Verschijn» degelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA OM ONS HEEN Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws 26e Jaargang. No. 7645 DONDERDAG 28 MEI 1988 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN, Vofii Haarlem 1.2S l'ooi de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente),1.30 Pranco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 iï de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM, ADVERTENTIÈNi Van 1—5 regels 50 Cts.j Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer/0. EO Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing i 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie eis Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, DrukkerijZolder Buitenspaarne 6, Telefoonnummer f22. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Met het oog op den Hemelvaartsdag [verschijnt het eerstvolgend nummer onzer courant Vrijdagavond. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. DONDERDAG 28 MEI. Brongebouw, Concert Haarl. Mu ziekkorps 8 uur. I Groote Kerk, Orgelbespeling 2-3 u. Muziek in den Hout, 2* uur. No. 748. les misdeeld Stadskwartier- De Nederlandsche waterwegen mo gen in zoover voordeelig zijn voor »nzen handel, dat deze niet geheel en al van het spoorwegvervoer behoeft Jaf te hangen, daar staat tegenover, 'dat in menige stad van ons natte va derland het onbelemmerde verkeer ir de grachten letterlijk in tweeën it gesneden. Amsterdam is er in it opzicht goed aan toe. Daar wordt ir de vaste, steenen bruggen voor geregeld verkeer gezorgd, omdat in de singels toch zoo goed als scheepvaart is. Maar wij in lem, die langs geen enkele brug van en naar het oostelijk !eel kunnen gaan, zouden er toe komen, om den veerman den Koudenliorn voor de meest vertrouwbare passage tusschen de wee Spaarne-oevers aan te zien. Die jaart ten minste, als 't moet, gesta- licj Aoo*. t ituni' bruiïée.", u« ,angebrug, de Melkbrug, de Grave- Iteenenbrug, staken op de meest, on tzette tijden den dienst voor de een if andere onnoozele galjoot, die er loor komt varen. Menschen, die aan den Westkant fan Haarlem wonen en in 't oosten [een boodschap hebben, weten niet fat een onaangename geschiedenis flat ;elkens opendraaien van de brug voor een geregeld verkeer. Je weet van den prins geen kwaad, omt aanloopen en merkt, dat je aan en van de twee Spaarneboorden ge- angen bent. Gebeurt het je bij de tngebrug, loop dan maar niet naar e Melkbrug, want juist als je er ankomt, gaat die ook net open en je berouw, dat je niet bij de angebrug gebleven bent. Het beste dus maar, om je ziel in lijdzaam- eïd te bezitten en af te wachten, tot brugwachter de brug weer gelieft iclit te draaien. Misschien kan het als troost gelden, at je er nooit alleen wacht. Zóó roeg of zóó laat kan het niet wezen, er staat in een oogwenk een heel ezelschap te hunkeren. Mannen met andwagens, een wagen met brand- offen, bespannen met een paard, ïffrouwen achter kinderwagens, een ieisje, dat een broertje met een min meer viezen neus vervoert op een lortwagen en bovendien nog op een asje moet passen, benevens voetgan- ers in soorten. Allen in doffe berus- ng, zwijgend en starend naar de ihuit ,,de Twee Gebroeders" of „de rouw Hendrien", die onder de brug oorgeboomd wordt met ai de kracht, 'aarover een opgeschoten jongen be- ihikt, terwijl de schipper zelf op tmkerroode, trijpen pantoffels het ler houdt en de vrouw,, met veel- ntig blond haar, met de jongste op et dek zit en de scheepskees als een izende te keer gaat tegen ons, enschen aan den wal, met al den van een zeeman tegen een ndrot. Het duurt minuten, hoeveel inuten weet je niet en waarschijn- ik niet zooveel als je wel meent, ant wachten duurt lang. Maar in k geval moeten we wachten en dat in den tegenwoordigen tijd eene arouderde zaak. Ik wil niet zeggen, it wie er eens een enkelen keer mee maken heeft, belangrijk in zijn vensgeluk zal worden geschaad, aar 't hoort niet meer zoo. De geest tijds sluit wachten bij een brug t. 't Is zoo hopeloos ouderwetsch. Natuurlijk ligt het groote bezwaar elders. Menschen die over het Spaar- ne wonen, of die daar vaak moeten wezen, zijn vooral de dupe van de historie. Dat is vooral waar te ne men aan de Langebrug. Vooreerst hebben de duizenden, die met de tram gaan, er belang bij, dat daar een ongehinderde overtocht is. Om het haverklap staan de electrische trams bij het wachthuisje op de Kam pervest roerloos te wachten, totdat er een onnoozele schuit voorbij geva ren is het moderne vervoermiddel gehinderd en belommerd door het ouderwetsche. Een enkelen keer rijdt zelfs de dienst van tien minuten la ter zijn collega achterop, zoodat ze gezellig, maar ietwat smadelijk, op elkanders electrische hielen naar Amsterdam rollen. Dan is er een groot deel van het personeel van de Ilollandsche Spoor, dat eenige keeren daags die brug passeeren moet en zenuwbedervende harddraverijen houdt met een vaar tuig, dat het heel in de verte ziet aankomen. En ten slotte is er nu nog bijgekomen het openbaar slachthuis, waarmee allerlei menschen dagelijks le maken hebben slagers en hun personeel, ambtenaren, particulieren, meest menschen, voor wie de tijd kostbaar is Ik zal maar geen vergelijkingen :aan maken tusschen de belangen van de scheepvaart en die van den onbelemmerden overgang. Er komen te veel indii'ecte belangen aan te pas, die we toch niet onder cijfers kunnen brengen. Maar ik zou wel eens willen vragen, of deze toestand nu maar altijd zoo zal blijven. Nog daargelaten tram, werkplaats van de spoor en slachthuis, zijn er andere belangen, waarvoor een onge hinderde overgang over 't Spaarne een overgroot.belang is. Er is in het zoogenaamde Amsterdamsche kwar tier een sterke neiging tot uitbrei ding. Het gemeentebestuur verwacht daarvan zooveel, dat het een plan van bebouwing heeft vastgesteld. Ieder, die er maar even rondkijkt, zal zien, dat daar in korte jaren stellig een heel nieuw kwartier ver rijzen zal. Moeten de menschen, die zich daar zullen vestigen, nu maar altijd weer voor de open brug staan wachten, uit en ter na Op den duur zal dat niet gaan. Daarom is het vraagstuk nu, terwijl die groote uit breiding nog niet gekomen is, ac tueel. Er is een tijd geweest, dat het vraagstuk gedeeltelijk opgelost scheen te zijn. Dat was toen Anderheggen en Neumeijer eene concessie hadden aangevraagd voor een electrische spoor (later de E. S. M. geworden), waarin voorkwam een station aan den Kleinen Houtweg en een soort van overzetveer over het Spaarne te genover de Bakkerstraat. Dat was een soort van vlot op sterke palen, waaraan van onder wielen waren be vestigd, en die over rails liepen, wel ke op den bodem van het Spaarne waren gelegd. Maar zoo'n oorspronkelijke con cessie-aanvraag is net een wurm. Vooreerst omdat ze lang is, ten twee de omdat ze zich kronkelt in allerlei bochten om de heeren te behagen en ten derde, omdat er naderhand aller lei stukken afgesneden kunnen wor den zonder dat daarom de kop en het gekorte lijf ophouden te leven. Zoo is het ook met deze concessie gegaan. De overzet-inrichting is er afgenomen, daar de tram niet zoover doorgetrokken werd en daarmee is een vaste overgang over het Spaarne weer voor wie weet hoe lang verval len en kunnen wij weer als vanouds staan gapen, letterlijk en figuurlijk, voor onze open bruggen. Ziedaar het vraagstuk. Aan een oplossing waag ik mij niet. Of een drijvend vlot, zooals ik hier boven beschreef, de zaak in orde zal brengen, dan wel of we ons heil zul len moeten zoeken in een zwevende brug, zooals te Rouaan, of in een gewone pont, of in een sterk verhoog de brug, laat ik graag aan de des kundigen over le beslissen. Waar de geleerden (zie de pont te Velsen) zich al geweldig in de vingers kunnen snijden, daar past den leek beschei denheid. Het eenige wat vaststaat is, dat er eené oplossing zal moeten komen. Tien of vijftien jaar geleden, toen de OGsterhuurt eigenlijk een soort van dood kwartier was, waarmee de rest van de burgerij weinig of geen belangen had, waren onze draai- en ophaalbruggen goed genoeg. Dat zijn ze nu niet meer. Er moet verbetering komen, die althans op één plek een onbelemmerde verbinding van de beide oevers mogelijk maakt. Is dit vraagstuk er niet een voor de technici van de E. S. M. om op te lossen Deze Maatschappij, die tel kens haar reizigers ziet toenemen, krijgt daardoor bij de oplossing van het vraagstuk een steeds grooter be lang. Zij zal, duif ik wel veronder stellen, zich als het noodig is, ook in financieelen zin niet aan de verbete- ing onttrekken. J. C. P. ENGELAND. Fraukrijk's President is nog altijd in Engeland aan 't feesten.... Hoofd zaak van zoo'n bezoek schijnthet eten te zijn, want daarbij gebeuren de gewichtigste dingen Aan tafel moet getoast worden veel getoast zelfs En 't zit 'm vooral in die heildronken Als beide regeerders Edward en Fallières zóó lang leven, als 't hun is toegedronken, dan worden ze con currenten van Methusalem Er werd ook veel over de politiek gesproken, en herhaaldelijk is verze- irprrL dnf Ha vpvïlnrtdbmirliTifr schen beide landen prachtig is. „De wereldvrede zal daardoor gediend wezen", zei koning Edward. We zullen 't hopen De Pers zoowel in Frankrijk als Engeland is vol en vol lof. 't Is alles botertje tot den boom RUSLAND. Een cler zwartste bladzijden uit de geschiedenis van 't Tsarenrijk zullen wel de jodenvervolgingen zijn. Hierover komen een tweetal eigen aardige berichten tot ons. Allereerst heeft de oud-afgevaardigde in de tweede Doema Kruschewan, van den Bund der Russische Mannen in het te Kief verschijnend blad „Drug" een oproeping aan zijn mede-leden gepu bliceerd, om alle Joden in Rusland.... dood te slaan, daar de regeering toch niets tegen hen onderneemt. 'n Mooi voorstel Een ander bericht komt uit Odessa, waar onlangs door het gerechtshof eenige personen veroordeeld wegens deelneming aan jodenvervolgingen, werden. Op voorstel van den voorzitter van het Verbond van het Russische volk zijn ze echter door den Tsaar bege nadigd. Waar blijft het recht?.... FINLAND. Hier heerscht groote opschudding over het aftreden van Mechelin, den onder-voorzitter van den Senaat, en van de senatoren Donner, Ignatius en Scharnhall. Het aftreden van Me chelin beteekent een wending in het politieke leven van Finland. Zijn heengaan is een gevolg van Stolypin's jongste rede over Finland. De minis ter-president zeide toen, dat de Fin nen steeds met de Russen onder het zelfde oppergezag moesten staan, en dat de Finnen geen misbruik moesten maken van de voorrechten, hun ge schonken. Mechelin heeft zich die woorden van Stolypin aangetrokken, als tegen hem bedoeld. Door den keer, dien de zaken thans genomen hebben, verlie zen de constitutionalisten, dat zijn de jong-Finnomanen en de Svecomanen, zeer aan invloed, terwijl de oud-Fin- nomaansclie partij, de vertegenwoor digster der nationaal-Finsche stroo ming, aan invloed wint. ITALIë. 29 Juni zal de oud-minister Nasi zijn straf hebben uilgezeten. De re geering vreest tegen dien dag groote woelingen, vooral, waar Nasi's vrien den verklaard hebben, dat het eerste werk van Nasi zal zijn om naar Si cilië te gaan, omzijn trouwe kiezers te bedanken Voor zooiets moet men nu een maal in 't zuiden zijn. DUITSCHLAND. De kapitein van Köpenick, de schoenmaker Wilhelm Voigt, heeft in een brief van 17 Mei in de gevange nis te Tegel geschreven aan het „Kö- rigshüiter Tageblatt" 25.700 mark schadevergoeding gevraagd, wegens het ongeoorloofd nadrukken van zijn „Autobiografie". Voigt had die ge schreven voor zijn verdediger, en deze had haar in de „Neue freie Pres- se" gepubliceerd. Voigt schrijft, liet te bejammeren dat een strafvervol ging wegens de verjaring van den nadruk onmogelijk is, maar hoopt, dat het blad hem bij minnelijke schikking zijn eisch zal toestaan. 't Geheele geval teekent weer de onbegrijpelijke brutaliteit van den kapitein van Köpenick Of hij er in zal slagen uit het ge beurde een slag te slaan FRANKRIJK. De socialist Jaurès schrijft in zijn blad „Humanité" over de Marokkaan- sche quaestie. Frankrijk moet nu de moeilijkheden steeds kunnen ver ergeren het recht zoo duidelijk en stellig mogelijk aan zijn kant heb ben. Daarom moet het onverwijld de on zinnige staatkunde prijsgeven, die tot een hevige botsing met heel Ma rokko, dat nu om Moelai Haf id ge schaard is, zal leiden. Frankrijk moet tot een rechtschapen en nauw gezette naleving van de akte van Al- geciras terugkeeren. Het ministerie van Clemenceau heeft Frankrijk door zijne Marok- kaansche staatkunde aan den rand van een crisis gebracht, misschien nog ernstiger dgn die in den tijd van Delcassé. En het land laat het mi nisterie zijn gang maar gaan, en het parlement leest niet eens de onrust barende telegrammen, die de ergste verwikkelingen aankondigen. De Kamer heeft een gewichtig arti kel aangenomen van het wetsont werp op de inkomstenbelasting het artikel waarin bepaald wordtde belasting op het inkomen van roe rende goederen is toepasselijk op di videnden, interesten, renten en alle andere inkomsten van schuldbrieven, geven cfobreaena^ransx'li enPslaa V°of door vreemde staten. Deze bepaling is aangenomen met 349 tegen 170 stemmen. Met eene „roote meerderheid heeft de Kamer dus uitgemaakt, dat de Fransche Rente niet door de wet zal worden verklaard tot een onbelastbaar ver- mogensdeel. PORTUGAL. In de Kamer is de Regeering door de oppositie aangevallen over het wetsvoorstel om een extra-parlemen taire commissie van onderzoek te be noemen in zake de aan het Konink lijke Huis gedane voorschotten. Er was aldus zeiden de aanvallers toch reeds voor dit doel een parle mentaire en grondwettige commissie benoemd. De minister-president antwoordde, dat het aan de Kamer stond het ont werp aan te nemen of te verwerpen, iets wat nogal duidelijk is SPANJE. De minister van lmitenlandsche zaken maakte bekend, dat de berich ten nopens het incidem van Casa blanca, uiterst bevredigend zijn. De Algiersche tirailleur, die een Rif- schutter doodde, staat voor den krijgsraad terecht. De andere aan vallers zijn tot 60 dagen celstraf ver oordeeld. 't Incident schijnt dus zonder ern stige verwikkelingen te eindigen ENGELSCH-INDIë. Zondag is er een gevecht geleverd tusschen de Engelsche troepen en de opstandelingen in het Noord-Westen van Engelsch-Indië. De laatsten tel den 3000 man. Zij leden een neder laag en een verlies van honderd dooden. Aan Engelschen kant was het verlies gering. 't Lijkt bier allengs heusch oorlog te worden STUKKEN VAN DEN RAAD. Verzoek van de firma J. J. Beynes om een houten afdekking te mogen maken voor een electrische rangeer lier, geplaatst op de terreinen der Holl. Spoor. B. en W. stellen voor, de daartoe noodige afwijking van de bouwveror dening toe te staan. Adres van Haarlem's Zanggenot om een medaille voor zijn a.s. con cours voor mannenzang- en gemeng de koren in Augustus. B. en W. stellen voor een medaille te schenken ter waarde van hoog stens ƒ50. Wegens verhooging der jaar wedde van den directeur der Stads apotheek, is een wijziging in haar reglement noodig, die B. en W. voor stellen aan te brengen. B. en W. stellen voor, hen te machtigen in bestekken yoor open bare werken op te nemen de volgen de bepaling: „De in par. 495 der Alg. Voorschriften bedoelde Commissie" (Commissie van advies bij geschillen) ..zal bestaan uit drie leden, te kiezen uit den Raad van Arbitrage voor de Bouwbedrijven in Nederland, welke zullen worden benoemd en de ge schillen zullen beslissen, als in de statuten van dien Raad is omschre ven". Tot dusver benoemden elk der par tijen één lid van die Commissie en in onderling overleg het derde (zoo dit overleg niet tot overeenstemming leidde, benoemde de kantonrechter het derde lid). Daarbij lag de feite lijke beslissing in handen van den derden persoon, wat B. en W. niet gewenscht achten. B. en W. stellen voor, aan B Moolenkamp te Vogelenzang te ver huren een gedeelte van den berm van den weg langs de Leidschevaart, voor 6.80 per jaar. Adres van A. J. E. Paulen, om hem, die bij de d.d. schutterij belast was met de vrijwillige scliermoefe- ningen en als zoodanig een bezoldi ging van 50 genoot, die bezoldiging te doen behouden. Zijn vroeger ver zoek daartoe werd door den Raad afgewezen, omdat die betrekking niet rechtstreeks in verband stond met de schutterij adressant komt daarop evenwel thans terug, onder overleg ging van een afschrift van zijn offi- cieele aanstelling. B. en W. zien geen aanleiding, om op de afwijzende beschikking terug te komen. De schermvereeniging droeg het karakter van een zelfstan dige vereeniging en viel geheel bul ten de bepalingen der Schutterij wet. Uit de schutterij kas kreeg zij 100, uit hare middelen betaalde de veree niging 50 aan haar instructeur. Die belooning werd' dus, geregeld buiten het gemeentebestuur om. ^De^heer G. F. Snijders^ wordt lid van het Burgerlijk Armbestuur. - De onderwijzer aan school No. 8, J. J. Fahrenfort, verzoekt eervol ont slag wegens zijne benoeming te Am sterdam. - Voordracht-voor onderwijzer aan school No. 9 W. van Brouwersha ven, VlaardingenR. M. van dei- Hart, HeemstedeD. L. Beijneveld, Alkmaar. Voor Vaderlanden Koning. Men schrijft ons: Naar wij vernemen, is in de laatst gehouden bestuursvergadering van de Weerbaarheidsvereeniging „Voor Vaderland en Koning" alhier, beslo ten een wielrijders-afdeeling te vor men, waarvoor zich x-eeds een flink aantal leden heeft opgegeven. Voor deze afdeeling zullen van 28 Mei (Hemelvaartsdag) af de oefenin gen een aanvang nemen, er zal dien dag een tocht gemaakt worden naar de Zaansti-eek. Door het bestuur der vereeniging Volksweerbaarheid, af deeling „Zaandam" zal deze wielrij- dersafdeeling wonden ontvangexx in haar oefcningslokaal aldaar, ter na dere kennismaking. R.-K. Onderw ij s. De R.-K. bijzondere onderwijzers iix het bisdom Haarlem zullen ingevolge de jongste wijziging een aanvangs salaris van 550 hebben met opklim ming in 18 jaar tot f 900. De hoofd akte wordt met 100 beloond, met 2 verhoogingen van 50 na vijf- en tienjarig bezit. Vei-plicht bezit der ak ten 1, in, n, p en r geeft 100, k en g 50. Alle dienstjaren tellen mee. Te water gesprongen. Dinsdagmiddag omstreeks half vijf sprong een zekere M. P. in staat van dronkenschap in de Bakenesser- gracht. Hij werd door J. Besseling en J. Voordenhake op het droge naai- zijn woning gebracht. Vernietigd. Door Gedep. Staten is de bestuurs- vei-kiezlng van den Grooten IJpolder vernietigd, wijl ze niet volgens de voorschriften heeft plaats gehad. Door een der bestuursleden was een! bezwaarschrift daartegen ingediend. Oplichting. Gisteren Dinsdag is door de recher che alhier te Amsterdam opgespoord en aangehouden eene 22-jarige juf frouw, als dame gekleed, die een winkelier aan den Kruisweg alhier had opgelicht voor verschillende kle dingstukken, handschoenen, kousen, enz., onder het valsche voorgeven woonachtig te zijn bij den postdirec teur te Bloemendaal. Daar deze bij den winkelier goed bekend was, stel de deze vertrouwen in de juffrouw en heeft haar de goederen afgegeven Zij is ter beschikking van de justi tie gesteld. Liberale Unie. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering van de Kiesvereenigiiig Li berale Unie is tot lid van het bestuur, in plaats van den heer K. Reyne, die bedankt heeft, gekozen de lieer G. J. Droste Jr. Daarna kwam aan de orde het stel len van candidaten in de plaats van de heeren W. P. J. Th. van Linden Tol en Mr. A. S. Miederna, die als lid van den Raad zijn afgetreden. Ia de plaats van "den eerstgenoemde vvei-d opnieuw een medicus gesteld, namelijk Dr. J. Timmer en in de plaats van Mr. Mi edema de heer J. Schi-euders, dii-ecteur van het alhier gevestigd filiaal der Labouchèi-e Oyens Cos. Bank. Getrouw aan onze gewoonte, om over alle Raadscandidaten bijzonder heden mede te deelen, kunnen wij van de bovengenoemden het volgen de vermelden. Dr. Timmer is 5Ï jaar oud en sinds geruimen tijd te Haarlem, eerst in de Hazepaterslaan en daarna in het Wil- lielminapark gevestigd als zenuw arts. Aan het openbare leven heeft hij steeds een wei-kzaam aandeel geno men. Eenige jaren was hij voorzitter van den geneeskundigen kring, hij is voorzitter geweest van de liberale kiesvereeniging Haarlem. Op dit oo- genblik maakt hij deel uit van 't be stuur van talrijke stichtingen der Doopsgezinden, van de Commissie v. Toezicht op het Lager Onderwijs, van 't bestuur van Weten enWerken, de Noord-Zuidhollandsche Stoomtram eoi van de Haarlemsche tram. Verder is hij voorzitter der afd. Haarlem van den Ned. Bond voor Ziekenverpleging en van de Sociëteit Vereeniging. De Liberale Unie bracht hem in De tweede candidaat, de heer J. Schreuders, is 39 jaar oud en heeft hier het filiaal der Labouchère Oyens Cos. Bank eenige jaren geleden op gericht. Hij is lid van den raad vam toezicht op het fonds ter bestrijding van schade, veroorzaakt door onvrij willige wei-kloosheid, werd onlangs door den gemeenteraad benoemd tot lid van de zoogenaamde Staalbron- commissie en had in hare werkzaam heden een belangrijk aandeel. Toen in den afgeloopen winter de werkloozen gesteund werden met vrijwillige bij dragen van de ingezetenen, was de heer Schreuders penningmeester va* het comité. Bij deze candidatuur doet zich een eigenaardigheid voor, namelijk dat ze indertijd bestreden is door dezelf de kiesvereeniging, die haar nu stelt Intusschen is dit bij nader beschou wing niet zoo vreemd als het wel schijnt. De candidatuur wei-d toen na melijk bestreden eenig en alleen op grond van de omstandigheid, dat de heer Schreuders een candidatuur vam de Protestantsche kiesvereen. had aangenomen, wat de L. U. meende, dat hij als liberaal niet had moeten doen. Ten slotte vermelden wij, dat de beide heeren de candidatuur hebben aanvaard. Zooals men weet gaan de vrijzin nig-democraten dezen keer niet met de Lib. Unie samen. Zij stelden reeds den heer Bregonje, letterzetter alhier, candidaat. Naaml. Venn, „de Haarlem sche Soda-Fabriek". In de Dinsdag gehouden alg. verga dering van aandeelhouders werd de voorgelegde balans met winst- en ver liesrekening goedgekeurd en besloten om na ruime afschrijving, het divi dend vast te stellen op 5 3/4 procent, evenals het vorige jaar. De heer Seignette, die aan de beurt van aftreding, als commissaris was werd met algemeene stemmen als zoo danig herkozen. Faillissement C. Planteydt. De vorige week deelden we mede» dat de curator, Mr. Thiel, in het faillissement van wijlen den heer C. in persoon, hoop had, d« /oüjOOO van de betwiste levensverze kering der Maatschappij de Ocean te Londen, aan den boedel ten eoede te doen komen. Door de civiele kamer der Recht bank is echter anders beslist. Zij maakte uit, dat dit bedrag moet toe gewezen worden aan mevr. de wed. Planteydt.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1