CUBA" Corn8, van Niel Czn, Satta Zaandam en de Zaan KUNSTTANDEN 't Eenvoudige Boertje Bedden, ieehtsza&es Sport ea Wedstrijden Letteren en Kunst Gemengd Nieuws Slechte Spijsvertering Fimnciêele Berichten 99 ichigcheSatriif I9-21-34. Japan- en Chinamatfeif. -> Moderne stollen voer Waadbeklwclfng de Middelen van 't Boertje bg~ Eerste H. Commimie. Extra model Hoedjes en Petten voor de Eerste H. Communie. Kerf? en School Pieiziervaart naar op 19f 20 en 26 April a.i. Dagretours2e Kaj0ll f 0.4©. Sr. Relay's leltaariiiy Melkchocolade. F.KÖRFF&GMnstsnlaa nu is de vraag aan de orde gesteld, of de socialistische raadsfractie ook eventueel zich bij H. M. zou laten aandienen. Besloten werd, dat de raadsleden, de heeren Duys en Prins, dat niet zouden doen. Als een staaltje van de eigenaardi ge vrijmoedigheid van den heer Duys vermelden we nog, dat deze, toen hij als raadslid werd uitgenoodigd voor het officioele diner, geantwoord heeft dat hij daarvoor moest bedanken, maar dat hij het zeer op prijs zou stellen, indien zijn portie van het di ner hem werd thuis bezorgd. VEENHUIZEN. De Minister van Justitie, mr. Nelis- sen, begaf zich hedenochtend naar Veenhuizen tot het brengen van een ambtelijk bezoek aan deze Rijkswerk inrichting. De Minister, die vergezeld werd door den heer mr. H. C. Dres- selhuis, administrateur, chef der ai- deeling gevangeniswezen aan zijn de partement, wordt Zaterdagmiddag te rugverwacht. WERKELIJKE WOONPLAATS. In verband met het opmaken dei- kiezerslijsten doet zich te Oud-Beier land het volgende geval voor: De heer P. Scheer is student aan de Polytechnische School te Delft en heeft in die stad gestoffeerde kamers in huur. Zijn werkelijke woonplaats is oud-Beierland, waar hij ook is in geschreven. Nu heeft hij aan B. en W. aldaar gevraagd op de kiezers lijst geplaatst te worden, wat door dat college is geweigerd onder de op merking, dat hij zulks te Delft moet vragen, waar hij zijn werkelijke woonplaats heeft, wat daaruit blijkt, dat hij daar een woning in huur heeft. Het antwoord van den heer Scheer was, dat hij in de registers van den burgerlijken stand van Oud- Beierland steeds stond en nog staat ingeschreven als daar woonachtig; dat hij als milicien-verlofganger ook daar staat ingeschreven en dat hij wel is waar te Delft een woning in huur heeft, maar sedert meer dah een jaar slechts enkele keeren er verblijf heeft gehouden, in ieder geval het grootste gedeelte van dien tijd heeft doorge bracht te Oud-Beierland; dat in de bepaling in de Kieswet omtrent huur- kiezers niet staat, waar men het be doelde huis in huur moet hebben; dat hij in Delft geen kiezer kan worden Namens dén heer Scheer is thans door mr. P. Drooge, advocaat te Dord recht, aan B. en W. verbetering van de kiezerslijst gevraagd. Blijven B. en W. weigeren dan wordt het ge schil aan het oordeel van den kan tonrechter, eventueel van den Heugen Raad onderworpen. Reeds werd advies ingewonnen bij den heer mr. S. van Houten, de va der van de Kieswet, wiens oordeel is dat het gelijk aan de zijde van den heer Scheer is. HOTELHOUDERSBOND. De Nederlandscfie Hotelhouders- bond heeft besloten voor jongelieden, die den 16-jarigen leeftijd bereikt hebben en die als kellner (bediende) in het vak wenschen te treden, den tweejarigen leertijd verplichtend te stellen. Gedurende dien tijd zal hun de gelegenheid worden geboden zich zoowel practisch als theoretisch te be kwamen. Wat het laatste aangaat, zullen vreemde talen hoofdzaak zijn. De Ned. Hotelhoudersbond heeft tot. dat doel een leer con tract doen sa menstellen, hetwelk door den vader of voogd van den leerling en door den patroon en den leerling geteekend moet worden. Bij het eindigen van den leertijd zal den leerling gelegenheid worden ge geven zich aan een examen te onder werpen bij slagen wordt hem een certificaat vanwege den Bond uitge reikt. van Th. K., arbeider te Groesbeek, beschuldigd van getracht te hebben in bet Reichswald een Duitschen boschwachter dood te schieten. Onderzocht moet namelijk worden, of beklaagde aan zijn hand een schot wonde gehad heeft, wat bij den dader het geval is geweest. Ais deskundige werd gehoord dr. Hermans, uit Gennep, die wel ver klaarde, dat beklaagde bij hem ge weest is, maar niet kon antwoorden op de vraag, of hij hem behandeld had, als zijnde dit beroepsgeheim. Daarna werd gehoord de heer W. F. llesselink, doctor in de chemie, die beklaagde's rechterhand microsco pisch onderzocht heeft, er een ronde plek op gezien heeft, welke verdiept ligt en afkomstig moet zijn van een vrij diepe verwonding. Waardoor die verwonding veroorzaakt is, kan hij niet zeggen. Beklaagde zegt., haar gekregen te hebben bij het snijden van hout. De officier persisteert bij zijn eisch van twee jaar, terwijl de verdediger, mr. Pfaff, vrijspraak vraagt. VRIJGESPROKEN. De Rechtbank te Arnhem heeft vrij. gesproken den boekbinder C. Graaf, te Nijmegen, die terécht heeft gestaan wegens doodslag gepleegd op Anna Thomassen aldaar. De eisch was vier jaar gevangenisstraf. LADELICHTERIJ. Wegens Indelichterij in een brood bakkerswinkel in de Valeriusstraat te Amsterdam, werd een 27-jarige recidi vist (reeds zes maal veroordeeld) ge vonnist tot drie jaar, en een 18-jari ge kameraad (in 1906 wegens „he ling" tot drie maanden tuchtschool veroordeeld) tot 9 maanden gevange nisstraf een 17-jarige medeplichtige werd ter beschikking van de regee ring gesteld. ZAAK—PLIESTER. Door mr. G. W. C. Pliester, behee- rend vennoot der Arnhemsche Bank- vereeniging, is appèl aangeteekend iegen het vonnis der Rechtbank waar bij hij werd veroordeeld tot 2 1/2 jaar gevangenisstraf. TWEEMAAL GETROUWD? De Rechtbank te Almelo, uitspraak doende in de zaak van een gepension- neerd Indisch onderofficier, beklaagd van bigamie, stelde de stukken op nieuw in banden van den rechter commissaris en gelastte een nader on derzoek. HOOGE RAAD. Door den Hoogen Raad werd uit spraak gedaan in de zaak van een boekhandelaar te Rotterdam, door 't Gerechtshof te 's-Gravenhage veroor deeld tot acht dagen gevangenisstraf, wegens het voorhanden hebben van voor de eerbaarheid aanstootelijke af beeldingen (prentbriefkaarten) in den door hem te Rotterdam gehouden win kel. Betoogd was, dat de dagvaar ding nietig was als in te algemeene bewoordingen gesteld en dat voorts het feitelijk ten laste gelegde en be wezen verklaarde niet zoodanige om schrijving inhoudt, dat het tot voor de eerbaarheid aanstootelijk wordt geregeld. De Hooge Raad achtte ongegrond dc beide cassaflemiddelen, hierop nederkomende, dat de dagvaarding nietig zou zijn als behelzende geen nauwkeurige omschrijving van het ten laste gelegde en dat de dagvaar ding niet zou inhouden feiten en om standigheden, waaruit valt af te lei den, dat de afbeeldingen voor de eer baarheid aanstootelijk warenalsme de een vormmiddel subsidiair voor gesteld. Het beroep werd dus verworpen. POGING TOT DOODSLAG. Voor de rechtbank te Arnhem is voortgezet de behandeling der zaak een gevaarvolle jacht op de vluchte lingen ondernomen worden. Bijna overal in de geteisterde stre ken werd de telegrafische verbinding verbroken. De toren van de kerk te Bolkany stortte op een school, die geheel verwoest werd. Verliezen aan menschenlevens zijn gelukkig niet. Ie betreuren. ZWARE MARSCHOEFENINGEN. Er wordt in den laatsten tijd van de Amerikaansclie troepen op Luzon veel gevergd voor zware marschoefe- ningen. Onlangs keerden de beide te Fort Mc. Kinley gestationneerde regimen ten, het 29ste en 30ste, van een zes- daagschen marsch terug. Vier solda ten stierven ten gevolge van de door- jestane vermoeienissen, en 75 tot 100 man meldden zich ziek. Verscheidene soldaten, die uitge put waren en weigerden verder te gaan, werden in arrest gesteld en zul len voor den krijgsraad terecht staan. VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN DER II. F. C. Voor Woensdag en Donderdag had de H. F. C. op haar terrein aan de Spa-njaardslaan seriewedstrijden ge organiseerd. Woensdag werden de wedstrijden voor Afdeeling II ge. speeld, met het resultaat, dat de A. F C.-Adspiranten uit Amsterdam, die in den eindstrijd met 20 van H. F. C. V wonnen, den eersten prijs be haalden. H. F. C. kreeg den tweeden prijs. Was op den eersten dag het ver toonde spel niet veel bijzonders ge weest, op den tweeden dag zagen wij voor Afdeeling I een paar mooie en spannende ontmoetingen. Deelnemers waren R. A. P. III (Amsterdam), H. V. V. IV {Den I-Iaag) Haarlem III en IV (gecombineerd), H. F. C. IV, IJ. V. V. (IJmuiden), en Volharding-Adspiranten (Amsterd.) 't Begon met HAARLEM XI—R. A. P. Ill, 5-0. Haarlem is voortdurend de meer dere, en het spel komt bijna niet van de R. A. P.-helft. Met half time is 't al 2—0, de eindstand wordt 50 voor Haarlem. II. V. V. IV en H. F. C. IV hadden vrijgeloot, zoodat nu aanvangt Vol- harding-AdspirahtenIJ. V. V. 30, welke match we niet bijwoonden, wel de daarop volgende HAARLEM XI—H. V. V. IV, 4—0. II. V. V. komt maar met 9 man op, waaronder een bijzonder onhandige keeper, die twee schoten over z'n han den in het net laat gaan. Vermel ding verdient echter een keurig doel punt van den Haarlemschen center- half. H F. C. IV—VOLHARDING-ADSPI- RANTEN, 3—0, de tweede demi-finale, was de mooi ste ontmoeting van den dag. Van beide zijden wordt vlug samenspel te zien gegeven, voor goal is H. F. C. echter de meerdere, terwijl bovendien Volharding's keeper bijzonder onze ker is. Ten slotte vangt te 4 1/2 uur de fi nale aan H. F. G. IV—HAARLEM XI, 2—0. In 't eerst gaat het spel gelijk op, met het Haarlem XI iets in de meer derheid, tot kort voor rust II. F. C. IV onverwachts de leiding neemt door een onhoudbaar schot van Wei- nnndts Jr. Na rust doet de vermoeidheid zich bij Haarlem gevoelen, en H. F. C. neemt het spel in handen. Nog een maal wordt Baumgarten (die zeer ver dienstelijk keepte) gepasseerd, zoodat tenslotte het H. F. C.-elftal welver diend den eersten, Haarlem den twee den prijs behaalt. Bij H. F. C. IV waren keeper Van Lennep, Sijpesteyn en Brijl de besten, bij de jongere Roodbroeken waren 't Serné, Bouwmeester en Patrick Mil ler. DE HAGESPELERS. Woensdag 11. had te Zaandam eene opvoering plaats door ,,de Hage- spelers", onder leiding van Eduard Verkade. Het publiek was zeer dankbaar, maar niet talrijk. Gegeven werd „Voorspel op het tooneel", uit Faust, gevolgd door „Lanseloet ende Sonde- rijn". In het stuk muntte het „zeggen" van den heer Verkade verre uit en was ook zijne typeering zeer goed, terwijl aan do dames Pine Beider en Helen Desmond en den heer Rienk Brouwer een woord van lof toekomt voor de goede wijze, waarop zij den leider in Lanseloct ter zijde stonden. Het hartelijk applaus was dan ook zeer verdiend. EEN ORKAAN IN ZUID-HONGARIJE. lien ontzettende storm heeft groote verwoestingen aangericht in Zuid- Hongarije. Bij Bolkany wierp de wind een uit 21 wagens bestaanden perso nentrein omver. Op de lijn naar Te- mesoor konden geen van de treinen rijden, omdat dit niet mogelijk was door den "wind. Uren en uren stond het verkeer stil. Op eenige stations kwamen wagens door den wind in beweging en moest door het personeer INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. BETEEKENT Langzame uit honger isg. Voedsel is voor het menschelijk lichaam wat t kolen zijn voor een ka chel. Zonder voedsel hongert het li chaam uit en kwijnt langzaam weg, evenals het vuur in den kachel uit dooft, - wanneer de toevoer van kolen ophoudt. Onverteerd voedsel is niets meer dan tot bederf overgaand voed sel; het gist in den maag en staat schadelijke gassen en een zuurach- tige vloeistof af die het bloed vergif tigen en tot 't geheele gestel doordrin gen. Onder zulke omstandigheden kunt, ge niet gezond zijn. U ontbreekt de veerkracht van hersenen en lichaam, de energie die alleen kan voortko men uit een gezonden geest, gezonde spieren, en die absoluut noodzakelijk is in dezen eeuw van voortjagende concurrentie. Wannéér uw voedsel geen voedende bestanddeelen afstaat waardoor rijk, rood bloed, gevormd wordt, beginnen spieren en zenuwen langzaam te kwij nen de organen hongeren uit pre cies als van iemand die hoegenaamd niets te eten heeft gehad alleen is uw geval een proces van langzame uithongering. Moeder Seigel's Tabletten, het we reldberoemde geneesmiddel voor in digestie, hébben over de geheele we reld gedurende 40 jaren den proef van onveranderlijk succes doorstaan. Doordat zij de spijsverteringsorganen helpen tot de verrichting van hunne natuurlijke werking heeft dit merk waardige geneesmiddel aan milliee- nen menschen de gezondheid en de kracht, teruggegeven. Deze Tabletten zijn bereid uit extracten van zorgvul dig verzamelde kruiden, schors en bladeren. Zij werken op de mensche- lijke maag, de lever en de ingewan den op de wijze van de Natuur zel ve, door deze organen eenvoudig bij te staan wanneer ze door de een of andere oorzaak verzwakt zijn of langzaam werken. Dagelijks, na de maaltijden ingenomen, zal men vin den dat ze de werking van de ingewan den regelen, de spijsvertering bevor deren en gezondheid en kracht aan het geheele gestel geven. Moeder Seigel's Tabletten zijn ver pakt in keurige fleschjes, die gemak kelijk in den zak of in een taschje gedragen kunnen worden. Verkrijg baar bij alle Apothekers en Drogis ten, Prijs 1.50 per fleschje. Bedankt voor het beroep te Ouddorp door ds. J. A. Broekers te Krimpen aan de Lek te Roosendaal (N.-B.) door ds. N. Jolles te Hees, bij Nijme gen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Oldemarkt ds. C. Vel- tenaar te Emmer Compascum. Bedankt voor het beroep te Car relsweer door dr. J. Ridderbos te Oost-erend. De kerkeraad te Nieuw-Dordrechfc heeft wegens uitbreiding der Gerefor meerde gemeente besloten een nieuwe berk te bouwen voor 500 zitplaatsen. Beroepen te Ierseke ds. P. A. Lan- ting, te Oud-Loosdrechtte Mar- rum ds. W. Oosterheerdt, te Kielwin- devveer (Gron.) Beroepen te 's-IIertogenbosch ds. Js van der Linden te 's-Gravenhage. Aangenomen het beroep te Dintel- oord door ds. A. L. Ruijs te Mont- foort. REORGANISATIE DER HERV. KERK. Een commissie, bestaande uit de heeren doctor Plx. J. Hoedemaker, Chr. Hunningher, dr. P. J. Krom si gt, dr. B. van Meer en H. Visser, allen predikanten der Ned. Herv. Kerk, heeft zich met een open brief gewend tot alle kerkeraden hunner Kerk, in zake de reorganisatie dier Kerk, de noodzakelijkheid daarvan op verschil lende gronden bétoogende. Aan het slot van dezen brief noo- digt deze commissie alle kerk ©raads leden uit, en voegt ze er bij, dat leden der gemeente niet worden afgewezen tot het hij wonen van een door haar uitgeschreven vergadering op Don derdag den 30sten April a.s. in Irene, te Utrecht. In deze samenkomst hoopt na een inleidend woord van dr. Ph. J. Hoe demaker, dr. B. van Meer te spreken over „Het democratisch beginsel en de kiescolleges", terwijl dr. P. J. Kromsigt zich voorstelt alsdan te handelen over „De decentralisatie van den arbeid der Synode", en daar toe de aandacht zal vestigen op de wijze, waarop de Kerk- in andere lan den is ingericht. („u. D.") Coupon. Haarlem's Dagblad April 25 - 08' Voor GRATIS MONSTERsen- de men deze cou pon met verniel' ding van naam adres aan de hiernevens genoemde depothouders J. J. GÖPPINGE2J. 147a Gr. Houtstr., K. VAN EDE2< 88 Spaarne, Slechts een Monster aai aan elk adres fcoagesomien worden. Eea ftei&ngi'Qk boek eves kei behead der gosendfeeid. Dr. MOSCOVITER te 's-Gravenha ge, een bekend autoriteit op het ge bied der hygiëne en gezondheid, die ruim twee jaar uitgebreide proefne mingen met Sanatogen heeft geno men, schrijft daarvan in zijn brochu re: Sanatogen als genees- en voe dingsmiddel o. a. het volgende: Op bladzijde 11: „Het lijdt voor mij geen oogenblik twijfel of Sanatogen is een specificum tegen neurasthenie"; en op bladzijde 24: „Het is niet mijn doel voor Sanatogen op eenige wijze recla me te maken, wanneer het meegedeel de een reclame voor het middel wordt, dan ligt dat alléén aan zijn voortref felijkheid." Een beperkt aantal van deze inte ressante brochures zijn gratif en fran co verkrijgbaar bij den Heer B. HAR- RENSTEIN, Heerengracht 278, Am sterdam. SURSéANCE VAN BETALING OPGEHEVEN. Men meldt uit Almelo Donderdag werden schuldeischers en bewindvoerders der firma Scholl, Engberts en Scholten, alhier, door de rechtbank gehoord op een verzoek schrift van gemelde firma, tot intrek king der aan haar verleende surséan ce van betaling. Daartegen werd geen enkel bezwaar ingebracht. De rechtbank heeft daarop de aan genoemde firma verleende sursédnee van betaling opgeheven. Stoomvaartberichter Rheumatiek, Stjjve en Verlamde Spieren, Zenuwpijnen en andeia Zenuw aandoeningen, Doofheid en Verkoudheden, Ziekten van de Stofwisseling en de Bloedsomloop, open Wonden en aodere Huidziekten (geen besmet telijke) worden in bovengenoemde inrichting pijnloos en aangenaam be handeld volgens nieuwe methode. Spreekuren van den Speciaal-Arts 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. AMSTERDAM, Hemonystraat 13, bij de Stadhouderskade. Tram 5, Behangjerij. Sloffaarderïj. Baddenmakerif. Vftliiiizlngen ond®r garantie UITGEBREIDE COLLECTIE heeft aan duizenden laders hunne se© kostbare gezondheid hergeven. Luaè valsoliö BShaamte U niet terughouden, aan te wenden. Dat sou verbazend dom sijiv Balsem van 't Boertje, voor rheumatiek, jicht, podagra, apiamr- rekkingen, verstuikingen, brand- en snjjwoaden, Kneuzingen, winterhand® en voeten. Prijs aezats per pot. Siroop st-Boertje ia voor kroep, kinkhoest, borst* en i©nff= lijders, asthma, verkou.lheid, keel- ea iuehtpij paandoening goud WS&fw. ftijs per 1/2 flacon 95 £3©ata, per 1/1 fiaoon 5© Gents, V&rkrijghaar t® Haarlem In elke solide Drogistzaak en ysrder bij Fjnaa J. WINDHORST, BloemendaalH. SANT, Umuidan: Msj. CL BRQEKES, Hoofddorp Me}. O. EL v. D„ LAAN, Velsen; J. V. OIÉVSÉi®, HaJiweg H» v„ B. LINDE, Uitgeest R. HILL, Nieuw-Vennep, J. W. B9ESËE, HiieniwIuurU 7. Stoombootdlenst £lkma%p-Paoket. Het stoomschip Grotius, van Am- sterdam naar Batavia, arriveerde 23 April te Singapore. Het stoomschip Vondel, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 23 Apr. van Perim. Het stoomschip Gedé, van Rotter dam naar Java, vertrok 23 April van Marseille. Het stoomschip Delfland vertrok 23 April van Amsterdam naar Buenos Ayres. Het stoomschip Prinz Heinrich, van Rotterdam naar Japan, vertrok 22 April van Genua, Het stoomschip Wilis, van Java naar Rotterdam, passeerde 23 April Kaap del Armi. Het stoomschip Rindjani, van Java naar Rotterdam, "arriveerde 23 April te Colombo. Het stoomschip Kediri, van Rotter dam naar Java, passeerde 23 April Wight. Het stoomschip Ternate arriveerde April van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip Bogor, van Java naar Rotterdam, passeerde 23 April Gibraltar. Het stoomschip Koning Willem I, van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 22 April Kaap Finisterre. Het stoomschip Timor, van Amster dam naar Batavia, vertrok 23 April van Suez. Het stoomschip Kherson vertrok Woensdagnamiddag 3 uur van New- York naar Rotterdam. NED. IIERV. KERK. Beroepen te Heinenoord (toez.) de heer P. J. de Jong, cand. te Scheve- ningen. Beroepen te Oosterbierum ds. J. D. de Hoog te Harlingen. Bedankt voor het beroep te Bent huizen door ds. II. Doornveld te Vee- nendaalte Oudewater door ds. H. A. Heijer te Staphorst. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Assen, 14 April. G. Dekens Sr., land bouwer te Tinaarloo, Vries. Rechter commissaris mr. S. A. Hulstcura tor mr. H. Pleyte. Assen, 17 April. T. Hoving, bakker te Valthermond, gemeente Odoorn. Reehter-commissaris mr. F. J. Camp- huiscurator mr. J. A. Ten Holte. 's-Gravenhage, 21 April. P. Decker, bierhuishouder, aldaar. Reehter-com missaris mr. J. F. v. d. Lek de Clercqcurator mr. D. H. A. van Voorst Vader. J. A. H. Hamers Jr., aldaar. Rech- tcr-commissaris mr. H. A. van Rees curator mr. F. Onnen. D. R. J. Jordaan, aldaar. Rechter commissaris mr. A. E. Croockewit curator mr. J. C. W. N. de Bruyn van Melis en Mariekerke. II. A. van de Rovaarb, te Scheve- ningen. Rechter-commissaris mr. P. Polvlietcurator mr. E. Hijmans. Amsterdam, 21 April. N. Dresden, koopman in fruit, aldaar Rechter commissaris jhr. mr. J. C. Reynst curator mr. H. C. Graaf Schimmel- penninck. Geëindigd I. A. de Jong, koopman en winke lier, te Koudum, C. Kwinkelenberg, vleeschhouwer te 's-Gravenhage. J. J. Hagcmans, vroeger timmer man, te 's-Gravenhage, thans te Lei den. B. Bulder, timmerman en aanne mer, te Hoogezand. T. J. Ringeling, te Diemen. P. de Cock, kleermaker, te IJmui den. Opgeheven E, Frier, te 's-Gravenhage. S. Agsteribbe, koopman te Amster dam. S. Fransman, koopman te Amster dam. B. F. J. Duran, electricien te Am sterdam. Vertrek van HAARLEM (Kikkert) 10, 3 en 7 uur. Vertrek van ZAANDAM 8.30, 12,30 en 5 uur. nnm.>lnnra' Kajuit lo.6o, Gedurende de maand April is, om van het bloeien dm Hyaelnten, Tulpen, Warelssen en andere bolgewassen te genieten, een uitstapje per stoomtram van uit Haarlem naar Hillegom, Lisse en Sassenheim zeer aan te bevelen. Vertrek van Haarlem: 6.06, 7.24, 8.42, 10.11.18, 12.36 1.54, 8.12, 4.28, 5.48, 7.06 en 8.24. AmgterdanMcbe tijd. in goud gezet, f 2.50 per tand. met en zonder gehemelteplaat. Schriftelijke garmtie. Tandarts 8WAAP, O.Z. Voorburgwal f Amsterdam^ is eiken Maandag en Woensdag van 10—4 uur te spreken Riviervisclimarkt 3, Haarlem Oude en onbruikbare kunsttanden worden onder garantie verbeterd. MAGAZIJN YAH SpaarnwoiKleretraat 59. Speciale aldeeling ai. Werkniana- goederen, sooals Eng. ieeren en manchester broeken. Blauwe en witte werkpakken, ïaehinistjaseen en ketelpakken. Spaarnwouderstraat 59. D. J, SORS. Een ware scha! ir nUen, die door jeagiltgo verkeer uoioa lijden, i« aet baroomde wor» Iïollandicho oJtg&v», mal 37 nfb. Prlja 3 (luid. E Ieder, die aan de govolgeo vaa tolk kwaad lijdt, moot bot ItaeD. Duizenden hebben f huD liorstol er a.RD te denkon. Te veikrlj- J gen bij het Verlngs-Mogatln te Lolpzlg, Kenmerkt No, 31, frnnoo tegen Inten ding van het bedrag (ook In poot- segelj) en !n eiken boekhandel Is Bollende PRIMA KWALITEIT CACAO met Gesteriliseerde Melk en Rietsuiker, Verkrijgbaar in bnssea ym Ko. V. ke. V. Ko. f i.— r oss Ttnr Alleen door bijToegmg ?a& KÖKEïf® WATBK verteïjgt men een kop heerlijke Eenige Fabrikanten Het saitcioomea on was •ehen van Matrassen ei Dekens, alsook het FtepsiPee ren van alle soorten Bedde goed geschiedt vlug en billiji I. G. HAAN, BidisRfabriil Barteljorisstraat 39-4 TBLEroOM l|e,

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6