Weerbericht F. P. BEICHERT, Heeren Sfroohiedei Thermometerstand Uit de Omstreken Binnenland Rechtszaken Sport en Wedstrijden Laatste Berichten Burgerlijke Stand Telegrammen MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 29 Mei 1908. Hoogste barometerstand 776.7 m.M. te Christianiasund (Westkust Noor wegen) laagste 757.9 m.M. te Sey- disfjord. Verwachting tot den avond van 60 Mei Wind meest matige, Noord-Ooste lijke tot Oostelijken wind. Gesteldheid van de lucht bewolkt .tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen. 1 Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur'769 m.M. Neiging tot achteruitgang". Vorige stand te 2 uur 774 m.M. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. 17 Anegang 17. Nieuwste modellen te Haarlem. Donderdag 28 Mei Hoogste gisteren F. 66» Laagste heden nacht F. 58f Hedenmiddag 12 uur F. 63 Vrijdag 29 Mei Hoogste gisteren .F. 63° Laagste heden nacht. F. 52 Hedenmiddag 12 uur F. 68o ELECTRISCHE TRAM GEDERAIL LEERD. Men schrijft ons: Donderdagavond 8.15 derailleerde een van het Stationsplein komend rij tuig van de electrische tram. Dit is reeds de derde maal binnen zeer korten tijd. Ditmaal was het voorhalcon nog slechts een meter van de 6toep verwijderd, de bewoners be ginnen, en zeer terecht, beangst te Worden. Waaraan dit euvel te wij ten is, aan de lijn of aan te hard rij den, laten wij buiten bespreking doch verandering is onmiddellijk noodig. Met behulp van de trekkracht van een andere tram, en de hulpvaardig heid van vele handen was alles in twaalf minuten bekeken. Wij vertrouwen, dat nog hedeiï Vrijdag .maatregelen zullen genomen worden, waarhij herhaling wordt uit gesloten. Men denke aan het spreek woord: van het kalf en de put. Prof. Hubrecht Naar wij vernemen heeft Prof. Hubrecht te Utrecht, de groote voor stander van de invoering van den Midden-Europeeschen tijd, een' uit- noodiging van het bestuur der Haarl. Hartdelsvereeniging, om over dat on derwerp hier te komen spreken, aan genomen. Dat kan interessant worden, vooral ook omdat een van zijn grootste be strijders is Mr. Joh. Enschedé alhier, die zeer zeker wel met Prof. Hu brecht in debat zal treden. TEN VOLLE BETAALD. Naar wij vernemen ontvangen al len, die iets te vorderen hadden van het kantoor van wijlen den heer J. 'du Rieu alhier, volledige betaling. De ze geschiedt ten kantore van de fir ma Guépin Van der Vlugt. Reeds lang geleden hebben wij voorspeld, dat dit gebeuren zou, maar naderhand meende men dit te moeten tegenspreken. Het is ons dus in elk opzicht aangenaam te kunnen vermel den, dat wij ons destijds niet vergist hebben. Z u i v e 1 b e d r ij f De aid. Haarlem van den Ned. Bond van arbeiders in het Zuivelbe drijf gaat een actie beginnen voor betere toestanden in (dit bedrijf, kor tere werkuren, beter loon en in de eerste plaats voor meer Zondagsrust. Daartoe houdt zij hedenavond een ver gadering, waarop de Bondsvoorzitter, da heer P. Bïemstra, het woord voe ren zal. Militaire Zaken De le luit. G. Koning, van het 10c reg. infanterie, wordt 21 Augustus gedetacheerd in de legerplaats bij Oldebroek. Aan den militie-2e-luitenant van het 7e regiment infanterie C. Heems kerk Jr., wonende alhier, zal op ver zoek eervol ontslag uit den militairen dienst worden verleend. Batig slot. Het batig saldo van het concert in de Groote Kerk op 29 April door me vrouw De VeerDe Lange georgani seerd ten bate van de afdeeling Haar lem en omstreken van het Centraal- genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies, is geweest 116. B r a n d w e e r. Bij hét korps brandblusschers is door B. en W. eervol ontslag ver leend aan den vrijwilliger aan spuit 10. den heer J. Kerkhof, onder dank betuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten. Ned. Herv. Weeshuis. Wij vernemen, dat bij de plechtige inwijding van het Ned. Iierv. Wees huis, de feestrede zal word'en gehou den door Jhr. Dr. M, F. vam Lenn'ep te Aerdenhout, regent van genoemde inrichting. Jubilé. Onder veel blijken van belangstel ling herdacht Donderdag de heer Beugeling. portier aan de Qgntrale Werkplaats der II. IJ. S. M. d-eh dag waarop hij vóór 25" jaar bij genoem de Maatschappij in dienst trad. Na mens de ambtenaren en kameraden werd den jubilaris een fraaie tafel met zes stoelen aangeboden. Namens de Maatschappij werd een enveloppe met inhoud en diploma overhandigd. Schouwburg. Voor het volgend seizoen heeft de Schouwburgdirectie contracten ge sloten met de Kon. Vereen. Het Ne- derl. Tooneel, Rotterd. TooneelgezeL schap, directie Van Eijsden en dé Ned. Tooneelvereenigmg. De laatste geeft ook gedurende de kermis voorstellingen. In het Brongebouw zal tijdens de kermis een Specialiteitengezelschap onder Solser en Hesse optreden. Plaatsgebrek noopt ons, het ver slag over de courses te Bussum tot het volgende nummer te laten liggen. NEDERL. WEERBAARHEIDS- VEREENIG1NG. Onder leiding van den le luitenant- corpscommandant der N. W. V., J. W. Klein, had Donderdag eene veld dienstoefening in de omstreken van 'Gouda plaats. Als partij-commandanten traden op de le luitenant der infanterie, W. J. M. Linden en de reserve 2e luitenant der infanterie, J. Pb. Fuyt. VERONDERSTELLING. Op 27 Mei j.l. zou de Oostpartij (vij andig), onder commando van den lui tenant Linden, een aanval op den Haag doen, doch werd door de West- partij, onder luitenant Fuyt, totaal teruggeslagen en teruggedreven naar Gouda. De voeling tusschen beide partijien is totaal verloren gegaan. OPDRACHT VAN DE OOST PARTIJ. Op 28 Mei krijgt de le luitenant der infanterie N. J. M. Linden, de volgen de opdracht: Begeef u terstond van Gouda (al waar te half tien de afd. Rotterdam en Gouda der N.W. W. en Volksweer- heid zich verzameld, hadden) met uw compagnie naar Moercappelle, bezet deze plaats en doe verkenningen in westelijke richting. OPDRACHT VAN DE WESTPARTIJ. De reserve 2e luitenant der infante rie, J. Ph. Fuyt, krijgt op dien da tum, de volgende opdracht: Begeef u terstond met 2 sectiën wielrijders (de wielrijders, der afd. Haarlem, Den Haag, Leiden, Amster dam en Hilversum, der N.M.V. en wielrijders van Volksweerbaarheid hadden zich te Benthuizen verzameld) in de richting Gouda, tracht door te dringen tot Moercappelle, bezet zoo mogelijk deze plaats en zet verken ningen tot Gouda door. Toen de partij-commandanten zich van de hun opgedragen taak hadden gekweten, liet de leider ongeveer half drie verzamelen blazen, waarop men zich te Moercappelle vereenigde. Nadat de le luitenant-korpscomman dant der N.W.V., J. W. Klein, eenige bespreking óver de plaats'gehad heb bende oefening had gevoerd, betuigde hij den deelnemers zijn dank voor hun opkomst, in het bijzonder 'den wielrijders, die zich van hun stand plaatsen per rijwiel naar het oefe- ningsterrem hegeven had en na eene vermoeiende oefening den terug tocht weder per rijwiel aanvaardden. Hierna begaf men zich gezamen lijk naar Gouda alwaar de troep ont bonden werd. Huishoud- en Industrie school. In de Huishoud- en Industrieschool is een tentoonstelling van het werk der leerlingen te bezichtigen. We kunnen elk aanraden daar eens een kijkje te nemen, om van nabij bekend te worden met de gunstige werking van deze nuttige school. Aan de tentoonstelling is tevens een verloting verbonden, waarvoor prachtige prijzen beschikbaar zijn ge steld. In ons volgend nummer komen we nog uitvoeriger op deze tentoonstel ling terug. BLOEMEND AAL. Er werd in den laatsten tijd steeds over geklaagd, dat de bloementuintjes der ingezetenen het moesten ontgel den. Thans is het der politie gelukt een viertal personen uit Haarlem en Schoten, toen zij in de tuinen van die heeren Stoop en Kramer bezig waren met het afsnijden van bloemen, op heeterdaad te betrappen. Donderdag werd door een tot nog toe onbekend gebleven dame op een rijwiel een jongetje van den heer Au- kes te Haarlem, omver gereden nabij het Kopje, waardoor het knaapje een been brak. Door dr. Van Beusekom werd hij voorloopig verbonden, en daarna pea- rijtuig naar zijn woning vervoerd. HEEMSTEDE. Hedenmorgen om 11 uur 44 mimi ten is de machine van de stoomtram HaarlemLeiden op de hoogte van de Driesprong gederailleerd. Men is nog doende de machine in het spoor te brengen. De dienst is geheel in de war, geen enkele tram kan passeeren en Haar lem bereiken. Door de Rijkspolitie is proces-ver baal opgemaakt tegen J. P., wonen de te Haarlem, wegens vervoer van viseh in gesloten tijd. Een partij visch is daarbij in beslag genomen. HAARLEMMERMEER. Publieke veiling. Te Nieuw-Vennep werden Dinsdag- ten overstaan van de notarissen J. A. Overmeer te Nieuw-Vennep en W. Veenstra te Oude-Wetering, publiek geveild, eenige huizen met erven en 14 H.A. bouw- en weiland, in 7 per ceelen. Perceel 1. Een huis met schuur, enz., benevens 2.96 H.A. bouwland. Gekocht door A. Post, voor 4800. Perceel 2. Twee perceelen bouw land, groot 5.0340 H.A. Gekocht door G. van Zijverden voor 5750. Perceel'3. Twee perceelen bouw land, groot 4.9860 H.A. Gekocht door Gebr. Lanser, voor ƒ7400. Perceel 4. Twee perceelen weiland, groot 1,3410 H.A. Gekocht door H. van Schip Jr., voor ƒ2000. Perceel 5. Een huis met stalling, schuren, enz., groot 25.24 Aren. Ge kocht door H. van Schip Jr., voor ƒ550. Perceel 6. Een huis met schuur enz., groot 9.22 Aren. Gekocht door H. van Schip Jr., voor ƒ250. Perceel 7. Twee huizen onder één dale c. s., groot 9.63 Aren. Gekocht door A. van der Heuvel e. a., voor 350. Te Nieuw-Vennep is, ter verbete ring van het koorgezang in de R. K. kerk, een R. K. zangvereeniging op gericht, met aanvankelijk 20 leden. SLOTEN. De gemeenteraad ontsloeg den thans gedetineerden onderwijzer v. M. van Osdorp. Als bestuurslid van den Bovenker kerpolder is gekozen de heer P. Schrama te Nieuwer-Amstel. ZANDVOORT. De in de vorige week alhier aange houden Duitschers, die voorloopig in het Huis van Bewaring te Haarlem waren opgesloten, zijn door den in specteur van politie overgebracht naar Nieuweschans en van daaruit naar Duitschland getransporteerd. Aan het politiebureau as gedepo neerd en in beslag genomen 'ai valsch 25-centstuk, dragende den beeldenaar van Z. M. Koning Willem II en het jaar 1890. Den len Juni wordt het badseizoen alhier geopend. 'Aangekomen vreemdelingen: W. Hibheln, Amsterdam, Hote l'O- cean, 6 pers. Mej. T. v. Nes, 'Antwerpen, Kostver- lorenstraatweg. Mej. M. Veldhuis, Amsterdam, id. Mej. Brandsma, Utrecht, Groot Kijk duin. Mevrouw Fikker, Haarlem, Hotel Driehuizen. Mevrouw Samuel, Amsterdam, Ho tel Driehuizen. Fam. De Beaufort, Amsterdam, pen sion Paula, 5 pers. Tape, Amsterdam. Ilaarlemmerstr. 18. Fam. Westerwoud, Amsterdam, Brederodestraat 13, 9 pers. Fam. Reynters, Amsterdam, Haa/r- lemmerstr. 14, 9 pers. Mevr. Fievez Leefson, Brussel, Zee straat. J. Leefson, Amsterdam, Zeestraat, 8 pers. Donderdag (Hemelvaartsdag) werd door de zangvereeniging „Kunst na Arbeid" in combinatie met het Har moniegezelschap van hier, een boot tocht. gehouden naar Waddingsveen, om aldaar deel te nemen aan een festival. Eenige prijzen waren be schikbaar gesteld, die bij loting uit gereikt werden. De vereenigingen van hier behoorden' tot de gelukkigen, die een herinneringsmedaille ontvingen. De nummers, door heide vereenigin gen uitgevoerd, vielen zeer in den smaak en waren stellig bij een con cours met een prijs beloond gewor den. Op voordracht van den gemeente ontvanger, den heer H. C. Voet, is de heer Jhr. C. J. Speelman, ambtenaar ter. secretarie alhier, aangewezen om hem bij afwezigheid, ongesteldheid of verhindering te vervangen. Door den heer A'. G. Hógers., te Am sterdam, is verlof aangevraagd voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, in de koffiekamer, biljartzaal en wa randa van het perceel Dr. Joh. Mez- gerstraat 52, alhier. KONINGIN EMMA IN KOPEN HAGEN. Het Kopenhaagsche „Extra Bladet" bevat een artikeltje over het verblijf van de Koningin-Moeder in Denemar- ken's hoofdstad. Dat ook merkwaar dig is als proeve van Deenschen stijl. „Van het oogenhlik af," heet het in het stuk, „dat de Koningin te Ko penhagen aan wal zette, werd ze let terlijk als een prooi achtervolgd door Kopenhaagsche journalisten, met den medewerker van het huichelachtige blad „National Tidende" vooraan. Deze heeren achtervolgden Koningin Emma in eiken winkel; ze liepen haar na in de musea, ze besnuffelden haar ontbijttafel, volgden 'haar over al enz." Volgen dan eenige hatelijkheden aan het adres van met naane genoem de collega's. Is dat niet onbarmhar tig? vraagt „Extra Bladet" dan. Wat heeft deze dame den heeren misdaan, dat ze haar zoo naloopen? 't Is niets dan domheid en neuswijsheid. TWEEDE KAMER. Een half dozijn leden, hoogstens acht, volgden Woensdag de nog even vóór de vacanitie aangevangen debat ten over de arbeidsvoorwaarden dei- burgerlijke Rijkswerklieden. Dit gebrek aan belangstelling was verklaarbaar, omdat voor een alge-' meene regeling'een Staatscommissie was benoemd, welker instelling de Minister Talma tegenover den heer De Klerk verdédigde, die meende, dat deze discussie had moeten afgewacht worden. De Min. beduidde-hem, dat dit debat ook vruchten kon dragen voor den arbeid dezer Staatscommis sie, die evenwel meer bedoeld was om algemeene regelen te ontwerpen, een uniforme wijze van behandeling te verkrijgen. De heeren Passtoors, Helsdingen en Van Vliet bespraken dan de belangen van talrijke categorieën van arbeiders werkzaam onder de verschillende de partementen van al gem. bestuur; de beer Helsdingen bepleitte in het bij zonder het hooren der vakorganisaties en de belangen van het personeel aan de -Hembrug, aandringende op verbe tering in: loonregeling, straffen, werkduur, pensioensbepalingen, zie kengelden, verlof, de aanstelling en behandeling van jongmaatjes enz. Of dit debat zal worden voortgezet als de Karne rop 7 Juni wederkeert, ds nog quaestieus. DE WETHOUDERSBENOEMING TE AMSTERDAM De club der rechtsche Raadsleden heeft met algemeene stemmen beslo ten, om den heer mr. S. de Vries Cz. te steunen voor de vacante wethou dersplaats. Mocht de heer De Vries gekozen worden, dan zal hij hij eventueele aanneming van de benoeming onmid dellijk voor het Kamerlidmaatschap bedanken. Nader blijkt dat de heer De Vries Woensdag inderdaad tot wethouder gekozen is. 1-Iij verkreeg hij de eerste stemming 22 van de 41 stemmen. Op den heer Ketelaar waren 12 stemmen uitge bracht. AANGEHOUDEN. 'De vorige week werd te Beek P. Martens mishandeld met messen en is Zondag j.l. overleden. Twee mijn werkers zijn gearresteerd, VERDRONKEN. In de Nieuwe Vaart, loopendedoor het Spanderswoud bij Hilversum, is de 10-jarige Dirk van der Beek, wo nende in de 3e Oosterstraat aldaar, bij het zwemmen verdronken. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Te Poppel bij Baarle-Nassau wea-d een vader, die met zijn zoontje in 't veld was, door den bliksem gedood. Ook 't kind werd getroffen, doch zal herstellen. De man laat een weduwe en 7 kinderen achter. DOOR DEN DRANK. Te Nieuwe Pekela (Gr.) is de arbei der Schols door dronkenschap in liet kanaal geraakt en verdronken. DE HAGELSLAG. De hagelslag heeft te Baarle-Nas sau meer schade aangericht dan eerst vermoed werd. In vele hoven ziet het er treurig uit, in sommige is alles verba-geld. Op de gehuchten Gorp- eind en Eikelenbosch is van enkele boeren de oogst geheel vernield; som migen hebben 't koren reeds moeten afmaaien om nog een andere vrucht te kunnen zaaien. INBRAKEN. Te Kampen werd ontdekt, dat was ingebroken in het Burgerweeshuis. Er werd maar weinig vermist, eenig geld uit een spaarpot en een paar gouden ringen. Het vermoeden viel op een 19-jarigen jongen, vroeger verpleegd in dat gesticht en' van Rot terdam dien vorigen dag naar Kam pen gekomen. Het jongmensch heeft reeds bekend, en zal naar Zwolle worden opgezonden. EEN HARDE LES. Het was dezer dagen op een mid dag te Buren een ongewone drukte. Tengevolge van een vonnis van het kantongerecht te Tiel, werd een gezin met inboedel en al door een deur waarder op straat gezet. De deurwaarder had een helper meegebracht en een en ander liep best van stapel, maar toen men bezig was, kwamen een paar personen uit Geldermalsen, die geheel buiten de zaak standen, de menigte, die het ge val aanschouwde, aansporen om zich tegen de wet te verzetten, nl. om te beletten, dat een en ander werd uit gedragen, en vervolgens gingen deze 2 Geldermalsers nadat ze eerst het volk van Buren hadden opgehitst, zelf mee aan het uitdragen. Dit maakte het publiek van Buren woedend en toen de tijd was aange broken dat bovenbedoelde 2 personen wilden vertrekken, werden ze letter lijk belegerd. De tegenwoordigheid der politie hield echter de menigte in bedwang. Inmiddels werd deze ver sterkt door een rijksveldwachter uit Tiel. Nadat dieze toestand zoo een uur had geduurd, sprak de waarn. burge meester, de heer v. Ever dingen, de menigte toe, daarbij verzoekende wat ruimte 'te maken en hieraan werd gc- "volg gegeven. Alsnu werden de beide mannen, beschermd door de politie en vergezeld van den heer v. E., gevolg-el door de gansche menigte, den Linge- dijk uitgebracht naar Geldermalsen. Op het gebied van Buu-rmalsen ge-ko men, schijnen de. beide mannen nog vele klappen en trappen te hebben moeten verduren en zijn ook humane fietsen vrijwel onhrüikhaar ge maakt. De politie, die niet talrijk genoeg was tegenover zoo'n groote menigte, hield zich evenwel dapper en aan haar is liet te danken, dat het ergste is voorkomen. De. mannen zullen blijde zijn ge weest, dat ze thuis waren, overtuigd als ze zullen zijn geweest, dat het zich bemoeien met eens anders zaken haast altijd tot slechte gevolgen leidt. (N. v. d. D.) DOODSLAG TE OUDENDIJK. K. Broertjes was met zijn echtge noot,e op bezoek bij zijn buurman, en ging ongeveer 111/2 uur naar huis, toen hij plotseling door G. Schouten werd aangevallen!, die hém. met een schotel van een damliek een slag voor het hoofd gaf, waarop hij be wusteloos neerviel. Zeer kort daarna, kwam hij bij en greep Schouten aan, die door hem op den grond werd ge worpen. Schouten heeft hem daarna met een boksijzer e,en slag gegeven, waarna Broertjes uit zelfverdediging Schouten bij de keel greep en hem worgde. De justitie uit Alkmaar en de com missaris van politie uit Hoorn v. d. Lugt wanen Donderdag ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Schouten genoot een slechte repu tatie. VRIJZ. DEM. BOND. (Vervolg.) Donderdagmorgen werd het con gres heropend met de bespreking van den 10-iu'ig.en arbeidsdag. Inleiders waren de heeren J. Mussert en Mr. H. L. Drucker. Na eenig debat werd de volgende motie aangenomen De vergadering, gehoord de inleiders en de daarop gevolgde debatten spreekt de wen-schelijkheid uit, dat worde getroffen een wettelijke rége ling (Omtrent den tienurigen arbeids dag. In het hoofdbestuur werden herko zen mevr. Wynaends Francken— Dyserinclc ('s-Gravenhage), en dë heeren mr. S. J. L. van Aalten (Rot terdam), P. W. J. van Hasselt (Utrecht), P. Hofstra (Wijnaldnm), Th. M. Ketelaar (Amsterdam), U. G. Schilthuis (Groningen), Herman Snij ders (Middelburg), mr. M. W. F. Treub ('s-Gravenhage), en C. A. Zel ve] der (Sneek). Gekozen worden, in plaats van de heeren mr. H. P. Marchant en m-r. J. Limburg, die niet herkiesbaar zijn, en J. Zijlstra Hzn., die heeft bedankt, en in de 3 nieuwe vacatures, da hee ren Jac. Wellernan (Krabbendijke), mr. J. A. van Gilse (Arnhem), J. Kel derman (Deventer), P. Visser (Rot terdam), prof. dr. D. van Emhden (Amsterdam), en P. Nólting (Am sterdam). INVOER VAN HOOI EN STROO IN DUITSCHLAND. Reuter Seint uit BerlijnDe Ber liner Korresponöenz meldtNu het vee langzamerbaaid wedea' in de wei de wordt gebracht en daardoor het gevaar voor besmetting van den in- landschen veestapel met mond- en klauwzeer door Hollandsch stroo en hooi is verminderd, is binnenkort de intrekking te verwachten van., het verbod van invoer dezer artikelen, die voor de paardenfokkers in het westelijk gedeelte van het land on ontbeerlijk zijn. KERKDIEFSTAL. Inbrekers zijn in de kathedraal Saint Etienne 1e Limoges bezig ge weest. Zij hebben een twaalftal kost bare zilveren en gouden kelken, kan delaars en andere voorwerpen van kunstwaarde uit de 15e en 16e eeuw meegenomen. Men scbat de waarde op 100.000 francs. ONGELUKKEN. Eenige kinderen vermaakten zich te Hees met het wippen op een kar. Onverwachts wipte de kar te ver over, zoodat het dochtertje, eenig kind van v. D., onder den wagen ge raakte, die haar over de borst heen ging. De arme kleine werd met inge drukte borst onder den wagen uitge haald en stierf na eenigen tijd. Maandag verdronk te Druten de matroos J. B., die van de sleepboot „Adriana" viel, terwijl hij bezig was met schrobben. „STIER". Hr. Ms .pantserschip „Stier" is uit de sterkte der vloot afgevoerd en wordt binnenkort verkocht. EEN CYNISCHE DIEFSTAL. De 5de kamer der Amsterdamsche rechtbank veroordeelde de 22-jarige dienstbode, die ten huize van jonk vrouw E. C. Boddaert, "Van Eeghen- straat 163 aldaar, op zoo arglistige wijze, volgens een door haar in de gevangenis beraamd plan. diefstal pleegde, tot 2 jaren gevangenisstraf, ter zake van diefstal bij herhaling. De eisch was 3 jaren. STUDENT EN-ROE1WEDSTR1J- DEN. De uitslagen van de roei wedstrijden Donderdag door den Nederlandschen Studentenroeibond bij Delft gehouden zijn Jonge Skif Junior 2000 M. Final1 J, P. B. de Josselin de Jong (Njord) 2 Th. J. D. Lotte (Nereus). Jonge Vier. Nereus won. Jonge acht. Laga won. Oude vier. Njord won in den beslis singswedstrijd van Nereus. SLAVIA IN DEN' HAAG. Er is over geklaagd, dat het voet bal-seizoen dit jaar zóó geprolon geerd wordt. Nu zijn er voor Zater dag er; Zondag alweer twee wedstrij den in Den Haag vastgesteld. Laten wij dus beginnen met 'de mededeeling, dat het niet de bedoe ling der II. V. V. is geweest, orn nog zoo Iaat in het seizoen wedstrijden vast te stellen. Op Slavia'a komsi Was in September gerekend. Doch nu bericht werd ontvangen, dat zij slechts op 30 en 31 Mei dispo uibel waren, heeft H. V. V. den tal rijken voethalbelangstellenden deze bijzondere ontmoetingen voor de eerste maal speelt Slavia in het bui tenland niet willen onthouden. Deze sterke Tsjechische olub de sterkste van het vasteland zou te Amsterdam aankomen, na een reie over Dresden, Berlijn, Hamburg ei Bremen te hebben gemaakt. Vrijdaf ging Slavia naar Deia D. speelt Zaterdagmiddag 4 uur tegei een sterke H. V. V.-combinatie, ei Zondag om half drie-tegen een elftal samengesteld door de vereenigini „De Zwaluwen". ,OP ®en enkele uitzondering na - Iliomée. moet niet kunnen spelen - zal dit elftal waarschijnlijk het Ne clerlandsche elftal zijn, dat onder d< kleuren der Zwaluwen de Tsjechei zal ontmoeten. („Tel."} Donderdag speelde H.F.C. Ripperdt tegen Jong Haarlem, -Met de rust wa de stand 41 in het voordeel vai - Jong Haarlem. Op 't einde was di stand 7—6 in het voordeel van H. F C. Rippèrda. CRICKETMATCH. Op Rood en- Wit's terrein te Heem stede speelden Zondag de Haarlem sche H. B. S. en 't Instituut Prin voor de schoolcompetitie. De H. B. S maakte eerst i35 (v. Spongier Sr. 25 Sijrpesteyn, 29, Bouwmeester 26, y Bredenode 18) waarop Prins 82 maai te. De tweede inning's der H. E. S.'er werd op 66 voor 5 wickets gesloten waarop dé tegenpartij 120 moest ma ken om te winnen-, 't Totaal werd 100 zoodat de H. B. S. op de tweede in rndngs won. De meest succesvolle bowler wa Bijleveld, die voor 't instituut wickets voor 51 nam. CORRESPONDENTIE. Den Heer N. v. d. B. Zandvoorf W-end U tot den Directeur van d onderneming te Utrecht, elke tram conducteur kan U zeggen, waar h« kantoor is. Den Heer F. M. Nog maar een paa dagen geleden hebben wij van he zelfde onderwerp een ingezonde stukje geplaatst. Het komt ons da oninoodig voor, de klacht nu te hei halen. REDACTIE. G e v. Voor w. Een ijzeren schop, een zilvere schakelarmband, een R.-K, kerkboel je, een Protestantsch kerkboekje, e« bril in étui, twee stalen tangetje! een servet, een zilveren heerenhorli ge, een taxhond, een overdrul raampje voor fotografie, een tron meitje met een boterham. Aangifte is gedaan: door een bewoner van een percei aan de Van Eedenstraat, dat uit de tuin zijneV woning planten worde vermist door een winkelierster, dat zij ve moedelijk voor eenige voorwerpen opgelicht dat uit een stal aan de Klerkstef een paardentuig wordt vermist van het vermissen van een ham wagen,gemerkt II. v. d. P. 15 van het verliezen van een bankbilj groot 25. van het verliezen van een goude dameshorloge met ketting j van het verliezen van een zilverf heerenhorloge. ONDERTROUWD 29 Mei. J. Hulscher en C, Ploeg. S. B. J. M. van Gerven en M. Kaptijn. A. W. F. Nierop en M. Schurink. BEVALLEN 26 Mei. M. Wijkhuizen, geb. Grc neveld, z. 27 Mei. L. H. v, d. Eij hof, geb. Friskus, z. H. van d Horst, geb. Beekhuijs, d. M. Ei mer, geb. De Groot, z. 28 Mei. J M. Glas, geb. Lange, d. G. F. H geboud, geb. Hommers, d. J. Grof geb. De Boer, z. P. Wagemake geb. Ostermeier, z. 29 Mei. C. i Spruit, geb. Van Reijsen, d. M. J. de Man, geb. Stapper, z. TROEBELEN OP SAMOS. SMYRNA, 28 Mei. (Reuter). Sarnos houden de aanvallen op paleis en de kazerne aan. Er moet vele slachtoffers zijn. De toesta wordt ernstiger. EEN BOTSING TUSSCHEN TRE1 EN TRAM. BUENOS-AYRES, 28 Mei. (Reute Bij een hotsing tusschen eea spo< trein en een electrische tram, zi 1 vijf menschen gedood en zestig wond.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 2