Matrassen, Corn8, van Niel Czn, De Bijenkorf iiantff Tapis Blip- ai Mwinpttir Letteren en Kunst Kerk en ScheoS Uit de Arbeiderswereld Sport eo Wedsirijöett Rechtszaken Gemengd Nieuws Koloniën Bartolfförlsstóraat 14. Eenig Adres: „DE BIJENKORF", Barteljofiisfrait 14 - iaa?!» Deli-Bieren 1> A. üiEtfgi Kr©m 41, Haarlem Marktnieuws Nieuwe Malta, B. J. YAN DEUBSEN Schagehelstraat 42. Financieele berichten StooinvaartfemeMêfö Heerlijke, Zachte - Ylecsehhouwerij - bij G. P. HECK. Labouohtr© Oy@ns&O0'3 Bank Sljknfnr, iüfte De W&g naar Liefde. Seha|iclt©ia<tra©f 19-2134. Verhuizingen onder garantie. P. PROPER, Zaiiittaker, Woensdag brat brand uit in het perceel Frederik Hendrikstraat 57 te Amsterdam, op de tweede étage, be woond door den lijstenmaker H. van Zwei. Terwijl de bewoners afwezig waren ontstond brand in do alcoof, waardoor in een ommezien van tijd het ge hoe le huis vol rook stond, zoo dat de brandweer bij het blusschen een zware taak had. Toch was men den brand weldra meesterook de voorkamer van twee hoog brandde gedeeltelijk uit. ONGELUKKEN. De jalouziënmaker J. Wouters, wer kende aan e'en perceel in liet Sarpha- tiiepark te Amsterdam, had Woens dagmiddag bet ongeluk uit het raam van de tweede verdieping te vallen. Zwaai' inwendig gekneusd en met ge broken arm en been werd de onge lukkige opgenomen en per brancard naar het gasthuis vervoerd. De 39-jarige bootwerker M. d. L., die Zaterdagmorgen het ongeluk had, aan boord van het in do Rijnhaven te Rotterdam liggend stoomschip An- tonia beklemd te geraken tussehen een hijsch-ijzer en een ijzeren stut en met ernstige kneuzingen per ra- derbi'ancard naar het ziekenhuis ver voerd werd, is aan zijn kwetsuren overleden. NOORD- EN ZUID-HOLL. REDDINGMAATSCHAPPIJ. Het verslag dezer maatschappij over 1907 is in druk verschenen, versierd met een paar aardige plaatjes. Het vermeldt de redding van 51 man (waardoor het totaal aantal der geredden steeg tot 4237 sedert de op richting in 1824), bij drie strandin gen de- Venus" te Katwijk aan Zee, Zeemans welvaren" bij Ameland en de „Ninian Paton" op die Noorder Haaks; voorts die van de „Turbo" in Januari van dit jaar met een en kel woord. Op verschillende plaatsen werd het materieel verbeterd. Te Wijk aan Zee werd o. a. de boot verwisseld en de oude boot afge keurd wegens ouderdom. De motorboot, waarvan in het vo rige verslag sprake, werd in het jaar 1907 afgebouwd, en in Februari j.l. aan de plaatselijke commissie te Scheveningen afgedragen, waar zij gesteld is onder liet dagelijksch toe zicht van het lid der commissie, den heer W. Bakker, directeur der Vis- schershaven. Het verslag vermeldt de volgende bijzonderheden Zij is genoemd naar den gewezen voorzitter der Noord- en Zuid-Hol- landsche. Redding-Maatschappij, jhr. hir. T. W. II. Rutgers van Rozenburg „en gebouwd op de vyerf ,,'t Krom hout", firma U. Goedkoop Jr.,. is 11.50 M. lang en 2.50M. breed, bij een diep gang van 75 c.M. De romp is vervaar digd van gegalvaniseerd staal. De Brook's motor ontwikkelt 45 I. P. K. waarmede de boot een vaart van 8 mijl bereikt. As en schroef ioopen in een stalen tunnel, dienende om de aanraking met wrakhout te vermij den. In den bodem van de boot bevin den zich zes waierlooskleppen, die nende om de boot van het ingeslagen water te ontlasten. Ter zijde zijn luchtkisten en het vaartuig is verder voorzien van drie waterdichte schot ten de voor- en achtertanks kunnen ieder 40 L. golfstillende lolie bevatten. De twee platteliandsankers worden van uit de „cockpit" bediend, ter wijl over de kajuit een spring- of grijpnet is gespannen, waarin schip breukelingen zich van een wrak of boot kunnen laten vallen. Voor de be diening van de boot zijn vier man voldoende. De winst- en verliesrekening sluit, gelijk telkens in de laatste jaren, met een nadeelig saldo, ditmaal groot 4366.45. In 1907 waren" de buitenge wone ontvangsten uit giften en lega ten, lager dan in jaren het geval was. nemen met voordrachten, samenge vat onder den titel „Oud Rome" fragmenten uit Shakespeare's Corio- lanus ven Julius Caesar en Hendrik Vanderwal's éénacter Nero's Einde. ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht. Doet. Nederlandsche let teren M. Visser. Ie Natuurkundig examen D. J. de Jong. Leiden. Doctoraal examen in de Staatswetenschap de heer A. J. C. Rethaan Macaré. HAAGSCHE CENSUUR. Coqualin heeft van den Haagschen Burgemeester de mededeeling ontvan gen, dat deze bezwaar maakt tegen een ongewijzigde opvoering- van Sar- dou's „l'Affaire des Poisons," het stuk waaraan Maandagavond het Amster- aamsche publiek niet den minsten aanstoot genomen heeft. Het bezwaar geldt het slot van het tweede hedrijf, waarin een „me noire" een mis aan den duivel wordt voorbereid. Zonder dit gedeelte, dat voor de handeling onmisbaar is, zal het stuk bezwaarlijk kunnen worden gespeeld. (Hbld.) VAN DE LEESTAFEL. Bij de uitgevers II. D. Tjeenk Wil link en Zoon te Haarlem is een boek je verschenen, waarin Jhr. Mr. M. Smissaert de Arbeidsovereenkomst der dienstboden uiteenzet. „Vivisectie, is zij te rechtvaardi gen Dit is de titel van eene bro chure (door Ch. B. Taylor in het En ge (sch geschreven en door Mr. G. E. Ridder Huyssen van Kattendijke ver taald), die het Comité tot beperking der vivisectie heeft uitgegeven bij de 'Avondpost-drukkerij te 's-Graven- hage. De Vegetarische Bode (orgaan van den Bond) He jaargang No. 5 bevat „Indrukken van het 2de nationale congres voor kinderbescherming", door M. Valk Lz., „Het urinezuur- vrije diëet", door G. A. Ootmar, „Acht dagen in de Garden-city", door M. v. Duren. Voorts gewone rubriekentijd schriften, correspondentie, officieele berichten, enz. ALBERT VOGEL. Albert Vogel is te Soerabaja aan gekomen. Het ligt in de bedoeling van den artiest, zegt. het Soer. Hdbl., daar in het begin" van Mei Cyrano 'de Bergerac te geven. Op het einde van Juni. tegen den tijd dat Vogel Indië gaat verlaten, 'denkt hij af-; scheid van het Indische publiek te1 STAKING TE WAGENINGEN. De werkstaking op de steenfabriek van den heer J. C. de Ridder, te Wa- geningen. die op 11 November 1907 begon, is thans geëindigd. Door de stakers, 9 in getal, was verzocht we der aan het werk t-e mogein gaan op de oude voorwaarden. De patroon heeft echter geweigerd ze weder in dienst te nemen. EEN WEERSPANNIGE WINKE LIER. Een winkelier in olie en drogerijen, wonende aan de W'agenaarstraat te Amsterdam, kreeg op zekeren dag bezoek van een politie-agent, die con troleeren wilde of de maten en ge wichten wel geijkt waren. De winke lier, van die controle niet gediend, weigerde den agent zijn gang te la ten gaan en toen de man der wet niettemin een maat, waaraan het vereischte merk ontbrak, in de hand naïnTTmtrukte hij hem het voor werp. Wegens dit vergrijp had de winke lier zich voor de 5de kamer der Am- sterdamsche Rechtbank te verant woorden. Veroordoeling tot 50 boe te of 25 dagen hechtenis werd er te gen hem geëischt. SMAAD. Woensdag deed het Gerechtshof te Amsterdam uitspraak in de zaak te gen den graanhandelaar uit Tienho ven, die door de Rechtbank te Utrecht werd veroordeeld tot f 40 boete of 60 dagen hechtenis, wegens smaad tegen den predikant der Ge reformeerde Gemeente aldaar, van wien hij vertelde, dat dominee in den namiddag van 29 Januari met de 21-jarige onderwijzeres Van eene Christelijke school langs het Molen pad omarmd had geloopen en dat hij haar gekust had. ZWEMMEN OP DE OLYMPISCHE SPELEN. De eerste dag van de Vooroefenin gen der Olympische Spelen, die op 19, 20 en 21 Juni a.s. alhier worden gehouden, zal hoofdzakelijk aan het zwemmen gewijd zijn. Op Vrijdag 19 Juni hebben de Zwemwedstrijden in het Spaarae plaats. Het programma luidt als volgt 600 meter snelzwemmen, vrije deel neming. 80 meter snelzwemmen, vrije deel neming. 8ö meter rugzwennnen, vrije deel neming. W aterpolo. Inschrijvingen sluiten 30 Mei a.s. Als prijzen zijn uitgeloofd, voor ieder persoonlijk nummer lste prijsverguld zilveren me daille. 2de prijs zilveren medaille. 3de prijs bronzen medaille. Het winnende waterpolo-zevental behaalt Een verguld zilveren medaille voor de vereeniging, en een kleine zilve ren herinneringsmedaille voor iede- reh speler. H.V.V.—SOUTHAMPTON. Vrijdagmiddag wordt om 4 uur op H.V.V.'s terrein Wassenaarsche Weg) de wedstrijd II.V.V.Southamp ton F. C. gespeeld, DE JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN „DE HOOP". Bij de jubileum wedstrijden van „De Hoop" te Amsterdam, op Zater dag 30 en Zondag 31 Mei, zal het nummer 2 zonder stuurman, als volgt verroeid worden le heatA. R. en Z. V. „De Hoop" (Schoonenberg en Moltzer)—Royal Sport Nautique de Gand (Visser en Molmans). 2e heatThames Rowing Club (Vernon en Beresford) w. o. Final: Winner heat 1—Thames Ro wing Club. De voorwedstrijden beginnen reeds Zaterdagochtend om 9 uur, vermoe delijk met het nummer oude twee. Zondag zullen om de 20 minuten de roeinummers plaats hebben. Om half vier vangt het bloemencorso aan, om half vijf de motorbootwedstrij- den. Zoowel voor het bloemencorso, als voor de motorbooten is groote deelname de inschrijvingen zijn nog niet gesloten toegezegd. AUTOMOBILISME. De Maandag te Palermo gehouden Tai'ga Florio-wedstrijd over 450 kil. is uit dertien deelnemers gewonnen door Trucco met een Isota-Fraschini- wagen, in 7 uur 40 min. 25 sec., 2de was Lancia met „F. I. A. T." in 8 uur 2 min. 45 sec. 3de Ceizano met „S. P. A." Nazzaro, de winner van -1907,. had banddefeet aan zijn „F. I. A. T." WIELRENNEN. De „klassieke" wedstrijd met mo- torgangmaking over 100 kil. om 2500, 2000, 1500, 1200 en 1000 mark is te Berlijn gewonnen door Robl den Duitscher, in 1 uur 14 min. 40 sec., met 6480 m. vóór Goor, 12.960 m. voor Dencke en 16.880 m. voor Dickent- mann. Guignard was feitelijk winner in 1 uur 11 min. 29 3/5 sec. na een prachtigen rit, maar hij werd achter aan geplaatst, omdat.... zijn gangma ker "niet in het voorgeschreven cos- tuum gekleed was. Het Hof legde dezelfde boete van f 40 op, doch verminderde de ver vangende hechtenis tot 10 dagen. ZAKKENROLLERS. Het Amsterdamsche Gerechtshof bevestigde het vonnis der rechtbank te Amsterdam, waarbij de 23-jarige Alb. van Olst werd veroordeeld tot 21/2 jaar gevangenisstraf wegens zakkenrollerij op het Waterlooplein. LOTERIJWETOVERTREDING. Een koffiehuishouder te Leeuwar den gaf voorheen aan iederen winner van een partij biljart in zijn café een genummerde kaart. Zoodra hij 150 kaarten had uitgegeven, werden uit een bus twee nummers genomen. Van de bezitters dier kaarten, waarop die nummers voorkwamen, ontving no. 1 een kistje met 100 en no. 2 een met 50 sigaren. De man deed het, naar hij zegt, maar voor de aardigheid, niet uit winstbejag, doch de kantonrechter zag er eene overtreding der Loterijwet in en heeft hern, overeenkomstig den eiscli, ver oordeeld tot 3 boete of één dag hechtenis. DE TILBURGSCHE BELASTING AMBTENAAR VRIJGESPROKEN. II. Koene, ambtenaar bij de belas tingen te Tilburg,, door de rechtbank te Breda voorloopig gehecht, schul dig verklaard aan meineed' en tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld, verleden week in hooger beroep, op requisitoir van het O. M. bij het ge rechtshof te 's-IIertogenbosch, in vrij-, heid gesteld, is Woensdag door dat gerechtshof, overeenkomstig genoemd requisitoir, vrijgesproken. DE INQUISITIE IN AMERIKA Volgens berichten uit New-York, houdt de politie er allerlei ongeoor loofde methodes op na, om verdach te personen tot een bekentenis le dwingen. Het jongste geval van dien aard, doet werkelijk denken aan de folteringen uit de middeleeuwen. Men oordeele zelf Op een eenzame farm in New- Yersey werden op 'n goeden dag dë eigenaar "Shepherd, diens vrouw en het dienstmeisje, Jenny Wendy, op gruwelijke wijze vermoord. Men verdacht een boer, Zastara genaamd, die echter voortdurend zijn onschuld betuigde De politie was van het tegendeel overtuigd en tracht te den man een bekentenis af te dwin gen. Allereerst moest bij 't geweer m handen nemen, waarmee de misdaad bedreven werdvervolgens 't met bloed bevlekte hemd van den ver moorden farmer aandoen en daarin zweren, dat bij de misdaad niet be dreef. Vervolgens sleepte men hem op het alleronverwachts naar de drie lijken, 't Slot van de zaak was, dat Zastara bekendeterwijl thans duidelijk blijkt, dat de man volkomen onschu! dig- aan 't gebeurde is. ZELFMOORD VAN EEN SCHOOLMEISJE. Een ontzettende kindertragedie heeft zich te Halensee, bij Berlijn, af gespeeld. Daar woont de portier Za- chenner, op de derde verdieping vau een groot huis. Zijn vrouw vermiste een ltlein be drag uit haar portemonnjaie, en wil de, daar ze overtuigd was, dat haar beide oudste kinderen, meisjes van 9 en 8 jaar, zich het geld hebben toe geëigend en versnoept, den kleinen een kastijding geven. Terwijl d:e jongste haar straf onderging, was de oudste, de 9-jarige Truitje, Voor haar toornige moeder naar een ande re kamer gevlucht en had deze ge grendeld. De opwinding van de vrouw werd hierdoor nog vermeer derd, en in haar toorn uitte zij zwa- re bedreigingen tegen haar kind. Toen -werd de kleine door een na- meloozen angst aangegrepen. Zij slingerde zi/ch over de borstwering van het aan de kamer grenzende ter ras en viel op de binnenplaats van 't huis te pletter. Nog levend werd het kleine „meisje naar het ziekenhuis ge bracht, waar ze een paar uur later den laatsten adem uitblies. GEVLUCHT. De W.eensche advocaat dr. Emanu- nuel Quittner heeft, na verduisterin gen en wisselvervalschingen tot een gezamenlijk bedrag vaar minstens 800.000 kronen, de vlucht genomen. BALI. Het eerste scliriflelijke nieuws over het verzet in Kloengkoeng is te vin den in het Soerab. Handelsblad van den 21en April. De correspondent van dat blad schrijft als volgt „Jl. Vrijdag (17 April) werd door een patrouille uit Gianjar een tocht ondernomen naar den kant van Kloengkoeng. oostwaarts gelegen. Zij stond onder commando van den len luitenant der infanterie N. R. Haremaker. Plotseling- werd het troepje uit een hinderlaag beschoten; weldra waren luitenant Haremaker en vier zijner mannen gevallen en lagen er twaalf gewond neer. Onmid dellijk werd van het gebeurde be richt naar Gianjer gezonden, waar men per telefoon het hoofdkwartier te Den Pasar onder den luitenant- kolonel Von Schauroth waarschuwde Nauwelijks was te Den Pasar de Jobstijding bekend geworden, of overste Von Schauroth en kapitein Van Hoogstraten begaven zich met 60 man, in het bivak aanwezig - de overigen waren toevallig uitgerukt naar de kust om zich in te schepen aan boord van het flottielje vaar tuig Mataram, dat zich onverwijld begaf naar Lebih, de havenplaats van Gian jar. Overste Von Schauroth met zijn manschappen en een landingsdivisie van de Mataram marcheerden daar op naar Gianjar, waar de divisie achterbleef. Hierop rukte overste Von Schauroth- naar Kloengkoeng op. De tocht van Kloengkoeng naar Gelgel had onder groote moeilijkhe den plaats. Herhaaldelijk werd de troep beschotenof er dooden en ge wonden zijn gevallen, en hoeveel, hebben wij niet te weten kunnen ko men. Gelukkig waren stukjes geschut van de marine van 3.7 c.M. meegenomen; deze kanonnetjes bewezen goede diensten, o. a. bij de beschieting van de poeri te Gelgel, die genomen werd. De roofridder Tjokorda was, blij kens mededeelingen, met 400 volge lingen naar Kloenkoeng opgetrokken waar hij zich in de hoofdpoeri van den zwakken vorst, aan wien hij verwant is, had geïnstalleerd. Verder werd vernomen de waarheid van het bericht is nog niet nagegaan kunnen worden dat de hoofdman tri van de opiumrégie te Kloeng koeng met zijn gezin was vermoord en de aanwezige voorraad opium, ter waarde van f6000, gestolen. De te Kloengkoeng achter gelaten bagage der troepen bleek later te zijn vernield. Nadat de troepenmacht onder overste Von Schauroth naar Lebih, aan de kust, was gemarcheerd, werd het woord gegeven aan de kanonnen der daar liggende oorlogsschepen. Een aantal granaten van 12 len 15 c.M. werden in Kloengkoeng gewor pen ook Gelgel kreeg zijn deel. De oorzaak van het verzet in Kloengkoeng dat uit een politiek oogpunt slechts welgevallig kan zijn zal gezocht moeten worden in de invoering der opium-regie. Elk ver standig- mensch zal die invoering toe juichen. Tot nu toe werd' opium-ver koop door de vorsten overgelaten aan pachters, Chimeezem, die er uit wisten -'te halen wat er uit te hale o. was. De vorsten, die gewoonlijk in geldnood verkeerden, steunden de pachters zooveel mogelijk. Het volk was de dupe. Er heerschten toestan den, veel ergerlijker nog dan onder de opiumpacht op Java. De invoe ring der regie zal dus de bevolking in veel gunstiger conditie brengen de pachters echter varen er slecht bij. Vermoedelijk heeft nu. de opium pachter in Kloengkoeng, de Chinees Jan Sin" Liat in Karang Asem, die nog 19 jaar de pacht had, den roof ridder Tjokorda te Gelgel opgestookt. Erg hard behoefde hij niet aan te dringen, gegeven de fanatieke aard van den Tjokoida. En zoo werd Vrij dag de patrouille Haremaker plotse ling beschoten. De annexatie van Kloengkoeng is thans een quaestie van -enkele dagen. Tijdens de vijfdo Bali-expeditie was de vorst, diewa agoeng, zoo tegemoet komend, dat wij hem fatsoenshalve wel van het lijf moesten blijven. Thans is er verzet in zijn gebied, en hiervoor zal hij moeten boeten. Deze gelegenheid zal Worden aangegre- pen om zijn rijkje onder recht- streeksch bestuur te brengen. Het feit dat"de dewa agoeng den poeng- gawa van Gelgel, Tjokorda, heeft af- gezet, bevat geen verschooningim- mars Tjokorda heeft zich van dieaf- letting niets aangetrokken. Eenig adrsa wan Damee Mods^tikeie» Sraeto smeeriog in Hoedengsvuecring. Zij Sen Tnle in alle kleuren, w.o. de nieuwe kleur Bruin en Pauw Blauw, 20 ct. per SI, 2 SS breed. Zeer fijne Zijden Tule (Mousseline de Soie) in 32 kleuren, w. O. ook de nieuwe kleuren Bruin en Pauw Blauw, 75 ct. per £1. Tula d'Ee|M*it, alle kleuren, zeer nieuw, f 1.pee BI Badgaa?, alle kleuren, 2 El breed, 25 ct. per El. Louisisie-Zijde, alle kleuren, 40 ct. per El. Tafzijde, in 92 kleuren (schuin of recht naar verkiezing) f0.80, f0.90, f 1.— en fl.20 per El. Liberty-Lint, 20 cM, breed, alle kleuren, 15 ct. per EU, Tafiet- Lint, alle kleuren, van 27'/a ct. per El af. Verder groote voorraad iu Kopveereat, Jt«n«- aonewaeran, Sprieten, Agrettee, Fanta sies, Takken, Bladen, Bloemen, Violaties, Bouquattea, Voile Tulea, Automobiel- sluiers, alsmede een enorme voorraad in DimM- petten, in Grijs, Bruin, Wit en Marine, roowel in Luster, Cheems, alsFantaeiestof, prima, prima kwali teit, in prachtige groote modellen, voor slechts f 110 Naaisters en Modisten groote prijsvermindering. Winkel geopend 's morgens om 8 uur. op fust en op tlesch, Adres: Bierbottelarij van W H,B. Brlefbsarten worden vergoedt. Op die Woensdag alhier gehouden veemarkt waren aangevoerd en ver kocht: Koeien, 1 stuks, f 210. N. Kalveren 44 stuks, f 8f '14. Schapen 121 stuks, 1828. Lammeren .aangevoerd 204 stuks, verkocht 182 stuks, f 6f 12. Heden ontvangen de eerste NIEU WE MALTA AARDAPPELEN, beslist lste kwaliteit 27|. cent per 5 kop. Tevens nog een partijtje beste Oude Malta 22£ ct. per 5 kop. SURSéANCE VAN BETALING. Voorloopige surséance is verleend aan de naamlooze vennootschap Hol- landsche Cacao- en Chocoladefabrie ken voorheen Bensdorp en Co., ge vestigd en kantoor houdende te Am sterdam. Bij beschikking der arrond.-recht- bank aldaar, is in de plaats van den heer H. A. van Overzee Jr., die ver hinderd is zijne benoeming aan te nemen, benoemd tot bewindvoerder in voormelde voorloopige surséance van- betaling, de heer Fédor C. Bunge, koopman te Bloemendaal, kantoor houdende Heerengr. 161, aldaar. WARSCHAU—WEENEN- SPOORWEG. Volgens de thans gepubliceerde de finitieve cijfers voor 1907 bedroegen de totaal-ontvangsten 23,439,286 R., tegen 21,569,113 R. in 1906, zijnde eene vermeerdering van 1,870,173 R. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Banda vertrok 20 Mei van Amsterdam naar Hamburg. 1-Iet stoomschip Kawi, van Rotter dam naar Java, arriveerde 20 Mei te Marseille, Het stoomschip Tantalus arriveer de 17 Mei van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 19 Mei van Suez. Het stoomschip Goeben, van Rot terdam naar Japan, arriveerde 19 Mei te Genua. Het stoomschip Lombok, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 20 de zer van Antwerpen en passeerde VI i ss in gen. Het stoomschip Koning Willem I, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 20 Mei Ouessant. Het stoomschip 'Amstelland, van Buenos-Ayres, naar Amsterdam, ver trok 19 Mei van Lissabon. Het stoomschip Eemland arriveer de 20 Mei van Buenos Ayr es te Am sterdam. Het stoomschip Noordam vertrok 20 Mei van New-York te Rotterdam. volgens Eogelsoh, Frausoh of Duïtsoh systeem vervaardigd, worden in den kortst mogelij ken tijd geleverd. Oude Matrassen kunnen vol gens deze bewerking worden veranderd. X. C. XtAAX*, Beddenfitbpieh BarMjoriittrart 32-41 HAARLEM. Telefoon 850 Warmoesstraat 22, Best vet Winkelfkescl *70 Cis. per KG., Groote Markt 1—8. BentovergGediug Deposito's Mat S, dag opseggiüg Met 10 dagen 2Vt M Voor 1 maand vast 3 n Voor S maanden yaei 31/* a Voor 8 maanden vast 9lU n Voor 1 jaar vast 4 DBPOSITO- OBLIGATIES voor 1 jaar vast, In bedragen, van f 250.—j f 500.— en f 1ÖÖ0. tegen een rente van 4 Met de IJzeren Duivel en nog maas er bij, alles samen voor slechts f 1. No. 1. G. OHNET. De Weg naaf Liefde, Nieuwe Parijsche roman vbö bijna 300 bladzijden. No. 2. De IJzeren Duivel der Bleek, gezichten. No. 3. Wonderlijke Avonturen ïS het Oerwoud, No. 4. De Scalpjagers vaa Platte. Rivier. No. 5. De Verraderlijke Medicijjö. maü. tfii-AAdï begrepen: No.-l tot 5 vooï UVÜU een Gulden. Te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang 98, U Rotterdam. Franco thuis na OEbb vangst postwissel vah 1, waaroj melden: Pakket 1 tot 5. BdMngerij. Stoffeerder^!. Seddenmafceri], Uitgebreide collectie -spc I CasMelJnfifvast No. SS. - HAiBLEE; Beveelt zieh aan tot het leveren en repareeren vai Waterdiehte Dekkleeden, WagenkappeD, Zon- en Begeatenten Molenzeilen, Waschzakben, Suikerzakken, Graanzakken, enz Dekkleeden te Huur. Prima zware Dehkleedenemeer van de NederL Lfnoleumfabriek te Krommenie^ nee wo] gen

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6