Weerbericht F. P. BEICHËRT, Heeren Stroohadden Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenbad Rechtszaken Gemengd Nieuws Sport en Wedstrijden MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 12 Mei 1908. Hoogste barometerstand 772.6 m.M. te Horta (Azoren) laagste 754.2 m.M. te De Bildt. Verwachting tot den avond van 13 Mei Wind veranderlijke, later matige Westelijke wind. Gesteldheid van de luchtwaar schijnlijk regen of onweer, later op klarend Temperatuur iets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 757 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 763 m.M. INGBZONDEN MEDEDEELINGEN 4 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. Nieuwste modellee te Haarlem. Dinsdag 12 Mei Hoogste gisteren 2 uur F. 60 Laagste hedennacht F. 51 Hedenmiddag te 12 uur F. 54 Bioscoop. De Schouwburgzaal telde Maan dagavond meer ledige dan bezette stoelen, zoodat Nögerath's bioscoop slechts weinige bewonderaars telde. Dit was zeer jammerI Zelden hebben we een bioscoop voorstelling gezien, die deze kaai eve naren. Heldere scherpe projecties, die absoluut niet trillen. En dan welk een keur van num mers! 't Is misschien wel voor den zooveel-honderdsten keer, dat we een bioscoopvoorstelling hebben bijge woond, maar Maandagavond hebben .we allemaal nieuwe projecties ge zien. 't Was een pracht-programrna! ernstige beelden, grappige-, dolzin nige-, leerrijke-, en nog meer varië teiten. De grappige waren natuurlijk het aardigst! We schieten nog in den lach, als we denken aan de vertooning van: Een ontrouw echtgenoot verraden door prentbriefkaarten, Henri met 'n gescheurde pantalon op een soirée, Een dameshoed in voor- en tegen spoed, De droom van een luiaard, enz. Ernstig en ook vermanend was de in beeld gebrachte geschiedenis van Het geweten van een dronkaard. De projectie: Hoe men kleine kin deren opvoedt, zou men voor jonge imoeders leerrijk kunnen noemen, maar om vele koddige taireeltjes is toch onbedaarlijk gelachen. Leerrijk kunnen ook de toeren van enkele goochelaars en acrobaten zijn, maar we betwijfelen, dat een der in de zaal aanwezigen de kunst genoeg heeft afgekeken, om deze zelf in praktijk te brengen. Op het programma komt ook voor de vertooning van de nieuwste op namen van het bezoek van H. M. de Koningin en Z.K.H. den Prins aan 'Amsterdam en Zaandam. Ook dit zijn mooie nummers. Nog zij vermeld, dat een pianist goede muziek ten gehoore brengt. Was 't niet jammer, dat er zoo weinig bewonderaars waren? Gelukkig blijft de bioscoop nog ee- Inige dagen in den Schouwburg. De afwezigen kunnen dus hun fout nog herstellen! Polderverkiezing. 'Als voorzitter van den Romolenpol- der, onder Haarlem en Haarlemmer- liede c. a., is gekozen de heer Mr. del Court van Krimpen te Velsen; als be stuurslid, vacature wijlen den heer Horstman, de heer C. Petrie, Zomer- vaart Trein no. 586, uit IJmuiden vertrek kende te 8.35 's avonds en te Haarlem aankomende 8.59, stopt voortaan, bij tijdig verzoek, aan de halte Driehui zen. Examen Ziekenverpleegster. Na gunstig afgelegd examen is het diploma en insigne als ziekenver pleegster uitgereikt aan mej. L. Hes- se, die reeds ruim 3 jaren als leer ling-verpleegster in het St. Elisabeths- gasthuis werkzaam was. Huishoud- en Industrie- school. Aan de dames J. J. M. Backum Pastoor en H. Charbon, leeraressen der Huishoud- en Industrieschool al hier, is het diploma der school voor het lingerie-naaien uitgereikt en wel aan de eerste met lof. NÉfiÈRLANDSCHE BLINDENBOND. Hedenmorgen werd in het Bronge bouw de jaarlijksche vergadering ge houden van den Ned. Blindenbond. In de groote zaal waren een groot getal personen aanwezig, waaron der vele blinden. Als voorzitter trad op de penning meester de heer V. E. van Tienen, die mededeelde, dat de heer Schild om besprekingen over den gang van zaken van den Bond, vooral met het oog op de toekomst, zooals die in den boezem van den Bondsraad werden gevoerd zich genoodzaakt zag, te bedanken als Bondsvoorzitter. .Hierna werden de jaarverslagen uitgebracht. De secretaris de heer G. J. Oort deelde mede, dat het aantal leden steeg van 365 tot 384. Bovendien zijn er 17 candidaatleden, 24 eereleden en 101 donateurs. Aan 83 leden werd ziekengeld uit gekeerd. De algemeene ontvangsten bedroe gen f 2.513.43J, de uitgaven f4.062.59.5 zoodat het nadeelig saldo 1549.16 is. Wel is deze schuld gedekt, maai' toch is versterking der kas hoog noodig. De boek- en muziekbibliotheek vol doen in een ware behoefte. Er wordt veel gebruik van gemaakt. Er is een club opgericht van Frie- sche bondsleden. Als voorzitter werd door het bestuur en bondsraad aanbevolen de heer L. te Weehei te Rotterdam, die dan ook werd benoemd en later geïnstalleerd. Als leden van den Bondsraad wer den benoemd de heeren A. F. Middel beek te 's-Gravenhage en Besman Ko ning te Amsterdam. De heer Van Tienen wenschte den heer L. v. Wechel geluk met zijn be noeming. Deze nam hierop onder luide toejuichingen de voorzitters functie over, dankte voor de huldi ging, en deelde mede, dat hij zou ijveren voor: de handhaving van de zelfstandigheid van den Ned. Blin denbond, een nauwere aansluiting tusschen leden en bestuur*, de Bonds dag te maken tot een feestdag, en de financiën van de ondersteuningskas uit te breiden. Spreker deed een be roep op het ziende Nederland om de blinden te helpen in hun zwanen strijd, en eindigde met den wensch: „Leve de Nederlandsche Blinden bond." (Luid applaus en lioera-ge- roep.) Als plaats voor de volgende alge meene vergadering werd Amsterdam gekozen. Besloten werd uit de statuten te schrappen de bepaling, dat de ver gadering in Mei moet gehouden wor den. Bij wijze van proef zal in 1909 de vergadering in Juli plaats heb ben. De kans op mooi weer is groo- ter, terwijl de vacantickaarten do reis vergemakkelijken. De vergadering duurt voort. Militaire Zaken. Bij beschikking van den comman dant der 1ste divisie is de 2e-Iuite- nant J. J. Rutgers van het 4de regi ment infanterie met ingang van 1 Juni 1908 overgeplaatst bij het 10de regiment infanterie, met bestem ming voor het garnizoen Den Hel der. De miliciens, werkzaam bij het mu ziekkorps van het 10de regiment in fanterie alhier, ontvangen van heden af een opleiding in het dragen van zieken en gekwetsten in tijd van oor log. RELLETJES TE KROMMENIE. Maandagmiddag kwam te Haarlem in verzet van een vonnis van den kantonrechter LJ. T., uit Wormer- veer, die op 17 December 1907, te Krommenie, tijdeus de staking, den werkwilligen arbeider V. A. tusschen de beenen had geloopen. Hij ontken de dit opzettelijk te hebben gedaan. De heeren oordeelden, na bet getui genverhoor, toch het bewijs geleverd en requireerden daarom bevestiging van het vonnis van den kanton rechter. NAAML. VENNOOTSCHAPPEN. De Staatscourant bevat de statuten der volgende vennootschappen: „Eigen Huis en Tuin", Maatschap pij tot exploitatie van onroerende goe deren, gevestigd te Haarlem, ten kan tore der firma H. H. van Waveren, en heeft ten doel het in eigendom verkrijgen, vervreemden en exploitee- ren van onroerende goederen. Het kapitaal bedraagt f 200.000, verdeeld in 20 serieën ad f 10.000 elk. Iedere serie is verdeeld in 10 aandee- len, elk groot f 1000. Voorloopig warden slechts de eerste 8 serieën uitgegeven, welke geheel geplaatst zijn. J „Mercator", Maatschappij tot ex ploitatie van onroerende goederen, te Haarlem. Deze heeft ten doel het in eigendom verkrijgen, vervreemden en exploitee- ren van onroerende goederen. Het kapitaal bedraagt 640.000, ver deeld in 640 aandeelen ad 1000 elk. ZWEMINRICHTING AAN DE HOUTVAART. Men schrijft ons: Daar de exploitatiekosten in de laat ste jaren aanmerkelijk zijn gestegen, en de zwem- en badinrichting dit jaar weder eene aanmerkelijke uit breiding heeft ondergaan,* waartoe behoort het plaatsen van een tweede gasmotor, waardoor het groote zwem bassin, dat ruim 1800 kubieke meters water bevat, thans veel spoediger kan ververscht worden dan voorheen daar dit steeds door de werking van een windmolen moest geschieden, is het noodzakelijk geworden, het tarief voor het abonnement een weinig te verhoogen. Daar het damesbassin dit jaar niet vergroot kon worden, wor den de dames en meisjes, die geoe fend zijn in de gelegenheid gesteld, des Woensdag en Zaterdagsmiddags van half twee tot 2 uur, de overige dagen van 11 tot 12 uur van het groote zwembassin, dat voor de hee ren gesloten zal wezen, gebruik te maken, des Zondagsmorgens van 11 tot 12 uur. Tevens is het niet ondienstig te vermelden, dat het water in de bas sins, op aanwijzing van de gezond heidscommissie, op verschillende tij den, gedurende het hadseizoen mi croscopisch en bacteriologisch wordt onderzocht. H e r ij k. Woensdag 13 Mei zal de herijk plaats hebben, 's morgens van 8 tot 12 uur voor de Parkstraat, Parklaan, Nieuwe Gracht, Jansweg en Stations plein. 's Middags van 1 tot 4 uur voor de Lange Molenstraat, Lange- en Korte- Heerenstraat, Rozenstraat, Tuin straat, Kenaupark, en Kenaustraat. Ned. Politiebond. De 46ste vergadering der provin ciale afdeeling Noord-Holland van den Alg. Ned. Politiebond', zal ge houden worden op Vrijdag den 22en Mei a. s. des namiddags te 11/2 uur in het Café Brinkmann op de Groote Markt te Haarlem. Onder de punten van behandeling zal o. a. voorkomen het verslag van d© door het bestuur gemaakte propa ganda ter verkrijging van een weke- lijkschen vrijen dag voor de politie beambten. Faillisssemenlen. Door de Arr. Rechtbank alhier zijn op den 12den Mei 1908 in staat van faillissement verklaard C. W. Schutte, masseur te Haar lem, Alexanderstraat. K. Tromp, broodbakker te Haar lem, K. Begijnestraat. Rechter-commissaris mi'. E. J. Dor- hout Mees. En gehomologeerd het accoord (boedelafstand plus 2 pet.) in het faillissement van H. A. Willemse, winkelier in bedden en matrassen te Haarlem. SCHOTEN. Dat de gasfabriek bij de bewoners van het dorp Schoten in den smaak valt, blijkt uit de vele aansluitingen. Het kan ruimschoots worden geschat op 80 procent. De woningen waarin geen gas ver langd wordt, zijn meestal die, waar in onze oudjes, varieerende van 70 tot 80 jaar oud, wonen. Déze zeggen: „ja, mijnheer", maar het is voor mij de moeite niet meer, want als het donker wordt ga ik (of wij) naar bed. Meermalen is op den slechten toe stand der straten in het kwartier ge wezen. Nog steeds is daar evenwel geen verandering in gebracht. De hoofdstraat van het kwartier is voor wielrijder en rijtuigen, bijna onbe rijdbaar. Een dringende verbetering is dan ook noodig. Bouw directeurswoning. De bouw van de woning van den directeur der gasfabriek is gegund aan G. B. Meerman, den laagsten inschrijver, voor f 7875. SLOTEN. Bij de veehoudster Wed. Nelis zijn thans weer twee runderen plotseling gestorven, dat is dus in een paar we ken 3 paarden en 4 koeien. DE KWESTIE IN DE VISSCHERS- HAVEN TE IJMUIDEN. Maandagmiddag werd bij C. Vis- man, Neptunusstraat 40, IJmuiden, het volgende regeeringstelegram ont vangen „Uw telegram ontvangen. Het ver heugt mij, de staking is opgeheven. Minister J. G. S. Bevers." C. Visman is de eerste onderteeke naar van het uitvoerig telegram, Za terdag aan den minister gezonden door de losse arbeiders in het vissche- rijbedrijf, alhier. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. Fam. Becht, Amsterdam, Haarlem merstraat 46, 6 p. H. G. J. Luken, Ostende, Pension Seinpost, 1 p. Mevr. Janssen, Amsterdam, Villa. Zeerust, 2 pers. Mej. P. A. M. Flink, Haarlem, Hal testraat 43 a, 2 pers. J. Vogel, Eitorf, Heerenstraat 3, Door de Chr. Jongelingsvereeniging is f 10 geschonken voor het aanschaf fen van nieuwe bekers voor het H. Avondmaal. Met ingang van 1 Juni a.s. zal aan het station H. S. M. alhier overge plaatst worden de heer J. Steenhui zen, commies II. S. M. te Amster dam. HOFBERICHTEN. II. M. de Koningin-Moeder bracht Maandagmiddag een langdurig be zoek aan het Tehuis „Voordorp", te Leiderdorp, stichting van de vereeni- ging „Kinderzorg" te 's-Gravenhage. Langs den Leïdschen straatweg en door Leiden werd te 3 uur het dorp bereikt, waar bijna alle inwoners door het uitsteken der vlaggen uiting gaven aan hunne blijdschap over het vorstelijk bezoek. Aan den ingang van „Voordorp" werd H. M. ontvangen door den voor zitter en den secretaris van „Kinder zorg", ds. D. J. Karres en den heer. J. R. Snoeck Henkemans. Door een der kleinste meisjes werd een .ruiker aangeboden, waarna de leden der huishoudelijke commissie, de president ds. Nierstrasz, de ge neesheer dr. De Fiines, de directeur en de directrice aan H. M. werden voorgesteld. Nadat aan H. M. op Haar verlan gen mededeelingen waren gedaan omtrent de geschiedenis en den ar beid der vereeniging, deed H. M. een rondwandeling door het huis, waar bij door den voorzitter en door den heer en mevrouw Kwak verschillende inlichtingen werden verstrekt. Alle zalen cn kamers werden bezochtin de jongensafdeeling vond H. M. de verpleegden bezig met eenvoudige slöjd, in de meisjes-afdeeling met naai- en breiwerk. Met de grootste belangstelling werd door H. M. alles bezichtigd en naar verschillende bijzonderheden geïnfor meerd, o.a. vroeg H. M. speciaal naar de werking der regeeringsbepa- lingen omtrent de uitvoering dei- Kinderwetten in verband met de laatselijk in deze bepalingen ge brachte wijzigingen. Terwijl Koningin Emma de slaap zalen en linnenkamer bezocht, ver zamelden aile verpleegden zich in de groote zaal, om ten slotte H. M. het „Wilhelmus" en een „Zegenbede" toe te zingen. Nadat de thee was aangeboden, verliet H. M., blijkbaar zeer voldaan, „Voordorp", uitgeleid door de jui chende kinderschaar, na alvorens Haar booge ingenomenheid met de stichting te hebben uitgesproken en aan de directrice een koninklijke gift te hebben ter hand gesteld voor het onthaal der kinderen. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins vertrokken Zaterdagmiddag 2 uur met gevolg per Staatsspoor uit Den Haag weer naar het Loo en hadden bij en in het station de groe ten in ontvangst te nemen van de velen, die langs straat of op het per ron geschaard stonden. H. M. en Z. K H. reden van het paleis van H. M. de Koningin-Moe der, bij wie zij de lunch hadden ge bruikt, in gesloten coupé naar het slation. Prins Hendrik bracht Zaterdag ochtend een bezoek bij Toon Dnpuis op zijn atelier, ten einde zijn borst-' beeld, waarvoor Z. K. IJ. eenige ma len poseerde, te bezichtigen. De Prins was bijzonder ingenomen met de uitvoering van het werk. BESTRIJDING VAN DEN WOEKER. In een audiëntie bij den Minister van Binnenlandsche Zaken hebben de voorzitter en secretaris van de Nationale Vereeniging tot bestrijding van den Woeker, nar. Joh. J. Belin- fante en J. M. Maury, den Minister een adres aangeboden, waarin aan gedrongen wordt op eene wettelijke regeling van de banken van leening en verdere maatregelen tot bestrij ding van den woeker. Minister Heemskerk verklaarde, dat hem mede door zijn functie van minister van Koloniën ad interim tot nu toe de tijd heeft ontbroken, dit vraagstuk in studie te nemen. Zoo spoedig hij wat meer tijd heeft, zal hij zich daaraan kunnen wijden. Een bepaalde toezegging kan hij voor alsnog niet doen. VIERDE BREDASCIIE KATHOLIE KENDAG. Door het dagelijksch bestuur van den 4den Katholiekendag is in over leg met het uitvoerend comité be paald, dat in de afdeeïïngen zullen worden behandeld I. Katholieke Sociale Actie in het algemeen, .en meer in het bijzonder de zorg voor werklieden, die ge dwongen zijn elders werk te zoeken, voornamel'ik in Duitschland (het zoogenaamde Duilsche gevaar) en het woningvraagstuk in verband met de zedelijkheid 2e. Pers en lectuur, in verband met de openbare onzedelijkheid 3e. Drankbestrijding 4e. Belangen der landbouwers en verspreiding van meerdere vakken nis 5e. Patronaten en 6e. Spaarzaamheid door onder linge verzekering. De namen der inleiders zullen bin nenkort worden bekend gemaakt. („C.") EEN MILDE SCHENKING. Bij den burgemeester van Dord recht is van een geacht ingezetene, den heer H. B. de R. v. C., bij gele genheid van zijn 25-jarig huwelijk eene gift voor de armen der gemeen te ontvangen, groot vijfduizend gul den. GASONTPLOFFING. Betreffende de gasontploffing te Hengelo meldt men nog nader, dat de instortende binnenmuur juist viel in het ledikant, waarin de vrouw des huizes lag. Als "door een wonder kwam zij ongedeerd van onder de steenmassa te voorschijn. Ook eetn buitenmuur is door den slag uitge weken, terwijl zolder en dak- op ver schillende plaatsen zijn beschadigd; bovendien werd veel schade aange richt aan de aanwezige meubelen. Tot op verren afstand was de ontploffing hoorbaar. INBRAAK. In de boterfabriek van den heer L. Bogers te Halsteren bij Bergen op Zoom hebben inbrekers zich door uit snijding van een ruit toegang weten te verschaffen. Zij hebben uit een kelder ontvreemd ruim 100 kilogram boter, terwijl zij mede op het kan toor uit een bureau f 5 aan centen meenamen. Van de daders nog geen spoor. INBRAAK TE 's-GRAVENHAGE. In een tijdelijk onbewoond huis in de Zeestraat is in. den nacht van Za terdag op Zondag ingebroken. Toen de huisknecht Zondagochtend vroeg in de woning kwam, vond hij alles overhoop gehaald en een groo- ten voorraad tafelzilver en andere waardevolle voorwerpen, een vrij aanzienlijk bedrag vertegenwoordi gend, uit verschillende kasten ge baald, bijeengelegd. Hij waarschuwde ijlings de politie, die bij haar komst de gouden en zil- ren voorwerpen ingepakt vond, doch de vogels waren gevlogen. Zij waren door een dakraam over de daken ontvlucht en hadden zich, zooals later bleek, aan de achterzijde van een huis aan de Laan van Meer- dervoort langs de pijp van de dak goot laten afglijden, waren zoo op een serre terechtgekomen en van daar in de gang van een pakhuis, waaruit zij op straat kwamen. De politie liet enkele Individuen, die zij van de inbraak verdacht, aanhou den en twee hunner, recidivisten en dus oude bekende der justitie, wer den herkend door een dienstbode, die hen in de bovenbedoelde gang was te gengekomen. Ook een heer, die van zijn kamer uit de vluchtend© inbre kers had gezien, herkende het tweetal. Zij zijn vermoedelijk door een brand gang in de Bazarstraat in den tuin van het huis gekomen, hebben een ruit verbrijzeld,, konden toen de kruk van een spanjolet naar beneden druk ken en zich aldus toegang tot de wo ning verschaffen. De aangehoudenen zijn na verhoor naar het Huis van Bewaring over gebracht en daar ter beschikking van de justitie gesteld. GENERAAL VAN DAALEN. Naar aan de „N. Ct." gemeld wordt, zal generaal Van Daalen nog dezen zomer met verlof naar Neder land komen. DROEVIG ONGEVAL. Zondagmorgen juist midden onder de vroegmis, werden de geloovigen te Zevenaar opgeschrikt door een hevig gebons op de kerkdeuren, gevolgd door een vreeselijk geschreeuw. Een en ander werd veroorzaakt door on zen burgemeester, A. baron van Hu- genpoth tot Aerdt, die in een vlaag van waanzin, in ambtsgewaad ge- Meed, den vollce kond wilde doen, dat allen Roomsch moesten worden. Met veel moeite maakte men zich van den ongelukkige meester en bracht hem per auto naar 't St. Elisahethsgesticht te Arnhem. Overspanning van zenu wen schijnt oorzaak te zijn van dit treurig incident. (Geld.) MOORD. Zondagavoncf is te Westerbork een moord gepleegd. Er ontstond ruzie tusschen den 17-jarigen Roelof Kinds •en den 16-jarigen Hendrik Beugels. K. ontving met een gewoon zakmes een slag achter in den. bovenarm, waardoor de slagader is getroffen. K. is aan verbloeding overleden. B., de vermoedelijke dader, is gevankelijk naar Assen overgebracht. Maandag ochtend werd reeds instructie in de ze zaak gehouden. ONGELUKKEN. Zondagavond geraakte te Harlin- gen het 2-jarig zoontje van v. d. Z. in een onbewaakt oogenblik te water en werd eenige oogenblikken later le venloos opgehaald. Te Ochten viel Zondag het 5-jarig zoontje van v. d. G. in een sloot en verdronk. Een vijfjarig zoontje van v. d. G. te Ochten viel in een sloot en ver dronk. F.en ander broertje is voor eenige jaren door een zware kar overreden en gedood. DIEFSTAL INEEN GEVAN GENIS. In bet buis van bewaring aan de Weteringschans worden tal van voor werpen, welke in den loop van het jaar verbeurd werden verklaard, op geborgen. Het zijn meestal voorwer pen, waarmede een overtreding is begaan, als ondeugdelijke maten en gewichten, pistolen, vuur- en andere wapenen, enz. Eenige weken geleden werd ontdekt, dat een groot aantal gewichten vermist werden. Een nauwkeurig onderzoek werd in alle stilte ingesteld, met dit ge volg, dat een dezer dagen twee tim merlieden, die eenigen tijd geleden in het huis van bewaring werkzaam waren geweest, gearresteerd zijn en een groot aantal der vermistevoor werpen in beslag werden genomen. („\olk"). UIT DE DIAMANT-INDUSTRIE. Op verschillende diamantslijperijen is Zondag en Maandag het werk her vat. In de roosjesnijverheid heerscht de meeste opgewektheid, circa 600 roosjesslijpers hebben kaarten ge vraagd om te werken. Zij werken niet alleen voor eigenwerkmakers en niet aangesloten juweliers maar eveneens voor roosjesjuweliers, leden van de A. J. V. Voor de roosjesbranche is namelijk geen verhooging van tarief gevraagd, en wie werk kan krijgen, heeft daar voor aanstonds van het bondsbestuur vergunning gekregen, onder voor waarde, dat hij niet werken zou on der het tarief, dat voor de stopzetting gold. In de briljantbranche waarvoor de 20 erhooging is gevraagd mogen de juweliers, léden der A. J.V., op verbod van hun organisatie geen verbintenis aangaan met den A.N.D. B. en tot nog toe heeft geen harer leden zich aan overtreding van dat verbod schuldig gemaakt. Wie zich aangemeld hebben voor 't uitgeven van briljantwerk zijn dam ook uitsluitend eigenwerkmakers en juweliers, die niet bij de A. J. V. zijn aangesloten. Hoevelcn er in de bril jant-industrie werk hebbem gevonden, is eerst beden met juistheid op te geven, Maandag liep het nog druk aan het Bondsgebouw van werklieden die werkkaarten kwamen aanvragen. INBREKERS TE ROTTERDAM. De „libld.'-correspondent te Rot terdam seint Dat de vermelde arrestatie van vijf inbrekers nog weinig invlbed heeft gehad op de reeks van diefstallen^ die thans te Rotterdam worden ge pleegd, kan wel hieruit blijken, dat Vrijdagnacht het kantoor der stuwa doorsfirma P. van Coeverden aan de Prins Hendrikkade met een bezoek is vereerd. Een der brandkasten werd op de gewone wijze gekanteld en van achteren geojxend, maar bracht niets van de gading der die ven, daar zij alleen boeken bevatte. Een tweede brandkast van nieuwe constructie heeft weerstand geboden aan de ^pogingen, om haar op de zelfde manier te openen. De inbre kers hebben zich dus moeten verge noegen met het medenemen van twee rijwielen, een geladen revolver, ko peren gewichten en het koperbeslag der brandkast. EEN WOESTELING. Eergisteren maakte een Beriijnsch spoorwegarbeider, Adolf Rohrbeck, met drie vrienden een wandeling naar lvöpenicktoen zij een aan den weg zittend fielserspaar, 'n dame en een heer tegenkwamen, die daar bezig waren iets te eten. Rohrbeck vroeg gekscherend „Nu, smaakt 't De wielrijder scheen over die in scherts fedane vraag zóó woedend te zijn, at hij een woordenwisseling begon. Eindelijk steeg de twist zóó hoog, dat de wielrijder een revolver trok en Rohrbeck door het hoofd schoot. Zijn vrienden, half wezenloos van ontzet ting over deze vreeselijke daad, had den niet eens 't besef, de vluchtende fietsers tegen te houden. De ongeluk kige arbeider, 28 jaar oud, en aan den vooravond van zijn trouwdag, stierf een paar uur laterde politie zoekt met koortsachtigen ijver naar! den goedgekleeden moordenaar enj zijn medegezellin. UTRECHTSCHE RECHTBANK. I Maandagmiddag stond voor de Utrechtsche Rechtbank terecht een 22-jarige stoffeerder aldaar, beklaagd- van mishandeling, den dood ten gej volge hebbende van W. S. Beklaagde heeft W. S. bij een woordenwisseling in de Nobelstraaf te Utrecht, een klap gegeven, waar door deze met het hoofd op daarlig-; gende rails is gevallen, en kort daarj op is ovei'leden. j Zeven getuigen waren gedagvaard] waaronder 2 a décharge. Verdediger was mr. W. A. van Zijst. J Het O. M. eischle twee maanden gevangenisstraf legen beklaagde. Uitspraak over 14 dagen. Verder werd behandeld de zaal van een overweg-wachteres te Breu kelen, beklaagd van het door schuit veroorzaken van den doocl der broe ders K., te Ruwiel, gepleegd in dt uitoefening van eenig beroep. Beklaagde had, zooals men ziel zal herinneren, de boomen van eei overweg op den spoorweg Breukelen- II ar mei en niet gesloten, teng'evolgf waarvan de 2 broeders K. met hui rijtuig onder een trein geraakten ei beiden gedood. Acht getuigen waren gedagvaard. Verdediger was mr. F. a. van Ee gen. Het O. M. eischte één maand heen tenis. Uitspraak over 8 dagen. JEANNE WEBER. De plaats, waar Jeanne Webe haar laatste gruwelstuk heeft bedre ven, is Commercy, een stadje va ruim acht duizënd inwoners in he departement Meuse. Daar was zij zwervende, te land gekomen met eei man, dien ze pas geleden had onl moet. Jeanne reisde onder den naan Jeanne Molinet. Zij had met haa vriend een vertrek gehiiurd in eei soort van herberg. Niemand wie daar, wie zij werkelijk was, ook d man niet, rnet wien zij daar was aan gekomen. Jeanne maakte een vrien delijken indruk. Haar vriend gin overdag uit werken en Jeanne hiel dan de vrouw des huizes in haar b« zigheden. Ze was er nog maar eenig dagen, sedert 6 Mei. Vrïidagavoni kreeg Jdanne de boodschap, da haar vriend 's avonds niet thuis zo komen. Jeanne vertelde toen aan d herbergierster, dat haar vriend ji loersch en achterdochtig was, en z wilde gaarne alle reden tot achtei docht tegenover hem vermijden. Daarom vroeg zij, of de herbergiei ster er ook bezwaar tegen zou hel ben, dat haar zoontje, een jonge van 6 jaar, bij haar, Jeanne Molïne op de kamer kwam slapen deze nacht, dat haar vriend uitbleef. I herbergierster had er geen erg in, e zoodoende was Jeanne Weber mi het kind alleen. Ze heeft het kin waarschijnlijk geworgd en met hf hoofd tegen den muur geslagen. 1) huisgenooten kwamen op het geruel af en vonden het knaapje dood i zijn bed liggen. Jeanne Weber lagi een bed er vlak bij. De politie werd gehaald. Jeani ontkende alles, gaf echter na eenige t«d haar waren naam op. De politi heeft veel moeite gehad, te verhind ren, dat het volk haar ging lynchei Zij is in verzekerde bewaring g bracht. Voetbal. Zondag speelden H. F. C. Swift e Volharding van Velsen om een zilv ren medaille. Swift won met 3—1. Met de rust was de stand 0—0.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2