NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA OM ONS HEEN Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws Onze Laehhoek. Rubriek voor Rechtsvragen 26e Jawgaag. No. 7638 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 20 mei 1908 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDBNl ¥ooff Haarlem1.20 ¥ooï de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.0214 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 Yx «de omstreken en franco per post 0.45 ölfgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. i'. PEEREBOOM, ADVERTENTIËNi Van 1—5 regels 50 Cts.; Iedere regel meer >0 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ft—elke regel meer ƒ0. SB Reclames 30 Cent per regel BIJ Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentign van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing) 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, Drukkerij: Zuider Bultenspaarne 6. Telefoonnummer 122» Tof plaatsing van advertentiën en reclame? van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. WOENSDAG 20 MEI. Schou wburg: Bioscoop-voor';', 2 en 8 uur. Muziek in den Hout, 8 uur. No. 743, Beperking van Examen?. Uit een van de laatste voorstellen van B. enW. heb ik met genoegen gelezen, dat het nog inlet zeker is, of de Reg-eerimg niet zal overgaan tot stichting van een Rijks-Hóogere Bur gerschool in Haarlem. Ik meende na melijk,* dat dit denkbeeld al afgewim- was, maar B. en W. deelen ons mede, dat de Regeering nog niet ge antwoord heeft. Van dien kant is er dus nog hoop. En was dat het geval niet, dan zou naar we in datzelfde stuk kunnen lezen liet College van Mb. ei W. hebben voorgesteld, op onze stedelijke H. B. S. jongelieden buiten gemeente woonachtig, alleen dan toe te laten, wanneer de plaatsruim te dat gedoogt. Met andere woorden ze zouden 'an de school geweerd zijn, want de ruimte .jgedoogt" het al lang niet meer. In afwachting van liet antwoord iaWer Regeering is deze maatregel een Qjfiaar uitgesteld. Van een dreigement •W[raag hier natuurlijk niet gesproken 'orden. Dat een gemeentebestuur de legeering dreigt, zou tegen den |adat zijn. Maar een kleine waar schuwing is het wel en de heerai in [Den Haag zullen er rekening mee [dienen te houdien. Inmiddels trachten B. en W. nu •eeds den toevloed van leerlingen op [andere manier te beperken. En wel door een voorstel te doen [tot afschaffing van de toelatingsexa- ^fimens van de H. B. S. met 5-jarigen lursus en de Meisjes-Hoogere Burger school. Het middel schijnt vreemd. Opper- 'lakkig bekeken zal de aandrang Laar deze scholen grooter zijn, wan- laeer er geen, dan wanneer er wel een examen wordt geëischt. Intusschen hebben B. en. W. ook lïjniet het plan, de examens af te [schaffen zonder meer. Zij willen een tussehenschakel. Die schakel is het schoolhoofd. Tot dusver vrijwel (niet l rijp en geschikt waren om ons onder wijs met vrucht te volgen1 en, de lum mels brengen van ons vak niets te recht." Het arme schoolhoofd moet niet meer of minder, dan er voor in staan, dat de kinderen een geheel ander onderwijs dan het zijne, vijf jaar lang, met vrucht zullen kunnen volgen. En dat, terwijl hij weet, hoe onzeker de leerlust, de leercapaciteit bij kinderen in het tijdperk van hun ne ontwikkeling is, hoe de Ylugge van de eerste drie jaren de soeze-r van het vierde en vijfde kan zijn. Of om gekeerd. Terwijl hij kan narekenen, dat maar een klein percentage het verder brengt d'an de derde klasse. Arme man Hij moet zijn discipe len getuigschriften meegeven, dat ze vijf jaar lang braaf en deugdzaam zullen zijn. I-lij moet kunnen lezen in de toekomst, die voor ieder duister is Bovemmenschelijke praestatie! Maar zelfs al durft hij die gevaren tarten, daarmee is hij er nog niet. Do oud'ers komen hem op zijn dak. „Maar mijnheer, u heeft gezegd, dat mijn zoontje niet naar de H. B. S. kan I En Piet X., die naast hem zit. is heusch niet vlugger." Wreed alternatief. Geeft het school hoofd veel gunstige verklaringen af, dan krijgt hij later de betichting van lichtvaardigheidgeeft hij er weinig af, dan daagt de rij der verontwaar digde vaders en moeders op. Dan moet hij dapper zijn' en zeggen „Uw zoontje of dochtertje acht ik niet rijp en geschikt, om het onderwijs aan een H. B. S. met 5-jarigen cursus of de Meisjes II. B. S. met vrucht te vol gen." De ouders, met kwalijk ingehouden vertoorning„Zoo, en waar moet ik dan met mijn kind naar toe?" ®'n nu komt het hooge woord er uit„Stuur het kind naar de school voor meer uitgebreid lager onder wijs." Hiermee wordt den lezer duidelijk, hoe het gemeentebestuur, door af schaffing van het examen, den stroom van leerlingen wil bepei'ken. Als ik teekenen kon, zou ik het schoolhoofd afbeelden verkleed als boeman en staande op een tweesprong. De linker weg gaat naar het middelbaar, de rechter haar het, meer uitgebreid la ger onderwijs. De leergierige jeugd nadert in gedweëe rij,. Het school hoofd, grimmig, vat den eenen leer ling bij zijn linkerlurven en stuurt hem den linker weg op, den anderen leerling bij zijn rechterlurven en di rigeert hem naar den rechtschen weg. zal hij voortaan in hooge mate actief worden, daar van hem zal worden gevergd een verkla ring^ dat de leerlingen rijp. en ge schikt zijn om het onderwijs aaneen H. B. S. met 5-j. c. of de Meisjes H. B. S. met vrucht te volgen. Derhalve zal het schoolhoofd min of meer de verantwoordelijkheid voor de geschiktheid van den leerling op fcich moeten nemen. Zal hij dat doen? Ik vermoed, dat hij er aan zal trachten te ontkomen. En het ©enige middel daartoe is dat hij zelf examen gaat instellen. Hij zal het zóó niet noemen, voor geen goud van de wereldhij zal er den naam aan geven van laatste repetitie of algemeen overzicht of welke andere fraaie term ziju vernuft kan uitvin maar examineer en zél hij. Ge- strenger misschien nog dan de leeraren van de H. B. S. het vroeger deden, daar hij er zijn reputatie als schoolhoofd in betrokken zal zien. Voor de leerlingen komt het dan vrijwel op 't zelfde neer. Alleen zijn ze tegenover hun eigen onderwijzers en onderwijzeressen allicht wat m;eer op hun gemak, dan tegenover de hun nog tonbekende leeraars en leerares- in van do H. B. S. Het schoolhoofd zal bovendien, a.t begrijpt iedereen, zoo zuinig mo gelijk met zijn kostbare verklaring wezen. Hij móet zich zooveel mogelijk dekken tegen die kans, dat naderhand door de leeraren van de H. B. S. ge zegd wordt: „die en die jongens zijn óns aanbevolen als leerlingen, die hoofd was, meldde ik me in die dagen In de werkelijkheid zal het even wel zoo niet gaan. „Wat", zeggen de toch al vertoorn de ouders van m. u. 1. o. kinderen, „mag mijii zoon niet naar de H. B. S. Moet die haar de m. u. 1. o. En Piet X., Geertje IJ., Willem Z. en An na Q., die geen haar beter, zijn, mis schien zelfs slechter, gaan wel zonder examen over: Daar wil ik wel eens wat meer van weten1:" En nu wordt het rampzalige school hoofd zelf duchtig geëxamineerd. Tekst en uitleg moet hij' geven van alles èn nog wat. Hoe hij zoo spre ken kan, nadat de leerling toch altijd zonder groot bezwaar is overgegaan, behalve nu ja in de zesde klasSe, maar toen was 1t kind ook niet' al te wel. Hoe hij van te voren wel weten kan, dat de leerling het op de H. B. S zal afleggen, 't Is toch vaak ge bleken, dat, kinderen, die op de lage re school niet onder de eersten wa ren, naderhand beter werden! En ten slotte, hoe hij den leerling zoo belemmeren kan in zijn loopbaan, daar het kind toch dit of dat moet worden, waarbij het einddiploma van den 5-jarigen cursus zoo noodig is? Het schoolhoofd zal op al deze vra gen weinig anders weten te zeggen, dan dat de school voor m. u. 1. o. toch ook" een goede school is. „Zeker", zullen de ouders zeggen, „maar we ■willen het in ieder geval eerst met de H. B. S. probeeren." Zóo zal het gaanAls ik school- ziek. Maar waarschijnlijk is die on oprechtheid niet eens noodig de man zai van puur verdriet wel heusche- lijk ziek worden. Alle oudei's, al geven ze ook toe, dat hun kroost niet tot de sl hosten- hoort, willen het eerst met de 11. B. S. probeeren. Lukt het niet, dan is de m. ii. 1. o. er altijd nog. En niemand mag hen, van onverstand beschuldi gen, die bedenkt, dat jaren en jaren lang de H. B. S. met 5-j. c. is aange prezen als het wondermiddel tot ont wikkeling van de jeugd na de lagere school. Zóo warm zelfs aangeprezen, dat niet alleen andere instellingen van onderwijs, maar ook particulie ren, kooplieden, fabrikanten, het be zit van- t einddiploma stellen als voorwaarde, om door hen te worden aangenomen. Die overdrijving heeft wortel ge schoten bij 't publiek. Geen wonder, dat de ouders zeggen „eerst toch maar eens probeeren op de II. B. S. Hoe het arme schoolhoofd tusschen de Seylla van oontroleerend'e leera ren en de Cbarybdis van verontwaar digde ouders zal moeten doorzeilen, is mij een raadsel. Ik stel voor, zijn salaris te verhoogen, als smartegeld. En meteenom, wanneer men de voorgestelde regeling wil, die niet de finitief in le voeren, maar als proef, bijvoorbeeld voor drie jaar. Misschien zijn dan de nu levende schoolhoofden wel gestorven van chagrijn, maar die zijn, vrees ik, toch niet meer te redden J. C. P. RUSLAND. Uit Vadertjes-land ontvingen we eenige statistieken. O, ja het zijn dorre cijfers, doch ze zeggen ons meer, dan lange vertoogen. In drie maanden tijds werden in Rusland 766 menschen ter dood ge bracht dat is „maar" 8 per dag!... Alleen in 't gouvernement Kief moest 1 op de 41.000 inwoners door het zwaard der overheid in Justitia's hand sterven. Vergelijken we Haar lem eens hiérbij, dan kunnen we, zonder een bolleboos in 't rekenen te zijn, becijferen, dat in Haarlem (met ruim 60.000 inwoners) elke twee maanden iemand aan de galg moest hangen... Zes in een jaar dus... Br!... Arm Rusland Gelukkig Nederland Gelukkig Haarlem En nu wil men nog wel ter vie ring van den 70sten verjaardag van den vredes-apostel Tolstoy in het Tsarenrijk de doodstraf afschaffen!... Noodig is 't wel, zou men zeggen!... Een andere statistiek geeft ons een kijkje in het gevangeniswezen. Begin Maart waren in Rusland's gevange nissen 167.830 personen opgesloten, terwijl er slechts plaats was voor 107.138. De menschen zitten dan ook „als haring in een ton" gepakt, en zoo is het „brommen" een meer dan dubbele straf.... Treurige vruchten geven deze over ladingen vervuiling, verdierlij- king en vooral ook besmettelijke ziek ten. En zieken verplegen gaat ook al niet want alle lazeretten zijn over- vuld zoodat gezond en ziek maar bijeen hokt.... Inderdaad meer dan treurig „Meer dan treurig" dat zal ook Rusland's minister van marine zeg gen, nu hij vernomen heeft, dat de begrootingscommissie uit de Doema zich tegen het Regeeringsvoorstel verklaard heeft, om maar eventjes 11 millioen roebels voor nieuwe pantser- schepen uit te geven. Wat zal de Doema nu doen Nóg onplezieriger is het gebeurde voor den betrokken minister, omdat 't meer dan duidelijk is gebleken, dat men niet veel vertrouwen in hem stelt, en onbekwaam acht om te be slissen, welk soort schepen Rusland moet aanschaffen. FRANKRIJK. 't Is in Parijs gebeurdheusch gebeurd Om een nieuwe mode populair te maken, hebben zich drie jonge da mes door een mode-magazijn ge huurd in een heel eigenaardig pakje gestoken, zoo ietsIa Miss Duncan I De onderneming is echter mislukt De bezoekers van de wedrennen, die door het trio met een bezoek ver eerd werden, waren zóó ontsticht over die ongewone verschijning, dat ze de dames hebben uitgejouwd, en 't zoo bont gemaakt hebben, dat de nieuwe Duncan's in.... een gesloten rijtuig moesten vluchten, beschermd door de politie De Fransche mode-wereld is vol van dit echec Ons lijkt 't een welverdiende be straffing BELGIë. Nederland heeft last van (le speel huizen, maar onze Zuidelijke buren niet minder. Hier doet men echter alle moeite den speelduivel te weren, en warempel in België gaat men hem feestelijk ontvangen.... De badartsen van Spa hebben een open brief aan de regeering gericht, waarin wordt verzocht de speelzalen weer open te stellen. Een badplaats kost veel geld, en dit kan de gemeen tekas niet allemaal besommen, waar om het h. i. noodig is, dat de baten van het speelhuis gebruikt kunnen worden, om het tekort op de gemeen terekening te dékken. Zal de Regeering dit verzoek inwil ligen Wij vinden het geneesmiddel erger dah de kwaal De Antwerpsche haven werd ock bedreigd door de invoering der ele vators Rotterdam heeft geleerd, wat dit heteekent maar thans schijnt het toch, dat er van de bewe ging voorloopig niets .komt. Gelukkig voor de bootwerkers MAROKKO. Moelai Hafid's gezanten hebben zich te Berlijn laten uithooren door een Persman. Zij verklaarden Moelai Hafid is geen Franschen- hater, en wij hebben bier te Berlijn geen kwaad woord van de Franschen gezegd. Als sultan erkend, zal hij Frankrijk behandelen als alle andere mogendheden. Fransche kooplui zul len vrij-uit- hun zaken kunnen doen, indien zij zich slechts niet als vijan den van 't land gedragen. Moelai Hafid wil het verdrag van Algeciras eerbiedigen, maar verlangt, dat ook de andere staten het zullen doen, waar dat verdrag Marokko een sou- vei-einen staat noemt. Geen staat mag dan langdurig Moorsch grondgebied bezetten. 't Zal echter lang duren, eer dat dit bereikt is. Frankrijk's minister Pichon verde digde zijn weigering om de gezanten te ontvangen, door te zeggen, dat hij hen niet kon begroeten, aangezien zij zich aanmeldden als de offic-ieele vertegenwoordigers van den Sultan van Marokko „er bestaat in Marok ko slechts één wettige souverein, er kend door de mogendheden, die de Acte van Algeciras onderteekenden, maar die souverein is niet Moulai Hafid. Trouwens, men zal bemerken, dat geen minister van buitenland- sche zaken in geen enkel land, de afgevaardigden zal ontvangen, die zich onder een dergelijken titel laten aandienen." In Marokko is men onder de hand weer eens aan het vechten gegaan. Berichten melden, dat generaal Vichy Bou-Denib opnieuw heeft aangeval len, en thans ook na verwoeden strijd genomen. Een ander Reuter-telegram meldt Generaal d'Amade seint, dat hij in een nieuw gevecht de stammen heeft teruggeslagen tot op 20 K.M. af- stands van de meest vooruitgescho ven Fransche posten. De Franschen verloren 2 man aan dooden en 22 aan gewonden. Verdere bijzonderheden over deze gevechten ontbreken nog. AMERIKA. Het proces Thaw is weer in volle s,ctie. De gek-verkl aarde moordenaar van White heeft in een blijkbaar heel snugger oogenblik besloten zijn schuldeischers niet te betalen. Indien ilc gek ben zoo redeneert Thaw dan heeft mijn handteekening geen wettig* vaarde en kan ik dus geen chèques schrijven. En zoo l*>ng ik of ficieel gek ben, betaal ik dus nie- maud Er schuilt in deze taktiek een ele ment van sluwe berekening. Tbaw heeft na zijn tweede proces (na het eerste, dat door gebrek aan overeen stemming tusschen de juryleden on beslist bleef, werden al zijn schuld eischers, als doktoren, advocaten, enz., betaald), waarin hij krankzin nig werd verklaard, geen enkele be taling meer gedaan. Slaagt hij in het nu hangende proces er niet- in, het bewijs te leveren, dat hij nor maal is, zal hij niemand betaler of laten betalen. Vermoedelijk beoogt hij hiermee, de in vroegere proces sen als advocaat of medisch deskun dige door hem gebruikte heeren, in het dienende proces voor hem (Thaw) gunstige verklaringen te laten afleg gen. Zoo zou men zeggen Thaw is al lesbehalve gek getuige deze truc DUITSCHLAND. Duitschland heeft andere proces sen. Karl Hau is weer eens in de zaak van Olga Mo] i tor gehoord, maar weigerde inlichtingen Hij praatte alleen wat in 't wilde weg, en scheen den indruk te willen maken, dat er bij deze geruchtmakende moordpartij een gehuurde sluipmoordenaar in het spel is geweest. Prins Eulenburg heeft 't in zijn ge vangenis niets op z'n gemak. Wat 'n wonder Z. K. H. de beklaagde klaagt over straatlawaai en vindt het onaonge- naam, dat de bewaarders steeds z'n kamer afsluiten ENGELAND. De strijd van de scheepsbouwarbei- ders duurt nog steeds onverzwakt voort. Nu de patroons arbitrage weigeren willen de arbeiders blijkbaar het ge schil tot het einde uitvechten. Na Nederland heeft ook Engeland het getob met de Drankwet. Zater dagmiddag was de groote Albert Hall te Londen geheel gevuld met eene menigte, die voor de drankwet kwam getuigen. De voornaamste spreker was de bisschop van Londen, die er nog eens schande van sprak, dat En geland jaarlijks 1997 millioen gulden aan drank besteedt. Ook Lord Crewe. de minister van koloniën, voerde het woord, eenige malen in de rede ge vallen door kiesrechtvrouwen die nu ook overal bij moeten zijn De onruststooksters werden de zaal uit gezet. De aan jicht lijdende Chamberlain blijkt bijna hersteld te zijn zelfs moet zijn terugkeer in de poltiek aan staande zijn. Hoevelen zuilen dit met vreugde begroeten 't Is zoo goed als zeker, dat voor den onlangs overleden minister Campbell Bannerman een gedenktee- ken in de kerk van de St. Peter West minster wordt opgericht. Heden zou het Lagerhuis een voor stel daartoe in behandeling nemen. Een groot land, dat z'n groote man nen eert OOSTENRIJK - -HONGARIJE. Aan de universiteit te Graz zijn on lusten voorgevallen, omdat het pro- moveeren van een Katholiek student voor een bende van 200 boeren aan leiding bleek, om met knuppels etc. te betoogen. Studenten en boeren raakten slaag, zoodat de politie tus- schenbeide moest komen. Later heb ben de studenten onderling nog „mot" gehad. Erg Hooge-school-aclitig SPANJE, Zondag vierde koning Alfonso z'n verjaardag. 't Regende decoraties Onder de telegrammen van geluk- wensch was er ook een van onze Ko ningin Wilhelmina. Aanbesteding. Door de II. IJ. S. M. werd aanbe steed het verrichten van onder houdswerken op de Centrale Werk plaats en hóofchnagazijn te Haar lem. Raming ƒ9400. Ingekomen 15 biljetten. Minste inschrijver de heer S. Hos te Amsterdam, ƒ8990. ORGELBESPELING op Donderdag 21 Mei, des nam. van 23 uur in. de Groote- of Sint-Bavo- kerk alhier, door den Heer W. Ezer- man. No.l. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Adagio, Mozart. No. 3. Sonate No. 4, Mendelssohn, a. Allegro con brio. b. Andante religioso. c. Allegretto. d. Allegro maestoso. No. 4. Cantabile, E. Bossi. No. 5. Abendlied, R. Schumann. VACANTIEKOLONIE. Door ruime bijdragen daartoe in staat gesteld, worden 5 kinderen van de Zondagsschool der Remonstranten eenige weken naar een vacantiekolo- niehuis te Lunteren op de Veluwe ge zonden. NEDERLAND EN ORANJE. De anti-Revolutionaire Kiesvereeni- ging „Nederland en Oranje", verga dert Donderdag. De agenda vermeldt o.a.: Voorstel va.n het bestuur tot ontbinding en wederoprichting der kiesvereeniging in verband met aan te brengen wij ziging in de Statuten. Bestuursverkie zing. Vaststelling van eene instructie voor de Commissie van de Weer- standskas. NOG ERGER. Heb je 't wel rijpelijk bij je zelf overwogen, Annie Trouwen is een ernstige zaak. Natuurlijk, moeder, maar niet trouwen nog véél ernstiger. PRACTISCH. Een man kwam in een winkel en wilde één spoor koopen. om aan zijn hak te bevestigen bij 't paardrijden. De winkelier wilde natuurlijk een paar sporen leveren, zooals dat ge bruik is, en praatte hoog en laag, om den man aan 't verstand te bren gen, dat één spoor nonsens was, en dat men er altijd aan iederen hak één heeft. Ach wat, zeide do man, klink klare onzin Als ik de eene helft van het paard er mee kan laten loopen, dan is 't genoeg, want dan draaft de andere Helft ook wel mee EEN ZWOEGER. Men kan het niet gelooven, wat een werk dat is, den lijd te dooden. TERING NAAR DE NERING. Mevrouw. Maar, Mina, daar zit een soldaat in de keuken Mina. Ja, mevrouw, voor een ónder-officier verdien ik niet genoeg loon. Vraag: Mijne dochter is uit haar betrokking ziek naar huis gezonden. Ter gelegenheid met de verhuizing heeft zij een ledikant gebroken. Heeft de juffrouw recht zulks van haar loon of kostgeld af te houden, daar van breekgeld van beide zijden niet gesproken is? Antwoord: Ieder is verantwoor delijk voor de scbade door zijn nala tigheid of onvoorzichtigheid veroor zaakt. Tot de opheffing dier verant woordelijkheid zou men dus moeten bewijzen, dat er ovennacht bestond, dat men het gebeurde niet kon voor komen en er alzoo geen nalatigheid of onvoorzichtigheid kan worded aangenomen. Wij behoeven u niet te zeggen, dat, ingeval partijen het niet eens kunnen worden, de rech ter naar gelang van omstandigheden zal moeten oordeelen. Nut van 't Algemeen. In de Maandagavond gehouden vergadering van het departement Haarlem der Maatschappij tot Nut' van 't Algemeen, werden de finan- cieele verslagen en de begrooting goedgekeurd. In de vacaturen van commissaris sen der Spaarbank (wegens het over lijden van den heer K. A. L. Blok van Laer en het bedanken van den heer P. F. de Bordes) werd voorzien door de verkiezing van de heeren J. Went- holt en Dr. W. Pauw. In de plaats van den heer Dr. P.. H. Moerkerken werd de heer H. C. Krauss benoemd tofc commissaris der Volksbibliotheek. De heeren G. F. Snijders, Dr. H. M. B. ter Haar Romeny en J. Wentholt werden herkozen als commissarissen van de Volksbibliotheek. TUBERCULOSE-BESTRIJDING. De Raad van Bestuur van de Ver- eeniging tot bestrijding der tubercu lose, vergadert Maandag a.s. De agenda vermeldt o.a.: Voorstel van het dagelijksch bestuur, om het aantal leden met een uit te breiden. Verkiezing van een bestuurslid, waar voor het volgende dubbeltal is opge maakt: 1. Dr. A. A. G. Land en 2. Dr. P. Wolterson. H e r ij k. Woensdag 20 Mei zal de herijk plaats hebben van 's morgens 8 tot 12 uur voor den Zijlweg, Pieter Kiesstr., Duvenvoordestraat, Gaelstraat, en Roosveldstraat. 's Middags van 1 tot 4 uur voor de Delftstraat, Spoorwegstraat en Kinderhuissingel. Stads Armen- en Z i ek enhuis. De „St. Ct." bevat een Kon. besL houdende aanwijzing van het Stads Armen- en Ziekenhuis te Haarlem als eene inrichting, die niet als krankzinnigengesticht wordt be schouwd, ook wanneer daarin meer dan twee krankzinnigen worden ver pleegd.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1