Ilei onverdeeld winstsaldo op 31 De cember 1906 ad f 2821 vormt met de bruto-winst in 1907 ad f -17.590 een to taal van f 50.412 (vorig jaar f 37.575). Voorgesteld wordt dit bedrag'als volgt te besteden: extra te reserveeren op het O. en R, fonds 500, af te schrij ven 42.221, het restant ad f 3190 over te brengen op nieuwe rekening. Gemengd Nieuws AI.S VERGOEDING. Het huwelijk tusschen den heer en mevrouw Vandierbüt—Afred Gwynne is ontbonden verklaard. Vanderbilt -betaalde aan zijn gewezen echtge- noote een. bedrag van 12 millioen bii wijze van schadevergoeding. EEN DIEVENBENDE. Aan het goederenstation te Forth heeft men omvangrijke ijzerdiefstal- len ontdekt, die reeds sedert maan den bedreven werden. Niet alleen smukken ijzer, maar zelfs heele rails werden verduisterd en aan kooplie den verkocht. 50 personen, waaron der verscheidene kinderen, zijn voor lopig gearresteerd. TEGEN HET DUEL. 4 Juni zal te Boedapest het eerste congres van de anti-duellistenver- eenigmgen plaats hebben. Er worden voorbereidingen getroffen om de deelnemers op schitterende wijze Ie ontvangen. Reeds hebben negen lan den, waaronder Japan, hun mede werking toegezegd. Prins Alfons de Bourbon, verwant aan het Spaan- sche koningshuis, die bescherrnhvr is van de Liga tegen het duel, het ft beloofd het^congres^ hij te wonen met ïijh gèniaiin, uc ïnia'nte Marie de las Nevas. DE MAN IN DE DOODKIST. Een lezer van de Tgl. Rdsch. schrijft het volgendeEen bfficier, die bij mij ingekwartierd was vertel de mij de volgende merkwaardige man oevergeschieden is. Op den avond van een manoeverdag was ik met eenige kameraden, ten huize vaneen landeigenaar uitgenoodigd. Omdat ik een vrij langen weg af te leggen had, ging ik te paard. Het was een donkere zwoele zomernacht en toen nn een onweer losbarstte en ik door een bosch moest rijden, was het wel dra zoo donker, dat ik geen hand voor oogein meer zien kon. Plotseling stond het paard stil, heftig snuivend stond het daar als aan de plaats .vastgenageld. Er was geen beweging meer in te krijgen, en reeds wilde ik afstijgen, om met een lucifer de zaak ie onderzoeken, toen plotseling een helle bliksemflits de straat verlichtte. En wat meent u wel, dat ik zag, vlak .voor de pooten van het paard Dwars over den weg stond een volslagen doodkist. Ik ben gewoonlijk niet bij-, geloovig, maar bij dit onverwacht- sche gezicht-, in dit hui', in 't pikke donker, werd het me toch wel wat vreemd te moede, en dat angstige ge voel werd nog erger, toen ik bij een nieuwen bliksemstraal bemerkte, dat het deksel der kist in de hoogte ging, en een menschelijke gestalte daaron der zichtbaar werd. Nu mag een offi cier zich natuurlijk niet zoo gemak kelijk 's nachts door een spook-bang laten maken, en daarom stak ik gauw een lucifer aan om het spook moedig in 't gezicht te kijken en er desnoods mee te gaan vechten. De oplossing van het raadsel volg de dan ook dadelijk. Een geacht schrijnwerker uit den omtrek had opdracht gekregen om den volgenden morgen een doodkist af te leveren In een naburig dorp. Hij was laat met zijn werk gereed gekomen, en besloot nog 's nachts de doodkist op een kar te vervoeren. Zoo gedacht zoo ge daan. Onderwijl was, zooals we we ten een onweer losgebarsten en toen het begon te regenen, was de goeie man, om niet nat te worden in de bist gaan liggen en was, omdat hij zich heel moe gevoelde, weldra inge slapen. Wakker geworden, door het getrappel van mijn paard, was hij opgestaan, en was nu zijnerzijds niet weinig verwonderd over de p.ositie, waarin ik mij bevonden had. HET OPSTOOTJE TE TSJERN1KOF. In het Oosten rijksche Huis van Af gevaardigden heeft de Jong-Roetheen Dwicko nadere mededeelingen ge daan omtrent het roekeloos optreden van de gendarmerie tegen Roet.heen- sche boeren te Tsjernikof. De gen darmen wilden den boeren beletten in een vijver te visschen, ofschoon dezen meenden, dat ze daartoe het recht hadden. Een aantal weerspannige boeren werden gevat. Daarop school de een schaar boeren voor het ge meentehuis samen, de gendarmerie bedreigende. Deze losten toen, naar ze beweren uit noodweer, een salvo, iat heel wat bloed kostte. Vijf per sonen waren dadelijk dood, vier an deren stierven spoedig aan hun won den. Onder de dooden zijn twee vrou wen en een kind. Bovendien werden een groot aantal boeren licht ge wond. AL TE OPGEWONDEN Een advertentiecolporteur, Ebner genaamd heeft in nationalistische op gewondenheid Renoux' schilderij op den grooten Salon, voorstellende een .Vision" op den krijgsraad te Ren- nes, beschadigd. De man had zich niet kunnen beheerschen, toen hij daar alle getuigen in het Dreyfus- proces op een rij voor den krijgs raad afgebeeld zag. Hij zal worden vervolgd. VOOR DEN KRIJGSRAAD. De soldaat Boeker, van het 78ste regiment infanterie, heeft onlangs voor den krijgsraad in Hannover ter zake van ongehoorzaamheid aan een bevel van een officier terechtgestaan. Bij een schermoefening met de bajo net, had de luitenant zich voor hem geplaatst en hem gelast een uitval op zijn borst te doen. De soldaat weiger de volstandig zijn meerdere op deze wijze te lijf te gaan. De krijgsraad veroordeelde hem deswege tot 43 da gen gevangenisstraf. In hooger be roep hebben de militaire rechters "den beklaagde vrijgesproken, aange zien zij aannamen, dat de ongehoor zaamheid een uitvloeisel van 'snn bekrompenheid was. PETROLEUMVERGIFTIG1NG. Het Brit. Med. Journal maakt mel ding van petroleum vergiftiging van twee chauffeurs in een slecht geven tileerde stalling, terwijl hun machine nog gaande was. Na een half uur kregen zij duize lingen en drukking op het hoofd. Drie kwartier later werden- beiden bewusteloos gevonden. De pols was klein en snel. De een was bleek, ril de en sloeg met zijn voet op den vloer. Toen men hem overeind zette, kon hij niet staan. Bij den ander was het ge laat rood en licht cyanotisch, en toen hij overeind werd gezet-, trachtte hij de deur uit te loopen, waarbij hij de knokkels van zijn hand verwondde. Opgenomen en bij het vuur in een kamer, met de ramen open, gelegd, bleven zij huiveren, terwijl de een trekkingen vertoonde in den voet, de ander in de hand. Langzamerhand kwamen zij bij en den volgenden dag waren zij geheel hersteld. Van hetgeen met hen gebeurd was, had den zij slechts een flauwe herinne ring. GEVECHT TN EEN ZIEKENHUIS. Te Elizabethuol in den Kaukasus is een verdelgingsoorlog uitgebroken tusschen. twee Armeensc-he families Een jonge Armeniër beminde een Tsirkassisch meJsje, wier ouders van een huwelijksverbond tusschen bei den niets wilden_\veten, Eenigen tijd lang póógdè de Armeniër de ouders I tot andere gedachten over te halen, wat hem echter niet gelukte. In zijn wanhoop pleegde de Armeniër zelf moord en deze daad was liet signaal tot de thans uitbrekende vendetta. De zuster Van den zelfmoordenaar Oezoen Toetoe, die van haar 'broeder zéér veel had gehouden, stookte een bekende op om den broeder van het Tsirkassische meisje dood te steken. Door dezen moord werd haar dorst naar wraak nog niet gestild. Eigen handig maakte zij eenige bussen met vruchtenijs, waarin zij arsenicum mengde, klaar en droeg een Grieksch koopman op het ijs aan Solcith den vader van het meisje te verkoo- pen. Sokith en vijf leden van zijn gezin genoten van het vergiftigde goedje, twee hunner stierven na ver loop van eenige uren, terwijl de an dere vier zwaar ziek werden. Sokith's oudste overlevende zoon, die Oezoen Toetoo van de vergifti ging verdacht, begaf zich naar haar huis en trof haar in de deur van haar huis aan. Zonder iets te zeggen vuurde hij driemaal op het meisje, dat zwaar gewond neerviel. De dader vluchtte. De familieleden van het meisje vervoerden de gewonde zoo spoedig mogelijk naar het ziekenhuis, waar zij door een ongelukkig toeval de bloedverwanten van de vergiftig den ontmoetten.' Toen ontstond er een vreeselijk gevecht tusschen de beide partijen. Revolverschoten knal den, zwaarden schitterden en een talrijke politiemacht was noódig, om de vechtersbazen op de vlucht te slaan. Verscheidene lijken bedekten het tooneel van den strijd en zwaar gewond werden nog eenige familie leden in het ziekenhuis opgenomen. De zuster van den jongen Armeniër, die door zijn zelfmoord aanleiding tot dit onheil gaf, is ondertusschen eveneens aan hare levensgevaarlijke kwetsuren overleden. JEUGDIDE ECHTGENOOTEN. In Upper Rock House Creek, in den Amerikaanschen staat Kentucky., is het huwelijk voltrokken tusschen de 11-jarige jongejuffrouw Hall, en een jongen van 15 jaar. DE SCHRIK DER AMERIKAANSCHE JUWELIERS. Manolescu is dood, leve Manoles- cu Een tweede „koning" der oplich ters is in Noord-Amerika opgedoken en maakt de Vereenigde Staten on veilig. Hij brandschat de juweliers eu banken vau leening, en aan alle nasporingeu. der politie is hij tot nog toe ontsnapt. De juweelendief nog kenit men zijn niet „wei'kt" met eern geraffineerde truc, dien de cri minalisten -onder de oplichters-me thoden a la americain zouden indee- len. Hij speelde het klaar binnen en kele maanden, terwijl hij van Brook lyn haar Minneapolis heen en weer reisde, diamanten ter waarde van ongeveer 20,000 gulden met slechts 360 gulden te betalen. Drie groote banken van leening te Manhattan werden nog onlangs door dezen ge vaarlijken juweelendief' met een be zoek vereerd. De onbekende doet zich als een ele gant kooger voor, werkt" meerma len alleen, dikwijls echter ook met een jonge vrouw. In den beginne han delt hij als alle juweelendieven. Hij gaat den winkel binnen en vraagt on schuldig naar diamanten. Wanneer hem de voorgelegde steenen niet kost baar genoeg schijnen, brengt hij een tweede bezoek. Hij doet zijn keus en betaalt de hoöge rekening met een pak dollarbiljetten, die door een gummiband samengebonden zijn. De meeste biljetten zijn van een hoog bedrag, slechts enkele biljetten van een dollar zijn er onder. Wanneer de juwelier of de houder van de bank van leening het geld telt, vindt hij het bedrag een dolla-r te laag. Na tuurlijk overhandigt hij de biljetten aan 'den „kooper" tir aanvulling te rug. De vreemde heer telt ijverig het geld opnieuw, bemerkt verschrikt de vergissing, en, om deze te herstellen geeft hij den juwelier een zilverdollar met de samengerolde biljetten terug. Dan verwijdert hij zich. Maar enke le minuten later ontdekt de juwelier, dat alle groote dollarbiljetten uit 't pakje papiergeld zijn verdwenen en dat slechts de ééndollarbiljetten de zilverdollar er nog zijn. De bedrieger dook het eerst den 16 December van het vorige jaar Yersy City op, waar hij met deze truc diamanten ter waarde van 600 dollar tegen een betaling van slechts 21 dollars „inkocht". Van toen af zette hij zijn „veroveringstocht" door het geheele oosten der Ver. Staten voort. Den 29 Januari ontlastte hij met zijn handigheid een juwelier te Cincin nati voor een waarde van 825 dol lars aan diamanten. Den volgenden dag bracht hij een bezoek aan Pitts burg, waar hij voor slechts 5 dol lars zich voor 900 dollars diamanten kocht. Den 13 Februari was Louisvil le aan de beurt, dat hem 575 dollars aan juweelen opleverde. Ook in Phi ladelphia, Brooklyn en Boston is hij met veel succes opgetreden. Hij is de schrik der Amerikaansche juweliers en pandjeshuishouders, en de verze keringsmaatschappij der juweliers heeft zich reeds genoodzaakt gezien al hare leden voor dezen oplichter te waarschuwen. Iedere juwelier telt thans met angstwekkende nauwkeu righeid het geld na, dat op de toon bank wordt gelegd, vóór hij zijn kost bare waar uit de hand geeft. POSTZEGELS PLAKKEN. Hoeveel tijd is er noodig om 1000 postzegels behoorlijk op te plakken? 't Kon niet uitblijven, of ook deze vraag moest eens onderzocht en uit gemaakt worden. Het antwoord be reikt ons uit .Dusseldorf zegt 't „Nieuws" on wij willen het hier meedeeleri, omdat er wellicht toch meer leering in zit, dan wij en ande ren aanvejnkelij k geneigd zouden zijn er aan toe te kennen. De vraag werd gesteld in een ge zelschap van dames en hoeren en de antwoorden liepen van 2 tot 6 uren, tot een dame, die tot dusver slechts aangehoord had, verzekerde dat zij 't in hoogstens '1 uur zou volbrengen. Van toen af werd 't meeniens. Een machinefabrikant, die wel 6 uren noodig achtte, loofde f 300 uit als de dame het kunststuk volvoerde. Het gezelschap besloot, voor de uit voering een geval uit liet werkelijke leven te nemen, en zoo een kwam al voorzien worden u4b spoedig'. Er moesten. 57.000 couverten in zoo kort mogelijken tijd van post zegels voorzien worden. Toen me vrouw Thiessen, echtgenoote van een uitgever te D., zou beginnen, waren een deel van het gezelschap en na tuurlijk ook de ma chinef abrikant, met het horloge in de hand, tegen woordig. In 47 minuten waren 1000 postze gels opgeplakt, alle op de juiste plaats en zóó goed, dat, gelijk bij on derzoek bleek, de zegels slechts met moeite los te maken waren. Mevrouw Thiessen ging door met de 56.000 overige, en met toenemende snelheid. In het geheel, verdeeld over vijf dagen, had zij noodig 33 uren en 18 minuten, d. i. voor 1000 postze gels gemiddeld slechts 35 minuten, of 1714 in het uur. De machinefabrikant betaalde gra cieus zijn 300 en verklaarde, dat die les hem in zijn zaak geen nadeel zou opleveren. DE VROUW EN DE SPIEGEL. Hoeveel tijd van haar leven brengt de vrouw gemiddeld voor haar spie gel door 1 De vraag is even delicaat te stel len, als moeilijk te beantwoorden Met veel kieschheid heeft een be trouwbaar man, die reeds op leeftijd is, het antwoord trachten te geven, afgaande op zijn waarnemingen als broer, zoon, kleinzoon, oom, neef, minnaar, echtgenoot, vader, grootva der, en raadplegende een tijdvak van zijn zesde tot zijn zeventigste jaar. Hij meent, dat het meisje van zes tot tien jaar dagelijks ongeveer zeven minuten voor haar spiegel verwijlt van tien tot vijftien jaar een kwar tier per dag van vijftien tot twintig wordt het twee-en-twintig minuten, en van twintig tot vijf-en-twintig jaar vijf-en-twintig minuten. In den leeftijd van 25 tot 30 jaar brengt de vrouw den langsten tijd voor haar spiegel door, namelijk een half uur dagelijks. Met andere woorden en korter saamgevat is de leeftijd van de vrouw gelijk .aan het aantal dagelijksche mi nuten, dat zij zichzelf voor den spie gel bekijkt tot haar dertigste jaar. DE TRAMBOTSING IN PHILADELPHIA. De nadere bijzonderheden omtrent de* reeds vermelde trambotsing in Philadelphia bevatten ook relazen over uiterst tragische scènes. De tram begon te Germanstown te rollen doordat de rem-inrichting brak de wagen begon met ontzettende vaart den heuvel af te rijden. De passagiers mannen, vrouwen en kinderen die weldra zich bewust werden van het gevaar, waarin ze verkeerden, trachtten daaraan te ontkomen. Som migen probeerden er uit te springen, anderen veroverden zich met geweld een plaats op het achterbalkon, waar het gevaar minder groot schee Zooals gemeld, had onverwacht een botsing met een andere tram plaats. Met enorm geweld kwamen ze tegen elkander aandaarna zetten ze, tot een massa vereenigd, hun duizeling- wekkenden tocht voort naar den voet van den heuvel, waar nog zes wa gens, vol met passagiers, stonden. Vijf daarvan werden tot splinters ge slagen. Het tooneel, dat daarop volg de/ was te gruwelijker, omdat het verlicht werd door de blauwe vlam men, die uit stukken metaal sloegen, overal, waar ze in contact kwamen met de draden. Een viei'honderd menscheu lagen tusschen de fragmen ten der trams. AARDIGE RECLAME. Politiken, het Kopenhaagsche blad heeft een grap uitgehaald, die tevens een handige reclame was, zoowel voor dat Blad als voor twee rijwiel- merken. Het blad loofde een heeren en een damesfiets uit, die men op de volgende manier kon verwenen Zondagmiddag tusschen vijf en zes uur zouden een heer en een dame beiden op een fiets, maar verder aan niets herkenbaar, zich afzonder lijk op een aangeduiden weg bege ven. De eerste fietsende heer, die den fietsenden Politiken-man tegenkwam dezen toeriep Geef mij de fiets van Politikenen bovendien het laatste nummer van dat blad in den zak had, kreeg de uitgeloofde heeren- fiets. En zoo met de damesfiets. Het wemelde Zondag op den aan geduiden weg van fietsers en fietster; die elkaar bij het ontmoeten a maar Geef mij de fiets van Politi ken toeriepen. Op een plaats van den weg werden er ia een half uur tijds ruim 1400 fietsen geteld. Poli tiken van Vrijdag geeft de portret ten van den heer en de jongedame1, die de twee fietsen gewonnen heb ben. Beiden verzekerden een nieuwe fiets hard noodig te hebben. Uit de Arbeiderswereld UIT DE DIAMANTINDUSTRIE'. De voorzitter van den Alg. Ned. Dia.mantbewerkersbond, de heer Hen ri Polak, bespreekt in het nummer van het Weekblad den toestand der nijverheid. Hij schrijft o. m. „De goede toestand, die sinds mid den 1904 tot midden 1907 in ons vak heeft geheerscht, was grootendeels't gevolg van het onschokbare vertrou wen, dat iedereen op de prijzen had. Men wist, dat het ruw niet zou da len, doch, integendeel, steeds een nij ging had om te rijzen. En omtrent de loon en had men dezelfde weten schap. „Wat nu de loonen betreft, is het vertrouwen ongetwijfeld geschokt ge worden door de mala fide eigenwerk- makerij. Maar wij hebben door kras se maatregelen daaraan een einde weten te maken en hebben dus nude handen vrij om de loonen op een be hoorlijk peil te houden; en men kan er van verzekerd zijn, dat wij ons op dat stuk niet onbetuigd zullen laten'. Het vertrouwen in den teonstandaard is dan ook reeds goeddeels hersteld, of zal het anders weldra zijn. „Met de rusprijzen is d'at echter niet het geval. De verzekeringen van de directie der Premier-maatschappij en van haren vertegenwoordiger te Londen zijn opperbest. „Doch het staat vast, dat niemand er liet vertrouwen aan schenkt, dat zij vermoedelijk wel. verdienen. Ieder wil eerst zien, wat er gebeurt, alvo rens zijn geld te wagen. Dat geldt zoowel van fabrikanten als van ge slepen-kooplieden. „Zoodat de slotsom is, dat naar al le waarschijnlijkheid in de eerste maanden nog geen sprake zal wezen van hervatting der werkzaamheden op een schaal van eenige beteekenis. De positie is en blijft voorloopig nog onzeker. En zoolang dat duurt, komt er van werken weinig of niets." Het getal werklooze bondsleden was deze week 5077 tegen 6456 in de vorige week.. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Echt Victoriawatèr Sport eo Wedstrijden VOETBAL. II.V.V.—SLAVIA 5—2. Juist op het moment dat scheids rechter Meerum T&rvoogt zal latien beginnen, ontlast zich ee«n hevig on weer boven H.V.V.'s terrein. Eindelijk om 4.15 kan beg'onnen worden en steil len zich de elftallen als volgt op: H.V.V. met Chapelle (doel), Mundt en Heijning (achter); Fabius, E. Sol, De Br-uijn Kops (midden), Van Ren- tergbeim, Tetterode, Feith, Lutjens en D. Kessler (voor). Slavia met Jenik (doel), Krummer en Veselig (achter), Beude, Katouc. Pulchert (midden), Belka, Maly, Sta- ry, Kosek en Jahn (voor). De eerste 10 minuten speelt H.V.V. met 10 man, aangezien Tetterode later kwam. Lutjens verplaatst het spel en het Slavia doel wordt allereerst bestookt, de Czechen verdedigen echter aller schitterendst en keeper Jenik houdt op 3 pas afstand een kei van Feith. Dan komt de Slavia voorhoede opzet ten en de verdediging en middenlinie der Hagenaars krijgt volop werk. Na ongeveer 18 min. spelens scoort Belka de rechtsbuiten, onhoudbaar. H.V.V. beantwoordt dit doelpunt met een al- gemeenen aanval, de bal wordt ech ter tegen de lat gekogeld. Dan lost Belka weer een mooi schot, dat juist over het doel scheert. Volgt een pe riode, waarin H.V.V. sterker is. Ein delijk weet Eetje Sol even vóór rust gelijk te maken. Pauze 11. Na een pittigen aanval der Czechen toont H.V.V. plots een overweldigende meerderheid. Goed gesteund door de hardwerkende middenlinie en de hechte achterhoede, krijgt de voorhoe de volop 'gelegenheid tot' offensief op treden. Uit een strafschop wegens „hands" toegestaan maakt Feith nfo. 2. In plaats van nu te verslappen, wordt dan de H.V.V. voorhoede on houdbaar, want binnen 10 minuten hebben Van Renterghem en Lutjens ieder voor een goal gezorgd 41. De Czechen, die schitterend combineereu, weten niet hoe zij het hebben, onder nemen verwoede aanvallen, waarbij ten slotte Kosek no. 2 weet te maken. Geruime ntijd is dan het spel ver deeld, totdat Feith een kalm sohiot benut ziet, doordat de doelman dien natten bal laat glippen. De laatste 5 minuten heeft Slavia tot twéémaal toe voor H.V.V.'s "doel pech en het einde komt met een niet verwachte en geflatteerde 52 over winning voor het versterkt H. V. V.- elftal. Slavia was zeer gehandicapt door den doorweekten grond en natten hal, 'n ongewoon iets voor hen. Zij waren niets tevreden over den uitslag. Hun spel, wat combinieeren betreft was superieur. 'Alleen de middenliniie had veel last van het gladde veld, zoo ook" de doelmafl. H.V.V.'s versterkte combinatie speel de buitengewoon goed en pittig! De wedstrijden ter gelegenheid van het congres der Internationale Voet bal-Unie zijn thans vastgesteld als volgt: 6 Juni en 8 Juni Oostenrijk Engeland, te Weenen; 10 Juni Hon garijeEngeland, te Boedapest13 Tuni BohemenEngeland, te Praag. Bij den eersten wedstrijd zal de heer C. J. Grootlioff, van Amsterdam .dienst doen als scheidsrechter. CRICKET. Wedstrijdprogramma voor de maand Juni. Ie Klasse. 7 Juni Heemstede. Rood en Wit— 's-Gr. C. C. 8 Juni: Haarlem. A. C. C.Volharding. 21 Juni's-Graven- hage. 's-Gr. C. C.A. C. C. Amster dam. VolhardingRood en Wit. 28 JuniHeemstede. Rood en WitA. C. C. 's-Gravenhage, 's-Gr.— C. C.. Volharding. 2e Klasse (Noord). 7 JuniAmsterdam, Volharding" II Victoria. Zaandam, OlympiaAl bion. 8 Juni Amsterdam, Volhar ding II—A. C. C. II Amsterdam, V. V. V.Albion. Zaandam, Olympia Victoria, 21 JuniAmsterdam, V. V. V.A. C. C. II. Zaandam, Olympia Volharding II. Zaandam, Albion Vitcoria. 28 JuniAmsterdam, Vol harding IIOlympia. Haarlem, A. C. C. IIAlbion. Bussum, Victoria V. V. V. 2e Klasse (Zuid).* 7 Juni: Leiden, AjaxH. B. S. 8 JuniDen Haag, 's-Gr. C. C. IIV. O. C. Den Haag-, II. B. S.Hermes. 21 JuniRotterdam, V. O. C.'s-Gr. C. C. II. Schiedam, HermesH. B. S. 28 Juni Schiedam, Hermes—Ajax. De eerste ronde der Tel-egraaf- bekerwedstrijdien zal gespeeld wor den op 14 Juni en':de tweede op 5 Juli. ==-- IIET 60-JARIG FEEST VAN „DE HOOP". De Hoop-feesten vingen Zaterdag morgen te Amsterdam om 9 uur aan met de internationale roeiwedstrij- den (voorwedstrijden), met den vol enden uitslag Vierriems Juuiores. 2000 M. Ie Heat 1 Nereus, in 8 min. 20 sec., met 3 lengten voor. „De Hoop", 8 min. 24 twee yijfde sec. 2e Heat- 1 „De Amstel", in 8 min. 7 sec., met 4 lengten voor. 2 „Willem III". 3e Heat Walk over „Triton". Skiffs Seniores. 1700 M. 1 O. Muller (Frankfurter R. G. Germania), in 7 min. 14 één vijfde sec., met 2 1/2 lengten voor. 2Psd. A. W. Max („De Amstel"), 2-1/2 lengten achter. 2e Heat 1 II. T. Blackstaffe (Vesta Rowing Club). Tijd onbekend. 2 Bruinwold Riedel („De Hoop"), 3 lengten achter. 3e Heat 1 J. Hermans (Cercle des Régates de Bruxelles), in 7 min. 11 één vijfde sec. Vele lengten voor. 2 G. Nunninghoff (Ruhrort). voorwedstrijden van de Olympisch spelen te Londen te doen plaats via den heeft thans de N.A. U. met algi meene stemmen van de zes te Rotte] dam vertoevende bestuursleden bt sloten, Nederland te Londen te doe vertegenwoordigen door de volgend loopers en springers: E. Coops An hem, B. Evers Arnhem, Jac. Hooj veld Arnhem, H. J. v. d. Wal Jr. Ro terdam, W. Braams Rotterdam, W F. Tennissen Amsterdam, en G. J, M. Büff, Rotterdam, voor de looj -nummers; E. Coops, B. Evers, Jat Hoogveld en H. N. van Leeuwen A: sterdam, voor v-er- en hoogspring®! en C. van Veenhuysen Deventer vooj p olsstok spjiingen Wie de N.A.U. zal doen inschrijv voor snelwandelen zal binnen enkel) dagen bekend gemaakt warden. Voorts komen voor de loopnurmnei nag- in aanmerking jhr. A. E. Gold] man Den Haag, V. Henny Den Haag! J. Evers Arnhem, W. W. Wakker R< terdam, II. G. Beugeling, Gorinchei D. Lange Rotterdam, G. Scheepsm; Rotterdam, II. Eikema, Amsterdai Joh. L. Swets, Amsterdam, G. Br denburg Rotterdam, en W. van Wij; gaarden Rotterdam. De wedstrijden in Haarlem op 2 Juni a.s. zullen alzoo geen omvloei kunnen hebben op de vertegenwoor d-iging van Nederland ;en Londen zijn door de N.A.U. alleen bestemt geworden voor de gewone national* wedstrijden. De N.A.U. heeft -tot leden der jur; voor Haarlem aangewezen de vol gende heer en: le voorzitter kamprech ter: W. C. Haa'tmann, Rotterdam; 2 voorzitter-kamprechter: P. M. Sou dijn, Rott.; officieel tijdwaarmemïeir G. van 't Clooster, 'Arnhem; Tijdwaaï nemer: Frans Netscher, Velzen; star ter: C. J. den Held, Rotterdam; secre tarissen: Joh. C. van Leeuwen ear A J. Bronkhorst, beiden Rotterdam. Le den der jury: G. Büff, Jac. Bakker ei L. Hoornweg, Rotterdam. Skiff Juniores. 1700 M. le heat 1 G. Nunninghoff (Ruhrort) 7 min. 6 vier vijfde sec. 2 J. van Weelderen (Willem III). 2e Heat 1 Th. J. D. Lutge (Nereus), in 7 min. 21 twee vijfde sec., met 2 leng ten voor. 2 J. P. B. Josselin de Jong (Njord). Vier seniores. De oude vier ging van Gent af voor de walk over, in 8 min. twee drie vijfde sec. Vier juniores, le semi-final. 1 Nereus, in 7 min. 52 drie vijfde sec., met een halve M. voor. 2 Triton. Twee-rienrs gieken zonder stuur man. le heat 1 Royal Sport Nantique de Gand (Molmans, boeg, G. Visser, slag), in 6 min. 59 sec., met vele lengten voor. 2 „De Hoop" (J. Moltzer, boeg, en J. N. Schoonenberg, slag). 2e Heat w. o. Thames Rowing Club, 6 min. 51 2/5 sec. Jonge Acht. Nereus wint in 7 min. 6 sec. van Triton (7 m. 11 één vijfde c). De Amstel wint in 7 min. 16 twee vijfde sec. van De Hoop (7 min. 17 vier vijfde see. Hierna werd het bloemencorso ge houden, dat uitstekend slaagde. Alsnu volgde de behendigheids-mo torbootwedstrijd. Ten slotte werd de Oude Vier ge roeid. De Amstel won -in 7 min. 30 vier vijfde sec. Delftsche Sport was 2e. De verlichting van het clubgebouw maakte Zaterdagavond een mooi ef fect. Kerk en School NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep te AmsteT dam door ds. M. M. den Hertog, t< Hillegom. Aangenomen het beroep te Hei nenoord door den heer P. J. de Jong cand. te Sclieveningen. Bedankt voor het beroep te Ossen drecht door ds. J. F. Tinholt te Sint Maarten en Valkoog (N.-H.) Beroepen te Otterloo (Geld.) ds. H Doornveld te Veenendaal. Bedankt «voor het beroep te Hassel door ds. A. Prins te St.Maartensdijk Beroepen te Oosthuizen c.a. (N.-H. toez., ds. H. Visser te Hoogwoud. Bedankt voor het beroep te Oost Vlieland door den heer J. B. Kalina cand. te Mantgum. GER. KERKEN. Beroepen te Pernis ds. J. Gispen,1, te Barneveld. Bedankt voor het beroep te Nieuw Beierland door ds. H. Roelofsen t< Goes. EVANG. LUTHERSCHE KERK. Beroepen te Stadskanaal ds. H. C Zwahler Doesburg. Leiden. Caaididaats-examen in d< geneeskunde de heer J. W. Palthe Candidaats-examen in de rechts weten schap de heer L. J. N. van der Eeï den. Leiden. Bevorderd tot doctor in d staatswetenschap G. W. J. Bruins ;eb. te Zutphen, op Stellingen. Geslaagd als arts cLe heer G. A Koeze; voor het eerste gedeelte d heer A. J. de Niet. Utrecht. Aanv. ex. dier- en delfstofk D. van Os. Cand. Chemie: J. H. Schepers. Cand. rechten: L. C. H. v. Beecl Calkoen. Groningen: Geslaagd voor het d-oc toraal examen in de Ned. lettere! mej. T. J. A. Scheepstra. VRIJE UNIVERSITEIT. Bevorderd tot doctor in de lettere! de heer Tt. Mulder, op proefschrift ,De conseiential notione, quae et que lis fuerit Romanis". Stoomvaartberichtea DE NEDERLANDSCHE ZWEM MERS. De volgende zwemmers zijn door den Nederlandschen Zwembond uit genoodigd, deel te nemen aan de Olympische Spelen in Londen Rugzwemmen alleen B. A. Roo- denburch (Amsterdamsche Zwem- club). Buikzwemmen 1500 M. alleen Ed. Meyer Ezn. (Zwemclub De Jonge Kampioen) ën P. L. Ooms (idem) en W. F. Meuring (Zwemclub Het IJ)- Buikzwemmen en korte afstanden P. L. Ooms (De Jonge Kampioen), IC. Meijer (id.), B. Benenga (id.) en L, Benenga (id.) Rug- en buikzwemmen korte af stand J. G. Cortlever (Zwemveree- niging Het IJ). Verder zal worden deelgenomen aan nummer Clubzwemmen, zwem mers te vormen uit bovenstaande per sonen. ATHLETIEK. Geheel overeenkomstig het besluit in den loop van het vorig jaar door 1 R0\te\xiam"naar"New-York. de Nederlandsche 'Athletiek-Unie ge-1 jqet st. Goentoer arriveerde 30 3V1 nomen om in Rotterdam de officieelevan Java te Rotterdam, I-Iet st. Vondel vertrok 30 Mei va Amsterdam naar Batavia. Het st. Prins Willem III, van Pa ramavibo naar Amsterdam, arrive»! de 29 Mei te Havre. Het st- Noordam arriveerde 30 M< v.m. van New-York te Rotterdam. Het st. Prinz Heinrich arriveerdj v op 30 Mei van Rotterdam te Yok hama. Het st. Ophir, van Java naar Ro terdam, vertrok 30 Mei van Pi dang. Het st. Rembrandt, van Amste Ij dam naar Batavia., passeerde 30 M Point de Galle. Het st,. Djocja, van Java naar Ro terdam, vertrok 30 Mei van Ma seilLe1. Het st. Ambon, van Batavia nas di Amsterdam, vertrok 30 Mei' van Por Said. Het st. Lombok, van Amsterdam Batavia, passeerde 30 Mei Kaap Bol v; Het st. Eeraland, van Amsterdamse naar Buenos-Ayres arriveerde Mei te Duinkerken. Het st. Potsdam, van Rotterdam New-York, vertrok 30 Mei 'snami dags 2 uur 25 min. van Boulogne Het st. Soestdijk arriveerde 30 M 's voormiddags van Rotterdam Philadelphia. Het st,. Kherson vertrok 30 Mei vi d;

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 6