santpoort. Gevraagd met Mei of later een flinke Dienstbode, n. b. 20 j., in een huishouding met kinderen. Hulp van een dagmeisje. Brieven No. 13554 Bur. Haarl. Dagbl. een net Meisje, voor den dag, liefst R. K. Loon 1.50 per week. Zondags 1 uur vrij. Vervoegen 's avonds na 7 uur. Adres Gierstraat 35. gevraagd. Zich aan te melden des avonds tusschen 7 en 9 uur. Tettero destraat 77. Een Dagmeisje gevraagd voor halve dagen, of die ko ken kan, den geheelen dag, in gezin van 3 personen. AdresRipperda- park No. 2 b. d. Jansweg. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een nette i ienstbode, niet onder da 18 jaar, een burgerpot kunnende koken. Mej. VAN DER VAART, Saenredamstraat 34. 1 Mei een knappe, zindelijke gevraagd. Adres te vernemen bij den Heer G. DE JONG, Oude Groenmarkt 24 rood. Aan hetzelfde adres een flinke WERKVROUW gevraagd. LOONSVERHGOGING Te Nijmegen hebben de patroons in Üe bouw- en aanverwante vakken be sloten de loonen met ingang van 4 Mei met 1 cent per uur te verhoogen. De loonen voor de steenhouwers be- last met de bewerking van Duitschen j zandsteen worden met 3 cent per uur i verhoogd en zoo op 23 cent per uur gebracht. gevraagd. Adres Kennemerstraat 13. gevraagd, P. G. Aanbiedingen na acht uur. Bakenessergracht 27. voor den dag tegen 1 Mei, in klein gezin, tegen goed loon gevraagd. G. G. vereischte. Zich aan te melden 's avonds 7—81/2 uur, bij Mevrouw HOLTORF, Koninginne weg 72. Gevraagd een flink Bnlten Spaarne No. 114. v. g. g. v., boven de 20 jaar, biedt Bkh aan als Dag-dienstbode, liefst halve dagen. Brieven onder No. 1SB9 Bar. Haarl. Dagbl. 1 Mei wordt gevraagd een Dagmeisje, voor halve dagen. Zich aan to melden 's avonds na 7 uur Kleverparkweg 1®. Grondig PIANO-ONDERWIJS aan geboden voor aers tbegi mi enden as meergevorderden, door eene Mustek, onderwijzeres. Cond. bill. Brieven der lett F, Bur. Haarl. Dagfa[*d- gevraagd voor loopwerk, bij THEOD. G. VAN DUSSELDORP, Barteljorie- straat 6. jevraagd bij KARSTENS, Leldeche- ïlein 34 rood. Worden gevraagd eenige jongelui, v. g. h., boven 20 j., w. g. vertrek. Contrib. 10.Brieven onder N)o. 13560 Bur. Haarl. Dagblad. Reiziger in Koloniale Waren wenacht van be trekking te veranderen. Flinke ver koopkracht. Brieven onder No. 135S9 Bur. Haarl. Dagblad. thans in Den Haag werkzaam, em be- bend met gashaarden, baden, gey. sers, electrische bellen, enz., zag zich gaarne te Haarlem geplaatst Brieven onder No. 13556 Bur. Haarl. DagbL Op de Kweekerij Bentveld, Zand- voortsche straatweg, kunnen een paar flinke JONGENS geplaatst worden. Solied Persoon biedt zich aan voor het opiioht ovflfl* Huizen en het innen dei huurwaarden. Brieven No. 13562, aan het Bureau van dit blad. Boerenknecht gevraagd, leeftijd 16 A 17 jaar, goed kunnende melken, bij N. SMIT, Ring dijk b. d. nieuwe brug, Haarlemmer meer. Zoo spoedig mogelijk BIERSBEDIBNDE een BAR- gevraagd, goed kunnende scheren, bij TH. SPRUIJT, Jansweg 19. Wordt .gevraagd een DETECTTVB. Geheimh. verzocht en verzekerd. Br., onder No. 13551 Bur. Haarl. Dagbl. Een banketbakker vraagt eenige af nemers tegen flink rabat. Brieven on- der No. 13550 Bur. Haarl. DagM. gevraagd, 5 gulden per week, alles inbegrepen. Van Marumstraat 57. Gratis goed tehuis aangeboden m-n een jonge, zindelijke poes. Adres te vernemen Bur. Haarl. Dagbl. tegen 1 Mei, modern Bovenhuis, bev. 5 kamers, balcon, keuken, gas- en waterleiding, 20.p. m. Badhuis straat 24 rood. Te bovr. 34 zw. TE SïIJUHL L. Annastraat 35. Te bevragen no. i M. van Heemskerkstraat Bovenhuis, 5 kamers, keuken en zolder, fit.50 p. week. Te bevragen Kruisweg 60 r. Wegens ziekte der dienstbode, zoo spoedig mogelijk gevraagd een liefst van bulten. AdresGaelstr. 2. biedt zich aan ter assistentie in de huiehouding. Ook niet ongenegen in een winkel behulpzaam te zijn. Br., No. 135-13 Bur. Haarl. Dagbl. Een eenvoudige Ccm *nii leerde Kamer te huur gevraagd met kook- en slaap gelegenheid, door 2 menschen met 1 kindje. De man zijn b. b. h. h. Brie ven met prijsopgave onder No.lS544 Bur. Haarl. Dagblad. Y* Wrr* zeer net BENEDENHUIS, twee ka mers, a!c., keuken, gas- en wat«rLx gr. tuin, gel. Olieslagerslaan 14. Huur prijs 3.25 p. w. Te bevragen Leid- schestraat 43. gevraagd, P. Kiesstraat 34. Aanm. 's avonds na 7 uur. TEE OYSRNAlSfi aangeboden een goed onderhouden Huis van de Coöp. Bouwvereen. Nooit Gedacht, met grooten Tuin, voor go- ringen prijs. Edisonstraat No. 20, aan de Leidsche Vaart. aangeboden Atelier of Kantoorlokaal. (Parterre). Te zien en te bevragen Kruisweg 70 C. zwart.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 3