Weerbericht Heeren Sfroohssden Thermometerstand Uit de Omstreken Binnentod Sport en Wedstrijden Koloniën INGEZONDEN Rechtszaken MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 25 Mei 1908. Hoogste barometerstand 770.9 m.M. te Horta (Azoren); laagste 741.2 m.M. [te Seydisfjord. Venvachting tot den avond van m Mei: Wind: zwakke tot matigen Zuidelij ken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: verander lijke bewolking, mogelijk regenbuien. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te uur 760 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 urn- 760.4 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. F. P. BEICHERT, 17 Anegang 17. Nieuwste modeller te Haarlem. Zondag 24 Mei Hoogste gisteren F. 59» Laagste heden nacht F. 48"" Hedenmiddag 12 uur F. 58 Maandag 25 Mei Hoogste gisteren .F. 60° Laagste heden nacht. F. 58 Hedenmiddag 12 uur F. 58"> Nee want vader wil niet, dat we nesten uithalen. Maai', wat doen jelui er dan .ee I Uitzuigen, juffrouw, 't is wat lekker, hoor Vogelvrienden moeten eens over dat antwoord nadenken. Mij was dit motief van, nestroof nieuw niet voor ekster en kraai, maar voor jongens. Ik dacht, dat zij nesten uithaalden om de eieren te verzamelen, er snoeren van te ma ken maar ze doen 't nu om de lek kernijen. Het kwaad krijgt nu een nieuwen leelijken kant eu het zal er moeilijker door worden uit te roeien. Want met jongens, die eieren thuis brengen, is nog eens te praten, maar jongens, die stiekem eieren uitzuigen en de leege schalen vertrappen, ont snappen aan onze contröle. De vogelvrienden mogen dus dub bel waakzaam zijn en overwegen wat tegen deze verkeerde uiting van snoeplust der jeugd is te doen. SCHOTEN. Snel recht. Zaterdagavond werd d" Tugela- straat in rep en roer gebracht door een paar vrachtrijders, die aan e«n bewoneai een vrachtwagen in huur hadden gegeven, doch dezen nu kwa men terug eischen. Er scheen achter deze verhuurder ij nog wat verscho len, ten minste beide partijen kon den het niet eens worden. Er werd nog een deur vernield, waar de eene partij eerst met zijn hand tusschen gezeten had. De politie kalmeerde de gemoederen, terwijl later op den avond de eigenaar zijn wagen terug kreeg. Brand. Zondagmiddag werd de politie ge waarschuwd, dat er brand was ont staan in een. partij paardenmest, aan den loswal op de Sehalkburgerkad*. Met behulp der gemeente-werklieden kon men het vuur na ruim een uur blusschen. De dikke rookzuilen trok ken echter heel wat nieuwsgierigen. 26 Mei 1908, Openbare vergaderin Het Haarlemsch Arbeiders-Secreta riaat houdt Dinsdagavond een open bare vergadering ter bespreking van het resultaat der gehouden conferen tie met de afd. Haarlem van den Aan- nemersbond en de Werklieden-orga nisatie over individueel Arbeidscon tract, in tegenstelling met dat der Burgersmeden-Patroons. Als sprekers treden op de heeren B. R. Dijksterhuis, L. v. d. Wal, Se cretaris van den Timmerliedenbond; W. F. Dekkers, Secretaris van Metaalbewerkersbond. W andeltocht. Gisterenmorgen maakte het muziek korps van de E.N.E.T. een wandel tocht over Elswout, Bloemendaal Overveen. Menig muziekstukje werd ten beste gegeven. Onzedelijke handeling Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen een 60-jarigen winke lier en sigarenmaker, ter zake van het plegen van niet nader te noemen handelingen met meisjes beneden de 12 jaren, die hij daartoe in zijn win kel of werkplaats lokte. Examen hand teekenen. Bij beschikking van den Minister v Binnenlandsche Zaken is bepaald, dat de commissie, belast met het ex meeren van hen, die een akte van be kwaamheid verlangen voor het hand- teekenen bedoeld dn art. 87 der wet tot regeling van het lager onderwijs voor het jaar 1908 zitting zal houden te Gravenhage. In de commissie hebben o.a. zit ting de heeren G. J. H. Kerkhoff, leer- aar aan de burgeravondschool en de school voor Kunstnijverheid te Haar lem; H. J. de Vries, leeraar aan de boogere burgerschool en directeur van de burgeravondschool te Haarlem; Nederlanden daar Zaterdagmorgen is aangekomen en door de Konink lijke familie werd ontvangen. Zij reist van daar naar Ulriksdal, om een bezoek te brengen aan de Ko ningin-weduwe Sofia. KAMERS VAN ARBEID. Naar Het Vad. verneemt, is een ontwerp tot herziening van de wet op de Kamers van Arbeid in voorberei ding. Het voornemen der regeering moet zijn, de bevoegdheden der Kamers uit te breiden en te versterken. DE MALVERSATIES TE HOLTEN. Omtrent den gearresteerden secre taris-penningmeester van het onder ling veefonds te Holten vernemen wij nader, dat, volgens een vroegere me- dedeeling van den president {den ge arresteerden burgemeester), aan com missarissen de kasgelden rentegevend belegd waren te Zwolle. Dit blijkt on waar geweest te zijn. Toen zij Woensdag te Holten ver toefden deelde men ons mede, dat de secretaris-penningmeester aam com missarissen verklaard zou hebben, dat het verdwenen bedrag (f 1197) hem door zijn neef ontstolen zou zijn. Wie naar de beschrijving, daarvan in eenige bladen gegeven, mocht mee- nen, dat het huis van den gearres teerden burgemeester een zoon van het a.-r. lid der Provinciale Staten gelegen aan de eenige dorpsstraat, een kasteel, en de aan de overzijde gelegen tuin een lusthof zou gelijken, vergist zich zeer. Des burgemeesters huis, thans geheel toevertrouwd aan da zorgen zijner huishoudster, be hoort wel tot de grootste dorpswonin gen, maai- maakt uitwendig vol strekt geen grootschen indruk. De tuin er tegenover is evenmin royaal BLOEMENDAAL. 'Als een bijzonderheid kan worden gemold, dat in het Bloemendaalsche bosch het geluid te hooren is van den in Duitschland veel voorkomende hop vogel. NESTEN UITHALEN. Men schrijft uit Bloemendaal aan het Hbld. Vogelvrienden mogen weer waak zaam zijn, want hoe hard de vogels het te verantwoorden hebben, blijkt uit het volgend staaltje van afkeu renswaardige sport bij de platte- Jandsjeugd. Een dame, die op een dorp hierin 'de buurt een kinderbondclubje leidt, sprak onlangs ook over het nestjes uithalen met de jongens van het 'dorp. Bij die gelegenheid werd haar met trots een jongen genoemd, die al 80 eieren had uitgehaald. Tachtig eieren door één jongen geen wonder als onze vogelstand ver mindert. Men verbaast zich er eerder over, dat ondanks al die vijanden jongens, katten, kraaien, eksters. Vlaamsche gaaien en.... hoeden maaksters er nog vogels rondvliegen. De dame vroeg den jongens, wat hun ouders daar wel van zeiden Die weten er niks van, was hét entwoord. Brengen jelui die eitjes dan niet thuis Raadsvergadering op nam. uur. Benoeming commissie reclames hoofdelijke» omslag. Aanbieding ontwe rp -verordening art. 7 der Drankwet. Wijziging verordening commissie van bijstand gasfabriek. Voorstel huur schoollokalen. Herziening reglement voor het Bur- ;erlijk Armbestuur. Voorstel met begrooting verbouw oud Raadhuis. Ontslag en benoeming Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Verzoekschriften en Ingekomen stuk ken. BENNEBROEK. Toen Zaterdag de brandstoffenhan- delaar A. Tempelman afstapte had hij het ongeluk van den wagen te vallen. Twee wielen van den zwaar beladen wagen gingen hem over den rechterschouder. Ook had hij zich aan hoofd en handen gewond. Geluk kig was het letsel niet zoo ernstig of hij kon na eenigen tijd zijn weg weer vervolgen. Bij de aanbesteding voor den bouw van nieuwe schoollokaliteiten enz. voor het pensionnaat Het Heilig Hart, was door elf personen ingeschreven; laagste inschrijver was v. d. Pol Leli- veld te Hillegom, voor 18750. Hoog ste inschrijver was v. d. Bos te Hille gom, voor f 22100. Het werk is nog niet gegund. IJMUIDEN. Openlucht-repetitiën. De Harmonievereeniging Concordia alhier houdt des Zondags openlucht- repetitiën achter het postkantoor aan het Sluisplein. Dit is eene aangena me en welkome afwisseling voor het te IJmuiden blijvend publiek. Ze trek ken dan ook groote aandacht. Deze repetitiën worden gehouden voor de deelneming aan de a.s. con coursen. De visscherij-quaestie. Een algemeene adresbeweging aan de volksvei-tegenwoordiging is een gevolg van het actief optreden der af- deeling IJmuiden van de Vereeniging ter bevordering der Nederlandsche Visscherij. Werd reeds melding gemaakt van adressen dier genoemde afdeeling, der reeders en der vischhandelaren, heden gaat weder een adres in zee, onderteekend door meer dan 100 ne ringdoenden en morgen wordt een adres verzonden door de vischlossers, vischknechts en losse werklieden, met ruim 350 handteekeningen. Zij allen beoogen natuurlijk her stelling van den ouden toestand, op dat geen staking meer zal uitbreken, waardoor IJmuiden zoo ernstig ge schaad is geworden. De Kamer gaat evenwel op reces tot 10 Juni en 11 Juni is de dag, waarop beslist zal worden, of weder gestaakt zal worden, dan wel of het doel der koopers is bereikt geworden. De adressen zullen dan nog niet- in de Kamer behandeld kunnen zijn. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen: B. van Meurs, Nijmegen, Groot Kijkduin, 1 p. Mej. W. J. Vinke, Amsterdam, Ho tel d'Orange, 1 p. Fam. Axnsteine Den Haag, Brede- rodestraat 11, 3 p Fam. Gompertsz, Amsterdam, Bre- derodestraat 7, Fam. de Jonge, Amsterdam, Haar lemmerstraat 9, 6 pers. Mej. Rtickersfeld, Bukholt, Villa Zeerust, 1 p. „De burgemeester ging niet veel uit." was hetgeen we bij ons bezoek uit veler mond vernamen. Velen der dorpsgenooten begrijpen dan ook niet, hoe het hoofd der gemeente kwam tot de daad, waarvan hij thans wordt verdacht. „We hebben wethouders noodig, die uit eigen oogen kunnen zien, en met eigen hersenen kunnen denken," deelde iemand ons mede. In die verklaring lag o.i. een diepe waarheid. De beide wethouders toch hebben te veel vertrouwen gesteld in den burgemeester. Hun administratie ve bezigheden bepaalden zich het komt meer voor tot het teekenen van stukken. De gemeenteraad, bestaande uit 7 leden, kwam niet dikwijls bijeen. Dit college was eveneens zeer meegaand van aard. Sinds een eenvoudige kleer maker daarin zitting heeft genomen, valt er eenige oppositie waar te ne men. (Tel.) KONINGIN EMMA IN ZWEDEN. Reuter seint uit Stockholm, dat II. M. de Koningin-Moeder Emma der EIGENAARDIG HUWELIJK. Deze week huwde te Hontenisse eene weduwe met vier kinderen met oen jongeling uit Stoppeldijk, die het gebruik zijner beenen mist en zich, op een bankje zittende, slechts kan voortschuiven. Het huwelijk werd ook kerkelijk ingezegend en voor dat doel moest de bruidegom in het kerk gebouw worden binnengedragen. EEN AARDIG NEST. Hoort men soms van vreemde, haast onmogelijke broedplaatsen van vogels, thans heeft men onder den hak van een der wissels even ten westen van het station te Veenwou- den (Fr.) een nest gevonden met jon ge katten. In weerwil van het ge knars en geklop van den wissel en het gedreun der voorbijsnorrende treinen, is de oude poes blijkbaar volkomen op haar gemak in haar vreemde en gevaarlijke kinderka mer. ONWEDER. Te Dubbeldam sloeg de bliksem in den schoorsteen der onderwijzerswo ning van school no. 1 aan den Dub- beldamschen weg, die tot het dak werd vernield, terwijl ook een hon derdtal pannen werden afgerukt. Bin nenshuis volgde het vuur zijn weg door den schoorsteen en sloeg met een geweldigen knal in de voorkamer het deksel tot afsluiting der opening voor de kachelpijp daaruit, met zóó veel kracht, dat de leuning van een stoel, waartegen het terechtkwam, werd verbrijzeld. Ook eenige andere meubelen werden omver geworpen, terwijl de kamer geheel met roet er zwaveldamp gevuld werd. Brand werd niet veroorzaakt. AANRANDING. In de Torensche Allee te Spanke ren, bij Dieren, werd een elfjarig meisje door een wielrijder aangerand met onzedelijke bedoelingen. De ge meente-veldwachter Vos lieeft den dader te Brummen aangehouden, dank zij de hulp vaix een automobi list, die dadelijk bereid was met zijn auto om te keeren en den dader te volgen. De 19-jarige jonkman, een smid uit Warnsveld, heeft een volledige be kentenis afgelegd. Hij is gevankelijk naar Arnhem overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. NED. HOTELHOUDERSBOND. De Nederlandsche Hotelhouders hond heeft zijn 17e algemeene verga dering gehouden te 's-Gravenhage. Op een desbetreffend verzoek van der Nat. Bond voor Vreemdelingen verkeer in Nederland, gevestigd te Utrecht, werd besloten voor het jaar 1908 een subsidie van ƒ200 toe te staan. In verband met het door den Ned. IJotelhoudersbond ingestelde leerling- contract en het formuleeren van al gemeene bepalingen betreffende het leerlingwezen hield dr. J. C. Erin- gaard van 's-Gravenhage een voor dracht over handelsonderwijs met be trekking tot het hotellioudersbedrijf. Deze rede, welke zeer werd toege juicht, zal eerlang m druk ver schijnen. De eerstvolgende jaarvergadering zal het volgend jaar in de maand Mei te Rotterdam worden gehouden. Wegens periodieke aftreding van de heeren A. Meyer, „De Harmonie", Groningen; L. H. Mulder, „Grand Hotel Mulder", Nijmegen, en J. J. Veerman, „Hotel Velaax%s", Baarn, die niet herkiesbaar waren, werden als bestuursleden gekozen de heeren J. H. Willems, „Hotel Willems", Gro ningen H. Taitsma, „Hotel Belle- vue", Dordrecht, en L. Tekke, restau rateur Dierentuin, Den Haag. Het bestuur is thans samengesteld als volgtH. Warndörff, „Bible Ho tel", Amsterdam, voorzitterTh. Koek, „Hotel des Pays Bas", Utrecht, seci*etarisD. Deinum Sz., Hotel Hortenlust", Bloemendaal, penning meester; B. Dommering, „Hotel Dom mer mg". Winschoten; G. M. v. d. Seijp. „Hotel Central", Delft; F. Si mon, „Musis Sacrum", Arnhemen de drie bovengenoemde nieuw geko zen leden. Besloten werd nog een schrijven tot Baedeker te richten, waarin gepro testeerd wordt tegen de declineeren- de wijze, waarop in Ba< dekei's ui*- gaaf Holland-België over de Neder landsche Hotel-industine in het alge meen en over die in de provincie in het bijzonder wordt .gesproken. Hij zal worden uitgenoodigd, ook met 't oog op zijn eigen betrouwbaarheid als voorlichter van het reizend pu bliek, een nader onderzoek in te stel len. Mocht hij daartoe niet bereid zijn, dan zullen er andere middelen tot verweer worden aangewend om bekendheid te geven aan het feit, dat het Nederlandsche Hotelwezen van den tegenwoordigen tijd de vergelij king met het buitenland glansrijk kan doorstaan en eventueel aan Baedeker's min juiste voorlichting als gids. Ten slotte werden ïxog besproken de drukkende bepalingen voor den hotelhouder van de wet op de Perso- neele Belasting en werd speciaal de aandacht gevestigd op de bepaling der Drankwet, waarbij het den ver gunninghouder verboden is eenig openbaar ambt te bekleeden. Ter gelegener tijd zal opnieuw een actie tegen deze toestanden worden op touw gezet. BRANDEN. Te Horssen sloeg de bliksem in de 1 andbouwerswbning van H. K. Huis, inboedel, 2 varkens en 14 kippen ver brandden. Te Vaals sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer Ha mers. Het geheele huis werd een prooi der vlammen. Hoornvee, kippen, er varkeus kwamen mede in de vlam men om. Niets was verzekerd. Te Witten sloeg de bliksem in de boerenwoning van H. Het vee, dat in den stal stond, en de stal zelf, wer den een prooi der vlammen. Tor plaatse Duiventoren onder Oud- Gastel (N.-Br.) is het huis van .T. de Jong geheel afgebrand. Oorzaak van den brand het aanmaken van een kachel met ^petroleum. ROEIEN. Naar vernomen wordt, bereikte het bestuur van de Roei- en Zeilvereeni- ging „De Hoop" te Amsterdam de heugelijke tijding, dat H. M. de Ko ningin heeft besloten, haar ter gele genheid van haar 60-jarig bestaan het praedicaat „Koninklijke" te ver- leenen. VOETBAL. II. V. V.Southampton F. C. 24. HOLLANDSCHE TERREINEN IN DEN BAN. Het „Sportblad" bericht, dat door de Football-Association een schrijven aan H. B. S. en Sparta is gericht, waarin wordt - medegedeeld, dat, waar die vereenigingen twee A. F. A.-clubs tegen elkaar (Richmond Hampstead, met Paschen) hebben la ten spelen, de F. A. beslist zal wei geren om, wanneer een officieel En- gelsch elftal naar Holland komt, op de terreinen dezer clubs te spelen. Zondag speelde de voetbalclub Her cules tegen Excelsior om een zilveren lauwerkrans. Met de rust was de stand 3—0. Het eind bracht een overwinning voor Hercules met 40. DE INTERNATIONAL HORSE SHOW. „Alles wijst er op, dat de ^Interna- tional Horse Show" in het laatst der volgende maand in „Olympia" te Londen te houden, alles op dit sport gebied vertoond, zal overtreffen. De inzendingen uit binnen- en buiten land overtreffen alle verwachtingen. Zoowel van Europa's vasteland, uit Amerika, Canada en Argentinië wor den de beste paarden uit de stc rijen dier landen verwacht. Het aan tal inzendingen van ponies zal bui tengewoon groot zijn en de dieren zullen in de arena gereden worden voor rijtuigjes speciaal voor dit doel gebouwd. Huur-paarden zullen voor al ingezonden worden door paarden fokkers in Engeland, Argentinië, Amerika en Nederland. Een groote aantrekkelijkheid voor het publiek zullen ook dit jaar weder zijn de spring-concoursen. Daaraan doen mede de best bekende mannen op sportgebied, onder wie zich o.a. zal bevinden Prins Hermann van Weimar, Hertog van Saksen. Een groot aantal officieren van de bere den wapens der verschillende Euro- peesche rijken hebben zich voor dit- spving-concours doen inschrijven en ook de Nederlandsche officieren zul len er aan deel nemen. Verplicht is, dat de deelnemende officieren zulks doen in hun nationale uniformen, iets wat natuurlijk de aantrekkelijk heid van bet schouwspel zeer zal verhoogen. Een andere aantrekkelijkheid zal wezen het rijden van Mrs. Blain, „Belle Beach", die bekend staat als een der beroemdste paard-rijderessen van Noord-Amerika. Het programma is nog niet geheel opgesteld, doch het aantal inschrij vers is van dien aard, dat de show vermoedelijk enkele dagen langer zal moeten duren dan tot dusverre het plan was." WOESTDUIN. Zondag was het de „Negende Dag" voor Woestduin, de gegeven courses op dezen dag waren alle zeer inte ressant en de velden zeer goed bezet. Koster Sr. opende de overwinningen door met Prinses Feda gemakkelijk den Eersten Duizendgulden-prijs te winnen in twee minuten. Over het algemeen kan van de mededingeis gezegd worden, dat ze niet voldoende waren voorbereid. Neger maakte een zeer goede course in den Berthus- prijs, en lxet was bepaald jammer, van Knight, dat hij zijn eigen weg niet behield, doch vlak voor La bor het pad koos dit bezorgde hem disqualificotie. Opmerkelijk is het, dat men, wan neer zoo iets geschiedt in de rennen, steeds een kwartiertje noodig schijnt te hebben alvorens de uitspraak komt. In de draverijen zijn de heeren meestal veel vlugger. Voor den heer Bultman was het echter jammer. Lancier hield zich ditmaal goed, door den Kapitein-prijs te winnen, in een kilometer tijd van 1.52. Bertha Emil was in 1.371/2 een prachtige tweede. In den aanvauL was de gang van den winner niet schitterend, doch toen hij eenmaal den goeden, loop had, toonde de hengst wel snelheid. L'Occasion moest ditmaal het derspit delven voor Tlie Dasher, die momenteel bijzonder goed in vorm schijnt te zijn. Mew was met Glad some een onverwachte tweede en Handsome II werd derde. Ormonde schijnt Woestduin niet erg best aan te staan. Blanqy, door Mol gereden, maakte een zeldzaam mooie course. Carmen pakte vooral op het laatst sterk aan, doch moest tevreden zijn met den tweeden prijs. Ardent streed moedig het geheele parcours en ein digde als derde. Brunhildesteyn kon zijn verrichting van laatstleden Zondag niet herha len. Goudster en Vent d'Ouest waren geen oogenblik gevaarlijk. Dollar, die vooral op het laatst veel genomen word en waarvan wij bij geruchte vernemen, dat de voshengst 1.31 in den arbeid te Bergen zou getoond hebben, eindigde in liet achterste ge lid en Mrs. Rush toonde wederom een nuttig Steepler te zijn, door de favoriet Paymaster, waarop Lelywhi- te - 'n jockey die dit paard goed kent in den zadel was, met 2 1/2 lengte te slaan, hoewel Mrs. Rush het hoog ste gewicht te dragen had. De gemaakte tijd in dit nummer was niet bijzonder snel. Op 12 April o.a. toonde Adelheid over eenzelfden afstand 4.12 en 18 April 4.25, doch met het oog op het gewicht van toen en heden moest Mrs. Rush voor Adel heid zijn. De gedetailleerde uitslag is als volgt Anti Yankee Derby II. Eerste Dui zend gulden-draversprijs. Draverij voor 3-jaxige Nederlandsche heng sten en merriën. Afstand 1600 Meter. 1 Prinses Feda, Koster Sr., in 3.13 min. een vijfde sec. 2 Krolika, Schönrock, in 3.11 min. twee vijfde sec. 3 Clara, A. Wjtteveen, in 3.14 min. een vijfde sec. 4 Cresus, Commijs, in 3.15 min. drie vijfde, sec. Berthus-prijs. Ren op de vlakke baan voor Inlandsche paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 2700 Meter. 1 Labor (55 1/2 K.G.), Allen, in 3.10 min vier vijfde sec. 2 Admiraal Togo (56 1/2 K.G.) Ha- theway. Gedisqualificeei'd Neger (63 K.G.), Knight, wegens hinderen. Kapitein-prijs. Record draverij voor Nederlandsche paarden. Minimum afstand 2000 M. 1 Lancier (2000), Schönrock, in 3.43 min. drie vijfde sec. 2 Bertha Emil (2300), Ockhorst Jr., in 3.44 min. een vijfde sec. 3 Goudmijn (2300), Commijs, in 3.51 min. vier vijfde sec. Rack Rent-prijs. Ren op de vlakke baan, voor paarden van drie jaar en ouder. Afstand 2700 Meter. 1 The Dasher (541/2 K.G.), Threl- fell, in 3.12 min. twee vijfde sec. 2 Gladsome (53 K.G.), Me'w. Vele lengten. Kozir-prijs. Handicap draverij. Mi nimum snelheid 1.41. Minimum afstand 3600 M. 1 Blanqy (3650), A. Mol, in 5.56 xnin. een vijfde sec. 2 Carmen (3725), Schönrock, in 5.57 min. 3 Ardent .(3650), Assendelft, in 5.57 min, vier vijfde sec. Princess Ida-prijs. Steeple chase voor paarden van 4 jaar en ouder. Afstand 3300 M. 1 Mrs. Rush (76 K.G.), Sherlock, in 4.28 min. 2 Paymaster (731/2 K.G.), Lelywhi- te, 2 1/2 lengten. Purslet gevallen. DOLLY KING. Door den heer Glas te Loppersum is van den heer Ockhorst gekocht Dolly King, om te dienen als fok- merrie. Athletische w e d s t r ij d en. De Zondag te Rotterdam gehouden voorwedstrijden der in Juli te hou den Olympische Spelen zijn schitte rend geslaagd. Er moeten ongeveer 40.000 bezoe kers zijn geweest. Voor de orde was goed gezorgd, maar toch ging het publiek zich even te buiten. De leden der Arnhemsche. Athle- liek-Vereeniging U. D. I hebben de meeste eerste prijzen in de wacht ge sleept en het laat zich aanzien, dat loopers, als E. Coops, Jac. Hoogveld en vooral de gebroeders Evers niet te vergeten, ons land op de Olympi sche spelen in Londen zullen gaan vertegenwoordigen. De wandelprij- zen bleven alle in Rotterdam, doch de winner van den Marathon-wed strijd is de Amsterdammer W. F. Theunissen, die niet alleen den favi riet G. Buff, klopte, doch bovendie een tijd maakte, welke slechts eenig minuten verschilt met de beste Marj thon-tijden, in Engeland gemaakt. Hij liep de 40 K.M. (Rotterdam- Gouda en terug) iix 2 üur 56 mii 44 2/5 sec. Siphax (Haarlem) won den 2de prijs 800 M. hardloopen in 2 m. 36 3, sec. De verschillende feestelijkhede slaagden naar wenscli. JAPANSCHE CONSULS IN N'EDEI LANDSCH-INDIë. Aan de „Ostasiatische Lloyd" leenen wij het volgende bericht „Japan had tot nu toe geen cons laire vertegenwoordigers in Nede landsch-Indië, maar nu schijnt, gens berichten uit Japansche broi die xiog bevestiging behoeven, in h begin van April te 's-Hage een ve drag te zijn gesloten, waarbij voo zien wordt in de vestiging van mee dere Japansche consulaten, i eerste plaats een op Java. in d( Archipel. Het „Hbld." voegt hieraan toe Inderdaad is begin April een v drag met Japan gesloten betreffen! toelating van Japansche consuls de Indische havensteden. Dit verdri is nog niet gepubliceerd, daar S moet geratificeerd worden, h( geen te Tokio geschiedt. De act van bekrachtiging zijn reeds Tokio verzonden. Het verdrag i: heel gelijkluidend met andere dragen van dien aard, gelijk de sedert 1855 plegen gesloten te word en is derhalve te beschouwen van louter formeelen aard. Van. ingezonden stukken, geplaa of niet geplaatst, wordt de kopie d inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek st de Redactie zich niet aansprakelij! Haarlem, 25 Mei 1908. Aan de Redactie van Haarlei Dagblad. Mijnheer de Redacteur! Zooals u ook wel zult hebben gemerkt, schijnt het tegenwoor( gewoonte te zijn, in sommige si gar winkels exemplaren van het „Pi Journal" en andere Fransche bla jes met meer of minder sensatiew kende gravures bedrukt, veelal schreeuwende kleuren, voor de men te plakken. Op zichzelf schijnbaar een onset dige manier van reclame. Het wat kijkers, en misschien won eenige van hen koopers. Accoo Maar somtijds, en ook nu weer walgelijke, weerzinwekkende veri ïxïngen afgebeeld en die vind ik afs( welijk. Kan dit niet worden verbod Zoo dit niet kan, zou ik bedoek winkelier vriendelijk doch drinj willen verzoeken: doe s.v.p. die pla voorstellende den laatsten moord Jeanne Weber van de ramen 1 Als ik daar groepen van kimde voor zie staan kijken, gaat mij huivering door de leden. Dat ik in mijne opvatting niet leen sta, is mij gebleken bij een si renwinkel nabij Museum Teyler het Spaarine, Meermalen is mij opgevallen, deze winkelier alleen die platen v 't raam hangt, welke geen aanst gaven, en de afschuwwekkende ten toon stelt. Wanneer de andere keiiers dit voorbeeld navolgen, k nen zij rekenen op dankbaarheid uw abonné H. EEN ONTROUW NOTARIS. Omtrent de behandeling der van den oud-notaris Bosch voor Middelburgsche Rechtbank wordt i het volgende gemeld Interessante bijzonderheden verde het verhoor niet op. All bleek, dat de beklaagde van ds bekendheid van velen zijner slachi fers met de wet grovelijk misbr had gemaakt. De nxcesten hunner hoorden tot een stand, waarvoor meerendeeïs kleine verliezen beteekenis hadden. Een der getuigen, executeur-tes memtair in een hoedel, had den no ris tot betaling van het aandeel onderscheidene erfgenamen het da voor benoodigde geld ter hand steld. Toen hem bleek, dat dit i aan de rechthebbenden was uit keerd had hij, ofschoon gedekt d een quitantie van den notaris, eigen middelen, na daaromtrent de begunstigden gepleegd over! drievierde van het hun toekomei uitbetaald. Wat de vervalschte authentii akte betreft, werd door twee vroeg klerken van den beklaagde pertin verklaard, dat zij hem hadden ge zen op het feit, dat waar in die a werd. vermeld dat het huis, waai hypotheek -werd verleend onbel was, er reeds een schuld op rus doch dat hij niettemin de akte 1 gepasseerd. De man, wien schuldbekentenis aanging, iem van weinig ontwikkeling en slt van gehoor, had niet verstaan hem werd voorgelezen en de s geteekend zonder te weten wat eigenlijk deed. En zoo waren er onder dè be deelden meer, o a. een hypothe lxonder die, zonder aflossing ontvi gen te hebben, de eerste grosse schriftelijk verzoek van den bekla de hem die zond en zich er veri weinig om bekommerde, dat hij niet terug ontving. In vele opzichten is door den klaagde gefraudeerd, maar uit 1 getuigenverhoor kwam duidelijk a 't licht dat óf de geringe ontwikl s ling zijner cliënten, óf hun goed 1

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2