Weerbericht F. P. REICHERT, Thermometerstand Uit de Omstreketc Binnenland Sport en Wedstrijdeis Telegrammen Burgerlijke Stand Stoomvaartberïehteo Marktnieuws MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). j De Bildt, 5 Mei 1908. Hoogste barometerstand 763.4 m.M. te Bodo (Westkust van Noorwegen); laagste 739.6 m.M. te Valentia (Zuid kust Ierland). Verwachting tot den avond van 6 Mei: Wind: matige meest Zuid-Westelij ke wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar bewolkt, tot betrokken, wellicht re gen. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 754 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 765 m?M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. 17 Atiegang 17. Meeree Stroohaaden Nieuwste modellen te Haarlem. Maandag 5 Mei Hoogste gisteren 2 uur F. 63 Laagste hedennacht F. 47 Hedenmiddag te 12 uur F. 61 Militaire zaken. De le-luitenant der genie A. M. de Blauw wordt 18 Mei verplaatst van Haarlem naar Utrecht*-. ORGELBESPELING in de Groote- of St.-Bavo-kerk te Haarlem^ op Donderdag 7 Mei, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma 1. Prélude en Fuga, E. Mobach. 2. Choralvorspiele, J. S. Bach. aviiO Mensch bewein dein. Sünde gross". b. „Vater unser. im Himmel- reich". 3. Sonate No. 17, J. Rheinberger. a. .Fantasie. b. Intermezzo. c. Introduction und Fuge. 4. Abendlied, Mas Reger. Een levensgevaarlijke weg. Dat is, als de duisternis is aange broken, de- groote weg van Amster dam naar Haarlem, en de Schuld hiervan draagt de electrische tram. Men weet. dat reeds menigmaal personen door de tram zijn overre den, diedaarbij veelal slachtoffer waren van eigen onvoorzichtigheid, 'doordat zij op de trambaan liepen of zelfs lagen. Om dit te voorkomen liet de directie der tram de motorwagens voorzien van electrische schijnwer pers, installaties, die een alles ver blindend licht wel 50 meter voor zich uitwerpen en de bestuurders instaat stellen.' om op zoo voldoenden afstand het terrein vóór zich te overzien, dat zij tijdig kunnen stoppen als zij on raad bemerken. Wetend, boe alles verblindend die schijnwerpers zijn, hadden in den be ginne de bestuurders de gewoonte om bij de nadering van een automobiel 'den lichtbundel even stop te zetten, zoodat de chauffeur den weg kon blijven waarnemen. In den laatsten tijd gebeurt dit echter niet en het ge volg is. dat als een automobiel komt in zoo'n lichtstraal, de chauffeur der- mate verblind wordt, dat hij niets meer ziet. en zijn wagen niet meer kan besturen'. Reeds een paar maal heeft het geen haar gescheeld of er was een érnstig ongeluk geschied, tengevolge van dit teveel aan licht. Naar wij vernemen zal thans van de zijde, der automobilisten een adres gericht worden aan Gedeputeerde Staten dezer provincie, met het ver zoek, maatregelen te treffen, die ver hinderen, dat de electrische tram den weg onveilig maakt, vóórdat ernsti ger ongevallen er door worden ver- In cassatie. De officier van justitie alhier is In cassatie gekomen van het vonnis, waarbij M. Wegbrands, wed. P. Zee straten en J. J. Zeestraten beiden te Aalsmeer,, ter zake van een hen ten laste gelegde drankwetsovertreding, in booger beroep zijn ontslagen van rechtsvervolging. Sue 1 p o s t. Zondag hield de Postduiven-veree- niging de Snelpost een wedvlucht van Roozendaal uit (afstand 95 kilometer) De duiven werden om 8 uur los gela ten. De aankomst was als volgtle. prijs W. van Hoorn, 2e prijs J, J. Lasschuit, 3e prijs H. Wijtkamp. H e r ij k. Woensdag 6 Mei van 8 tot 12 uur heeft de herijk plaats voor de Amster- 'damstraat, Amsterdamsche vaart, v. Hulststraat, Oosterstraat en Hee rensingel. 's Middags van 1 tot 4 uur voor de. Burgwal, Leliestraat en Beeksteeg. Aan den Gemeenteraad van Haarlem. Geven te kennen, ondergeteekenden,. J. F. van Halem, voorzitter en H. G. de Zeeuw, secretaris van de Vereeni- ging „het Haarlemsch Arbeidersse cretariaat", tellende dertien vereeni- gingen met 775 leden en domicilie kie zende ten huis van H. C. de Zeeuw, Schotemeg 47 rood, dat zij met be langstelling hebben gevolgd het rap port der commissie bij Raadsbesluit van 23 Januari 1907 ingesteld en het door die commissie opgemaakt huis houdelijk reglement voor het gemeen tefonds ter bevordering van de verze kering tegen geldelijke gevolgen van werkloosheid; dat zijde eer hebben de navolgende opmerkingen te maken betreffende: a. Het huishoudelijk reglement voor het gemeentefonds. In art. 11 regelende de toelating van vereenigingen staat vermeld, dat de ledenlijst van de vereeniging en die van de werkloozenkas eensluidend moeten zijn. Dit kan voor vereenigingen, die uitsluitend zijn opgericht voor het doel haar leden bij werkloosheid te verzekeren en den gemeentelijken toeslag te verkrijgen, geen bezwaar opleveren. Dit is wel het geval voor .vakvereenigingen, die voor zekere ca tegorieën leden, de werkloozenverze- kerin gbuiten werking kunnen stel len: In art. 12 worden 'een aantal bepa lingen opgesteld, die vereenigingen van toelating buitensluiten. Daar is in de eerste plaats de Ko ninklijke goedkeuring. Er zijn Yereénigingen die, of eene werkloozenkas bezitten, of die wen- schen te stichten, doch nog geen ko ninklijke goedkeuring bezitten. Het zou wenschelijk zijn eene vereeniging dié deze goedkeuring bezig is te ver- zorgen, toe te latexx, evenzeer als dit ook te Amsterdam geschiedt. De toelating van 25 personen, is te bindend voor de vakvereenigingen; 't is niet onmogelijk, dat een vakorga nisatie beneden dit aantal het vak goed representeert, beter is het, dit aaix de praktijk over tè laten en ter beoordèelimg van het fondsbestuur te stellen. Voor speciale werkloozenverzeke- rings-vereenigingen mag dit aantal, oixx de vakvereenigingen niet door clubjes te doen beconcurreeren, wel tot 100 worden uitgebreid. Een en ander geldt ook de mini- mum-contributiebepaling. Ook elders/ waar een gemeente fonds deze bepaling had, moest afge weken worden, sterk boven en sterk onder het minimum. De vraag of een fonds op een zekere contributie kan worden gebaseerd, is er eeixe van practijk en onderzoekDit geldt niet voor speciale vereenigingen, dóch wél voor vakvereenigingen, die, no pens de werkloosheid-hunner leden, ervaringen hebben. Da inschrijving bij de beurs zou via de' vakvereeniging kunnen geschie den. In art. 20 onder 3o. staat, dat geen bijslag wórdt'"gegeven aan hen, die den leeftijd, van één-en twintig jaar nog niet bereikt hebben. Hiertegen over merken ondergeteekenden op, dat in vele vakvereenigingen de toe lating op 18 jaar is gesteld. De 18-jarige leeftijd is in de meeste vakken als die van volslagen arbei ders aangenomen. Daarnevens komt het hun wenschelijk voor, den termijn van inwoning op 6 maanden te bren gen, daar aangenomen mag worden, dat werklieden, die zes maanden in de gemeente werkzaam zijn, als bona fide trekkers uit het fonds mogen aan gemerkt worden. In art. 24 worden alle geschillen het fondsbestuur ter beslechting ge steld. Dit komt hierop neer, dat vereeni gingen die geschillen hebben met het fondsbestuur, aan dat bestuur zijn onderworpen. Dit is geen geschillen-beslechting. Een billijker regeling ware wensche lijk. b. De Arbeidsbeurs, i De bepalingen in het ontwerp-regle- ment ontwikkeld, betreffende de ver kiezing van een bestuur, zouden on- dergeteekende gaarne in dien zin op gevat zien, dat, indien eene aanbeve ling door vakvereenigingen, die als vakvereenigingen kunnen worden aangemerkt, ingezonden wordt, het niet bezitten der Koninklijke goedkeu ring geen reden behoeft te zijn, aan die vereenigingen invloed te -ontzeg gen. I De bepalingen omtrent schorsing 'van de beurs voor de onderneming of ondernemers, waarbij een geschil is 1 uitgebroken, is, in het belang der neu traliteit gewenscht. Dat zij verder Uwen Raad in ernsti ge overweging geven te volgen de ontwerpen door de bedoelde commis sie ontworpen en dat zij zich nog de vrijheid veroorloven op te merken, dat eene regeling betreffende het fonds of de arbeidsbeurs geene bepa lingen mag bevatten, die het werke lijk belang der georganiseerden in de vakvereenigingen schaadt; 1 dat zij, waar bij deze gelegenheid niet te pas komt, bespreking aan gaande de beginselen, van beurs en fonds met betrekking tot arbeiders buiten de vakvereenigingen, zij 't dan niet gemotiveerd op het moment, zij toch te kennen geven, dat elke regeling, waarbij niet georgani seerde arbeiders worden aangespoord, of in de gelegenheid gesteld, voor doeleinden, die ook de vakvereeni ging zich stelt te werken, verkeerd is; dat zij niet wenschen in gebreke te blijven voor wat beide reglementen betreft, een woord van hulde te "bren gen aan deze commissie, die door haar ernstig wei-ken getoond heeft, den arbeiders van Haarlem goede diensten te willen bewijzen op het gebied der werkbemiddeling en werk- loozen-verzekering; dat zij daai'om, met uitzondering der artikelen, vallende onder de aan gegeven bezwaren, aandringen bij Uwen Raad op aanneming der con cept-reglementen; dat zij alsnog in overweging geven voor beurs en fonds de reglementen voor den duur van slechts één jaar te doen werken; ten einde te kunnen be- oordeelen en ook den vakvereenigin gen van Haarlem hiertoe de gelegen heid te verschaffen, of de regeling voldoet aan de eischen der billijk heid en de belangen der vakvereeni gingen. Hetwelk doende, J. F. VAN HALEM Jr. H. C. DE ZEEUW. KONINKLIJK INSTITUUT VAN INGENIEURS. In de Zaterdag alhier gehouden vergadering van de afdeeling voor Werktuig- en Scheepsbouw werden in de plaats van de aftredende doch xiiet herkiesbare bestuursleden, de heeren J. H. Beucker Andreae (voor zitter) en A. van Gelder (penning meester) gekozen de heeren C. D. Stork en P. Huffna.gel, terwijl tot voorzitter benoemd werd het bestuurs lid F. G. Waller. In de eerste plaats was aan de orde eene voordracht van prof. dr. E. Co- hen over „Tinpest", waarin spreker een overzicht gaf van de onderzoekin gen, welke hij sedert 1899 gedeeltelijk in samenwerking met dr. Van Eyk en dr. Goldschmidt heeft uitgevoerd over de allotrope toestanden, waarin hel algemeen bekende metaal-tin kan voorkomen. Daarop verkreeg mi'. Joh. Ensche dé het woord, die óp zich genomen had een woord van inleiding te spre ken tot het bezoek, dat des middags door de leden zou gebracht worden aan de inrichting der firma Joh. En schedé en Zonen. Mo tor dienst. In de Staatscourant zijn opgenomen de statuten van de Naaml. Venn. Mo- tordienst Haarlem. De vennootschap heeft ten doel het uitoefenen van een vrachtdienst tusschen verschillende plaatsen, binnen Nederland. Het kapitaal' bedraagt 30,000, ver deeld in 60 aandeelen, ieder van 500. Deze aandeelen worden uitgegeven in 3 seriën, elk van 2 Oaandeelen van 500. De eerste serie is bij den aanvang der vennootschap geheel geplaatst. K a lie Dj-ompo. In de algemeene- vergadering van de Cultuur-Maatschappij „Kalle Djompo" alhier, werd de winst- en verliesrekening en balans over 1907 goedgekeurd. Het dividend werd be paald op 111/2 of 115 per aandeel. Een aftredende commissaris werd herkozen. TERAARDEBESTELLING. Tusschen het prachtig oplevend jonge groen werd dezen morgen het stoffelijk overschot van Dr. H. A. 'J. Valkema Blouw ter laatste rustplaats gedragen. Achter de lijkkist gingen mevrouw Valkema Blouw en haar beide zoons, en andere familieleden, de rector van het gymnasium, Dr. A. H. Garrer, de directeur van de H. B. S., Dr. H. Brongersma, leden van het College van Curatoren, tal van leeraren van Gymnasium en II. B. S. en vele vrien den, leerlingen en oud-leerlingen. Voor de laatste maal brachten allen hun groet aan het stoffelijk over schot. Er werd niet gesproken, de overledene hield daar niet van en had al jaren geleden bepaald, dat het zoo zijn zou. Geen bloem dekte de kist, hij had het niet gewenscht. De oudste zoon dankte de aanwe zigen, ook namens zijn moeder en broêr, dat zij daar gekomen waren, en daarop verlieten wij, zwijgend, tusschen het aan alle kanten opfleu rende nieuwe leven, de plaats des doods. KERMISVERPACHTING. De statige hal van ons stadhuis her bergde hedenmorgen weer een eigen aardig groepjel 't Waren Kermisreizi gers, die hier gekomen waren, om deel te nemen aan de jaarlijksche verpachting van staanplaatsen. Ze za ten op de gele banken, waar anders de trouwlustigen tegenover den Amb tenaar van den Burgerlijken Stand eeuwig trouw zweren. Het was voor een menschen-kenner een uurtje waard, om dit volkje eens te bestudeeren. De lui zien er oogenschijnlijk als heeren en dames uit, maar ook de mooiste kleedingstukken kunnen het zigeuner-type van den drager niet I wegnemen. Vooral de „dames" zijn zwierig, en kleurig gekleed hoeden met strik ken en veeren, japonnen overladen met kant. De heeren hebben zware gouden of zilveren of koperen al naarmate zij geklommen zijn in ;t trappenhuis der rijkdom horlogekettingen op hun vest bengelen, en meestal op den kleurigen das ook een diamanten (of glazen!) speld. Bruine schoenen zijn ook geliefd! De dames en heeren waren van daag niet karig en hebben nogal ta melijk hoog geboden. Wie er al zoo naar een plaatsje gedongen hebben? Te we was afwezig, maar de draai- lustigen zullen ook zeker wel schik hebben bij A. M. Peters Vinken, die voor een plaats voor zijn stoomca- roussel op de Groote Markt 5240 bood. J. Wolff deed ook een bod 4795) evenals P. Xaifflaire 4555.) Ook voor de plaats van een carous- sel aan het Verwulft waren veel lief hebbers. De wed. J. Scbiltmeyer bood 2525, A .M. Petei's Vinken ƒ2515 P. Xaixfflaire 2305, L. v. Bergen, 2015. Bioscopen zullen ook niet ontbre ken. Alberts Frères boden voor een plaats op de Groote Markt 2423.80. Lohoff had hier f2000 voor over, en bood 1130 voor een plaats aan de Ged. Oude Gracht. Hetzelfde bedrag werd geboden door Wijnkamp frères; terwijl andere concurrenten daar be neden bleven. De etefs kunnen ook weer terecht. Op de Groote Markt zijn twee plaat sen beschikbaar. Voor die tegenover het stadhuis bood Victor Consael ƒ905.47, D. Uiterwijk 903.50, en wed. Koppen 903.50. Waarschijnlijk zul len we dus bij Victor Consael poffer tjes gaan eten! Voor de plaats tegenover de Kroon werden de volgende prijzen geboden: D. Uiterwijk 565.50, Victor Consael 560.07, Wed. Koppen 555.05. Nog meer concurrentie ondervon den de luchtschommel-exploitanten. Voor de plaats bij de Raaks deed. J. Dirks het hoogste bod 402) en voor de plaats op de Ged. Oude Gracht bij het Spaarae D. J. van Dam 301.05). Ook de houders van gewone cents draaimolens gaven elkaar niet veel toe. De hoogste sommen werden gebo den door: Botermarkt: Wed. L. J. Galjaard, 400. Ged. Oude Gracht bij de Raaks: de zelfde voor 550. Gedempte Oude Gracht bij het Spaarne: J. Appel voor 501.07L Zeker belangrijke bedragen, als men bedenkt, dat alles met 1 cent te gelijk verdiend moet worden. Meh moet dus 50.000. kinderen verdraaien om het staangeld te verdienen! Van Tobogans zal men waarschijn lijk dit jaar niet kunnen profiteeren. Wel waren er twee gegadigden, maar deze boden onder het als minimum gestelde bedrag. Het hoogste bod was 615. Voor de Schouwburgplaats aan de Parklaan was alleen ingeschreven door Stoel en Spree, die ƒ271.50 bo den. Dan waren er nog eenige. spul len" als een honden- en katten-thea- ter, eèn worstelaarstent, enz. Een wilde hier ook een danssalon exploiteeren, maar dit laten de voor schriften niet toe. Eigenaardig is de stijlfout, die een draaimolen-exploitant schreef. Hij liet het papier vertellen, dat hij voor zijn draaimolen, bewerkt door een paard groot 10.50 Meter, zooveel betaalde. 'Een groot paard dus! Zoo ziet men uit dit korte over zichtje der inschrijvingen, dat het dit jaar wel weer een kermis zal worden, waar veel te genieten valt. Bovendien was dit slechts een ge deelte van de geheele kerrnisverpach- ting. Later komt er nog een aparte verpachting voor oliebollen-kramen, speelgoed, koek, enz. Boottocht. Naar wij vernemen, zal het ge mengd koor „Polyhymnia", directeur de heer W. Grootendorsi, op Hemel vaartsdag een boottocht houden naar Waddingsvcen, bij Gouda. H u 1 d e. b 1 ij k. Maandagavond werd op de alge meene vergadering van de Typ. Ver. „Tot Nut en Gezellig Verkeer" door den heer Voget (namens een commis sie uit de leden) met. een toepasselijk woord aan den heer H. Luijte een souvenir (zilv. horloge mét ketting) aangeboden, als hulde op zijn 121/2- jarige herdenking als 2e secretaris der vereeniging. FAILLISSEMENTEN. Door de Arr.-Rechtbank alhier' is bij vonnis van 5 Mei 1908 failliet ver klaard: P. A. Mijsberg, steenlcooper te Zaandam. Rechter-commissaris mr. E. J. Dor- hout Mees. Het accoord van 25 in het fail lissement van D. Velman, landbouwer té Aalsmeer, is bij vonnis der Arr. Rechtbank alhier d.d. 5 Mei 1908 gehomologeerd. HAARL. INDUSTRIE. 'Aan de Koninklijke Rijtuigfabriek van de firma J. J. Beynes alhier, is door de H. IJ. S. M. opgedragen de levering van 4 le en 2e klasse en 6 3e klasse spoorwegrijtuigen met zijgang. VOLKSWEERBAARHEID. Zaterdag a.s. zal door de vereeni gingen Volksweerbaarheid, afdeeling Haarlem, Bloem endaal-Commando en Voor Vaderland en Koning, wederom een velddienstoefening worden ge houden, thans in de richting van Velsen. De vereeniging Bloemendaal-Com- mando verzamelt om 7 1/2 uur nam. aan het station Overveen. De vereenigingen Volksweerbaar heid en Voor Vaderland en Koning verzamelen te 8uur nam. bij het viaduct aan den Zijlw-eg. MILITAIRE ZAKEN. Tot deelneming aan het examen voor het le studiejaar van den cur sus hebben zich bij het 10e regiment infanterie 19 onderofficieren aange meld, waaronder 3 militie-onderoffi cieren. G e v. V o o r w. Een bloedkoralen armbandje, een bril in étui, een wit beenen broche, een zilveren broche, een grijs dames- taschjë, inhoudende eenig geld eri een zakdoek, een hond, voorzien van belastingpenning No. 3707 van '1907 van de gemeente Amsterdam. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een taschje, inhoudende on geveer f '15 en eenige kleine voorwer pen. OVERVEEN. Op den Korten Zijhveg is men thans bezig met het leggen van een nieuwe electrische kabel, omdat in den laat sten tijd de lantaarns zeer slecht branden. Ook worden de houten pa len door ijzeren vervangen, wat even eens een groote verbetering mag wor den genoemd. BLOEMENDAAL. Maandagavond is de heer Beekman alhier, met een auto in de Duven- voordestraat te Haarlem tegen den trottoirband der straat op gereden, zoodat er een wiel brak, en de auto met paard en wagen naar huis moest worden gebracht. De inzittenden on der wie mevrouw BijleveldL, kwamen met den schrik vrij. HEEMSTEDE. Alhier is een afdeeling der Ned. Hedde-Maatscliappij opgericht. Het bestuur is als volgt samengesteld Joh. Ruijs, voorzitter, P. Eldering. vice-voorzitter, A. L Bronkhorst, .seci'.-penningm., I. C. van der Eijken, H. M. Ruijsenaars. AERDENHOUT. Goed afgelöopen. Terwijl P. van den Bosch bezig was met het schilderen van palen der electrische verlichting, kwam hij in aanraking met den electrischen stroom, waardoor hij van de ladder werd geslingerd. Onder den val wist hij zich echter nog. aan de ladder vast te grijpén, zoodat zijn val werd gebroken en hij voor erger gevrij waard bleef. SCHOTEN. Serenade. Onder een toeloop van honderden werden Maandagavond door „Willen is Kunnen" ook in het Schoterkwar tier twee serenades gebracht, en wel aan den heer Van der Heyden, Gen. Bothastraai, en .aan .den heer De Gooyer, Scbalkburgerkade. Bij bei den werden bestuur, directeur en le den onthaald, waarna de stoet in de beste orde ontbonden werd. Verloren. Dat iemand zijn potlood of een an dere kleinigheid verliest, zonder liet dadelijk te merken, is aan te nemen. Maai' dat men reeds- 5 dagen op Schoten een zwartbont kalf bezit, waarvan die eigenaar tot op dit oogen- blik niet is komen opdagen, is gek ker. Voor het kalf is 't te hopen,, dat het weldra bij zijn familie terug mag keeren. HAARLEMMERMEER Onder Aalsmeer is men sinds de vorige week mot de werkzaamheden voor den aanleg van de zoo lang verwachte spoorlijn begonnen. IJMUIDEN. Onze correspondent seinde De curatoren, in het faillissement Planiteydt hebben bevolen ...de 22 stoomtrawlers stil te doen liggen. De financieele schade voor IJrnui- den' is enorm. Nader schrijft onze correspondent Het bericht van de stoomtrawlers der gefailleerde Mijen. onder directie van wijlen den heer Plan- teydt, dat ik Maandag- seinde, heeft groote .ontroering teweeg gebracht. Behalve de indirecte nadeel en, zullen reeds onmiddellijk een 200 meest ge huwde mannen buiten dienst zijn, Steenkolen- en ijshandel zullen ge deeltelijk stil staan, enz., enz. Voegen we daaraan toe, dat thans reeds dooi de staking een 150-tal losse werklie den broodeloos zijn, dan zal men zich eenigszins den kritieken toestand kunnen indenken. Van toegeven van de vischkoopers schijnt geen sprake te zijn. Werden Maandag nog eenige belangrijke par tijen visch afgeslagen, de geringe prijzen, die er voor gemaakt worden hebben' de need:ers doen besluiten dien verkoop te staken. Thans lost men sommige trawlers onmiddellijk in waggons, die dan naar het buiten land ter markt gezonden worden. Op den1 bodem van den waggon legt men eenige bossen stroo, een laag ijs en daarop wordt de visch uitgestort. De directe schade is reeds enorm, en 't laat zich aanzien, dat op die wijze den vischhandel te IJmuiden een slag zal wórden toegebracht, die hij misschien nimmer meer te boven zal komen. Maandag brachten de Kamerleden F. Lieftinck en W. C. Passtoors een bezoek aan IJmuiden. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen W. A. E. van Geuns, Amsterdam, Hotel Beau Site. Fam. Van Praag, Amsterdam, Haarlemmerstraat No. 8a, 4 pers. Fam. Wilson, New-York, Pension Seinpost, 2 pers. Aan het Post- en Telegraafkantoor alhier is geplaatst gedurende het bad seizoen mej. H. D. W. van Diggelen, klerk der Posterijen en Telegrafie te Amsterdam. HOFBERICHTEN. Met een extra-trein in eigen salon- rijtuig is de Koningin Maandagmid dag te 2.22 uur stadstijd van Het Loo te 's-Gravenhage aangekomen. De Ko ningin reed van het Staatsspoorsta tion naar het Voorhout, om de Ko ningin-Moeder een bezoek te bren gen. BRANDEN. Te Haaften brak Zondagnacht te half twee uur brand uit in een hooi berg van de boerenhofstede van H. J. S., welke zich ook mededeelde aan de nabij gelegen behuizing en stallen, zoomede aan twee arbeiderswoningen die alle_ door den brand werden ver nield, Van den inboedel kon een ge deelte worden gered. Twee kalveren en vijf varkens kwamen in de vlam men om. Verzekering dekt de schade. OVERLEDEN. Te Breda is overleden de lieer Sj. Bartstra, oud-secretaris-g'eneraal bij het departement van financiën. NEUSBIJTER. "Te Wartena kregen twee voorbij varende schippers Vrijdag een zoo hoogloopenden twist, dat de één den ander den heus afbeet. VOETBAL. Haarlemsche clubs. Swift—E. D. O. (Amstérdaiü) 42. OM DEN WILHELMINABEKER TE DEN BOSCH. WilhelminaWillem II, 3—2. uur verlengd). D.F.C.—D.V.S. 5—0. INTERNATIONALE WEDSTRIJD. 'Dusse'ldorftr F. C.—Concordia, 1-4. H. V. V.—HULL CITY F. C. H. V. V. zal Woensdagmiddag vier uur te 's-Gravenhage op haar terrein aan den, Wassenaarschen weg een wedstrijd spelen tegen de sterke En- gelsche professional combinatie, de Huil City F. C. HET KAMPIOENSCHAP VAN FRANKRIJK. De Racing Club de Roubaix is Zon dag kampioen van Frankrijk gewor den, door in de finale van dit kam pioenschap de Racing Club de Fran ce uit Parijs met 21 te kloppen. VAN DE ENGELSCH-AFGHAAN- SCHE GRENS. SIMLA, 4 Mei. (Reuter). Gene raal Willcocks viel hedenochtend de nog overgebleven in het land binnen gedrongen Afghanen aan op de heu vels ten westen van Landikotal. De weinig talrijke vijanden boden slechts geringen tegenstand, de aanvoerende mollah vluchtte te paard en reeds vroeg op den dag was de vijand over de Afghaansche grens gejaagd. Een Britsch officier, en twee soldaten wer den gewond. Een aantal Indische ma- haradja's boden aan, troepen ter be schikking van de regeering. te stel len. PERU EN COLUMBIA. RIO DE JANEIRO, 4 Mei. (Reuter). Volgens een officieus telegram uit Manaos leidde het jongste conflict tusschen Peruanen en Columbiërs over het betwiste gebied Rio Porto- mayo tot een waren veldslag, waarbij 50 doo.den gévallen zouden zijn. CORRESPONDENTIE. Den Heer J. K. V. Wendt U tot den Heer A. C. van Nikkelen Kuijper, poelstraat 18, die. U wel zal' kunnen inlichten, J Den I-Ieer T. Wij geven U' in over weging eens een briefje te schrijven aan den. Commissaris. REDACTIE. GETROUWD 5 Mei L. J. W. Drinkenburg en A. M. J. van Reijsen. BEVALLEN 2 Mei. N: Vreeken, geb. Fiege, z. 4 Mei. E. G. Ludding, geb. Bakker, d. W. Verzijlberg, geb. Cassee, d. G. H. de Graaff, geb. Govers, d. G. van Ommeren, geb. Knaape, z. 5 Mei. A. Vrij, geb. Papenburg, d. OVERLEDEN 3 Mei. J. J., 11 m., zoon van A. van 'Dijk, Frankestraat. G. Timmer, geb. Vrugt, 91 j., St. Antoniesteeg. 4 Mei. A. Blom, 83 j., Holsteijnstraat. A. Geldorp, 51 j., Van Marumstr. H. Heerens, 79 j., Kinderhuissingel. 5 Mei. A. G. E. Wisker, geb. Van Loenen, 30 j„ Koolsteeg. BLOEMENDAAL. GETROUWD C. Vei'degaal en V. Meier. N. Gerrits en J. J. de Haan. C. M. A. Douglas en E. Wafelbakker. BEVALLEN E. J. M. Bijvoet, 'geb. Eldering, z. OVERLEDEN J. J. Tak, 74 j. A. Wilhelmus, 53 j. M.. Lange veld, 79 j. Het st. Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 4 Mei te Southampton. Het st. Rhein, van Rotterdam naar Japan, passeerde 4 Mei Malta. Haarlem, 4 Mei 1908. Botermarkt. Boter. Aangevoerd en verkocht 50 kg., 1.55ƒ1,45 per kg. Biggen. Aangevoerd en verkocht 35 st., ƒ11—ƒ6 per st. Schrammen. Aangevoerd en ver kocht 2 st., ƒ16 per st. N. Kalveren. Aangevoerd en ver kocht 39 st., 118 per st. Op de Maandag alhier gehouden paardenmarkt werden 146 stuks paar den aangevoerd, De prijzen liepen van 40—300. Het waren mees! werk- en rijtuig- of stalhouderspaar den. De handel was matig. PURMEREND/5 Mei 1908. Kaas. Aanvoer 118 stapels kleine, 29 per 50 leg. Botei'. Aanvoer 1677 kg., prijs 1 1.10, gemiddeld 1.05 per kg. Vee. 378 runderen, waaronder zijl 103 vette en 41 stieren 286 vette ka! veren, 0.65 a 0.85 per kg. 63! nuchtere dito, 9 a 23 per stuk 30 vette varkens, 42 a 46 cents per kg. 105 magere dito, 16 n 28 per stuk

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2