herschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA OM ONS HEEN Buiteniandsch Overzicht Stadsnieuws Koniokl. Maats, van Wetenschappen 26e Jaargang. No. 7642 MAANDAG 26 MEI 1806 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBR DRIB AIAANDENi ^cor Haarlem 1.28 Vooï de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H OéZBustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H jj de omstreken en franco per post 0.45 EDItgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. t'. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN) Van 1—5 regels 50 Cts.j Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het ArrorvdfesewsJit Haarlem van 1—5 regels t—elke regel meer ƒ0.26 Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Zuider Bultenspaarne 6. Telefoonnummer 122. T#t de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. ZONDAG 24 MEI. Schouwburg: Bioscoop-voorst^'.,- 8 uur. Muziek in den Hout, uur. Museum Kunstnijverheid. Tentoon stelling, dag. geopend 104 uur. No. 748. Hengelen. In een van de vorige nummers van onze courant heeft een enthousiaste hengelaar in dichtmaat zijn v-reug'le geuit over den loop van de debatten in de Tweede Kamer over de her.- gelarij. Had de Regeering het niet op de arme menschen voorzien? Wou men in de Haagsche bureaux de ongeluk- kigen niet opschepen met vergunnin gen, actes en weet ik wat al meer? Nog een stap verder en de ambtena ren zouden voorschrijven, dat een hengelaar zich niet in 't publiek ver- toonen mag zonder een hoogen hoed met een zwarte jas en een bewijs van goed gedrag, onderteekend door zijn schoonmoeder en den commissaris van politie. Langzamerhand drijft de stroom des tiids ons naar het i" niets mag doen,'dan uit kracht van een papiertje. En dat toe te willen op den man, die vrijheidsop- yattingen heeft, meer dan wie ter we reld, uitgezonderd Pisuisse en Blok zijl I Daarmee den hengelaar op te schepenHem, die zich niet bemoeit met Greenwich- of Midden-Europee- 6Chen tijd, die koud blijft onder do yertoogen van' Enschedé, zoowel als ?an Hvrbrecht en die maar één soort van tijd in 't oog houdt, den naehte- lijken ontïjd, waarop hij uit zijn bed meet om te gaan visschen I Hem zou men "willen passen In een dwang buis, terwijl hij meer dan genoeg bui zen van zichzelf heeft, waarvan het vetste en schunnigste nog maar net leelijk genoeg is om er mee uit vis schen te gaan Hem zou men alleen tegen geld en veel formaliteiten per missie willen verleen,en om uit vis schen te gaan, terwijl hij zelf alles leent, de hengel van zijn broertje, de pieren uit zijn buurmans tuintje het schuitje van den boer, dien hij -nooit gezien of gesproken heeft. Het zou al te mal geweest zijn. De angelaar is een soort onschuldige Tijbuiter, mitsgaders een kluizenaar bij tusschenpoozen, die wanneer hij uit hengelen gaat, de geheele gezelli ge samenleving lapt aan zijn boven dien reeds gelapte laars en zich op- schiet in een afgelegen plekje waar hij niets hoort dan 't gonzen van vliegen en niets ziet dan zijn dobber. De groepjes-hengelaar is de ware niet 1 De echte is de eenzame. De ha ring mag in scholen leven, de ko ninklijke walvisch zwemt alleen. Ook daarom is de eenzaamheid voor den hengelaar aan te bevelen, daar nie mand hem dan lastige vragen kan doen over nu of vroeger geleende bootjes, over landerijen, die hij zon der vragen gepasseerd is, omdat im mers op zoo'n weiland de naam van den eigenaar niet gedrukt staat en hij 't anders toch ook niet gevraagd zou hebben over het aas, dat hij gebruikt en over het aantal visschen, dat hij gevangen heeft. Bovenal de twee laatste vragen haat hij met een innige haat, door de andere slaat hij zich heen. En wanneer de henge- irdta&r van Mark Twain zijn voorbeeld D gevolgd en de eenzaamheid gezocht had, zou hem nooit zijn overkomen Wat althans Mark Twain vertelt dat Jem overkomen is. De bekende schrijver was namelijk rok een poos in een klein Engelsch dorp- e en had de gewoonte eiken dag langs izelfde kanaal te wandelen, wat dan dan ook de eenig beschikbare wan- te delweg was. Daar vond hij regelma es seU Bue tig een hengelaar, die niets ving. Op zekeren dag bleef Mark Twain ach ter den man staan kijken on toen ze een uur lang niets gevangen ad, zei hij ,.Hoor eens vriend, wanneer je au binnen tien minuten niets gevangen hebt, gooi ik je in 't water i" De man begreep, dat dit geen grap je was. Denkelijk was de politie daar v/oar ze veelal is afwezig. De tegen woordigheid van den prikkelbaren voorbijganger was evenwel een niet te loochenen feit en zoo trachtte hij met al zijn krachten aan diens eisch te voldoen en een visch te vangen. Maar daar zelfs de ervarenste hen gelaar de visch niet dresseeren kan, hielpen zijn vurigste wenschen hem niet. Mark Twain haalde zijn horloge uit. „Nog maar twee minuten, mijn heer." En toén deze tijd verloopen was, greep hij den hengelaar beet en smeet liem in 't kanaal. De man schreeuw de als een mager varken, daar hij niet zwemmen kon. Door medelijden gedreven stak de schrijver hem zijn wandelstok toe en haalde hem zoo weer op het droge, waarna hij hem deze les tot afscheid gaf„Ik ben nu voor den eersten keer aan 't visschen, maar ik breng mijn tijd niet nutteloos door, zooals u ziet." jicl vuniuui waar is, durf ik niet zeggen. Mark Twain schreef hu moristische verhalen en hij vertelt deze anecdote zelf, twee redenen, die aan de geloofwaardigheid doen twij felen. Ik ben ook niet bereid, zoo maar, zonder meer, aan te nemen, dat de hengelaar vischt om te vangen. Hij mag dat standpunt innemen tegen over de buitenwereld, misschien meent hij het wel -tegenover zich zelf, maar in werkelijkheid is wat hem drijft meen ik de zucht naar af zondering. Renons te hebben aan je medemenschen is een genot, dat je maar zelden overkomt. Dat heelt al leen de gelukkige, die 's zomers een week of wat in 't buitenland opreis kan gaan. De streek waar hij komt mag minder mooi zijn, dan die waar hij pleegt te wonen, het eten minder naar zijn smaak, het bed hard en de kamer klein, daartegenover staat, dat hij mijnheer Jansen van schuins over niet meer ziet, juffrouw Pieterse vlak naast niet meer behoeft te groeten, al (le overbekende menschen, die hij op zijn gang naar 't kantoor tegen komt, niet meer behoeft te ontmoe ten* Iets van dien aard schuilt in den hengelaar, misschien onbewust, wan neer hij zijn straatje van allen dag den rug toekeert en wandelt naar een plekje, waar alleen zijn speuren de neus tusschen het riet uitsteekt. Wat hij vangt? Och, 't is meestal van weiuig beduiden. Vergeleken vooral bij Santa Catilina. Ik wil niet, als de visschers doen, een g'oed vischwater alleen voor mij zelf houden. Waar Santa Catilina ligt,, mag iedereen weten, 't Is een eilandje in de Stille Zuidzee, derhal ve voor een Zondags-vischtochtje wat ver hier vandaan. En een van da meest beroemde hengelaars is..... een hengelaarster. Onbekende species in Nederland. De Vereeniging ter be vordering van de rechten der vrouw heeft nog niet op den hengel haar oog laten vallen. Maar op Santa Catilina vischt me vrouw Baret, vischt er in een motor bootje. Volkomen in strijd dus met alle overlevering, die stilte voor schrijft in 't vischwater. Om makreel is het haar te doen. Dieren van 75 pond, die evenwel dik wijls 100 pond halen. Nauwelijks heeft zij haar hengelsnoer, waaraan een levend viscbje is bevestigd, vast gezet, of de gretige makreelen sprin gen rondom het lokaas heen. Ze kiest er om zoo te zeggen een kolos sale uit en laat deze het vischje op slikken. Dan begint pas de jacht, 't Komt er op aan, met een gewoon bam boes hengeltje en een gewoon visch- koord, een reuzenvisch op te halen. De visch zwemt weg, het motor bootje gaat er achteraan. "Soms draait het naar alle kanten rond. Tot de visch teekenen van vermoeidheid geeft. Dan gaat het vlug naar den wal, de visch achteraan gesleept laat zich gaan. Aan den kant speelt het derde bedrijf, de helper werpt >op een geschikt oogenblik de harpoen in den kop van 't monster. De makreel woog 368 pond. En dat gevangen aan een hengel Waar blijven we met onze witvisch- jes, onze fïeschaalfcjes Hier wordt wel om de visch gevischt. Zes weken lang kan de visscher na zoo'n vangst makreel eten, met familie, bu ren; en vrienden. Ik heb niet gelezen,, dat je daar in Santa Catilina een acte koopen moet! En daar zou het toch de moeite waard zijn. J. C. P. BELGIë. Steeds komen nieuwe bijzonderhe den en beschrijvingen van de vreese- lijke spoorwegramp bij Contich onder onze rubriek Gemengd Nieuws kan mén zich daarvan overtuigen. Waren or aanvankelijk 33 men- schenlevens te betreuren, verschillen de gewonden zijn daarna bezweken, üiltó! ÊtrnjKtóoffen. „N) .SS; gesloten worden, want men vreest iiog vooi' het. leven van vele gekwet sten DUITSCHLAND. De rechters te Karlsruhe zijn on- meedoogend geweest en hebben den journalist Herzog van de „Badische Presse" wegens beieediging van Olga Molitor in het bekende proces- Hau veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf en veroordeeling der kosten 40.000 mark Arme collega Net zoo min als Herzog zijn ook de inwoners van Mecklenburg tevreden. Zij meenen, dat het ingediende grondwets-ontwerp niet in overeen stemming is met de beloften van den Groothertog, op 4 Maart 1907 afge legd. Inzonderheid is men tegen de regeling der verkiezing van volksver tegenwoordigers, omdat die zoo ge maakt is, dat aan de Ridderschap en de „Landschaft" toch de meerderheid van den Landdag is verzekerd. Zoo krijgt men een volksvertegen woordiging, die niet het volk verte genwoordigt De gedelegeerden-dag heeft zich dan ook eenstemmig tegen het ont werp verklaard en om een verbete ring gevraagd. Of die zal komen De spoorkaartjes-belasting wordt weer druk besproken. De Regeering moet niet aan de afschaffing dezer belasting denken, wel aan herziening der bepalingen, waarbij de eerste klasse minder belast zal worden. Nu rijden deze eerste klasse wagens ook meestal met anderhalven passa gier ENGELAND. De Pers is niet erg ingenomen met het aangekondigde bezoek van Ko ning Edward aan den Tsaar. Nu, misschien gaat Edward ook niet voor z'n pleizier 1 De politiek moet echter in 't spel zijn Enkele bladen verwachten van het bezoek goede vruchten voor den toestand in Centraal-Azië, waar het door dit be zoek den menschen duidelijk zal wor den, dat de Russisch-Engelsche en tente niet op losse schroeven staat. Bij de huidige verwikkelingen aan de Afghaanscli-Indische grens zou deze overtuiging Engeland niet an ders dan hoogst gelegen komen. Er is weer een stelletje kiesrecht dames in de gevangenis gegaan. Ai- weer uit eigen verkiezing, want haar werd, naar Engelsch recht, de gelofte opgelegd, om zich zekeren tijd rustig te houden. Die gelofte niet willende doen, werden zij tot gevangenisstraf veroordeeld. Martelaren Martelaren RUSLAND. Tusschen Rusland en Perzië is een geding hangende, als uitvloeisel der jongste onlusten. Rusland eischte schadeloosstelling aan de geplunder de Russen, uitlevering der moorde naars, en oplegging van een boete voor den moord op den Russischen ritmeester. Het antwoord had Vrijdag moeten inkomen, daar anders gene raal Snarsky voor het overschrijden der Russische grens gewelddadige voldoening zou eischen, de dorpen aan de grens zou verwoesten en rle schuldigen zou straffen. Thans moet de Perzische regeertng aan Rusland 14 dagen uitstel :a- vraagd hebben, en ook hebben ge kregen. Uit Petersburg komt een eigenaar dig bericht. Daar moet een priester zijn gevangen genomen, omdat hij.... 80 bommen, 50 revolvers en 1000 pa- tronen in zijn bezit had. Dat is toch geen speelgoed voor een priester De Doema-leden, die wegens de on« derteekening van het bekende Wi- borgsche manifest tot drie maanden gevangenisstraf zijn veroordeeld, zijn Vrijdag in arrest gegaan. Van begenadiging is dus niets ge komen. HONGARIJE. Minister Graaf Andrassy moet van den keizer verlof gekregen hebben tot liet indienen van een ontwerp tot in voering van het algemeen kiesrecht in Hongarije. De behandeling van het ontwerp is echter al vastzes maanden uit gesteld. Eerst moet de fusie der par tijen tot stand gekomen zijn, en dan.. TURKIJE. In Armenië moet de toestand treu rig zijn. Een telegram luidt „Van en de dorpen, die door Turk- sclie troepen omsingeld zijn, worden door hongersnood bedreigd. De be woners voeden zich met boomwortels. Snelle hulp is noodig. Plannen voor eene nieuwe moordpartij zijn ont dekt in een geheime circulaire voe gers op, om, ten einde de ongerust heid der Armeniërs weg te nemen, de bazaars te openen maar dan een aanval te doen, allen te vermoorden en te plunderen, en dë Armenische wijk te verwoesten, onder voorwend sel, dat de Armeniërs zich tegen de Muzelmannen willen verzetten en zich voor de ondergane behandeling willen wreken." Het is moeilijk na te gaan, wat in Armenië eigenlijk voorvaltde con sulaire rapporten over de jongste ge beurtenissen zijn te Konstantinopel nog niet ontvangen. Maar het heeft er allen schijn van, of de Turken en Koerden weder kras huis houden on der de Armenische Christenen. ENGELSCH-INDIë. De gevechten aan de Afghaansch- Indische grens blijven aanhouden. Omtrent de krijgsverrichtingen van generaal Willcock's troepen wordt nog gemeld, dat de Mohmands, niet tegenstaande zij in het gevecht 1 Umra Killi 200 dooden verloren, in den daarop volgenden nacht herhaal delijk aanvallen deden op het Brit- sche kamp, zoodat sommigen hunner tot de borstwering doordrongen, om daar den dood te vinden. Terwijl de eerste brigade bij Umra Killi vocht, was de tweede brigade naar Rung getrokken, waar verschei dene wachttorens werden vernield, ten koste van twee dooden en zeven gewonden aan Engelsche zijde. Het onderzoek in de anarchisten zaak levert steeds meer verrassin gen op. Aan de „Times" wordt uit Vancou ver geseind, dat er goede reden is te gelooven, dat de beweging in En gelsch Indië van Canada uit wordt geleid. In Britsch Columbia zou te Millside daartoe een bepaalde school bestaan, welke door drie beschaafde Indiërs, een Punjabi en twee Ben gali's, wordt geleid. De correspondent vernam, dat onlangs voorschriften voor het maken van bommen vin Canada naar Engelsch-Indic waven gezonden. MAROKKO. Uit Marokko geen nieuws. De stilte die een nieuwen storm voorafgaat Museum van Kunstnijver- heid. In het Museum van Kunstnijver heid alhier is thans ten toon gesteld eene buitengewoon belangrijke ver zameling Japansche en Chineesche kunstvoorwerpen, die In de rotonde zijn geëxposeerd en door de heeren Geissler en Kieemann uit Hamburg in bruikleen afgestaan. De verzameling omvat keramische voorwerpen en bronzen, alsook geweven stoffen en gedeelten der oud-Japansche kleeder drachten. De liefhebbers en verzame laars van oud-Japansche kunst zul len zeker door het bezichtigen dezer voorwerpen eenige aangename en leerrijke uren in hét Museum door brengen. In aansluiting op wat wij over de heden gehouden vergadering van de ze Maats, en het bezoek van Prins Hendrik aan Haarlem, in het 3de bi ad mededeelden, volgen nog deze bij zonderheden: DE AANKOMST VAN PRINS HENDRIK. Met den gewonen trein, die 's mor gens omstreeks negen urn' van Het Loo vertrekt kwam Prins Hendrik heden in onze stad aan. Te kwart over elf reed de trein binnen. Z. K. H., die, met zijn adju dant Jhr. Suchtelen v. d. Haere, in een eerste klasse coupé was gezeten, werd op het perron ontvangen door Mr. G. van Tienhoven, Commissa ris der Koningin en Dr. Nieuwenhuij- zen Kruseman, waarnemend Burge meester. Voorts waren op het perron nog aanwezig de heer Van Goor, Com missaris van Politie, en de onder-sta tionchef, de heer Schooleman. De Prins was op de reis nog ver gezeld van den heer Sarlemyn, in specteur der H. IJ. S. M. Nadat een handdruk was gewisseld werd dadelijk het station verlaten. Het perron was niet afgezet, zoodat de I-Iooge personen gelijk met de andere reizigers en eenige kijklustigen het perron verlieten. Bij den uitgang van het station stonden eenige hónderden belangstel- lêa^efi houden werden. Dadelijk werd in de rijtuigen plaats genomen. In het eerste rijtuig reden de Prins en de Commissaris der Ko ningin; in het tweede Dr. Nieuwen- huijsen Kruseman, en de adjudant van den Prins. Het eerste bezoek gold den TUIN VAN DEN HEER VAN TUBERGEN aan den Koninginneweg. Ook daar stonden vele personen om den Prins op te wachten. Het personeel op z'n Zondagsch gekleed en allen met een oranje- bloem in het knoopsgat stond bij den ingang van den tuin opgesteld. Bij de firma C. G. Yan Tubergen Jr. aan den Koninginneweg kwam Prins Hendrik kwart over elf uur aan. Z. H. werd op het ruime terrein vóór het kantoor ontvangen door dear stich ter der firma, den heer Van Tuber gen zelf en zijn associés en neven, de heeren Hoog. Uit den rijken schat van merkwaar digheden, dien deze firma van we reldvermaarden naam bezit, had zij verschillende staaltjes in een van de werkzalen bijeengebracht en het lo kaal daartoe tevens passend versierd. Wat het eerst de aandacht trekt is de collectie irissen, van fijnen vorm en prachtige kleur. Daar is o.a. de rege- lio-cyclus, waarvan de ouders door de eigen expeditie van de firma -in Centraal Azië zijn gevonden. Het is een eigenaardigheid van deze nieuwe soort, dat zij zeer gemakkelijk ge kweekt wordt, terwijl dat bij de ou ders zeer moeilijk was. Een zeer! fraaie bloem is ook de iris, die de Japanners gewoon zijn op hun daken te laten groeien. Prachtige pri mula's, de aardige trillium uit de Amerikaansche moerassen zijn niet minder aantrekkelijk voor 't oog, urn de merkwaardige verzameling tul pen. Daar zijn sierlijke bloemen bij uit Centraal-Azië, de Engelsche tulp, een z.g. picoté-tulp van fraaie kleur en tal van andere soorten, die wij hier niet alle kunnen noemen, De kunst vaar den kweeker, die juist zoo uitkomt in deze ondemie- ming, welke zoovele prachtige aiieu- we soorten en hybriden in den han del heeft gebracht, was ook toegepast op een iris Lechlrni, die nog even in da warm'e kas geforceerd was gewor den om haar op 't juiste oogenblik te doen uitkomen en op een reuzentulp uit Centraal Azië, die in den kelder was gebracht, om den bloei een wei nig te vertragen. Buiten op 't terrein zelf was het alles kleur en fleur. Keurige per ken voor 't kantoor, waaronder een met viooltjes van prachtige verschei denheid. Verderop waren fel-geie en' hel-roode tulpen los in den grond ge stoken, wat eigenaardige kleurvak- ken opleverde en ten slotte bracht de Prins een bezoek aan den tulpenschat vlak bij het hek van den Koninginne weg, die al hebben ze door den hef- tigen regen van Donderdagavond wel iets geleden, toch een schitterend ef fect opleverden. De wandeling werd door een eigen aardige plechtigheid onderbroken. In de zaal was een prachtige tulp geëx poseerd, een variant van de „Tulipa Greigi," die uitmunt door prachtigen Yorm, mooie kleur en vooral door grootte. Deze werd door den Prins gedoopt en geheeten: „Tulipa Greigi princeps", welke laatste toevoeging vorstelijk beteekent. Aan het einde yan zijn bezoek dat ongeveer een half uur duurde betuigde zijn Z. K. H. Zijn tevreden heid over het geziene, en zeide ver rast te zijn, zulk een bloemenschat gevonden te hebben in een druk" stadsdeel. Toen de Prins den tuin verliet werd hij met een hoera! door de wachten den ontvangen. Hierna 't was ongeveer 12 uur geworden werd een rijtoer ge maakt, waarna ten huize von Mr. Van Tienhoven de lunch werd ge bruikt. Op den rijtoer werden de bezoekers eenige keeren toegejuicht. Vooral op de Nieuwe Gracht stond het zwart van de kijklustigen. v- uh 1 fi ifkè uPra nr-e iicoiikiii uhir.van Tienhoven, gebruikt te hebben, weer per rijtuig zal vertrekken, wacht hem eene aardige verrassing. Een tiental wherries, gieken en sloepen van de Haarlemsche Roei- en Zeilvereemiging 't Spaarne ligt met volle bemanning in de Nieuwe Gracht in slagorde geschaard, en brengt Z. K. H. eene ovatie. Een alleraardig- sten aanblik leveren ze op, die tien ranke vaartuigjes, met hunne in vroo- lijk roodwit gedoste bemanning. De roeiers heffen een drievoudig hoe zee aan, ettelijke roodwitte mutsjes worden gezwaaidEn Z. K. H. groet minzaam terug. De deelnemende booten zijn Haai (tweerïems), H. Vermeulen (boeg), Fikkerl (slag), C. ten Cate (stuurman). Nelly (wherry), Ludwig Weglau (boeg). J. de Breuk (slag), W. Dvse- rinck (stuurman). Spaarndam (vierriems giek), T. Reinhold, Kerstens, K. Valken, Dozy (slag). Tromp (vierriems giek), Veen, N. v. d. Stadt, R. W. P. Peereboom, J. C. van Dijk (slag). II. A. van Loghem (stuurman). Albatros (sloep), Wolbers (boeg), Leroy (slag). Sperwer (sloep), Verwey, v. Bever voorde. Generaal Christiaan de Wet (dou ble scull), E. Vonck (boeg), Bob van Scherpenberg (slag). Bébé (wherry), De Kruyff, v. Scher penberg. De Ruyter (wherry), Schippers, v. Lennep. Phase!us (wherry), De Clercq. De motorboot Adagio ging met 30 deelnemers. De Baby, het zeiljacht van den heer W. Dyserinck, lag gepavoiseerd in de Nieuwe Gracht. in de vergadering hield Prof. A'. W. Nieuwenhuis van Amsterdam een rede over de etlinologische weten schappen, hare beteekenis en haar nut aan toestanden in den Neder land sch-Indischen Archipel getoetst. Het stuk, dat wij daaraan ontleen den, moet wegens gebrek aan ruimte tot het volgende nummer blijven liggen. In den middag, na afloop der ver gadering, bracht Prins Hendrik een bezoek aan „TROU MOET BLIJCKEN". aan de Groote Houtstraat. Z. K. H. had nl. van te voren 't verlangen te kennen gegeven de oude Rethorij kers- kamer „Trou moet Blijcken" door een persoonlijk bezoek van nabij te lee- ren kennen in de vele rijke nalaten schappen, die door de Sociëteit met zooveel piëteit bewaard worden. Aan den ingang der Sociëteit ston den een paar jeugdige „knegtjes" ge posteerd, die in hun keurige mat- brulne pakjes een alleraardigeten in druk maakten. •dan snus

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1