FATA MORGANA. Dinsdagnamiddag tegen het vallen vain den avond is door enkele wande laars in die Smidstraat, te Nijmegen een interessant luchtverschijnsel waargenomen. Aan den hemel ver toonde zich een duidelijke afspiege ling van de brug over de Waal met een stuk landschap als merkwaardi ge entourage. Het verschijnsel was na enkele minuten verdwenen. (Pr. G. en N. Ct.) MINISTER IDENBURG. De heer Idenburg, minister van koloniën, Donderdagavond te 's-Gra- venbage aangekomen, heeft, voor zooveel noodig, bezoeken van kennis making bij zijn ambtgenooten in het Ministerie afgelegd, het eerst bij den tijdelijkien voorzitter van den minis terraad, mr. Heemskerk. KINDERTENTOONSTELLING. Het aantal inschrijvingen voor den „kindierwedstrijd", die op 3, 4 en 5 juli in het Koninklijk Zoölogisch Bo tanisch Genootschap te 's-Graveniha- ge zal worden gehouden, heeft thans reeds alle verwachting overtroffen. Uit alle kringen der bevolking en uit bijna talie .provinciën izij® inschrij vingsbiljetten ontvangen, terwijl da gelijks nog aanvragen bij de directie inkomen. De jury voor dezen wed strijd wacht een moeilijke taak. HEN SNUGGER RAADSLID. Uit een raadszitting te H. In behandeling is een voorstel van burgemeester en wethouders, in ver band met een verzoek van enkele leer- en hulpmiddelen, waaronder een aardglobe. De edelachtbare heeren bekijken 't lijstje met grooten ernst. Da heer P. maakt bezwaar tegen de globe hij begrijpt niet, waartoe zoo'n ding dient. De voorzitter beschrijft het gebruik van de globe en betoogt die wensche- lijkheid van de aanschaffing. De heer P. stelt voor, den post t« schrappen. De heer A. meent, dat men den „meester" zijn zin maar moest ge ven. Als die het ding nu toch noodig vindt en 't graag wil hebben. De heer P. vindt bet veel te duur. 't Is of het geld niets kost. Waarom ineens zoo grootscheeps? Hij stelt voor, te beginnen met een globe van... Nederland(G.) ERNSTIGE MISHANDELING. Woensdagnacht heeft op de_ kermis te Groningen eene zeer ernstige ver wonding plaats gehad. Met een scherp ïnes zijn Jan van der Kamp aldaar twee messteken in den rug toege bracht. Van der Kamp leed zwaar bloedverlies, en viel bewusteloos neer. Twee personen zijn in arrest geno men. LASTIGE REDDING. Een 13-jarige knaap viel Donder dagmiddag te Amsterdam, toen hij voor een wielrijder wilde uitwijken, in dé vijacht. Een gasfitter be- s*£ „idi g«h.i«ëa te water en wist uien seeds zinkenden knaap te grijpen. Deze sloeg echter zijn armen om den •redder en beiden zouden toen gezon ken zijn, indien niet een glazenwas- scher zich eveneens te water had be geven. Het mocht toen gelukken allen op het droge te brengen. VERTREK SURINAME-EXPEDITIE.- Met het stoomschip Prins der Ne derlanden van den West-Indischen Maildienst zouden Vrijdag de deelne mers aan de Ge Suriname-expeditiie, welke onder leiding staat van den luitenant ter zee der le kl. J. G. W. J. Eilerts de Haan, naar Paramari bo vertrekken. Zooals men weet be staat de expeditie voorts nog uit den luitenant ter zee 2e kl. R. H. Wymans en dr. J. H. A. T. Tresling, en heeft ze ten 'doel het onderzoek en het in kaart brengen van het hroaigebied van de Surinamerivier. Terwijl- de heeren Eilerts de Haan en Wyman zich zuilen belasten met de eigenlij ke opnemingswerkzaamheden en het verzamelen van steenmonsters, zal dr. Tresling (belast met de zorg voor de gezondheid) nog botanische en zoologische onderzoekingen verrich ten. Nadat de heeren te Paramaribo eich vier weken zullen hebben voor bereid, neemt de tocht, die vermoe delijk vier maanden zal duren, een aanvang. Het vertrek van zulk een mailstoo- mer biedt steeds een treffend tafe reeltje. Tal van vrienden en belangstellen den waren bij het vertrek van de Prins der Nederlanden tegenwoordig om de heeren voor dezen tocht een laatst vaarwel toe te roepen. De heer Von Hernert, waarnemend voorzitter van het comité tot weten- Schappelijk onderzoek van Suriname .wenschte den deelnemers der expedi tie in een kort en hartelijk afscheids woord goede reis en een succesvolle expeditie. Zooals men weet is dit reeds de 6e expeditie, die op initiatief van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genoot schap gesubsidieerd door het Rijk, wordt ondernomen. Onder de aanwe zigen bij het vertrek der boot werd opgemerkt majoor Bakhuys, den lei der der eerste expeditie. LOUIS SMULDERS. In 68-jarigen ouderdom is te Utrecht overleden de heer Louis Smulders, eigenaar van de fabrieken op „Jaffa" aan den Vleutenschiem weg, die als industrieel niet alleen 5n ons land, maar zelfs ver over de grenzen groote bekendheid genoot. CONGRES VROUWENKIESRECHT. Op het Internationaal Congres voor Vrouwenkiesrecht, dat op uitnoodi- ging van de Nederlandsehe Vereeni ging voor Vrouwenkiesrecht van 15 20 Juni aanstaande zal worden ge houden te Amsterdam, zal Duitsch- land zijn vertegenwoordigd door dr. Jur. Anita Augspurg, Adelheid von Belcyack, Frieda Radel, Minna Cau- er, Anna Lindemann, Lida Gustava Heymann, Martha Ziety, Martha Böltner, Rosetta Brandt, dr. Alt- mannGolttaymer, Elsa Rielscher en den laruddag-afgeyaaxdigde Voss. EEN 100-JARIGE OVERLEDEN. Te Zoelmond is overleden in den cuderdom van 100 jaar en 3 maanden mej. Anna Catharina Verkerk, gebO' ren Van Mourik. MILITAIREN ONDER DEN DRUP. Door een onderofficier te Utrecht werd bij de politie aangifte gedaan, dat zijn troep, tijdens een marsch door de Jufferstraat, van een tuin van een der huizen aan het Lucasbol- werk uit werd nat gespoten met een waterstraal, die uit dien tuin op den troep gericht werd, waarbij het op merkelijk was, dat het spuiten op hield, toen de militairen den tuin muur waren gepasseerd. Zeer begrijpelijk diepe verontwaar diging bij den troep.... Politie onmiddellijk op onderzoek, op zeer gestreng onderzoek natuur lijk, zulk eert onteerende daad moest werden gewroken.... Dank zij den speurzin der agenten, werd alras ontdekt, bij welk huis aan het Lucasbolwerk de tuin in quaestie behoorde.... Als de schuldige kwam een blo zende dienstmaagd voor den dag, die schalksch lachende het geval aldus verklaarde dat zij in den tuin een vogelkooi op standaard had moeten schoonmaken en toen gemakshalve de tuinspuit had te hulp genomen-, om met een flinken waterstraal haar werk te vergemakkelijken. Misschien had zij de spuit niet zóó handig ge hanteerd, dat aan gene zijde van den muur de voorbijgangers bleven ge vrijwaard voor het water,... maar dan was het heusch een ongeluk je geweest eu moesten de militairen hear vriendelijker! lach maar accep teeren als vergoeding voor het koud- waterbaa dat zij werkelijk niet met opzet over den muur had gezonden. Trouwens, de verhouding tusschen de Utrechtsche dienstmeisjes en de zonen van Mars was véél te vredelie vend, om een dergelijke daad als op zettelijk te kunnen qualificeeren. De "politie noteerde de zaak, sa lueerde, en rapporteerde het geval hij de autoriteiten, die voor dezen en kelen keer de schuldige wel genade vol zullen vergeven. KWAKZALVERIJ. Op de jongste audiëntie van mi- Th. Heemskerk is eene deputatie ge weest uit het bestuur der Vereeni- ging tegen de kwakzalverij, bestaan de uit de heeren mr. A. Lind, advo caat te Amsterdam J. van Riel, mi litair apotheker te 's-Gravenhage, en E. J. Abrahams,r arts^ te^Ainsterdam ven van den jongsten arbeid van het bestuur dezer vereeniging, bestaande uit het verzamelen in een drietal groote cartons van allerhande kwak zalvers-advertenties, die in 1 maand in verschillende Nederlandsehe bla den voorkwamen. Het juiste aantal advertenties, dat in de geheele Nederlandsehe dagblad pers verschijnt, is natuurlijk veel grooter, doch om den minister een klein denkbeeld te geven van den enormen omvang, dien het grootbe drijf op het gebied der kwakzalverij tegenwoordig reeds heeft, was het voldoende te laten zien, dat in 65 bladen, verdeeld over de verschillen de provincies, in dertig dagen niet minder dan 3147 zuivere kwakzal vers-advertenties voorkwamen. Met voldoening werd er in een ge geven toelichting op gewezen, dat ne Centrale Gezondheidsraad maatrege len heeft beraamd tot verbod tot liet in het openbaar aankondigen van kwakzalversmiddelen. Met een enkel woord werd op de mogelijkheid van het toekennen eener subsidie aan eie vereeniging gezinspeeld, doch hier omtrent kon de Minister geen toezeg ging doen. Den Minister zal nu in .verband met deze audiëntie nader een adres worden gezonden, terwijl de drie cartons in een der zalen voor de le den der Tweede Kamer ter inzage zullen worden gelegd. ONAFHANKELIJKE DIAMANT BEWERKERS. Donderdagavond tegen half elf heeft het nieuwe bestuur van de On afhankelijke Vereeniging van Dia mantbewerkers met behulp van een smid zich toegang verschaft tot de fabriek der Vereeniging aan de Ver- werstraat. Het oude, en nog op de laatste vergadering der vereeniging opnieuw erkende, bestuur kreeg van eenige bewoners der Verwerstraat bericht van het gebeurde en riep de hulp der politie in. Het zoogenaamde nieuwe bestuur werd nog in de fabriek aangetroffen eerst na herhaalde sommatie werd de deur geopend. Niet onmogelijk, dat wegens dit wederrechtelijk optreden tegen het nieuwe bestuur 'n strafvervolging zal worden ingesteld. Vrijdagmorgen werden de werk zaamheden in de fabriek gewoon hervat en zonder eenige belemme ring voortgezet. EEN AANSLAG. Donderdagnacht heeft een zekere C. B. den bewoner van perceel 224^ ró de Van Ostadestnaat te Amsterdam, G. van Doren, met een mes in de zij de gestoken. Hij had aangescheld en den maai te spreken gevraagd. Toen deze naar beneden kwam, bracht hij hij hem de wonde toe. Van Doren is in het O. L. Vrouwe gasthuis verbonden, de dader is ge arresteerd. De reden tot den aanslag moet een twist geweest zijn. EEN HOUTZAGERIJ VERWOEST. Men seint aan de Tel. uit Oss: Donderdagavond brak een hevige brand uit in de houtzagerij der firma M. de Renger, aldaar, welke in kor ten tijd een enorme uitbreiding kreeg en bet grootste deel der inrichting verwoestte. Binnen een uur was op enkele uitzondelingen na liet gansche bedrijf in vlammen opgegaan'. Geluk kig bleven de kuiperij, het ketelhuis en de houtloods behouden, zoodat in eerstgemelde onderafdeeling het werk Vrijdag kon worden voortgezet. Behalve een pas ontvangen nieuws machine voor de zagerij, was alles op beurspolis verzekerd. De brandshade wordt getaxeerd op 30.000. Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur ontstond te Rotterdam brand in de kolenbunkers aan bakboordzijde van het s.s. Gibraltar, komende van Ham burg en geladen met stukgoed, car gadoors de firma Wambexsie Zoon. Het schip lag voor loods 2 in de Spoorweghaven. Nadat het personeel der reddings brigade met helmen gedekt een on derzoek in de bunkers had ingesteld, bleek dat de voorraad steenkolen gloeiend heet was. Met de stoomspuit van het schip en de drijvende stoom spuit Rijnhaven, werd de brand gebluscht. Nog vier sectiespuiten en de drijvende stoomspuit Havendienst II waren aanwezig doch behoefden geen hulp te verleenen. Tegelijkertijd brak brand uit in het papiermagazijn der firma Deutsch mann en Roelants aan de Wijnstraat 28 A. De vlammen sloegen uit de 2e ver dieping naar buitan. De brand werd door het personeel en brandweerlieden gebluscht met be hulp van Star's chemische bluschap- paraten. Verschillende spuiten waren aan wezig doch behoefden geen water te geven. Donderdagnacht is te Dirkshorn in de asch gelegd de boerderij van A. Duin. Ben paar varkens en eenige kippen kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd in een plaatse lijk fonds. Oorzaak onbekend. MINISTER DE MAREES VAN SWINDEREN. De minister van Buitenlandsche Zaken, met familie, teruggekeerd uit het buitenland, was Vrijdag weer aan zijn departement aanwezig. TER NAGEDACHTENIS VAN H. A. VAN BEUNINGEN. Donderdagmiddag kwamen in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht 'een negental heeren samen, met het doel te over- wögüxi, uii weliïe wijze üe nageuacn- tenis van den heer H. A. van Beu- ningen als handels- en nijverheids man het best voor het nageslacht le vendig kan worden gehouden. Het initiatief tot deze bijeenkomst ging uit van de Utrechtsche Handelsso- ciëteit, die tot de Kamer van Koop handel en het departement Utrecht van de Maatschappij voor Nijverheid de uitnoodiging had gericht, de ver gadering door afgevaardigden te wil len doen bijwonen. De vergadering benoemde uit haar midden een bureau van uitvoering, bestaande uit de heeren A. C. Vink. voorzitter, H. F. Kol van Ouwer- kerk, vice-voorzitter, en J. H. Th. O. Kettlitz, secretaris-penningmeester. Binnenkort zal een tweede bijeen komst worden gehouden ter bespre king van nadere plannen. (U. D.) ARBEIDSCONTRACT. In een op Dinsdag 19 Mei a.s. des avonds te 8 uur, ten stadhuize te Amsterdam te houden vergadering van de leden en secretarissen van acht te Amsterdam en alle te Haar lem en Hilversum gevestigde Kamers van Arbeid, belegd om deze colleges voor te bereiden voor de taak, die haar wacht, als de wet op het ar beidscontract, met de daarin opgeno men bepalingen betreffende de pro cedure in geschillen over dit contract zullen in werking zijn getreden, zal mr. II. L. Drucker, lid der Tweede Kamer, een rede over dit onderwerp houden. HET EINDE VAN EEN ZWERVERS LEVEN. Vrijdagmorgen is uit de Biltsche Grift, te Utrecht, het lijk opgehaald van een ruim 50'6arigen man, die een zwervend leven leidde, nu eens in Duitschland werkte, dan weer hier in het land trok van de eene plaats naar de andere. Het lijk vertoonde een groote wonde aan het hoofd, zeer waarschijnlijk ontstaan door de schroef van den motorboot, die een dienst onderhoudt tusschen Utrecht en Zeist. Aan misdaad behoeft niet te worden gedacht; het lijk is thans aan 't hoofdbureau van politie te Utrecht, om, zoo mogelijk, door nabestaanden te worden herkend; 't verkeert reeds ©enigermate in staat van ontbinding. (U- D.) ONGELUKKEN. Vrijdagmorgen is op het terrein van de Amstelbrouwerij een 16-jari- ge jongen door een bierkar over het lichaam gereden. Zeer ernstig ver wond is hij naar het Lieve Vrouwe- Gasthuis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Donderdagavond is uit de Diem, nabij Diemen, het lijk opgehaald van een man, dat hij later onderzoek is gebleken te zijn dat van een kaste lein, wonende in de Weesperstraat te Amsterdam. De man was 's middags met een schuitje uit visschen gegaan, waar hij zeker uitgevallen is en zoo doende verdronken. Het lijk is naar het lijkenhuis je te Oud-Diemen gebracht, om daar- door de familie tie worden berkend. Donderdagavond omstreeks 8 uur is een 13-jarig meisje, Trui da van Heyningeai, wonende Tuinstraat 137 te Amsterdam, op de Westerstraat door de autobus overreden, toen zij kort voor den wagen de straat wilde oversteken. Het voorwiel ging haar over beide beenen heen. Zwaar ge wond werd zij naar het Bimnen- Gasthuis vervoerd. KERMISVREUGDE EN KERMISLEED. Stralend van vreugde loopt Henny, die te Groningen woont, naast zijn moeder, met een mooien rooden lucht ballon aan een touwtje, nu hij einde lijk het voorwerp van zijn verlangen, waar hij al een paar dagen om heeft loopen te dwingen, te pakken heeft. Hij is vol 'bewondering voor den prachtigen bol. dien hij vieren laat en weer inhaalt tusschen de dichte drommen op het kermisterrein laat hem halanceeren naast en tegen de hoofden der voorbijgangers. Plotseling, als Henny zijn dansen den metgezel laat caramboleer en te gen het gezicht van een man, die verschrikt achteruit springt, harst 't halletje met een hevigen knal uitei- kaax, een vlam vliegt op„ en met ver schroeide jas en haren staat de man vloekend den kleinen jongen aan- te gluipen. Henny, doodelijk verschrikt kruipt grienend over die plotselinge spoorlooze verdwijning van zijn vreugde achter moeder's rokken. Menschen komen aangesneld, politie verschijnthet geval wordt druk be sproken, en uitgemaakt, dat de man eigenlijk de schuld heeft. Hij heeft den ballon in brand gestoken met zijn sigaar. Dus... moest hij den huilenden jongen maar een dubbeltje geven. Dat moest er ook nog bij komen, verschroeid en ook nog betalen. Hij schuift langzamerhand den kring uit. Henny wordt tevreden gesteld met de mededeeling, dat moeder morgen een ballon weer zal koopen. (Pr.Gr.Ct.) EEN SCHADEPOSTJE. Naar aanleiding der op 1 dezer plaats gehad hebbende restaurateurs- verwisseling der buffetten in de wachtkamers van het station Ylissin- gen, zijn er opmetingen gedaan in de diverse localen ten einde vast te stel len of aan de eischen der Drankwet voldaan werd. De vergunning tot ver koop van sterken drank in 't klein is sedert 1 Mei opgeheven, zeer ten on een" eve- voor de. internationale reizi gers, aie nier urrivueruii iuafe maii booten uit Engeland. Volgens de ge dane opmetingen zijn de localiteitem niet voldoende voorzien van ramen met doorzichtbaar glas, zoodat tot nu toe ook ..verlof" niet verleend wordt. Wel een'schadepost]e voor den res taurateur, die do buffetten dit jaar gehuurd heeft voor een bedrag van ƒ4000 hooger dan zijn voorganger be taalde. DE SPOORWEGVERBINDINGEN OM AMSTERDAM EN HET CENTRAALSTATION. In het bekende rapport der spoor wegcommissie, waarin de noodzake lijkheid van het behoud van het Cen- traal-Station ter plaatse als vast staand werd aangenomen, werden o. m. ook verbeteringen bepleit, die de capaciteit van het Centraal-statton zouden vergrooten. Naar wij vernemen', zal over eeni- gen tijd een aanvang worden ge maakt met werken, in de richting, die bedoeld rapport ook aangeeft en welke voor het Centraal-station groo te verbeteringen beloven. Er zal nL in de eerste plaats een definitief vier de perron voor personenvervoer wor den bijgebouwd. Wanneer de werken aan de Oosterdoksluis zijn voltooid, zal de spoorbrug er over worden ver breed, en voorts zullen er tusschen 't station-Muiderpoort en het Centraal station twee hoofdsporen worden bij gebouwd. Door deze belangrijke, werken zal het mouvement der treinen in de richting Hilversum zeer worden ver beterd en veel meer ruimte van bewe ging worden verkregen. Terwijl de voltooiing van de nieuwe Wester viaduct groote verbetering brengt voor de binnenkomende en uitgaande treinen in de richting Haarlem. (Tel.) STAKINGEN. De staking in de veenderijen onder Stèenwijkerwold is thans geëindigd; verveners en arbeiders hebben bet den wat toegegeven. Terwijl een loonsverhooging van 10 cent per roe de werd gevraagd, werd een verhoo- ging van 5 en 7.5 cent gegeven. (Zw. Ct.) Kerk en School NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep te Rou- veen door ds. J. de Bruin te Groot- Ammers. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het candidaats-examen irn de rechtswetenschap door den heer W. F. C. Baars. Leiden. Geslaagd als arts de heer C. Tjebbes; voor het le gedeelte de heer P. J. van Santen. Sportpraatje Voethal-Overzicht. Holland- Frankrijk. Hercules blijft eerste-klasser. Celeritas 't eerste slachtoffer. Haar lem wint in Den Bosch. Voor de derde maal in successie heeft ons Nationaal Elftal j.l. Zon dag gewonnen, en voor 't eerst was Frankrijk het slachtoffer. En 4—1 was nog een overwinning, die met wat minder pingelen in de voorhoe de makkelijk grooter had kunnen zijn. De Franschen bezitten een vlug gen, hoewel wat gevaarlijken kee per, twee solide backs en een vrij goe de midden-linie, maar de voorhoede dat is niet veel bijzonders. I-Ianot, de 17-jarige linksbuiten, is m. i. een speler met een groote toe komst z'n voorzetten uit alle posities is prachtig. De rechterwing leek mij vrij zwak, en de center-voor Frangois was nooit op z'n plaats als de wings voorzetten, terwijl z'n schieten mi niem was. Toen dit elftal tegen België speelde, zal 't wel een wed strijd in 't misschieten zijn geweest. 't Totaal resultaat van de wed strijden, die ons elftal dit jaar speel de, is nu verloren- tegen Engeland te Dar lington (2—12) gewonnen van België te Antwer pen (4—1) gewonnen van Beigië te Rotter dam (31) - gewonnen van Frankrijk te Rotter dam (4—1), Totaal gespeeld, gewonnen, verloren, voor, 4 3 1 13 tegen, punten. 15 6 Duitschland speelde als volgt gesp. gew. verl. v. t. pt. 2 0 2 4 10 0 Engeland gesp. gew. verl. v. t. pt. 4 4 0 37 5 8 Frankrijk gesp. gew. verl. v. t. pt. 3 1 2 3 15 2 Zwitserland:.- gesp. gew. verl. v. t. pt. 2 1 16 4 2 Zwitserland was de eenige, die Engeland niet ontmoette, dat weer schitterend aan 't hoofd gaat, De Hongaren en Oostenrijkers, wien het Engelsch amateur-elftal te zwak was (ze schijneh daar van 'n bescheiden natuur te. zijn) hebben het sterkste Engelsche Elftal, dat bij een te brengen is, uitgenoodigd om om 't kampioenschap van Europa te spelen (namelijk twee matches tegen Oostenrijk, één tegen Bohemen en één tegen Hongarije. Dit Engelsche team is werkelijk zeldzaam sterk en bestaat uit 6 ama teurs en '5 professionals. Men oordee- le zelf over de sterkte H. P. BAILEY, (Leicester). CROMPTON, W. S. CORBETT, (Blanckburn).. (Birmingham). WARREN, H. R. G. HUNT, (Derby Counby). (Wolverhampton). C. H. LINTOTT, (Queens Park). RUTHERFORD, V. WOODWARD, (Newcastle). (Tottenham). H. STAPLEY, WINDRIDGE, West Ham). (Chelsea). BRIDGETT. (Sunderland). De degradatiewedstrijden, vertoo- ningen die we dit seizoen voor het laatst kunnen bijwonen, werden weer genoeg gespeeld. Hercules sloeg ten eerste Achilles met 5—0; en- blijft nu eerste-klasser. „Zie je wel", zeg gen de tegenstanders der degradatie- afschafiing, „dat de tweede-klassers nog niet rijp zijn voor zoo'n systeemZie je welzeggen de voorstanders, hoe één slechte match, één match van uit-vorm zijn, 'n heel goed seizoen kan vernietigen." Wie heeft gelijk? Celeritas Celeritas, oud-eerste klasser, lid van de oude garde, is naar de derde- af deeling verhuisd, door 'n 43 nederlaag tegen V. V. A. En Amsterdam heeft er weer 'n tweede-klasser bij, nieuwe, collega voor Ajax, Volharding, R. A. P. en A. F. C., 'n nieuwe collega, (ook oud- eerste-klasser) die 't evenmin als de anderen ooit hooger zal brengen uit gebrek aan reserves. De Amsterdammers tobben over hunne achteruitgang, hunne inzin king". Eigen schuld! Vereenigt u, f-n 't zal gaan, Watergraafsmeerders Haarlem II won van Hercules II, zooals te verwachten was (51) en zal m. i. ook Zondag a. s. aan den Schoterweg wel winnen. II. F. C. II zal er tegen D. V. V. a. s. Zondag wei invliegen, hoewel, naar wij vernamen, 't sterkste team in liet veld zal worden gebracht. Quick Nijmegen verloor op eigen veld met 1—0 van 't Zesde, en zal ook in Breda morgen wel sneuvelen, zoo dat de tweede-klasse haar deel zal zijn, tenzij tenzij evenals vóór twee jaar weer 'n gratieverzoek bij 't Bondsbestuur wordt ingediend, (dat toen medelijdend was en 't in willigde; waarom dan tnu niet?). De groote strijd om Neerland's voetbalkampioenschap, de strijd tus schen kanon en sirene, tusschen De venter koek en Haagsche hopjes, tus schen IJsel en... Ververschingska^ naai kortom, tusschen U. D. en Quick, zal Zondag op R. A. P.'s veld in de Watergraafsmeer gespeeld wor den. Duizenden Westelijken zullen zich naar 't strijdtooneel opmaken, niet minder dan 800, zegge achthon derd Deventenaren gaan met U. D. mee. Een geweldige strijd zal 't worden. Iets van den uitslag te voor spellen, is moeilijk, toch wagen we ons aan 'n kleine overwinning van Quick. R. A. P.'s veld wordt voor deze gelegenheid op internationale afme tingen gebracht, 1600 zitplaatsen zul len er zijn. We vernamen Vrijdag, dat reeds 3000 plaatsen verkocht waren. In de Bossche Seriewedstrijden speelde Haarlem met 'n vijftal inval lers uit het derde tegen U. V. V. en won roet 30, voor Zondag is nu I vastgesteld Haarlem—Hercules. WiLheJminaD. F. C. De winners komen in de finale Haarlem komt nu veel vollediger uit zeker spelen meeUtermark (doel) Stol en de Koek (backs), Heaisy ei Veen (midden), Haak, v. d. Mey, d< Wolff en v. d. Berg (capt.) (voor) Over een rechtshalïback en rechts uiterst was men Vrijdagavond noj in beraad. INGEZONDEN MEDEDEELINSKN A 30 Cts. per regel. Een merkwaardig geval te Amsterdam. Wij publiceeren het volgende geva omdat wij denken, dat het voor vel personen te Haarlem, die aan de zelfde kwaal lijden, van belang kaï zijn. Mejuffrouw J, Kap tij n, Lindegrach 154 te Amsterdam, meldt ons: Ik ben zeer gelukkig met Foster' Rugpijn Nieren Pillen kennis g( maakt te hebben, want deze pillei hebben mij van mijn nierziekte gene zen, waaraan ik reeds achttien jarei had geleden. Ik had deze riekte uit bevalling gehouden, want na die) tijd had ik verschrikkelijk aan pijl in de lendenen en in den rug te lij den. Ik had zeer veel last van bt nauwdheden en doorloopende awar hoofdpijn gepaard met duizskrógea Het eten verteerde moeilijk en mij) eetlust was zeer gering geworden. I sliep ellendig, want dikwijls kon ij geen oog dicht doen, tzoo had ik val de pijn te lijden. De urine had eei onnatuurlijken kleur, was dak en Ik meestal bezinksel na. Al deze ellend maakte mij zeer droefgeestig, war de dokter zeide, dat ier niet veel aa mijn kwaal te doen was. Foster1 Rugpijn Nieren Pillen hebben echt* dit gezegde gelogenstraft, waart reec bij de eerste doos gevoeld© ik m veel beter. En hoewel het ongeloo lijk schijnt, ben ik na het gebrul van een paar doosjes totaal van mijn pijnen verlost. Ik weet niet wai ik ben, nu ik na een lijden van ach •tien jaren mij weer gezond en opg wekt gevoel. U kunt van dit bericl gerust gebruik maken, want ik wei zeker, dat andere nierlijders Merra de hun voordeel kunnen doen. Ik ondergeteekende verklaar, di •het bovenstaande waar is en mac! rig u het publiek te maken op ell wijze die u goeddunkt. Wenk aan kopers. Foster's Rugpij Nieren Pillen worden niet los ve kocht, enkel in doozen, waarop naam van het geneesmiddel volu voorkomt. Vraabt uitdrukkelijk Fo ter's 'en gij zult de goede hebbel Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar 1 de Heeren J. van Gulik, Zijlstra; 98, J. J. Göppinger, Groote Hou straat 147a, en K. van Eden, Spaa me 38. Toezending geschiedt fran na ontvangst vain postwissel af 1. voor één of ƒ10 voor zes doozen. Sport en Wi AUTOMOBILISME. St. PetersburgMoskou. Deze wedstrijd, welke ter gelege heid van de eerste automobielen-te toonstelling te Moskou gefaoud» wordt, wordt 31 Mei verreden. De stand is 686 K.M. Er zijn reeds 24 inschrijvinge verdeeld over vijf categorieën. LUCHTSCHEEPVAART. De internationale wedstrijd van „Aero-Club". Voor den grooten point-to-poii wedstrijd op 30 dezer, uitgeschre'Y door de „Aero Club" in verband ed de conferentie der Fédération Aéi nautique Internationale" te Lonxk is ingeschreven met een en dertig hi lons, nl. 12 uit Engeland, 10 Frankrijk, 5 uit België, 3 uit Duite land en 1 uit Zwitserland. Van terrein der Hevelington Club vin de opstijging plaats en winner woi de deelnemer wiens ballon 't dick: landt bij een door het Clubbestu in verband met den wind aan te ven punt. Een en een kwart millio kub. voet gas zal voor de vulli noodig zijn. Het gaat om een kum voorwerp van 60 pond, een beker v Sir Thomas Lipton, een beker v Sir Thomas Dewar en medailles, ti wijl alle deelnemers herirmerim: medailles krijgen en de beste vree de ballon krijgt een speciale® pi prijs van 60 pond. De conferentie grót 27 Mei. Rechtszaken BEDRIEGLIJKE BANKBREUK Het gerechtshof te Leeuward heeft het vonnis bevestigd van rechtbank aldaar, waarbij Piefcer J., oud 38 jaar, timmerman en a; nemer te Driesum, wegens bedri lijke bankbreuk en valschheid to schrifte is veroordeeld tot 1 jaar zes maanden gevangenisstraf, bepaling, dat de tijd, "in voorloop hechtenis doorgebracht, in min ring zal strekken van de. opgele; straf. SMAADSCHRIFT. Te dier zake had zich te vera woorden G. A. v. d. B„ 27 jaar, c respondent van het Volksdagbl wonende te Rotterdam. Hij zou te Rotterdam en elders Nederland op of omstreeks 14 bruari 1908 opzettelijk de eer of i goeden naam hebben aangerand v C. M. Sluyter, reiziger, wonende Rotterdam, althans opzettelijk b in bet openbaar hebben heleedi door als verslaggever-correspondi te Rotterdam van het te Amsterd verschijnend en aldaar en in and plaatsen van Nederland verspr

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 10