Verschijnt dagelijks, behalve op Zoo- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA OM ONS HEEN Buiteniandsch Overzicht Stadsnieuws Sfre Jaargang. No. 7636 MAANDAG IS MEI 1908 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBR DRIB MAANDEN) ^oer Haarlem 1.29 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente),130 Franco per post door Nederland1.65 Afaonderlljke nummers0X)2H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037Yt de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootscliap Lourens Coster. Directeur J» C. PEEREBOOM. ADVERTENTIÈNi Van 1—5 regels 50 Cts.; Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ft.—, elke regel meer ƒ0. M Reclames 30 Cent per ntg«L BIJ Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing) 50 Cts. voor 3 plaatsingen 4 contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie77,4. Drukkerij: Znlder Bultenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tet de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. ZONDAG 17 MEI. De Kroon: Haagsch Tooneelgazel- sehap; Hoe kom ik aan een lintje?, 8 uur. KI. Vereeniging: Openbare séance, 8 uur. Schouwburg: Bioscoop-voorstelling, 2 uur. Den Hout: Concert Haarl. Muziek corps. No. 742. Ben Lentlensehö Misdadiger IV. ,,Ik heb eens", zoo vertelt de Lon- den9che misdadiger in een Engelsch weekblad! verder, ,,een kameraad ge had. die een bijzonder fatsoenlijk voorkomen had en zich keurig w?st te kleeden. Gekleed als nidshipman (adelborst) belde hij aan bij een eer ste rangs-pension, vroeg of hij er een kamer kon huren, totdat over twee weken 3ijn schip zou vertrekken en betaalde, wanneer er een kamer va cant was. de huur vooruit. Bij de eerste gelegenheid, die zich voordeed, kaapte hij alles wat hij vau de be woners vinden kon en verdween. Zoo lang dit kunstje insloeg heeft hij daarmee veel geld verdiend. Soms ontkomen we maar ternau- jwernood aan een arrestatie. Ik her inner mej, dat we eens op een avond uit een huis eenige kostbare voorwerpen hadden meegenomen en die in een zakdoek gewikkeld. Plot seling verscheen een agent van poli tie op den hoek van de straat vóór ons Ons vrachtje zag er verdacht uit, maar aarzelen of terug gaan zou zeker het wantrouwen van den man hebben opgewekt. We liepen jdos zoo ongedwongen mogelijk ver der en voerden een luid gesprek over |8en bokswedstrijd en de prijzen, die we daarbij gewonnen hadden. De list gelukte. De agent keek ons wel scherp aan, maar kon toch blijkbaar niet tot arrestatie besluiten. Honden in huis zijn voor een dief natuurlijk heel gevaarlijk. Er wordt wel geprobeerd ze met een vergiftigd stuk vleesch uit den weg te ruimen, maar gewoonlijk neemt een goede waakhond niets van een vreemdeling aan. Dan wordt het vaak een strijd op leven en dood. De inbreker neemt, als hij weet dat er een hond in huis is, zijn voorzorgen door een stuk dik ïeildoek om zijn linkerarm en een ander om zijn keel te binden. Vliegt de hond hem dan aan (ge woonlijk doet hij een sprong naar 3e keel) dan maakt de inbreker van ae gelegenheid gebruik, om hem iood te slaan. Soms heeft het dier, lat met zijn tanden in het zeildoek langen blijft, niet eens den tijd. om e blaffen en daarmee de bewoners e waarschuwen. Soms huren we een verhuiswagen rijden daarmee in Londen rond, iapende wat voor de hand komt. ïaon betere gelegenheid is er, om ■et gestolene weg te bergen, dan oo'n wagen, die bovendien geen irgwaan opwekt, 't Is verwonder!Ijle, ?at menschen alzoo laten liggen op rappen en in gangen van wiDkel- luizen, waarvan de deur openstaat, 'ooral wanneer zij pas een nieuwe «zending goederen hebben aange legen en nog geen tijd hebben kun- ien vinden om die uit te pakken. iVe trekken dan de jassen uit en 'jouwen de kisten naar onzen ver luiswagen, waarbij het eenige ge- aar is, dat er personeel van de zaak ankomt. Niet altjjd levert zoo'n tocht met en wagen voordeel op. Ik herinner lij, dat we eens na een dag rondrij- en zoo goed als niets hadden buit emaakt. Daar ontmoetten we een nder troepje, dat er ook met een lagen op uit was eu evenals wij geen ücces behaald had. Na samen eene erfrissching te hebben genomen, karnen we op de gedachte om een botsing tusschen de twee groote wa gens op touw te zetten. Er zouden natuurlijk veel menschen op afko men en in de verwarring zouden wij allicht menig horloge en menige nor- temonnaie kunnen rollen. Op een druk punt voerden we bet plannetje uit. Niet zoo, dat de wa gens ernstig werden beschadigd, maar toch op zoo'n manier, dat het heel wat moeite kostte, de wielen uit elkaar te krijgen. Intusschen zetten de twee bestuurders een hevige ru zie op touw en in den oploop die volgde, kaapten we zes horloges en een dasspeld. Sedert dien keer wordt dat kunstje regelmatig toegepast. Het is bekend, dat op tallooze ma nieren geprobeerd wordt, van juwe liers diamanten en andere kostbaar heden machtig te worden. Een van de middeltjes daartoe is een uitge holde schoenhak, waarin een stukje kleefstof is verborgen. De dief laat zich nu wat losse diamanten voor leggen, stoot er een paar bij ongeluk op den grond en zet op een er van zijn hak, zoodat de diamant blijft kleven. Wanneer de juwelier achter docht krijgt, biedt de dief aan, zich te laten fouilleeren. Zonder succes natuurlijk, want niemand denkt er aan, onder de hak van de laars te kijken en de misdadiger wandelt met zijn buit den winkel uit. De zoogenaamde internationale die ven, die van het berooven van juwe liers in het bijzonder hun werk ma ken, dragen stokken bij zich, die zich uiterlijk 'door niets van een ge wonen wandelstok onderscheiden. Binnen in is evenwel een klauw of een haak verborgen, dié door op een knopje te drukken uitschiet en waar mee op vrij grooten afstand, achter den rug van den juwelier om, aller lei kostbaarheden kunnen worden buit gemaakt. We drijven zelf wel handel in „kostbaarheden", vooral in gouden kettingen. Natuurlijk is er geen sikkepitje goud aan. De man, die daarin handelt, zorgt dat hij een echte gouden ketting in zijn vest heeft en doet zich voor, alsof hij een beetje beschonken is en al zijn geld op de wedrennen verloren heeft. Komt er een liefhebber, dan wordt hem de echte ketting voor een prijs je aangeboden. Is de man voorzich tig, dan stelt de eigenaar voor, den ketting bij den naasten juwelier te laten onderzoeken. Dat voorstel al leen geeft den liefhebber gewoonlijk al vertrouwen genoeg, maar ook al staat hij er op, dat de ketting wordt beproefd, dan heeft dè verkooper daar niets tegen hij geeft dan zijn echte gouden ketting aan den juwe lier, maar zorgt dat hij dien zelf weer in handen krijgt. De zaak loopt verder hoogst een voudig. Terwijl de kooper het geld voor den dag haalt en uittelt, steekt de eigenaar den echten gouden ket ting in zijn zak en haalt den nage maakte er uit, dien hij aan den koo per overhandigt. Het bedrog is wel eenvoudig, maar iedereen kan zich er voor hoeden door te eischen, dat de door den ju welier goedgekeurde ketting hem on middellijk overhandigd wordt. Zelfs komt het voor, dat de eene dief den ander op deze wijze bedot. Dat wordt niet altijd goed opeeno- men en er komen wel eens vechtpar tijen van, maar als de schelmen goed gehumeurd zijn, lachen ze er om en dan is het uit. Wat een mis dadiger een ander nooit vergeeft is, wanneer hij hem bij de justitie ver klapt. ,,Ik heb bijgewoond", vertelt deze boef, „dat een bekende inbreker in een koffiehuis een vroegeren ka meraad ontmoette, die hem verraden had. Onmiddellijk sloeg hij een drinkglas stuk en takelde met een brok daarvan zijn vijand zóó toe, dat deze er altijd litteekens in het ge zicht van houden zal. Het stelen van honden is een over bekend bedrijf. Dikwijls worden de dieren niet verkocht, maar eenvou dig naar den eigenaar teruggebracht, wanneer hij het dier in de couran ten* adverteert en een belooning aan biedt voor het terugbrengen. Meestal zijn de menschen zóó blij, dat ze hun hond terug hebben, dat ze maar lie ver niet willen weten, hoe de ander er aan gekomen is. Dames die met hondjes aan een koordje over straat gaan, lokken daarmee als 't ware tot diefstal uit. Niets is gemakkelijker, dan 't koordje door te snijden, den hond te grijpen, het janken te voorkomen door hem eenvoudig een schort over den bek te houden en er mee weg te rijden in den verhuiswagen, waarvan ik hierboven sprak. Nog gemakkelijker gaat het, wan neer het beest los meeloopt. Dan werpt de dief hem een stukje vleesch of een koekje toe, de hond schiet er op af en verdwijnt op hetzelfde oogen- blik in een grooten zak. Het kan wel zijn, dat de eigenares een oogenblik later omkijkt, maar dat haar lieve ling in den grooten wagen is, die wegrijdt, vermoedt zij zeker niet. Op al deze manieren voert de mis dadiger strijd tegen de samenleving. De maatschappij, op haar beurt, is voor zijn streken veiliger, wanneer zij die kent. Een brutaal staaltje is wel het optreden van een dief, die, toen een dame op straat in zwijm viel, zich voor een dokter uitgaf, de dame haar ringen, broche en horloge afnam en den politieagent, die daar op naderde, verzocht haar naar het gasthuis te doen brengen. Hij gaf den man daarbij zijn kaarfje, waarop wel de naam en het adres van een dokter vermeld ston den, maar een en ander was valsch. Hij had de kaartjes opzettelijk voor dergelijke gelegenheid laten maken. J. C. P. RUSLAND. Laten wij dit overzicht beginnen met eene mededeeling te doen van EEN BLIJDEN DOEMA- VÖORZITTER. Chomjakof, de Doema-voorzitter, is n.l. opgetogen over de ontvangst,'die hem bij zijn jongste bezoek ten palei- ze is te beurt gevallen. Het is mij na tuurlijk niet mogelijk zoo zeidehij tot een medewerker der Roes u alles wat besproken is in kleuren en gc-uiien te verte Hem, maar ik machtig u in-'de te declen, dat de ontvangst ten paleize, die een uur en drie kwartier duurde, hartelijker was dan ooit te voren. Alle geruchten over Door.ia-ontbinding in verband met de jongste voorvallen in de Doema (hier wordt klaarblijkelijk gedoeld op het incident (Kokoftsef) zijn volkomen on gegrond. Integendeel, de stelling der Doema is nooit zoo sterk geweest als nu. Dat verklaar ik zoo beslist moge lijk. Het jongste incident is geregeld en kan geen verwikkelingen! meer ten gevolge hebben. Het kan niet mooïer. Maar toch, 't neemt niet weg, dat, a.1 is de stelling der Doema nog zóo sterk, er nog wel personen zijn, die deze durven aanranden. Zoo b.v. ge neraal Doembadze, de gouverneur van Jalta. De man is EEN DESPOOT zonder weerga en eenige Doema-leden zullen de regee ring dan ook interpelleeren over het optreden van dat heerschap. Nu heeft Doembadze echter een verdediger ge vonden in graaf Kenovnitsin, den voorzitter van de plaatselijke afdee ling vaan het verbond van het Russi sche volk te Odessa. En Doembadze heeft Koniovnitsin een merkwaardig telegram gezonden, dat door de bla der. wordt openbaar gemaakt en al dus luidt„Heb dank voor uw tus- scheukomst. Eon interpellatie van dienaren der revolutie is geen zaak. die mij verwondert. Ik zal echter we ten te bewijzen, dat alwat men van mij beweert onwaar is." Doembadze durft de Doema-leden dus maar gewoonweg voor dienaren der revolutie uit te maken. Wat zal het antwoord van de Doema hierop zijn Terecht merkt nog een der bladen op, dat de Doema een instelling is, aan welke de Tsaar niet slechts wet gevende bevoegdheid, doch ook het recht van contröle in bestuurszaken heeft toegekend. Geen dag gaat er voorbij of er ko men mededeelingem over DE ERGERLIJKE TOESTANDEN IN RUSSISCHE GEVANGENISSEN. Door één deT bladen wordt nu we-; der het volgende medegedeeld „In Pskof werden voor drie maan den, op grond van valsch e beschuldi gingen, alle leerlingen der land- en boschbouwschool gearresteerd. Acht- en-vijftig menschen, onder wie kinde ren van 15 jaar, zitten nog heden zonder eenig onderzoek, in de ge vangenis, waar intusschen typhus is uitgebroken, waaraan velen sterven. Eenige gevangenen zijn zonder eenige verklaring in vrijheid gesteld; de anderen wachten tevergeefs op een verklaring of ten minste op een onderzoek, waarin zij hun onschuld zullen kunnen bewijzen. De autoritei ten bekommeren zich eenvoudig niet om de gevangenen." Zoo gaat het overalsteeds worden personen gearresteerd in Rusland, zonder dat zij weten waaromzij worden gevangen gehouden, zonder onderzoek; soms worden zij weerlos gelaten, zonder merkbare oorzaak. Maar meerendeels blijven zij jaar in jaar uit in de gevangenis, tot einde lijk de dood hen verlost, of zij naar Siberië worden overgebracht.... bij wijze van administratieve!) maat regel. En dat alles is onveranderd ge bleven na de October-manifesten en na de instelling der Doema, eenvou dig omdat aan de willekeur der bu reaucratie, der hoogere en der lage re ambtenaren niet op afdoende- wij ze een "eind wordt gemaakt, MAROKKO. Moulay Haf id heeft ZIJN LEGER een stelling doen innemen, tusschen Fez en Mequinez, van waaruit het de beide steden en den van Tanger naar Rabat voerenden pas beheerseht. Thans laten ook enkele Fransche bladen zich uit over HET BEZOEK DER GEZANTEN VAN MOULAY HAFID TE BERLIJN en over de ontvangst die hun daar ten deel viel. De Temps meent, dat die ontvangst slechts een slechte uitwerking kan hebbenhet blad is het op dit punt eens met het Berl. Tagcblatt en de Vorwarts, dat daarvan het gevolg zal zijnversterking der anarchie in Marokko en hernieuwde bezorgdheid in Frankrijk over de Duitsche poli tiek. Het Journal des Débats daarente gen meent, dat men de zaak niet tra gisch moet opvatten. Na alles wat ge beurd is, kon de Duitsche regeering niet anders doen dan de gezanten ontvangenen zij heeft dat gedaan in een vorm en op een wijze, waaraan niemand in Frankrijk zich ergeren kan. Het blad betreurt alleen, dat de Nordd. Allg. Ztg. den inhoud van Moulay Hafid's klachten gepubli ceerd heeft, en dat aan de gezanten de vage hoop is gelaten op de moge lijkheid van een Duitsch antwoord Maar in aller belang is het beter daarover geen polemiek te voeren, zegt het Journal des Débats. Ook aan DE ENGELS CHE PERS, met name de Daily Graphic, geeft de ontvangst van Hafid's afgezanten te Berlijn weer eens aanleidiug tegen Duitschland te stoken. Het blad zegt, dat deze ontvangst een incorrectheid is, even verrassend als onmiskenbaar „Mein wijst wel op haar niet-officieel karakter, maar, officieel of niet, zij moet worden be schouwd als een beleediging voor Frankrijk, en wij aarzelen niet te spreken van deloyaal optreden tegen over de mogendheden, die de acte van Algeciras onderteekend hebben. Frankrijk is op het oogenblik de bondgenoot van Duïtschlaaid in Ma rokko en belast met de uitvoering van een opdracht". Vier gezanten van Moulay Hal' 1, die Vrijdagmiddag op het minister!0 van buitenlaindsche zaken en het Elysée te Parijs om gehoor vroegen, werden niet ontvangen. Een slecht vooruitzicht voor Mou lay Hafid. Hoewel DE VECHTPARTIJ BIJ CASABLANCA niet tot politieke verwikkelingen zal leiden, bespreekt de Libéral toch het incident tusschen de Fransche en Spaansche soldaten en zegt, dat Spanje zijn troepen moet terugroe pen. Dit is nu de tweede maal, dat zich zoo iets voordoet wanneer Fransche en Spaansche in elkanders nabijheid blijven, is een herhaling niet te voorkomen. Minister Maura is evenwel van meening, dat het gebeurde de harte lijke betrekkingen tusschen beide landen niet zal beïnvloeden. IJSLAND EN DENEMARKEN. De ter gelegenheid van het bezoek des konings van Denemarken aan IJsland in het vorige jaar benoemde commissie, belast met het ontwerpen van een régeling der toekomstige be trekkingen tusschen Denemarken en IJsland heeft rapport uitgebracht. De commissie onderwerpt daar een ontwerp van een nieuwe wet op een regeling van de staatsrechtelijke be trekkingen tusschen Denemarken en IJsland aan het oordeel des ko nings. Hoofdpunten van het ontwerp zijn IJSLAND IS EEN VRIJ, ZELF STANDIG LAND, met Denemarken verbonden, doordat dezelfde koning over beide landen re geert en wijl het gelijksoortige belan gen heeft en vormt dientengevolge, samen met dit land één staatsver band. De koning voert in het ver volg den titel„Koning tot Dene marken eu IJsland". Overigens worden er nog allerlei concessies aan IJsland gedaan in zake de visscherij-quaestie, de natio nalisatie, de instèlLinigen van een op perste gerechtshof op IJsland en de oorlogsvlag. DE „CLOU" VAN HET A.S. BONDSFEEST. De Commissie voor den optocht schrijft in de Kampioen Bij het zoo zeldzame feest, dat de A. N. ~\V. B. in de a.s. maand Juli zal vieren, hoopt het uitvoerend co mité te Haarlem den Bondsleden een optocht te kunnen laten zien, den A. N. W. B. volkomen waardig. Het voornemen bestaat namelijk, den 18den Juli langs Haarlem's stra ten een ommegang te houden, voor stellende „het toerisme door alle eeuwen". De commissie voor den op tocht wenscht den stoet zoo schitte rend mogelijk te doen zijn en heeft deze in drie afdeelingen gesplitst. De eerste afdeeling zal een over zicht gevën van de verschillende voer- en vaartuigen bij het toerisme gebruikt, beginnende vóór onze jaar telling tot op den tegenwoordigen tijd. Daarin zullen o.a. te zien zijn een Egyptische wagen, pl.m. 1S00 v. Chr., een Romeinsche rheda of reis wagen, een Germaansche ossenwa gen, een Indische palankijn, een kar uit de 10de eeuw, een reiswagen en draagstoel uit de 13de eeuw, een groep middeleeuwsche ruiters met goederenwagen, een koetswagen uit pl.m. 1600, een kales uit de 17e eeuw, een tentjacht uit de 17de eeuw, een draagstoel en een karos uit de 18de eeuw, een 18e-eeuwsche diligence, een wagen op veeren begin 19e eeuw, de eerste rijwielen, een trekschuit en de eerste trein van Amsterdam op Haarlem. Al deze vaar- en voertuigen worden bezet en omringd door personen met kleederdrachten uit hetzelfde tijd vak. De tweede afdeeling vertoont het hedendaagsch toerisme, o.a. door een mailcoach, een motorboot, automo bielen, motorrijwielen, een moderne locomotief, een Noorweegsche kar- riol, een Russische troïka, een Lap- landsche slede met honden, een groep reizigers op kanieelen en ezels, In dische draagstoelen, Japansche push- push, een luchtballon, enz. De derde afdeeling zal eindelijk speciaal Nederlandsch zijn en o.a. te aanschouwen geven Noord-Holland- sche sjeezen en arresleden, Bunscho- ter wagentjes uit Utrecht, Zuid-Hol- landsche voertuigen uit het land van Over Maas, Zeelandsche boeren- speelrij derswagens, Noord-Brabant- sche huifkarren, Limburgsche ossen- karren, Geldersche wagens, uit Over- ijsel wagens uit Staphorst en Rou- veen, Drentsche hondenkarren, Frie- sche sjeezen en sleden en Groning- sche wagens. De commissie voor den optocht, die reeds van \erscheidene eigenaars van antieke en moderne voertuigen me dewerking en toezegging ontving, rekent, vooral voor de Nederlandsche afdeeling, op de krachtige hulp van de Bondsleden in de onderscheidene provinciën, om den optocht zoo schit terend mogelijk te doen slagen. Eindexamens Gymnasia. B. K. B. is benoemd: tot lid der com missie, aan welke in 1908 wordt op gedragen het afnemen van het exa men, bedoeld in art. 12 der H-ooger Onderwijswet, dr. A. H. Garrer, rec tor van het gymnasium alhier. A k t è-E xamens L. O. Haarlem, 15 Mei. Geslaagd de da mes H. M. C. Bels, HelderA. C. M. Oosterhout, HelderE. J. van der Oord, HoornA. C. M. Meijne, Lei den D. N. M. Tavorne, id. A. C. M. Sanders, id.A. W. H. Rudolph, id. STUKKEN VAN DEN RAAD. MUSEÜMGEBOUW. B. en W. vragen machtiging om over te gaan tot den openbaren ver koop van de opstallen der perceel en K. Heiligland 81, 83, 85, 87 en 89 eti van een gedeelte der opstallen van 'b Geref. Weeshuis, dat binnenkort aao! de gemeente wordt overgedragen. I Nu vragen B. en W. f 600 voor den! j aankoop van een hoeveelheid van de slooping afkomende steenen, om de- te gebruiken bij het metselen der fundeeringen voor de afsluitingsmu ren van het voor den museumbouw aangewezen terrein. (Raadsstuk 172). LEDEN VAN STEMBUREAUX. B. en W. stellen voor een lijst vast te stellen van de personen, die u£ een tijdvak van 12 maanden in aan merking komen, om te worden be noemd tot lid van een stembureau bij eventueeie verkiezingen. (Raadsstuk 171). VERHUUR SCHOOLLOKALEN AAN SCHOTEN. B. en W. stellen voor, voor da maanden Juni en Juli 1908 twee loka len van de school in de Witte Hee- remsteeg tegen 40 gulden en van 1 Augustus 1908 af tot en met 30 April 1909 vijf lokalen in dat gebouw flAtr de gemeente Schoten in gebruik te geven voor f 50 per maand, en bo vendien aan dat gemeentebestuur 8 lokalen der houten hulpschool aan de Papentorensvest kosteloos ten gebruï- ke te geven. Naar men weet zijn op de Haar- lemsche scholen thans nog verschil lende klassen schoolkinderen uit Scho' ten, die na 1 Augustus voor reke ning der gemeente Schoten komen. Ook is aan een 100-tol kinderen uit Schoten met 1 Mei plaatsing op de scholen in Haarlem geweigerd. Door deze overeenkomst met de gemeente Haarlem kan Schoten de kinderen te Haarlem onderwijzen tob' 1 Mei 1909, en dan is de eigen school' in 't Schoterkwartier gereed. (Raadsstuk 174). VOORDRACHT. Ter vervulling van de vacature J. C. v. Goudoever in de Commissie 'A! (tot wering van schoolverzuim, heb ben B. en W. de volgende heere* aanbevolen: J. Hazelaar en J. A. de Lobel. (Raadsstuk 170). DE RöNTGEN-INRICHTING VAN 't St. ELISABETHS-GASTHUIS. Door den heer Van den Berg wordt voorgesteld: Regenten van het Sh Elisabeths of Groote Gasthuis uit fes noodigen voortaan geen betalende, niet in dat gesticht verpleegd wor dende patiënten, door middel van 'b in dat gesticht aanwezige Röntgen - apparaat te doen onderzoeken of be handelen, met uitzondering van pa- tienten, die voor rekening der Rijks verzekeringsbank, door geneeskundig gen hier ter stede of van omliggende gemeenten worden gezonden en raai patiënten uit de private praktijk der aan het gasthuis verbonden genees kundigen. (Raadsstuk 161). BOXIWQUAESTIE. B. en W. stellen voor het adres van F. L. Oostehbroek (door ons reeds vermeld), dat niet het karakter heeft van een beroep (als bedoeld bij art. 5 en 6 der Woningwet of art 95 der Bouwverordening) voor kennis geving aan te nemen. B. en W. deelen mede, dat een deel van den grond van adressant volgens een vastgesteld uitbreidingsplan be stemd is voor plein, waarop ook bouwverbod is gelegd. B. en W. kon den dus het door adressant ingedien de bouwplan voor 16 woonhuizen en 1 winkelhuis aan de Amsterdamsche vaart niet goedkeuren. (Raadsstuk 148). VERKOOP GROND. B. en W. stellen voor, aan C. Ne- derkoorn en J. Machielse Jr. te ver- koopen 1063 vierk. grond aan het Wij de Geldelooze Pad voor f 15 per vrk. Meter. (Raadsstuk 169).

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1