HAARLEM'S DAGBLAD. TWEED^Ü,. KWARTJES ADVERTENTIEN VRAAC-EN-AANBODS ADVERTENTIEN: 1-6 REGELS 25 CENTS 3 PLAATSINGEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING! Stadsnieuws Uit de Rechtszaal Uit de Omstreken Slnaeoïand Onze Lachhoek. FEUILLETON iindelljk gewonnen GELDLEENING NOORD-HOLLAND. Zooals wij mededeelden, werden bij de inschrijving op de 3 1/2 pCt. geldlcening, groot 778.000, aanbie dingen ontvangen tot koersen van 93.531 pet. tot 94 pet. Thans wordt gemeld, dat geen dezer aanbiedin- sn toegewezen zijn. H e r ij k. Zaterdag 23 Mei zal de herijk plaats hebben 's morgens van 8 tot 12 uur voor de Oranjeboomstraat en 's middags van 1 tot 3 uur voor 3 Vl'orzorgstraat. ORGELBESPELING op Dinsdag 26 Mei, des nam. van 1-2 uur, in de Groote of Sint Bavo-kerk alhier, door den heer W. Ezerman. No. 1. Proludium en Fuga II, Men delssohn. No. 2. Oifertoire, R. Wely. No. 3. Sonate No. 1, J. Lermnens. a. Allegro moderato. b. Adagio. c. Marche pontificale. d. Finale. No. 4. Wallfahrts-Gesang. C. A. Lo- rena. No. 5. Aria: Pax Vobiscum, Schubert. DIEFSTAL. Het O. M. zei, dat hij (beklaagde Dirk Koster) de twee vaatjes bier had jveggemomen ian ee.n boot van Bus in 't Spaarne liggend. 't Is niet waar zei de beschul digde. rit heb de vaatjes bier van iemand gekocht.... PresidentDe groote onbekende ze ker 1 Wie was het BeklaagdeDat weet ik niet. 'k Heb den man nooit meer gezien. PresidentVoor hoeveel heb je 2e gekocht Beklaagde Voor 15 centen. O. M. Do groote onbekende... twee vaatjes bier voor 15 centen... daar ge loof ik niets van. Ik vraag wegens diefstal tegen dezen beklaagde die al meermalen veroordeeld is vier maanden gevangenisstraf. Klaas Pasveer werd beschuldigd van dén diefstal van een partij sponsen, dweilen, stoffers en meer schoonmaakmeterialen, ten nadeele van den koopman De Vries in wiens dienst hij was. Daar eenige getuigen niet versche nen waren, werd de zaak uitgesteld u werd do beklaagde voorlooplg uit !e preventieve hechtenis ontslagen. HINDERWET, i B. en W. van Haarlem doen te weten, dat bij hunne beschikking van u,!9 Mei j.l, aan C. Mienis vergunning Is verleend tot oprichting van een-' ^timmermanswerkplaats, waarbij als [beweegkracht een; electromotor van 0RB paardenkrachten zal worden gebe- zigd, in het perceel aan de Gasthuis- Wijstraat no. 7, en dat do aan bestuurde- der Coöperatieve Broodbakkerij Verbruiksvereenïging Vooruit- jan g" bij beschikking van 14 Maart 1907 No. 1/1-46 verleende vergunnii ot uitbreiding van de bakkerij in het mrceel aan de Lange Wijngaard- •aat No. 16, door vergrooting en •jver- en bijplaatsing van een heete- lüchtoven, is ingetrokken. BLOEMENDAAL. De burgemeester dezer gemeente eeft bekend gemaakt, dat jongelie- en van 1624-jarigen leeftijd, die anstaanden winter een cursus wil- ïn volgen van voorbereidend mili- air onderricht, zich daartoe vóór 1 uni e. k. op alle werkdagen van des 'oormiddags 1012 uur tor secreta- ie kunnen aanmelden. BEVERWIJK, li H. M. de Koningin heeft gratie Ierleend aan de werklieden van den Igarenf abrikant Majoor te Bever wijk, die wegens tabakdiêfstal waren proorde'eld tot één dag. HOFBERICHTEN. Donderdag waren aan den Ko ninklijken maaltijd ten paleize Hee 'ioo genoodigd baron Bentinck, op- jjer-stalmeester van Hare Majesteit, mevrouw baron Mollerus van Westkerk, Commissaris der Ko ningin in Gelderland, en mevrouw gep. generaal-majoor Koolemans Bey- nen luitenant-kolonel jhr. Van Heurn, commandant van het Ko ninklijk koloniaal invalidenhuis „Bronbeek" en luitenant-kolonel Bosboom, commandant van het korps rijdende artillerie. NOG MEER GRINT IN ZEE. De schelpenzuiger, die in het vaar water „De Meep" reeds honderden stères grint heeft opgehaald uit den zeebodem, is op onderzoek uitgegaan of ook verder in den omtrek grint zou zijn te vinden. De pogingen wer den met goed gevolg bekroond, want ook op de Vliereede schijnt zich een uitgestrekte grintbedding te bevin den. Reed3 zijn er enkele ladingen van de nieuw ontdekte plek geborgen en op Texel aan wal gebracht. Door dien de grint van goede hoedanig heid is gebleken, wordt er op som mige Texelscho wegen reeds gebruik van gemaakt. Het lossen en vervoe ren levert heel wat bedrijvigheid op. DE HAAGSCHE INBREKERS. Te Essen zijn thans gearresteerd Marie Vije, de gewezen dienstbode, die het plan van den diefstal bij den goudsmid Hamrae te 's-Gravenhage beraamde, en haar minnaar J. van Deursen. Te hunnen huize zijn nog een groot aantal gouden voorwerpen en andere sieraden, van den diefstal afkomstig, in beslag genomen. Nage noeg alle gestolen voorwerpen zijn thans in handen van de politie. DOODGEVALLEN. Bij het verrichten van werkzaam heden aan het R.-K. Jongens-Wees huis aan de Lauriergracht te Amster dam, viel Woensdagnamiddag een opperman, vermoedelijk door een misstap, op de binnenplaats. De man is naar het Binnengasthuis vervoerd, alwaar bij aankomst bleek, dat hij reeds was overleden. BJJ EEN VECHTPARTIJ VERDRONKEN. Eenige personen uit Klaziena-veen- Noord (Dr.), die onder invloed van sterken drank verkeerden, takelden elkaar op onbarmhartige wijze toe. Een van de vechtersbazen, een zekere M., die een auder met een scheer mes te lijf wilde, geraakte in het Scholtenskanaal. Men bracht hem op het droge en droeg hem de kerk bin nen. Hij bleek het bewustzijn verlo ren te hebben. Aan den inmiddels toegesnelden geneesheer mocht het. niet gelukken, de levensgeesten weer op te wekken. M., die kort geleden gehuwd was, laat een weduwe na, maar geen kin deren. EEN REHABILITATIE. Men schrijft uit 's-Gravenhage aan „Het Volk", dat in de jongste verga dering van de Haagsche afdeeling der S. D. A. P. de zaak-De Visser aan de orde is geweest. Men zal zich herinneren, dat het Kamerlid Scha per op het jongste congres dier partij ter sprake had gebracht, dat De Vis ser een gift van de Koningin had ge vraagd en ontvangen. Met enkele stemmen tegen werd nu een motie aangenomen, waarbij werd uitgesproken, dat de vergade ring, na de verklaringen van De Vis ser verdere debatten overbodig achtte. De geest dezer motie schrijft „Het Volk" is, dat de vergadering de houding van De Visser verklaar baar acht en hem deswege rehabili teert. GEVAARLIJK GOEDJE Het tweejarig kind van den lieer N. v. d. Ven, te 's-Hertogenbosch, dat een fleschje wist machtig te worden, waarin zich likdoorntinctuur bevoud en daaruit iets dronk, is enkele oogenblikken daarna overleden. LIJK OPGEHAALD. Woensdag is uit den Amstel bij den Watertoren te Amsterdam opge haald het in staat van ontbinding verkeerend lijk van een onbekend man, oud ongeveer 30 jaar, lang 1.7C M., hoog voorhoofd, donker, kortge knipt haar, donkere wenkbrauwen en knevel, ronde kin, met z.g. hazen lip, gekleed met zwart vest, bruin gestreepte broek, blauwe kiel, chroom lederen schoenen, wit liggende boord met gefleurd strikje, alles ongemerkt. Op het lijk is bevonden een sleutel, aan een stalen ring, en 2 boorden- knoopjes. De commissaris van politie in de 5de sectie aldaar verzoekt hun, die inlichtingen kunnen verstrekken omtrent de identiteit van genoemd lijk, zich ten spoedigste aan te mel den aan het bureau van politie, Am- steldijk No. 67. VECHTPARTIJ. Woensdagnacht had in een herberg op don hoek van de Van der Helst- straat en de Osladestraat te Amster dam een hevige vechtpartij plaats. De paardenkooper Van Doom koos in een woordenwisseling voor twee vrouwen partij. Het gevolg was, dat hij werd aangevallen en drie mes steken ontving. De gewonde werd opgenomen in het Onze Lieve Vrou wegasthuis. Zijn toestand is vrij ern stig. Een man en vrouw, beiden uit Rotterdam, werden gearresteerd en naar het politiebureau aan den Ara- steldijk gebracht. SALARISREGELING POST- EN TELEGRAAFBEAMBTEN. De Nederlandsche Post- en Tele graafbond heeft aan den minister van Waterstaat een adres gezonden, waarin wordt aangedrongen op ver- hooging van liet maximum-salaris der klerken. Bij dit adres is een uit voerige memorie van toelichting ge voegd. Daarin wordt o.a. aangevoerd, dat van de in 1905 aangebrachte ver betering van de positie der klerken door het in het leven roepen van den rang van commies-titulair met ƒ200 salarisverhooging per jaar door het overgroote deel dier ambtenaren nooit zal worden geprofiteerd, en wordt gewezen op de voor de klerken zeer ongunstige verhouding tus- schen hun salaris, in verband met de door hen gepresteerde diensten, en het salaris der naast lioogcr staande commiezen en de naast lager staande adsistenten. Naar wij uit de beste bron verne men, zijn de berichten waarin ge zegd wordt, dat de commissie reeds met haar werk gereed is, zeer voor barig. Door dergelijke berichten zou allicht door de betrokkenen gehoopt worden, dat de voorstellen reeds spoedig in de Tweede Kamer zouden worden behandeld. Om dit te voorkomen, zij hier me degedeeld, dat de commissie thans eerst half klaar is. Over cenigo da gen zal zij weder bijeen worden ge roepen, om dan bij 2e lezing, de bij le lezing, voorwaardelijk genomen besluiten, opnieuw in behandeling te nemen. Het ontwerp-wet kan o. i. bezwaar lijk vóór September a. s. in de Twee de Kamer worden behandeld. (Tel.) ISRAëL. HERST. EN VAC. OORD TE WIJK-AAN-ZEE. In de te Amsterdam gehouden al- gemeene vergadering van de vereeni- ging Isr Herst.- en Vac.-Oord te Wijk aan Zee werden de verslagen van penningmeester en secretaris voorgelezen. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat inkomsten en uit gaven genoegzaam balanceerden, door enkele toevallige baten, dat echter bij een stijgend bedrag der uit gaven het bedrag der inkomsten door verminderd aantal leden voortdurend afnemend i9. Aan bovengenoemd feit is liet toe te schrijven, dat, ondanks het toenemend aantal aanvragen tot kostelooze plaatsing, daaraan toch niet meer dan in vorige jaren kan worden voldaan. Zooals toch uit het verslag van den secretaris bleek, kon den slechts 40 kinderen kosteloos ge plaatst worden, terwijl voor 97 op name was gevraagd en noodig werd geoordeeld. De aftredende bestuursleden, de heeren Hk. Wertheiin en L. Weyll, werden als zoodanig hei-kozen. Van de geldleening werden drie obligaties uitgeloot. HET HUDSONFEEST. in September 1909 zal het feit wor den herdacht, dat 300 jaar geleden het eerste schip onder Nederlandsche vlag Amerika bereikte. Het was het vaartuig van kapitein Hudson, een Engelschmau, maar in Nederland- schen dienst. In Amerika worden groote toebe reidselen gemaakt voor dit gedenk feest. Daartoe behoort ook een vloot revue. Do sub-commissie voor dit on derdeel van het programma heeft nu officieel bericht ontvangen van onzen tegemvoordigen minister van buiten- landsche zaken, jhr. mr. R. de Ma- rees van Swinderen, vroeger gezant te Washington, en van den gep. vice- admiraal jhr. Roëll, oud-minister van Marine, dat zicli hier te lande eene commissie heeft gevormd, met het doel namens het Nederlandsche volk aan de Regeering van dc Vereenigde Staten als gelegenheidsgeschenk een model aan te bieden van de „Halve Maan", liet schip waarmede Hudson uitzeilde en de Amerikaansche kust bereikte. De bedoeling is een vaartuig te bouwen, overeenkomende naar af meting en bouw met het historische schip. In de voorloopige commissie le Amsterdam hebben, naar vroeger reeds werd gemeld, zitting genomen de heeren J. T. Cremer, president van de Nederlandsche Handelmaat schappij S. P van Eeghen, voorzit ter van de Kamer van Koophandel mr. R. van Rees, van de firma Adolph Boissevain en Co., en J. II. ■J. L. baron Sweerts de Landas, vice- admiraal, directeur en commandant der marine. Ook te Rotterdam en te 's-Graven hage zullen comité's worden ge vormd. BRANDEN. Te Nijmegen ontstond door onbe kende oorzaak een uitslaande brand in een houtloods, gelegen achter per ceel 52 aan de Oude Heeschelaan al daar, in gebruik bij den aldaar woon achtigen kistenmaker C. F. van Daa- len. De in die loods aanwezige voor raad hout, alsmede eene hoeveelheid gereedschappen en een rijwiel, wer den een prooi der vlammen. Ook een tegen die loods aange bouwd afdak, bestemd voor veestal, van den landbouwer Reemers, vatte vlam, waardoor 7 biggen in het vuur omkwamen, terwijl nog een varken en twee koeien konden worden ge red. De politie vim dein post Ko- ninginnelaan, die met den brandwa- gen spoedig ter plaatse was, gaf met twee slangen water, waardoor het woonhuis no. 50, dat eveneens groot gevaar liep, koii behouden blijven. A llös is evenwel tegen brandschade verzekerd. Door een onbekende oorzaak ont stond te Amerongen in het huis, be woond door Jan Wildeman, een he vige brand, die zoo snel in omvang toenam, dat de alleen thuis zijnde moeder met moeite haar vier kinde ren kon redden. Van den inboedel werd niets gered het geheeie per ceel brandde tot den grond af. Assu rantie dekt de schade. Te Lienden (Betuwe) geraakte door het omvallen van een petroleumlamp de landbouwerswoning van J. Lang- boom, in brand. Huis en inboedel werd een prooi der vlammen alles was verzekerd. Te Apeldoorn is een hevige brand uitgebroken in de woning van den melkventer II., Vlijtscheweg. De brand woedde hoofdzakelijk op den zolder, waar vier z.g. afgeschoten ka mers waren met veel huisraad. Om de vlammen meester te worden, was de brandweer genoodzaakt het dak gedeeltelijk af te breken een hoogst gevaarlijk werk zolder en keuken zijn nagenoeg uitgebrand. Veel meubilair enz. werd een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. ONGELUKKEN. Op het traject Utrecht—Hilversum is Woensdagmiddag een dame onder den locaaltrein geraakt en ernstig verwond. Zij is per brancard naar 't ziekenhuis overgebracht. BORDEREL VOOR BUITENLAND- SCHE KWITANTIES. De directeur-generaal der posterij en en telegraphie vestigt de aandacht van de belanghebbenden op het nieu we, sedert 1 October 1907 algemeen ingevoerde formulier voor het borde rel tot inschrijving van ter invorde ring in het buitenland bestemde qui- tantiën, enz. Gebruik van vóór dien datum daar voor gebezigde formulieren zal leiden tot terugzending van de in te vorde ren waarden door de postadministra tie van het land van bestemming, waarvan vertraging in de afdoening het gevolg zal zijn. Bij alle kantoren der posterijen zijn nieuw-model borderellen ver krijgbaar. (St.-Ct/ UITLEVERING VERTRAAGD. Philipp Winter, genaamd Tenhoff, die de vorige week door de activiteit van de gemeentepolitie te Leeuwar den werd gearresteerd, als verdacht van diefstal van brillante-n, ringen en een gouden horloge te Leer en het vervaardigen van valsche chèques te Bremerhaven, kan nog niet worden uitgeleverd, daar Winter steeds bij zijne verklaring blijft Hollander te zijn, zoodat de Hooge Raad in deze zaak uitspraak zal moeten doen. Eerste boef. Waar zit jij over ta denken? Tweede boef. Wel, ik denk ei1 over, hoe verschillend het toch op de wereld is ingericht. Wanneer de rech ters zitten dan moeten wij staan, eco als zij opstaan, dan moeten wij zit ten. EEN GOEDE KLANT. U bent niet alleen drogist, maar ook scheikundige, nietwaar? Ja, meneer. Bent u dat al lang? Ja meneer. U verstaat uw vak uitnemend, hoor ik. Ja. Bent u gediplomeerd? Ja meneer. Is dat uw diploma, dat daar hangt? Ja. Goed. Wilt u me dau eens voor een stuiver jeukpoeder geven. WOORDELIJK. Goede morgen! groette de vriend, m'nheer Houtmangs meubel winkel binnentredende. Ik zag je ad vertentie m de krant, meldende, dat het je aangenaam zou zijn als je vrienden eerst jou wilden komen be zoeken voor ze elders iets gingen koo- peu, en daarom dacht ik, kom, ik zal maar eens even aanloopen. Heel aardig van je, antwoordde m'nheer Houtmangs erkentelijk. Eu wat mag ik jc nou eens verkoopen? Niets. Ik vertelde je immers, dat ik elders wat moest koopen. BIJ DEN DOKTER. U lijdt aan chronische nicotine- vergiftiging. Ik rook toch lieelemaai niet, dokter. Wat, u rookt nietwaarom hebt u dat niet direct gezegdl BETRAPT. De landheer had een vaag vermoe den, dat een zijner pachters meer van zijn wildstand profiteerde, dan hij, uit 'n strikt moreel oogpunt be schouwd, mocht doen. De koddebeiers konden den slimmen pachter niet te pakken krijgen en de landheer zon op 'n ander middel. Eindelijk meende hij wat gevonden te hebben. Hij zou den hond van dien pachter koopen. Dat schijnt 'n goeie jachthond te zijn, Daan, merkte hij op zekeren morgen op, toen hij den pachter be zocht. Ik wil hem hebben. Is zes tig gulden voldoende? Nee, m'nheer, zei Daan eerbie dig. Honderd dan? Nee, m'nheer. Nou, honderdtwintig dan! Ook niet? Maar man, weet je wel wat je doet, je kunt haast je hoofd niet boven water houden en je weigert honderdtwintig gulden voor een hond dien je haast niet onderhouden kan. Ja, da's waar, m'nheer. Waarom doe je 't dan niet? Wel, de hond onderhoudt mij. En fijntjes glimlachend, ging Daan weer aan z'n bezigheden. IIET KAMERLID Dr. BOS. De Haagsche hoefijzer-correspon dent van het, Alg. Handelsblad geeft een schets van deze afgevaardigde. Wij ontleenen er het volgende aan: Als redenaar maakt dr. Bos minder indruk da.n hij wel zou kunnen, ten gevolge van het wat snelle tempo waarin hij spreekt, waardoor tame lijk veel goede qualiteiten van zijn spreken verloren gaan. Luistert men scherp toe of leest men een redevoe ring van hem over, dan merkt men hoe makkelijk en helder gestijld zij is. Zonder inspanning, naar 't schijnt, vindt spreker haast altijd terstónd den goeden vorm voor wat hij zeg gen wil, herhaling van het gezegde, in verbeterden vorm, die eigenaardige sprekerscorrectie die bij zeer vele re denaars voorkomt, ook wel bij groo- Uit het Engelsch. 50) Zoo is er u beiden zeker iets aan liegen die geschiedenis geheim te mden, niet- waar. Nu, ik moet zeg- in, dat is mij heel aangenaam; ant zoodoende behoef ik u slechts rtzelfde te zeggen, wat ik mevr. [arriner al gezegd heb. Als ik mij i het politiebureau in Londen aan- eld en verklaar, dat Ralph Warri- ir in leven is en ik zekere haven- its in Engeland noem, waar hij n tijd tot tijd is aan te treffen, dan u volgt mij toch wel? dan zal m een verblijfplaats aangewezen wden, waar zelfs de sterkste loco- otief hem niet vandaan haalt, ook zou /de ingenieur van Algeciras f de machinist zijn. En wat heb ik daarmee te ma il? vroeg Chamoclt. De gevolgen Qden minder aangenaam voor u iihet zou bijv. bekend worden dat ivr. Warriner nog een echtgenoot eft, die in leven is. Nu begrijp ik u, zei Charnock. Met eigenaardige belangstelling keek hij Wilbraham aan. Toen sprak hij tot Miranda, maar zonder haar ook maar met een blik aan te kijken. Dat lijkt hier veel op afpersen Ja, antwoordde zij. Het is niets dan mijn goed recht op doodgewone dankbaarheid, ver beterde Wilbraham. Hoe hoog schat u dat recht vroeg Charnock vriendelijk. Duizend goudstukken jaarlijks is het kleinste bedrag, antwoordde de majoor, die zich weer in het goede vaarwater voelde. Daar zijn belan gen zich zoo wonderbaar gemakke lijk schenen af te wikkelen, was hij bereid alles te vergeven en zoo dra zijn spiegel het hem veroorloof de ook dien zweepslag te verge ten. En hoeveel hebt u tot op dit oogenblik gekregen? vroeg Charnock op denzelfden vriendelijk zakelijken toon. Maar honderdvijftig. Dus als u mevr. Warriner al leen maar voor den vorm een quitan- tie voor dit bedrag geeft, dan heeft H.Ed. niets meer met u te maken. Wilbraham glimlachte vergenoegd en een beetje medelijdend. Wilt ge mij overbluffen? vroeg hij. Waartoe? J3este Charnock, ik hém alles in mijn hand en.... Beste majoor, u vergist zich, ik heb alles ;n m ij n hand. Hij haalde uit zijn zak een tele gram te voorschijn. Vol argwaan keek zij ei' naar. Is dat hetzelfde telegram, dat ik u vanmorgen op uw kamer bracht? Hetzelfde u hebt mij uw eigen kaart iir de hand gespeeldwil u het zien De majoor keek hem scherp aan. Charnock sprak met zoo'n verbluffen de overtuiging, hij scheen in merk waardig goede stemming te zijn. En toch misschien was het maar eer. poging om diem er in te laten loopen. Ik zie de kaart, zei de majoor eindelijk. Goed, zei Charnock. Hij ging zitten en vouwde het te legram op zijn knieën uit. U schijnt dat zoo doodeenvou dig te vinden, waarde majoor om bij de Londensche politie aan te klop pen. Als ik u nu! echter zeg, dat men u daar met open armen zal ontvan gen, en dat niet uit redenen van dankbaarheid.... De majoor zette een teleurgesteld gezicht, ja hij scheen zelfs ietwat ge krenkt. O, ik dacht, dat ge handiger waart, beste CharnockMen kan merken, dat ge een beginneling zijt! Nog maar een eerste beginneling Maar een beginneling, die met rlit telegram heel wat kan beginnen. Zeg mij eens, majoor, waarom hebt u eigenlijk vier maanden lang in zoo'n verlaten nest als Tarifa ge woond Dat zal ik u openhartig zeggen; er was mij veel aan gelegen mevr. Warriner in 't oog te houden. Zoo nu en dan eens een beetje gemaand te worden, dat doet zeer goed, waarde vriend, al is 't alleen maar, dat men zoodoende kan merken, of men wer kelijk wakker is. Wat dat de eenige reden Neen, zei Miranda nu, hij had rust noodig om "Horatius te kunnen vertalen. Bij die woorden steeg den majoor het bloed in de wangen voor den eersten en laatsten keer op dien mid dag. Tegenover aanklachten, die zijn schurkestreken moesten bewijzen was hij volkomen onverschillig ge bleven maar dat men hem zijn eenig. eerlijk streven voor de voeten wierp, hem daarmee belachelijk wil de maken dat kwetste hem. Dat was niet mooizei hij zacht tot Miranda. U zal dat zelf inzien, als u er een beetje over nadenkt, niet mooi Maar behalve deze beide redenen bestond, er nog een derde, zei Char nock. Toen ik u op den avond van mijn komst in het hotel aan het di ner zag en ik hoorde, dat u vier maanden lang in Tarifa gewoond hadt, toen begon ik om redenen, die hier niets ter zake doen, te bedenken of u misschien iets tegen mevr. War riner in het schild zou kunnen voe ren. Ook op dien avond, toen ik u herinnert bet u zeker wel een wandeling was gaan maken Char nock werd een beetje onzeker en Mi randa keek haastig naar hem toen is u mij gevolgd, majoor, En toen ik beneden tegen de helling was gaan zitten, toen is u naar boven gekro pen. Dat was niet verstandig, waar de majoorwant, toen bedacht ik, dat het in. elk geval goed zou zijn te trachten iets naders over uw leven en karakter te weten te komen. Daar om schreef ik nog denzelfden avond aan een mijner vrienden, die toeval lig een politiebeambte van hoogen rang in Londen is. Hij antwoordde mij, zooals u ziet, per draad, en zelfs met antwooid betaald. Hij gaf den majoor het telegram. De oogen van Wilbraham vlogen over het papier heen, toen keek hij schuw naar de deur, terwijl hij zijn hoed opnam. Ik geloof ook, dat u daar goed aan zou doen, zei Charnock. die be greep wat zijn plan was. Wat staat er in het telegram? vrorg Miranda. Niets bepaald, en toch i9 ieder woord van beteekenis, antwoordde Charnock. Ik had mijn vriend ge vraagd, of hem misschien iets na ders omtrent majoor Wilbraham be kend was. Hij telegrafeerde mij daar op „Ja, is hij in Ronda?" en dat met antwoord betaald. Misschien heeft de politie hier ook al een of andere waarschuwing gekregen, ma joor in elk geval zou ik in uw plaats geen tijd willen verliezen. Maar dat kan u natuurlijk zelf het best beoor- deelen Hebt u al geantwoord vroeg 'de majoor. Nog niet. Denkt u, dat men in Londen mijn antwoord zal afwach ten?.. Mij laat het overigens koud; wat mij interesseert, is alleen dit, dat het voor u groote bezwaren zou ople veren. U vrijwillig bij de Londen sche politie aan te melden, om u op mevr. Warriner te wreken, omdat zij niet op de poging tot afpersing ls ingegaan. Majoor Wilbraham trok aan zijü knevel. Hij had al zijn beslistheid verloren en zijn gezicht had in ds laatste minuten een sombere, ver moeide uitdrukking aangenomen. Ik krijg dus niets? Geen enkelen Spaanschen dol lar zelfs. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 5