Weerbericht F. P. BEIGHEBT, Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenland Sport en Wedslrijdeis MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 19 Mei 1908. Hoogste barometerstand 773.1 m.M. te La Hague (Frankrijk); laagste 752.9 m.M. te Seyddsfjord. Verwachting tot den avond van 10 Mei: Wind: zwakke, veranderlijke wind. Gesteldheid van de lucht: bewolkt, waarschijnlijk droog weer. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 772 m.M. Neiging tot achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 774 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. Heeren Stroohooden Nieuwste modellen te Haarlem. Diasdag 19 Mei Hoogste gisteren 2 uur F. 62 Laagste hedennacht F. 49 Hedenmiddag te 12 uur F. 68 HOOFDEN VAN SCHOLEN. Zaterdag vóór Pinksteren vergadert de Provinciale Yereeniging Noord- Holland van Hoofden van Scholen in café Brinkmann. Dr. Brester van Delft zal vóór de pauze spreken over: De inwendige rust van de zon en de periodiciteit van haar vlekken". Na de pauze Dr. Greshöff, directeur van 't Koloni aal Museum rondleiden op een bezoek aan dit Museum. Een wandeling in Haarlem's dreven staat ook op de agenda. Verduistering. Naar het huis van bewaring alhier zijn overgebracht zekere H. en B., resp. te Bennebroek en Haarlem als verdacht van diefstal en verduistering van rijwielen. Voor den rechter-commissaris had Zich Maandag te verantwoorden ze kere F., machinist der H. IJ. S. M., 'die verdacht wordt met zijn sneltrein Jrij het goederenstation alhier door een onveilig sein te zijn gereden. Ons werd meegedeeld, dat als een der seinhuiswachters het gevaar niet bij tijds had gezien, de sneltrein zeker op een goederentrein zou zijn ge- loopen. Bioscoop. Wegens het succes in de vorige Week zal 'Ant. Nöggerath's bioscoop oog eenige dagen in den Schouwburg voorstellingen blijven geven. Wie een zeldzaam mooie bioscoop Wil bewonderen, kan dus nog van de ze gelegenheid profiteeren. Voor eiken avond is een nieuw, af wisselend en vooral ook mooi pro gramma EEN WANDELTOCHT. Zondag maakten de leden der Haar- lemsche Gymnastiek- en Schermveree- hi ging Concordia" een wandeltocht in het Gooiland. Nadat men 's morgens ongeveer 6 uur per spoor naar Hilversum was vertrokken werd vandaar uit een wandeling gemaakt over Hollandsche •Rading, Lage Vuursche, Soestdijk, Baarn en Hooge Vuursche terug naar Hilversum, van waar men weder om 7 uur per spoor vertrok. In de Lag* Vuursche werd aan verschillende be zienswaardigheden een bezoek' ge bracht, terwijl hier en daar een speel tuin bezocht. Men kwam 's avonds 81 uur zeer voldaan over de moeilijke wandeling 'door bosch en hei, weer hier ter stede terug. Militaire Zaken. De officier van gezondheid Dr. D. H Hiensch, van den geneeskundigen dienst alhier, wordt van 1 Juni a. s. tot 1 Augustus d. a. v. gedetacheerd iu de legerplaats bij Milligen. Op 2, 3 en 4 Juni a. s. zal in den Doelen alhier, het jaarlijksch onder zoek plaats hebben van de verlofgan gers der militie te land. Tot handha ving van de orde zal een militaire wacht aanwezig zijn. 50 Jaar getrouwd. Het echtpaar Meyer, wonende aan den Kampersingel, vierde heden zijn 60-jarige bruiloft. De omwonenden hadden de vlag uitgestoken. Faillissementen. Bij vonnis van de Arr. Rechtbank alhier, dd. 19 Mei 1908, is in staat van faillissement verklaardH. B. Mul der, emld te Hiliegom. Rechter-Com- missaris Mr. E. J. Dorhout Mees. HAARLEMSCHE POSTDUIVEN BOND. Uitslag van het Bondsconcours van Mechelen, (België), afstand 149 KM. van Zondag 10 Mei 1908. In vrijheid gesteld door den con- voyeur van den Ned. Alg. Bond van Postd.-liefh. ten 7.20 uur, met Z.Z.W. wind. Aantal duiven in concours 148. Klasse I. u. m. sec. Ie prijs: J. Merkstein, 93540 2e prijs: C. Giebels, 9—36—11 3e prijs: W. van Horick, 9—38—42 4e prijs: J. In 't Hout, 9—39—21 5e prijs: Jac. Kroon, 9—39—27 6e prijs: C. Giebels, 9—3930 7è prijs: H. Lenaarts, 9—39—50 8e prijs: C. Giebels, 94033 9e prijs: J.J. de Korte, 9—4036 10e prijs: C. Giebels, 9—41—01 11e prijs: P. Bottelier, 94105 12e prijs: W. F. v. Deelen, 9—41—58 13e prijs: J. Faas, 9—41—49 14e prijs: J. J. de Korte, 94150 15e prijs: C. Giebels, 9—42—05 Klasse II.) Ie prijs: W. Hoorik; 2e Jac. Kroon; 3e H. Leenaarts; 4e C. Giebels; 5e P. Bottelier; 6e. W. F. van Deelen, 7e Faas, 8e. J. J. de Korte. Klasse III: le prijs: W. Hoorik, 2e C. Giebels, 3e. W. F. van Deelen. Klasse IV: le. W. Hoorik. Klasse V: le C. Giebels. Tijd van aankomst volgens Stads- tijd. De eerste duif bereikte haar hok met een snelheid van 1095.6 Meter p. minuut. WEDVLUCHT. De Haaiiemsche Postduiven-veree- niging De Snelvlieger, opgericht 1875, hield Zondag 17 Mei een wedvlucht van Mechelen af. Afstand 149KM. De duiven werden om 7 uur in vrijheid gesteld met Westenwind en betrok ken lucht. Aan deze wedvlucht namen 10 le den met 115 duiven deel. De prijzen werden behaald als volgt: u. m. sec. le prijs: P. J. v. Daalen, 9—17—28 2e pr: G. H. Stouten, 9—21—26 3e pr.:C. Heijligers, 9—2115 4e pr.: P. J. v. Daalen, 9—22—20 5e pr.: idem, 9—23 6e pr.: W. Hölsken, 9—2429 7e pr.: idem, 9—2639 8e pr.: P. J. v. Daalen, 9—27—12 9e pr.: idem, 927—14 10e pr.: J. J. Doeglas, 9—3054 lie pr.: G. Heerschap, 9—32—49 12e pr.: G. H. Stouten, 9—3302 13e pr.: P. J. v. Daalen. 9—32—47 14e prijs: G. H. Stouten, 93403 15e pr.: idem, 93611 16e prijs: idem, 936—26 17e pr.: P. J. v. Daalen, 9—35—55 18e pr.: J. Hartel, 9—36—29 19e pr.: G. H. Stouten, 9—37—06 20e pr.: A. C. W. v. Niel, 9—37—51 Poule II: le, 3e en 5e: P. J. van Daalen, 2e G. H. Stouten, 4e. W. Hols ken. Aangewezen duif :P. J. v. Daalen, om 9—17—28. De zilveren beker, welke vijfmaal achter elkaar of tienmaal in het ge heel, behaald moet worden, om defi nitief eigenaar te zijn, werd voor de tweede maal behaald door P. J. van Daalen, om 91728. J u b i 1 Morgen 20 Mei hei-denkt de heer D. P. van Acker zijn 25-jarigen werk- werkzaamheden hij de firma Joh. Enschedé en Zonen. lieden is men op het Stationsplein bezig met liet leggen van een nieuwe lijn naast de bestaande voor de elec- trische tram. Dit staat in verband met den bouw van het nieuwe sta tion, daar het Stationsplein, zooals men weet, verhoogd moet worden. Verlof Drankwet. Door J. G. Arxhoek is aan B. en \Y. gevraagd om vergunning (inge volge art. 55 le lid lett. a ditr wet) tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaat se van verkoop, in de gelagkamer van perceel Brouwersvaart 84. W e e s h u i s. Het nieuwe weeshuis der Ned. Herv. Gemeente in de Olieslagerslaan is thans in gebruik genomen. Het prachtige gebouw, dat zeer veel kijkers trekt, verhoogt het aan zien der Olieslagerslaan natuurlijk G e v. V o o r w. Een gouden horloge, drie boorden, een schooltasch inhoudende 1 Duitsch leerboek, een geborduurde kinder kraag, een zilveren knipje (geld beursje), een kinderschoentje, een hondenmuilkorf, een rozenkrans, een gummi badmuts, een zwarte hand schoen. Verloren. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een abonnementsbewijs der H. IJ. S. M. DE POSTDUIVEN-VEREENIGING DE OOIEVAAR. Deze vereeniging hield Zondag 17 Mei een kasconcours, voor oude dui ven van Juévy, afstand 227 KM., aan tal deelnemende duiven 40 stuks. De duiven werden gelost met donkere lucht en sterke Zuid-Westenwind en bereikten hun plaats van bestemming als volgt: u. m. sec. le prijs: H. van Leen, 11—48—13 2e prijs: idem, 11—54—56 (als overduif). 3e prijs: J. Moerkerk, 11—55—22 4e prijs: J. van Seggelen, 11—58—49 5e prijs: J. Moerkerk, 11—59—50 (als overduif). 6e prijs: J. Vaas, 12—05—28 7e prijs: J. J. de Korte, 120631 8e prijs: idem, 1207—34 (als overduif). Muziek in den Hout. Muziek in den Hout op Woensdag 20 Mei te geven door het Haarl. Mu ziekkorps, directeur de heer Ch. P. W. Kriens. Programma: 1. Veteranen Marsch a. d. Operet te Der General Consul, Reinhardt. 2. Ouverture Die Schone Gal a thé, Suppé. 3. Fre-iheits Walzer a. d. Operette Der General Consul, Reinhardt. 4. Grande Fantaisie de l'Opéra He- rodiade, Massenet. 5. Ouverture Frau Luna, Suppé. 6. Waldmeisters Braut, Kleine Sui te, Eilenberg. 7. Siamenische Wachtparade, Lincke 8. Telefunken, Potpourri uber die Neuesten Wiener Saison Slager, Mo- rena. 1. 2, 3 en 8, 1ste uitvoering. Raadslid W. Stolp. Naar wij tot ons leedwezen verne men, is de toestand van den beer \V. Stolp thans zeer zorgwekkend. De temperatuur van den patiënt is hoog. Te water. Hedenmiddag omstreeks half twee geraakte een jongen spelende inden Kampersingel. De reeds zinkende knaap werd door een werkman ge réd. BLOEMENDAAL. Door een onbekende oorzaak ont stond Maandagmiddag in de nabij heid van 't Kopje een boschbrand. Aangewakkerd door den westenwind stond spoedig een geheele vlakte in vlammen. Door inmiddels toegesnel de personen werd de brand met zand gebluscht, slechts eenige dennen wer den beschadigd. HEEMSTEDE. De Staatscourant bevat die statuten van de kweekerij Insulinde te Heem stede. De vennootschap heeft ten doel het kweeken en verkoopen van vruchten, hoornen en planten, benevens alles wat daarmede geacht kan worden in verband te staan. Het kapitaal bedraagt 20.000, ver deeld in 80 aandeelen, elk van 250. 48 aandeelen zijn geplaatst. Politie. Tot agent van politie te Haarlem is benoemd M. S. van der Hoorn, al hier. Maandagavond had alhier in Het Wapen van Heemstede eene algernee- ne vergadering plaats van de Veree niging Wijkverpleging. De voorzitter bracht zijn verslag uit. Door de zus ters werden in 1907 2196 bezoeken af gelegd in 91 gezinnen, behandeling in het Wijklokaal 1183. De zusters verleenden achtmaal assistentie aan de doctoren bij eene operatie, zeven maal werd door haar een patiënt weggebracht naar een ziekenhuis. Het aantal behandelingen is vermin derd, doordat het getal kinderen dat aan favirs (besmettelijk hoofdzeer) lijdende was, beduidend is afgeno men door de goede resultaten die met een zorgvuldige behande'ing door de zusters verkregen zijn: Met groot geaioegen deelde de voorzitter mede, dat de vereeniging, dank zij welwillende hulp, in het bezit geko men is van een lighal, ten dienste van lijders aan tuberculose. Reeds is hiervan door enkele patiënten ge bruik gemaakt. Verschillende kleed- ren als anderszins mocht de vereeni ging ontvangen'. De rekening en verantwoording van de pemningmeesteresse, Mevr. Boerlage, sloot met een batig saldo van ƒ51.91, deze werd door die hee ren J. Beeker -en Mr. C. J. Boerlage nagezien en goedgekeurd. De heer Staal en Mejuffrouw Van Lennep werdén met algemeene stem men herkozen. Men schrijft ons In 't vorig najaar deelden wij me de, dat de afdeeling Heemstede der Alg. Vereeniging voor Bloembollen cultuur in het plantsoen' voor het Raadhuis, een groot aantal bollen had geplant. Wie dezer dagen het Raadhuis pas seert zal moeten erkennen, dat de afdeeling eer van haar werk heeft. De aanleg schittert thans in kleu renpracht nu de Darwin- en. late tul pen in vollen bloei staan. Krachtig verheffen de tulpen hun gloedvolle bloemen op ranke stelen omhoog. Het rood in al zijn schakeeringen heeft de overhand. Men ziet het in het zachte rose der Darwintulpen „Gretchen" in de helroode Darwin- soorten Pride of Haarlem", „Isa Gray", „Bartigon" tot het naar zwart hellende donkerrood van „Faust" en in nog veel anderen ook de paarsche Darwin „The Dream" is schitterend mooi. De late tulpen doen het niet min der goed. Wij noemen daaronder de gele „Gesneriana lutea", de lichtgele „Vitellina", de lichtroode „La Mer- veille en de roode „Macrosphila". Het geheel is omgeven door een rand der late witte tulp „Biamca". De roode en gele „Prinsen", de laat ste met bontlof die het kleinste vak vulden zijn nagenoeg uitgebloeid, maar zij hadden terecht veel bekijks. Wie het nog niet gezien heeft, die haaste zich't Effect is veel mooier dan bij op rechte bedden geplante tulpen. In de buitengewoon drukbezochte vergadering van de R. K. kiesveneend- ging „In Liefde Bloeiende" werd Maandagavond bij derde stemming tot candidaat gesteld voor het lid maatschap van den Raad, de heer H. J. M. Peeperkorn, met 73 stemmen tegen 69 op den heer J. G. Jansen Hendriks. Verdere voorloopige candidaten waren de heeren A. van der Horst, J. Zwarter en C. W. Jansen Hen driks. HAARLEMMERMEER, i Twee schippers, van Zoelen Smit, beiden wonende in deze ge meente en liggende mot hun vaartuig in de Ringvaart, nabij het fort „de Liede" kregen met elkander een woordenwisseling, waaruit volgde, dat zij al spoedig handgemeen wen den. Hierbij werd v. Z. door S. zooda nig mishandeld, dat hij op verschil lende plaatsen bloedend werd ver wond en verbonden moest worden. Tegen S. is deswege door den meen te - vel dw a c h te r v. B. proces-ver baal opgemaakt. De bewaking van de door „mond en klauwzeer besmette hoeve van v. d. H. aan den IJweg is opgeheven-, radat door den districtsveearts het vee nauwkeurig was onderzocht en hersteld bevonden. Van den landbouwer de J. i9 een prachtig drie-jarig paard, dat in de weide liep, doodgebloed. Het dier was door een ongelukkig toeval te gen een scherp puntig stuk hout aan geloopen, waardoor een ader sprong. Voor de J. is het een groote schade post. VOGELENZANG. Het rijwiel dat onlangs uit de kerk alhier werd ontvreemd, is thans te Leiden bij een rijwielhandelaar dooi de politie in beslag genomen. Zekere H., afkomstig uit Hiliegom, had het aldaar verkocht voor ƒ18.50. IJMUIDEN. Door den commandant van het de tachement Pantserfort-artillerie al hier, is aanbesteed: De levering van rundvleesch en vet, gerookt en pekel- spek voor de troepen, alhier in gar nizoen. Het laagst werd ingeschreven voor vleesch en vet door den heer H. G. Vriend, IJmuiden, voor ƒ0.68 per KG. en- voor gerookt en pek-elspek, door de heeren A. Oort, IJmuiden en J. G- Griffioen, Bussum, ieder voor 0.64 per KG. Gestrand. Alhier is bericht ontvangen, dat trdabij Katwijk a/Zee een stoomschip is gestrand, tengevolge van dien mist. Alle sleepbooten vertrokken vanhier ter assistentie. Bijzonderheden ont breken nog. De Trawler-maatschappijen. De tijding dat de Planteydt-booten te IJmuiden zullen blijven, heeft groote geruststelling te IJmuiden ge geven. De koop omvat, maar ons werd medegedeeld, slechts 20 van de booten'. In den koop zouden dam niet begrepen zijn de Camelia IJ M 104 van de Mij. Zeeland, die te Geeste- munde onder beslag ligt, en de traw lers Mouth IJ M. 114 ien Castle IJ. M. 117 van de Mij. Overijsel, waarvan de ketels zijn afgekeurd. ZANDVOORT. Aam het politiebureau zijn op werk dagen tusschen 10 en 12 uur voorm. inlichting-en te bekomen omtrent een op den openbaren weg gevonden zi' veren ring. een bruine sportkar e: een port-emon-naie met eenig geld. Door de politie alhier zijn in arrest genomen twee Duitschers, die zich des avonds in een paar strandstoelen te slapen hadden gelegd. Zij bleken zonder middel van bestaan en in Hol land gekomen te zijn om werk te zoe ken. Bij fouilleering werden bij ieder twee geladen revolvers en verschei dene patronen gevonden. Zij zijn ge vankelijk naar het huis van bewa ring te Haarlem overgebracht in af wachting van hunne uitlevering. Aangekomen vreemdelingen Fam. Lancee, Amsterdam, Kerk- pad 1, 4 pers. Fam. Dubourg, Amsterdam, Villa Duin -en Daal, 4 pers. Fam. Povel, Heemstede, Villa Duin en- Daal, 11 pers. Fam. J. G. Schadd-Breukelaar, Amsterdam, Pension Lina Mundhek, 5 pers. S. J. Schultz, Amsterdam, Pension Norma. J. Bromkhorst, Haarlem, idem. M. Zembsch, idem, idem. HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin had Maandag den heer Idenburg als oud-gouver neur van Suriname, aan tafel genoo- digd. TELEURSTELLENDE MEDEDEELING. Aan de Nederl. Meubel- en Hout- warenfabriek, voorheen Herm. de Vries Co. te Zaandam, ontvingen Maandag 53 werklieden, waaronder 16 gehuwden, de teleurstellende me- dedeeling, -dat zij over 14 dagen zich ontslagen konden rekenen. Dit ont slag betreft dezelfde fabriek, waar van onlangs de directeur werd ont- VERDWENEN. De ruim 20-jarige wissellooper en courantrondbrenger B., van dé druk kersfirma Koch Knuttel, te Gouda, is jl. Zaterdag plotseling verdwenen, met medeneming van een bedrag van pl.m. ƒ100, dat hij dien dag had ge- ind, en een fiets. Hoewel de politie dadelijk alles in het wierk stelde tot opsporing van den voortvluchtige, is het -haar nog niet mogen gelukken hem in te rekenen. WAARSCHUWING. Dezer dagen vervoegde zich bij de zusters der R. K. school van den H. Joannes in de Rustenburgerstraat te Amsterdam een meisje, dat een schril tafereel opiiing van de ellende bij haar thuis en daarom dringend hulp en bijstand verzocht. Nadat daarop de zuster-portier zich even had ver wijderd, bemerkte zij bij haar terug komst, dat het zich bij den ingang bevindend offerblok opengebroken en het meisje verdwenen was. EEN MOOIE POLITIEMAN! Een jachtopziener te Axel, is we gens overtreding der Jachtwet, bij herhaling gepleegd, de vorige week door den kantonrechter te Tér Neu zen veroordeeld tot 7 dagen hechte nis. MISHANDELING DOOR INBREKERS. De justitie te 's-Gravenhag-e bracht een bezoek in de woning aan de Nas- sau-Odijckstraat aldaar, waarvan de bewoner enkele weken geleden door inbrekers, die door hem werden ver- ra st-, ernstig werd mishandeld. ERNSTIGE MISHANDELING. Zondagavond had te Arnhem een ernstige vechtpartij plaats. Zekere Sprenkel, wonende aan- de West Pe terstraat, kreeg twist met de gebroe ders F. K. en B. K., met het gevolg, dat S. een steek met een mes ontving dat t/ot aan de longen doordrong en hoogstwaarschijnlijk den dood ten gevolge zal hebben. De ongelukkige werd onmiddellijk naar het Stedelijk Ziekenhuis ver voerd. De gebroeders K. werden ge arresteerd. Bij het verhoor bekende F. K., dat hij met een mes had ge zwaaid. B. K. i-s voorioopig, na ver hoor, op vrije voeten gesteld, terwijl F. K. in hechtenis is gehouden. TOCH TERECHT Iemand te Hengelo ontving dezer dagen uit Mexico een postwissel, die zeker ten gevolge van onduidelijk schrift van het oorspronkelijk stuk, aan het hoofdbureau in Den Haag was geadresseerd naar Hindeloopen, waar hij onbestelbaar "bleek. Toch be reikte het stuk zijn bestemming, daar de straataanduiding voor de postad ministratie voldoende bleek het naar Hengelo te zenden. MIDDENSTANDSCONGRES. Het bestuur van den Nederland- schen Bond van Vereenigingen van den Handeldrijvenden en Industriee- len Middenstand, zal het congres, dat 29 en 30 Juli a.s. te Dordrecht wordt gehouden, voorstellen, het cre- dietvraagstuk van den middenstand in zijn geheel aan de orde te stellen op het Bondscongres van 1909, op dat de vereenigingen eerst het onder werp ernstig zullen kunnen bestu- deeren. Tevens deelt het bestuur mede, dat het reed's in September j.l. heeft in gesteld een commissie om de tot standkoming van een bedrijfsmu seum te verspoedigen. Deze commis sie, bestaande uit de heeren dr. D. Bos, J. N. Hendrix en W. Nieuwen- huis, is bezig met het verzamelen van gegevens en het uitzien naar geschik te gebouwen, om zoodoende behoor lijk opgestelde plannen en berekenin gen te kunnen maken. In den loop van enkele maanden zal zij met haren arbeid gereed ko men en daarna de noodige voorstel len doen, die dienen kunnen om de tot standkoming van een bedrijfs museum te bevox'deren. EEN GOEDE VANGST. De Leeuw. Ct. deelt bijzonderheden mede over den zoogenaamden Lloyd- kapitein, die daar 3 Mei in het hotel Amicitia was afgestapt en wiens ge drag eendgszins verdacht voorkwam. Onmiddellijk werd -een bezoek ge bracht aan genoemden kapitein, die zich bij die kennismaking voordeed als een Engelsch kapitein, varende oncler Amerikaansch-e vlag en op door reis zijnde van Hamburg naar Odes- sa via Liverpool. Hij noemde zich Bielman, sprak vlot Engelsch, doch onde rzijn verhoor veranderde hij van directie en begon Duitsch te spre ken en noemde zich een Duitscher en was later weer Engelschman en kapi tein van de Cunard-lijn (Amerdk. Stoomvaart Company). Aangezien Bielman zijn papieren aan boord had achtergelaten, kon hij zich niet legitimeeren en hem werd daarom verzocht ten politiebu- reele te verschijnen. Bij al de verhalen tijdens zijn ver hoor gedaan werd hij ten slotte op tegenstrijdigheden betrapt. Hij noem de zich ten bureele Pieter Tolsma en verklaarde, dat hij den naam Biel man voerde, omdat zijn stiefvader zoo genaamd was. Ook beweerde hij thans Hollander te zijn. Nog kwam uit, dat hij in het be zit was van een brillanten ring van groote waarde en een prachtig gou den horloge. De politie kon niets van den maai te weten komen en was, ten einde raad, verplicht hem in vrijheid te stellen. Doch er werd toch een oog in het zeil gehouden en te circa 5 uur dien dag kreeg zij bericht, dat te Leer in Oost Friesland hrillaniten ringen en een horloge door een scheepskapi tein waren gestolen en opgelicht. On middellijk werd de Lloyd-kapitein weer opgezocht en voorgoed inge rekend, en die, zooals thans uit na dere berichten, bleek, Quintel zou bee- ten. Nog later kwam uit, dat Biel man niet Tolsma of Quintel, maar Bierman en Paul Veeltman ge naamd was, tot ten slotte een meer officieel telegram meldde, dat hij is Philipp Winter genaamd Tenhoff. Nadat hij door de politie in eenige poses was gekiekt, en die portretten waren verzonden, bleek dat door de activiteit van onze politie een zeer ge vaarlijk misdadiger was geknipt, die, hoewel pas 46 jaar oud, reeds 22 jaar gevangenisstraf voor zeer ernstige misdrijven in Duitschland gepleegd, had ondergaan en te Bremershaven een kapiteinsuniform had gestolen, valsche cheques had vervaardigd en uitgegeven en te Leer bij den goud smid Bijlman brillanten ringen en 'n horloge, alles van groote waarde, had opgelicht Voor zijn komst te Leeuwarden had bij vertoefd te Groningen en Appinge- dain. Zijn uitlevering is aangevraagd. ONGELUKKEN. Zondagmiddag heeft on den Hollen weg, bij Berg-en-D.al, een ernstig rij wielongeluk plaats gehad. Drie wiel rijders kwamen den zeer steilen weg in snelle vaart afrijden. De voorste wielrijder was door de groote snel heid zijn stuur niet meer meester, en reed tegen een telefoonpaal, met het gevolg, dat hij ernstige kneuzingen opliep, terwijl het rijwiel geheel iverd vernield. De tweede wielrijder, die kort achter den eersten reed, kwam eveneens me-t den telefoonpaal in botsing, zoodat ook zijn fiets zwaar werd beschadigd. Hij kwam echter met lichte kwetsuren vrij. De laatste wielrijder kon, door zijn rijwiel bij tijds in een greppel te sturen, een botsing voorkomen. De vrouw van Jacobus Lelieveld,, wonende aan de Glazenstraat te Dor drecht, had, terwijl zij met een kin derwagen, waarin haar ruim 2-jarig kindje lag, langs de Binnenkalkhaven reed, het ongeluk met wagen en ai van d'e kade in de haven te vallen. Haar man, die in'het naburige kolen- pakhuis van den heer Kuipers werk te, snelde terstpnd te hulp, sprong in het water, en wist zijne vrouw te redden. Vlotters, die in de haven werkzaam waren, haalden, in een roeiboot geze ten, het kindje met een haak op, en slaagden er met veel moeite in, de kleine drenkeling, die reeds bewuste loos was, weer tot bewustzijn te bren gen. Het drietal werd in het pakhuis- van den heer K. gebracht, en kon, na van den schrik bekomen te zijn,-, huiswaarts gaan. Het 2-jarig dochtertje van de ech telieden 'J. J. te Beegden viel, gedu rende de afwezigheid der oudere, in. een kuipje met water en verdronk. ALGEM. BOND VAN R. K. KIES- VEREENIGINGEN. Maandag had te Utrecht de jaar lij ksche vergadering plaats van den- Algemeenen Bond van R.-K. kiesver- eenigingen in Nederland, onder lei ding van den heer iar. D, Kooien. Te genwoordig waren de afgevaardigden van 58 aangesloten vereenigingen. De voorzitter deelde mede, dat aan gesloten zijn 72 districten van de 85, waarin kiesvereenigingen bestaan. Verder werd .medegedeeld, dat de Bondscommissie voor de defensie kwestie was geïnstalleerd en werd. dank gebracht aan de leden van de commissie voor het kiesrecht-rapport. Na lezing en goedkeuring der no tulen en na afdoening van het ver slag van den penningmeester had een verkiezing plaats van twee be stuursleden in de vacatures Zuid-Hol land I en II. Gekozen werden voor Zuid-Holland (vacature-Kolkman) de heer Van de Corput en Zuid-IIolland II (vacature- Van Rijswijk) de heer dr. Kervel, bei den als plaatsvervangers voor jhr. Von Fisenne en mr. Aalberse. Door toetreding van Rheden werd voor Gelderland als tweede bestuurs lid gekozen de heer jhr. O, van Nis pen en tot plaatsvervanger baron A. van Wijnbergen. Hierna kwamen aan de orde de- voorstellen tot wijziging van het Re glement, die van huishoudelijke!! aard waren. Verder werd van de agenda behan deld een motie-Zwolle, om den Bond te doen aandringen op spoedige, al- geheele herziening der Ongevallenwet^ daarbij rekening houdend met de te verwachten ziekte-verzekeringwet, met uitbreiding dezer wet ook voor zeevisscherij en landbouw, wat dezen" laatsten betreft met facultatief-stel- ling van den verzekeringsplicht voor den landbouwer en zijn kinderen. De motie wordt na korte toelichting en na overbodig verklaring door het bestomr, ingetrokken. Hierna kwamen in Ixehandelhig de drie moties in zake liet kiesrecht. Van verschillende kanten gingen stemmen op, om de behandeling uit te stellen, ook met het oog op nog. toe te treden vereenigingen. Een daartoe strekkend voorstel Arnhem wordt aangenomen met 34 tegen 23 stemmen, zoodat de behan deling van het kiesrechtsrapport met de daarop betrekking hebbende mo- i ties uitgesteld worden tot September. Na eenige opmerkingen over huis- j houdelijke aangelegenheden werd da i vergadering gesloten. BEKERWEDSTRIJDEN WXLHELMINA. Om den Bosschen zilveren voetbal beker werd Zondag op het veld van „Wilhelmina" te Vught gespeeld tus schen D. F. C. (Dordrecht;. en Wilhel mina, waarbij, nadat 2 maal ieen kwartier verlenging van het spel noodig was, D.F.C. won met 43. Bij de rust was de stand van het spel 21, in het voordeel van Dordrecht- DE BELGISCHE DERBY. Deze ren voor 3-jarige in België ge fokte paarden, afstand 2400 meter, prijs fr. 25.000, Maandag in het Bols da la Cambre geloopen, werd gemak kelijk gewonnen door Sucrerie van Vicomte de Buisseret; het paard droeg 55 KG., stond 1: 8 genoteerd en werd gereden door den jockey Mat thews. „Marron" van denzelfden ei-

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2