NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Buitenlandsch Overzicht Stadsnieuws Riabriek voor Rechtsvragen Uit de Omstreken 25b Jaargang. No. 7641 Verschijn* dagelijks, behalve op Zen- en Feestdagen. MAANDAG 1 JUNI 1908 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PSR DRIB MAANDBNi ¥®or Haarlem 1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers 0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTlÊNi Van 15 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1elke regel meer ƒ0. £6 Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen A contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. (atercommnnaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zolder Bnttenspaarne 8. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. ZONDAG 31 MEI. De Kroon: Haagsch Tooneelgezel- schap: ,,'n Helleveeg," 8 uur. SchouwburgBioscoop-voorstelling, 8 uur. Huish. en Ind. School: Tentoonstel ling, 2$5 uur. Dein Hout: Muziekuitvoering, 2£ u. Buiten-Soeieteit: Concert Harmonie, 8 uur. ENGELAND. Fallièries is Vrijdagmiddag uit En geland vertrokken, 't Reisje schijnt den President goed bekomen te zijn, want hij seinde aan Koning Edward: ,,Ik hecht er aan Uwe Majesteit nog eens dank te zeggen, voor dat ik den EngeLschen bodem verlaat, voor de hartelijke ont vangst den President der Fran- sche Republiek bereid, die in zijn hart een onvergankelijke herin nering behoudt aan zijn verblijf in Londen." Nu heeft Engeland weer andere [asten, namelijk een gezelschap )uitscne geestelijken. De Lordmayor heeft de eerwaarde leeren op een lunch en een collectie •edevoeringen natuurlijk over ver broedering der landen, wereldvrede, nz. onthaald. RUSLAND. De Finsche zaak wordt druk in de Doema besproken. Erg sympathiek öjn de woordvoerders niet- Wij we len, dat de Finnen verdrukt en gety- laniseerd worden, en in de Doema cegt memDe Finnen hebben de Rus- len bestolenop kosten van Rusland lebben zij hun zoo hoog geprezen beschaving bereikt. Finland is door le Russische keizers verwend en ver- toeteld, en hoe heeft Finland zich jankhaar getoond;, tegenover het folk, dat zijn goed en bloed voor ten heeft opgeofferd? iDat al belooft niet veel goeds voor je Finnen I De duel-manie woedt weer I Een prinselijke officier was belee- d door oen marine-toff icier, en.... moest bloed vloeien De prins 3rt, maar toen kwam een broer van in getroffen officier in het strijd- n*k, maar ook deze moest 't afleg- a. 't Eigenaardige van 't geval is, dat drie duellisten geredden zijn van Petropawlowsk, welk schip vóór >rt-Arthur in de lucht vloog. De eren waren dus niet erg dankbaar or hun redding, door nu zelf den od te tarten. let Panslavistisch congres heeft a zittingen geopend. Veel bijzon- rs moet er in deze bijeenkomsten !t behandeld worden. )e beweging houdt zich buiten de itiek. Eén der woordvoerders zei e taak van het nieuwe Panslavis- moet zijn de zorg voor eigen, in- lijke ontwikkeling en bevestiging, ider eenig spoor van oorlogszuch- e neigingen tegen andere rassen naties. SPANJE. Ie Koning en Koningin zijn voor- nens dezen zomer een tocht naar lijn te maken. Zal 't een officieel oek of een soort snoepreisje zijn? en bende z.g. Spaansche schat- vers is ontdokt. 't. Bleek een groo- jperette-onderneming te zijn I eeds nu worden groote protest- tings gehouden tegen de terroris- ?et (onlangs uitvoerig door ons hi-even). De stemming der bevol- blijkt zeer tegen de wet te zijn, ils de Regeering niet zwicht, kun- er ernstige dingen verwacht den. PORTUGAL. Lissabon zijn een aantal stol en van de hoogeschool te Coim- voor koning Manuel komen ma- iteeren. Andere lieden verzetten daartegen, en er ontstond een lievig straatgevecht. Circa 25 schen werden gearresteerd, ch werden de studenten door 't ngspaar ontvangen, die daar- dankten met luida ovaties. nn rdè rde iV«j iw- 4 SE n. tar. lam Mei a. TURKIJE, onlusten op Samos worden s ernstiger, zoo zelfs dat de be ing vlucht, vooral omdat de ruw heid cler Turksche soldaten gevreesd wordt. Volgens de laatste berichten zijn de vorst en het garnizoen nog steeds door de opstandelingen ingesloten, maar worden de buitenlandsche con sulaten geëerbiedigd. De Porte heeft een tiental schepen met een menigte troepen afgezonden, die op Chios bijeen werden getrok ken en thans op Samos zouden aan komen met Beouf pacha aan het hoofd, aan wien volledige volmacht is gegeven. MAROKKO. Moulay Moustapha, een oom der beide Sultans, iemand die buitenge woon veel invloed heeft, is naar Fez vertrokken om zich bij Moulay Hafid aan te sluiten. Verschillende andere leden van den Makhzen verlaten ook, de een na den ander, de zaak van Abd-el-Azis, wien niemand meer overblijft dan een paar bloedverwan ten, die hem niet verlaten kunnen, omdat zij zoo goed als zijn gevange nen zijn te Rabat. Van alle kanten komen bovendien berichten, dat stammen en volgelin gen afvallen van den eens zoo mach tigen gebieder. Allen verlaten het zin kende schip Generaal d'Arnade bericht, dat de rust in 't land terugkeert. De bevol king gaat in groote 'getale weer naar haar woonplaatsen, de veldarbeid wordt heiwat en de markten zijn druk bezocht. AMERIKA. Uit Washington komt het bericht, dat Taft, wanneer hij in het begin van Juli uit het huidige kabinet treedt, als hoofd van het ministerie van Ooi-log veiwangen wordt door ge neraal Luke Wright; het opnemen van dezen democraat in 't Republi- keinsche kabinet, moet worden be schouwd als een zeer handige politie ke maatregel van presdent Roose velt, met het oog op de aanstaande presdentsverkiezingen. Gelijk men weet is Taft een ernsti ge candidaat voor de a. s. Presidents- \erkiezing I ENGELSCH-INDIë. De tuchtiging van de oproerige grensstammen is geëindigd. Genei-aal Willcocks is naar Shab- kadhr teruggekeerd en zal Zondag de grens overtrekken en zijne strijd macht naar hare standplaats terug zenden. De expeditie .heeft maar 18 dagen geduurd, drie dagen korter dan die van 1897, toen generaal Ellis de Mohmands tot rede bracht. De Engelsche verliezen zijn geweest5 officieren en 32 minderen gesneu veld, 9 officieren en 144 minderen ge wond een officier en 40 minderen aan cholera bezweken. Aan de zijde der opstandelingen zijn de verliezen natuurlijk veel en veel grooter. VRAAG. Mag een notaris een testament, hetwelk 16 jaar geleden is gemaakt, nu vernietigen voor iemand welke bijna 92 jaar is en den laatsten tijd lijdende was aan kindsheid, en dan nog wel één dag vóór zijn over lijden 'ANTWOORD. 't Is maar de vraag, of de testateur, toen hij het testament herriep, in het bezit van zijne verstandelijke vermogens was. Kon de ei-flater zijn wil duidelijk te kennen geven, dan zou de notaris niet eens mogen weigeren om zijn •dienst te verleenen. 't Is dus hoogst onwaarschijnlijk, dat er iets tegen te doen zal wezen. VRAAG. Daar ik met '1 Decem ber een huis gehuurd heb en een con tract geteekend, hetwelk niet geze geld is, maar aangezien dit huis zeer vochtig is, zoodat mijn kinderen ziek zijn, en ik met mijn boel ingepakt zit, zou ik nu van woning kunnen ver anderen, zonder dat ik er last van krijg ANTWOORD. Het al of niet ge zegeld zijn van een contract doet aan de geldigheid er van niets af. Wij vreezen wel, dat u er eenigszins last van krijgen zult en moeten u aanra den te trachten u omtrent ontruiming van het huis met den verhuurder te verstaan. In een proces zien wij niet veel heil. E. N. E. T. Onze berichtgever, die klaagde over het déraillement van de E. N. E. T. aan den Jansweg, melclt dat yanwege de Maatschappij nu met man en macht wordt gewerkt om nieuwe rails aan te brengen. „Vlugger", zegt hij met waardee ring, „kan het niet." HAARL. TRAMWEG-MAATSCH. Hedenmiddag werd in 't Bronge- bouw de algemeene vergadering van de Haarlemsche Tramweg-Maat- scltappij gehouden. Aan het door den voorzitter, den heer Mr. W. Jager Gerlings, uitge brachte jaarverslag ontleenen we het volgende Het bedrijf bleef uitgeoefend zoo als het is vastgesteld in de algemee ne vergadering van 17 Sept. 1906. Nu in den zomer de ingebruikne ming van de hoofdgebouwen van het nieuwe station te verwachten is, en de tramlijn1 dan zoo gelegen is, dat zij eindigt tusschen den uit- en in gang, zal het Gemeentebestuur ge vraagd woi-den, de lijn te mogen doortrekken, zoodat men de passa giers tot vóór den stationsingang zal kunnen rijden. Omtrent uitvoering van de tram- plannen door de nieuwe concessiona- risse werd nog niets positiefs be kend, en is het dientengevolge alsnog onmogelijk op een jaar te bepalen, hoelang de Maatschappij haar gere geld bedrijf nog zal kunnen uitoefe nen. Dat het vervoer zooveel minder op leverde dan in het vorige jaar, is te wijten aan het slechte weer in den zomer van 1907 en aan de algemeene malaise, waardoor het publiek er niet zoo gauw toe overging van de tram gebruik te maker, als vroeger. Vermoedelijk zal de heropening van de toegangen op het Stationsplein het verkeer ten goede komen. Vervoerd werden in 19061907 in 119.894 ritten 925.432 passagiers met een opbrengst van 46.271.60. In 1907—1908 in 122176 ritten 900474 pas sagiers met een opbrengst van ƒ45.023.80. Er werden dus 2495S passagiers minder vervoerd, wat een mindere ontvangst van 1247.80 tengevolge had. De gemiddelde opbrengst per dag kilometer was in 190708 53,36, te gen 55,12 in het vorige jaar. Het personeel voldeed goed. Door het antwoord der H. IJ. S. M. is de toekomst van het personeel nog on zeker. Enkelen hunner zochten daar om reeds een anderen werkkring. Het loon der stalknechts is met 1 verhoogd, zoo ook dat van de koet siers 2de klasse. Door veel ziekte on der het personeel moest nog al veel extra loon betaald worden. De toestand van gehouwen en rol lend materieel is goedenkele her stellingen waren noodig. Voor fourages is uitgegeven 15034.91 tegen 15547.87 in 1906— 1907. Per paard werd 90.38 cents per dag betaald tegen 94.42 in 190607. 1 paard is gestorven en 3 nieuwe zijn aangekocht. Aan arbeidsloon is uitgegeven 18491.14 tegen 17168 in het vorige jaar. Het saldo over deze rekening be draagt 4981.94 tegen 6966.24 in 1906-07. Voorgesteld werd evenals 't vorige jaar geen dividend uit te keeren, maar af te schrijven ƒ816.94 op de gebouwen, ƒ1165 op de paarden en ƒ3000 op de tramlijn. Muziek in den Hout. Matinee van het Haarlemsch Mu ziekkorps in den Hout op Zondag 31 Mei, 21/2 uur. Programma: 1. Marsch aus Athalia, Mendelssohn. 2 Ouverture Zauberflöte, Mozart. 3. Zwei Ungarische Tanze, Brahms, 4. Grosse Fautaisie aus der Oper der Fliegende Hollander, Wagner. 5. Ouverture jZehn Madchen und kein Mann, Suppe. 6. Danza delle ore de l'opéra La Gioconda, Ponchielli, 7. Fantaisie a. d. operette Prinz Methu- salem, Strauss. TroumoetBlycken. Concert op Zondag 31 Mei 1908, 's avonds 8 uur, door de muziekvereeni- ging Harmonie", directeur: de heer II. W. Hofmeester Rzn. Programma: 1. Militair Vereinsklange, marsch, J Gottlöber. 2. Ouverture „Piique Dame", Fr. v. Suppé. 3. l'Aurore, grande valse de concert, C. Faust. 4 a. Die Mühle im Schwarzwald, Idylle, R. Eilenberg. b. La Clochette Magique, Klokken- polka, R. Eilenberg. 5. Fantaisie-Ballet, L. Montagne. 6. Grande Marche Héroïque, Fran cois. 7. Palmes et Lauriers, ouverture, L. Langlois. 8. le Rhapsodie Hollandaise, F. J. Schweinsberg. 9. Grande Potpourri Populaire, G. Renaud. Beroepskeuze. Wij ontvangen een exemplaar van een propaganda-biljet van de Veree lt iging tot bevordering van Beroeps keuze, dat in openbare gebouwen, fa brieken en werkplaatsen zal worden opgehangen en waarop men wordt aangespoord, zich te doen inlichten door den geneesheer omtrent licha- melijke geschiktheid voor een ge- wenscht beroep. Met vette letters wordt daarin dg raad gegevenLEERT ALLEN IN ZIEN, DAT DE KEUZE VAN EEN VOOR U NADEELIG BEDRIJF VOOR U ZELF EN UW OMGEVING NOOD LOTTIG IS; REIKHALST NIET NAAR EEN HOOGER WEEKLOON, WANNEER »E GEZONDHEID DAARAAN MOET WORDEN OPGE OFFERD. Baden. In het douchebadhuis aan het Leid- scheplein zijn in de afgèloopen week genomen 1074 baden, in dat aan den Koudenhorn 974. Examens. Voor het examen boekhouden van wege de Vereeniging van leeraren in het boekhouden, slaagden o.a. de heeren M. van den Berg, G. Dan- kelman, H. A. Donker, A. Jonker, J. Koelewijn, F. L. Merx, E. J. Schoo Jr., P. Sorgdrager, Th. van Tonge ren, M. H. van de Wateren, J. W. van Zutphen, en mej. Chr. C. M. Roest, allen van Haarlem, benevens de heer J. P. G. Postuma, van Hille- gom. Niet handig. Vrijdagavond omstreeks tien uur werd door de politie, vlak bij de Bloemhofstraat, een jong meisje aan getroffen, dat daar in half bewuste- loozen toestand op de straatsteenen lag en blijkbaar ongesteld was. In plaats van haar onmiddellijk over te brengen naar 't St. Elisabeths- gasthuis, dat immers vlak bij is, en op vordering van de politie patiën ten opneemt, trachtte de politie haar op straat, omringd door nieuwsgieri ge voorbijgangers, bij te brengen, wat niet gelukte. Tegen elf uur werd de hulp ingeroepen van een medicus, dia toevallig in de huurt was, maar die natuurlijk ook uiet anders kon doen dan den raad geven, de patiënt per brancard naar het gasthuis te bren gen. Dat geschiedde dan ook, over half twaalf. Anderhalf uur had het meisje dus op straat gelegen De politie is hier verre van handig opgetreden. Zuivelbedrijf. Vrijdagavond vergaderden arbei ders, werkzaam in zuivelfabrieken en melkinrichtingen te Haarlem, op de bovenzaal van het café voorheen Smit, Kleine Houtstraat, waar als spreker optrad, de heer P. Hiemstra, bondsvoorzitter, te Leeuwarden. De vergadering werd geopend door den heer Riesebos, voorzitter der aidee- ling Haarlem van den Ned. Bond van arbeiders in het Zuivelbedrijf, die de slechte opkomst betreurende (slechts een 30-tal personen waren aanwezig) het woord verleende aan den spreker. Deze schetste hoeveel de arbeiders in dit bedrijf ten achter staan bij ande re werklieden, gaf een overzicht van de lage loonen die uitbetaald werden en den langen arbeidsduur. Vandaag, zeide spreker, hebben zij, die in groo te melkinrichtingen werken, weder een arbeidsdag gehad van 14 uur*. Zes dagen zult gij werken en den zeven den dag zult gij rusten; dat kennen ze in ons bedrijf niet. Bij een arbeids dag van 11 tot 14 uur in de weekda gen, komt nog een arbeidsduur van 5 uur 's morgens tot 2 uur 's middags des Zondags, op den rustdag. Spreker wees op het arbeidscon tract, de goede bepalingen moeten de arbeiders behouden, de slechte bepa lingen moeten er uit, en dat is alleen mogelijk als de arbeiders georgani seerd zijn, daarom verzocht hij den niet georganiseerdan arbeiders als lid toe te treden. Door middel der organi satie krijgt men met bespreken wel wat voor de arbeiders hij de patroons gedaan. Spreker wilde een arbeids dag van 11 uur, meer uren als over werk 20 cent per uur, Zondags tot 12 uur, de uren na 12 uur als overwerk, en 1 vrijedag om de 13 dagen. Dit waren billijke eischen, meende hij, en om te beraadslagen over de maatre gelen die genomen moesten worden, om die te verkrijgen, ging men. tot eene huishoudelijke vergadering over. C af é-R estaurant voo rheen Gebroeders Brinkmann. Vrijdagmiddag werd de algemee ne vergadering gehouden van de Nhaml. Vennootschap Café-Restau rant, voorheen Gebr. Brinkmann. De balans winst- en verliesrekening werden goedgekeurd. Besloten werd de winst over het afgeloopen jaar (loopende over 9 maanden) te bestemmen voor af schrijving van den geheelen post op richtingskosten en hét resteerende op den post inventaris. Notarissen. De Kamer van Toezicht over de Notarissen en Candidaat-Notarissen te Haarlem heeft op het meer bespro ken schrijven van de Broederschap van Candidaat-Notarissen in Neder land en zijne Koloniën geantwoord, dat zij bij voorkomende vacatures een herhaald bezoek van notarissen en candidaat-notarissen in haar ressort overbodig achtdat van buiten haar ressort wonende notarissen en candi daat-notarissen geen bezoeken wor den verlangd, tenzij de Kamer of één of meer harer leden de sollicitanten daai'toe uitnoodigt. DE INBRAAK TE HEEMSTEDE. De Duitscher, die verdacht is van de inbraak te Heemstede, is Vrijdag morgen geconfronteerd met den plant soenwachter Smit en den bewaker van Bosch en Vaart, Roos, en door beiden herkend als den persoon, die door hen aangehouden.is. De verdachte is naar het huis van bewaring overgebracht. Aan onze mededeeling in het vorig nummer dient nog te worden toege voegd, dat de veldwachter van Heem stede Pronk met Bouman de inbraak heeft ontdekt en naderhand met Schotvanger per fiets den Duitscher is achterna gegaan. Mei hun beiden konden zij hem toen^onder Sloterdijk arresteeren. ARBEIDSOVEREENKOMST VOOR DE BOUWVAKKEN. Ons wordt medegedeeld, dat na de vaststelling door de patroonsvereeni- ging van metselaars, timmerlieden, aannemers en handelaren in bouw materialen, in samenwerking met de afdeeling Haarlem van den Neder- landschen Aannemersbond, van het formulier voor eene arbeidsovereen komst met hunne werklieden, door de verschillende timmerlieden-organisa ties alhier den wensch is geuit, om desbetreffende met de patroonsveree- nigingen eene nadere bespreking te houden. Dientengevolge heeft eene samen komst. plaats gehad van de besturen der genoemde vereenigingen en orga nisaties op Vrijdag den 24stéh April, in het gebouw „De Nijverheid" al hier, waarin de gevraagde toelichtin gen werden gegeven en waarin wer den aangehoord de wenschen der werklieden-organisaties ten opzichte van de wijzigingen, die deze gaarne in het bestaande formulier zouden zien aangebracht. Het gevolg van deze bijeenkomst was eene gecombineerde ledenverga dering van de betrokken patroons ver een i gin gen, en in deze vergadering werd ter tegemoetkoming aan d i e wenschen der timmerlieden-organi saties, welke billijk werden geacht, een eenigszins gewijzigd formulier vastgesteld, waarmede zich thans ook de genoemde werklieden-organisaties hebben vereenigd. Tevens werd in de laatstgenoemde gecombineerde patroonsvergadering bepaald, dat ter vergoeding van de meerdere kosten, die door deze gewij zigde arbeidsovereenkomst op de schouders der patroons worden ge legd, het in rekening te brengen uur loon van 1 Juli e.k. nf met 1/2 cent •per uur zal worden verhoogd. N. O. G. Door de verkiezing van mej. J. E. H. Boelhouwer als bestuurslid der afdeeling Haai'lem van het Nederl. Ond. Genootschap, is thans ten minste voorloopig voorzien in de vacature, die reeds eenige maanden bestond door het aftreden van den lsten secretaris, den heer Ed. A. van Bilderbeek. Het nieuw gekozen bestuurslid nam althans hare benoeming aan tot na afloop der a.s. algemeene verga dering alhier. Museum van Kunstnijve r- heid. In het Museum van Kunstnijver heid alhier is de tentoonstelling van oud-Japansche iakwerken, bronzen, weefsels en andere kunstvoorwerpen in de rotonde geopend. In het trapportaal zijn de afbeel dingen van de belangrijkste bouw werken uit Konstantinopel ter bezich tiging gesteld. Zondag is het Museum geopend van 16—4 uur. AERDENHOUT. Wegens de veiligheid wordt er, vooral nu het zomerseizoen weer ia aangebroken, door de politie streng contróle gehouden op automobielen en motorfietsen. Zoo werd Vrijdag avond nog een persoon bekeurd, dia op een motorfiets reed met een vaart als een sneltx-ein, en dat zonder licht, waardoor de openbare veiligheid toch voorzeker In gevaar werd gebracht. Belanghebbenden zijn dus gewaar schuwd. HEEMSTEDE. Aan de familie van den korporaal van het O.-I. leger F. .Meeuwenoord is vanwege het departement van ko loniën medegedeeld,' dat hij in het Banggaibameer in Midden-Celebes la verdronken. Openbare vergadering van dein Raad der gemeente Heemstede op Donderdag 4 Juni 1908, des namiddags om half acht uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Vaststelling eener verordening tot regeling van het verkeer op de wegen in verband met het gebruik van motorrijtuigen en rijwielen. 2. Vergunning aan het gemeentebe stuur van Amsterdam, tot het legged van eene tweede buis voor de duin waterleiding in den Heerenweg. 3. Financieele regelingen, houdende wijziging der gemeente-begrootingerf voor 1907 en 1908. 4. Benoeming van een stembureau voor eventueele stemming en herstem ming voor de vacature in den gemeen' teraad. 5. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. 6. Voorstel van B. en W. om mach tiging tot het aanwijzen van deskun digen voor het maken van een uit breidingsplan. 7. Vernieuwde vaststelling van het bouwplan Dolleman. 8. Ingekomen stukken en medodee- lingen. 9. Zitting met gesloten deuren. BEVERWIJK. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van de af deeling van ..Het Witte Kruis". De Staatscourant bevat de statuten van de Coöperatieve Boerenleenbank te Beverwijk. Het doel der vereeniging is de ver betering van het landbouwbedrijf. Zij tracht dit doel te bereiken door a. het verleenen van krediet aan hare leden b. het rentegevend en veilig beleg gen van de bij haar gedeponeerde gelden. Zij zal bevoegd zijn ook van niet- leden gelden tol dit doel in ontvangst te nemen c. het vormen van een reservefonds. SLOTEN. De heer G. Lievaart te Sloten 19 met ingang van 1 Mei benoemd tot onderwijzej^aan school No. 4 te Am sterdam van de Vereeniging voor la ger onderwijs op Gereformeerden grondslag. HAARLEMMERMEER. Voordracht voor hoofd van school no. 6 te Haarlemmermeer 1. A. Kroes te Haarlem. 2. P. II. Dieoxiorp te Zaandam. 3. S. Elzinga te Zutphen. Afscheid. Zondag a. s. zal de heer De Vries, hulpprediker te Vijfhuizen (Haarlem mermeer) vóór zijn vertrek naar Put ten, nog voor de laatste maal optre den voor de Hervormde Gemeente te Hoofddorp. IJMUIDEN. Vrijdagavond vergaderden te IJ- muiden de besturen der Vereenigin gen van reeders, van vischhandela- ren en der afdeeling IJmuiden van de Vereeniging ter bevordering der Nedeiiandsche visscherij. Aangezien de vijf adressen aan de Kamers ge zonden wegens het reces tot 10 Junt niet vóór 11 Juni in behandeling kun nen komen, zullen maatregelen be sproken en getroffen moeten worden, om dien ilatum niet weder voor het feit gesteld te worden, dat 't vischbe- drijf wordt stop gezet. De vergadering werd bijgewoond door de Kamerleden Passtoors en Blooker, de laatste als lid van de commissie van onderzoek van adres sen. Door den heer F. P. Vermeulen, reeder, lid van het hoofdbestuur der vereeniging voor de visscherijbelan-

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1