Weerbericht F. P REICHERT, lieren Stroohsedsn Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenland Laatste Berichten Sport eo Wedstrijden Rechtszaken Burgerlijke Stond Advertentie?? DANKBETUIGING. Dienstbode, UEDKDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 22 Mei. Hoogste barometerstand 774.1 m.M. te Barta (Azoren); laagste 747.2 m.M. 4e Dimrossness (ten N. Yan Schotland) Verwachting tot den avond van 23 Mei: Wind: matige, meest Westelijke .wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar be wolkt tot betrokken, weinig of geen regea. Temperatuur: iets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 7(50 m.M. Neiging tot vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 759 m.M. INGBZONDEN MEDEDEELINGEN SO Cts. per regel. 17 Aaegang 17. Nieuwste modellen te Haarlem. Vrijdag 22 Mei Hoogste gisteren 2 uur F. 73 Laagste hedennacht F. 51 Hedenmiddag te 12 uur F. 54 de preferentie van 313, 7o gesusti- neerd ook voor andere leveringen dan de zoodanige, die met répara- tién verband houden wij hebben ge meend, voor zoover die leveringen aangaat, de gevraagde preferentie te moeten betwisten. Voorts hebben wij enkele verbanden betwist, die kort voor het uitspreken der faillissemen ten aan opdringende schuldeischers alsnog verleend werden. De vorderin gen Qer verschillende vennootschap pen onderling hebben wij aan de hand der boekhouding zoo nauwkeu rig mogelijk trachten vast te stellen. De afwikkeling der faillissementen zal belangrijk kunnen worden ver traagd door de procedures, die over de beteekenis van art.313, 7o Wet boek van Koophandel zullen worden gevoerd. Het ligt echter in ons voornemen, zoo spoedig doenlijk een eerste uit- deelingslijst op te maken, waarbij onder reserve van zooveel als noodig mocht zijn met het oog op de be twiste preferentie's, echter de op brengsten in hoofdzaak zullen kun nen worden verdeeld. Daar in deze uitdeelingslijst de geheele exploitatie rekening der schepen zal moeten wor den opgenomen, zullen intusschen die voorloopige uitdeelingslijaten zich nog eenigen tijd moeten laten wach ten. Ten aanzien der vooruitzichten der crediteuren kunnen wij mededee- len, dat in het algemeen de preferen te vorderingen, zooals die door ons werden erkend, benevens de eerste hypotheken zullen blijken gedekt te zijn. De tweede hypotheken zullen ten deele gedekt blijken in de Naam- looze Vennootschappen „Groningen", „Friesland", „Holland" en „Bra bant". Voor de concurente crediteu ren zal in het algemeen slechts een batig saldo der exploitatie en enkele toevallige baten tot verdeeling kun nen worden gebracht. Aan voorspel lingen omtrent een mogelijk percen tage kunnen wij ons nog niet wa gen. Voor de betwiste vorderingen van Mr. Gazan de la Meuse, voor iedere maatschappij ƒ2000 bedragende, kwam als gemachtigde op Mr. J. de Graaff te Haarlem. Hij hield de vor deringen staande en deze werden verwezen naar de rol voor de zit ting van 9 Juni a. s. Eenige andere kleinere betwiste vorderingen zullen gebracht worden op de rol van 8 September. Achtereenvolgeois werden de ver gaderingen de» verschillende maat schappijen gehouden. Er werden, be halve de reeds genoemden geen be langrijke vorderingen betwist. Hedenmiddag wordt de verificatie vergadering gehouden in het faillis sement van Planteydt in privé. Jeugdige Inbreker. Maandagnamiddag omstreeks 3 uur is, tijdens afwezigheid der bewoners, wegens aanstaand huwelijk eener dochter, ingebroken ten huize van mevrouw de weduwe de K. aan den Wagenweg onder de gemeente Heem stede, Uit de keuken is ontvreemd een gulden eh een zilveren horloge, toebehooren-de aan de dienstbode Door vernieling van een ruit in het keukenraam heeft men zich toegang .verschaft Bij ingesteld onderzoek is gebleken, dat de inbreker is een 12-* jarige knaap, die voor de familie wel eens boodschappen doet en aan wien het bekend was, dat niemand tehuis was. Hij heeft den diefstal hekend. Proces-verbaal is opgemaakt. Blinde Me ij er. Bij geruchte vernemen We, dat de Nalatenschap van „blinden Meijer" nog al moet meevallen. Benoemd. 'Aangesteld tot onderwijzer te Oostvoorne, de heer Brandon, alhier. Parkconcert. Helaas, het optimisme van den ex ploitant van het Brongebouw, dat hem dreef tot het geven van het eer ste parkconcert op Donderdagavond is beschaamd geworden, 't Was den heelen dag zulk mooi, zacht, ja warm weer geweest én een half uur vóór 't concert begon, ging het regenen met een haast, alsof het na dezen nooit meer regenen zou. Een kwartiertje was voldoende om tafels en stoelen onbruikbaar te maken en de bezoe kers te houden binnen de grenzen van de galerijen, waarvan het bij zoo'n gelegenheid nog een geluk is, dat ze er zijn. Dit nam niet weg, dat een talrijk publiek met aandacht het program ma aanhoorde, 't Begon met een ba roque Marche Solen u e He van Pierné, die ons meer raar dan plechtig leek. Verder werden gegeven de ou verture Euryanthe, drie kleine num mertjes, waaronder de altijd aantrek kelijke Marche Militaire van Schubert eu de fantasie op Romeo en Julia van Gounod. Jammer, dat de zoetvloeiende muziek van den grooten Fransehmon een niet geschreven be geleiding vond in het ruischen van. den nijdigen regen. Wel scheen het in de pauze wat te bedaren, maar dat was maar schijn. Onvermoeid gaat het door, onder de Fantasie op Maitre Péronilla, de wel bekende bloemlezing uit Traviata en het Ballet Excelsior van Marenco. Met opgestoken parapluies gingen we naar huis. "1 Is nog vreemd om de musici en hun directeur te zien in stemmig zwart, met hoedjes op, in plaats van de kleurige uniform. Overigens wordt de c er geen cis door en de klarinet geen hoorn, zoodat we ons wel spoe dig in deze verandering, zooals in zooveel, zullen hebben geschikt. Ovatie. Door de roei- en zeilvereeniging „Het Spaarne" zal morgen aan Prins Hendrik eene ovatie worden gebracht, NEDERL. WEERBAARHE1DS- VEREENIGING. Na 1 September 1909 zal de tuniek alleen en de korte jas niet meer ge dragen mogen worden. Examens L. O. Haarlem. Geslaagd de dames: C. M. Karskens, Zaandam; M. H. B. Teeuwen en J. Laf-eber, beiden van Leiden. Door plaatsgebrek moeten OmOns II een en een verslag van de verga dering over konijnenteelt blijven lig gen tot het volgende nummer. Raadslid Stolp. Naar we vernemen blijft de toe stand van den heer Stolp dezelfde. De patiënt had wederom een onrun- tigen nacht. Haarl. Makelaarsve reeni- ging. Deze is opgericht 21 Mei en be staat uit 12 leden Het bestuur is de finitief gekozen uit 5 leden, die de functies onderling zullen verdeelen. Besloten is om de Kroon als verkoop- lokaal te gebruiken. Do eerste veiling zal plaats hebben 20 Juni a. s. De Tentoonstelling van het N. O. G. belooft alleszins te slagen. De eigenlijke zaal, (repetitiekamer van Zang- en Vriendschap), is zoo goed als geheel verhuurd. Trap -en vesti bule worden in gebruik genomen. Waarschijnlijk tribune en achterge deelte der concertzaal, waar behal ve voor de plm. 300 afgevaardigden nog ruimte genoeg is voor toehoor ders. De tentoonstelling zal voor ie der onderwijsman, alle leden van het Schooltoezicht, die van gemeentebe sturen en verder voor elkeen op aan vrage bij bestuur of commissie toe gankelijk zijn. NEDERLAND EN ORANJE. In de Donderdagavond gehouden vergadering der Antirev. Kiesvereeni- ging Nederland en Oranje, werd om een vormkwestie tot opheffing der vereeniging besloten. Terstond daar na werd eene nieuwe vereeniging opgericht onder denzelfden naam van welke vereeniging statuten en regle ment werden vastgesteld. Tot bestuurslid werd gekozen de heer W. Korvinus. De bestuursleden der opgeheven vereeniging treden in de nieuwe vereeniging terstond in functie. Het Bestuur is thans samen gesteld als volgt: A. Gravestein, voorzitter; H. B. Weijland Jr., 2e voorzitter; M. Petri, le Secretaris; A. Bruch, 2e secretaris; W. Korvinus, Penningmeester; C. Veldwijk, M. de Braai, G. v. d. Boo gaard en Jb. de Jong. Politiebond. In de hedenmiddag te houden ver gadering van den Politiebond, zou mr. P. Tideman, een lezing hou den over 'het politiewezen. Wegens een lichte ongesteldheid van den 9preker gaat de lezing ech ter niet door. AERDENHOUT. Na een ziekte van slechts weinige dagen, is gisterenmiddag in den ou derdom van 77 jaren overleden de heer J. van der Velde, landbouwer en tolgaarder, wonende aan Van Ouds het Klaphek aan den Zandvoorterweg. Wanneer Yan iemand gezegd kan worden, dat hij geacht en bemind was, da nzeker van Van der Velde, die voor oud en jong, rijk en arm, altijd een vriendelijk woord over had. Geboren op de plaats waar hij thans overleden is, was het Van der Velde altijd aangenaam, wanneer hij over den ouden tijd kon praten, toen nog geen sporen of trams van en naar Zandvoort reden, toen alles nog per as van en naar Haarlem langs den Zand'voortschen weg moest vervoerd worden. Wanneer Van der Velde over dien tijd sprak, dan glinsterden zijn oogen. HEEMSTEDE. De kiesvereeniging Gemeentebelang alhier, heeft in hare vergadering voor de aanstaande verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad als candi- daat gesteld de heer J. G. Jansen Hendriks. ZANDVOORT. Het badseizoen is hier nog niet be gonnen. De windstoelen staan langs het strand nog dun gezaaid. Maar in dezen tijd, nu het strand nog niet geheel in beslag genomen wordt door flaneerende, luierende, lezende, beuzelende en bazelende luxe-menschen en menschjes, krijgt men beter dan in den zomer een kijk je op het echte Zandvoortsche be drijf. 't Is tegen zes uur in den namid dag. De zon verzilvert, nog vóór haar henengaan-, even de door een flinken Noordwesten wmd opgezwiepte gol ven. Aan den schemerigen horizon zijn eenige zeilen zichtbaar. Heel langzaam naderen de scheep jes de kust. Zoolang als het duurt eer het eer ste bij hel strand isl De afslager, tevens omroeper, gaat ai door 't dorp. Hooreerst zijn bekkenslag m dan zijn altijd op den zelfden dreun herhaalde roep „Al degeen die garnalen koopen wil komt aan zee 1" De laatste drie woorden op een graftoon achteraan. Heeft hij de ronde door het dorp gedaan, dan gaat het naar 't strand. Van alle kanten komen vrouwen en mannen met manden op den rug aanloopen om te zien of er voor hen iets te verdienen valt. Een visscher, de leêren broek tot onder de armen opgesjord, komt met de vangst op den rug van zijn schuit door zee waden. Kijkers en koopers verdringen zich om de mand zoodra hij die heeft neergezet. 't Is niet veel bijzonders deze keer; een half mandje garnalen maar. Daar komt de afslager én zet zijn langen zwart en wit gestreepten stok bij de mand. ,„Zijn jullie klaer?" „Is Jaenus der?" En Janus, die zeker een vorig zoot je gemist heeft, roept ,,Jae, hoor, begin maer En dan gaat 't vlug „Twee gulden, een-gulden-negentig, één-tachtig, ééni-zeventig, één-zestig, één-vijftig, één-dertig, één-twintig, één-tien, een gulden, vijf-en-negentig cent, negentig, vijf-en-tachtig..." „Main I" „Veur Kaetje 1" Voort .trekt de heele groep naai- de manden van het volgende schip. „Vijf en tachtig cent I Is dat voor du heele vangst?", vraag ik aaneen van de omstanders. „Jae, en daer hebben ze van van morgen over gevaeren en dat met z'h drieën „Jong, jonge, dat is ook een zuur stukje brood 1" Daar staat Kaatje nog en graait m haar gekocht zootje garnalen. „Valt het mee, moeder?" „Nee, hoor, mevrouw, 't is niet veel moois 1" Arme stakker! In een groote stad ziet men schrille contrasten, maar even sterk komen zorgelooze weelde, en zorgvolle ar moe elkaar zóó nabij als op een visschersbadplaats! (Hbld.) De dienst der paardentram tus- schen Hotel d'Orange en het station der H.IJ.S.M. is gestaakt. Vermoede lijk zal de Exploit, overgenomen wor den door den directeur van het Ga*. Hotel. Alhier is eene vereeniging opge richt van winkeliers, die ten doel heeft vriendschappelijke samenwer king om bestaande misstanden op dat gebied uit den weg te ruimen. Reeds zijn.14 leden toegetreden. Aangekomen vreemdelingen: Fam. K. Bos, Overveen, Kerkstraat 2, 2 p. Mevr. v. d. Brink, Amsterdam, Swa- luestr. 14, 2p. E. van Dam, Amsterdam, Haarlem merstraat 16, 5 p. Fam. van der Wende, Drachten, Haarlmmerstraat 15, 2 p. A. M. Heyimk, Amsterdam, villa Ida (Peters), 5 p. Fam. Van IJsendijk, Purmerend, Pension de Roos, 3 p. Fam. Vlaanderen, Amsterdam, Hrl. straat 17, 4 p. Jongejuffr. L. Polak, Amsterdam, Pens., Adm. Kinsbergen, 1 p. Mevr. A. v. d. Ross, Bussum, Pen sion Norma, 1 p. Mevr. Wed. J. Looman, Haltestr. 6, 3 p. J. Heskes, Hilversum, Pension Zo- merzorg, 2 p. Fam. Binger, Amsterdam, Haarl.- straat 16, 4 p. Dr. S. S. Cohen, Rotterdam, Pen sion Quisisana, 1 p. Dames Hooft van Vreeland, Am sterdam, Pension Thalatta, 2 p kend, het rijwiel dat op 27 Febru- ari ten nadeelen van heer J. Vimk, aannemer, was ontvreemd, van zijn werk aan de Spionkopstraat. Ingebroken. Hedennacht is ingebroken in de di rectiekeet van den schoolbouw, gele gen op het terrein aan de Soenda- straat. Door verbreking van een luik heeft men zich toegang verschaft. Er werd echter niets vermist. Toen Donderdagmorgen de gasfit ters aan een perceel in de Java- straat kwamen^ om de gasbuizen over den zolder aan te brengen, werd door den bewoner 3 weken uit stel gevraagd, omdat op dien zol der een kip zat te broeden! Hieraan werd natuurlijk door de werklieden voldaan. HAARLEMMERMEER. De landbouwer A. raakte bij het passeeren van een ander rijtuig aan den Sloterweg, met paard en rijtuig te water. Met behulp van eenige be woners uit die omgeving was een en ander weer spoedig op het droge en bleek het, dat de schade die teweeg gebracht was, niet groot was. De echtgenoote van A„ die zich In het 'rijtuig bevond en de buiteling medemaakte, beliep nogal ^eenige kwetsuren, die evenwel gelukkig niet van ernstigen aard zijn. A. Pater, in dienst van den heer Leestemaker te Hoofddorp, reed Don derdag met eene brik langs den Kruisweg, toen onverwachts het le- moen van den 'wagen ging, het paard op hol sloeg en de wagen in de vrij diepe bercnsloot stortte. Of de voer man er afgevallen of afgesprongen is, weet men niet, wijl de snan. be wusteloos op den weg lag onkenbaar door 't bloed, dat het gezicht bedekte, veroorzaakt door wonden aan hoofd en aangezicht. Dadelijk heeft men den man in de naastbij zijnde woning gebracht en ge neeskundige hulp gehaald. De toestand van den hoogbejaarden Pater bleek echter zorgelijk. IJMUIDEN. Mishandeling. Tegen een jachtopziener, onbezol digd rijksveldwachter alhier, is pro ces-verhaal opgemaakt wegens mis handeling van een knaapje voor wien geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Inbraak. Onze corr. schrijft: In een kolenmagazijn van de fir ma Klein en Dekker is ingebroken en daaruit behalve briquetten de ge wichten voor het afwegen bestemd ge stolen. De dader E. Z„ heeft proces verbaal tegen zich zien opmaken. SCHOTEN. Opgespoord. Door de politie te Amsterdam is op gespoord en door den eigenaar her VAN DE STATEN-GENERAAL vergaderden gisteren beide Kamers. De Eerste deed alle gereed zijnde werk af, zonder debat of stemming, koos den heer mr. F. Reekers tot lid der huishoudelijke commissie en ging toen weder naar huis, tot de week vóór of na Pinksteren. De Tweede Kamer ging verder met een nu reeds dik geworden brochure samen te stellen, pro en contra Staatsexploitatie. De heer Plate had dan ook wel ge lijk, toen hij begon met te zeggen, dat er niets nieuws meer in het mid den te brengen was. Staatsexploita tie, redeneerde hij, desnoods kan ik er in komen, hoewel ik haar voor ons land ongeschikt acht, maar welk stelsel Daarover schenen de voorstanders der motie het allerminst eens. Men had zich in de motie dan ook moeten bepalen tot het vragen van een onderzoek aan de Regeering. Spreker betoogde vervolgens om standig, dat bijna overal in den vreemde de Staatsexploitatie geleid had tot teleurstelling en tot finan cieel ongunstige resultaten. Bijna al de nadeelen, die aan den ten onzent bestaanden toestand werden aange wreven, kwamen in het buitenland voor. Met dat al achtte hij ook ten onzent verbeteringen noodig, ge- wenscht en mogelijk, bij eene wijzi ging der spoorweg-overeenkomsten. Hij vroeg de gedragslijn der Regee ring te mogen vernemen. De heer Schaper, namens zijne vrienden hun instemming met de mo tie betuigend, deed uitkomen, dat er in Staatsexploitatie niets socialistisch of communistisch was. Zij waren al leen er tegen, groote bedrijven in handen van particulieren te laten, die steeds de gemeenschap in de lu ren legden. De Staat was hier het aangewezen beheerslichaam. Alle bezwaren, die men van Staatsexploi tatie vreesde, kwamen, gelijk spreker uitvoerig uiteenzette, ook thans reeds voor bureaucratie, omslag, in menging van derden voor 'bepaalde belangen (de Hugenholtz-express bij voorbeeld). Staatsexploitatie bepleitte hij in het belang van stelselmatige uitbreiding van het verkeer, van het personeel, dat thans een half-ambte- lijke positie had en welks positie min der gunstig was dan die van het per soneel in Frankrijk en Duitschland, ofschoon daar nog geenszins alles in orde kon heeten. De motie was dus een eerste en een goede stap. Geen overeenkomsten meer maar dan was er ook maar één weg exploita tie door den Staat. De heer Van Dedem, vroeger com missaris der S.S. (wat hem 77 gld. per jaar opbracht plxis vrij reizen), beijverde zich te becijferen, dat de maatschappijen geen belangrijke voordeelen hadden getrokken uit de spoorweg-overeenkomsten. Voorts was zijn betoog gericht tegen de be zwaren van de voorstanders der mo tie tegen den bestaanden toestand. Ook hij achtte dien voor verbetering vatbaar, doch weigerde te gelooven. dat Staatsexploitatie grooten invloed ten goede zou brengen. Integendeel, wilde de Slaat voordeel trekken uit de exploitatie van spooi*wegen, dan zouden bezuinigingen van allerlei aard Aerllchting brengen. 1 Heden 11 uur voortzetting. De Kamer besloot ook Maandag middag a.s te vergaderen. POSTKANTOOR LEEGGESTOLEN. In het postkantoor te Apeldoorn is hedennacht ingebroken. De brand kast werd geopend en alle gelds waarden en 47 uangeteekende stuk ken zijn ontvreemd. Het kantoor is daar tijdelijk ge vestigd iix eeix houten loods, wegens den houw van het nieuwe kantoor. Daders onbekend. Er zijn geen spo- ren van inbraak aan den buitenkant der loods zichtbaar. sonen die geld aan Drost hadden be taald, waarna de zitting wand ver daagd. VERVOLGING VAN ANTI MILITARISTEN. (Vervolg). Het O. M. requireerde boete ei 1 maand hechtenis. De verdedigers, Mr. Max. Brack es Mr. A. baron van Haersolte pleitten ontslag van rechtsvervolging of vrij spraak. Uitvoeriger fix ons volgend num mer. Het Faillissement-Planteydt te Umuiden. (Vervolg). Wat aangaat het faillissement van den faillieten hoedel van wijlen Planteydt werd in het rapport van den curator gezegd, dat het actief hierin bestaat, behalve uit mobilaire en andex'e goederen, ook uit een viertal schepen, die echter reeds door Planteydt aan de Maatsch. „Ovex*- ijsel" waren verkocht en waarvan hij de volle waarde had genoten. Er wordt een procedure gevoerd over 30.000, uitgekeerd door verzeke ringsmaatschappijen. Naar het oor deel van den curator Mr. Thiel heeft de boedel daarop aanspraak te ma ken, op grond van de bewoordingen, waarin de betrokken polissen zijn vexwat._Wordt dit proces gewonnen, dan riil een uitkeering van eenige procenten althans mogelijk zijn. HAARLEM II—HERCULES H. Deze beslissende promotiematch (voor Haax-lem II), zal niet, zooals aanvankelijk bepaald was, te Amster dam op R.A. P.'s veld, maar te 's- Gravenhage op het terrein van H. B. S. gespeeld worden. DE ZEISTER MOORDZAAK. (Vervolg). Op verzoek van het O. M. wordt ge hoord de rechter-commissaris mr. Schepel, die verklaarde dat Van Vaa- len hem bij zijn bekentenis zelf eeai verhaal heeft gedaan van het gebeur de. Bij een tweede verhoor heeft Van Vaalen ook weer zelfstandig alles verteld. Toen meende getuige wel iets bij beklaagde op te merken van waan denkbeelden. Bij het derde verhoor was er weer niets abnormaals. Een volgend verhoor wist beklaagde rich niets te herinneren en maakte den indruk niet normaal te zijn. Een des kundig onderzoek werd toen noodig geacht, doch nu kwam de geschiede nis van de landloopers, waaruit bleek dat de beklaagde gesimuleerd zou hebben. Bekl. heeft toen weer bekend maar eenigsziixs anders dan vroe ger. Hij ontkende thans met voorbe dachte rade gehandeld te hebben en slechts berooving te hebben bedoeld. De arts Breukink wordt hierna ge- huoi'd als deskundige en legt onge veer dezelfde verklaring af als dr. Cox. Voorlezing wordt xiu gedaan van die verklaring van Van Vaalen, waarin deze uitvoerig mededeelt, dat hij krankzinnigheid heeft voorgewend en wel op raad van - de landloopers die hem moesten bewaken. Hij vei'klaar- de echter tevens somwijlen angstpe- riodes te hebben. Beklaagde wordt gehoord en verklaart weer zich niets te herinneren. Vervolgens worden gehoord de ge tuigen Hill, Horsten, en Goossen, de landloopers die Van Vaalen bewaakt hebben. Hill houdt zich onwetend en dus wordt met het verhoor van dezen ge tuige maar gestaakt. De officier van justitie vroeg o.a. aan getuige of hij zich wel wist te herinneren, dat hij van Veemhuizen naar Utrecht was ge komen, bij welke vraag beklaagde Kors lachte. Getuige Horsten verklaart o.a. dat beklaagde zei de waxxneer de deskun digen vertrokken waren: Heb ik mij niet goed gek gehouden? Getuige Goossen zegt aan beklaagde Van Vaalen niet den raad te hebben gegeven zich krankzinnig te houden. Hierna wordt gehoord de inspecteur van politie te Zeist De Lange, die me- dedeeling doet van het vinden van 't lijk en van zijn onderzoek. Beklaagde Van Eevraagt hoe of ge tuige De Lange kan zeggen, dat hij slecht bekend staat. Getuige De Lange zegt, dat bekl. Van Ee mlet gunstig bekend stond. Hij dronk veel en maakte dikwijls ruzie. Veiwolgens wordt gehoord de adj.- inspecteur Tenckink te Zeist, die te genwoordig was bij het vinden van het lijk van Drost. Op een vraag van den verdediger van Van Vaalen zegt getuige dat bekl. hem gezegd heeft de handen van Drost te hebben vastge houden, terwijl Van Ee de keel toe kneep. Nu werd gehoord de patroon van den vermoorden knaap, de heer Prince. Getuige Klinghardt geeft verklaring omtrent het betalen van een wissel ad 1000 aan Hendrik Drost. De be taling geschiedde in drie bankbiljet ten van 300 en een van f 100. Getuige Van den Burg, bediende bij den heer Klinghardt, verklaart 't zelfde. Hierop werden gehoord eenige per G e v. Voor*'.: Een bril in étui, een hamdspaak, een mes met scheede. Oplichting. Aangifte is gedaan, dat eent winke lier voor een damescostuuaa is Opga- BEVALLEN 21 Mei. A. M. Kemp, geb. Bodegra ven, z. A. Kaptein, geb. Koper, z. 22 Mei. A. van Straaèea, geb. Lijnzaad, z. OVERLEDEN 21 Mei. J. van Opzeelana, 66 j.,- Lange Poellaan. M. J. Snoek, geb. Molenaar, 40 j„ De Clercqsfcraah Heden overleed on se feestte Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Abraham Jacobus Stoet, in den ouderdom van W jaar. Haarlem, 20 Mei 1908. Uit aller aaasn, A. J. STOEL Ir. Na een zwaar, langdurig doch geduldig lijden, overleed heden mijn innig geliefde Vroaw MABGABETHAJOHAgftA MOLENAAB, op den leeftijd van bijna 41 ja ren,mij zeven kinderen nalatend die hun groot verlies nog niet kunnen beseffen. Ev. Ges. 189 3. R. SNOEK Kkt. Haarlem, 21 Mei 1906, Heden overleed onze dierbare Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej firouw A. G. van Vreeden-Teeuwen, in den ouderdom van 74 jaar. Haarlem, 21 Mei 1908, Uit aller aaatn, M. VAN VREBDEN. Eenige en algemeens kennis geving. Voor de bewijzen van belangstelling mij betoond bij gelegenheid van mij» gouden feest, breng ik mijn-s© harte- lij leen daixk. Dr. E. VAN DER VEN. Bij deze betuigen wij onzea haxtelij- ken dank voor de vele blijken var belangstelling ondervonden, ter gele genheid onzer 50-jarige Echtvereeni- ging. J. MEIJER. H. MEIJER—FRANKEN. Mevrouw SCHIPPERS, Nieuwi Gracht -40, vraagt tegen ïuni eer flink Dagmeisje of 2e Meisje kunnende strijken, tafeldionen en d« droge wasch behandelen. Niet bene den de 17 jaar, van g. get voorz. Zich te vervoegen 's av. na. 8 uur. Kon net meisje P. G., biedt zich aan tegéa 16 Juni voor tweede- of kindermeisje, kun nende tafeldienen, naaien, mazen eo stoppen, liefst te Zandvoort voor de zomermaanden of vast. Br., no. 13818, bur. v. d. Mad. Mevrouw STOLP, KI. Houtweg SS. vraagt tegen 1 Augustus wegens hu welijk der tegenwoordige een net Keukenmeisje goed kunnende koken en genegen ook huiswerk te verrichten. Spreekuur 's avonds na 7 uur. Voor zoo spoedig mogelijk word! gevraagd eene flinke hoog loon, verval en waschgeld. Adres Bureau van dit Blad. Wordt gevraagd bij jonggehuwden eeo net BsgmelBjo niet boven de 17 jaar, om direct in dienst te treden. Zich 's avonds na I uur te vervoegen Jan Frederik Hel merstraat no. 15. ▼oor huiselijk verkeer vraagt een nette Burgerweduwe een MEISJE, dat haar bezigheden bui tenshuis heeft, tegen een kleine ver goeding. Br. fr„ lett. A, Mij. v/b. GEBRs. NOBELS. Een jonge werkster vraagt beleefd eenige nette WERBHIJÏZRM voor Maandag, Woensdag, Donder dag en Vrijdag. Reeds als zoodanif werkzaam. Br. ixo. 13825, bur. v. d. bh

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2