Weerbericht F. P BEICHEBT, Heerso Sir§«tadei Nieuwste modelleu Tbermometerstand Van 't Kantongerecht Uit de Omstreken Binnenland Sport en Wedstrijden MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De BiJdt, 6 Mei 1908. Hoogste barometerstand 762.8 m.M. te Coruna (Spanje) laagste 738.0 m.M. te Stornoway (ten Westen van Schotland). Verwachting tot den avond van 7 Mei Wind meest matige Zuid-Westelij ke tot Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt, waarschijnlijk nog regen- of onweersbuien. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND Tïï HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te uur 751 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 754 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 4 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. te Haarlem. Woensdag 8 Mei Hoogste gisteren 2 uur F. 63 Laagste hedennacht F. 61 Hedenmiddag te 12 uur F. 62 STUKKE NV AN DEN RAAD. REKENINGEN. B. en W. stellen voor de rekening over 1907 van de voormalige corpora tion en neringen, ambachten en be drijven alhier, goed te keuren en het saldo ad 1643.35| in de gemeentekas •te storten. (Raadsstuk 156) B. en W. stellen voor de begrootang voor 1909 van dit fonds goed te keu ren. De eindcijfers zijn f 2042.83| met een vermoedelijk saldo van f 1500. (Raadsstuk 157). -rrx-i—i—i t-a rr e zrarK e n. De muziek van het 10de regiment infanterie alhier zal morgen om vier uur n.m. de iandweertroepen, die thans alhier worden geoefend, van de schietbanen te Overveen afhalen naar de kazerne geleiden. 'Aan den milicien H. van Niel, her komstig uit de gemeente Haarlem, en aan den milicien-korporaal A. G. H. van Laar, herkomstig uit de gemeen te Bloemendaal, is door den Minister van Oorlog vergunning verleend tot verblijf in Noord-Amerika, respectie velijk tot 1 Augustus 1909 en 1 Juli 1909, terwijl de sergeant Knipper, van het 10de regiment infanterie alhier, 9 Mei e.k. op zijn verzoek wordt ge- pasporteerd. NED. BLINDENBOND. Wij ontvingen heden het jaarver slag van den Nederlandschen Blin- denbond, loopende over 1907. Daaruit blijkt, dat er op 31 December waren 384 gewone leden en 17 candidaten. Het aantal eere-leden vermeerderde met één, mej. H. Jacobson, te Haar lem, en bedraagt thans 24. Het aan tal buitengewone leden bedroeg op 31 December j..l 188het aantal do nateurs 101. Aan verschillende leden werd derstand verstrekttoch moesten vele aanvragers worden teleurgesteld. En ondanks die beperking had kapitaal verlies plaats. Daarom moeten maatregelen genomen worden schrijft de secretaris om de kas voor algeheelen financieelen onder gang te behoeden. Van de Vereeniging Nat. Blinden zorg werd 750 ontvangen. Besprekin gen over den gang van zaken van den Bond noopten den heer Schild 'ontslag te nemen als bonds-president. Een opvolger zal worden benoemd op de jaarvergadering, die Dinsdag 12 Mei a.s. in het Brongebouw alhier wordt gehouden. Onder de ingekomen voorstellen zijn voorstellen om voortaan de alge- meene vergadering bij beurten te Amsterdam, Rotterdam of Den Haag te houden en wel in de maand Juli, met het oog op de vacantie-kaarten. Op een voorstel, tot het oprichten van wettige afdeelingen, adviseert het bestuur ongunstig. Uit bet financieel overzicht blijkt, 'dat de ontvangsten bedroegen 2513.43 1/2, de uitgaven 4062.59 1/2 zoodat er een nadeelig saldo is van 11549.16. Dit nadeelig saldo is echter door een vroeger voordeelig saldo en ver koop van enkele papieren gedekt. Zoo was er op 31 December dan een saldo van 2576.30, waarvan nu reeds weer f2400 aan onderstand is uitgegeven. Hinderwet. B. en W. hebben aan B. Hus ver gunning verleend tot oprichting van eene bakkerij in de perceelen aan de Gedempte Voldersgracht No. 37 en 39. De A. N. W. B.-feesten. Ter gelegenheid van dio feesten van «ien A. N. W. B., zal op 18 Juli een groot strandfeest plaats hebben te Zandvoort, waarbij vuurwerk, ver lichte schepen, enz. (L. en V.) KANTONGERECHT. VERZET-ZAKEN. De kantonrechter werd heden weer eens geplaagd door een serie verzet- zaken. Allereerst kwamen eenige stroopers in het bankje, wien 't niets zinde, dat ze tot hechtenisstraf veroordeeld wa ren. Ze vroegen nu om een geldboete. Of 't hun zal baten De ambtenaar vroeg althans beves tiging van de gewezen vonnissen, WAT IS EEN AFDRAAIER Anders ging 't met een strooper, wien ten laste gelegd was, dat hij met een „afdraaier" gejaagd had. Een „afdraaier" bleek een soort ge weer te zijn. Beklaagde 't Was geen afdraaier De ambtenaar 't Was er wel een, 't staat in het proces-verbaal. Als deskundige werd nu een Rijks veldwachter gehoord, die na zijn on derzoek ter terechtzitting moest be kennen, dat 't geen „afdraaier" was. Daarom werd de strooper ook voor dit feit vrijgesproken. Voor het loopen op verboden grond werd echter 20 gulden boete tegen hem geëischt. Toch nog geen koopje dus DIERENMISHANDELING. De veldwachter Reynders van Half weg had een boer bekeurd, die nuch tere kalveren met gebonden pooten vervoerde. Kantonrechter Hoe bewijzen we, dat dit vervoer op noodeloos pijn doende en kwellende wijze geschied de Veldwachter Ja, dat weet ik ook niet. Maar pleizierig zullen de dieren 't zeker niet gevonden hebben. Kantonrechter Waren de pooten bloedend verwond Veldwachter Neen. Kantonrechter Waren de pooten opgezet, door het stijf aantrekken der touwen Veldwachter Neen. Kantonrechter Kreunden de dieren van pijn Veldwachter Ook niet. Kantonrechter Ja, dan wordt het al heel moeilijk De ambtenaar van het O. M. De dieren hadden best met ongebonden pooten vervoerd kunnen worden, dit vervoer geschiedde noodeloos. Eisch 5 gulden boete of 3 dagen hechtenis. UITSPRAKEN: Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: C. Z. te IJmuiden, Drankwetover- tredmg, 10 boete of 3 dagen hech tenis. P. W. te Zaandam, Wapenwetover treding, f 5 boete of 3 dagen hechte nis. J. L. en S. M. M. te Haarlem, Ar beidswetsovertredingen, de eerste f 3 boete of 1 dag hechtenis en vrijge sproken van het meerdere, de tweede vrijgesproken. 35L Iu'" -vdste ui or-xfageii hechtenis. J. H. O. te Haarlem, overtreding Jachtwet, f 1 boete of 1 dag hechtenis. F. W. J. H. te 's-Gravenhage, Mo tor- en Rij wiel wetovertredingen, maal f 10 boete of 2 maal 5 hechtenis J. V. en W. Th. v. G., te Haarlem, overtreding vleeschverordecning Haar lem, f 5 boete of 3 dagen hechtenis, en 3 boete of 2 dagen hechtenis. H. S. te Haarlem, overtreding Poli- tie-verordening Haarlem, f 1 boete of 1 dag hechtenis. J. de K. te Haarlem, en 2 anderen loopen over verboden grond, allen f 5 boete of 3 dagen hechtenis. L V. te Vogelenzang, en 3 anderen, een trekdier onbeheerd laten staan, de le 2 boete of 2 dagen hechtenis, de anderen allen f 1 boete of 1 dag hechtenis. D. B. te Haarlem, overtreding Mo tor-en Rijwielreglement, f 1 boete of 1 dag hechtenis, S. de V. te Haarlem, vrijgesproken. H. V. te Haarlem, verzet vorige von nissen, verzetten vervallen verklaard. D. S. te Velseroord, J. de K. en J. de W. te Haarlem, en C. W. te Vel seroord, verzet vorige vonnissen, ver zetten bekrachtigd. P. Z. te Santpoort, verzet vorige vonnissen, verzetten bekrachtigd, met uitzondering van de straffen, welke nu bedragen f 5 boete of 3 dagen hechtenis. S. Z., G. D., A. T., C. K., W. K. en J. K., allen te Zandvoort, verzet vorig vonnis, verzet vernietigd ten aanzien van de beklaagden 1 en 6, welke nu zijn vrijgesproken en bekrachtigd ten aanzien van de overige beklaagden, met uitzondering van de straf, welke nu bedraagt voor ieder 7 dagen hech tenis. Voorts werden er nog 16 personen veroordeeld wegens openbare dronken schap, respectievelijk tot 3 weken hechtenis, 14 dagen hechtenis, f 3 boete of 3 dagen hechtenis en f2 boete of 2 dagen hechtenis en W. B. te Velseroord vrijgesproken. J u b i 1 Den 21en dezer maand hoopt de heer D. Lapierre, rijtuig-bankwerker aan de. Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij genoemde maatschappij 'in dienst trad. handen der politie. De bussen eikel- cacao had hij gehaald in de apotheek van den heer L., aan den Zijl weg, en heeft die later te koop aangeboden in de apotheek van den heer L. in de Barteljorisstraat, die van de zaak afwist, waardoor hij in den val liep, Oplichting. De Alkmaarsche Rechtbank, uit spraak doende in zake een zich noe menden uitgever en directeur van een Haarlemsch Incassobureau, veroor deelde beklaagde tot een gevangenis straf van 1 jaar en 6 maanden, met aftrek van preventieve hechtenis. H e r ij k. Donderdag 7 Mei zal de herijk plaats hebben, 's morgens van 8 tot 12 uur, voor de Anthoniestraat, An- thoniesteeg, Raamsteeg, Koolsteeg en Molensteeg. 's Middags van 1 tot 4 uur voor de Hoogstraat en Hagestraat. Valsche munter. Morgen zal voor de Rechtbank de zaak behandeld worden van den val- schen munter De Recht. Vele getuigen zijn gedagvaard. Als toegevoegd verdediger treedt op mr. J. de Graaff. UITBETALING DER TOEGEKENDE VERGOEDINGEN AAN LAND- WEERPLICHTIGEN. B. en W. van Haarlem brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de uitbetaling der vergoedingen, toege kend wegens het verblijf onder de wapenen tot deelnemingaan de in dit jaar gehouden of te houden oefe ningen, als bedoeld bij art. 11 der Landweeiwet (Herhalings-oefenin- gen), zal plaats hebben ter gemeente secretarie (2e Afdeeling) des morgens van 9 uur tot des namiddags 2 uur, en wel wegens het verblijf onder de wapenen van lichting 1903, 1904, 1906 en 1907 Infanterie op 13 Mei. 1903 en 1907 Telegraaf-Cornp. van het voormalig korps Genietroepen 27 Mei. 1904 en 1906 Idem, 3 Juni. 1903, 1904, 1906 en 1907 le Comp. Pontonniers, 8 Juli. 1906 en 1907 de Comp. van het voor malig korps Genietroepen, behalve de Telegraaf-Cornp. 8 Juli. 1903, 1904, 1906 en 1907 2e Comp. Pontonniers, 15 Juli. 1903 en 1904 de Comp. van het voor malig korps Genietroepen behalve de Telegraaf-Cornp. 22 Juli. 1903, 1904, 1906 en 1907 41e Comp. Vesting-artillerie 21 October. 1907 42e Idem, 21 October. 1906 en 1907 43e Idem, 21 October. 1903, 1904, 1906 en 1907 44e Idem, 21 October. 1903 42e Idem, 28 October. 1906 42e Idem, 4 November. 1903 43e Idem, 4 November. 1903, 1904, 1906 en 1907 17e Idem, 11 November. 1904 42e Idem, 11 November. 1904 43e Idem, 11 November. De uitbetaling kan slechts geschie den tegen het voor „voldoen" teeke nen op den ter gemeente-secretarie aajuva.'JjrprLa etB.TOwbji de toegekend, verplicht zijn de hum' toe komende crelden in persoon aldaar af te halen. Vergoedingen, die niet zijn afge haald, worden als onnoodig be schouwd en deswege geacht niet te zijn toegekend. BLOEMENDAAL. Vergadering van den Raad der meente Bloemendaal op Donderdag 7 Mei 1908, des namiddags te 2 uur. Punten van behandeling 1. Onderzoek geloofsbrieven nieuw ingekomen lid. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming gemeentearts te Vo gelenzang. 4. Oprichting van een hulp tele graaf- en telefoonkantoor te Vogelen zang. 5. Betalingen uit den post van On voorziene Uitgaven. 6. Vaststelling bedrag huishuur hoofd der school te Bloemendaal. 7. Wegenplan van Mr. H. Ensche dé, nabij Groot-Bentveld. 8. Verbetering Bosehlaan. 9. Aanbieding gemeente-verslag. 10. Wijziging verordening Hoofdelij ke Omslag. 11. Kohier Hondenbelasting 1908. 12. Stichting van een politiepost. 13. Aangaan van eene geldleening. 14. Tweede suppletoire begrooting voor 1908. 15. Verzoek van B. Moolenkamp, om ontheffing van art. 18 der Bouw verordening. 16. Voorloopige vaststelling van den ligger der wegen. 17. Aanbieding aan het Rijk van een terrein in den Aerdenhout, voor een post- en telegraafkantoor. HEEMSTEDE. Van den spoorwachter Van Aalst, aan de Zandvoortsche laan, werd Dinsdag door een losloopenden dog hond een prachtige melkgeit bijna geheel verscheurd. De eigenaar van den hond, iemand uit den Aerden hout, heeft schadevergoeding beloofd. den polder een mooi gezicht ópleve-' ren. HAARLEMMERMEER. De Minister van Landbouw heeft goedgevonden A. met ingang van 6 Mei te verbie den den invoer van herkauwende die ren en varkens uit een kring in de gemeente Haarlemmermeer, omvat tende het Zuid-Westelijk gedeelte van den ringdijk met het jaagpad, van den Bennebroekerweg af tot en met den Lisserweg, den Lisserweg tot aan het Zuid-Westelijk gedeelte van den hoofdweg, het Zuid-Westelijk gedeel te van den hoofdweg tot den Benne broekerweg, den Bennebroekerweg tot en met het punt van uitgang aan het Zuid-Westelijk gedeelte van den ringdijk met het jaagpad B. te bepalen, dat, wanneer bijzon dere redenen afwijking van het sub A bedoelde verbod noodzakelijk ma ken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den burgemeester van Haarlemmermeer, onder de door den districts-veearts te Haarlem aan te geven voorwaarden. De eerste werkzaamheden voor den aanleg van een spoor door Haarlem mermeer naar Aalsmeer e. o. hebben een aanvang genomen. Aan den karnt dei' Ringvaart van Haarlemmermeer, Z.O. zijde, de zoogenaamde Poel, loo pende langs Aalsmeer, is men begon nen. met de zandstorting tot demping van dit water, waarvoor^ ruim 100.000 kub. Meter moeten aangevoerd worden. GR. IJPOLDER. Het grasgewas der dijken en wegen in dezen polder heeft bij publieke verpachting f 3093 opgebracht, of f 650 meer dan het vorige jaar. IJMUIDEN. In een Dinsdagmiddag te 's-Graven hage gehouden vergadering van ree- ders van zeeschepen, belanghebben den bij den toestand te IJmuiden, werd na langdurige discussie besloten het volgend telegram aan den Minis ter van Waterstaat te zenden: „De heden alhier gehouden verga dering van reeders van zeeschepen uit IJmuiden, Scheveningen, Vlaar- diingen, Maassluis, Katwijk en Mid- delbarnis, kennis nemende van den actueelèh toestand te IJmuiden, niet wenschende vooruit te loopen op eene eventueele definitieve beslissing uwer Excellentie en alleen 't oog hebbend op de groote schade die de bestaande toestand veroorzaakt aan reederijen en visschers, verzoekt Uwe Excellen tie beleefd doch dringend de genomen maatregelen drie maanden op te schorten, opdat belanghebbenden in- tusschen gelegenheid hebben eene mo gelijke oplossing in studie te nemen. De staking. Onze correspondent meldt heden nog Hedenmorgen werden twee blazers- afgeslagen, wier kleine vangsten vlug ea Wilts'}, .Mi? JW'SfÈWtairVer. zamelen de niet groote vangsten één of meer schepen, die na ijs en kolen bijgeladen te hebben, naar vreemde havens gaan markten. De sloepen zijn weder vertrokken zon der* °-elost te hebben. Dinsdag is een telegram van de reeders naar den Minister gezonden om schorsing van zijne beschikking. Men verwacht algemeen, 'dat Z. E. daaraan gehoor zal geven. Hedenmiddag hebben de vischkoo- pers een conferentie met den heer Passtoors. Jacques Gautier. Hedenmorgen vertrok van IJmui den de Fransche Noordpoolvaarder Jacques Gautier, onder hevel van ka pitein Bénard naar Bergen in Noor wegen voor een wetenschappelijk on derzoek aan den. Noordpool. Het schip is voor 20 maanden uitgerust. ZANDVOORT. De opbrengst der collecte in dezen winter op de in de Consistoriekamer der Ned. Herv. kerk gehouden vrou wen-bijeenkomsten, ad f 4.50, is be stemd voor de zending, evenals de in houd van het negertje der Dorcas- vereeniging ad f 12. Aangekomen vreemdelingen: Mevr. de-wed. mr. C. E. Harbord, Haarlem, Tramstraat 3, 8 p. Familie A. J. Stoel Jr., Haarlem, villa Mon Plaisir, 6 pers. L. Westhof, Haarlem, Villa Groot Kijkduin, 1 p. Eerstdaags zal door de gymnastiek- véreeniging „Oefening staalt Spie ren" alhier eene uitvoering worden gegeven. Een dames-afdeeling van ,Bato" uit Haarlem, zal haar mede werking verleenen. AERDENHOUT. Arm beest. Een prachtige melkgeit van den heer li. van Delft kon den laatsten tijd maar niet eten, waarna het beest werd verkocht en geslacht, en nu bleek, dat het beest in de tong, nabij de keel, een groote naald had zitten, die het slikken geheel onmogelijk maakte. Aanhouding oplichter. Door de agenten-rechercheurs Van Halst en Brunt is aangehouden een 30-jarige oplichter, zekere J., die in verschillende winkels alhier oplich ting had gepleegd, door op naam van bekende ingezetenen zich te doen af geven eenige bussen eikel-cacao en gutta-percha slangen, die hij daarna heeft getracht te verkoopen. Eene oplichting bracht hem in BENNEBROEK. De Rijksveldwachter H. Kistenkas is van de detacheering te Krommenie weder op zijn standplaats terugge keerd. HOUTRAKPOLDER. Bloemenvelden in den IJpolder. Vanwege de Maatschappij voor Bloembollencultuur is de laatste ja ren alhier grond gepacht om de teelt van bloembollen op kleigrond te be proeven de resultaten waren gun stig, zoodat er meer grond werd ge huurd thans zijn op drie plaatsen een tiental H.A. met bloemen bezet, waarvan nu de bloeiende tulpen in TWEEDE KAMER. 'Art. 14 van de Visscherijwet bepaalt dat bij algemeenen maatregel van bestuur maatregelen kunnen worden vastgesteld betreffende de kustvis- scherij. Zooals bekend is, vonden de heeren Borgesius c.s. dit blanco-artikel on voldoende en wilden zij althans in de wet zien vastgesteld, in breede trek ken, waarover bet eventueel Konink lijke besluit zou loopen. Was dit reageeren tegen het ver werpen van het verbod van het ge bruik van kuilnetten En zoo niet, was het dan noodig eenige voorschriften te geven, en i moest men niet liever den algemee nen maatregel geheel baseeren op de vruchten van wetenschappelijk on derzoek Deze beide vragen hielden de Ka mer nog een goed stuk van den dag van gisteren bezig, maar zij eindigden door het amendement-Borgesius c. s. met zeer belangrijke meerderheid te verwerpen, waarna de meer algemee- ne beraadslaging over de binnen- visscherij werd voortgezet. De heeren Schaper en Lieftinek de den meerdere goede woorden voor de hengelaars. Toegevende, dat be scherming van den vischstand ge- wenscht was, meenden beiden, dat men niet te veel met de belangen der beroepsvisschers moest rekenen. Het hengelen was een volksvermaak, dat den vischstand niet belangrijk schade berokkende. Het was, In openbare wateren zeide de heer Lieftinek, met een be roep op niemand minder dan Hugo de Groot een historisch, traditio neel recht geworden. Met dat recht wilde de Minister Talma ook wel rekening houden, doch men kon het hengelen, dat feitelijk nu ook zonder akte strafbaar was, niet onbelemmerd toelaten. Bij de ar tikelen wilde de Minister zich wel toegevend toonen, zooveel het kon. Het ging niet om geldelijk belang van den Staat, noch ook om bescherming van de beroepsvisschers, het ging om bescherming van den vischrijkdom der openbare wateren. De volks- consciëntie nam het op dit punt niet zoo nauw daaraan moest men niet toegeven. Een bron van volkswelvaart als de visscherij moest behartigd worden, zonder al te groote bemoei lijking van een volksvermaak. "Heden 11 uur voortzetting. Bij de voortzetting van het diebat over de Visscherijwet werden meerde- amendementen verdedigd tot schrapping of wegneming der belem meringen door het ontwerp voorge steld tegen het hengelen. VALSCH GELD. De koek- en banketbakker P. A. v V., uit do Bleiswijkstraat te Rotter dam, beeft op het politiebureau in de Lange Torenstraat' aldaar gedepo neerd een Italiaansch biljet van 100 lire, dat valseh bleek toen hij het ter wisseling aanbood op een wisselkan toor. Dit biljet heeft hij den 25sten April op de weekmarkt op het Vree burg te Utrecht in betaling aangeno men, berekend tegen een waarde van f 47, van een hem onbekend buiten man, die voor een bedrag van een rijksdaalder bij hem gekocht had. INBRAAK IN ÉEN KERK. Maandagnacht heeft men zich toe gang weten te verschaffen tot de R.-K kerk te Nieuwerkerk aan den IJsel, waar men het altaar bescha digd heeft. Enkele busjes, waarin eenig geld was, zijn open gebroken. Ook heeft men getracht bij de kerk sieraden te komen, maar dat is niet gelukt. Van den dader of de daders is nog geen spoor ontdekt. MISHANDELING. Een zeer onverkwikkelijk tafereel dat voor de betrokkenen zeer onaan gename gevolgen zal hebben, heeft zich Maandagnacht in den vleesch- winkel van D. B. van Tijn, Warmoes- straat hoek Vischsteeg, te Amster dam, afgespeeld. Tusschen twee uur en half drie stonden twee vrouwen een broodje met vleeseh te nuttigen, toen twee Duitsehers den winkel bin nentraden en de vrouwen uitscholden, ggp ^^woordentwist ontstond, waarop C. G. een stomp aan het oog toe bracht, zoodat het bloed er uitstroom de. De vrouw ontstak dermate woede, dat zij een groot vleeschmes van de toonbank nam en een der Duitsehers te lijf ging. Zij gaf hem met het Yleeschmes een vreeselijke wonde aan de onderkaakaan arm en vingers. Het bloed gutste uit de gapende wonde. De man werd per brancard naar het Binnengasthuis vervoerd. De vrouw, door vier agen ten gearresteerd, werd naar het bu reau St. Pietershal gebracht. („Resb.") VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. Bij de Dinsdag gehouden' verkiezing voor een lid van de Provinciale Sta ten van Gelderland in het district Ede werd gekozen de heer L. Tulp (anti-rev.) met 2280 stemmen. De heer H. C. Reimers (lib.) verkreeg 1305 stemmen. DOOR DE TRAM OVERREDEN. Dinsdagmorgen werden door de tram, komende van de richting Mep- pel, een 3-tal koeien aangereden op de lijn nabij de Huizingerwijk, toebe- hoorende aan den landbouwer E. ten Kate te Balkbrug'. Een koe kwam on der de machine terecht en was ter stond daarop dood. De beide andere koeien zijn dermate verwond, dat ze zullen moeten worden afgemaakt. Wegens ontsporing der locomotief kreeg de trammeuloop aanmerkelijke vertraging. De werkploeg is met losse machine uit Avereest vertrokken, om de lijn weder vrij te maken. VERMIST. Sedert eenige dagen wordt te Eg- mond aan Zee vermist de persoon Willem Gravermaker, visscher. Hij is, na uitbetaald te zijn door zijn reedier, per spoor vertrokken naar IJmuideai, en niet in de ouderlijke woning terug gekeerd. De vermiste is 24 jaar oud en maakt dikwijls misbruik van ster ken drank. Men vermoedt, dat herri een ongeluk is overkomen. ONGELUKKEN. Door de laatste tram van Leiden naar Rijnsburg is Maandagavond ze- kere R., een bejaard man, door de duisternis misleid, overreden. Inwen dig ernstig gekneusd, is de man op- j genomen en later overleden. woning gekomen, sloegen ze alle- ramen stuk. Nog niet voldaan, bi-aken ze in, sloegen alles kort en klein. De bewoners vluchtten en werden met een mes nagezeten. De landbouwer G. bij wien assistentie werd gevraagd,, ging met zijn knechten mee en werd ook uitgedaagd, waarop G. met zijn revolver in de lucht schoot. Het ge lukte hun twee personen beet te krij gen, die aan de veldwachters Van der Kamp en Weer kamp, welke gewaar schuwd waren en spoedig verschenen, werden overgegeven. N., die erg ge wond is, heeft o.a. een snede ^gekre- aan zijn hoofd, di ecitrca 16 c.M. lang is. Genoemde drie personen had den dien dag heel wat jenever naar binnen gewerkt. Proces-verbaal wordt natuurlijk opgemaakt. SCHAPEN OVERREDEN. Door de tram, die omstreeks 11 uur uit St. Jac.-Parochie te Leeuwarden aankomt, is Maandagavond op Half weg aan den Marssumersfcraatweg door een koppel van 55 schapen gere den, waardoor 8 werden vermorzeld. De machine geraakte uit de rails, ten gevolge waarvan eenige vertraging in het verkeer ontstond, terwijl geen per soonlijke ongelukken plaats hadden. De schapen behoorden aan de hee ren Gebr. v. d. Hoek, te Leeuwarden. <(L. Ct.) BRANDEN. Dinsdagmorgen ontstond in de Stadsgravenstraat te Enschedé door onbekende oorzaak brand in de mo delkamer van den heer D. W. Hei* mann, toebehoorende aan den heer Rozendaal aldaar. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist. het vuur tot het aangetaste perceel, dat gedeel-' telijk uitbrandde, te beperken. Alles was verzekerd. Te Maassluis is Maandagnacht brand uitgebroken in het pakhuis van den sigarenfabrikant J. Kruijtbof. Dt spuiten wisten den brand te beper ken tot het inwendig gedeelte, zoodat, behalve de voorraad sigaren en ta bak, slechts de zoldering verbrandde De schade wordt door verzekering gedekt. Maandagmiddag omstreeks half viji ontstond er brand in de boerderij „Beltjan" onder Gelselaar, gemeente Borculo, toebehoorende aan graal Van Twickel te Delden, en bewoond door den landbouwer J. Nijhof. De boerderij was spoedig een prooi dei vlammen. Twee zeugen met acht' big gen en 1 kalf kwamen in de vlammei om. De overige levende have were gered, de inboedel is gedeeltelijk ver brand. Oorzaak onbekend. Assuran tie dekt dé schade. EEN AANGETEEKENDE BRIEF VERDUISTERD. De winkelier B. in de Pofcterstraa te Utrecht zond Vrijdag eijn 69-jari- gen loopknecht naar het poetkantooi mat. o An aan aret eekend «n. I >H«f, aan-, gegeven voor een geldswaarde van f 211,25, met bestemming voor Haar-i lem. De man heeft dezen brief aai ge en der postkantoren in de stad be] zorgd en is sedert spoorloos verdwej nen. Men vermoedt dat hij zich tó Amsterdam ophoudt, want vroeger] heeft hij een bedrag van f40, door; hem verduisterd ten nadeele van de Luthersche gemeente te Utrecht, -j waarvan toen geen aangifte is ge-: daan óók te Amsterdam verbrast; Aan de Amsterdamsche politie is 's mans aanhouding verzocht. De nummers van de bankbiljetten,! in den aangeteekenden brief ingeslo-j ten, zijn de volgende 2 bankbiljetten van f 109, nrs. M Z. 7702 en M. Z. 7703; 1 inuntbüjel van f 10, nr. B. F. 11062 en verder 21 postzegels van 5 cent. Mocht iemand een of nreer dezer biljetten in handen krijgen, dan is onverwijlde aangifte bij de politie natuurlijk dringend verzocht. HET CIIAMPIONNAAT VAN NEDERLAND. In de Maandagavond gehouden le denvergadering van het „comité van het championnaat van Nederland voor liefhebbers in single sculling outi'iggers". werd besloten, als da tum der jaar lij ksche roeiwedstrijden Zondag 20 September, met eoo noodig voorwedstrijden op Zaterdag 19 Sep tember, te bepalen. Naast het hoofd nummer zal dit jaar ook een nummer „jonge sciff" en een nummer „dub bel sciff" verroeid worden. De heer Carl Jurgens, die, bij ont stentenis van den voorzitter. den heer J. j. Blusse, de vergadering leidde, werd als commissaris herko zen. Door „Het Spaarae" te Haarlem was aangevraagd, om den wedstrijd ook in het vervolg eens in Haarlem te laten vexroeien, aan welk verziek echter om verschillende redenen niet voldaan kon worden. BESTUURSVERGADERING NED. VOETBAL-BOND. POKKEN. Te Vlissingen is een geval van pok ken geconstateerd bij een Nederland schen zeeloods. LIEVE GASTEN! Men meldt uit Denekamp aan de Zw. Ct.: Zondagavond kwamen bij den land bouwer J. H. te Beuningen, gem. Los- die daar eenzaam woont, twee Het bestuur van den N. V, B. ver gaderde in hotel Palais Royal te Am sterdam, en nam de volgende beslui ten. Ten opzichte van den beslissings wedstrijd om het kampioenschap van Nedei'land op neutraal terrein werd besloten, deze ontmoeting te doen plaats hebben op het veld der veree niging R. A. P. te Amsterdam. De gespeelde bekerwedstrijd der demi finale tusschen H.B.S. 2 en V. O.C. 1, waarin een speler had mede- j gespeeld, die niet gerechtigd eou zijn", voor H.B.S. 2 in de bekercompetitie uit te komen, werd geldig verklaard. De agenda van het congres der Fè- mannen en een vrouwspersoon, die deration Internationale de Football onderdak verzochten. Daar ze van den Association te Weenen, werd bespro- beginne af brutaal waren, weid hun ken, en tot afgevaardigde werd be- dit geweigerd, waarop ze een zekeren i noemd de heer C. A. W. Hirschman, N. met het mes toetakelden. Buiten I Besloten wordt behalve de wedstrij-

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2