NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 25© Jaargang. No. 7656 Verschijnt degelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 11 JUNI 1908 A ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDBNl Voot Haarlem Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.28 130 gcmcciiK/ Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H de omstreken en franco per post 0.45 Directeur h PEEREB001ÏL ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cis.: iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer /0. IS Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertendën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen 4 contant. Redactie en Administratie1. Groote Houtstraat 55. latercommmiaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Znlder Bnltenspaarne 6. Telefoonnummer 122, Uitgave der Vennootschap tonrens Coster. Tot de plaatsing van advertentiën en reclame' van buiten het Arrondissement Haarlem ta dit blad is uitsluitend gemachtigd ^Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 12 JUNI. Bróngebouw: Concert Haarlemsch Muziekkorps, 8 uur. OM ONS HEEN No. 755. Nabetrachting van (len Gemeenteraad. ,,Noü die menschen er zijn, kunnen we beginnen", werd Woensdagmid dag aan de tafel van B. en W. ge- j zegd, toen de vertegenwoorligers van 'de pers binnenkwamen. En we be gonnen ook Begonnen aan een agen da, die noch belangrijk, noch volledig was. Niet belangrijk, omdat al de 2 dozijn punten zaken waren van gerin ge beteekenis, en niet volledig, omdat er per abuis twee waren weggelaten. Zoo stond er wel een voorstel op tot goedkeuring van de begrooting voor het St. Elizabeths Gasthuis, maar niet van de rekening over 't afgeloo- pen jaar, zoodat ook de begrooting moest worden aangehouden. Zoo was bovendien verzuimd te vermelden, dat de Commissie voor de bezwaarschrif ten moest worden herbenoemd. Ja, Ja, het opmaken van een Raads-agen- da is nog zoo gemakkelijk niet Onze wethouder van financiën, Dr. D. Kruseman, was weer op zijn »st, maar zal waarschijnlijk wel gedacht hebben, dat de Italiaansche vulkanen, dien hij pas den rug heeft toegekeerd, gemakkelijker In den omgang zijn, dan de Haarlemsche Raadsleden. De heer Krelage kon zich niet begrijpen, waarom op de supple- loire begrooting niet het juiste cijfer van het subsidie aan het St. Eliza beths Gasthuis was vermeld, in plaats van de raming. En dit geval heeft Dnze wethouder, noch zijn neef tollega, volkomen duidelijk kunnen maken. Evenmin behield hij de over hand in een schermutseling met den heer Middelkoop. Niet ten onrechte, meen ik, beklaagde dit fonkelnieuwe lid van de Commissie van financiën tich over het feit, dat verschillende posten van de begrooting voor met belangrijke bedragen waren over schreden. „Wanneer B. en W.", zoo redeneer de hij. „voor een of ander onderdeel belangrijk meer geld noodig hebben: dan moet het College daarvoor bij den Raad een crediet aanvragen. Als Ik niet bang was, de heeren te ver velen, zou ik de posten, waar 't over loopt, wel even kunnen opsommen heb ze op een lijstje „Doe het dan", interrompeerde de beer Van de Kamp. „De heeren noodzaken me er toe' verklaarde nu de heer Middelkoop. Maar de voorzitter, blijkbaar be ducht voor een lang betoog, deed op merken „Pardon, mijnheer Van de Kamp interrompeerde, maar de hee ren noodzaken u tot niets" grapje, dat den Raad aan 't schate ren bracht. Behalve den heer Middel koop zelf, die nooit lacht. Althans niet ln de raadsvergaderingen. De opmerking zelf scheen mij even wel juist. Natuurlijk kan in een groo te administratie als die van de ge meente, een post wel eens wat tegen vallen, maar zoodra dat duizend, achttienhonderd, drieduizend gulden gaat tegenvallen, is er wel aanleiding om den Raad daarin wat vroeger te kennen, dan bij suppletoire begroo- ling, wanneer alles al lang achter den rug is. Merkwaardig was het, dat het voorstel, om het percentage van onze inkomstenbelasting op 4.5 procent bepalen, er zonder een enkel woord doorging. Blijkbaar zag de geheele Raad de onafwijsbaarheid er van in. misschien vreesde hij ook wel, over te gaan tot beschouwingen, die voor [de toekomst niet rooskleurig zouden lijn geweest. Er werd wel iets gezegd over het verzoek van den heer F, L. Oosten broek inzake bouwvergunning voor de veelbesproken terreinen buiten de Amsterdamsche Poort. Er is over deze zaak een voorstel van eenlge raads leden in de maak, om voor een deel van die terreinen bouwvergunning te geven. De discussie hierover, tusschen den heer Rinkema en den wethouder van Openbare Werken, werd gevoerd op dien half verbitterden toon, die aan deze zaak eenmaal onafscheide lijk schijnt te wezen. Althans op de vraag van den heer Rinkema, hoe B. en W. er toch toe konden komen om telkens maar weer deze aanvrage af te wijzen, ant woordde de heer De Breuk, dat B. en W. niet zeggen zullen, welke midde len zij nog hebben om dezen bouw te gen te houden, maar dat zij daarvan gebruik zullen maken. Dat klonk zoo beslist mogelijk en werd ook op for-j schen toon gezegd. Er wordt soms raar met die bouw erordening omgesprongen. Iemand dient oen teekening in, maar krijgt daarop géén goedkeuring van B. en W. HI] dienf een tweede teekening in, krijgt daarop goedkeuring en gaat nu bouwen volgens zijn eerste ontwerp. Natuurlijk wordt de bouw- politie dat gewaar en het gevolg zal wezen, dat de boel op last van het ge meentebestuur eenvoudig zal worden afgebroken. Daartoe heeft dit het recht. De oplossing van het geheim schijnt te wezen, dat de bouwer een juridisch advies heeft ingewonnen, waarbij hem werd verzekerd^ dat het ge meentebestuur hem niets maken kon, dan oen vervolging voor den kanton rechter, waartegen hij zich dan zou kunnen verweren. Zoo eenvoudig is de zaak evenwel niet. En al is het wel hard, wanneer een bouwwerk wordt afgebroken om een hoogte verschil van 20 c.M., aan den ande ren kant moet men vragen, waar het gezag van wet en verordening blijft, wanneer er zoo mee gespeeld wordt. Daarop deed de wethouder De Breuk dan ook een warm beroep. En zijn collega Mr. Thiel zei schalks 't Is een van de eigenaardige ken merken van B. en W., dat zij de ilaven zijn van de verordeningen, die door den Raad worden vastgesteld. Het geldt hier dus niet het gezag van B. en W., maar dat van den Raad. Na dit betoog was het lot van het hooger beroep des aanvragers be slist. De Raad verklaarde hem met algemeene stemmen niet ontvanke lijk. Vroeg was onze vroedschap aan de benoemingen toe. De heer Gravestein werd benoemd als plaatsvervanger van den heer Van Linden Tol in de Commissie voor de Bank van Leening, de heer Loomeijer volgt hem op in de gezondheidscommissie - althans wanneer hij de benoeming aanneemt, daar hij de beslissing nog aan zich wenschte te houden. En de heer Krelage, die bij een vorigen keer Mr. Thijssen zoo hartelijk feliciteer de, toen deze in de Commissie voor b;: ..urschriftc1 gekozen werd, kreeg ditmaal dezelfde benoeming, in de plaats van Mr. Miedema. Zeker niet tot zijn pleizier, want deze Com missie is voor alle Raadsleden een waar schrikbeeld. Aan lv van de vergadering wees du .mosjes dan ook op de bezwaren die er aan verbonden zijn. Van November tot April heeft deze Commissie 21 volle dagen zitting ge houden, dat is gemiddeld één per week. Hij wenschte, dat voortaan de klagers eerst door een ambtenaar zul len w gehoord en eerst daarna (wannt. ,'.o dat nog wenschen) door de Commissie. Daarmee, zoo dacht hij, zou der Commissie vrij wat werk worden bespaard. De waarnemend voorzitter, hupsch als beloofde dat B. en W. dit denkbeu. overweging zullen men. Diezelfde toezegging kreeg ook de heer Modoo, toen hij aankwam met het voorstel om een Commissie van aanslag te benoemen. Maar bestaat er, zou ik willen vra gen, niet al zoo n Commissie van aan- slag 7 Of gaan B. en W., die immers den aanslag bepalen, niet voor een Commissie door J. C. P. Buitenlandsch Overzicht DUITSCHLAND. In Pruisen is men aan 't prutte len.... Natuurlijk over de verkiezin gen voor den Landdag 't Is niet over de vraag, of er nu 100 of 101 Cen trum-leden, 5 of 6 socialisten zitting zullen nemen, maar wel over het systeem der verkiezing. Pruisen heeft gelijk we reeds schreven een openlijke stemming, en dit heeft die onaangenaamheden gebracht. De kiezers maken onder elkaar ruzie, en zeggen„als gij die en die niet kiest dan...." De een zegt dit, de an der dat, maar de winkeliers moeten vaak hooren „dan koop ik niet meer bij je Zoo ontstaan natuurlijk wantoe standen, en een gedwongen verkie- zing. De sociaal-democraten moeten dit maal zelfs zoo ver gegaan zijn, dat zij alle neringdoenden met boycot be dreigd hebben, als ze niet op hun .mannen" stemmen. Nu roept men algemeen „geef ons een geheime stemming... RUSLAND. Elk begrijpt dat 't voor koning Ed ward een gevaarlijk uitstapje is, dat bezoek aan den Tsaar!... De veilig heidsmaatregelen voor beide monar chen genomen zijn dan ook voor een gewoon land bespottelijk, maar.... voor 't Vadertjesland wellicht onont beerlijk De Tsaar is op een jacht, dat op ziph zelf al heel geheimzinnig doet. Niemand weet iets van de bewegin gen van de boot, zelfs de leden der hofhouding, die het niet beslist noo dig hadden te weten, waren er on kundig van. Overal de strengste voor zorgsmaatregelen Het jacht van den Tsaar, „Standart', ligt nu in een kring van torpedobooten, waarin slechts één opening is vóór het pas- seeren van het Engelsche konings jacht „Victoria and Albert". Dan zijn er nog eenige oorlogsschepen, die nog eens speciaal met het oppertoezicht over de veiligheid belast zijn. Wat zegt men van zulke maatrege len Als die nog nlèt afdoende zijn, wat dan?,... De feesten en vooral de feestmaal tijden zijn legio. Evenzoo de toasten, die wil men de telegrafische mede- deelingen gelooven 1 moeten over vloeien van vriendschapszin, verbroe dering en vrede-lust Meer eigenaardig dan belangrijkis het bericht, dat Koning Edward den Tsaar benoemd heeft tot... admiraal van de Engelsche vloot. Alsof Nicolaas komt Engeland eens in oorlog voor de Britten zal gaan vechten.. De krijgsraad te Warschau heeft wederom 8 en die te Lodz 7 doodvon nissen uitgesprokenbovendien had den te Lodz nog vier terechtstellingen plaats van personen, die reeds vroe ger veroordeeld waren. Men denkt zeker in Rusland zijn menschen genoeg FINLAND. Er is weer een schrede verder ge daan tot beperking van de rechten van Finland Een door den Tsaar be krachtigd besluit van den Russischen ministerraad bepaalt, dat de Russi sche ministerraad tc beslissen heeft in zaken, die gelijktijdig Finsche en Russische belangen betreffen. Dien tengevolge is de gouverneur-generaal van Finland verplicht in alle aange legenheden, waarvoor Keizerlijke sanctie noodig is, niet alleen den staats-secretaris voor Finland, maar tevens den Russischen minister-pre sident te kennen. Natuurlijk heeft dit besluit de Fin nen ontstemd 1.... FRANKRIJK. De dader van den aanslag op ma joor Dreyfus, de journalist Grego- ri is opnieuw gehoord. Hij ver klaarde de volle verantwoordelijkheid voor zijn daad op zich te nemen Eigenaardig is, dat een heer voor eenige maanden een bouquet rozen bezorgde bij de familie Dreyfus met verzoek ,die rozen aan mevrouw te geven. De brenger deed er de zonder linge boodschap bij, dat de rozen een maal met bloed bevlekt zouden zijn. Mevrouw Dreyfus had dit geval aan den rechter van instructie medege deeld. Wie die geheimzinnige bood- In Portugal moet 't weer niet pluis zijn 1 Da Parijsche kranten vernemen uit Lissabon, dat de talrijke inhechtenis nemingen, daar in de laatste dogen gedaan, het gevolg zijn van de ont dekking van een nieuwe samenspan ning tegen het leven van de leden van het Koningshuis. De in hechtenis genomen lieden behooren tot hetzelf de genootschap als de koningsmoor denaars Buica en Costa. Er is ook een bommenfabriek ont dekt OOSTENRIJK-HONGARIJE. De studenten staken nog, zelfs is hun aantal tot 12.000 gestegen. Gelukkig blijft de toestand nog al rustig 1. PERZIë. De gevluchte of onzichtbare Sjah blijkt nu.... in z'n zomerkastecl te verblijven. Daar zit hij veilig, want een groote troepenmacht en.... vier kanonnen beschermen hem I Wat hij daar in dat fort doet Allereerst schijnt hij er gevlucht te zijn voor eigen veiligheid, want in Perzië heerscht een soort revolutie, en bovendien moet er een samenzwe ring tegen zijn leven bestaan hebben. Nu is de Sjah in dat fort wat lieve koekjes aan 't bakken, en tracht 't volk te winnen door verzekeringen, dat hij de Grondwet zal handhaven, dat hij geen vijand van het Parle ment is, enz. Bij al die lievigheden heeft de Sjah ook nog een brutale Staatsgreep uit gehaald. Hij heeft eenige hoogwaar- digheidsbekleeders, die hem blijk baar in den weg stonden, laten op lichten en... gevangen nemen. Inderdaad een fraaie toestand ln Perzië. Wat zal dat nog brengen?.... Intusschen heeft Perzië ook nog het grensgeschil met Rusland. De datum voor het betalen der schadeloosstel ling is bijna verstreken, en.... de Per zische schatkist Is leeg I Als het geld niet komt zal Rusland Perzië binnentrekken en de kozakken evenveel dorpen laten verwoesten als de Perzen in Rusland gedaan hebben. Wel wat middel-eeuwsch MAROKKO. Frankrijk zit met Marokko in den maag (figuurlijk gesproken natuur lijk 1). De houding tegenover de strij dende Sultans ls weifelachtig. Het Fransche blad de Temps richt zich tot de Duitsche bladen en schrijft Niet alleen de arbeid voor onze eigen beloften, maar ook de achting voor de besluiten van Europa ver bindt ons nauw aan den wettigen sultan Abd-el-Azis4 en de Duitsciie pers doet deze besluiten geweld aan, wanneer zij zoo volijverig de ,,noU van Moulay Hafid verdedigt. KORTE BERICHTEN. Bij een tocht te paard van den kei zer en keizerin van Duitschland, viel de keizeim oensdagmiddag uit het zadel. De keizerin kreeg een bloeduit storting in den rug en een wonde de rechterhand. De patriarch van Georgië, aarts bisschop Nican, is door een aantal re volverschoten, terwijl hij" op de trap pen van de kerk stond, gedood. Een monnik, die hem vergezelde, werd ernstig gewond. De moordenaars slaagden erin, te ontsnappen. Het Gramaton-liotel in Bronavil- le (Pennsylvania), is eergisternacht totaal afgebrand. De 450 gasten waar onder eenige millionnairs, moesten in nachtgewaad ontvluchten. De schade wordt geschat op een millioen dollars. Het „Berl. Tageblatt" verzekert, dat het proces Eulenburg binnen dagen of over drie weken zal aanvan gen. Een Engelsch stomschip, de Pow- An, dat onderweg was van Kanton naar Hong-Kong, is ter hoogte van Kaap Souimoun vergaan. Van de pas sagiers zijn 80 Chineezen verdronken. Alle Europeesche passagiers en de ge heele bemanning zijn gered. Stadsnieuws BRAND. Gisterenavond tegen 6 uur zagen een heer en dame, wandelend op den Kruisweg, plotseling een der jalouziën van het bovenhuis boven „de Vergul de Halletjesberg", Kruisweg 23, naar beneden vallen, onmiddellijk gevolgd door de tweede. Tegelijkertijd zagen zij rook naar buiten komen, venster glas knetterde stuk... er was brand! Dadelijk werd alarm gemaakt en werden politie en brandweer gewaar schuwd. De heer P. v. d. Most van Spijk, juist in de nabijheid, telefo neerde bij den heer Wesselingh om brandweerhulp en liep toen het win kelhuis binnen, waar bij de bijna 90- jarige moeder van mej. de wed. J. Schalekamp, de bewoonsters van het benedenhuis, zeer ontdaan van den schrik, kon naar buiten geleiden. De heer Wesselingh verleende haar een vriendelijk onderdak. Intusschen was, na enkele minuten de inspecteur van politie Van Broeke per rijwiel gearriveerd, bene vens eenige politie-agenten, die on der zijn leiding het terrein afzetten. Want het publiek was van alle kan ten komen aanloopen, op den brand attent gemaakt door den vlugrijden den slangenwagen der politie, even later gevolgd door Jetje, den ladder wagen en ook door spuit 10, die dit maal wat laat was. De brand bleek intusschen van bescheiden omvang te zijn. Nadat even met één slang wa ter gegeven was, welke slang werd gelegd langs de trappen van het bo venhuis, uitkomend in de Molenstraat bewoond door den heer D. M. Grandia, en met een tweede aan de voorzijde, bleek het vuur zoo goed als bedwongen. Verschillende buren, on der wie de heeren Van de Lande en Van Hemert, hadden onderhand pa pieren en voorwerpen van waarde van de beneden-bewoners ln veilig heid gebracht. De bovenkamers brand den echter geheel uit; de waterscha de beneden en boven is zeer aanzien lijk. In den bakkerswinkel droop het water over koekjes, suikerwerk chocolade, het was een bedroevend gezicht voor de vele nieuwsgierige jongens en meisjes, die van alle kan ten waren komen aanloopen, en der politie handen vol werk gaven. Haar taak werd trouwens niet ge makkelijker toen te 6 uur de fabrie ken van de firma Beynes leegliepen en de werklieden gedwongen werden in twee richtingen, naar Kenaustraat en tunnel, hun weg te nemen, 't Ver keer op den Kruisweg, ook voor de paardentram, was eenigen tijd ge stremd. De oorzaak van den brand was bij afwezigheid van de familie Grandia niet vast te stellen. Wij rnamen dat een brandend theelichtje nog tijdens het blusschingswerk op de tafel stond; vermoed werd dat een gordijn met dit lichtje in aanraking is geko men. Het is echter ook niet onmogelijk, dat. gas-ontploffing de oorzaak van den brand is geweest. Het verbrande was verzekerd. r Waarom liet men deze talrijke politiemacht op het terrein blijven? Was dadelijk te zien, dat het brand- met een sisser zou afloopen, en noodeloos zooveel dienstdoende poli tiebeambten aan den dienst te onttrek ken, is toch niet gewenscht. STUKKEN VAN ÓEN RAAD. B. en W. stellen voor, goed te keu ren de begrooting voor 1909 van het Barbara Gasthuis, waaronder een' subsidie uit de gemeentekas is bere kend van 1356.471/2. B. en W. stellen voor, goed te keu ren de rekening over 1907 van het St. Elizabeths-Gasthuis, in ontvangsten uitgaven bedragende f 95,927,79, waaronder een gemeentelijk subsidie van 55.997.161/2. POSTD. VEREEN. „DE REISDUIF". Zondag 7 Juni 1908 hield de Postdui- venverecniging „de Reisduif" alhier haar tweede kasconcours voor oude duiven uit Tours (Frankrijk). Afstand 560 KM. Door het ongunstige weder zijn de duiven vermoedelijk eerst laat op den morgen in vrijheid gesteld. Denzelfden dog arriveerden er slechts twee, beiden van den heer C. Giebels. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs: C. Giebels, Zondag nam. 6 uur, 38 min. 5 sec. 2e prijs: P. Bottelier, Maandag vm. uur, 59 min. 18 sec. 3e prijs: C .Zwollo, Maandag vöorm. uur 55 min. 44 sec. 4e prijs: J. K. Roussac Jr., Maandag voorm. 9 uur 10 min. 12 sec. Volgorde van aankomst der duiven, waarvoor diploma's worden uitgereikt C. Giebels, le, 2e, 4e en 5e. P. Botetiier 3e. C. Zwollo, 6e. Aan het concours namen 31 duiven. DOR Y-WEDSTRIJD. In den gisteren ie Amsterdam (on der de auspiciën van De Hoop) re houden zeilwedstrijd voor du. i werd de eerste prijs behaald door de - w - J dory der Haarlemsche roei- en zeil- schap heeft gebracht is onbekend. vereeniging Het Spaarne, bemand Grcgori verklaarde, dat hij met die me( de heeren A. H. G. Fokker en J. rozengescliiedenis niets heeft uit te h. la Bastide. De voorsprong op nr. staan. 2 bedroeg niet minder dan een kwar- Hec-ft men dus met een anderen aan-tier. slag te doen De brandweer was juist bezig haar materiaal op te bergen toen ze op nieuw gealarmeerd werd voor een brandje op het Nieuwe Kerksplein. Hier bleek de brand te woeden in de smederij van den heer Nobels, uit komende in de Nieuwe Raamstraat. Waarschijnlijk door het wegspringen van vonken uit de smidse, hebben eenige brandbare stoffen in een kel der vlam gevat. Deze brand had niet veel te betec- kernen. Met één slang op de waterlei ding werd het vuur al spoedig ge- bluscht.ook al werd het blusschings werk bemoeilijkt door veel rook. De slangenwagen van het bureau aan de Houtpoort was 't eerst op het terrain van den brand. Daarna kwam „Jetje" en nog later ook de ladderwagen der politie aan rijden, maar dezen konden natuurlijk weet dadelijk huiswaarts keeren. Door dezen brand is weinig schade aainr ich; daar alleen wat hout stroo verbrand zijn. Eigenaardig is, dat bij dit onbelang rijke brandje niet minder dan 16 po litie-agenten, 2 adjunct-inspecteurs en 2 rechercheurs (20 orde-bewakers dus!) aanwezig waren, om de kijklustigeu od een afstand te houden. KUNSTTENTOONSTELLING TE HARL1NGEN. Onze stadgenoot, de heer B. Zweers, behaalde op deze tentoonstelling in de afdeeliug fotografie een gouden me daille en een lsten prijs. Inderdaad oen mooie onderschei ding. EXAMEN KINDERJUFFROUW. Voor het te 's-Gravenhage gehou den examen slaagde o.m. onze stad- genoote mej. C. A. van Dormolen. De Snelvlieger. Zondag 7 Juni hield de postduivcn- vereenigiug „De Snelvlieger", alhier, een wedvlucht van St. Denis (Frank rijk), afstand 413.5 K.M. De duiven werden om 6 uur met sterken Noordenwind in vrijheid ge steld. Aan deze wedvlucht namen deel 11 leden met 90 duiven. De prijzen werden als volgt be haald Uur. Min. Sec. 2-26-55 2-37-36 2-49-11 3—0754 3-11-17 3-11-43 3—15-04 3-36—12 3-41-07 3-46-23 3-47-58 34945 34817 4-01-44 4-20-35 4-21-33 4-22—38 4-27—25 4-36-42 4—38—38 vervolgens le P. J. van Daalcn 2e J. J. Doeglas 3e G. II. Stouten 4e C. Heijligers 5e P. J. van Daalcn 6e C. Heijligers 7e P. J. van Daalen 8e Idem 9e A. Groen 10 G. II. Stouten lie C. Heijligers 12e P. J. van Daalen 13e A. Groen 14e P. J. van Daalen 15e J. J. Doeglas 16e J. Hartel 17e P. J. van Daalcn 18c G Heerschop 19a A. C. W. van Niel 20 P. J. van Daalen De knsprijzen werden behaald Uur. Min. Sec. le P. J. van Daalen 2—26—55 2e J. J. Doeglas 2—37—36 8c G. H. Stouten 2-49—11 4e C. Heijligers 30754 5e A. C. W. van Niel 3—3612 6e A. Groen 3—4107 7e J. Hurtel 4-21-33 Poule II. le en 3e prijs P. J. van Daalen, 2e prijs G. II. Stouten. De zilveren beker werd voor de 5de maal behaald door P. J. van Daalen, 2-26-55. Eerste aangewezen duif I'. J. van Daalen 2—26—55. De snelheid per minuut bedraagt 800 meter. Zilveren medaille, uitgeloofd door den heer J. J. Doeglas, voor de snelst- vliegende duif, werd behaald door P. J. yan Daalen.

Haarlem's Dagblad | 1908 | | pagina 1