KWARTJES ADVERTENTIE N VRAAC-EÜ-UNBODS ADV ERTE NTIEN: 1-6 RECELS 25 CENTS 3PLAATSINGEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING Sport en Wedstrsj&B Gemengd Nieuws Stoomvaartberichtee Burgerlijke Stand Financïëele Berichten PREDIKBEURTEN Verzwarende verklaringen worden voor VöJn Ee afgelegd. Deze heeft den dag van den moord te Utrecht aan sen kennis, den koperslager H. Wol fswinkel, hekend met zijn drieën een jongen gewurgd te hebben. Beklaagde Van Ee beweert, dat de getuige stond te liegen. Wel stemt hij toe jf 365 aan zijn zwager in be- waring gegeven te hebben. Verder werd gehoord een vrouw uit 'Amsterdam. Deze deelde mede, dat Kors met haar over het voornemen tot den aanslag gesproken heeft en den vooravond van den dag van den moord heeftgezegd, dat ze maar niet verwonderd moest zijn als het nu gauw gebeurde. Verder had bekl. Kors haai- nog medegedeeld, dat bij den aanslag een glas hier met bedwelmend poeder te pas zou komen om het slachtoffer be wusteloos -te maken. Bekl. Kors ontkent hetgeen door deze getuige verklaard werd. Getuige J. van Norden, destijds surnumerair bij den Centraalspoor- weg, verklaarde op 16 November aan Kers een kaartje te hebben verkocht. Kors scheen toen erg zenuwachtig. Getuige M. W. Laperre, hoofdcon ducteur bij den N.C.S., zegt dat hij Kors op 16 November in den trein van 3.03 van Zeist, naar Utrecht heeft aangetroffen. Getuige M. P. Bode, conducteur N. C. S., deelt mede, dat hij Kors op 16 November des avonds van Utrecht naar Zeist heeft vervoerd. Kors was in het bezit van een kaartje Amster dam—Utrecht, dat voor oponthoud te Utrecht was afgestempeld. Getuige G. van Ee, fitter te Zeist, zat in denzelfden trein waarmede Kors reisde len heeft toen gezien, dat Kors vrij veel geld bij zich had. Getuige J. H. Ruskamp legt ver klaring af omtrent een der in beslag genomen bankbiljetten. Hierna worden gehoord eenige ge tuigen 'die aan Kors melk leverden. Getuige A. C. Schaap verklaart, dat Overhorst hem verzocht heeft een wissel, dien hij op Van Vaalen moest trekken, niet af te geven aan Labou- chère O yens Co., maar aan den tor. Prinoe. Overhorst zeide, dat hij het liever niet deed omdat hij bang was voor Van Vaalen em Van Ee. Getuige had hem toen geraden een revolver bij zich te dragen. Ook meent getuige zich te herinneren dat later Over horst hem gevraagd heeft naar den [wissel op Van Vaalen. j De zitting duurt voort. CLUB DE BIENFAISANCE. Naar verluidde, zou de officier van justitie voornemens zijn in te trekken het hooger beroep, door hem inge steld legen het vonnis der Rechtbank, waarbij de bestuurders der Club In ternational 'de Bienfaisance werden ontslagen van rechtsvervolgin; Naa»' uit goede bron vernomen wordt, mist dit gerucht allen grond. Bij het Gerechtshof is niet anders be kend, of de zaak komt op 1 Juni a.s. wel degelijk in behandeling en de Raadsbeeren zijn dan ook druk bezi; met de bestudeering van het omvanj lijk dossier. Beklaagde ontkent het stuk te heb ben geschreven, maai* zegt dat hij het heeft doen schrijven in welk geval men fce doen heeft met een manus mmistrae, en dan blijft bekl. "even goed de dader. De adv.-gen. requireerde dat het hof met vernietiging van het vrij sprekend vonnis der Rechtbank de zaak zou terugwijzen naar den rech- ter-commissaris tot onderzoek of de verklaring al dan niet door bekl. werd geschreven, subsidiair tot be klaagde's veroordeeling wegens valschheid in geschrifte tot een jaar gevangenisstraf. Uitspraak 4 Juni. EEN ONTROUW NOTARIS. Vrijdag werd voor de Middel-burg- sche Rechtbank behandeld de veel gerucht gemaakt bobbende zaak te gen W. S. Bosch, oud 51 jaar, oud notaris te Vlissingen. Eerstens werd aan den beklaagde ten laste gelegd dat hij tijdens hij notaris was, op onderscheiden tijd stippen tusschen 14 November 1800 eu 9 December 1907 opzettelijk gel den, toebehoorende aan verschillende personen, welke hij anders dan door misdrijf onder zich had, wederrechte lijk heeft toegeëigend. Die gelden, te zamen een bedrag vertegenwoordig gende van ineer dan 20.000, waren door hem in ontvangst genomen om daarmede hypotheken af te lossen, bij het afwikkelen en scheiden en verdee- len van boedels aan de rechthebben den uit te keer en of als provenu van gehouden verkoopingen. Bij het begaan dei" meeste feiten had beklaagde volgens de dagvaar ding als ambtenaar gebruik gemaakt van macht, gelegenheid of middel hem door zijn ambt geschonken. Verder werd beklaagde ten laste ge legd dat hij bij het opmaken van een notarieele schuldbekentenis in die authentieke akte valschelijk heeft ver meld dat de schuldenaar verklaarde, dat het als hypotheek gestelde vrij was van eenig hypothecair verband, terwijl deze dit niet had verklaard en hij, beklaagde, zeer goed wist dat op het als hypotheekgestelde reeds hypo theken gevestigd waren, zulks met het oogmerk dat geschrift als ware het echt en onvervalscht te gebruiken of door anderen doen gebruiken en hij vervolgens ook van die akte opzette- 1 lijk gebruik gemaakt heeft. door I daarvan een eerste grosse af te ge ven en dieakte bij zijn overige minu ten op te bergen. In deze zaak waren ruim 50 getui gen gedagvaard. De beklaagde was niet ter terecht-, zitting aanwezig. Uit de verklaringen van getuigen, bevestigd door de voorgelezen beken tenis van beklaagde, bleken de ten laste gelegde feiten, voor zoover he den behandeld, volledig. Spoorwegramp te Cantich De nadere bijzonderheden, die de Belgische bladen mededoelen, doen de ontzetting nog vermeerderen, die de vreeselijlie ramp bij het kleine stationnetje, het derde op de lijn Antwerpen—Brussel wekt. De verha len van ooggetuigen aan de reporters gedaan, geven meer een denkbeeld van den toestand waarin de men schen na het ongeluk verkeerden en die aan krankzinnigheid en waanzin grenst, dan dat zij ophelderingen ge ven of feiten kunnen meedeelen. Ook de redders schenen in de eer ste oogenblikken in een soort verbijs tering te handelen de „Indépendan- co Beige" bevat een verhaal van een jongen, die met zijne moeder en zus ters in een compartiment zatde moeder werd zwaar gewond, en allen bekneld tusschen de stukken van den waggon plotseling komt sen man, ziet te midden van de verwarring het beentje van een der kinderen tus schen banken bekneld en roept, dat men het been maar moet afsnijden, om het meisje te redden uit den war boel. In doodsangst weet de broer zich los te wringen en zijn zuster te beschermen. Later bleek, dat het kind slechts een kleine schram had, en het been volkomen gaaf was. In al de berichten wordt lof toege zwaaid aan het optreden van het gar nizoen- der kazerne te Contich, dat in zeer korten tijd met matrassen, bran cards, verbandmiddelen ter plaatse was en flink en krachtig aanpakte. Na het eerste verband werden de gewonden geleidelijk naar Antwer pen en Brussel vervoerd in extra trei nen. Een OOGGETUIGE op het perron te Antwerpen schrijft Gedurig komen treinen met gekwet sten en.... stervenden aan. In ieder compartiment ligt een gekwetste, met gescheurde kloederen, te kermen, te jammeren', te huilen van de pijn. Het meerendeel zijn werklieden't is moeilijk er eenige woorden uit te krijgen. Eenig en. mieder ernstig ge kwetst, worden door drie, vier sta- Gonsbeambten, ondersteund, naar den opliaalbak gebracht, die hen naar het uit Brussel, een dei' leiders van deai bedevaartstocht, behoort tot de ge wonden, die naai' Brussel getranspor teerd werden. Hij heeft verscheiden wonden aan gezicht en voorhoofd; ook klaagt hij over inwendige pijnen. Den verslaggever van de „Petit Bleu", die -hem, nadat het eerste ver hand gelegd was, even gesproken had, vertelde hij, dat hij bij toet eer ste gegil onmiddellijk naar het por tier gesneld was, ten einde te zien, wat er gebeurde. Op hetzelfde oogen- blik voelde hij een hevigen 'schok, werd tegen den wand van den wagen ;eslmgerd, en voelde een stekende pijn aan zijn hoofd. Toen verloor hij 't bewustzijn eai kwam -eerst in de wachtkamer, waar hij zich te midden van talrijke ge wonden bevond, weer bij. Een ander vertelt, dat hij, voor 't portier staande, zag, hoe een dame in de coupé daarnaast, door den schok met waggon en al op zij viel. Haar hoofd werd compleet van den romp gescheiden. Dan was er een dame, met drie in 't wit gekleede kinderen, wier jurkjes letterlijk rood geverfd werden door 't stroomende bloed. Van onder de puinhoopen haalde men o.a. een hand te voorschijn, waarvan de vingers krampachtig een oor omkneld hielden. Een zekere Lambert E-mot-t, uit Ruysbroeok, die rich met zijn vrouw in den vierden waggon van den ge- ramden trein bevond, is slachtoffer van zijn galanterie geworden. Een seconde vóór de ramp plaats had, was een oude dame in de coupé gestegen. Daar ze niet goed zat, stond Ernott op en bood haar zijn plaats aan. Nauwelijks was hij overeind of hij werd naar het andere eind van de coupé geslingerd, over de andere rei zigers heen. Hij viel tegen den ande ren coupéwand aan. waardoor zijn voorhoofd boven het linkeroog over een lengte van 11 centimeters gewond VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Wegens valschheid in geschriften stond Donderdag voor het Arnhem- sche Gerechtshof terecht een koop man te Arnhem, die door de Recht bank van het ten laste gelegde feit |\vas vrijgesproken. Van den heer Pels Rij eken had be klaagde te Velp een weide in pacht doch in 1904 nam de verpachter de weide voor dat jaar terug en daar voor werd aan bekl. ƒ250 schadever goeding betaald. Tevens legde de heer Pels Rijcken ter teekening voor een verklaring waardoor hem gewaar borgd werd, dat er in dat jaar vee in de wei zou loopen en dat er niet ge hooid zou worden. Aan bekl. wordt nu ten laste ge- gd, dat hij die verklaring welke 'door den heer Pels Rijcken werd ge- teekend later zou hebben, vervalscht door er bij te schrijven -.-„voor de som van ƒ500". In 1905 en 1906 werd beklaagde weer pachter van het weiland, maar ia 1906 betaalde hij niet, omdat hij geen geld had, hij vroeg en verkreeg uitstel tot Februari en schreef daar toe een schuldbekentenis van ƒ350. Toen ar ey onwel geen betaling plaats had volgde een proces en nu werd door bekl. cle verklaring om- l' Irent de beweiding' die inmiddels door Qhem zou 2ijn vervalscht, in het roping gebracht. Als deskundige werd in deze zaak n 'ehoord de heer Van Ledden Hulse- uit Amsterdam, die de schriftuur onderzocht had en consta teerde, dat de regel „vood de som ƒ500" later moest zijn bijge schreven. Het overige deel van de etyerklaring toch was neergeschreven 'P ongevouwen papier, terwijl de [ewraakte regel moest zijn bijge- 'oegd, nadat het papier was gevou wen wat o. a. bleek uit de omstan- ligheid dat de haal van de m van om tegen den vorm van het stuk stuitte, terwijl verder de inkt daar- ïan niét zooals bij het overige schrift gelijkmatig was verdeeld. Voorts week de inkt van den ge- ,r*'raakton regel in kleur af van het verige deel der verklaring. De beklaagde beweerde, dat het «tuk niet was vervalscht, het was bi'iet door hem zelf geschreven, maar t lij had dit laten doen door een onbe- ende in het Volkskoffiehuis te Velp. De advocaat-generaal, mr. Casten- Ijk, betreurde ten zeerste, dat het Onderzoek van don rechter-commissa- d s niet.volledig is geweest. Zeer re aarne toch had adv.-gen. gezien, dat g eskundigen waren benoemd, die "dden onderzocht of het schrift van t van valschheid verdachte stuk 13 van dezen beklaagde. WIELRUDEN. Ten einde eenheid te brengen in de wettelijke -regeling van het wielrij- dersverkee.r heeft het departement Aan binnenlandsche zaken eenige al- gemeene regelen vastgesteld, die vol gens het, besluit van den Bondsraad, van 1 Aug. 1908 voor het geheele Duitsche Rijk zullen gelden. De tot dusver geldende plaatselijke politie verordeningen moeten nu zoodanig worden gewijzigd, dat ze bij deze al- gemeene regelen aansluiten. Daarbij blijft de beoordeeling van een al of niet rechtvaardig uitreiken van wiel- rijderskaarten aan de bondstaten af zonderlijk overgelaten, echter zal het uitreiken van tijdelijke kaarten niet meer worden toegestaan. ONTPLOFFING VAN MIJNGAS IN EEN VERLATEN SCHACHT. Een zeldzame gebeurtenis heeft in het Belgische kolendistrict plaats ge vonden. Tegen tien uur 's avonds hoorde men in de omstreken van Paturages plotseling verscheidene he vige ontploffingen. Dadelijk daarop, zag men op ongeveer vier kilometer afstand een dichte aschregen neerval len. In den eersten schrik geloofde iedereen, dat ü- een vulkanische uit barsting had plaats gevonden. Maar weldra kwam er klaarheid in deze zaak. In een verlaten schacht had ©ene ontploffing van mijngas plaats gevonden, en wel met zulk een hef tigheid, dat de grond er om stortte, terwijl zich daar binnen een krater vormde, waaruit gloeiende o.sch te voorschijn werd geworpen. Personen zijim er niet bij omgekomen; maar er werden voorzorgsmaatrege len genomen, om de mijnwerkers in de naburige schachten, die slechts enkel© meters van de plaats des on- heils verwijderu waren, hunne ge vaarlijke plaats te doen verlaten. Naar de laatste berichten uit de om streken van Póturages is Zondag weer een nieuwe rook- en vuurzuil uit de ingestorte puinhocpen opgeste gen. GESMOKKELD. Een Brusselaar had in Parijs oen automobiel besteld van 45 paarden krachten, voor 30.0U0 fr. Bij het ver trek plaatste zich een beambte van de fabriek naast den chauffeur meteen bedrag van 1400 fr. bij zich, voor de douanerechten. Toen de grenzen in het gezicht kwamen, gaf de chauffeur aan den wagen zijn grootste smelheid en onder een kogelregen der grenswach ters passeerden zij de grens en deel den samen de 1400 fr. De ambtenaren kwamen echter den naam van den fabrikant te weten, zoodat de twee heert jes niet lang ple zier van hun werk hadden. tot verband kamer ingericht lokaal, beneden in het station brengen moet. mieren liggen op de reeds mei bloed doorweekte kussens van tweedeklas se rijtuigen. 't Is een afgrijselijk schouwspel. In het geharrewar loopt men gedurig draagbaren voorbij, met kermende ge kwetsten, wie het bloed uit den mond sijpelt. De slachtoffers,, die minder ge kwetst zijn, worden in stoelen ge plaatst. De verdwaasde oogen puilen hun uit het hoefd en nu en dan slechts kan men eenige woorden, een angstkreet, een smartkreet* ver staan. Ab.ab.... abonniement, ratelt hij, en 't is uit zijn reisboekje, da.t men vernemen moet wie hij is. Eeh andere ligt stervend. Het doodszweet breekt hem uit. Hem werd het been gebroken, en het zieke li- haamsdeel werd slechts, metterhaast met behulp van een caoutchouc-gis- buis dichtgeriemd. Van alle kanten worden dekens, matrassen, laken, windsels aange bracht. Tusschen de bebloede lippen van enkele zwaar gekwetsten kon men wat versterkend vocht gieten. Een werkman ligt daar als dood. Maar als de geneesheer, met om zichtigheid, nochtans, zijn gemarteld lichaam raakt, gaat er een smart kreet op, die een akeligen weergalm door het onderaardsche gebouw doet weerklinken. Er is gebrek aan rijtuigen, hoewel van alle gasthuizen en verbandhuizen karretjes en draagbaren aangebracht worden. NOG EEN VERHAAL. De handelsreiziger Timmermans, werd. Zijn vrouw werd tegen haar overbuurvrouw aangegooid; haar lip pen werden totaal afgesneden, waar schijnlijk door een of ander scherp voorwerp, dat de over haav zittende in de hand hield. Wat, de oude dame betreft, die clo haar aangeboden plaats nog juist had kunnen innemen, zij geraakte onder de zitbank, waar ze langer dan een half uur verbleef. Men moest een ladder gebruiken, om haar uit haar kritieke positie te redden, en bemei'kte toen, dat zij door een bijzonder toeval nauwelijks ge schramd was. Terstond na het bekend worden van den ramp begaf de burgemeester van Antwerpen zich naar de plaats dos onheils. 's Middags kwam het par ket met twee politiedoktoren, die de lijken onderzochten en na consulta tie een papier op de borst hechtten met den naam van het slachtoffer, zoo men dien had kunnen ontdek ken. Een groot aantal politie-agenten is uit Antwerpen gerequireerd om te zorgen voor de handhaving der orde om en bij het station. 's Middags kwam minister Liebaert op het terrein en tegen 6 uur Prins Albert. De sporen zijn vrijgemaakt,, zoodat de geregelde dienst hervat lean wor den. Ongeveer een vijftigtal geneeshee- ren uit de omliggende plaatsen ver leenden hulp. De meeste gekwetsten hebben Inwendige kwetsuren, Inge drukte borstkassen, in het lichaam gedrukte been en; velen hebben ook vreeselijke hoofdwonden, terwijl een vijf- of zestal dooden gevonden zijn, eenvoudig onthoofd. Het rechterlijk onderzoek naar de oorzaak wordt nog voortgezet. Waar schijnlijk is de wissel wachter, die als waanzinnig gevlucht is, volkomen on schuldig. Men was bezig de signaal- toestellen te vernieuwen zoodat de mogelijkheid bestaat, dat een nieuw toestel niet gewerkt heeft; de wissel was, zoover men heeft kumien na gaan in orde en heeft behoorlijk .ge werkt. Sinds het spoorwegongeluk bij Groe nendaal in 1889, dat 150 slachtoffers maakte, is deze ramp wel de ergste, die op het Belgische spoorwegnet is voorgekomen. 6 October 1895 had een déraille ment plaats te Céroux-Mousty, dat 'n twintigtal menschen het leven kostte, terwijl te Forest den 19en Februari 1899 vier en twintig menschen het leven lieten bij een botsing in een zwaren mist. DE WEENSCHE JEUGD AAN FRANS JOZEF. Onder de eerbetuigingen en de be wijzen van liefde en toegenegenheid, welke keizer Frans Jozef bij zijn 60- jarig regeringsjubileum zijn ten deel gevallen, is wel de roerendste en eigenaardigste geweest, die hulde van de duizenden schoolkinderen, waaromtrent Reuter ons reeds kort berichtte. Met het buitengewone schouwspel van deze reusachtige kinderbetoo- ging, in het park' van Schoebrunn, heeft de stad Weenen den keizer zon der eenigen twijfel de grootste vreugde verschaft, welke hem »bij zijn jubileumsviering kon beschoren'wor den. Reeds om 7 uur in den ochtend van Donderdag begon in geheel Weenen de uittocht der schoolkinderen naar het heerlijke park voor het Schoe- brunner slot. Eerst kwamen de kin deren uit de districten uit de buurt te voet, in rijen van vier, daarna brachten de wagens van de gemeente tram in een onafgebroken rij maar steeds kleintjes aan, en in lange trei nen voerde de stadsspoorweg de kinderen aan, die in ver afgelegen districten woonden. Alles geschiedde in voorbeeldelooze orde. De meisjes waren met zvvartgele linten, de jongens met witroode ban deliers uitgedoschtalle scholen had den de vlag in top. De intocht in het park duurde t ot half tien. Het aantal kinderen be droeg meer dan 80.000. In de straten, die op Schoebrunn uitloopen, was alle verkeer tijdelijk gestremd. Met jubelend hoerageroep en ge- wuif van zakdoeken, bracht dit ge weldige kihdeiiegioen den grijzen keizer zijn groet, toen hij, omringd door zijn gezin on hofdignitarissen, op het groote slotterras verscheen. Do geheele hulde, voornamelijk de af- rnarsch van de kleine Kadetzky-sol- daten (het Weensche „Klein maar Dapper"), die met eikenloof zwaai den, tn de bloemen-rondedans van de „Lentekindertjesslaagde voor treffelijk. Na ieder lied er. iederen dans sa lueerde keizer Frans. En toen gezang en orkest zich vereenigden tot de ruischende klanken van het „Gott c-rhalte unsern Kaiser", sprongen den ouden vorst de tranen in de oogen. Hij daalde de terrastrap af, dankte 't eerst den burgemeester er. zeide „Kinderen zijn voor mij het mooiste en liefste hoe ouder ik word, hoe meer ik van kinderen houd Do aftocht van de 100.000 personen had in do beste orde plaats. Ten gevolge van de zeer warme temperatuur zijn in den loop van de huldebetuiging meer dan 1000 kinde ren ongesteld geworden er waren, om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn, in het park 20 hulpzieken huisjes opgericht. HONDSDOLHEID. Eenige dagen geleden streelde de rijke New-Yorksclie fabrikant W. H. March zijn hond en haalde zich door een klein wondje aan de hand eene infectie op den hals. Toen hij bij het slikken moeilijkheden ondervond, consulteerde hij zijn huisarts, die hem dadelijk naar het instituut Pas teur stuurde. Hier verklaarde men, dat de patiënt door ongeneeslijke hondsdolheid was aangetast. De on gelukkige regelde gedurende den nacht zijn aangelegenheden. Den vol genden ochtend reeds begonnen de krampen. De berichten zeggen, dat zijn geheele lichaam verstijfd is, en dat men elk oogenblik den dood ver wacht. De medici staan machteloos tegenover het geval. March's particuliere secretaris, die eveneens met den hond speelde, heeft zich in het instituut laten inenten. Het st. Djocja, van Java naar Rot terdam, vertrok 22 Mei van Port- Said. Het st. Sumatra, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 21 Mei Kaap Rocca. Het st. Maasland vertrok 21 Meiv. Buenos-Ayres naar Amsterdam. Het st. Goeben, van Ro<*erdam J «pan, arriveerde 21 Mei te Napels. R--t st. Estonia arriveerde 21 Mei van Rotterdam te New-York. HEEMSTEDE. BEVALLEN: J. H. BenderMunting d. C. H. v. d. Vossenv. d. Laan z. ONDERTROUWD: J. D. Overberg en M. v. d. Colk. HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD M. de Jong en D. v. d. Pol. T. II. Combeo en G. Kamerman. N Kranenburg en L. Schalk. M Houtwipper en J. de Bie. GETROUWD C. van Beek en N. Robijn. B. Mulder en P. de Visser. BEVALLEN A. G. Versluys, geb. Groenenberg, II. A. van Groningen, geb. Van Gameren, z. E. Bruines, geb. Van Oudenaarden, d. E. Stolwijk, geb. Steevens, d. A. van Nieuw koop, geb. Middelkoop, d. P. v. d. Oever, geb. Van Weelden, z. OVERLEDEN D. Bienzes, 80 j. A. Meerkerk, 66 A. M. Burgers, 13-j. B. van Driel, 11 rnnd. A. M. Kaars, 8 w. DE ZAAK-PLIESTER. De procureur-generaal bij den Hoo- gen Raad mr. Noyon concludeerde tot verwerping van het cassatieberoep van dr. Greve te Arnhem, ingesteld tegen het arrest van het Hof aldaar, waarhij het 1-Iof had bevestigd het vonnis der Rechtbank, homologea- rend het accoord door mr. Pilester aan zijn crediteuren aangeboden. ZONDAG 24 MEI. NED. GEREF. KERK. ÖROOTE KERK. Voorin. 10 ure, Ds. Montiju, tNlaani 2 ure, Ds. Momtijn. Doopsbedtaning. 's Avonds 6 ure, Ds. Snethlagc, pred. te Heemskerk. NIEUWE KERK. Voorm. 10 ure, Da. Veen. JAN8-KBRK. Voorm. 10 ure, Ds.Weener. BAKENESSER-KERK. (Voer de Kinderen). Voorat. 10 ure, de heer Hilbrander. VEREEN, v. VRIJZ. HERVORMDEN. Lokaal: „Weten.en Werken". (Gedempte Oude Gracht). Geen dienst. ESLISE WALLONNE. 9 174 heureB, Ecole du Dimanche. Jansweg 40. 10^- heures, du matin, Mr. Martin Dupöht. GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds ure, Ds. Mulder. EBEN-HAëZER-KERK. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds 5£ ure, Ds. Tibben. NOORDERKERK (Ridderstraat). Veorm. 10 ure, Ds. Ringnalda. 's Avonds 6 ure, Db. Ringnalda. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Voorm. 10 ure, Godsdienstoefening, 's Avonds 5J ure, Godsdienstoefening. LUTHERSCHE KERK. Voorin. 10 ure, Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool (Nassau- laan). KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm. 10 ure, Ds. De Vries, REMONSTRANTSCH- GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Haentjens. Met medewerking van het Zangkoor. 's Middags 12£ ure, Zondagsschool in de Kerk. XBÜK DER BROEDERGEMEENTE. Voorm. 10 ure, Da. Schmidt. BAPTISTE GEMEENTE. (LokaalStoofsteeg 6). Voorm. 10 ure, Onderlinge Verga dering. Namiddags 12 ure, Zondagsschool, 's Avonds 8 uur, Evangelische Sa menkomst. Maandagavond 78 uur, Meisjes- vereeniging. Dinsdagavond 8 ura, Bidstond. Woensdagavond 89 ure, Jongt- lings-Yereeniging. EVANQELÏSAÏ1EGEBOUW. Jacobijnestraat 26. Voorin. 10 ure, de heer H. J. Bosch Nam. 2-1 uur, Zondagsschool, 's Avonds 6 uur, H. J. Bosch. Maandagavond 6 uur, Meisjeskrans Maandagavond 8 uur, Jonge doch- terskrans. Donderdagavond 8J, uur, de heer H. J. Bosch. EVANGELISATIE „der Goddelijke Genezing". Drappenierstraat 11 zwart. Voorm. 10 uur, Samenkomst. Spiv. de heer J. Haagsma, van Am sterdam. 's Avonds 6 uur, Vrije Samenkomst, spr. de Heer Adr. Heijtink, van Zaan dam. Nam: 3J uur. Kinderbijeenkomst. Maandagavond &J uur, Bidstond, geleid door den Heer J. Haagsma. Donderdagavond 7^ uur, Op wek - kimgssamenkomst, de Heer C. R. van I.eeuwen, van Amsterdam. BENNBBROEK. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk'. BEVERWIJK. Voorm. 10 ure, Ds. van Bemmel, DOOPSGEZINDE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. van Calcar. BLOEMENDAAL. Vserm. 10 ure, Ds. van Leeuwen. HEEMSTEDE. Voorm. 10 uur, Da. De Hartog. HILLEGOM. Voorm. 10 uur, Dg. Den Hertog, 's Avonds 6 uur, Ds. den Hertog. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 ure, Ds. Swaan. pred. te Haarlem. SANTPOORT. Veorm. 10 uur, De. Bax. EVANGELISATIE. Voorm. 10 ure, de heer Hofmeester. SPAARNDAM. Voorm. 10 ura, Da. Baljon. VBLSBN. Veorm. 1© ure, Da. da Sepper. Wi« AAN ZEE IN DUW. Voorm. 1® ure, D§. Berketbach vatf der Sprenkel. IJ MUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Creutsborg. Nam. 5 urt, De. Crentzbarg. ZANDVOORT. Voorm. 16 ure, Ds Posthumus Mty- iee.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 11